Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) satz18


satz18
őstag

Ismét egy indok arra, hogy utáljam az optimust.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#2) Romvr


Romvr
őstag

Aha. Akkor jó. Eddig se akartam ilyet venni lévén ritkán játszom, de most már biztos vagyok benne hogy kimarad a szórásból jó pár évig. Azért kicsit lesápadtam a VGA felsorolásában szereplő elemektől.

De nyilván lesz olyan aki rohan megvenni mert röhögve viszi a gépe.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#3) macilaci78 válasza Romvr (#2) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ez most egy újdonság, ami high-end hw-elemeket kíván meg. Eljutunk majd arra a szintre, amikor ehhez egy mostani RPi szint is elegendő.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#4) Televan74 válasza macilaci78 (#3) üzenetére


Televan74
nagyúr

Vagy eljutunk arra szintre mint a 3D.Van de minek.Rétegcucc és kevesen fogják használni.Majd szépen elfelejtődik.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#5) Sicilian


Sicilian
addikt

Tipikusan olyan termék ez, amit én első körben nem vennék meg.
Várnék vele pár évet és utána gondolkodnék a vásárlásán, ha pozitív a dolog.
Mindennapokban bőven ellenék egyébként nélküle is. :)

nothing is true everything is permitted..

(#6) Romvr válasza Televan74 (#4) üzenetére


Romvr
őstag

Passzív 3D TV-m az van már 4 éve, jó hétvégenként betolni egy 3Ds filmet és megnézni családdal, haverokkal. Totál nem bántam meg hogy megvettem. De persze azt már igen hogy játékokhoz nem jó, mert olyan a bemeneti késleltetése mint ide Nyékládháza és vissza.

Szóval majd ha már eljutunk oda hogy max 80-ért megkapom ezt a VGA+CPU párost akkor elgondolkodom egy ilyen VR sapka vásárlásán is.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#7) Whysperer válasza Romvr (#6) üzenetére


Whysperer
addikt

Akkro gondolkodhatsz, mert egy fx8320 30+50 egy 280x --- vagy i5 2500k +280k ez megvan már körül. 100-ba már van 290

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#8) csakdzsó


csakdzsó
tag

Na de most komolyan :DDD

A Win7 sp1-nél miben fejlettebb a Win8,---8.1?

A cpu-m i5-2500k--jól megtépem és megfogtam az i5-4590-et.

Nemsokára veszek egyHD7970-es karit.Erősebbet minek,nem éri meg.

És hogy a témába vágjak:kapják be.

köztudottan ugyebár a nácik árja atlantisziak, tehát valójában magyarok is nyilván és persze gyíkok is... Mé? Nem tuttad? :D

(#9) Menthirist válasza csakdzsó (#8) üzenetére


Menthirist
veterán

pl wddm-ben.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#10) -Skylake- válasza csakdzsó (#8) üzenetére


-Skylake-
addikt

Most biztos sirva fakadtak Oculuseknal :(

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#11) #16939776


#16939776
törölt tag

Ha azt nézzük nem elrugaszkodott az ár: szemüveg 350 USD, az ajánlott cpu+vga 550-600 USD

Még sem egy 5000Ft-os jacuzzi vásárlási utalvány :DD

(#12) #68237056


#68237056
törölt tag

Nincs ebbe semmi újdonság.. .Mekkora is az Oculus-ban lévő kijelzők felbontása? És ugye két panel van benne. Szerintem a DX12 valamelyest tudja lefele bővíteni az elégséges hardverek számát...

(#13) MaXX81


MaXX81
tag

"... ahol a GPU-k a két szám számára külön képet számolnak."

Véletlenül nem a két szem számára számolja külön a képet? :)

[ Szerkesztve ]

(#14) Menthirist válasza #68237056 (#12) üzenetére


Menthirist
veterán

2160x1200, tehát szemenként 1080x1200. 90 Hz mellett. Ez kisebb mint amit többen vártak (1440p, tehát szemenként 1280x1440), de úgy néz ki ahhoz már olyan gép kellett volna ami méginkább leszűkítette volna a futtatásra alkalmas gépek számát. No meg a Vive-nak is pont ugyanilyen paraméterei vannak, szóval várhatóan a támogatás okán is jobban jáírnak így.

MaXX81: arra utal, hogy a gpuk (k, többes szám) a két szemnek külön számolják a képet. Tehát 1-es vga a bal szemednek, 2-es vga a jobb szemednek.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#15) Romvr válasza Whysperer (#7) üzenetére


Romvr
őstag

I5 4590 3,3Ghz = 60k
Hozzá való alaplap = 25k
R9 290 = 90k / GTX 970 = 100k

Ez ha jól számolok ~ 180k azaz pont egy százassal több mint amit költenék a gépre.
Nem a fiók aljából, hanem boltban, garanciával (nem szoktam híd alatt vásárolni).

Szóval még hagyom a dolgot kicsit ülepedni. Talán majd a 2nd Generation (Twice as amazing) Oculus Rift-re lehet beruházok, addigra talán meglesz a fenti konfig is. Bár tudja fene. Lehet lesz jobb cucc is VR-hoz :)

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#16) Whysperer válasza Romvr (#15) üzenetére


Whysperer
addikt

bocsi ,de Te ezt a írtad "Szóval majd ha már eljutunk oda hogy max 80-ért megkapom ezt a VGA+CPU ".. Hardverapro 2500k 30-ért picit húzva simán tud egy 4690 húzás nélkülit és mondom 290-t is láttunk már [link] garis 70 ezerért 80 új 290-es van hardverarpon [link] és 280x-et meg lehet kapni 50 ezerért vannak garikkal Hardverapron.

amin 2,5-3 garancia van az nem fiók alól van.

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#17) balint107 válasza Whysperer (#16) üzenetére


balint107
aktív tag

Nem kell erősködni. Vannak akik így gondolkodnak, hogy csak a boltban jó venni, akkor tegyék. Nemrég én is beszéltem valakivel, aki GTX 750Ti-be gondolkodott max 40-50K körül. Mondtam neki használtan ennyiért egy GTX 760-at is vehetne, és igencsak nem ugyanaz a kettő. Meg se hallgatta, amit mondtam, akkor utána azt mondtam akkor GTX 660, mert a 750Ti-nél az is jobb. Valószínű GTX 660-at vett. Megéri, amint beteszed a gépbe ugyanúgy használt lesz, mint amit használtan vásárol az ember. :U

[ Szerkesztve ]

(#18) priti


priti
addikt

Ott vannak a controller kormányok. Remek minőségű darabokat találsz. Kvázi tökéletesek. Van egy nem kis fizetőképes vevőköre is, lásd Project CARS közösségi finanszírozásból és mindennek ellenére kijön egy GTA5 úgy, hogy nulla kormány támogatása van. Nulla. Pár srác leül és napok alatt összehoz egy emulátort PC-re amivel használni tudom a kormányt, mint Xbox controllert. Igaz csak részben érem el a kormány funkcióit, de szerintem érted a lényeget.
Ha az Oculus nem ér el nagyon rövid idő alatt milliós nagyságrendű felhasználót csak arra lesz jó, hogy összehányd magad és nem azért mert nem jó a hardvere. A szoftver miatt. Még egyszer ha a GTA5-ön múlik az összes kormányt ott szövi be a pók ahol van. Hány kormányt adtak el eddig? Többet, mint Riftet az hót tuti.

Hardverlesen

(#19) Whysperer válasza balint107 (#17) üzenetére


Whysperer
addikt

De ebbe mia az erősködés? Ő írt valamit Én reagáltam rá. Ő írt rá valamit Én meg válaszoltam. Ez szerinted erősködés.. Azt hittem a fórumon beszélgetés zajlik. Senki nem akart rábeszélni semmire. Csak csupán jót akartam ,hog y valakinek akinek olyan elve van ,hog ymax 80 ezer mer tninc spénzem talán segítség lett volna ,hogy hardveraprón a GARIS termét ugyan úgy garis amrad mintha boltba veszi...de ha unlimited pénze van vásároljon csak boltba.. nincs probléma 8)

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#20) bitblueduck válasza Romvr (#2) üzenetére


bitblueduck
senior tag

2160x1200@90Hz - szerintem ehhez r9 290 / gtx 970 reális elvárás.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#21) Döglött Róka válasza csakdzsó (#8) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Kb mindenben...

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#22) balint107 válasza Whysperer (#19) üzenetére


balint107
aktív tag

De éppen ezt mondtam, hogy vannak akik inkább sz*rt vesznek csak boltból legyen, minthogy használtan vegyék meg a sokkal jobban. Amit ő írt egyértelműen ez jött le, hiába linkelgettél neki hardveraprós ajánlatokat, nyilván ő is tag itt, ő is látja a használt kínálatot, de nem érdekli, ezért írta azt, amit írt szerintem, de úgy vettem észre nem esett le neked :D. És ráírtál, hogy de milyen jó ajánlatok vannak mégis. Ez nekem egyértelmű erősködés. De mindegy én is csak tanácsoltam a dolgot, ahogy te is, tanácsoltad neki. :R

(#23) MaXX81 válasza Menthirist (#14) üzenetére


MaXX81
tag

Nagyjából tisztában vagyok a többesszám fogalmával neked viszont ajánlom hogy olvasd el a cikk azon részét amit kimásoltam ide hátha rájössz miért is tettem így. :)

(#24) Menthirist válasza MaXX81 (#23) üzenetére


Menthirist
veterán

jah hogy szám van szem helyett... fel se tűnt, annyira lényeges dolog :) de amúgy jogos :)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#25) MaXX81 válasza Menthirist (#24) üzenetére


MaXX81
tag

:C

[ Szerkesztve ]

(#26) cskamacska válasza Whysperer (#7) üzenetére


cskamacska
addikt

i5 2500K-t 30 ezerért, és R9 280X-et 50000-ért, mindezeket minimum 2 év garival nekem is mutathatnál, mert marhára nem találok. :( Ami tényleg akad, az mindkettőnél 10000-el többért, garancia meg hol volt, hol nincs, mint a mesében(2500K prociknál még ami nem ígéret az az, hogy akár 4 évet is csutkára tunyingolva tölthettek->megkímélt állapot női nemdohányzó sofőrtől :D ). Ha már hardvateraprós sikersztoriknál tartunk. :DDD

témához:
Elég derekas számok, az átlag népnek egy ideig biztos nem lesz ilyen gépe, nem is csoda hogy húzzák a megjelenést mint a rétestésztát. Nem baj, megment minket a alacsony szintű API és a gyártófüggő kiterjesztés, mindenkinek lesz jó. :R

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#27) tlac válasza Sicilian (#5) üzenetére


tlac
nagyúr

én meg első körben meg fogom venni, ha nem lesz valami nagy hülyesége, ami a korai teszteknél kijön

(#28) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Nem tudom ki hogy van vele, de én próbáltam kurvára idegesít az a szemcsi, messze nem hiszem hogy megvolt 90hz... Szóval nálam ez a drift kicsúszott:D

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#29) #45185024


#45185024
törölt tag

Na de ahogy hallani lesznek a 300 as új sorozatban amik direkt ezekhez a szemüvegekhez lesznek használhatóak, 2 GPU val, az hülyeség hogy majd a régi kártyákra is jók lesznek.
Ha egy kártya nem tudja azt a teljesítményt hogy ne szédülj tőle 3D ben akkor mit remélsz ?
Jó, Win 10 meg Direct x től minden kártya kicsit gyorsabb lesz de nem ennyivel :)

(#30) Gomez86


Gomez86
őstag

Szerintem ez annyira nem sokkoló. A felbontásból meg lehetett tippelni. Sőt van még fél év a termék megjelenéséig minimum, szóval addig az árak is mérséklődnek egy kicsit. Mostanában tervezek PC frissítést és eyefinity helyett elgondolkodtam ezen. Az Occulus ára kevesebb mint 3 monitoré, és annyi GPU kell alá mint annak a felbontásnak. Szvsz semmi extrém.

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#31) Akos1994


Akos1994
aktív tag

Ezt így hogy határozták meg? :))
Ha jól tudom ez csak egy megjelenítő, ha írnak rá olyan überbrutál grafikával ás számításigénnyel rendelkező programot/játékot akkor ezt a konfigot is megfektetheti, ellenben egy sokkal lájtosabb valami meg fele ilyen erős gépen is megy. Kicsit hülyeségnek tartom, hogy egy eszközhöz írnak egy ilyen konkrét gépigényt és nem egyenként a rátervezett applikációkhoz. :F

Egyébként megy itt a sok "ha már erre van pénze akkor legyen VGA is" típusú komment, de szerintem egy ennyire innovatív/merőben új élményt kínáló termékért az a 300$-os összeg smafu.. Egy valamirevaló új monitor gyakran több ennél, egy felső-középkat.-os mobil is ennyi manapság.. Sok ez a pénz, de ahhoz képest, hogy pár éve a sony a hasonló cuccát több ezer $-ért árulta, ahhoz képest nem. Ez simán elérhető az átlagembernek már.

[ Szerkesztve ]

(#32) akoska07


akoska07
nagyúr

Legalább szólnak időben milyen vas kell majd alá.
Van idő gyűjtögetni rá.

Illetve jövő év elején ezek a hardverek amiket felsoroltak,sokkal olcsóbbak lesznek ,mint most.

Majd akkor kell elkezdeni gépet rakni a szemüveg alá amikor már megrendelte vki,mert ugyebár nem 1 munkanapos szállítással fog érkezni.
Előrendelés lesz és volt aki akár 4 hónapot is várt a DK2-re.
Itt sem lesz másképp.
Írnak majd 3-4 hetes szállítást,ami nem garantált.

Szal lesz idő vasat rakni alá.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#33) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Szerintem teljesen érthető, és elfogadható, hogy magas a hw igénye.
Eleve maga az Oculus sem olcsó cucc, tehát aki azt meg tudja venni, annak már hadd ne okozzon gondot, hogy ilyen hw kell neki.
Az talán eddig is világos vont mindenkinek, hogy nem egy irodai gépen fog Oculus-ozni.

Mindenesetre nekem ez sem a közeljövőben fog megvalósulni, azt is biztos. :D
Majd ~5 év múlva vissza térhetünk erre.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#34) Döglött Róka válasza akoska07 (#32) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Khm, annyi lesz a különbség hogy addigra sorozatban gyártott cucc lesz nem developer kit. Ha 4 hónapot kellene várni a konzumer verzióra nem kis öngólt rúgnának...

De minek is gondolkodni.:D

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#35) akoska07 válasza Döglött Róka (#34) üzenetére


akoska07
nagyúr

Mivel én használok ilyet ("csak" DK2) bátran ki merem jelenteni,érdemes várni rá akár 4 hónapot is. :K

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#36) Döglött Róka válasza akoska07 (#35) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nem sikerült megérteni. Sebaj...

#37: Nem elnézést kell kérni, hanem felfogni amit írtam. ;)

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#37) akoska07 válasza Döglött Róka (#36) üzenetére


akoska07
nagyúr

Én kérek elnézést.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#38) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"A megoldás egyébként az, hogy a notebookgyártók multiplexereket építsenek a dedikált grafikus vezérlővel rendelkező notebookokba, hogy a felhasználók egyedileg letilthassák az integrált grafikus vezérlőt, így ütve ki a szoftveres átkapcsolást."

Ennek eddig is így kellett volna lennie, mert a sw átkapcsolás minden driver updatenél rizikós volt hogy működik-e utána is. (Jellemzően Intel integráltról nem mászott vissza dedikáltra.)

(#39) frostitualt válasza Romvr (#2) üzenetére


frostitualt
tag

nekem ettől jóval erősebb gépem van, mégse látom semmi értelmét... gyaníthatóna akkroa bukás lesz mint a 3d tv. de ne legyen igazam

(#40) frostitualt válasza cskamacska (#26) üzenetére


frostitualt
tag

a hw apró tele van vele.. csak a 2 év gari hiányzik.

(#41) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Azt azért vegyük észre, hogy a headset felbontásának és a virtuális világ felbontásának nem kell egyeznie. A csirkeháló elkerülése végett már most rögtön jobb lenne a 4K panel, de emiatt nem kéne azonnal minden alkalmazásnak 4K-ban futni az adott fps értékek mellett. Én már nagyon várom, de szerintem korai most bevásárolni csúcs kártyából VR-hez. Jön az R300, a GTX 980 ti, jövőre a Pascal.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#42) akoska07 válasza M@trixfan (#41) üzenetére


akoska07
nagyúr

Így van,van idő vasat rakni alá.

A DX12-ről megfelejtkeztél,elvileg legalább duplázni fogja az fps-t. ;]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#43) Komplikato válasza M@trixfan (#41) üzenetére


Komplikato
veterán

Három hét és bemutatják ezt a cuccot:
http://www.roadtovr.com/emagin-announces-2kx2k-resolution-vr-headset-demoing-at-awe-2015/
2Kx2K per szem! (120Hz) :Y
Hát majd meglátjuk. De végül is ez egy OLED gyártó, akinek 2005 és 2012-ben is volt VR prototípúsa.

Mondjuk van másik versenyző is, ami más okból izgalmas:
https://www.kickstarter.com/projects/fove/fove-the-worlds-first-eye-tracking-virtual-reality

FOVE Technical Specifications:

Weight: 400g
Display Size: 5.8in
Resolution: WQHD (2560 x 1440)
Field of View: 100 Degrees (non specific)
Frame Rate: 60FPS (90FPS projected)
Head Tracking: “Low latency 6/9 DoF IMO”
Eye Tracking Sensors: 2 x 0.2 degree (projected) @ 120Hz

[ Szerkesztve ]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#44) Menthirist válasza Komplikato (#43) üzenetére


Menthirist
veterán

kihajtani meg 4 vga-val fogjuk mi? A másik meg szerintem a Totem sorsára fog jutni.

Inkább bízok abban ami mögött nagy cégek és ezáltal pénzek és koponyák vannak :)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#45) Komplikato válasza Menthirist (#44) üzenetére


Komplikato
veterán

Totem sorsára? Miért mi történt a totemmel? :F
Amúgy a FOVE egyik fejlesztője a Sony-tól igazolt át, ahol PS3, Vita és a Move projektekben dolgozott.
Utóbbiból nőtt ki ugye a Morpheus projekt.

[ Szerkesztve ]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#46) Menthirist válasza Komplikato (#45) üzenetére


Menthirist
veterán

én még ott tartottam hogy a kickstarter kampány felét sem gyűjtötték össze, leketyegett az idő de a pénz csak félig... Ezekszerint ők is ks helyett a háttérben próbálkoztak? Kérdés mennyi pénzük van, mert egy nemzetközi terjesztési rendszert felhúzni, úgy hogy közben egy rakat nagyobb hal van, nagyobb marketing büdzsével és igen nagy erőforrásokkal prototípusokra és szakemberek felvételére.

Az meg hogy egy ember a sonlytól jött, még nem sokat jelent :) Oda átkozott erős hardver és szoftver struktúra is kell. Egy Abrash-t meg nem biztos hogy le tudnak akasztani a szögről :)

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#47) #45185024


#45185024
törölt tag

Ha később lesz kész később kapunk agyrákot :)))

(#48) sz.balazs.95 válasza #45185024 (#47) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

addig marad a fejrák. :P

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#49) akoska07 válasza sz.balazs.95 (#48) üzenetére


akoska07
nagyúr

:DDD

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#50) Komplikato válasza Menthirist (#46) üzenetére


Komplikato
veterán

Első két nap alatt összejött a FOVE-nak a pénz a KickStarteren, két napja gyakorlatilag a Google sense még YouTbeon is szinte csak FOVE reklámokat dobál. Persze ez nem jelent semmit, de örülnék ha sikeres termék lenne vagy beépítenék más sikeres termékbe.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.