Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sTERNI


sTERNI
senior tag

Vannak még érdeklődők? :)

"You travel with fascinating companions, Doctor."

(#2) L3zl13


L3zl13
nagyúr

A szokásos too little, too late próbálkozásnak tűnik. Ha egyszer már lement a játékosszám, szinte lehetetlen visszajönni.

Aki hülye, haljon meg!

(#3) XFoxyX


XFoxyX
tag

Nem tudom eldönteni, hogy kedvesek vagy nagyon kétségbeesettek.

(#4) szupermacs válasza XFoxyX (#3) üzenetére


szupermacs
veterán

Elfogyott a reklámpénz.

(#5) Bird válasza XFoxyX (#3) üzenetére


Bird
addikt

Gyanítom, hogy az utóbbi. Veszett fejsze, mint a Divízsön.

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#6) pomorski válasza XFoxyX (#3) üzenetére


pomorski
őstag

Én is inkább arra tippelek, hogy nem kedvesek, hanem kétségbeesettek.

(#7) Habib[HUN] válasza pomorski (#6) üzenetére


Habib[HUN]
senior tag

Miért lennének azok? A kívánt eladási számokat hozta a program. Cirka 12-13 millió példányt értékesítettek. 2016 tavaszági az eredeti pénzügyi tervben 10 millió példány szerepelt. Tényleg kétségbeesettek.... Szerintem logikus döntés, a játékosszámot így egy kicsit megnövelni a következő fizetős DLC előtt. Okos döntés. Ebben semmi kétségbeesés nincs. A projekt jelen állás szerint hozta az elvárt nyereséget.

(#8) wjbhbdux válasza Habib[HUN] (#7) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Currently online players

PC: 2,605 (24h peak: 6,270)

XBOXONE: 5,299 (24h peak: 21,516)

PS4: 13,808 (24h peak: 35,314)

Total: 21,712

13 milliós eladás :DDD

/s

(#9) szupermacs válasza Habib[HUN] (#7) üzenetére


szupermacs
veterán

Mert az eladott példányszámokból biztosan kiderül, hogy milyen f@sza kis játék is ez. Ja nem. Fölöttem írta valaki, hogy hányan játszanak azzal a regeteg megvásárolt BF játékkal. Tökre megérte nekik bevásárolni.
Még Diablo 2-t is többen tolják ennél, pedig nem mai gamma.

(#10) Habib[HUN] válasza wjbhbdux (#8) üzenetére


Habib[HUN]
senior tag

14 millióról cikkeznek itt: [link]

Azt hogy pillanatnyilag mennyien játszanak vele, az megint más kérdés. De hogy anyagilag már most is sikeres a projekt ez tény. Tudom hogy divat fikázni ezt a projektet (is). Viszont a pénzügyi adatok nem őket igazolják. Az első komolyabb DLC megjelenésével lesz megint egy nagy hullám a játékosbázisban. Ahogy minden hasonló játéknál elő szokott fordulni. Amúgy meg mivel kevesen játszanak ezért kevesebb szervert kell üzemeltetni. A pénzügyesek ilyenkor szoktak krokodil könnyeket ejteni.
A játék már megjelenésekor se volt túl tartalmas, anyagilag viszont sikeres. A részvényeseket, befektetőket ez érdekli. Egy free hétvége meg nem kerül túl sokba a cégnek. Valószínűleg osztottak szoroztak, és rájöttek hogy ez is hozni fog némi zöldhasút a cégnek.

(#11) szupermacs válasza Habib[HUN] (#10) üzenetére


szupermacs
veterán

Ki akarja kipróbálni azt a játékot, amiről csak azt hallani, hogy ócska fos? Még ingyé sem töltöm le. De ez csak én vagyok.

(#12) Habib[HUN] válasza szupermacs (#11) üzenetére


Habib[HUN]
senior tag

Miért ne lehetne kipróbálni ha ingyen van? Az ember letölti, megy vele pár kört, majd eldönti hogy kell e neki. A mai nettel pik pak lejön már egy program.
Azzal hogy a fórumokon "fosoznak" mindent amit értnek az meg már számomra nem meglepő. Néhány szent tehén játékot leszámítva mindenhol ez megy. (Nem is értem hogy nem szorult az emberekbe némi kultúra hogy ne fejezze ki az ember ilyen vulgárisan a nézőpontját). Választékosan is el lehet mondani az ember véleményét. Valószínűleg azonban én vagyok a csendes kisebbség) Ha teszik akkor megveszem. 7500 forintokért szórják már kiskerben. Nem egy nagy pénz. Egy mozizás, kajálás kombó is lassan már több pénzt emészt fel. Ha már elszórakozik vele az ember 30-40 órát már megérte a befektetést. Egyszerű agyatlan lövölde, jó kikapcsolódás tud lenni. Főleg ha jó a hangulat. Mert a leírások szerint az azért megvan a játéknak.
Amúgy meg nincs kampány? A BF1942-ben és a Vietnamban se hiányzott...
Vannak bajok a játékkal? Melyikkel nem? Van benne lehetőség, hogy ideig óráig elszórakoztasson? Igen. Panaszkodnak az emberek, hogy nincs demo? Igen. Itt van a lehetőség, hogy kipróbálja az ember. Ennek csak örülni kéne. Ha más nem akkor nyer vele pár óra Star Wars hangulatot. Ha 20 trial játékosból már 1 megveszi, akkor jó üzletet kötött az EA. Bár gyanítom az ilyen akciókból a beváltási arány még rosszabb.Szinte biztos vagyok benne, hogy patikamérleggel számolták ki a megtérülési lehetőségét az akciónak.

Nekem a játék amúgy nincs meg. Viszont ez a zsigeri fröcsögés már elég zavaró. Főleg az elfogyott a pénz, meg a kétségbeesett cég kommentár. Csak odafröcsög valamit, hogy ő milyen jól megmondta. Pedig ha szánna rá 3 percet az életéből, akkor látná hogy mik voltak a tervek és hogy mi lett az eredmény. Ez alapján azért le lehet vonni azt a következtetést, hogy az EA kétségbeesett vagy nem. És nem kell hozzá olyan hű de nagy matematikai tudás. (Terv feladat-terv teljesítés)

[ Szerkesztve ]

(#13) k-adi válasza Habib[HUN] (#7) üzenetére


k-adi
nagyúr

Az egy dolog, hogy hozta az elvárt nyereségességet, de a jövőre is gondolni kell a komoly befektetők mellett. Tehát hiába adnak el belőle sokat ha a köv. részt már a kutya se veszi meg, mert szar! :D Érted?

(#14) Habib[HUN] válasza k-adi (#13) üzenetére


Habib[HUN]
senior tag

Értem én hogy mire gondolsz. Csak amíg ez is hozza a pénzt, nem fognak aggódni. Márpedig hozta amit kellett neki. A következő EA pénzszivattyú a Battlefield 1 lesz. (Reméljük) Az EA acces is szerintem egy nagyon jó dolog. Bár itt nem találtam pontos előfizetői számot. Tehát én nem félnék a befektetők helyében. A Fifa sorozat se újít sokat, és szintén pénznyomda.
Az elkövetkező években a Disney maximumon fogja járatni a Star Wars marketing gépezetet. Erre az EA sanszos hogy szépen fel fog ülni, és a farvizén szép nyereséget csinál. Mondjuk gyanítom nem két fillért költenek jogdíjra. A Star Wars jól csengő név. Ha a következő alkotás a hangulatot hozza, és csak egy kicsivel többet nyúlt mint az előző, akkor ismét kellemes bevétele lesz. Teszem azt az idei film előtt kihoznak egy single player DLC-t a az új film történetére építve, na azt millió számban értékesítenék. Bár itt nem vagyok képben, hogy az új történetek jogai kinél vannak, ki készíthet játékot belőle.

Amíg ilyen minőséggel is sikeres eladásokat fognak produkálni, addig ilyet fognak gyártani. A BF Hardline viszont bukta volt. Nem is tudtam nagyon előhalászni eladási számokat. Nem véletlenül került be ilyen hamar az EA Acces kínálatába.

(#15) szupermacs válasza Habib[HUN] (#12) üzenetére


szupermacs
veterán

,,Amúgy meg nincs kampány? A BF1942-ben és a Vietnamban se hiányzott..."

Ezért nem is szerettem. Nekem egy ilyen játékban 10 órám se lenne szerintem, nemhogy 30-40. Az már rettentő sok egy ilyen játéknál. Nem szeretném minősíteni azokat, akik a tartalom nélküli játékokba ennyit képesek beleölni a szabadidejükből.
És miért ne lehetne fröcsögni? Ha nem mondok rá semmit és elkerülöm, akkor jobb lesz a világ? Igenis meg kell szólalni azoknak, akik kritikát szeretnének kifejteni, főleg ha negatív. A gyártók ha van eszük, ezekből tanulnak és hallgatnak rá, különben senki nem fogja megvenni ugyan azon cím következő részét, ha folytatják a fost, amit elkezdtek.

(#16) cyberkind


cyberkind
félisten

Akinek kedves az élete az nem pazarol el egy percet se erre a "játékra" még ha ingyen is van...
Legszívesebben visszamennék az időben és tökönrúgnám magam hogy ezt a szart képes voltam megvenni és méghozzá nem is kevés pénzért. :W

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#17) L3zl13 válasza Habib[HUN] (#12) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Az eladott példányszám egy darab, de ha több éves projektnek szánták, ami alatt folyamatosan hozza a bevételt mikrotranzakciókból, meg season passokból, akkor bizony hiába a kezdeti eladások, valakinek a vezérkarban előbb utóbb feltűnnek a kis piros számok a táblázatban.

Szóval igen, lehetnek "kétségbeesettek" a kiadónál a kezdeti kedvező eladások dacára is.

A másik lehetőség, hogy valójában kezdetektől fogva csak az eladott példányokkal számoltak, és titokban végig a játék gyors mélyrepülésével kalkuláltak.

Nem tudom milyen bennfentes információid vannak, attól hogy valahol megírják, hogy jobbak az eladások mint várták, az már önmagában is egy marketing tevékenység. Ha fele annyit adnának el, mint terveztek, akkor is azt mondanák, hogy dübörög a gépezet.

Aki hülye, haljon meg!

(#18) gantum válasza Habib[HUN] (#7) üzenetére


gantum
aktív tag

az egy dolog, hogy mennyit adnak el, de fontos a folyamatos játékosszám is, mert ha nincs sok játékos, akkor "azt látják a vásárlók, hogy kár megvenniük egy játékot, mert nincs kivel játszani". :D

(#19) #20655360


#20655360
törölt tag

Megvan még vhol a Battlefront 2, ha minden igaz. Előbb teszem fel azt. :)
(játszanak egyáltalán még azzal?)

(#20) k-adi válasza gantum (#18) üzenetére


k-adi
nagyúr

nem csak ezt, hanem a következőt se lesz érdemes! a kevés játékosszám nemcsak a mostani részre van kihatással, hanem a köv. részre is, pont ez a lényeg

(#19) ayy_lmao: igen még vannak BF2-n

(#14) Habib[HUN]: pontosan ahogy írta L3zl13 nemrég: a BF-et pontosan az SW mostani trendjei miatt (évente SW film) sorozatnak szánják de ha nem lesz aki megvegye a 2. részt akkor nagy bukta lesz! Persze akkor majd bedobnak egy single kampányt és akkor megveszi a sok hülye... szóval tudnak még trükközni, de alapjába véve egy ez bukott projekt, úgy mint a The Division is az Ubinak, csak ők se merik beismerni persze :DDD hála istennek, hogy tudtam bétázni abból, jó sok pénzt megspóroltam magamnak! :)

[ Szerkesztve ]

(#21) wjbhbdux válasza #20655360 (#19) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Sajnos a gamespy master server leállt, de a rajongók indítottak helyette egy másikat csak pár fájlt kell kicserélni, de emiatt elég sok játékost elvesztett.

/s

(#22) Snip3r_HUN válasza Bird (#5) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

A division-t még kár temetni,csapatban még mindig élvezetes. Tény hogy a fejlesztők nem állnak a helyzet magaslatán,de én még bízom a változásban...

[ Szerkesztve ]

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#23) atainprison válasza cyberkind (#16) üzenetére


atainprison
senior tag

Ugyanígy jártam sajna én is, kb. 20 órát játszottam vele összesen.

(#24) warcat válasza Snip3r_HUN (#22) üzenetére


warcat
veterán

Bizakodni szabad,de sok újonc nem lesz amikor erre rápillantanak

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#25) Habib[HUN] válasza L3zl13 (#17) üzenetére


Habib[HUN]
senior tag

A darabszámot az EA CEO-ja nyilatkozta 2015 októberében. Tehát innen a szám. Ennél bennfentesebb információm nekem sincs. Honnan is lenne.

"A másik lehetőség, hogy valójában kezdetektől fogva csak az eladott példányokkal számoltak, és titokban végig a játék gyors mélyrepülésével kalkuláltak." Alapjában véve ebben van logika. Elvégre mindenképpen a nagy Star Wars bumm előtt akarták kihozni a játékot. Ezért is nem költöthettek valószínűleg egy fillért sem a single részre. Elvégre az egy igen drága része a játékfejlesztésnek. Forgatókönyv írók, szinkron színészek, rengeteg emberanyag, és idő. Erre nem kellett áldozniuk így. Ezen a részen rengeteget spóroltak és időben piacra dobták. Így a projekt szerintem simán nyereséges lett így. Én úgy vélem hogy a program nyereséges már, más különben menne a mismásolás. Kb mint a BF Hardline esetében. Az szimpla bukás volt. Viszont nem volt annyira fókuszban mint az elközelgő Star Wars játék.

A félrevezető kommunikáció azért necces egy nyílt részvény társaságnál. (Ott bizony negyedévente közzé kell tenni a beszámolót, így elszámolva a részvényeseknek. Annyira nem mehet rosszul a cégnek, hisz május elején a részvény árfolyam ismét felment 70 dollár fölé. 2014-ben még csak 23 dollár volt. Így ha befektető lennék elégedett volnék a cég teljesítményével.

(#26) wjbhbdux válasza Habib[HUN] (#25) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Nem értem hogy neked miért az EA pénztárcája a fontosabb mint hogy egy jó játékunk legyen?

/s

(#27) Habib[HUN] válasza wjbhbdux (#26) üzenetére


Habib[HUN]
senior tag

Én a tévedésre világítottam rá.

"Elfogyott a reklámpénz."
"Nem tudom eldönteni, hogy kedvesek vagy nagyon kétségbeesettek."

Ezekkel az állításokkal nem értettem egyet. Erre rá is világítottam. Csak nem szeretem ha valaki csak a levegőbe dobálózik, és csak bekommentál valamit ész nélkül. Ha ilyet állít, akkor azt támassza alá. Egykor a ph ilyen hely volt. Vagy csak én öregszem :)

(#28) Bird válasza Snip3r_HUN (#22) üzenetére


Bird
addikt

Akkor játssz vele - helyettem is - minél többet. Én nem vagyok hajlandó egy béta, cheater, exploitokkal teli bugos játékra időt és energiát pazarolni....

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#29) szupermacs válasza #20655360 (#19) üzenetére


szupermacs
veterán

Gameranger! Feltelepíted a BF2-vel és máris lesz egy csomó szerver. Értelemszerűen nem a játékon belül kell indítani majd a multit, hanem a Gameranger kliensben kell a játékra rákeresni és ott tudsz a szobákba csatlakozni. Semmi fájlcsere, semmi mókolás.

(#30) Rankerz


Rankerz
senior tag

Felraktam May the 4th alkalmával és 15 perc után töröltem. :(

(#31) #20655360 válasza szupermacs (#29) üzenetére


#20655360
törölt tag

kk, thx, akk olyan mint az xfire. (xfire? Tiszta nosztalgia. :) )

szerk: Ja lol, nincs dvd meghajtóm. :Y

[ Szerkesztve ]

(#32) k-adi válasza #20655360 (#31) üzenetére


k-adi
nagyúr

xfire.... nincs dvd meghajtóm.... ez a 2 dolog egymás után nagyon üt :D jól elhaladt az idő, mi? :P

(#33) #20655360 válasza k-adi (#32) üzenetére


#20655360
törölt tag

Bizony. :K
Épp szívok a Jedi Knight 2-vel. Nem szereti a win10.

(#34) BoneDragon


BoneDragon
veterán

4 óra? Ennyi idő alatt pont megunom egy életre. Köszi EA. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#35) szupermacs válasza #20655360 (#31) üzenetére


szupermacs
veterán

Azt nem ismerem, de Tunngle-hoz hasonlítanám.

(#36) ripla


ripla
őstag

4 óra? ennél több élmény nincs is benne. nemhiába zuhant be az ára 10.000 forint alá, pedig ez is valami 15.000-rel kezdett.

(#37) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

4 órás trial, és még csak Origin Access se kell hozzá? Nem rossz!

Akik szerint ez a játék anyagi bukás volt: a 13+ millió eladott példány már egy nagyon szép eredményt, még ha erre ugye Az ébredő erő hype rá is segített. De ez csupán az alapjáték, s sokan a Season Pass-t is megvásárolták a játékhoz. Utóbbihoz nem tudok hivatalos számokat (feltéve ha az EA marketingesei nem csaltak, s számolták egybe, akkor), de legalább 1 milliót simán el tudok képzelni. Szóval e téren simán teljesültek a számok, kérdés viszont, hogy mi volt az EA meg a Disney valódi elvárása...

Más kérdés viszont, hogy a csökkenő játékosszám és az eluralkodó negatív visszhang okán kétséges a jövője.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#38) Raysen623


Raysen623
addikt

Attól félek az új Battlefield 1 is erre a sorsra fog jutni....EA tesz róla, hogy így legyen. Grafikus benchmark-nak jó lesz, de játéknak szánalmas. De sebaj, azt is megveszik majd tizen x millióan oszt jó napot. A szerverek meg fél év után bezárnak, mert senki nem fog játszani....siralmas ez a jövőkép és a franchise sorsa, ahova az EA juttatta. :W

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#39) k-adi válasza Necroman_Mk2 (#37) üzenetére


k-adi
nagyúr

Hozta a számokat, az tény (csoda is lett volna ha nem ekkora SW hype, mozifilm mellett..) de a lényeg a hosszútávban van, azaz ahogy te is írtad a csökkenő játékosszám és az eluralkodó negatív visszhang okán ELÉG kétséges a jövője.... Márpedig ha bebukik az SW hype mellett az nagyon ciki lesz!

Kíváncsi vagyok nagyon az új Battlefield-re is, meg arra is, hogy félév múlva mennyien lesznek rajta. :B

(#40) pr0bi válasza szupermacs (#15) üzenetére


pr0bi
senior tag

Mindenkinek mást jelent a tartalom. Attól még hogy nem a te ízlésvilágod másnak lehet tetszik és jól elszórakozik vele.

(#41) tixem


tixem
addikt

Köszönöm, de a béta pont elég volt arra, hogy egy életre megutáljam ezt a félkész veszélyes hulladékot :P De azért nice try ea. Tiszta titanfall az egész, azt is hogy nyomatták már, épp csak már az hiányzott onnan is, hogy egy zacskó virtuális szar kíséretében hozzávágják az emberhez ingyé origin-ben. Ez a SW game is erre a sorsra fog jutni, megérdemelten. Majd pár év múlva kiszórják OTH akcióban, mint anno a BF3-at. Annak is ott lett vége. 4-hez pedig ingyen szórják a dlc-ket. Rosszat sejtek ott is :N
BF1-be meg bele se merek ezek után gondolni mi lesz.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#42) Rankerz válasza tixem (#41) üzenetére


Rankerz
senior tag

rossz topik

[ Szerkesztve ]

(#43) HELLAFLUSH


HELLAFLUSH
őstag

nem tudom mi bajotok a játékkal, nekem ps4-en több mint 100órám van benne :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.