Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Omega81


Omega81
senior tag

:C :DD

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#2) ALI_G


ALI_G
veterán

sajnálom, h kivált a csaj, tényleg ő volt az arc meg minden a zenekarban.

Az új csak hangja szép, de elpuhult, egyenlőre nem látom az image-et amit felépítettek évek során. Sajnos nincs is olyan szép mint elődje.

Most halgatom a számokat az oldalon, hát...soft-soft.

(#3) venember83


venember83
nagyúr

Mit lehet mondani? Tarja kivalasaval kb elszurtak a zenekart, uj csajszi olyan kb evanescence szintu, talan bolhaujjpercnyivel jobb. Nagyjabol ennyire tudom ertekelni az uj Nightwisht, ellagyultak, valami normalisabb operasabb enekesno kellett volna, nem a jelenlegi. Teny, h azert nem kerestek Tarja-klont, mert uj korszakot akartak nyitni, csak ez az uj korszak mar eleg semmilyen, szerintem. Szvsz nem kellett volna uj korszak, ahogy AC-DC is ujjaeledt Bon Scott halala utan egy hasonszoru enekessel, ugy Nightwish is megtehette volna. De nem. Ez van, mostantol Nightwish majd odakerul szepen Britney, Christina, Avril, Evanescence, Tokio Hotel, stb melle. Kar. :(

(#4) finest


finest
őstag

Hurkusz makszimusz, a Nightwish eddig sem volt elég kidolgozott nekem, meg nem is használtak kellően jó hangszereket, most meg nagyon kommersz lett a két új videó alapján.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#5) KrAt


KrAt
veterán

Sajnálom, h Tarja kivált. Igaz, az új hölgyeményt még nem hallottam énekelni, mindenesetre nem csúnya :B

(#6) Alg


Alg
veterán

Kövezzetek meg, nekem nagyon tetszik az új album, legalább annyira mint az eddigiek...
Azért a The Islander és a Last of the Wilds című számok megérnek egy meghallgatást... a Sahara sem rossz.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#7) #64791808


#64791808
törölt tag

Nem is tudtam, hogy mik történtek!!! Nagyon jó, hogy a cikk megírásra került, dícséret érte, na lemeózom az új hölgy hangját, de a régi stílusa és orgánuma... hát... khm... mindegy. Remélem, hogy így is összeáll a hangzáskép.

(#8) Vamp


Vamp
senior tag

Jó az csak azt a majom dobost kellene leváltani lassan....

(#9) Lyna


Lyna
csendes tag

Nekem tetszik a változás, bár nem monom magam ős-Nightwishesnek, igazából a Once album órta hallgatom csak őket, de azóta pótoltam a lemaradást.
Személy szerint sokkal jobban bejönnek a szimfonikus számok (pl: Ghost love score) mint a zúzósabbak (gondolok a Kinslayerre), ezért is érzem ezt az új albumot nagyon erősnek. A legjobb szám a Cadence Of Her Last Breath és a 7 Days To The Wolves. A csaj hangja Tarjáéhoz képest nagyon popos, de bejön...

(#10) HavocS


HavocS
senior tag

Hm. Ez a "nem használnak elég jó hangszereket" téma érdekes. Volt a szaxofonon és a tangóharmonikán kívül olyan hangszer, amit a Nightwish még nem használt? :)
Amúgy nem lett rossz ez az album. Más. A csaj hangja valami iszonyatosan vékony, mikor először hallgattam fülessel, azt hittem, elállítódott az EQ, annyira nem volt benne se közép, se mély, de hallgatható. A "soft"-ot meg nem értem, a Century Child óta minden albumban egyre több zúzda, meg kemény elem van (Slaying The Dreamer, Romanticide, Master Passion Greed). Addig jó szerintem, amíg nem kezdenek a Children of Bodomra hajazni... :D

(#11) finest válasza HavocS (#10) üzenetére


finest
őstag

Nem jó minőségű hangszereket használnak, úgy értettem. Kommersz cuccaik vannak, meg kicsit hiányosak a képességeik, de azért próbálkoznak és hallgatható.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#12) L|zsidoboz


L|zsidoboz
őstag

Nekem eddig ez az album is tetszik.
Sztem az új énekesnővel hasonlítanak a Within Temptationre. :U

Good to be good, but better to be lucky.

(#13) EQMontoya


EQMontoya
veterán

megvan nekem is az album, nem rossz, van rajta pár szám, ami tényleg tetszik, de összességében annyira azért nem vág haza. ennél alkottak már zeneileg is jobbat. meg azt nem értem, hogy a férfi éneklésével miért nincs több szám? a high hopes szerintem az egyik legjobb.

Same rules apply!

(#14) doc


doc
nagyúr

én is tartottam a váltástól, de szerintem nagyon jó lett az új album, amellett hogy a régi Nightwish-hoz nem sok köze van...
Anette szeerintem gyöngyörű, bár mindenben különbözik Tarjatól. Meg kb. 10 évvel fiatalabbnak látszik a koránál :DD :C :R
Vannak nagyon jó számok az albumon, meg egy-két gyengécske, de a régi számokból sem tetszik mind...
Engem meggyőzőtt :)

(#15) venember83 válasza L|zsidoboz (#12) üzenetére


venember83
nagyúr

Within Temptation enekesenek szvsz jobb a hangja, sokkal.

Vamp: mi a bajod a dobossal? Nem lehet mindenki egy Lars Ulrich....

Ja, Nightwish tallini koncertje megvan valakinek? Megneznem... :U

(#16) Vamp válasza venember83 (#15) üzenetére


Vamp
senior tag

Az hogy tipikus power metal dobos. Ne vesd össze Larssal, Lars se valami kiemelkedő. Ennek ellenére mindekettőt agyonsztárolják, Larst végülis nagyobb joggal, mivel tudott újat mutatni. Ezzelszemben Jukka (v hogy írják) elég alacsony szinten alázkodik meg a zene előtt.

Hallgass Opethet:D

(#17) venember83 válasza Vamp (#16) üzenetére


venember83
nagyúr

Ertettem. Kulonben mostansag nyitok kicsit a metal mas iranyaiba, de eddig csak Amorphis tetszett, ez van. De kiprobaljuk Opeth-eket, hatha ;)

(#18) HavocS válasza venember83 (#17) üzenetére


HavocS
senior tag

Na hát Lars Ulrich-tól se kell hanyattesni... Portnoy, na ő tud :DDD Amúgy a Within Temptationnel össze nem vetendő... annak a csajnak a hangja ezerszer szebb.

(#19) C4mp3r válasza HavocS (#18) üzenetére


C4mp3r
addikt

:R

(#20) venember83 válasza HavocS (#18) üzenetére


venember83
nagyúr

Elnezest kerek akkor, de nekem Metallica volt az elso meghatarozo, valoban rockot jatszo egyuttes, ezert James Hetfield, Kirk Hammett, Lars Ulrich illetve Jason Newsted a mertek. Enekesnovel kapcsolatban meg en is ugyanugy gondolom, csak nem akartam letorni az emberek kedvet, mielott meghallgatnak az albumot.

(#21) joghurt válasza finest (#4) üzenetére


joghurt
addikt

Jaja, kommersz lett. Amolyan 12 egy tucat. Sima populáris rock. Pl. az Amaranth egyes részei simán elmennének akár Roxette-nek is. Népszerűbbek lesznek az új számaik, akár mainstream tv- és rádióadók is simán lenyomják őket, de a különlegesség kiveszett belőlük. Mondjuk a zenei kommercializálódás még Tarja alatt, a filmzenékkel kezdődött meg; ezt most csak betetézte a szép, de nothing special új énekes.

A tej élet, erő, egészség.

(#22) L|zsidoboz válasza venember83 (#20) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

Általában, aki undergroundabb metált hallgat, az előszeretettel fikázza a befutott bandákat, mint pl. a Metallicat.

Nightwish énekesnője még sokadik hallgatásra sem tűnik rossznak számomra, dehát ízlések és pofonok.

Good to be good, but better to be lucky.

(#23) HavocS válasza venember83 (#3) üzenetére


HavocS
senior tag

Britney, Tokio Hotel, Avril, Christina? :Y :Y :Y Ez olyan, mintha a Metallicát hasonlítanád Bódi Gusztihoz :O
Az Evanescence párhuzam már alakul... de még az is nagyon messze van. Inkább talán Within Temptation, ratyibb énekkel.

(#24) HavocS válasza L|zsidoboz (#22) üzenetére


HavocS
senior tag

Na igen, ez nagyon így van... bár a Metallicát spec. én se szeretem különösebben, de ez tényleg jelenség, hogy az ilyen ember egy idő után lehány mindent, ami nagyobb kiadó keze alatt kerül ki. A kedvencem az, aki már akkor fikázza, ha a jó minőségű stúdióhangzása van egy albumnak :DD

(#25) venember83 válasza HavocS (#23) üzenetére


venember83
nagyúr

Rozsaszin divattermek mindegyik, kulonben jovo idot hasznaltam, tehat ez csak a folyamat kezdete, de a felsoroltak koze valo degradalodas a vegallomas. Jo, Evanescence sotetebb rozsaszin. Csaj hangja nincs egy kategoriaban Sharon Janny den Adel hangjaval, nagyon nincs. Inkabb Avril hangjaval, bar az se biztos...

mod: most vettem eszre a ratyibb enek megjegyzest, stornozd pls a csaj hangjara vonatkozo par szot.

(#26) snecy


snecy
senior tag

Én mondjuk eleve nem voltam oda soha a Nighwish féle power-gothic zenéért, és ennek elsősorban Tarja operaénekbe hajló vokalizálása volt az oka. Tudom, sokak szerint ettől volt különleges..nekem inkább idegesítő. Az új lemezt végighallgatva néhány számtól eltekintve tucattermék-szagú, az ének viszont kellemes végre valahára.
A metal színtéren viszont náluk túlértékeltebb zenekarról nem tudok :)

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#27) Fiery


Fiery
veterán

Sztem az uj csaj semmilyen szempontbol sem erhet Tarja nyomaba. Ha a tobbi tagnak van egy kis esze, a kov. album elott le fogja cserelni ot. Ezt az albumot me'g eladja a nev (Nightwish), a kovetkezonel SZVSZ ez mar nem fog mukodni ezzel a csajjal. Ki a fenet erdekel, ha egy Tarja-klon lesz az utodja? Az szamit csupan, hogy visszahozza a jol megszokott stilust es fokepp a lenduletet. A lassu szamokhoz ez az uj csaj is jo lenne, de a gyors szamokhoz nincs lendulete es karaktere a hangjanak, a zene elnyomja sok helyen a hangjat...

(#28) Meta


Meta
tag

Jegyek már kaphatóak, 6k áron, és december 1-től lesz 6.9

(#29) Kobaljov válasza Meta (#28) üzenetére


Kobaljov
senior tag

Kössz az infót, közben megjelent egy koncertbeszámoló és videók (a régi számokkal is) a múltkori álneves meglepetés koncertjeikről

(#30) L|zsidoboz válasza snecy (#26) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

Van azért néhány nu metál zenekar, akik jobban fel vannak / voltak kapva.

Good to be good, but better to be lucky.

(#31) venember83 válasza Kobaljov (#29) üzenetére


venember83
nagyúr

Unfortunately, she was less successful with the 3 Wishmaster songs, due to her very different vocal technique - and that were the only moments I missed Tarja. -> itt a problema, hiaba jobb tegyuk fel par masik szam, ami nem megy azt nem fogjak koncerten eloadni, kar.... Fieryvel kell egyetertsek, vagy ez vagy sullyeszto.

(#32) snecy válasza L|zsidoboz (#30) üzenetére


snecy
senior tag

Hát nem tudom. Amikor sokaknál a metal a Nightwishnél és a Tankcsapdánál kezdődik, az azért szíven tud ütni :)
Nem beszélve arról, hogy a metalkoncerteken 80%-ban ilyen pólókban/pulóverekben vannak az emberek.

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#33) venember83 válasza snecy (#32) üzenetére


venember83
nagyúr

Kis valogatos, orulj, h nem egyedul jarsz metalkoncertekre :DDD Kulonben tenyleg vicc metalnak nezni a tankokat...

(#34) snecy válasza venember83 (#33) üzenetére


snecy
senior tag

Nem gond az ha sokan járnak..sőt, némelyik gótikus kinézetű csajt szemügyre is szoktam venni ;]

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#35) venember83 válasza snecy (#34) üzenetére


venember83
nagyúr

Azert is oltoznek ki ;)

(#36) Kobaljov


Kobaljov
senior tag

(frissítettem az írást a világturné indulás, az álneves fellépések és az itthoni jegyeladás pontosításával)

(#37) L|zsidoboz válasza snecy (#32) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

Ennél sztem rosszabb a limp bizkit, papa rouch és hozzá hasonló bandák...
Ne bántsd szegényeket, nem hallgathat mindenki Triviumot. :DDD

Good to be good, but better to be lucky.

(#38) venember83 válasza L|zsidoboz (#37) üzenetére


venember83
nagyúr

Papa roach, te tiszteletlen, te! :DDD Szerencsere nem hallottam a felsoroltakrol mostansag, bar nem is nezek se mtv-t se semmit, szoval lehet ez a problem, s szerencsere nem jonnek hozzam, h itt eloben bemutassak az uj albumjaikat, pedig mekkora penzeket akaszthatnek le az idiota divatemberekrol....

(#39) L|zsidoboz válasza venember83 (#38) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

Ja, párdon. Szerencsére nem láttam annyiszor a nevüket, hogy meg tudjam jegyezni. ;]

Good to be good, but better to be lucky.

(#40) Kobaljov


Kobaljov
senior tag

No egy hétnyi ismerkedés után már kezd nekem is kialakulni a véleményem róla, úgyhogy leírom. Összeségében tényleg elmondható, hogy könnyedebb (és így valószínűleg még populárisabb is, amit sokan nem szeretnek) lett mint a korábbiak, többször tér el a megszokott számfelépítésektől, hangszereléstől, stílustól. Egyrészt Anette hangja is "hétköznapibbnak" számít mint Tarjáé volt (meg melegebb, "vidámabb"), másrészt Tuomas folytatta az Once-on is már elég erős filmzeneszerű, nagyzenekaros elemek beépítését ugyanakkor azt azért közel se mondanám, hogy zeneileg sablonos lenne. Két számnál (The Poet And The Pendulum, 7 Days To The Wolves) is olyan érzésem volt mintha egy kicsit zúzósabb rock musicalt hallgatnék (amihez passzol is Anette hangja), szólók, duettek, refrén, átvezetések (még azt is el tudtam képzelni, ahogy az átvezetések közben átalakul a háttérben a szinpad :) ). Az Amaranth, Bye Bye Beautiful, Cadence Of Her Last Breath a slágervárományos rádióbarátabb számok (azért a Danubiuson valószínűleg továbbra sem kell őket keresni), a Bye bye-t kicsit a csűrdöngölő Wish I Had An Angel egyenes ági folytatásának érzem, és a Cadence-nél a legerősebb talán az Evanesence hasonlóság (pláne, hogy nekik is volt egy "My Last Breath" számuk :) ). Az egyik kedvenc nálam is a Sahara, a keleties dallamok it is visszavezethetőek min. a Sirenig az előző albumon. Marco számai is bejönnek, a Master Passion Greed speed/trashes zúzását jól megdobja a kórusos refrén, az Islanderben pedig a nyugodtabb, folkosabb stílust is hangulatosan hozzák (a középtempós instrumentális Last Of The Wilds is elmegy). Amin nekem nem teljesen jött be az a Whoever Brings The Night, Anette torzított énekhangja jó, de a refrént szerintem nem találták el annyira jól. (Ebben cimbalom van a háttérben 2:34 környékén? A Saharában is volt egy kicsit). A "maradék" három (For The Heart I Once Had, Eva, Meadows Of Heaven) lírikus/balladaszerű stílusát eleve nem kedvelem semmilyen zenekartól sem, úgyhogy itt sem tudtam megbarátkozni velük, de ez is inkább személyes izlés kérdése. A Meadows Of Heaven különösen tucatszámnak tűnik, igaz, hogy a Nightwish még nem csinált ilyet, viszont sokan mások már igen.

Összeségében számomra ha nem is teljesen, de pozitív a dolog vége, ha figyelembe vesszük a váltást meg az ezzel járó hercehurcát és azt, hogy eleve már némileg könnyedebb stílusként érdemes vizsgálni (maradt elég a súlyosabb fajtában így is, épp a változatosság a jó). Nem hiszem, hogy jobban sült volna el (pláne hosszú távon) ha Tuomas a rajongói igények alapján kerített volna egy Tarja klónt (érdekes lenne megtudni, hogy kik voltak még a jelentkezők), és csak a korábbi önmagukat ismételte volna. (Az akkori levélben leírtak alapján arról szerintem felesleges beszélni, hogy nem kellett volna kirúgniuk Tarját. Épp az lett volna egyszerűbb, népszerűbb út ha nem teszik meg, közben meg a háttérben már egymásra nézni se bírnak.) A zenekar előrehajtója a korábbiakban is az volt, hogy mertek változtatni és eltérni másoktól és saját maguktól is, most ugyanezt teszik, ezúttal éppen a könnyedebb irányba (azért Britneyéktől továbbra is igen messze állnak), de legközelebb ugyanígy lehet, hogy éppen súlyosabbak lesznek. Az meg, hogy Anette-nek nem fekszenek a Wishmaster számai sem zavar különösebben, van azokon kívül is elég (nem annak az albumnak a turnéja van), ha meg mégis arra vágyom meghallgatom az eredetit. (Az is sokadrangú kérdés egy normális zenekarban, hogy szebb-e vagy sem mint Tarja, itt nem Kozsó a főnök :) )

(A Within Temptationos összehasonlítással egyetértek (csak ők meg zeneileg voltak sokkal sablonosabbak), a zenekar túlértékelésével sem (mivel továbbra is csak ezen a szintéren ismertek), azzal meg sehol nem találkoztam eddig, hogy Jukkát sztárolnák..)

(#41) Kobaljov


Kobaljov
senior tag

Ja és persze az ehavi Hammerben is téma az új album

(#42) Tithian


Tithian
őstag

Egy kicsit meglepett az album, bár nem is tudom, mire számítottam - várható volt, hogy nem lesz olyan jó az együttes zenéje, mint régen. Lehet, hogy idén már túl magasra lett helyezve a mérce (The Heart of Everything, The Divine Conspiracy), de ennél többre számítottam.

A nem instrumentális számoknál keveslem az énekesnő hangját, nagyon hasonlít Amy Lee (Evanescence) énekhangjára, ami nekem szintén nem jön be. A műfajon belül bőven akadnak ígéretes próbálkozások, szerintem a fent említett albumok és a leendő új Beto Vazquez alkotás között ezt inkább hanyagolni fogom (hát még ha Luca Turilli végre kiadja a Dreamquest második részét). A nagyközönség körében persze valószínűleg nagyon népszerű lesz az új Nightwish, de ez - ahogy én látom - inkább a többi hasonló együttes viszonylagos ismeretlenségének köszönhető.

Aki a keményebb dolgokat kedveli, már hallgatja az idei termésből az After Forevert, vagy az Aurora Consurgenst, aki pedig hozzám hasonlóan a lazább szimfónikus metált favorizálja, szintén jobbnál jobb zenei teljesítményekkel találkozhatott mostanság.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#43) Kriza


Kriza
őstag

Én is sajnálom, hogy menesztették Tarját. Nagyon jó hangja volt, és nagyon csinos lány.
Szerencsére van a régi bandáról emlékem: Kriza és a Nightwish ;] :P Hát igen, az vagyok én középen. Gondolom látszik rajtam a megilletődöttség. Vagy 5 éve készült a kép, megboldogult fiatalkoromban.

Egyébként Nov.29-én lesz Tarja Turunen koncert!

venember83: öröm téged itt (is) látni! :)

[ Szerkesztve ]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#44) venember83 válasza Kriza (#43) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem lany, hanem no :U

Hogyan kerultel te oda?

(#45) Kriza válasza venember83 (#44) üzenetére


Kriza
őstag

Bocsánat. :R

Kapcsolatok, kapcsolatok... :DDD
Hosszú történet, együtt ittam velük egy koncert után a hotelben (meg ott volt a Children of Bodom is, amikor a SummerRocks fesztiválon léptek fel anno). A Nightwish dobosa úgy berúgott, hogy én támogattam fel a lépcsőn az egyik Bodomos sráccal. Sajna Tarja és Tuomas akkor nem voltak ott, csak másnap, amikor a fénykép készült (még a hagyományos módon, amit aztán beszkenneltem, azért ilyen rossz minőségű).

Egyszer rászánom magam, hogy logoutoljak, lehet leírom, mert jókis történet. :)

[ Szerkesztve ]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#46) Kriza válasza Kriza (#43) üzenetére


Kriza
őstag

[link]Most nézem: November 29-ről November 27-re módosult Tarja Turunen koncertjének dátuma.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#47) Kobaljov válasza Kriza (#46) üzenetére


Kobaljov
senior tag

Nicsak, HMI-s kollega :) Gondolom ez volt az a szálloda ahol az ismerős dolgozott. (egyébként a cikk végén is 27.-ét írtam Tarjára ;) )

[ Szerkesztve ]

(#48) Kobaljov


Kobaljov
senior tag

Az album hazai indulása jól sikerült: toplista

(#49) Kriza válasza Kobaljov (#47) üzenetére


Kriza
őstag

Nocsak, egy ismerős! :R :R :R Igen, ismerős dolgozott a szállodában. ;)
Igen, magamat javítottam a dátummal kapcsolatban, a cikken inkább csak átfutottam. :B
Jó itt is ismerősökkel találkozni. :)

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#50) KrAt


KrAt
veterán

Épp most hallgatom Tarja új szólóalbumát, sztem nem lett rossz :) (My Winter Storm címmel)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.