Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sutykuru


sutykuru
tag

Mert így olcsóbb és a célt eléri -> megveszed a babát.
A magyar szinkron meg nevetségesen olcsó.

(#2) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Nem igazán értek valamit. TV-ben is megy a sorozat meg DVD-n is kaphatóak itthon.

Boo York Boo DVD

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#3) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Modern működő stratégia. :K

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#4) oriic válasza oriic (#2) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hm, tv-ben valami kis részek mennek, de a DVD-k azok folyamatosan jelennek meg nálunk.

Live-Die-Respawn

(#5) Sinesol válasza oriic (#4) üzenetére


Sinesol
veterán

Ja, szerintem is csak siman DVD verzióban forgalmazzák.
Warez is azert van, mert dvd verzió ha megvan, gondolom azonnal rakják fel torrentre.

(#6) Stanlee


Stanlee
őstag

Manapság egy teljesen új világban élünk. Én nem lennék meglepődve, hogy ha a rajzfilmek csak mint közvetítő közeg lennének felhasználva és az elsődleges cél a köré épített cuccok vásárlására való ösztönzés lenne. Most őszintén, ha megvesz főműsoridőben pár 30 mp-es szpot-ot, az árából kijön a szinkronizálás. Fogja magát, feltolja a DVD-t torrentre és ingyen megosztják a portékát mások. Ingyen közvetítőközeg neki. Manapság sok termék esetében nem a reklám a legfontosabb, szájról-szájra jár a híre és megőrülhetnek érte. Ilyen ez a szép új világ...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#7) szupermacs


szupermacs
veterán

Gondolom itt senkinek sem ismerős a Transformers, G.I.Joe, Action-Man, Barbie története.
Ezek mind játékként kezdték. Kiadták a figurákat.
Példát itt a Transformersből tudnék mondani: az első generációs figurák megjelenésekor csak játék volt egy felépítetlen világból, mint a plüss maci. A gyerekeknek tetszett, de kellett nekik egy sztori hozzá. Ekkor arra gondoltak, hogy ha már annyi játékot kiadtak, összekapcsolják őket egy rajzfilmsorozattal, ami igazából egy több évados, részenként 20 percre lebontott reklám. Aztán ez nem volt elég, megcsinálták a képregényt.
G.I.Joe és társai ugyan ez. Nem kell minden játékhoz egy alap rajzfilm.

De a másik pedig az, hogy Auchanban már régóta kapni a film megjelenése előtt is az új SW filmből a karaktereket. Megveszed a gyereknek amelyik neki tetszik, elviszed később a moziba és meglátja, hogy az a cuki karakter ami megvan neki, az egy szemétláda állat és már nem is kell neki. :DDD

(#8) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Írnék valamit, de láttam képeket, és kiégtem.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#9) Klaus Duran válasza Blindmouse (#8) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Akkor erre keres rá. Panty & Stocking with Garterbelt ;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#10) bacsis válasza oriic (#4) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hmmm, DVD lemey.. erre nem is gondoltam...
Tehát akkor megvan, hogy elméletben miért szinkronizálják.. hiszen így akkor mégis kiadják hivatalosan is :B :R

(#11) Vladi


Vladi
nagyúr

Mert te is a pécével nőttél fel. már van egy ilyen generáció. Tuti, hogy torrenteztél, tuti, hogy décéztél is, meg még ki tudja. Le fogod szedni.

Jah és már van akaratkorú leányod. ;]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#12) mokus1


mokus1
addikt

Lebuktál, warez mi... DVD meg sehol ;]
Nálunk Jégvarázs van, persze az is aranyárban van:)

(#13) joghurt


joghurt
addikt

A mai "mesék" már pár évtizede explicit reklámfilmek.
Talán a Pokémonnal kezdődött, ahol a már a szlogen is konkrétan az volt, hogy "Gotta catch'em all" - azaz szerezd meg mindet.
Mint ahogy a Lego is már rég nem a kreatív építgetésről szól, hanem hogy a Lego rajzfilm hatására vegyél meg egy action figure-szintű Ninjagot vagy Chimat, aminek a spéci alkatrészeivel aztán úgysem csinálhatsz semmit.

(Az előttem szólóhoz csatlakozva, a fordítás és a szinkron filléres dolog. Még akkor is, ha tényleg a fordító is csinálja, és nem a rajongók által készített fordítást lopja le a hálóról.)

A tej élet, erő, egészség.

(#15) rwu válasza mokus1 (#12) üzenetére


rwu
tag

Ne is mond, csak olyan bugyit vesz fel a lanyom, ami Frozenes.
Egyszer sem lattam a meset, de kívülről tudom a dalokat 😁
Elza ruhát hozott neki a Jézuska (meg babat, meg ágyneműt, meg ...) ejjel megtalálta a fa alatt, felvette es visza aludt. Az egesz agy csillogott reggelre a gyerekkel egyutt 😁
Meg azota a hajamban is azvan, nem tudom kimosni 😁 😁 😁

S22U*hondacivic*

(#16) SQX_Barto válasza szupermacs (#7) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Azert a Transformers-t kivennem a sorbol, mert szerintem anno a kepregenyekkel kezdodott, a G. I. Joe-ban annyira nem vagyok biztos, hogy a jatek vagy a mese volt-e elobb.

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#17) Klaus Duran válasza rwu (#15) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Csillámf@szláma lettél? ;]

Unokatesómnak csak ruhája van. De az a rosszabb hogy a bátyával a "nézését meg a járását" éneklik. :W
2007-2010

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#18) szupermacs válasza SQX_Barto (#16) üzenetére


szupermacs
veterán

Transformers Wikipedia oldalakon talált információk szerint a játékot és a képregényt egyszerre kezdték, ebben igazad van. A rajzfilm csak később jött belőlük.

(#20) mokus1 válasza #32839680 (#19) üzenetére


mokus1
addikt

Már miért lenne? Én is láttam körülbelül 20x a mesét :D
Egyébként szerintem a Polar Expressnek is tök jó zenéje van.

Szerk.: Most látom hogy a mesére érted hogy jó :) Azzal is egyetértek.

[ Szerkesztve ]

(#21) szupermacs válasza #32839680 (#19) üzenetére


szupermacs
veterán

Én még mindig nézek Beavis & Buttheadet. Egyébként a mai mesék is kezdik elérni azt a degenerált, agytumoros színvonalat, amilyen ez volt. Néhány Spongyabob epizód ilyen volt. De a Sanjay és Craig is hasonló kaliber már. Mondjuk a Korgoth of Barbariat elkaszálták, pedig tényleg jó kis felnőtt mese lett volna, ahogy a többi Adult Swim is.
Mai napig nagy kedvencem még a Prometheus & Bob. :DDD Az összes részt láttam már milliószor, de nem lehet megunni. Ja meg a Ka-Blam (Akciócsoport Most!) is kegyetlen jó volt anno. :C

Persze én pici pónimat nem nézek már ovis alsó csoport óta, soha nem is szerettem az olyasmit. Disney meg az Oroszlán Király után ment a levesbe. Nem szeretem már.

(#24) szupermacs válasza #32839680 (#22) üzenetére


szupermacs
veterán

Nem szeretem a South Parkot, meg a Family Guyt. Animéket régebben (15-18 évesen) néztem még, de kövezz meg nyugodtan: kinőttem belőlük. Nem szeretem a rajzstílusát egyiknek sem, a sok fillert és dumát sem. Az egyetlen amit mai napig megnézek az az Akira. Régen elkezdtem nézni a Narutot is, de aztán áttértem a mangára és az utolsó 2 évében már csak azért olvastam, mert a vége érdekelt. Aztán megbántam az időt amit rászántam. :D Vannak még animés ismerőseim, de nem tudom mi motiválja őket abban, hogy nézzék ezeket. Valamiért mindentől elzárkózom ami ázsiai (japán). Legalábbis játékok és rajzfilmek terén.

(#26) Kernel


Kernel
nagyúr

Legalább a kislánynak majd ne felejtsd el megtanítani, hogy a "magyar" minőségjelzőként kisbetű.

"Warezre" kötőjel nélkül. Lewarezol egybeír.

Nem youtube-n, hanem Youtube-on, tehát nagybetű és kötőjel, mivel a kötőjel előtt van egy néma "e" betű, amit nem ejtünk.

Most már mehetsz blogot írni...

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#27) bacsis válasza Kernel (#26) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

köszi :R

(#28) Klaus Duran válasza #32839680 (#25) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

"Shon-goku totál szellemi fogyatékos." :DD :K

(#24) szupermacs Sok sz@r film, és rengeteg jó anime/manga van. Naruto nem tartozik a jók közé. ;]

Nekem mostanság a koreai művek jönnek be sorra egymás után.

3 harcművészeti.
The Breaker Csak 77 fejezet :O
The Breaker new Waves
Tower of God

és egy romantikus.
Can't See Can't Hear But Love (romatikus és szomorú, de tetszik)

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#29) mokus1 válasza szupermacs (#24) üzenetére


mokus1
addikt

Érdekes én a South Parkot nem szeretem de a Family Guyt még most is nagyon.

(#30) szupermacs


szupermacs
veterán

Sokat ismertem, elhiszem nektek, hogy sok van. Tudom. :DDD Nekem is még mindig ott vannak a polcomon a könyvek között a mangák, meg havertól is mindig kölcsön kaptam amiket megvett és még egyszer el is mentem vele Animeconra amikor még a PeCsában volt. Azt hiszem a második rendezvény. Tudom és ismerem ezt az érzést ami bennetek van, de ez már engem sajnos nem hoz lázba.

Engem a rajzfilmek kikapcsolnak és nevettetnek, de az anime a stílusa miatt csak felidegesít és elborzaszt már. Túl sok volt belőle régen.

(Mondjuk leakciózták a Nyári Srácok mangát [mind a 3 kötetet] itt a melóhely melletti könyvesboltban pár száz forintra. Lehet, hogy azt még megveszem majd. :DDD )

(#29) mokus1: A kezdetek óta mind a két sorozatban sokat fejlődtek a karakterek és egyre több volt bennük az aktuálpolitika és társadalomkritika, ami ezeknek a rajzfilmeknek a szintjén nagyon-nagyon a béka segge alatt van. SZERINTEM! Futurama ezt még kulturáltan tálalta, ami szintén vicces is volt. Nem retardált, idegrángásos, hiperaktív módon.

[ Szerkesztve ]

(#31) Sinesol válasza mokus1 (#29) üzenetére


Sinesol
veterán

Én is igy vagyok a South Park-al. Valahogy a 12-13. évad környékén teljesen megváltozott az egész sorozat, totál túlerőltetett lett az egész, nem is emlékeztetett arra a sorozatra, amit anno megszerettem. :(
Na meg valahogy a sajátos ízléstelensége is megváltozott viccesről kínosra.

[ Szerkesztve ]

(#32) rwu válasza Klaus Duran (#17) üzenetére


rwu
tag

Az lettem :DDD
Manci zumbázik benne, ne sok kell már a ruhának 😁
Vehetek majd ujat 😁☹

@morfyi: nem gaz, de kislanyoknak irt meset nézni mar az ;]

[ Szerkesztve ]

S22U*hondacivic*

(#34) rwu válasza #32839680 (#33) üzenetére


rwu
tag

:DDD
Kepet pls :DD

S22U*hondacivic*

(#35) mokus1 válasza #32839680 (#33) üzenetére


mokus1
addikt

Lady Dömperhez van szerencsénk? :D

(#36) Klaus Duran válasza mokus1 (#35) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Ettől kiégett a szemem. :W

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#37) bacsis válasza #32839680 (#33) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

erről egy klasszikus vicc jutott eszembe:
-Kisfiam b*zi vagy?
-Neem Apa... Hejcegnő..
:DDD

[ Szerkesztve ]

(#40) rwu válasza #32839680 (#38) üzenetére


rwu
tag

(#42) rwu válasza #32839680 (#41) üzenetére


rwu
tag

Le kellett csapnom, bocsi :D

S22U*hondacivic*

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.