Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 7


7
addikt

Életem egy ennél még hosszabb szakaszában voltam játékfüggő. Lényegtelen, hogy mi volt az, jelen esetben csupán annyiból érdekes, hogy nagyon rákattantam (és nem MMORPG volt :P). Engem az vonzott benne, hogy végre nem egyedül játszom, hanem más emberekkel, s nem csupán egyszerű algoritmusokkal kell felvennem a harcot, hanem élő emberekkel lépek kapcsolatba, kommunikálok velük, s együtt, avagy egymás ellen játszunk.

Aztán abbamaradt. A cég elkezdte egyre visszataszítóbb módon kezelni az online játékosokat, s sorra tűntek el az ismerősök, helyükbe új emberek léptek. Egy idő után már nagyon untam, és nagyon elegem lett. Elhatároztam, hogy felszámolok mindent, mások által használható dolgokat szétosztom, aztán kilépek.

Megtettem. Mivel az elhatározásom a játékélmény romlása miatt született, hamar túlestem azon a szakaszon, hogy kéne még játszani, hiányzik, s így visszaesésre is kevesebb esélyem volt. Azóta már odáig jutottam, hogy nem is érdekelnek ezek, apatikus nyugalommal figyelem az újabb és újabb játékok megjelenését, s csak néhány hírre kapom fel a fejem, konstatálva, hogy aligha fogok velük játszani. Nem éri meg. Számomra már nem. :)

Persze mint mindennek, enenk is megvolt a maga haszna. A játékhoz letöltött ilyen olyan dolgokból, illetve a viszonylag sűrűn aktuálissá váló netes dolgokból, különböző addonok használatának megtanulásából, a rendszerem stabilitásának, sebességének menedzseléséből összegyűjtöttem egy olyan tudásbázist, amivel már nyugodtan el tudom látni magam, nincs szükségem számítástechnikai szakemberek segítségére, ha kell valami. Ha más nem, fapados módon, de megoldom.

És van még egy pozitív vonzata: Megtanultam a leírt szavakból, szófordulatokból, mondatokból is érzelmeket kiolvasni, s így majdhogynem olyan jól értem az embereket írásban, mint élőszóban. :K

[ Szerkesztve ]

(#2) MarioAna


MarioAna
senior tag

Az SRO (Silk Road Online)-t kihagytad, az is tud függőséget okozni :DDD . Magam is wowoztam kemény 1 hetet, de meguntam. Viszont CoD1-ezek klánban, és épp ma volt erről vita, hogy ki gondolja ezt komolyan és ki nem. Én mondtam, hogy csak akkor játszok amikor kedvem van, én azért játszok, mert boldoggá tesz, nem pedig muszájból. Hogy ha nem tetszik, akkor távozom a klánból stb. :U . Egyébként sokan nem csak azért fordulnak az MMO-k világába, mert elesettnek érzik magukat, hanem csak azért mert unatkoznak, és mindig valami újat akarnak kipróbálni. (Az már más kérdés, hogy sokan ott maradnak a művilágban :DDD )

(#3) Z¤Z¤


Z¤Z¤
tag

Sziasztok szerintem a Cod4 vagyis a Call of Duty4 egy tökéletes játék én is neten játszom mint sokan mások :C Cod4 Powa

Pannon netet használok eléggé lassú szóval ritkán vagyok és nehezen tudok válaszolni! :(

(#4) killipoly válasza MarioAna (#2) üzenetére


killipoly
aktív tag

Nemtudom hogy MMORPG-nek számít e a travian,de én annak a fanja is vagyok részben.
Úgy gondolom,az egy kicsit más kategória,mert ott az ember nem feltétlenül függőségből játszik vele mindennap,hanem mert aki nem nézi több napon keresztül,az gyakorlatilag halott.
Én általában ha játszom valamivel,azt megpróbálom jól csinálni.Két szerveren játszom travianon,mind a kettőben bent vagyok a top50ben.(kb 10000en lehetnek egy szerveren)
Ha eredményesen akarjuk csinálni ezt a játékot,nagyon fontos az emberi szerveződés.
Nos nekem ez tetszett meg ebben a játékban és azt kell hogy mondjam,sok értékes emberrel ismerkedtem meg travianon keresztül,akikkel azóta már találkoztam is személyesen.Sok olyan értelmes felnőtt ember játszik ezzel,akiről nem is gondolná az ember :D

(#5) Madárpók


Madárpók
aktív tag

Hát igen, rá lehet szokni a többi dolog rovására, de ez mindennnel így van amit élvez az ember. Mindent lehet fanatikusan csinálni, wow, cod, LOTRO, bélyeggyűjtés...

(#6) Madárpók válasza killipoly (#4) üzenetére


Madárpók
aktív tag

Az csak MMOG ;)
Mod. Biztos n00b vagyok, de én naponta egy órán át legalább néztem a traviant,de asszem csak a top10k sikerült a kb 18k playerből. Sőt még greasemonkey scipteket is használtam :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7) jenei92


jenei92
senior tag

counter strike is függővé tesz :)

(#8) cizoe


cizoe
őstag

Nekem már csak marad a szomorú MSOGPG - MASSIVELY SINGLEPLAYER OFFLINE GORE PLAYIN' GAME :)

(#9) killipoly válasza Madárpók (#6) üzenetére


killipoly
aktív tag

Ha jól játszol,akkor elég,ha keveset vagy fent de hatékonyan csinálod,akkor benne lehetsz a top1000ben.top50hez viszont már bőven kevés a napi 1óra.. :)

(#10) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Minden playernek magának kell ráébrednie, hogy hülyeség, amit csinál. Hogy semmi értelme beleölni rengeteg időt egy olyan játékba, ami unalmas, ami nem viszi előre sehogy az életben azon kívül, hogy megismer több tucat hozzá hasonló kocka embert, akiknek a játékon kívül semmi normális, értelmes gondolatuk nincsen. Én wowban a leatherworking gyúrása közbe jöttem rá, mikor már 6 órán keresztül mást se csináltam, mint a bőröket gyűjtögettem és tápoltam magam, hogy: Ez nekem most jó? Egyáltalán élvezem én ezt? Ez játék lenne vagy mi? Mi is szórakoztató most ebbe, hogy elbaszom itt az időt?
Mintha az ember üres dobozokba egyesével pakolgatná a gyufaszálakat, játékból. És még fizet is érte...
Én tuti nem játszom többé egy mmorpg játékkal sem. Ez is olyan nálam, mint a cigizés: ha soha nem próbálom ki, soha nem is fog érdekelni. Kb ennyi. :F

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#11) tlac válasza Madárpók (#5) üzenetére


tlac
nagyúr

Mindent lehet fanatikusan csinálni, wow, cod, LOTRO, bélyeggyűjtés...

ph :D

(#12) RZoli89 válasza Madárpók (#6) üzenetére


RZoli89
tag

Hát, nem noob vagy, csak inaktív :D, top 50-hez azért kell min napi 10 óra saját játék+10 jó óra a helyettesektől :) A gearsmonkey pedig tiltott, szoval ne nagyon reklámozd ha játszol ;)

(#13) orionstar


orionstar
csendes tag

Kedves cikkíró!

Szerintem túl sötéten látod a világot, épp emiatt van az a mondás, hogy mindenből megárt a sok. Részint viszont igazat adok neked, ismerek olyat aki 24 órából egy nap 18-at játszik és ha iskolaidő van akkor se mindig megy be órára, mert éppen mennie kell valahova a virtuális világban, ő is World of Warcraft játékos, de részint viszont nem adok neked igazat, mert ahogy már mondtam fentebb a túl sok árt meg! Ismerek rengeteg embert akik szintén WoW-oznak, vagy játszanak egyéb mmo-t, de nem viszik túlzásba és bármikor abba tudják hagyni.

Én magam nem tartoztam sose az igazán játékfüggő érába, szóval személyes tapasztalatom ezzel kapcsolatban nincs, csak arról tudok beszélni amit látok, ill. hallok.
Az untatás után most összefoglalom az elcsépelt HSZ-em mondanivalóját: túl sötét világképed van, nem hiszem, hogy olyan sok ember küzdene ezzel a problémával, elvétve vannak ilyen esetek Magyarországon! Ez nem Japán vagy Kína.

[ Szerkesztve ]

"...szeretem ha a világ jó néha kell már egy emberi szó..."

(#14) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Trackmania. A nevében is benne van...ő és én egyek vagyunk :D

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#15) Madárpók válasza RZoli89 (#12) üzenetére


Madárpók
aktív tag

Hát igazából már nem nagyon emlékszem, lehet megvolt a napi 2-3 óra átlagban, helyettesem meg...szerintem nem csinált semmit, inkább én tápoltam az ő faluját is :D
Lehet hogy tiltott, mondjuk ez nem különösebben zavart, olyanokat használtam főleg ami csak informatív, nyersi kijelző, hátralévő idő megtelésig, ilyesmi, task queue is fent volt, de nehézkes használni, ha van egy kis eseménytorlasz mindjárt borul az egész, úgyhogy azt nem használtam nagyon. Amúgy a speeden játszottam 1.5 kört, de elegem is lett beőlle.

[ Szerkesztve ]

(#16) Madárpók válasza Inv1sus (#10) üzenetére


Madárpók
aktív tag

"És még fizet is érte..." Nem mindenki :U Másik ha nem akar az ember sok időt elbaszni az egészre seperc alatt talál egy instant lvl70es funszervert, regel, login, t6/fegyó/egyéb megvesz, esetleg gemeket is vesz bele, és már húzhat is wsgre vagy abra és mehet a pvp

[ Szerkesztve ]

(#17) whiz válasza Inv1sus (#10) üzenetére


whiz
aktív tag

"semmi értelme beleölni rengeteg időt egy olyan játékba, ami unalmas, ami nem viszi előre sehogy az életben azon kívül, hogy megismer több tucat hozzá hasonló kocka embert, akiknek a játékon kívül semmi normális, értelmes gondolatuk nincsen"

Ez bizony minden oldalról nézve nagyon nagy általánosítás. Én sok érdekes emberrel találkoztam már különféle mmo játékokban, és többekkel nem (csak) a játékon belül tartom a kapcsolatot. "Atomkocka" emberből is sok van, de arányaiban azért nem vészes. Ha meg olyan kvára unalmas lenne egy játék, aligha tenne függővé. És fizetni sem kötelező érte.
Röviden, aki szórakozásból játszik sokat (mert ő ezt a formáját választotta), azt különböztessük meg attól, aki menekül valami elől, amit nem tud megoldani a való életben!

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#18) CimbiX


CimbiX
aktív tag

Sztem valahol itt döl el a függöseg:

Bejön a telefonhivas, egyik baratod a vonal masik vegen:
"- Hali, nincs kedved lejönni focizni/egy sörre a többiekkel?- kerdezi.
- A, most nem, majd holnap, mert ... (blablabla)."

Ameddig van elö es valos barati kör rendszeres (es gyakori, nemcsaj 1-2x evente) talalkozasokkal no es persze pl. a munka, tanulas elöl sem vesz el idöt, addig nem veszes. Sokfajta MMO-t kiprobaltam mar en is- a legtöbbel max a probaidöben jatszottam, mert halalra untattak (pl. WOW). Talan 2-3 MMO volt eddig, amivel több, mint 2 honapot jatszottam volna- a cikkiro altal emlitett Tabula Rasa es a Guild Wars (az elsö, amit probaltam).

[ Szerkesztve ]

(#19) Pukkancs


Pukkancs
tag

Én is wowozok, igaz egy törtszerveren, de mellette elmegyek apuval vagy haverral rendszeresen horgászni, stb. Egyébként Kínában vannak olyan emberek, akik a játékbol élnek meg, nem is tudom mi a neve a játéknak, de a lényeg az, hogy lovakat tenyésztenek benne vagy rózsákat (loool) vagy ilyesmi , és játékkreditért el tudják adni, amit aztán igazi pénzzé lehet váltani.
Ja és a Cabal online-ot kihagytad a felsorolásbol.

(#20) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Én mindig is fps és stratégia szerető voltam. főleg a világháborús fps-ek érdekelnek. Noss azóta nem játszom, amióta fejlesztési és gép halkítási szándékkal vettem egy Sapphire HD2600 silent kártyát és bármiylen játékot futtatok kifagy a gépem. Midnennel próbálkoztam de nem sikerült megoldani. Amúgy nincs gáz. és az igényem is elmúlt nagyjából.

Szóval a leszokás legegyszerűbb formája az ellehetetlenítés.
:))

(#21) sysyphus válasza Inv1sus (#10) üzenetére


sysyphus
csendes tag

Mintha az ember üres dobozokba egyesével pakolgatná a gyufaszálakat, játékból. És még fizet is érte...

Ezzel teljesen egyetértek, megfogalmaztad a lényeget :D

(#22) pohár válasza Madárpók (#15) üzenetére


pohár
félisten

Hanyas serveren vagy rajta? :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#23) pohár válasza pohár (#22) üzenetére


pohár
félisten

Hú ezt aztán jól megaszontam :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#24) killipoly válasza RZoli89 (#12) üzenetére


killipoly
aktív tag

Remélem tudod mekkora hülyeséget mondtál:)
s2őt ketten csináljuk spanommal,szerintem összesen 2en nem vagyunk fent többet 10óránál és most 27.-ek vagyunk.Nem kell folyamatosan nézni,csak gyakran,pl támadok,építek stb..aztán csinálok mást a gépen..

(#25) Kasbiel válasza whiz (#17) üzenetére


Kasbiel
csendes tag

Hello!

Nekem ezt a cikket apukám mutatta, és nem is vagyok gyerek... hehe.
Mindazonáltal ez a cikk ki van sarkítva, és nagyon szubjektív.

Annak idején 4 éves koromban játszottam először számítógépen egy zenith pc-n, aztán 7 éves koromra már stratégia fan voltam a defender of the crown című őskövület miatt, aztán jött a civilization, és a kalandjátékok kora. A forradalom kb. az évezredfordultával jött el, vagy kicsit előtte, talán már 96-ban.

Én konkrétan MMO vándor vagyok. Aki emlékszik még Doom-os hálópartyk-ra, az megélte az őskort, és az nyomot hagy. Pár évvel később a Diablo-val kezdtem multizni, és ott is voltam először klánban. Aztán ahogy haladt az idő, jöttek az MMORPG-k, everquest, anarchy online... world of warcraft. Ma már sorban kb a 25ödik MMORPG-vel játszok, leginkább tesztképpen, kiváncsiságból. Egy világot felfedezni mindíg jó élmény.

A WoW-ban fél év játék és tapasztalás után klánt csináltam; pontosabban egy közösséget. Olyan emberek csoportját, ahol a 12 éves srác és a 36 éves családapa együtt játszott a többi társával barátságban, és hozták a barátaikat magukkal, aztán a klán kb 1 év leforgása után "nagy család" jelzőt kapott. Voltak többen, akik az ellentétes nem egyedei közül párkapcsolatot kezdtek, flörtöltek, de volt online olyan házaspár, akik az életben is házasok. Készült a klánnak klánforum, ahol beszélgethettünk bármiről: zene, sör, munka... aztán a csoport sikerét klántalálkozó koronázta, és jól beittunk, mert jó volt találkozni végre élőben is.

Van pozitív szocializációs hatása az Online Életnek.

Mindemellett ez egy pro és hardcore gamer közösség is volt, egy elit klán, nagyon jól szervezve, frankón felszerelve virtuális javakkal.

Ugyanezen a szerveren megéltem életem első és szerintem egyben utolsó virtuális románcát, és nagyon szép élményeket kaptam egy olyan hölgytől, akivel élőben soha sem lehetett volna kapcsolatom, de itt a senkiföldjén együtt lehettünk, a valós dolgoktól függetlenül...

Meghívtak a játékmesterek közé és belepillantottam a Game Masterek munkájába, részt vettem benne... de aztán közben már megúntam a játékot, és csak az emberek miatt mentem fel akikhez kötődtem.

Ennyit az önmagam hitelesítéséhez, bevezetőként.

...

Mindenkinek vannak nehézségek az életében, nekem is. De tegyük fel a költői kérdést.
Ha van olyan bajod ami nyomasztó és nem fog megoldódni csak évek multán, és kell, vagy egyáltalán kedved van hogy kikapcsolódj, akkor mi a jobb: ha elmész sörözni egy düdös kocsmába haverokkal, vagy otthon netezel? Én nem szeretem a büdös kocsmákat, az agresszív kötekedős embereket, de azért ha rámjön a mehetnék elmegyek oda is, és van kevés de annál igazabb barátom, akikkel rendszeresen összeülünk a tábortűz körül. Úgy igazán Sörözni amúgy ma már nem olcsó mulatság.

Egyébként tanulok, és ha sikerül maszek melót fogni, akkor még keresek is.

Kipróbáltam drogokat is; marihuana, hasis, ketamin, gomba, lsd... mert volt olyan korszakom is, mert már az EU-ban vagyunk. Már ezekkel sem élek, de ennyivel is töb vagyok tapasztalatban. Voltam különböző szubkultúrális eseményeken, bulikon, partykon, koncerteken, és még tuti hogy megyek párszor... voltam egyszerre 2 nővel is, satöbbi... de valaki mondja már meg:

mitől rosszabb az, hogy inkább társasjátékot játszok otthon, mert némi élő tapasztalattal a hátam mögött nem gondolom, hogy ez bármivel is rosszabb mint az élő szórakozás/kikapcsolódás, főleg ha csak a drogokra gondolunk.

Jó ok, van olyan hogy sport és az egészséges, de a professzionális MMO játékot pedig úgy hívják hogy CyberSport. Mert a Sakk az ülősport, és egy FPS játék világbajnokságán is ülősportolók játszanak... és távolkeleten még a tv is közvetíti.

...

Elmondom szerintem mi a baj, de ebben totálisan mindegy, hogy Real Life vagy Online élsz. Az, hogy az emberek elmagányosodnak, szép lassan felbomlanak a régebben még egyezményes normák és kötelékek az emberek között, és szétesik a társadalom egyénekre és érdekcsoportokra... és akkor hol van az hogy család, közösség, szeretet?

Mi neveljük a gyerekeinket vagy nem mi neveljük? Megtanítjuk nekik hogyan kell emberien élni, gondolkodni, összefogni, tisztelni, ápolni, keresni... vagy a nagy versengés forráskódját copy-paste-elik át az agyukba szúrt információs csatornákon át...

Jah, hát az olyan gyerek, akit annak idején a TV nevelt fel, most a neten lóg? Jah!? Akkor meg kérem szépen imádkozzatok azért, hogy legalább találjon magának igaz barátokat ott!

Hát miért szóljátok meg a fiatalokat ha nem akarnak ebben a világban élni? Kaptunk egy örökséget ami nem a miénk és nem kaptunk semmit, mert plebznek csak az álmai maradtak a boldogságról, vagy éppen a nemes eszményekről... a többi pedig kényszer a nyakunkon. Aki pedig ma középiskolás jobb ha nem egy elit gimiben tanul, mert ott már egymást ölik a fiatalok annyira megy a taposás a pozíciókért.

És akkor én inkább leszek Kocka és egy hös Sárkányölő napi 3-4 órában, mint egy ugyanolyan értelmetlen söröző entítás a kocsmában üres közhelyeket puffogtatva, hasonlóan értelmetlen társaim visszaigazolásában, vagy sikeres de boldogtalan és ugyanolyan üres ember, akinek arra sincs ideje hogy a szeretteivel töltse az időt, de pénze van arra, hogy értelmetlenül drága autót vegyen magának, fölösleges extrákkal, ahogy nem leszek olyan naív fiatal sem, aki még mindíg elhiszi, hogy az élet szép, és megéri felmenni a létrán.

Ennyi.

(#26) sztyui2


sztyui2
őstag

Hihetetlen, de 17 éves vagyok, és 3 éve nem játszok semmivel, de tényleg semmivel egyáltalán. Miért?
Mert ráuntam.
Mert iszonyú sok pénzt basznék el rá.
Mert fejleszteni kell a gépet hozzá folyamatosan(jó gépem van, de nem játékra használom).
Mert nem nyújt nekem akkora élvezetet, mint pl öcsémnek, aki szintén wowozik.
Ne értsétek félre, én is sokat gépezek, de véleményem szerint sokkal hasznosabban töltöm el az időt, mintha játszanék. Mintha elcseszném az időt azzal, hogy lövöldözök le vagy mittomén micsinálok, és nem jutok az életben semmivel előbbre.

Én a számítógéppel képet szerkesztek, Photoshoppozok, és "tanulok" folyamatosan. Olvasom a tutorialokat, meg minden. És akármilyen hihetetlen, jobban élvezem, mint a játékokat. 3 évvel ezelőtt láttam néhány nagyon profi photoshop képet, és úgy dontöttem, én is ilyeneket szeretnék csinálni.
Mostmár szinte bármit meg tudok csinálni, amit elképzelek magamban. Régebben is szerettem rajzolni, de digitális formában sokkal jobb és egyszerűbb és szebb design-okat lehet csinálni.
Nekem sokkal nagyobb élvezetet jelent az, hogy édesanyám, édesapám, testvérem, és az összes ismerősöm és barátom, és nagyon sok fórumon lévő több ember elismerik és tetszik nekik amilyen képeket csinálok. Eltalálom az ízlésüket, és boldogságot adok nekik azáltal, hogy egy szép képet láthatnak, ami nekik tetszik, és ez engem is boldogsággal tölt el. Sokkal nagyobb boldogsággal, mint egy "HEADSHOT"!
Nekem már az is boldogság, ha 10-ből egy embernek tetszik egy képem, mert akkor azért az egy emberért már megérte 3órát dolgozni.
Nem mellesleg grafikus szeretnék lenni, és szerencsére erre már 14 évesen rájöttem, ezért amikor a többi fiatal még játszogat a gép előtt és elbassza a hasznos idejét, amikor igazából bármit csinálhat(mert annyi szabadideje van), megalapozhatja a jövőjét vagy bármi, inkább játszogat.
17 éves vagyok és életemben nem ittam még egy pohárral sem, mert útálom(akármilyen égő(tahó körökben))! Nem szívtam egy szál cigit sem, és 10 éve vízilabdázok, tehát nem csak a gép előtt ülök.
El lehet hasznosan is tölteni az időt, úgy, hogy ráadásul élvezzük is azt, amit csinálunk. Ugyanis rá kell jönnötök, hogy felnőttkorotokban nem játszogatni fogtok, és nem abból fogtok megélni. Minél hamarabb kezdesz valamit, annál profibb leszel benne később, ugyanis minden a megélt tapasztalaton alapul.
Akinek van kedve megnézheti néhány képemet a sok közül:flickr.com/sztyui

[ Szerkesztve ]

(#27) Thunderzolee válasza Madárpók (#5) üzenetére

Na ja, de a bélyeggyűjteményt meg lehet mutatni pl. egy frissen megismert lánynak, de az MMORPG szócska nem biztos, h egyenes út a tollas bálhoz. ;)

Killipoly:
Én a legelső Speed szerveren toltam a Traviant, támadó listán a 68. lettem a végére, de hál' Istennek annyira megutáltam, h undorodok tőle. Jó volt, de mindig online kell lenni; azóta van időm, mindenre. Már csak a Hackthattel játszok, de ez nem tesz függővé, nem kell előtte ülni egész nap. (Jelenleg 26. vagyok kb. 30ezer játékosból. :D )

Kasbiel:
Az igen, Te aztán kifejtetted a dolgokat. :R

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#28) sztyui2 válasza Kasbiel (#25) üzenetére


sztyui2
őstag

Már nem azér de szerintem az élet szép, és igenis megéri felmenni a létrán. Ilyen hozzáállással sokra mész. Jah, és az embereknek nem csak két tipusa van:a kocsmázós és a kocka.Hanem van sokkal több is.

(#29) Thunderzolee

Jahh, szinte mindegyik lakótársam WOW, illetve Lineage2 fan. :)
Egész nap tolják. :K

Ő az egyik közülük.
Épp nemrég fotóztam le titokban, biztos ideges is lesz, h felteszem a képét.. ;] ...hihi.. :))

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#30) sztyui2 válasza Thunderzolee (#29) üzenetére


sztyui2
őstag

Hogy tud egész nap így ülni? Mintha megfagyott volna ;]
Kis hama vagy ,mittoménmilyen fejhallgató és motorosképecske odabasz:D

(#31) terkaz


terkaz
csendes tag

Ismerős érzések. :)

Énis wowfüggő voltam egy ideig, de szerencsére nem fajult el nálam annyira a dolog . 3 éve volt meg az acc, én csak olyan össz. 40 day played timeot "tudtam" produkálni, mert nagy szüneteket tartottam közbe. Azt viszont nem értem, hogy miért, de egy idő után mindig kivánta a szervezetem, és újra előfizettem rá.
Tavaj, 2 hónapom csakis a wowról szólt, gyakorlatilag kelés és alvás között csak játszottam, mondanom sem kell életem legszarabb nyara volt. :W Persze én sem a játék élvezetesebb oldalát választottam, hanem első dolgom az volt, hogy 60ason összefarmoltam előre epic repülő hátasra 5000g-t miningolásból(ez kb. 3 hét kemény rabszolgamunkával egyenlő). ;)
2 hete sikerült eladni az accom, viszonylag jó pénzért. Nekem mondjuk könnyű volt otthagyni, mert nem találtam meg benne azt a közösséget, ami egyeseknek a játék legfontosabb részét képezi, meg a kiegészítő is elég szar lett szerintem. Ami viszont nagyban ösztökélt, hogy túladjak rajta, az leginkább azok embertípusok voltak, akikkel a wowon belül és kívül találkoztam. No nem a vérpistikre gondolok, hanem azon 19-28 éves emberkékre, akik szinte teljesen alárendelték magukat a játéknak, otthagytak érte sulit, melót stb. és beszélni is csak wowról tudtam velük. Nem bántásként mondom,mert én sem az a "mindennapbebaszokbehanyokéskúrok" emberke vagyok, de szerintem ilyen korban nem azon kéne törni a buksit, hogy AP vagy az +agi -val lesz-e több damagem, vagy hogy healerként vagy tankként visznek-e le többször raidre. Peace.

(#32) terkaz


terkaz
csendes tag

Ismerős érzések. :)

Énis wowfüggő voltam egy ideig, de szerencsére nem fajult el nálam annyira a dolog . 3 éve volt meg az acc, én csak olyan össz. 40 day played timeot "tudtam" produkálni, mert nagy szüneteket tartottam közbe. Azt viszont nem értem, hogy miért, de egy idő után mindig kivánta a szervezetem, és újra előfizettem rá.
Tavaj, 2 hónapom csakis a wowról szólt, gyakorlatilag kelés és alvás között csak játszottam, mondanom sem kell életem legszarabb nyara volt. :W Persze én sem a játék élvezetesebb oldalát választottam, hanem első dolgom az volt, hogy 60ason összefarmoltam előre epic repülő hátasra 5000g-t miningolásból(ez kb. 3 hét kemény rabszolgamunkával egyenlő). ;)
2 hete sikerült eladni az accom, viszonylag jó pénzért. Nekem mondjuk könnyű volt otthagyni, mert nem találtam meg benne azt a közösséget, ami egyeseknek a játék legfontosabb részét képezi, meg a kiegészítő is elég szar lett szerintem. Ami viszont nagyban ösztökélt, hogy túladjak rajta, az leginkább azok embertípusok voltak, akikkel a wowon belül és kívül találkoztam. No nem a vérpistikre gondolok, hanem azon 19-28 éves emberkékre, akik szinte teljesen alárendelték magukat a játéknak, otthagytak érte sulit, melót stb. és beszélni is csak wowról tudtam velük. Nem bántásként mondom,mert én sem az a "mindennapbebaszokbehanyokéskúrok" emberke vagyok, de szerintem ilyen korban nem azon kéne törni a buksit, hogy AP vagy az +agi -val lesz-e több damagem, vagy hogy healerként vagy tankként visznek-e le többször raidre. Peace.

(#33) Spancer RE


Spancer RE
aktív tag

Énis sokat jáccottam pl Lineage 2-vel, de akaraterő bakker... Nem tudom h ezen mit kell annyit görcsölni h függőség, ha odafigyelsz h mit csinálsz akkor lazán elvagy nélküle. (mint előtte) :))

(#34) erdesz


erdesz
tag

én játszanék mmorpgket a barátaimmal, akiket élőben is ismerek, de egy idő után mindig megunom őket... mármint a játékokat. :)

(#35) Madárpók válasza pohár (#22) üzenetére


Madárpók
aktív tag

Nem nagyon értem a kérdést, ha arra gondolsz hogy melyik szerveren játszok, akkor a Nightmare-n és a Taurin, de inkább már csak alkalomszerűen játszok.
Amúgy fűggő témában videó XD

(#36) whiz válasza Kasbiel (#25) üzenetére


whiz
aktív tag

Ebben van némi igazság, de te is erősen sarkítasz. A világ közel sem olyan szörnyű, hogy emiatt a pc előtt kelljen görnyedni egész nap... ha így látod, az tényleg baj. Ha nem akarod megoldani a problémákat, és inkább mész a virtuális világba, az nem megoldás. A probléma attól még fennáll, és senki nem fogja megoldani helyetted. Lökdösheted magad előtt, de csak egyre több lesz. Aztán a végén... ki tudja mi lesz a végén? :U

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#37) sztyui2 válasza Madárpók (#35) üzenetére


sztyui2
őstag

Rossz videót linkeltél! Ez a függőségről szóló videó.

(#38) Wolverine válasza Spancer RE (#33) üzenetére


Wolverine
félisten

Szvsz te vagy nem függtél még valamitől, vagy olyasmiről nem kellett lemondanod, amitől függtél valamennyire :U A dohányzásról sem olyan egyszerű leszokni, erről sem.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#39) DemonDani


DemonDani
addikt

Én Quake 3aztam 5 évig kb... :)
A leszokásomban az segített h az All Seeing meghülyült és nem akart rendesen működni én meg lusta vok mindig bevagdalni az IPket a serverekhez... Így felbaszott és meguntam XD

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#40) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Én már lassan 1 éve CSS-zek, az előtt semmilyen netes játékkal nem volt dolgom... Érdekes, hogy a hatalma kör vett ez a játék :)

(#41) Spancer RE válasza Wolverine (#38) üzenetére


Spancer RE
aktív tag

Az lehet, de kb. 2 évig CS-tem, aztán jött a többi agyrém :DDD azokis 2-3 évig és most ott tartok h nincs kedvem semmivel jáccani, mert állati hamar megunom. :B

(#42) edipqe


edipqe
senior tag

Érdekes kis írás. Sokan esnek a netes játékvilág csapdájába, köztük a tesóm is. Most mult 18. Már most látom hogy élete legszebb éveit: Fősuli->a monitor elött fogja tölteni, és a napjai elrepülnek majd. Aztán nagy nehezen felnő majd. Rájön mjad, hogy mennyi mindent kihagyott egy olyan játék miatt ami messze van a "jó" minőságtől. Joymax csinálja ;] :P

Én vittem bele, csak az a különbség, hogy én kézzel játszom, nem botolok, és csak néha. Ő 24\7 botol, loader, scriptek, stb. Azt vettem észre, hogy a kzösség vonzotta elsősorban. Nagy ereje van annak ha hasnszörü emberekkel találkozhatsz 1-2 gombnyomásért cserébe->a valós világ telis tele van olyan emberekkel, akikbe magasról teszel bele, mert másmilyenek vagytok, nem egyszeru olyanokat találni akiknek hasonlóan ketyeg az agya. Az mmorpg-k ben viszont ez az arány jelentősen javul. Et sokakat megfog.

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#43) DemonDani válasza Spancer RE (#41) üzenetére


DemonDani
addikt

Hasonlítunk :DDD
Mindig veszem a legújabb cuccokat a gépbe, de kezdek rájönni h nincs értelme mert nem jáccok... Mióta megvan a HD3850em amit szanaszét vmoddoltam, csak Gridet toltam rendesen... Semmi mást. :U Gondolkodtam már azon is hogy visszatérek egy kisebbre. Mert értelme nincs. Azért van ha kijön egy új game megnézem a grafot, hogy megy, stb... Aztán megy a lomtárba...

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#44) eladocuccok


eladocuccok
csendes tag

Én 31 éves vagyok ,9 éve cs-zem és még mindig nem unom.Nekem a versenyzés miatt adja azt, hogy nem lehet megunni,sőtt szeretnénk nagyon jók lenni és ehhez egyre több gyakorlásra van szükség.Most kezd átalakulni profivá a csapatunk vagyis pénzért fogunk főállásban gamelni és lassan bejárjuk a világot.Mellete Feleségem van, dolgozom és sportolok.Véleményem szerint a napi 4 óra cs kb annyi mint egy normális hobbi.Nem hiszem, hogy függő lennék.Aki szereti a focit és focizik 2 órát egy nap majd megnéz egy meccset az ugyan ennyit foglalkozik vele azaz kb4órát, de ő egészséges mivel sportol?:)
Mi is gyakorlunk nmy nélkül meg demót nézünk és elemezzük szal ez már sokkal inkább sport mint azt sokan gondolják.

(#45) edipqe válasza eladocuccok (#44) üzenetére


edipqe
senior tag

elfelejted h a sport is okozhat (és okoz is) függőséget.

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#46) DemonDani


DemonDani
addikt

Jó napot! (estét)
Dani vagyok!
FÜGGŐ!
19 éve már, hogy naponta akár 3-4 alkalommal eszek, majd ezeket kövezően akár iszok is! FÜGGŐ VAGYOK! Rájöttem, hogy nem tudok az étel és ital nélkűl élni! FÜGGŐ VAGYOK! Folyamatosan olvasok, naponta akár több száz sort! Amióta csak a betűket ismerem, vissza élek vele. Nem számít hol vagyok, kik vesznek körül, nem érdekel! Közterületeken nyilvánosan is olvasok! FÜGGŐ VAGYOK! FÜGGŐ!
Köszönjük Dani, foglalj helyet a csoportban!
:DDD :P

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#47) TotO' válasza DemonDani (#46) üzenetére


TotO'
aktív tag

Beteg :D

4a || Neuzer Courier DT

(#48) Seikai válasza Madárpók (#6) üzenetére


Seikai
aktív tag

Nos az igazat bevallva újra elkezdet wow-ozni de mostmár csak mértékkel + hiányoztak a haverok :DDD

Cooler Master HAF XM, Asrock Z87 Extreme4, i7-4790K @ 4.6Ghz, Corsair Vengeance LP 16GB 1600 DDR3, Gigabyte GTX 980Ti G1, Corsair RM 850W, Crucial C4 250GB SSD, 2TB WD Green, Logitech G35, G15, Roccat Kone, Win8 64, ASUS VG278HE

(#49) Seikai válasza Seikai (#48) üzenetére


Seikai
aktív tag

Mármint elkezdetem mjaj késő van :( A lényeg: valójában mindent elértem eddig mindegyik játékban wow-ban Grand Marshal meg most tisztítjuk sunwellt de nem erről van szó ha valakinek van akaratereje és kiegyensúlyozott akkor arra jut ideje amire szakít és jó döntéseket fog hozni én ostmár csak napi 1 órát wowozom max van, hogy fel sem megyek de lassan kezdem érezni a gyermekévek lmúlását is :O bár ahogy a barátnőm mondja én örök gyerek maradok .... uhh tényleg késő van :DDD

Cooler Master HAF XM, Asrock Z87 Extreme4, i7-4790K @ 4.6Ghz, Corsair Vengeance LP 16GB 1600 DDR3, Gigabyte GTX 980Ti G1, Corsair RM 850W, Crucial C4 250GB SSD, 2TB WD Green, Logitech G35, G15, Roccat Kone, Win8 64, ASUS VG278HE

(#50) hard2kill


hard2kill
csendes tag

annyit mondok, hogy ha egyszer belekóstol az ember, egy neki való mmorpg-be, akkor nagyon de nagyon nehéz leállni róla :) nálam Anarchy Online a favorit ( all expansion persze ) ajánlom mindenkinek : ))))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.