Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HussarF

Sikerült kiszámolniuk, hogy még a licenszdíj mellett is többet keresnek, mint a bojkottal.

Az ilyen cikkeket mindig Abu szokta írni, mi történt? ;]

(#2) Daywalker válasza HussarF (#1) üzenetére


Daywalker
addikt

Mióta szokott abu monitoros (konkrét termékkel kapcsolatos) cikket írni? Max amikor szabin vagyok... :U (házi feladatként kattintsd végig a monitor rovatot és csekkold a szerzők arányát [link] ;) )

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#3) Crytek válasza HussarF (#1) üzenetére


Crytek
veterán

Abu próbál most valami Nano-s cikkek összerakni ami talán hoz az amd-nek 1-2 vevőt :DDD

Next PC Upgrade: 2022

(#4) Interceptor


Interceptor
addikt

Furcsa ez a mostani 144hz-es "divat". 2 éve mikor procit és vga-t cseréltem egy bizonyos játékban a frame rate 30-40-ről 55-60-ra nőtt, és irdatlan nagy különbséget véltem felfedezni, sokkal folyékonyabb lett a játék futása, a mozgások. Nehéz elképzelni, hogy erre még észrevehetően rá lehet tenni, de nem zárom ki a lehetőségét főleg amíg nem próbáltam. Jelen pillanatban bőven elégedett vagyok a 60-al ha úgy fut a game, már annak is örülnék ha minden általam futtatott játékból fullhd-ban ki tudnám ezt hozni.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#5) Eventhoriz0n válasza Crytek (#3) üzenetére


Eventhoriz0n
újonc

Amikor az ostobaság hülyeséggel keveredik....

(#6) ABee


ABee
tag

Kár azért a G-syncért és a TN-ért. Ilyenem se lesz, legalábbis egy darabig.
Ezt a hajlíthatást 27 colon meg tök feleslegesnek tartom

@#7 CsonkaImo: +1

[ Szerkesztve ]

(#7) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Dell, tudsz te ennél jobbat is! Remélem lesz majd IPS paneles FreeSync megoldásuk is, ha csak 60Hz-es is. Ha mégsem akkor a következő monitorom LG lesz, a panel ugyan az úgy is. :)

(#8) imi123: Szerintem igaza van.

[ Szerkesztve ]

(#8) imi123 válasza Eventhoriz0n (#5) üzenetére


imi123
őstag

Szerintem ezt gondold át.
Itt nem divat egymást lehülyézni, :W

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#9) vaakuum


vaakuum
addikt

"az ígért 1 ezredmásodperces válaszidő TN+film panelt sejtet"
Elsőre nagyhirtelen "selejt"-nek olvastam :Y

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#10) imi123 válasza CsonkaImo (#7) üzenetére


imi123
őstag

Lehet ezt finomabban is.

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#11) Bici válasza vaakuum (#9) üzenetére


Bici
félisten

A "TN-Film" és a "selejt" szó amúgy is szinonimák, nem? ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#12) GeryFlash válasza Bici (#11) üzenetére


GeryFlash
veterán

:C

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#13) errorcode06


errorcode06
őstag

240k-ért tn+film? Még ha 144hz + 1440p is. Dugja fel a részvényesei ülepébe a dell ezt a sszt...

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#15) he7edik. válasza vaakuum (#9) üzenetére


he7edik.
addikt

Én is :K

Égő szöveg a flém vázon

(#16) schawo


schawo
titán

A vesa szabvány értéke pont nulla, ha a dgpu-k 80%-a nem támogatja.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17) Reggie0


Reggie0
félisten

Nahat. Csak nem rajottek, hogy freesynces monitorbol harmad annyit lehet eladni, mint gsyncesbol?

[ Szerkesztve ]

(#18) Televan74 válasza Reggie0 (#17) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ennek ellenére én még mindig a freesync felé húzok.Mert számomra a gsync értelmetlenül drága.Én amit hajlandó leszek jövőre egy 1440p monitorért kiadni az max 140.000 Ft.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#19) MongolZ válasza Reggie0 (#17) üzenetére


MongolZ
addikt

Amit nem értek, hogy egy monitorból miért nem lehet FreeSync-es és G-Synces változatot is csinálni...

(#20) berVi válasza MongolZ (#19) üzenetére


berVi
senior tag

Vagy a G-Sync-et akar ki is hagyhatnak :U

(#21) MongolZ válasza berVi (#20) üzenetére


MongolZ
addikt

Hát, ha tényleg feláras, akkor egyszerűen nevetséges, hogy ennyire támogatják a G-Syncet, nVidia részesedés ide, vagy oda.

(#22) Reggie0 válasza MongolZ (#19) üzenetére


Reggie0
félisten

Mindegyik gyarto a sajat celjainak megfeleloen akarja manipulalni a piacot. Ha az emberek szabadon valaszthatnak nekik megfelelo megoldast, akkor nem fog dolni a zsozso.

(#23) Sebestyen01


Sebestyen01
őstag

Egy újabb TN hulladék, de legalább drága, ez most épp a Dell szárnyai alatt.... én biztos nem álltam volna be a sorba mint a többi! :W

(#24) MongolZ válasza Reggie0 (#22) üzenetére


MongolZ
addikt

Ez tiszta sor.
De továbbra sem értem, hogy miért nem adják meg a lehetőségét a Freesynces változatnak IS.
Nem hiszem el, hogy az a ~20% piaci részesedés, amit mostanában az AMD produkál, ennyire nem érné meg. Akármelyik monitorgyártó a fél kezét adná ekkora részesedésért.

(#25) Reggie0 válasza MongolZ (#24) üzenetére


Reggie0
félisten

Van freesynces monitorjuk egy rakat. Szandekosan nem csinalnak ugyan abbol a monitorbol ket valtozatot.

(#26) VaniliásRönk válasza errorcode06 (#13) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Valahogy ki kell nyögni a G-Sync árát. :))

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#27) bteebi


bteebi
veterán

Az első monitor a TN-t leszámítva kifejezetten rendben lenne, IPS vagy AHVA panellel még az árát is elfogadhatónak tartanám, így viszont szerintem mindenképp túlárazott. A második monitor árazása már sokkal szimpatikusabb, a hajlítgatásnak viszont semmi értelme nincs ekkora méretben.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#28) MrPetya19


MrPetya19
addikt

Itt lesz valami turpisság a G-sync-es monitornál, ugyanis a gsyn-es monitorokon csak displayport szokott lenni képtovábbításra.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#29) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Szerintem ezt hamar újragondolják majd.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#30) ABee válasza Reggie0 (#25) üzenetére


ABee
tag

A Dellnek van Freesync monitorja?
Tudsz linkelni párat?
A múltkor még úgy volt hogy a Dell elzárkózott a Freesync és G-sync implementálástól.

(#31) velizare válasza Reggie0 (#17) üzenetére


velizare
nagyúr

franc tudja, mire jöttek rá, vagy találtak ki. az intel most jelentette be, hogy beáll a freesyn mögé, szóval az arányok megfordulnak majd.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#32) ABee válasza velizare (#31) üzenetére


ABee
tag

Jól teszik. Végülis hülye lenne az Intel fizetni az NVnek ha van ingyenes szabvány is.

(#33) blaca83


blaca83
őstag

Amikor megláttam a cikket egyből megörültem, mert egy ideje én is csak Dell monitorokat használok és nagyon meg vagyok velük elégedve.
Gondoltam, a mostanit akkor fogom majd lecserélni, ha kiadnak valami komolyabb 144Mhz-est.

A dolog egészen odáig tetszett is amíg ki nem derült, hogy TN panellel akarják adni. :((( A DELL-től ez számomra nagy csalódás, mert azt hittem, hogy az Acer nyomdokaiba lépve egy frankó kis IPS paneles magas frissítéssel ellátott monitort kapunk.

Erre nem hiszem, hogy sokan fognak váltani. :N

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#34) Reggie0 válasza ABee (#30) üzenetére


Reggie0
félisten

Igazad van. Voltak pletykak hogy 3 monitorjuk fogja tudni majd firmware frissitessel, arra emlekeztem.

(#35) Jim Tonic válasza velizare (#31) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Pontosan erre céloztam a hozzászólásommal.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#36) schawo válasza velizare (#31) üzenetére


schawo
titán

Intel-lel nincs kisegítve a vesa. Nagyon szűk a vásárlók azon csoportja, akik annyira spórolnak a vgán, hogy integráltat használnak, de a monitorba öntik a pénzt, és olyan játékkal játszanak, hogy az intel igp képes rendes fps-sel futtatni azt.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#37) Reggie0 válasza schawo (#36) üzenetére


Reggie0
félisten

Ahh, nem fogjak megerteni. Masik topikban nem tudom hany oldalon at probalkoztam veluk...

(#38) Jim Tonic válasza schawo (#36) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ettől függetlenül hosszútávon valószínűleg a legtöbb monitorba belekerül a FreeSync, az APU-k teljesítménye folyamatosan nő, a dVGA-k tere meg erősen csökken.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#39) schawo válasza Jim Tonic (#38) üzenetére


schawo
titán

Remélhetőleg idővel a zöldek is meggondolják magukat, és támogatják a szabványt.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#40) Reggie0 válasza schawo (#39) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem az csak akkor fog bekovetkezni, amikor elkezdenek visszaesni az eladasok emiatt. Addig semmi erdekuk nem fuzodik hozza.

(#41) velizare válasza schawo (#36) üzenetére


velizare
nagyúr

most nézem az oázisnál 100k a 29"os freesynces lg. ebben a méretben ez a második legolcsóbb monitor, szóval én nem az árban, hanem inkább az elterjedtségben látom a problémát.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#42) Komplikato válasza Reggie0 (#17) üzenetére


Komplikato
veterán

Sosem értettem, az ilyen számokat honnan? Kávé zaccból?
A DVGA felhasználók jelentős része vagy 95%-a a GPU gyártójától függetlenül egy fillért nem fog adni ezért a kétségesen kihasználható "extráért". 100% felárat meg tuti nem. Ettől még lehet, hogy a piaci eloszlás alapján el lehetne adni 3x annyit a GSync megoldásból HA egy árban lennének.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#43) Dassler


Dassler
őstag

Ennyi pénzért aszem nem ilyet fogok venni. Mondjuk a design az tetszetős számomra, a belbecs kevésbé. Kivárok még 1-2 évet, hogy hová fajul ez a G-sync vs FreeSync téma. Pedig már egy ideje tervezgetem a monitor cserét, kb 10 éve meg van a mostani. Aztán lehet, hogy glettelek az egészre -- kis zászlóval a tetején - és veszek egy jó kis munkára való Eizo-t vagy Dell-t :)) Amennyit játékra van használva a gép, az is tökéletesen megfelel. Viszont nekem rendereléshez pont faja lenne

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#44) Reggie0 válasza Komplikato (#42) üzenetére


Reggie0
félisten

A dgpu piac gyartonkenti felosztasabol, az mar mas kerdes, hogy ez abszolut hany felhasznalot jelent. Az sem biztos, hogy az ar annyire meghatarozo, mint ahogy mondod, mert akinek van SLI esetleg valami dragabb kartya(titan etc.), az nem biztos, hogy 50ezer forint sporolasert lecserelne a videokartyait.

(#45) lukgab


lukgab
tag

Valakinek nincs ilyen eladó - occsóért ? :)

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5900X + TUF x570 + RTX 4090 // LG C2 // LG CX // ZyXEL 326 NAS

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.