Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Z a hangya


Z a hangya
tag

Jó ez az LTE meg minden. Nekem is LTE képes telóm van, de kizárólag GSM módban használom főleg :) Nem zabálja le így az akksit a 4G. Csak akkor szoktam bekapcsolni a 3G-4G-t ha valamit feltétlen gyorsan le akarok szedni, vagy videó nézésnél.

[ Szerkesztve ]

"Zepi zsepi kincset ér, világ taknya belefér"

(#2) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Lehet h csak utópia,de én azt várom h létezzen végre KORLÁTLAN mobilinternet!a munkám miatt nagyon fontos lenne,mert a cégtől kapok ugyan 6gb-ot,de ez kb munkára elég.Én személy szerint szívesen fizetnék érte akár 10.000-res árat is,ha lenne ilyen megoldás!

(#3) kali válasza Z a hangya (#1) üzenetére


kali
legenda

a 4g/lte nem zabálja le az akkumulátort, jóval kevesebbet kér enni, mint a 3g módozatok, de ezt a legtöbb gyártó jelzi is a készülékei leírásaiban, illetve a gyakorlati tapasztalatok is igazolják, illetve jómagam is szembesültem vele a 1.5 év alatt, amióta 4g/lte hálón lógnak a telefonjaim - más és más gyártó különböző típusai; korábban xperia z, majd s4, most pedig 5s -, mindegyiknél látványosan megmutatkozott a különbség, 4g/lte cellán tudnak annyit, mint 2g hálón.
igaz, a magam részéről nem használnám csak gprs/edge hálón a telefonjaimat, ha már adott valamelyik a 3g, nem szándékoznék állandóan átkapcsolgatni a gyorsabb adatátviteli módra, ha épp netezni akarok a telefonon, ami elég sűrűn előfordul.
a 4g/lte viszont a két legyet egy csapásra esete, gyorsabb és takarékosabb is, mint a 3g.

Medocsabi; nem valószínű, hogy lesz ilyen mostanság, illetve amíg sok mobilinternetes előfizető azon agyal, hogy a korlátozott mobilinternetes sebességgel is megyeget valahogy a torrent...
igen, a torrent, ami nem mobilinternetre lett kitalálva...

[ Szerkesztve ]

(#4) Mura válasza kali (#3) üzenetére


Mura
csendes tag

A szomorú az, hogy tényleg torrentezni próbálnak mobilneten - amikor a torrent halála a magas ping... (sok kapcsolat, sok kis csomag fel-le - és a legtöbb szoftver nem is csinál traffic shaping-et).

Nehéz erre mit mondani - persze egy LTE egy jó fokkal jobb, de még így is 80-as ping-eket ad, amikor egy akármilyen ADSL vagy kábel előfizetés is 30-20-10 ms-ot tud gond nélkül (Speedtest.net eredmények).

Egyszóval a torrent és a 3G / 4G szerintem nem túl okos ötlet.

Overclocking és vízhűtés csak volt - most már csak a család és stock cooler :)))

(#5) csernak75 válasza Mura (#4) üzenetére


csernak75
senior tag

Azért ne túlozzunk!

3G-n kb. 35-45 közötti ping-em szokott lenni!
LTE-n pedig 25-40 (igaz én gép-en használom LTE modem-el, a telón 5-10 el többet mérek!)

Amúgy már van olyan mobilnet is ami: 100gb(nappal)+korlátlan böngészés+100gb(éjszaka) 7500Ft

[link]

(#6) Tamás88 válasza csernak75 (#5) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Amit linkeltél azzal az a gond vele, hogy csak otthon használhatod (vagyis ahol bejelentetted), máshol nem fog működni, ez anno a Vodánál volt ez, igaz akkor még csak hívásra volt lehetőség. Apropó van olyan alkalmazás, amivel úgy be lehet állítani, hogy csak 2G és 4G-t használjon, vagyis a 3G le legyen tiltva?

(#7) dchard válasza Tamás88 (#6) üzenetére


dchard
veterán

A modemeket megfelelő maszkolással rá lehet venni ilyesmire. Ezt nyilván a telefonokba épített rádiós chipset is tudja, persze hogy a telefon gyártója elérhetővé tesz-e ilyen lehetőséget a technológia választásnál, az más kérdés. Emlékezzünk rá, hogy több régebbi Nokiában például csak 2G-re lehetett lockolni, 3G-re nem, hiába támogatta a telefon.

Tény, hogy bizonyos esetekben nem lenne hülyeség, különösen a fentebb már említett fogyasztási okból.

Egyébként hibás a korábbi megállapítás, hogy a 3G nem energia hatékony. Sokkal inkább az, mint a 2G, ha az összehasonlítást azonos átvitt mennyiséggel végezzük. A 3G egyetlen hátránya az, hogy az egy vivős rendszer miatt a telefonnak üresjáratban is ugyanúgy 5MHz-et kell vennie, hogy az elvégzett de-spreading után hozzáférjen a paging csatornához, így pont üresjáratban nem volt valami takarékos. Az LTE ezen úgy segít, hogy üresjáratban csak a pár 10 KHz-es BCCH-t kell figyelnie a készüléknek. Ez nyilván sokkal takarékosabb megoldás.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#8) Sitib89


Sitib89
csendes tag

3G-n is nagyon jól lehet torrentezni szerintem. Ezt csak saját tapasztalatból mondom. Nekem is telenoros előfizetésem van. Havi kb. 50 giga forgalmam van és észre sem lehet venni sebességingadozásokat. 7 Mb/s-os modem 6 Mb/sec alá nem szokott menni. Ping stabilan 40-50 között van. Persze csak este hagyom futni a klienst.

(#9) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Le....rom az LTE-t. Legyen értelmes mobilnet az autópályákon, főbb utakon és a vasútvonalak mentén.

10 éve a GPRS-szel + a Voda tömörítéssel tudtam netezni, dolgozni. Az Edge meg szinte repült. Most ha csak Edge van (céges, Telekom), általában nem belassul, hanem egyszerűen megáll a net (több eszköz, több kártya), egy 1KByte-os levelet vagy egy icipici MMS-t nem tudok elküldeni/leszedni. Ezt azért elég nehéz azzal magyarázni, hogy nagyobb lett az index főoldala...

[ Szerkesztve ]

(#10) csernak75 válasza ROBOTER (#9) üzenetére


csernak75
senior tag

Régen azért "repült" az EDGE mivel jó ha 10-ed annyi ember használt mobilnetet mint most!
Aztán ha rajtad kívül a közelben többen is használ(nák)ják, és ők az index-et néznék, lehet neked már nem nagyon jut a sávszélből!

Ezért lesz jó ha az állambácsitól a szolgáltatók végre megkapják a 800MHz-et, és akkor majd lehet 80-90%-os LTE-t csinálni!

[ Szerkesztve ]

(#11) ROBOTER válasza csernak75 (#10) üzenetére


ROBOTER
addikt

Igazság szerint ez engem nem érdekel. Még akkor sem, ha értem szakmailag és megértem.

A lényeg, hogy nem (csak) a nagyobb sebességre, hanem a mindenhol használható, minimális sávszélességre kellene törekedni. A helyzet viszont az, hogy adott helyeken 100-szorosára nőtt a sávszélesség, néhol pedig egyszerűen az sem létezik, ami régen volt.

(#12) Imi1981 válasza csernak75 (#5) üzenetére


Imi1981
veterán

Kösz a tippet ezekről a csomagpkról nem is tudtam! Az a baj nemrég kötöttem 2 éves szerződést médium csomagra, jó lenne ha át lehetne váltani ezek valamelyikére.

(#13) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

én a kábeles netre is azt gondoltam, hogy megállíthatatlan, de van két villanyszerelő kolléga a cégnél...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#14) DarkByte


DarkByte
addikt

Én már korlátlanság címszó alatt annak is örülnék ha a böngészésért emailezésért egyáltalán nem ketyegne az adatmennyiség egyetlen csomagban sem (tudom hogy most is vannak ilyen szempontból korlátlan csomagok, de ennek nem kellene extrának lennie). Mert hogy a audió/videó streaminget és a torrent-et limitálják az egy dolog, ezek tényleg aggresszíven foglalják a hálózatot, elfogadom. De a legtöbb oldal 3-4G pillanatok alatt leér, ezután a user olvassa a tartalmat, a hálózat használat jóval impulzusszerűbb.

[ Szerkesztve ]

(#15) dchard válasza ROBOTER (#11) üzenetére


dchard
veterán

Ezek szerint te elsősorban út közben, vidéken használnád a szolgáltatást. Megkérdezhetem hogy kinél vagy előfizető?

Személyes tapasztalatom az, hogy vidéken a Voda verhetetlen az UMTS900 miatt. A többinek ugye nincs ilyen technikája, mert nincs hozzá elég frekijük 900-on. Egy U900 képes telóval vagy stick-kel ha nem is fogsz több tíz megát kapni, de megbízhatóan működik pár megabittel a vonaton meg az autópályán is. Ez még mindig fényévekkel jobb mint bármilyen 2G technológia. Érdemes lehet kipróbálnod.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#16) ROBOTER válasza dchard (#15) üzenetére


ROBOTER
addikt

Céges, flotta, Telekom. Sajnos.

(#17) janos666 válasza ROBOTER (#9) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Legyen értelmes mobiltelefon...

Alföld, Jászság, első emeleti szobából át kell mennem a nappaliba telefonálni, mert itt megszakad/recseg, ott pedig maximumot jelez a térerőre a telefon.
Többféle telefon, többféle gyártótól is ezt csinálja itt.
Bár nem igazán értek ahhoz, hogy működik a hálózat, de olyan mint ha kényszerítetten magasabb prioritást élvezne az alig fogható torony a kiválóan láthatóval szemben.

De bárhol vagyok, városban is, a mobiltelefon hangminőség szerintem a mai korhoz képest pocsék (fülhallgatón át hallgatva is). Hihetetlen, hogy mennyi mindent tud egy okostelefon és milyen gyors az LTE adathálózat, de a hangminőség (amiért kemény percdíjak peregnek...) a 90-es években ragadt.

LTE pedig városban poén, de itt is lassú az Edge, bár itthon van WiFi.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#18) kali válasza csernak75 (#10) üzenetére


kali
legenda

az is hozzátartozik az igazsághoz, hogy hardveres és szoftveres szinten is történtek azóta változások, amilyen sebesség és válaszidő mellett régen ha lomhán is, de betöltött egy oldalt bizonyos mobilos böngésző - illetve teszi azt most is -, azonos értékeknél egy újabb típusú telefon és böngésző időtúllépéssel kidob, mert más értékekhez van kalibrálva.

janos666; ezért is kellene minimum 3g mindenhol, mert a hd hangminőség nagyon jó, legalábbis a telekom esetén nem lehet rá panaszom.

[ Szerkesztve ]

(#19) dchard válasza kali (#18) üzenetére


dchard
veterán

A HD hanghívásokkal azért nem keveset szív minden szolgáltató. A legtöbb probléma a kompatibilitással van: például a bevezetés körül nem egy közép kategóriás Samsung készülék azt füllentette magáról a hálózat felé, hogy támogatja a HD hangot (WB AMR), a hálózatban ugye be volt kapcsolva, aztán amikor a hálózat utasította a telefont hogy akkor használjuk azt, egyszerűen elnémultak, megszakadtak a hívások. Aztán lehetett gyártani a kivétel listákat, hogy ilyen és ilyen IMEI range-eknél kényszerítse a nem HD verziót, mert a telefonon futó alapsávi szoftver egy kalap szar.

Arról nem beszélve, hogy nagyon sok közép kategóriás készüléknél is nincs vagy alig van különbség, mert már eleve a készülék mikrofonja nem viszi át azt, amit a HD hang tudna, ergó csak a sávszélt pazaroljuk.

Egyébként pont a 3G-nél nagyon igaz, hogy nem mindegy hogy milyen készüléke van az embernek. Például egy 2-3 éves telefonban ami egyébként 3G képes, még nem volt HSUPA támogatás: lényegesen nagyobb válaszidő, lassabb letöltések. Ugyanez igaz Vodánál vidéken: ha a teló/stick régi és nem tudja az UMTS900-at, akkor hiába van 3G az egész országban, az ügyfél csak azt látja hogy pocsék lassú 2G van, ami alig működik.

De hogy messzire ne menjünk: mindhárom hazai szolgáltató 3G hálózata DC-HSPA+ képes (42mega/5.76mega), mégis a készülékek nagy többsége nem képes erre a sebességre, amik az előfizetőknél vannak. Ugyanis jellemzően csak a felső kategóriás LTE képes telefonokba építettek olyan rádiós chipsetet, ami támogatja 3G-n is a nagyobb sebességet.

A legnagyobb probléma az, hogy a szolgáltatók - annak ellenére, hogy elemi érdekük lenne - ezt, vagyis az eszköz kompatibilitást egyszerűen nem kommunikálják az ügyfelek felé. Több tíz milliárdot elköltöttek hálózatfejlesztésre, aminek nem sok értelme van, ha ez nem jut el a végfelhasználóhoz egy relatíve olcsó végberendezés miatt.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#20) janos666 válasza dchard (#19) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Eddig nem is igazán érdekelt (csak email-eket és esetleg ilyen ph fórum jellegű dolgok böngészésére használom időnként), de most megnéztem a csomagleírásom. Szerintem hatalmas poén. ;] :P :DDD
"A kínált le- és feltöltési sebesség a fenti mobilinternet csomagok esetében: letöltés 21 Mbit/s, feltöltés 5,7 Mbit/s. A garantált le- és feltöltési sebesség minden csomag esetében 0 Mbit/s."
Holnap be is megyek megyek reklamálni, hisz garantálták az abszolút nulla sebességet, nálam viszont csordogál lefelé az adat! Szemét hazug banda! :))
De azt sem tudom hogy képzelik, hogy miként fogom elhasználni az 500Mb-ot, ha 0 a sebesség, bár ezt így külön nem garantálták, hogy el is tudom használni, úgyhogy az csak logikai és nem jogi baki. :DDD
De ha már így szóba került... Miért 21-et ajánlanak, ha amúgy 42-t tud a hálózat (mert ez ugye ajánlott, nem garantált :o)?

Innen idéztem a fenti szöveget, ami amúgy felhívja a figyelmet arra, hogy:
"Az előfizető által tapasztalt sebességérték függ a megfelelő képességű, az adott technológiát támogató készülék meglététől"
De az is való igaz, hogy mikor legutóbb szerződésmódosítás volt, akkor nem kérdezték meg milyen készülékekbe vannak a SIM kártyák. Mind 3G, de csak 1db (az én S4m-em) LTE képes (viszont ezt sem rajtuk keresztül vettem).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#21) kali válasza dchard (#19) üzenetére


kali
legenda

legyen a szolgáltató és a gyártó problémája, ha valami nem okés, a felhasználóé csak akkor, ha nem eléggé tájékozott, és például a 7.2 vagy 14.4 megabit/sec maximális sebességet tudó készülékével többet vár el a kelleténél.
3 éve s2 telefonom volt, és már abban is 21 megabit/sec sebességű 3g modul volt, illetve a hd hangot is tudta, de akkor még nem volt aktuális.
4g/lte esetén is sok megalapozatlan panasz van, de ott jellemzően a felhasználói tájékozatlanság miatt, például sokan nem tudják, hogy csak az olcsóbb 21 megabit/sec maximális sebességű díjcsomagban vannak, és közben várják a 60 megabit/sec csodát, aztán szidják a szolgáltatót meg a hálózatot, hogy nem tudja a várt sebességet, pedig igen...
hd hang esetén nem csak a csúcskategóriás telefonokban gondolkodok, bár nekem iphone 5s van és annak a hangját szoktam meg, de van a családban egy alsóbb kategóriás és olcsónak mondható s advance, és már azzal is érezhetően jobb a hd hang, mint a normál.

janos666; 0 megabit/sec a garantált, mert ellenkező esetben a találékony magyar még azért pereskedne, hogy nem megy a mobilinternet ott, ahol amúgy térerő sincs... :DDD
ahogy dchard is írta, kevés telefon dc-hsdpa képes, szinte csak a felsőbb, csúcskategóriás készülékek tudják, arról nem is beszélve, hogy cellák szintjén sem mindenhol adja a maximumot minden szolgáltató.

(#22) janos666 válasza kali (#21) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

De értelmezd a mondatot szó szerint... Konkrétan azt garantálják, hogy 0 lesz. Se nem kevesebb, se nem több, hanem pontosan, garantáltan nulla és pont annyi.
Hiányzik a szó, hogy garantált minimum.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#23) kali válasza janos666 (#22) üzenetére


kali
legenda

az én értelmezésemben rendben van az a mondat, a nulla értéket felesleges minimalizálni.
nem azt írták, hogy a le- és feltöltési sebesség garantáltan 0 megabit/sec.

(#24) bambano válasza janos666 (#22) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

igen, és akkor a kötözködő ügyfél elolvassa a garantált sebesség definícióját és rájön, hogy hülyeséget beszélt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#25) janos666 válasza bambano (#24) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Hol van ilyenkot a Prohardver Nyelvművelő Kör, hogy igazat adhatna nekem, hogy ez a mondat magyaru akkor is hülyeséget jelent, még ha később valahol az apró betű pontosítja is, illetve tudjuk miről van szó, mert a legtöbb szolgáltató sablonosan majdnem ugyaz ezt írja, csak érthetően? :P

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#26) dchard válasza kali (#21) üzenetére


dchard
veterán

"legyen a szolgáltató és a gyártó problémája, ha valami nem okés"

Ez így jól hangzik, de mi van akkor, ha te veszel egy telefont nem a szolgáltató portfóliójából, és arról kiderül, hogy szar benne az alapsáv, az ügyfél meg csak annyit lát, hogy lassú a mobilnet, meg dobálja a hívásokat. Rögtön hívja az ügyfélszolgálatot, és a probléma máris nem annak a nyakába szakad, aki effektíve felelős érte. Arról nem beszélve, hogy milyen macerás erre rájönni, kimérni stb. És igenis az előfizető problémája az, hogyha szar eszközzel szar szolgáltatási színvonalat tapasztal, nem a szolgáltatóé. Ha lerobban vagy lassan megy a Trabcsi a sztrádán, nem az autópálya kezelő lesz a ludas. :)

Annyit érdemes tudni, hogy az esetek döntő többségében nem a hálózatban, hanem leginkább az előfizetőnél lévő készülékben van a probléma, legyen szó akár kompatibilitásról, akár arról, hogy hibás vagy tönkremenő félben van az eszköz. Különösen ha látványosan rossz a helyzet, érdemes először eszköz hibára gyanakodni.

A másik tévedés, hogy mindenki azt hiszi: a legolcsóbb szarral ugyanúgy tud telefonálni, mint a legdrágább telóval. Hát nem. Telefon és telefon között nagy különbségek vannak, és sokszor még csak nem is a legdrágább a legjobb (sőt, lásd: Iphone 4 anno). Ezt megint nem gondolnám, hogy a szolgáltató hibája, mégis nála panaszkodnak, és szidják a szolgáltatás színvonalát.

Néha vannak még irreális elvárások: például lemegy az ember a szuterénbe a belvárosban romkocsmázni és csodálkozik, hogy gyenge a szolgáltatás színvonala. Vagy esetleg a Bükkben a semmi közepén egy zárt völgyben nincs térerő. Többek között ezért is nulla a garantált minimum, mert egy rádiós hálózatban gyakorlatilag lehetetlen bármit is 100%-ra megígérni. Aki ezt nem képes elfogadni azzal sajnos nem lehet mit kezdeni. Lehet várni a semmi közepére több tízmillióért telepített bázisállomást, csak nem érdemes :) A szomorú az, hogy nálunk nem az ügyfél a hülye, hanem a szakhatóság, akinek azért ezzel illene tisztában lennie.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#27) kali válasza dchard (#26) üzenetére


kali
legenda

a szolgáltató az általa forgalmazott készülékekért közvetlenül felelős, legyen szó bármilyen problémáról, egy forgalmazott típus, de az előfizető által más forrásból - mondjuk függetlenül - beszerzett készülék esetén jellemzően segítenek - ha tudnak, mert ugye sokszor szoftveres probléma is adott, amit csak a szolgáltatós firmware verzióban tudnak garantáltan biztosítani -, a szolgáltató által nem forgalmazott típusok esetén meg zsákbamacska, hogy mi lesz a végkifejlet, akár bukás is lehet a felhasználói oldalon, lásd például telenor lte és iphone (lte képes) készülékek, amikor nem működik az lte adott telefonokon.
tudom, hogy az előfizetők jelentős hányada nem néz utána teljesen a telefon paramétereinek, de mindig van egy sor lépcső, amit végig kell járni probléma esetén, hogy szolgáltatós hiba, netán gyártói, esetleg felhasználói, mert mondjuk a korábban említett kettő nem passzol össze, de arról sem a szolgáltató, sem pedig a gyártó nem tehet, mivel - jogszabályilag - egyikük sem kötelezett rá.
ilyenkor jön képbe az, hogy a kevésbé hozzáértők nem kifejezetten kutatnak különböző specifikációjú, árazású...stb független telefonok után, hanem bemennek szépen a szolgáltatójukhoz és ott vásárolnak valamilyet, megkímélve magukat az esetleges inkompatibilitási...stb problémáktól.

(#28) dchard válasza kali (#27) üzenetére


dchard
veterán

Ez így van, ahogy mondod.

A magam részéről arra próbáltam rávilágítani, hogy minden cikkben előkerülnek ezek a "minek az LTE, ha csak 5 gigás csomagok vannak", meg "minek az LTE ha még telefonálni sem lehet" és az ehhez hasonló sirámok.

És a helyzet annál sokkal bonyolultabb, sem hogy ennyire le lehessen egyszerűsíteni ezeket a dolgokat.

A magam részéről sokkal értelmesebb dolognak gondolom, hogy a Voda inkább U900-zal lefedte az egész országot, mint hogy néhány nagy városban van gyors LTE, mert az ügyfelek nagy része az előbbiből sokkal inkább profitál.

Ugyanakkor azt is látni kell, hogy ha lezárul a 800MHz-es tender, akkor a Telenor meg gyorsabban fog tudni vidékre LTE-t vinni, igaz lassan 3 év lemaradásba kerülnek előfizető szempontjából a vidéki mobilszélessáv ügyében, viszont az LTE-nek meg vitathatatlanul van marketing értéke.

Nem beszélve arról, hogy ezekhez a technológiákhoz több freki kell, amit az NMHH mostmár évek óta b@sz el a hibás frekvencia tenderekkel.

Tehát nem olyan egyértelmű, hogy mi a jó döntés egy ilyen helyzetben.

A lényeg hogy legalább választhatunk: ha valakinek az LTE a fontos akkor választhatja a Telenort, ha valaki meg vidéken is szeretne elfogadható 3G sebességeket a 2G helyett, akkor ott a Voda.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#29) kali válasza dchard (#28) üzenetére


kali
legenda

nekem is csak 1 gigabyte lte adatforgalom van a "hangos" előfizetésemen, de mobiltelefonra elegendőnek bizonyul, jellemzően el sem használom a teljes keretet, még most a 11 napos nyaralás alatt sem sikerült, mert volt wifi a szállodában.
igaz, szükség esetén aránylag olcsón, jó ár/érték arányban emelhetem bármikor 3 vagy 5 gigabyte adatmennyiségre az (lte) adatkeretemet.
a magam részről nem csak nagy adatforgalom esetén van előnye az lte hálónak, a sebesség nem minden, sokkal többet érek a 3g-nél jobb 4g/lte akkumulátoros üzemidővel, a jobb válaszidővel, illetve azzal, hogy több tartalék van a 4g/lte hálóban, és olyan helyeken, ahol nem túl nagy területen sok ember akar mobilinternetezni, nem csökken drasztikusan a sebesség és nem nő meg látványosan a válaszidő.
jellemzően budapesten mozgok, így szinte mindenhol van lte elérés, de örömmel tapasztaltam meg, hogy a balaton partját is jól lefedte a telekom, a déli (balatonföldvár és környéke) és az északi (tihany és környéke) parton is mindenhol volt lte, ahol jártunk.

[ Szerkesztve ]

(#30) Juliuska


Juliuska
senior tag

én úgy látom, h a cím is másról szól, és leközölt tartalom is...tévedek...? :U

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#31) btz válasza janos666 (#17) üzenetére


btz
addikt

Nálunk is pont ez van. A 3G-s jó térerőt elnyomja a helyi 2G-s. Cella a cellában, ami elnyomja a nagycellát.

ⓑⓣⓩ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.