Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Ha igaz lenne, akkor az autógyártók előírnák a használatát.
De mivel nem igaz, ezért...

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2) bambano válasza Dluinet (#1) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Pedig igaz, ilyen létezik, az amerikai hadsereg fejlesztette ki, hogyha úgy lőnek meg egy harcjárművet, hogy elfolyik belőle az olaj, annyi ideig képes legyen motorolaj nélkül menni, amíg kimenekül a frontvonalból.

Prolong néven árulják az usákok, metabond vagy hasonló néven ment nálunk sokáig. Ez itten csak annyiban másabb, hogy a kis méretek miatt felvették a nanotechnológiás jelzőt, holott ez nem az.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3) D1Rect válasza bambano (#2) üzenetére


D1Rect
félisten

Anélkül, hogy a gonosz ellenségek akarnák kilőni alólam a járművet miért jó nekem ez?

(#4) bambano válasza D1Rect (#3) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

elvileg csökkenthetné a motoron belül a belső súrlódást, elvileg növelhetné a motor teljesítményét azáltal, hogy kopott motorban eltömíti a karcokat a henger belső falán, a kettő együtt elvileg csökkenti a fogyasztást.

elvileg.

a gyakorlat szerintem az, hogy ha nem 35 éves ladakocsid van, akkor a modern motorok belső felületkezelése elég jó már ahhoz, hogy ne kelljen ilyen trükköket használni.

gyakorlatilag semmire nem jó, szerintem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5) baluka26 válasza bambano (#4) üzenetére


baluka26
veterán

Annyira nem drága, hogy az ember életében egyszer kipróbálja mi lesz az elvből gyakorltban :D

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#6) lapa válasza baluka26 (#5) üzenetére


lapa
veterán

ez ott hibázik, hogy objektív teszted nem lesz. ha épp kevésbé nyomod akkortájt, akkor "te ez tényleg kevesebb", ha meg kicsit idegesebb vagy, akkor "képzeld, még nőtt is tőle".

(#7) D1Rect válasza bambano (#4) üzenetére


D1Rect
félisten

Esetleg akkor lehet érdemes megnézni, ha eszi az olajat az autó.

(#8) Vladi


Vladi
nagyúr

Agymosást nézel? Jáááj!!! :O

(#7) D1Rect:

Ha ezsi az olajat az autó, szerelő kell neki, nem lötty. :D Persze mire elér a harctérről utcáról a szerelőig, addig jó.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#9) D1Rect válasza Vladi (#8) üzenetére


D1Rect
félisten

20+ éves autónál lehet megpróbálnám.

(#10) Иван


Иван
őstag

Miért kellett ennyiszer használniy a "lötty" szót? Végére már kvára idegesített.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#11) Vladi válasza Иван (#10) üzenetére


Vladi
nagyúr

Vagyis 4*. De szar neked. ;]

löttylöttylöttylöttylöttylöttylöttylöttylöttylöttylötty... :P

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#12) Иван válasza Vladi (#11) üzenetére


Иван
őstag

Az hogy "Löttylöttylöttylöttylötty" nem zavar annyira, mint a szóismétlés.

És igen, szar nekem. Most kellett így indulnia a napnak. ;]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#13) Raucher válasza D1Rect (#9) üzenetére


Raucher
tag

Kidobott pénz lenne. Az a lötty, csak rövid ideig ér valamit, ha valóban van haszna.
Lassan kikopik, és elmúlik a "csoda".

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#14) D1Rect válasza Raucher (#13) üzenetére


D1Rect
félisten

Attól függ, hogy ténylegesen jó-e valamire és meddig.
Ahogy nézem 5eFt egy ilyen lötyi. Ennyiért kb. hozzá se nyúlnak az autóhoz.

(#15) baluka26 válasza D1Rect (#14) üzenetére


baluka26
veterán

De még bele sem néznek.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#16) sztanozs válasza bambano (#2) üzenetére


sztanozs
veterán

Nem igazából ez a lötty nem arra való - hanem, hogy ha véletlenül menet közben leszerelnéd a motorblok tetejét és/vagy véletlenül olaj helyett homokot öntesz a motorba, akkor is működőképes maradjon...

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#17) bambano válasza sztanozs (#16) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha véletlenül vinnék magammal egy papagájruhába öltöztetett üvöltöző tvsales fickót, aki azzal szórakozik, hogy menet közben lekapja a motorblokk tetejét...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18) Zolaash válasza Иван (#12) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Lötty.
Lötty.
Lötty.
Lötty.
Lötty.
;]

Rip and tear

(#19) bambano válasza Иван (#10) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

valóban, a 3. lötty felesleges.
a nyelvtannáci támadása :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20) Raucher válasza D1Rect (#14) üzenetére


Raucher
tag

Ahogy nézem 5eFt egy ilyen lötyi. Ennyiért kb. hozzá se nyúlnak az autóhoz.

Ha három hetente kell meglöttyentetni ezzel a kocsit, már kétséges a gazdaságossága. :DDD

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#21) D1Rect válasza Raucher (#20) üzenetére


D1Rect
félisten

Viszont ha elmegy 2-3 olajcserét 1 löttyintéssel és nem eszi az olajat gazdaságos is lehet.
(feltételezve, hogy tényleg jó valamire)

(#22) Raucher válasza D1Rect (#21) üzenetére


Raucher
tag

Ez bizonyosan nem lehetséges. A löttynek oldódnia kell az olajban. Tehát a friss olajba is kell löttyinteni, hogy ne a kicsapódott anyagot oldja vissza.

Elméletileg ismerünk olyan felületkezelést, ami tényleg a nanotechnológiát alkalmazza. A kismértékű felület sérülést önmaga javítja ki a felületvédő réteg. Ha ez a réteg eléggé erős a henger és a gyűrűk kezeléséhez, löttyekre sem lesz szükség. Sőt, elfelejthető a kopás, és az olaj használata is. (Bár addig még sok adalékot fognak reklámozni, amíg valóban használható technológiává fejlődik a tudomány.)

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#23) baluka26 válasza Raucher (#22) üzenetére


baluka26
veterán

Elfelejthető a kopás?

Ezt nem tudom elhinni, mozgóalkatrésznél mindig lesz valamilyen mértékű kopás. Vagy csak arra gondolsz, hogy elhanyagolható mértékű lesz?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#24) D1Rect válasza Raucher (#22) üzenetére


D1Rect
félisten

Én nem tudom 100%-os biztonsággal megítélni a kérdést.
Ha ilyen gondom lenne biztos utána olvasnék.

[ Szerkesztve ]

(#25) Raucher válasza baluka26 (#23) üzenetére


Raucher
tag

OK!

Ma még nem ismerjük a pontos technológiát. Valahol láttam egy filmet - megkeresi a akit nagyon érdekel - abban mutatták azt a technológiát, amivel 1 molekula vastagságú réteget vittek fel a megvédendő anyag felületére. Ezek a molekulák egymást taszítják, viszont kötődnek a gazda felülethez. Ezzel számos tulajdonsága javítható a felületnek. Ezzel jelentősen növelhető a kopásállóság is. De eléggé drágák ezek a technológiák. Lassan terjednek.
Addig még bőven lehet löttyöket forgalmazni. (Meg utána is, mert érdektelen, hogy használ vagy sem, de legalább ne ártson.)

szerk.
(#24) D1Rect:
A kopott motort javíttatni kell. A halottakon sem segít a beöntés, csak elfoglaltságot biztosít.

[ Szerkesztve ]

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#26) D1Rect válasza Raucher (#25) üzenetére


D1Rect
félisten

Közben rákerestem, inkább prolong meg metabond tapasztalatok vannak.
Nekem pozitív kép jött le ezekről így hirtelen.
Meg annyi, hogy külföldről érdemes rendelni.

Nyilván nem kell motorfelújítást várni tőle és az sem biztos, hogy megéri.

[ Szerkesztve ]

(#27) No-kia


No-kia
őstag

én nemrég szétrúgtam az enyémet(igen,néha után kellett volna tölteni, hogy legyenbenne olaj) ,több olajat eszik lassan,mint benzint,kíváncsi vagyok az ilyen "csodalöttyök" mit érnének el nálam, de 5 ezret nem ér meg :U

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#28) Armahun


Armahun
addikt

Ezt előszeretettel használják ócska öreg dízelek eladása előtt.
A vevő örül, hogy milyen szép hangja van, az eladó is hogy végre megszabadult töle.
Aztán 1-2 hónap után kikopik a lötty és a vevő már nem is örül annyira.

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#29) bambano válasza D1Rect (#26) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

tehát hogy tisztán lássunk: ez akkora kamu cucc, mint a Himalája.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#30) D1Rect válasza bambano (#29) üzenetére


D1Rect
félisten

Nyilván nem fog semmi 20%-kal kevesebbet fogyasztani és a motorfelújítás helyett se jó.
Régi autóba, ha nincs pénz megbontani de eszi az olajat talán jó lehet.
(mondjuk erről a nanoenergizerről semmit nem találtam)

(#31) gaborbol válasza bambano (#29) üzenetére


gaborbol
őstag

Nem kamu !!!! Csak ezzel a termekkel kell kozosen hasznalni, na ugy...iszonyat brutal lesz a gep.

[ Szerkesztve ]

(#32) D1Rect válasza gaborbol (#31) üzenetére


D1Rect
félisten

Meg még hozzádobod a tablettát, meg a csodaenergetizálót és termelni fogja az autó a benzint.

(#33) Dluinet válasza gaborbol (#31) üzenetére


Dluinet
nagyúr

:W

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#34) bambano válasza gaborbol (#31) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

minek, nekem enélkül is gyakran termeli a benzint a gép...
Komoly!

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#35) bambano válasza D1Rect (#30) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

de ami annyira eszi az olajat, hogy bontani kellene a motort, az egyrészt eheti máshol is (szelepszár szimmering, főtengely szimmeringek, stb), másrészt ha tényleg a hengerfalon megy el az olaj, akkor az már fel van szántva. ahhoz meg ez kevés.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#36) D1Rect válasza bambano (#35) üzenetére


D1Rect
félisten

Jah, mondjuk ez is jogos.
Akkor nem tudom kitalálni mire lehet jó.

Harckocsi ütközet előtt majd töltök az olajba.

(#37) bambano válasza D1Rect (#36) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem csak hasznos dolgokat árulnak... pl. calgon.
elvileg ennek lehetne olyan hatása, hogy csökkenti a motoron belül a súrlódást, azzal csökkenti a fogyasztást. csak nem tudom elképzelni, hogy az olajfilmnél mit csökkent még jobban.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#38) 8th


8th
addikt

Erről az egészről egy másik reklám jut az eszembe. Abban egy fényezés javító filcet akarnak elsózni. A karcolásra csak húzol egy csíkot vele és szia kész is. Összeépül a két anyag és a fényezési hiba már a múlté. Persze fél percenként kihangsúlyozták, hogy bármilyen fényezést kijavít. Nem gyenge agymosás ... :P

(#39) baluka26 válasza 8th (#38) üzenetére


baluka26
veterán

Tesco-ban van már 2k-ért. Annyiért simán megérhet egy próbát.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#40) bambano válasza baluka26 (#39) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

feltéve, hogy nem csinál több kárt, mint hasznot.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#41) baluka26 válasza bambano (#40) üzenetére


baluka26
veterán

Csak nem kromofág :D

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#42) bambano válasza baluka26 (#41) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

elvileg nem fordulhat elő, hogy két olaj vagy olajadalék üsse egymást. szóval elvileg ha mondjuk molos olaj után shelles olajat öntesz a motorba, nem kellene, hogy kiüssék egymást.
de csak elvileg. nem tesztelhették az összes olajat egymás ellen, tehát gyakorlatilag előfordulhat, hogy valamelyik adalékanyag kicsapja a másikat, és akkor az olajból hirtelen smirgli lesz. nem gyakori, de elvileg előfordulhat.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#43) baluka26 válasza bambano (#42) üzenetére


baluka26
veterán

Olajnál, ha nincs teljes olajcsere, csak utántöltés, nem árt ugyanolyat tölteni, mint ami benne van.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#44) bambano válasza baluka26 (#43) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

így van, ezért.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#45) Kelcsiot


Kelcsiot
újonc

Még szerencse, hogy csak szagértő vagy és nem szakértő. Ki mondta, hogy Lamborghinibe öntik bele azt az adalékot? Ezt te találtad ki. Kifejezetten nem Ferrarikhoz és Lamborghinikhez találták ki, hanem Józsi bácsinak a 15 éves Suzukihoz, meg Pistának, aki széthajtotta a 3 éves Golf GTI-jét. Akiknek ilyen autója van (Lambo, Ferrari, stb), magasról lekakálja, hogy mennyit fogyaszt a verdája és valószínűleg nem kell a teljesítmény növelésen sem gondolkoznia. A termék pedig erről szól. Neked kellett volna gondolkozni, mielőtt ezt a baromságot leírod. A Loreal sampont sem Piroska nénivel és Gizikével reklámozzák, hanem topmodellekkel. És hidd el, ők használják legkevsbé a Loreál termékeket. Viszont csomó Piroska néni, meg Gizike használja.

A termékről amúgy semmit nem tudok (de legalább elolvastam a weboldalukoat), szóval annak pozitív vagy negatív hatásairól nem tudok nyilatkozni. Azt sem értem, hogy a többi okostojás miről beszél, amikor nem használják és utána sem olvasnak, csak elméleteket gyártanak.

(#46) Dluinet válasza Kelcsiot (#45) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ezért regisztrált? :F

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#47) JanoXP


JanoXP
aktív tag

Én vettem egyet. 6000 Ft nem a világ. Egy 18 éves Mitsu Colt 1,3 autóm van... Most volt egy apró motorfelújítása (gyűrűk, dugó, stb., meg légtömegmérő és lambda szonda csere). A korábbi 10 literes fogyasztásom így visszaesett 8-ra. Kíváncsi vagyok, ezt tovább lehet-e csökkenteni. Ha valakit érdekel, megírom majd ide a tapasztalataimat (motorkompresszió változás, dinamizmus változás, fogyasztás változás, károsanyag kibocsátás változás) ha lesznek...

(#48) 0vak


0vak
csendes tag

Hi all a teszt alanya egy 88as 18.benzin 80as audi nemsoká indul németországba közel a 400.000km hez
ha "megérkezik " és internethez jutok megosztom a taopasztalatokat...
kb 3 hét múlva re komment.....

[ Szerkesztve ]

Nagy az isten állatkertje, és alacsony a kerítés .

(#49) pandion válasza 0vak (#48) üzenetére


pandion
tag

Hali!
Vannak tapasztalatok? Érdekelne mi lett. Egyébként egyáltalán nem tartom hülyeségnek. Egy 2-300 000 km-t futott motorban lehetnek olyan kopások amik csökkentik a teljesítményt. Akár mikroszkópikus méretű karcolások, kopások is okozhatnak ilyet. Erre simán el tudom képzelni, hogy segít ez a lötty.

(#50) JanoXP válasza pandion (#49) üzenetére


JanoXP
aktív tag

hello... nos, nekem sokkal halkabb lett a kocsim, a fogyasztását azért nem tudom igazán megmondani, mert közben kiderült, hogy a computerem is rossz volt és rossz jelet adott a motornak, így az vélhetően több benzint nyomott a motorba. Ami biztos, hogy a mostani átlagfogyasztásom - normál vezetési stílus mellett - városban 7,7 l/100 km, autópályán (130 km/h mellett) 6,4 l/100 km. És ez egy 19 éves 1,3 literes benzines motortól, ami eddig 210 ekm-t ment összesen...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.