Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Taky


Taky
senior tag

Nekem rossz emlékeim vannak a bárányhimlővel kapcsolatban, gyerekkoromban még a torkom is himlős volt, enni sem bírtam...

Kitartást neked!

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#2) Lars


Lars
őstag

Mihamarabb gyógyulj meg !
Részemről nagyon halvány emlékeim vannak a betegségről, mert bár elkaptam, de még annyira pici voltam, hogy csak annyi maradt meg, hogy nem kellett menni oviba, éés játszottam otthon :D
Mindezek mellett jó tudni, hogy el lehet kapni többször. Köszönjük a jótanácsokat, remélhetőleg sosem kell majd használnom ezt a tudást :)

U.I. : Azért pár képnek örültem volna :D ( Bocs, nem lehetett kihagyni )

[ Szerkesztve ]

(#3) ronson


ronson
őstag

Kollegám májusban volt bárányhimlős, 30 évesen. :DDD

(#4) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Jobbulást!

sweetlou6.wordpress.com

(#5) Polllen


Polllen
nagyúr

:R mindenkinek.

Egy két pörk már kezd beesni, uh úgy néz ki megmaradok... :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#6) master12


master12
csendes tag

Jobbulást!
Nekem is annyi volt, hogy júúúj dejóóó, nincs ovi :DD
Viszont én elég rendesen megszívtam, mert nagyon hosszú ideig voltam pöttyös (asszem 1 hónapig).

Komolyan ha a hülyeség fájna---->bash.hu/3290<---- /// Samsung Wave

(#7) Narxis


Narxis
nagyúr

Képet! :DDD

Am. jobbulást. :)

Thanos was right.

(#8) zazahoho


zazahoho
őstag

nálunk feleségem kapta el 25 évesen az ovis gyermekünktől :DDD ,pedig kiskorában ő is volt pöttyös,kitartás ;)

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#9) Lenry


Lenry
félisten

én 6 évesen voltam himlős, két dolog maradt meg: k*rvára viszketett és hogy pont karácsonykor voltam beteg, a téli szünet első napjától, az utolsóig.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10) Polllen válasza Lenry (#9) üzenetére


Polllen
nagyúr

Asszem akkor te rosszabbul jártál vele, mint én...igaz anno augusztusban kaptam, de kb arra emlékszem, hogy nem volt semmi bajom... Most meg megy a pótlás! :)


zazahoho

Az a legjobb!!!! :DDD

:R

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#11) Met


Met
nagyúr

Ismerős elkapta a gyerekétől, nem feküdte ki rendesen (mert olyan rendes volt a főnöke) és ráhúzódott a gyomrára.
Úgyhogy óvatosan

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#12) #48613632


#48613632
törölt tag

akko kapd el gyorsba a mumszot is az még ilyen gyerekbetegség ... :)) jobb letudni egybe nem? :D

és persze fotót kérünk izibe ;)

(#13) h.adam.92


h.adam.92
őstag

Mókás ez az egyszer kaphatja el az ember dolog :DDD
hála égnek én már túl vagyok rajta :DDD
de ez, hogy csakis egyszer lehet elkapni, azért nem pontos kifejezés.
azért nem kapod el többször a bárányhimlőt, mert a szervezeted az első fertőzés kiheverése után "megjegyzi" a himlőt. ezt úgy kell érteni, hogy olyan anyagot termel, amely emlékezteti a testet, hogy ez a dolog nem igazán egészséges így mehetnek rá a fehérvérsejtek. és ez így van minden egyes betegséggel :K .
jöhet a kérdés, "De akkor miért leszünk mindig náthásak és influenzásak?"
A válasz nagyon egyszerű, ezek a betegségek mutálódnak, így ez az emlékeztetős módszer, csak a nem mutálódó fertőzések ellen hatékony, mint pl a bárányhimlő.
Természetesen ez a védekezési módszer sem nyújt 100%os védelmet ezért megeshet h elkapja még1x az ember. :)

uhh ezt olyan jól esett tudatni :DDD :DDD (10. osztály, Biológia ha jól emlékszem :DDD )

és nem felejtettem ám el :) , Jobbulást! :R :)

(#14) Иван válasza h.adam.92 (#13) üzenetére


Иван
őstag

Nekem tizedikben növénytan volt meg állatok osztályzása (koralloktól a gerincesekig). Az emberi szervezet csak 11.-ben jött.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#15) h.adam.92 válasza Иван (#14) üzenetére


h.adam.92
őstag

jó persze, ez suli szerint eltérő, nekem csak 10-ben volt biológiám. :)
(közgáz szki, közgáz szak)

(#16) nike_


nike_
addikt

mivel még nem voltam, én is beoltattam magam (azt mondják nemi szervre is veszélyes lehet).

[ Szerkesztve ]

(#17) raczger


raczger
őstag

Sajnos el lehet kapni másodszorra is, nem értek hozzá, ugyhogy csak gondolom hogy valami mutálódott változat lehet. Volt osztálytársam is elkapta, azthiszem 16 évesen, hatalmas kelések keletkeztek a bőrén, az orvosok nem tudták mi lehet ez, kb 3 hétig el volt különítve valami karanténba, vagy külön szobába, mert nem tudtak róla semmit, azt hitték hogy ott azzal annyi lesz az életének. Aztán mire meggyógyult akkorra derült ki hogy bárányhimlő volt.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#18) speed3456


speed3456
aktív tag

Jobbulást! Nekem még soha nem volt bárányhimlőm (kopp kopp) remélem nem is lesz.

PS 1-2-3-4-5, PSP, PS Vita :) PS ID: speed3456789

(#19) hNp88


hNp88
aktív tag

nkm 2x sikerült, egyszer asszem 5 évesen, másodszor 16 évesen (biztosan bárányhimlő volt mindkettő :) ) egyébként vicces móka, mondták, hogy ne kaparjam, mert nyoma marad ... na mondom akkor a pofámon nem, de máshol adtam neki elég rendesen. eredmény: a pofámon nem is egy helyen meglátszik a nyoma, de sehol máshol. :D

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#20) Padree


Padree
senior tag

El lehet kapni többször is, ha pl. az első fertőzés lefolyása enyhe volt, nem termelődött elegendő ellenanyag, vagy ha a páciens legyengült immunrendszerrel találkozik újra a vírussal, pl. kemoterápia után.

"I don't give a penny - FCK twenty twenty..."

(#21) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

Én pont egy évvel ezelőtt voltam bárányhimlős, 29 évesen, és tőlem kapta el a két kisgyerek otthon! :DDD :K

Egyébkén a Varicella-vírus képes többször is megfertőzni valakit, ez okozza az övsömört is! :K

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#22) #48613632 válasza h.adam.92 (#13) üzenetére


#48613632
törölt tag

Hát akkor azért nem tudtam, mert én a 8. után megint elsőbe mentem, szvsz sosem voltam 10.-es :))

(#23) 7


7
addikt

Engem meg járattak kölyökkoromban olyan óvodatársakhoz, akik épp megkapták az áldást, együtt is játszottunk, de rám juszt se ragadt át. :DDD

Vagy baromira peches vagyok, vagy eleve immunis :P

(#24) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Régi szép idők. :D

- Anyúúú, átmehetek a Mátéékhoz játszani?
- Nem kisfiam, hiszen bárányhimlőd van.
Pára nappal később:
- Anyúúú, átmehetek a Mátéékhoz játszani?
- Hát, persze, már ők is elkapták. :DDD

(#23) yetike: Szerintem plüssmackó. ;]

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#25) banhammer


banhammer
veterán

32 évesen lettem újra bárányhimlős!

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#26) total90 válasza Lenry (#9) üzenetére


total90
veterán

Én is 6 évesen, de én pár nappal később, újév előtt betegedtem le... akkor meg zárva patikák, semmi gyógyszer nem volt, viszkettem rohadtul... :W

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#27) Polllen válasza #48613632 (#22) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ezzel még én is így voltam, bár mintha 4-ben már hirtelen harmadikosból tizenkettedikessé avanzsáltam volna... :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#28) Cannabis7


Cannabis7
senior tag

hm ez érdekes, én is voltam gyerekoromban bárányhimlős, elég durván, és pár napja jött ki a nyakamon 5 kiütés, először eszembe se jutott, hogy bárányhimlő, mert semmi bajom nincs egyébként, de ezek szerint akár az is lehet, s már így 2-ra gyenge lefolyású.

jó, hogy megírtad ezt a cikket, és mihamarabbi jobbulást:)

(#29) nike_ válasza 7 (#23) üzenetére


nike_
addikt

engem is kiskoromban direkt átküldtek bárányhimlősökhöz, hogy kapjam már el, de semmi.

(#30) Ygg


Ygg
senior tag

Jobbulást!

(#31) Polllen válasza Ygg (#30) üzenetére


Polllen
nagyúr

Bent a cégnél már dolgozunk az ügyön! :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#32) ollie


ollie
MODERÁTOR

Jobbulást!

***

(#33) h.adam.92 válasza lezso6 (#24) üzenetére


h.adam.92
őstag

neeeeeee... :DDD

(#34) Male


Male
nagyúr

Nah, ezt sikerült nekem is huszonegynéhány évesen elkapni.... azt nem értem, miért nem javasolják a dokik az oltást??? Mert én pl nem is tudtam róla, hogy van ellene oltás... megúsztam volna egy igen kellemetlen betegséget, nem lenne folt itt-ott (sajnos maradt pár, pedig nem vakartam), és nem cseszte volna el azt a félévemet az egyetemen, mert pont a vizsgaidőszakra kaptam el...

Jobbulást!

(#35) Polllen válasza Male (#34) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én simán nem oltattam volna be magam... Nem azt mondom, hogy nem veszélyes, alattomos betegség és tud nagyon rosszkor jönni, de kicsi a halálozási arány... :)

Csak a jobb arcfelemen valami 14 folt van, uh remélem nem marad nyoma... :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#36) Kashim


Kashim
őstag

Nálunk mindenki volt a családban. Tény, hogy nekem nem volt olyan durva lefolyású, viszont a kézfejemen azóta is látszik az egyik hólyag nyoma, mert nem elég hogy viszketett mint állat, de még egy szúnyog is megcsípte... alap hogy elvakartam. :D
1-2 évig utána az egész kezem ilyen száraz viszketős volt, nagyon rondán nézett ki. De szerencsére elmúlt, kinőttem, hólyagnyom viszont máig is ott van.

Jobbulást és tényleg ne vakard el, mert csúnya vége lehet, főleg arcon.

[ Szerkesztve ]

(#37) Male válasza Polllen (#35) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, ez igaz... de akkor is.

:DDD ...én nem számoltam, de nagyon tele voltam... borzalmasan néztem ki. Viszont komoly szakállat sikerült növeszteni mire vége lett :DDD
( nekem a számban is volt... talán ott a legrosszabb, de ott múlt el először :) )

(#38) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nekem is van egy haverom, aki 32 évesen kapta el - bár ő még soha nem volt himlős.

A mumpsz az igazán gázos felnőttkorban, bizony a nemzőképesség is odalehet, ha nem figyel oda az ember (férfiaknál).

(#39) Polllen


Polllen
nagyúr

Mumpsz megvolt már a babakocsis időszakban...szerencsére semmire sem emlékszem belőle és remélem, hogy a családom nem rosszul emlékezik... :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#40) blueMerle


blueMerle
veterán

Megkérdeztem a 30 éve onkológus orvosként praktizáló édesanyámat hogy lehetséges-e elkapni kétszer a bárányhimlőt. A válasz egyértelműen nem. Aki a bárányhimlőn átesett annál ráadásul az övsömör előfordulása is ritka.

Elhiszem hogy sok hoaxot, és önjelölt orvosok által kreált olvasmányokra hivatkozva hisztek ennek-annak én azt hiszem maradok egy szakorvosi véleménynél. :) Amióta elterjedt az Internet minden második ember hirtelen szakértő lett minden témában mert olvasott ezt-azt. :)

Kedves Pollen!

Vagy először nem kaptad el a bárányhimlőt, és tévesen lett diagnosztizálva a rubeola -gyerekkorban nagyon hasonló!!!
Vagy most vagy tévesen diagnosztizálva.

Olyan nincs hogy gyerekkorodban félig átestél rajta.

Tehát még egyszer: LEHETETLEN elkapni kétszer.

(#41) #61666560 válasza ^Clown (#38) üzenetére


#61666560
törölt tag

Ha jól tudom ez fennáll a bárányhimlőnél is... vagy tévedek?

[ Szerkesztve ]

(#42) Polllen válasza blueMerle (#40) üzenetére


Polllen
nagyúr

Kedves bluámerle (ha már te is hibásan írtad a nevem, gondoltam nem haragszol...)

Azt, hogy többször is el lehet kapni a háziorvosom/+gyerek orvos mondta, de majd jövő héten pénteken szólok nekik, hogy adják le diplomájuk, a háziorvosom úgyis már közel van a nyugdíjhoz! ;)

Oks? :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#43) DarkByte


DarkByte
addikt

Tök vicces hogy most jelent meg ez az írás, mert én meg egy hete kaptam övsömört vagy mi a rákot és a doki azt mondta ezt is a bárányhimlő vírusa okozza. Életemben nem gondoltam volna hogy egy ilyen vírus tud olyat okozni hogy egy ideg mentén pulzus idejű szúró fájdalmat kreál. Mivel a bal mellemen jött ki az egyik folt, egyik nap még hazafelé tartottam úgy beindult hogy azt hittem valami sokkal komolyabb, ne adja ég infarktus. Mivel sajnos ilyenkor gyorsan beindul a fantáziám marha rosszul lettem, nehezen kaptam levegőt, szédültem, végül mentő kihívás lett a vége. Miután megtudtam hogy mi is volt a baj, már nem voltam valami büszke magamra hogy mentőt hívtam, de látszólag az orvos megértette hogy megijedtem mert teljesen készségesen elmagyarázott mindent. Azóta gyógyul, de a doki nem értette hogyan is jöhetett ki nekem ilyen 24 évesen, főleg hogy átestem a bárányhimlőn, nagyon ritka az ilyen. Állítólag legyengült immunrendszer és erős stressz hatására jöhet elő. Voltam lázas beteg két hete náthával, illetve melyik melóban nem stresszel valamennyire az ember, de ez akkor is fura.

Na sebaj, ez legyen a legnagyobb bajom az életben.

(#44) Polllen válasza DarkByte (#43) üzenetére


Polllen
nagyúr

Egyetértek ;)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#45) blueMerle válasza Polllen (#42) üzenetére


blueMerle
veterán

Nyugodtan leadhatják a diplomájukat :)

[ Szerkesztve ]

(#46) erhas01


erhas01
tag

udv:
egy eve voltam baranyhimlos, 37 evesen.
38 , 7 fokos lazzal egy napot dolgoztam. masnap
39 , 7 fokos lazzal dolgoztam meg egy felet.
eladokent !
ekkor , munka utam bementem az ugyeletre labon, egy km - t .
megallapitottak baranyhimlom van. itt 42 , 1 fokos volt a lazam.
megjelentek a kiutesek.
majd labon , nem mentovel elkuldtek a korhazba.
fertozon jelentkeztem.
leultem , majd betettek egyedul egy szobaba.
egyedul voltam, nem volt senki, aki ellason, kulonben hazakuldtek volna, azonnal.
leirtam a noverem telefonszamat es nagyjabol el is ajultam.
nyaron sokat kerekparoztam es tudtam , hogy plusz ketto fokkal tobbet birok
testhomersekletet, mint barki mas. ezt kozoltem az orvosnonek.

ezuton koszonom Flesh nek igen neki, a ph alaplap tesztelojenek , hogy hogyan merjuk meg a szamitogep fogyasztasat es a biosban mit kell ki es bekapcsolni. mert ez es csakis ez mentette meg az en eletem.
:R

ugyanis nem lehetett higanyos lazmerovel merni a homersekletem,
mert arra mar
45 , 2 celsius volt alapban.
mindent , mindent kikapcsoltam.
nem gondolkodtam, nem emlekeztem, nem mozogtam, csak lelegeztem, aludtam, ettem , ittam .
csak egy utasitast adtam a gondolataimnak:
a laz megoli a virust! ez az en egyetlen eselyem!
kozel 100 fenykep keszult rolam.

mert nem hagytam el magam?
egyszer hallom az uvegablakon at az orvosno hangjat rolam:
" ennek a gyereknek nem tudjuk levinni a lazat . "
ekkor felultem, mosolyogtam, integettem fele, majd elajultam.

igen az eletben ez vagyok en , amikor baj van, korulottem mas feladja,
en megallok, szamolok, levonom a kovetkezteteseket, kerdezek
toletek es megoldom.
itt tanultam meg ph n .

kesobb, magamhoz terve latom, beoltoznek szkafander szappan ...
es bemennek a szemkozti szobaba.
egy asszon volt ott, " varandos es ... ha megszul ... meghalhat "

ha nekem, csak egy baranyhimlom van, akkor kutya kotelessegem meggyogyulni, es nem szamit hany fokot mutat a digitalis homero.
45 vagy 50.

en itt vagyok .... veletek.

az a no .......

az a no .......

es a gyerek viszont meghalt ....

visszavarlak teged is, ide kozenk, mert te is ph csaladtag vagy
lassan tiz eve en is.

gyogyulj meg, akarki is vagy, es nevess, mert a boldogsag atsegit a gondokon.
irany marseille kerekparon, velem tartasz? 10 nap ... ?

udv :erhas01

(#47) Polllen válasza erhas01 (#46) üzenetére


Polllen
nagyúr

:DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#48) balu72


balu72
tag

Én is 34 évesen kaptam el,a nagyobbik fiam hozta ajándékba az oviból.A két fiam nagyon gyorsan átesett a betegségen alig volt rajtuk pötty.Na de jöttem én!!! :D 1 hétig fetrengtem 40 fokos lázban,olyan kábulatban amit utoljára 17 évesen sikerült elérnem az NDK-ba 10nap alkohol-túra után.Az egész testem olyan volt mintha egy ketchupos flakon felrobbant volna a kezembe.És tényleg úgy van hogy minnél idősebb korban kapja el az ember annál szarabbul viseli.Egyébként gyors gyógyulást kívánok!!! :K

[ Szerkesztve ]

"balu72 felhasználónak 263 pozitív és 0 negativ értékelése van a régi "ph megbízhatóság" fórumon!"

(#49) Polllen válasza balu72 (#48) üzenetére


Polllen
nagyúr

Köszi!

Azt hiszem a nehezén már túl vagyok, de nem akarom elkiabálni :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#50) balu72 válasza Polllen (#49) üzenetére


balu72
tag

Ha már potyog a pörk a pofidról persze hogy nem patkolsz el! :DDD

"balu72 felhasználónak 263 pozitív és 0 negativ értékelése van a régi "ph megbízhatóság" fórumon!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.