Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jaja1981


jaja1981
addikt

Házat adok. 2db 5,25" hely és 2-3db 3,5" HDD hely.
Márha elég egy használt 300W FSP táp. Bár a leírtak alapján elég.

(#2) bacsis válasza jaja1981 (#1) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

tápomat is megtartom, azaz Cooler Master M850 Silent Power... túl drága volt ahhoz hogy most meg eladjam :B

(#3) ivana


ivana
Ármester

Én is hasonlón gondolkom manapság, eladom a gépem úgyis ott van helyette a lapos (adatlapom... proci jobb a tiednél, vga gyengébb). Mondjuk az a baj, ha bejön valami húzósabb meló akkor kellhet, abból meg 2 nap alatt megvan az ára.

(#4) Syl


Syl
nagyúr

>Nem tudom skaccok... megbolondultam... korral jár

Hajjaj! Még tíz év és majd az asszonyt fogod lecserélni ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5) Rakeem


Rakeem
aktív tag

kis fogyasztású intel rendszer nem jöhet szóba? (i3 felsőháztól i5 alsó/középház)
vidikarit megtartod, ami kell a régiből pluszba azt megtartod, a többit elpasszolod.
mondjuk akkor a táp sem szükséges, és mint írtad attól nem válnál meg.

csak egy felvetés. (én is féltem a gép upgrade-nél, hogy hatalmasat fog csócsálni a gépem, de semmit nem venni észre a villanyórán. ugyan úgy teker mint a régi gépemmel. a blogomon a cikkben benne van a régi konfigom is. amennyit megspórol idle üzemben az új kb annyival eszik többet terhelve. természetesen többet van lényegesen idle-ben mint power módban. :D)

[ Szerkesztve ]

(#6) bacsis válasza Rakeem (#5) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

háát figyi... egy xarrá húzott X6-os Phenom II-nél csak jobban járhatok fogyasztás terén :D
Szóba jöhetne a zintel is, hiszen, igaz drága procik, de nagyon erősek... de én inkább maradnék a "különc" táborban :)

(#7) kmisi99


kmisi99
addikt

Valahogy én is hasonló helyzetben voltam. Szépen építgettem a "gamer" gépem, megvettem a jó drága dolgokat, de akkor elpukkant az agyam 3 éve mikor a vadi új GTX660 kártyámmal egy nyár alatt egyetlen játékot vittem végig. Eladtam az egészet a fenébe és vettem egy intel G szériás processzor. A régi i7 920 tuningolva 200w ot megevett, az új meg vagy 50w ot. :D Persze már hiányoznak a játékok, szóval lehet össze fogok rakni egy új gépet.

(#8) bambano válasza Syl (#4) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"az asszonyt fogod lecserélni": előtte még bekeni lekvárral :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9) Hieronymus válasza bacsis (#6) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"inkább maradnék a "különc" táborban"

Ez nem baj, sőt szükséges is. Ha mindenki lépne, akkor lehúzhatná a rolót, az AMD.
Azzal meg mindenki veszít hosszútávon.

Néhány apró javaslat.
Nem kell belső optikai meghajtó. Jó helyette egy USB-s. Azt legalább több géphez is lehet használni. Nem zörög és nem kopik folyamatosan.
A meghajtók számának korlátozásával halkabb gépet és alacsonyabb fogyasztást érsz el.
Egy SSD és egy HDD elegendő egy gépbe.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#10) bacsis válasza bambano (#8) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

kapjátok be :))
Hieronymus!
Már vesztettem el HDD-ket... 500gigásat, 1,5T-s és 2T-set is.. sok-sok adattal...
2 dolog miatt van több HDD-m... egyiken pl filmek vannak, a másikon programok, játékok stb.. így ha ugrik egy HDD, legalább nem mindenem veszik el... (amúgy archiválok másik gépre) a másik, meghogy pl van egy 400-as SATA HDD-m.... hááát... lassan 10 éves, és épp ezért nem cserélem le.. ez megbízható... fél életem rajta van...

[ Szerkesztve ]

(#11) --HARDCORE-- válasza kmisi99 (#7) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Tipikus, ha van nem kell, ha nincs kéne. :D Ismerős helyzet.
Legyen két gép: egy áram termelő netezni, és egy áram zabáló játszani. Szerintem. :)

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___

(#12) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem akarlak áttéríteni a kék táborba, csak referenciának mondanám, hogy az újabb i3-asok nagyon ott vannak, html5 objektumbetöltés, flash, böngészés (ha jól értelmeztem a lengyel szöveget):

Ezenkívül tömörítésben és egyéb hasznos taskokban sincs még a legkisebb, 33kFt-os 6100-nak semmi panaszkodni valója.

Kicsi játék:
-> nem mondanám, hogy a Godavari köröket verne rá (forrás). Eközben a fogyasztás így néz ki, a kicsi i3 kb felét eszi az amd apu-nak, komolyabb használati idő+hatékony táp (panel?) mellett ez már a villanyszámlán is meglátszódik:

Kérdés igazából, mennyire számít az igp. A Godavari elvileg 20%-kal vezet igp fronton, ha ez számít a többiek ellenében, akkor ő a logikus választás.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#13) Hieronymus válasza bacsis (#10) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ez nem merevlemez probléma.
A kéretlen és káros programok tevékenysége ellen nem véd a több merevlemez használata.
Legfeljebb a titkosítás ütemét gyorsítod, mert több lemezen és párhuzamosan gyorsabb, mint egy merevlemezen és sorosan. :D

A RAID köteteket is félre értelmezik. Nem az adatbiztonságot, hanem a rendelkezésre állás biztonságát növeli. Ha rászabadul a baltás gyilkos egy RAID kötetre, csak a biztonsági mentésből történő visszaállítás jelent megoldást.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#14) bacsis válasza t72killer (#12) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Tisztába vagyok a teljesítményekkel az aktuális prociknál :)
Én nem csak a telejsítméynt nézem, hanem hogy mennyi feelingel jutalmaz a számítógép...
az AMD jobban adja... így leszarom mennyit tol akár egy celeroncs, ha számomra az "lelketlen" :B
Hieronymus! Igen igazad van.. jón egy jó kis trójai azt kampec a 20 évnyi program gyűjteményemnek :B de egy offle gép erre van, hogy arra archiváljak... De azért továbbra is nyugodtabban alszok ha a gépemben a merevlemezben bízok :)

[ Szerkesztve ]

(#15) ->Raizen<- válasza bacsis (#14) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Nekem most a skylake platform adja. Előző asztalim utoljára egy fx 8320-as konfig volt r9 290-el. Sokkal kevesebb fogyival szépn megy minden. :K

(#16) bacsis válasza ->Raizen<- (#15) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ez így van :K az FX8320 nem a fogyijáról volt híres... azaz de ;]
mennyi a difi? 100W? :D
és igen, az AMD sokat fogyaszt, és Intellel még többet nyerhetnék a fogyasztáson...
De így is nyerek, legalább 150W-ot... így amolyan a kecske is jól lakik káposzta is megmarad effektus lesz nálam :)

[ Szerkesztve ]

(#17) ->Raizen<- válasza bacsis (#16) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Gtx 970 kb 150w-ot eszik i5 6600k 90w körül 4,2 ghz-en alapfesz alatt picivel. Ez jobb mint a húzott fx-es konfig 4-500w-ja monitorral együtt.

(#18) dlaj válasza bacsis (#16) üzenetére


dlaj
őstag

150 wattért szerintem nem érdemes gépet cserélni.
Azt írtad kevesebb az időd játékra. Na most ha napi egy órára mégis leülsz a gép elé meg fogsz spórolni 200 Ft-ot havonta.
(150x30=4500 W................. 4,5 kilowatt x 45 Ft=202 Ft)

[ Szerkesztve ]

(#19) bacsis válasza dlaj (#18) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

meg a tudat, hogy éves szinten hány fát kímélek meg a kivágástól :))

(#20) Chaser válasza bacsis (#6) üzenetére


Chaser
titán

veszel a kis intel mellé egy 750 ti-t és koca játék is bőven meg van oldva
én megpróbálnám az egészet eladni egyben, aztán venni egy beugró skylake konfit ddr4 alapon, akár kis pentiummal, olcsó/jó, ha lemegy használt i3 ára akkor meg arra váltanék, de lehet esetedben nem is kell váltani

szerk: jah fan vagy, nemszótam':D én ilyen hülyeségből már rég kinőttem szerencsére, azt veszem ami jobb:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21) zoltanz válasza bacsis (#19) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Védd az esőerdőt, egyél hódot :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#22) bacsis válasza Chaser (#20) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

legalább a fanság maradjon meg nekem :)

(#23) t72killer válasza bacsis (#19) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lehet lelketlen az intel, de ebben jobbak. De ahogy írtam is, nem akarok téríteni:R. Az újabb AMD eresztés itt is jobban teljesít/fog teljesíteni.

#20: számomra az intel fő hátránya eddig az akadozó drivertámogatás volt, 2 generáció, és már nincs is meghajtó. Most, hogy a win10 "örökké fog élni" ez kevésbbé probléma, de azért támogatásban tényleg jobb az AMD. Amúgy én is sokáig AMD-fan voltam - leginkább, mert a kategóriában ami nekem kellett (=Brazos) ők voltak a jobbak. Aztán ~3éve kezdődött az új gép(ek) építésének/beszerzésének ideje, és hirtelen légüres térrel találtam szembe magamat a piros oldalon. Amíg tehettem vártam, de az amd-től csak szép ppt-k szállingóztak, ütős teljesítmény (=üzleti noti Carrizo alapon) csak jópár hónappal a végső határidő előtt. Asztali gép is van otthon, most épül a második, mind2 kék: a főgép videóvágásra és hasonlókra értelemszerűen, a kicsi szerver amit mellé most összerakok a 7/24-es üzemmód fogyasztása miatt lett i3.

Amúgy érzi ezt az AMD, látom, hogy a 7850k-t az i3-6100 szintjére árazták. Így már, ha nem fut 7/24-ben, érdekes lehet.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#24) Chaser válasza bacsis (#22) üzenetére


Chaser
titán

én is nagy amd fan voltam régen, elqrták, nem kicsit hanem nagyon
azért valahol jó látni még maradt aki kitart:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#25) bacsis válasza Chaser (#24) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

amíg a Prohardver! meg a bacsis-tuning elfut vele, kitartok :))
vicet félretéve! fanságot is belevéve...
van egy 6 magos Phenom II-m.. nem mai csírke.. s igazából még ennek a telejsítméyne is, több mint elég...
ha most majd veszek kb fél év múlva egy új APU-t, az így vagy úgy, erősebb lesz... és kevesebbet is fogyaszt...
tehát szerintem nem lövök mellé...
Intellel jobban járnék teljesítmény és fogyasztás terén is... szóval az én helyzetem: vagy jól járok, vagy még jobban járok.. de rosszul semmikép :) így maradok annál hogy jól járék és még a fanság is megmarad.. tehát így akkor az AMd-vel is nagyon jól járok :)

[ Szerkesztve ]

(#26) PuMbA


PuMbA
titán

AM4 tökéletes választás lesz a legkisebb 4 magos Bristol Ridge APU-val ősz fele :) Én 1 éve vettem ugyanilyen általános felhasználás + kevés játékra egy A8-7600 Kaveri APU + 2x4GB 2133MHz DDR3 kombót, amiből 2GB megy a VGA-nak és tökéletesen lehet 40 fps körül GTA V-özni vagy 60fps-sel DIRT Rally-zni 720p-ben abban a nagyon kevés időben, ami van.

[ Szerkesztve ]

(#27) proci985


proci985
MODERÁTOR

attol fuggoen mennyit megy a geped nem biztos, hogy erdemes cserelni.

nekem az aramszolgaltatotol kijott hogy kb 20-25 eurot fizetek havonta ugy, hogy Heaven alatt 855W konnektorbol es rohogtek mar ki vele, hogy minden alkalommal pezsgot bontanak az aramszolgaltatonal amikor 3dre kapcsol a rendszer.

az Ori egyebkent jo:).

---

maskepp: vized van, szoval erteni fogod. Egy Alpha 360XT (45mm) es egy HWLabs Black Ice GTS (280x30, performance) 52-53 fok korul szokta megfogni a vizhot. Ok, a ventik nem nagyok mennek 800-850rpm fole, szoval halksagra van osszerakva, de a szoba+25-30as vizho ennyi radiatorral szerintem eleg jol illusztralja a PCkent is mukodo hazi konvektorom mukodeset.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#28) bacsis válasza proci985 (#27) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

szinte 24/7ben megy a gép... Persze többnyire a desktopot meg a chrome-t hajtja...

(#29) t72killer válasza bacsis (#28) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Idle nincs nagy különbség:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30) bacsis válasza t72killer (#29) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

akkor még egy pont, hogy van ráció az AMD mellett :)) és ne felejtsük el hogy az AM4-es csodák még kevesebbel is be fogják érni :K

(#31) Thrawn


Thrawn
félisten

Ülj le egy csendes sarokba és várd meg amíg elmúlik ez az érzés :)

Viccet félretéve, amíg nem jön ki a Zen addig nem sok értelme van gépet újítani. Ha már lesznek róla tesztek több oldalon is, majd akkor ráérsz ezen agyalni.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#32) Hieronymus válasza t72killer (#23) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Kicsit off:

"Most, hogy a win10 "örökké fog élni" ..."

Az lehet, hogy a Windows 10 örökké fog élni, de a hardverek támogatása bizonyosan nem.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#33) t72killer válasza Hieronymus (#32) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Túlzás volt persze:R Ha jól rémlik, 10évig ígérték, hogy ez lesz a regnáló OS. Mivel LTSB kiadások is vannak feature-upgrade nélkül, tippelnék, hogy a drivermodellt nem fogják időközben kukázni, ergo ami most támogatva van, azon futni fog a 10év múlva aktuális win is. Persze lesznek új funkciók, hevc, vp9 utáni videókódolás pl, ami egy "elfelejtett" vason már reménytelen lesz.

#31: +1, az őszi hardveresőt énis mindenképp megvárnám. Addig nem esz ki a vagyonodból az ÉMÁSZ.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34) Chaser válasza bacsis (#25) üzenetére


Chaser
titán

első genes 2 magos i5 a fő gépem...az is mindenre elég nekem:)
most gondolkoztam egy desktopon koca játékra - mondjuk baromság, havonta pár napot lenne bekapcsolva -, vga már megvan, cpu hűtő elvileg péntekre, többi passz, de az elképzelés megvan és intel

szerk: sztem már csak a ramokat veszem meg most, többit majd ősszel, nyáron pont nem fogok jáccani', ram árak meg padlón vannak, sztem innen már csak felfelé fognak menni

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35) erik88


erik88
aktív tag

Ne gyertek az intellel.
Amd lesz, kész passz.
Tartsátok tiszteletben, ezért ne írjátok, hogy az intel i5-így az i3-úgy. Neki amd kell.

[ Szerkesztve ]

(#36) t72killer válasza erik88 (#35) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#37) ivana válasza Chaser (#24) üzenetére


ivana
Ármester

+1 régebben volt mindenféle amd volt, hogy évente 5-6, de utána elegem lett phenom x6 helyett intel 1366-ra váltottam 6 mag 60W úgy lehet húzni mint az állat eddig mindenre elég volt. (2GHz az alap, 3.8-ig lazán megy).

(#38) bacsis válasza erik88 (#35) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nyugodtan írják csak nincs ezzel gond, nem tiltottam le a hsz-eket, és direkt kértem a véleményeket :)
teljesen tisztában vagyok az AMD CPU-k/APU-k és az Intel processzorok teljesítményével, és hogy viszonyulnak egymáshoz...
Szóval csak nyugodtan, de valószínűleg nem nagyon fogják a döntésemet megváltoztatni, ettől függetlenül kíváncsi vagyok arra hogy ki hogy gondolkodik ha az én helyemben lenne :)

(#39) Chaser válasza ivana (#37) üzenetére


Chaser
titán

nekem elég volt egy x3 is, durván zabált:) utána csak intel, aztán meg a desktop vonalról is leálltam, 6-7 éve nincs

bacsis
én véleményem bővebben:
beugró ddr4-es asrock lap 16-17k
intel 4400-es skylake pentium 3,3g 16-17k
2x4 ddr4 kb 10k, 2x8 ddr4 kb 20k - én utóbbit venném, mert rambó' sose elég, és ez nem pénz érte, belefér kingston hyper x, gskill stb
használtan gtx 750 ti 2gb ddr5 25-30k sok garral
táp akár egy 350-es fsp, de sokkal kisebb is elég - részemről ha meglépem sztem 2xx w-os külső táp lesz belül meg picopsu, tudok most értelmes áron külső 12v-os dell tápot szerezni -
ez kb 80k, és majdnem minden új ezen az áron 3-5 év garral

ssd/hdd ízlés szerint

de az amd vonallal sincs gond, sztem viszont ez akár játék, akár bővíthetőség szempontjából értelmesebb lépés, ha csak a száraz tényeket vesszük figyelembe

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#40) PuMbA válasza Chaser (#39) üzenetére


PuMbA
titán

Jó konfig a régebbi játékokra, de 4400-es Skylake-kel nem fog elindulni semmilyen új játék, ugyanis az összes mostantól megjelenőnek minimum a 4 szál / mag (Mirror's Edge Catalyst, Battlefield 1 stb., de már a GTA V is keményen akadozik 2 maggal), amit egy hasonló árú AMD gép teljesít :)

[ Szerkesztve ]

(#41) Chaser válasza PuMbA (#40) üzenetére


Chaser
titán

ez koca game
i3/i5/960 4gb
i5/970 4gb
ha nem lenne eleg
nalam viszont storno, beesni látszik egy haswell i5 sff gép jó áron, csak lp vgat kell bele vadásznom:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#42) bacsis válasza Chaser (#39) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

jahh korrekt amit írtál, a prociból azért i3 6100 alá semmikép se mennék... és így van, tény hogy később mehetne bele akár i7 is, ami megdobná a teljesítményt rendesen.. .lapon nem érdekel, nem fogok spórolni, ha kihasználom ha nem... VGA-ból a 750ti-vel az a bajom, hogy 2D-t megjeleníteni túl sok, játékra túl kevés.. akár csak egy AMD-s APU, de legalább ott nem kell külön megvenni hanem a proci tartalmazza :))

(#43) t72killer válasza bacsis (#42) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

2D-re (=flash, videógyorsítás, asztal) bőven elég az intel grafika is - főleg Haswell óta, ami nem most jött ki:K. A skylake még jópá lapáttal rátesz.

Játékra kellhet valami, a 750 felett már eljárt az idő. Mivel ez "nem sürgős komponens", megvárhatod, h a polarisból vagy a pascalból lesz-e pici. Én is gomdolkodtam, ha nagyon elterjedne a hdr 4k videó - amit a skylake nem támogat - a kis htpc-szervergép pár év múlva simán kapna egy szükség szerint aktivált minimálkarit, akár a minipcie slotjába.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#44) proci985 válasza bacsis (#42) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

lapon nem érdekel, nem fogok spórolni, ha kihasználom ha nem
felesleges.

procik egy részét nem lehet tuningolni, ha meg veszel egy i3mat jó eséllyel a chipset elavul, mire i7re váltanál.

mondom ezt úgy, hogy nekem is a lapom volt drágább mint a procim, de nekem sikerült megcsípnem akcióban egy 3820at 50ért boltból, garival, újonnan, socket2011es lap meg 60 alatt kb sose volt. featureokra meg jobban jöttem ki, mint egy 4770+35 körüli lappal.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#45) Chaser válasza bacsis (#42) üzenetére


Chaser
titán

lapra kár költeni ha nincs kihasználva sztem
750 ti-vel azért már lehet játszani:) amd apukat annyira nem követem már, de azért meglepne ha valami a közelében lenne, ráadásul szépen tuningolható is és alig eszik valamit
a kis g4400-et meg nem kell félteni, biztos cpu limites vele sok game, de uo. sok jól is megy rajta
mivel koca game volt a téma oda bőven jó

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#46) ->Raizen<- válasza bacsis (#42) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Én vagy behúznék 60k-ért a helyedben egy 970-es kareszt, vagy várnék 1 hónapot a 200 dodós rx480-ra. Mindkettő bőven elég fhd-ra.

(#47) Chaser válasza ->Raizen<- (#46) üzenetére


Chaser
titán

970 erősen nem koca game kategória:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48) ->Raizen<- válasza Chaser (#47) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Az ára alapján lassan az lesz. ;) Csak figyeld, lesz az még 50k is használtan.

[ Szerkesztve ]

(#49) Chaser válasza ->Raizen<- (#48) üzenetére


Chaser
titán

egyszer biztos...:)
jelenleg ott tartunk, 1-1,5 év garisak amik boltban 100k-ért vannak használtan 80-ért akarják adni ;]
hadd ne mondjam a 750 ti-t is h tudtam megvenni 25k-ért, és 2-3 hónapos ipn garis, már rég letettem róla mikor egy lokál topikos srác bedobta, előtte csak gar nélkülieket találtam jobb esetben ennyiért, rosszabb esetben még drágábban is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#50) ivana válasza Chaser (#45) üzenetére


ivana
Ármester

Nekem rossz tapasztalataim voltak a drágább lapokkal, míg ilyen filléres asrock lapok ezer évig mennek (7/24-ben a mostani home szerver lapomban sok ezer üzemóra van...), drágább asust, meg asrockot is kénytelen voltam már kukázni. Az egyik ráadásul ez 1366 volt :W Még jó, hogy véletlen találtam aprón egy intelt amit a csávó nem az 1366-ban hirdetett 20-ért, lealkudtam 15-re és azóta megy.

Anno az nforce chipsetek :DDD Azok úgy hullottak mint a legyek. Kb. ilyen geforce 8xxx,9xxx szinten.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.