Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) M5Norbi


M5Norbi
őstag

A kezdeti ijedtségek után ha jól olvastam magánszemélyek után maximum 700 Ft lehet.
Valahogy ennyit kibírunk még ha teljesen át is hárítják.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#2) #56573440


#56573440
törölt tag

vicces topik lesz, 1k komment el fog férni egy oldalra olyan lyukakat bannolnak bele :D

egyébként meg várható volt, a telekommunikációs adó mellé tippeltem volna be, de akkor nem merték ezek szerint behúzni. még akkor is nevetséges és gusztustalan szerintem ha ezt is ellátják plafonnal pl magánszemélynek 1k cégeknek 10....az elv egészen egyszerűen elképesztő...

[ Szerkesztve ]

(#3) bagkri01 válasza #56573440 (#2) üzenetére


bagkri01
őstag

Vége van a választásoknak, mostantól bármit lehet, sajnos. De ez tényleges elég szomorú, ne csak a film letöltésekre, facebookra gondoljunk, hanem az összes többi szolgáltatásra amelyek egyszerűbbé teszik az életünk. Az üzleti, gazdasági élet minden részére kihat az internet. A XXI. században már természetesnek kellene lennie, hogy minden háztartásba van internet, ezzel nem ezt fogják elérni.
Valamint, pl nekem van két sim kártyám, mindkettőn van internet, van egy mobilnet usb stickem és a vezetékes net, akkor én most ezek után darabonként fogok fizetni 700 Ft-ot, ha igen az már 2800 Ft plusz költség havonta. gondolam az előfizetések száma számít, nem pedig a felhasználó személye?

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#4) Head88 válasza M5Norbi (#1) üzenetére


Head88
addikt

Ez nem a legjobb hozzáállás. Már így is elég sok mindent kell kibírnunk. És ezzel az erővel még 600 ilyen intézkedést nyeletnek le az átlag emberrel.

Melesleg ematt az adó miatt közvetetten kb mindennek fel fog emelkedni az ára. Nem csak 700 Ft-ról van szó, hanem akár az általános élelmiszer árak emelkedéséről. Vagy bármilyen termék áráról.

Béke kedves fórum társak.

(#5) Braddock válasza M5Norbi (#1) üzenetére


Braddock
őstag

Akkor fizesd ki az enyémet is. Köszi!

(#6) CybonTom válasza bagkri01 (#3) üzenetére


CybonTom
tag

Igen, a jelenleg ismert tények alapján neked valószínű, hogy mindegyik után megemelik majd a számládat, mert ugye az adót nem közvetlenül rád vetik ki, mert így lehet azt mondani, hogy a csúnya gonosz szolgáltató tehet róla (mert a macska farkát sem húzom, csak fogom és ő az aki megpróbál elszaladni)...

(#7) fordfairlane válasza #56573440 (#2) üzenetére


fordfairlane
veterán

Összességében rosszabbra számítottam - számítok. Pontosan lehet tudni, mi szokott következni választások után. Ennél csak akkor van nagyobb baj, ha már választások előtt, vagy két voks (tavaszi-őszi) között érkeznek meg az intézkedések.

Azért még szerintem a java hátravan.

1. Nem tudjuk, pontosan mi lesz ezzel a beterjesztéssel, lesz-e limit, mennyi lesz, módosul-e a forgalom utáni rész stb...
2. A költségvetési törvény olyan nagy és annyi módosító szokott érkezni, hogy még kiderülhetnek egyéb, plusz adófizetést jelentő tételek is.

x gon' give it to ya

(#8) morfondőr válasza M5Norbi (#1) üzenetére


morfondőr
őstag

Csak ez már a hányadik 700 Ft? Mint azt előttem is leírták egy embernek több internet előfizetése is van/lehet, nem beszélve egy családról: apuka, anyuka, 2 gyerek telefonjain meg az otthoni kábel. Mindjárt 5x 700 Ft! Ja meg ne felejtsük el, hogy emelkedtek a telefonköltségek, banki költségek stb. az adók miatt.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#9) Lolka Bolka


Lolka Bolka
aktív tag

Kell a pénz a stadionépítésekre... Minnél többet von el az állam, annál rosszabbul járunk, mivel azokat a pénzeket magáncélra használják fel elég nagy százalékban.

M5Norbi A 700ft még a telefonos adóra vonatkozott, ezen a területen még nem láttam, hogy limitről lett volna szó. Ha meg ennyit kibírunk, akkor megtennéd, hogy az enyémet is fizeted?

(#10) szasanyi


szasanyi
félisten

[link] vs [link] :U

[ Szerkesztve ]

(#11) #56573440 válasza fordfairlane (#7) üzenetére


#56573440
törölt tag

további kérdés hogy pl upc-t hogy monitorozzák? ő ugye túlnyomó részt nem bixen ül...

mindegy is. majd kiköpik mi lesz, nem lehet sokat tenni ellene, lehet utcára vonulni érte, de azzal se lehet sokat elérni. nekem az elv fáj ha 30 forint lenne akkor is. a csomag többi részében is van nevetséges húzás, de azok nem ide tartoznak...

értem én hogy kell a lé mert nincs, és ha ez van hát ez van, összeszorítom a fogamat aztán megoldom, nem erről van szó, viszont akkor stadionstoppoljunk már... avagy a haverom lehúz 20k-ra mert kenyérre kell, és vesz egy m6-os bmw-t akkor jogosan érzem hogy pofánvágnám egy szeneslapáttal...

(#12) #16729600


#16729600
törölt tag

És még sokan (ál) csodálkoznak, hogy ennyien 'emigrálnak külföldre.A maffia állam bármikor lesújthat bármilyen iparágra.Tervezhetetlen még a rövidtávú jövő is a gazdasági szereplőknek,bármikor jöhet egy ad hoc jellegű adó, bármikor monopolizálhatnak komplett szektorokat.Ilyenkor mindig melegen kezet fogok önmagammal és gratulálok, hogy néhány éve eltéptem a pics@ba Ausztriába.Pár hónapja a családtagok nem értették,miért adom le a Magyar személyimet és a lakcímkártyámat és hogy miért jelentem be a hatóságoknak a végleges külföldi letelepedési szándékomat, amikor nem kötelező.Olyan hányingerem van az otthoni rezsimtől, hogy szabadulok minden hazai kötődésemtől, még okmány szinten is.Sokan azt nyilatkozzák, hogy várják vissza a több százezres létszámú kitelepülőket.Tévednek.Eszem/ eszünk ágában sincs bármikor is visszaköltözni.Nektek meg őszinte részvétem. akik még kitartanak....

[ Szerkesztve ]

(#13) M5Norbi


M5Norbi
őstag

Fogadjunk most azok lázadoznak a legjobban akiknek ez aprópénz.

Ha az átlagembert nézzük az 700 Ft-ha áthárítja a szolgáltató.

Az meg rohadtul nem átlagos ha valakinél a családban van 4 telefon,minden mobilnetnet,plusz kábelesnet,plusz mobilnet laptophoz vagy tablethez.

Én csak azt mondom amit már előttem is mondott valaki hogy lehetett volna rosszabb is.(mint bármely választás után szokott)

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#14) bagkri01 válasza M5Norbi (#13) üzenetére


bagkri01
őstag

Nálam Kb így van, és egyáltalán nem vagyok gazdag, sőt. Na elmondom neke egyik mobilnet csomag 500ft, a másik 1000ft, a sticket nem tudom így hirtelen, a vezetékes kb 6-7 ezer forint. Ha csak a mobilnetet nézem 100Ft-al fizetek kevesebb adót, mint magáért a szolgáltatásért. De egyelőre nem látok rémeket, még nincs megszavazva és elvileg nem háríthatja ránk a szolgáltató (de azt úgyis megteszik, csak a részletese számlán nem úgy tünteik fel mint internet adó, nem hülyék ők).

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#15) saelin válasza M5Norbi (#13) üzenetére


saelin
veterán

Csak ha magamat és ismerőseimet nézem, már akkor is a legrosszabb esetben 1400 Ft-al nő a fizetendő számla. Ennyit is megérzünk, mert ennyivel kevesebb pénz jut másra (ruházkodás, élelem, van akinek cigi-kávé, egy pici szórakozás, háziállat stb). Hidd el. Nem azok nyafognak, akiknek ez nem fáj. A saját családosokat igenis is érinti, és ez plusz teher.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#16) M5Norbi válasza bagkri01 (#14) üzenetére


M5Norbi
őstag

Na valaki aki nem parázik,meg nem lát rögtön rémeket :R

Amúgy 1Gb 150 Ft tehát a mobilnet kártyákra nem gondolom hogy eléred a 700-at.
A szolgáltató nyilván áthárítja bár talán nem az egészet mert valamennyit levonhatnak majd (talán a társaságadóból)Az én netem egy ócska lassú vidéki fos 4000-ért/2,5M. De évek óta ennyi ha most kicsit emelkedik hát ez van.

Én az ilyen húzásokat megszoktam nem akadok már ki bármilyen kormány van.Azt sokkal jobban utálom hogy Mo.-n mindenki negatív,utálkozó,dögöljön meg a szomszéd tehene tipus.

Csak meg kell nézni a kommenteket.

(#15) saelin: Várjuk ki a végét addig nyugalom.Nyilván így sem örülök neki.De ha nem bírom majd akkor megszüntetem a mobilnetem.Ha azt nézzük az okostelefon/mobilnet nem létszükséglet.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#17) haxiboy válasza M5Norbi (#1) üzenetére


haxiboy
veterán

Én úgy értelmeztem hogy az a telefonadó akar lenni hívások/kapcsolások után.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#18) Zanik válasza #16729600 (#12) üzenetére


Zanik
addikt

Én is azt tapasztalom, hogy egyre több barátom/ismerősöm megy ki külföldre. Még olyanok is, akik pár éve azt mondták, hogy ők nem tudnának külföldön élni. A kiszámíthatatlanság viszont olyan szinten reményvesztetté tette az embereket, hogy az már a leghazaszeretőbb embereket és "önkéntes" száműzetésbe kényszeríti.

Gondolj bele: egy egyszerű, pár évre szóló üzleti tervet nem tudsz elkészíteni, mert a kormány bármikor tönkrevághatja az egészet egy új szektorspecifikus adóval, vagy akár az egész szektor monopolizálásával.
Magyarországon jelenleg nem lehet 1 évnél hosszabb időre tervezni. És ez az embereket emigrálásra, a cégeket a beruházások elhalasztására kényszeríti.

Amúgy az internetadón túl sokan elmentek egy másik jövőre tervezett adóváltozás mellett:

"Szabad kezet kapnak az önkormányzatok

A helyi adókról szóló törvényt is módosítja a csomag. Ennek értelmében a települési önkormányzatok adóztatási mozgástere jelentősen bővül, az önkormányzatok települési adót vezethetnek be bármely adótárgyra, ha az nem képezi törvényben szabályozott közteher tárgyát."

http://www.portfolio.hu/gazdasag/adozas/igy_adozunk_jovore.3.205353.html

értsd: füstadó, függönyadó, virágládaadó, avarégetési adó, garázsfeljáró/kapubejáró-adó, stb., bármi amit ki mernek találni!

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#19) r00r1


r00r1
aktív tag

0 Ft is sok lenne!!
Bár ezt felfoghatjuk unortodox fejlesztésnek... :(

(#20) M5Norbi válasza haxiboy (#17) üzenetére


M5Norbi
őstag

Igazad van ez még nem egyértelmű. :R
Na majd kiderül végülis ezek még csak hírek.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#21) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Nem kis-Oroszország vagyunk lassan, hanem a második Észak-Korea. Szépen beszedik tőlünk azt a pénzt, amivel ők és a pereputtyuk többet visz haza, hála az egykulcsos adórendszernek. De majd ezt is megmagyarázzák, hogy igazából jó nekünk és hogy ugyanúgy nem áremelés, mint az ideiglenesen (!!!) bevezetett vasúti pótdíj, amiből ugye olyan szépen rendberakták a vonatokat a MÁV-nál. Apropó, valaki látott már azóta egyetlen régi kocsin is európai színvonalú vécét? Vagy legalább olyat, amire le mer csüccsenni, akár úgy, hogy az ülőkét papírral körbeágyazza?

Ezek után mondjuk azon sem kell majd csodálkozni, ha emberünk az elvileg környezetbarát elektronikus számla internetes kifizetése helyett, inkább sorba áll a postán. Illetve ugrott a kedvezményes e-ticket is, ha adóban utána beszedik azt a minimális engedményt... és sorolhatnám.

(#22) vzozo válasza M5Norbi (#16) üzenetére


vzozo
senior tag

Azt sokkal jobban utálom hogy Mo.-n mindenki negatív,utálkozó,dögöljön meg a szomszéd tehene tipus.

Csak meg kell nézni a kommenteket.

Én meg azt utálom, hogy van egy jól behatárolható réteg, aki ezeknek a gennyládáknak minden egyes lépését megvédi és próbálja kimosni őket. Ha ezt pénzért teszik, akkor simán leköpnifaló férgek az ilyenek. Ha meggyődésből, akkor pedik szánnivaló férgek.

Remélem legközelebb majd az első éjszaka jogát is ilyen vehemensen fogod védeni, hiszen "nem fog fájni csak egy kicsit", meg "nézzük pozitívan a dolgokat", és "különben sem létszükség, hogy az első éjszaka az enyém legyen".

Ugye?

(#23) Jeanne d'Arc

Vicc ami ebbe az országba megy. Kiváncsi vagyok mikor lesz lépés adó. Minden megkezdett lépés 5 Ft.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#24) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Istenem ez a tetves ország... :(((
Nálunk mindent lehet,lehet kurvát,lehet az internetet,lehet az esőt is adóztatni.Ja,hogy nem lehet mert alkotmányellenes??Még szerencse hogy az alkotmányt lehet módosítani!lehet???igen!akkor módosítsuk,és már meg lehet adóztatni akár bűncselekményből szerzett vagyont is!mert miért ne??az is pénz!
[moderálva]
Ezek már beették magutak oda,mint valami rákos sejt,és senki nem veszi észre,hogy ugyanabból a szarkupacból választunk 4 évente egy-egy fosfoszlányt évek(évtizedek) óta!!
Egyre lejjebb és lejjebb csúszunk baszki.mert a magyar dolgozik.napi tizensok órában.mert hagyja h elvegyék ennek a negyedét adó gyanánt.aztán megint fizet egy kicsit ha vesz valamit,mert azon még plusz adó van.akkor inkább a magyar nem néz tvt,legyen csak net.a gyereknek úgyis kell az iskolához,nekem meg munkára/ügyintézésre.
hoppá!!a magyar nem néz tvt,nem használ telefont.Szemét mocsok!akkor fizessen az internetért!
úgyis rábólint,"csak 700 forint"!legfejebb idén sem lesz a karácsonyfa alatt semmi,a bejgli is csak tészta lesz töltelék nélkül...

[ Módosította: ollie ]

(#25) M5Norbi válasza vzozo (#22) üzenetére


M5Norbi
őstag

Nem védem őket.Nem érdekel a politika.

És nem személyeskedj.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#26) vzozo válasza M5Norbi (#25) üzenetére


vzozo
senior tag

De pontosan azt teszed.

És ami még undorítóbb: más pénztárcájában turkálsz, és meg akarod mondani, hogy mi férjen bele és mi nem, mi számít luxusnak és mi nem.

(#27) #16729600 válasza Zanik (#18) üzenetére


#16729600
törölt tag

Az az érzés, hogy gyomorideg nélkül nyithatod ki a postaládádat pld. überelhetetlen érzés.Nincsenek sárga csekkek, nem üldöznek a hatóságok, hivatalok.Lehet nyugodtan, mosolyogva élni.Az áremelkedés pedig elképesztő ami otthon végbe ment az elmúlt időszakban. 2-3 évvel ezelőtt még amikor otthon voltunk bevásároltunk.Most már nem érdemes.Sőt! Az élelmiszerek döntő többsége már sokkal olcsóbb itt.Fizetésarányosan meg egész egyszerűen borzalmasak a különbségek.Az internet megadóztatása pedig nonszensz és ez mértéktől függetlenül így van, maga az elv ebben az évezredben agyrém a négyzeten.

(#28) Gusztáv válasza M5Norbi (#13) üzenetére


Gusztáv
addikt

Persze lehetne rosszabb, mondjuk ha a tervezetet nézed, akkor 150 Ft/GB, nekem az otthoni forgalmam kb 200-300 GB/hó, akkor az úgy 30.000-45.000 Ft/hó :Y . És akkor ne nézzünk egy céget, pl nálunk minden adat közvetlenül a külföldi központba megy, még a netet is onnan kapjuk. Itt akár több 10-100 milliós pluszköltségről is lehet szó. Na ez az a tétel, amikor a cég fogja magát és átköltözik Szlovákiába.
A limitről semmi hivatalos info nincs, azt csak gyorsan bedobták, amikor rájöttek hogy mekkora az első felháborodás. Ha lesz is, akkor valószínűleg úgy járunk mint a telco limittel, először a céges előfizetéseknél volt 2500, majd következő évben 5000.

Laci

(#29) randras


randras
veterán

Nem lesz itt semmilyen internetadó, csak figyelemelterelés, a birkák meg bedőlnek.

Az elmúlt évtizedek legnagyobb diplomáciai botránya közepén járunk, ébresztő.

[ Szerkesztve ]

(#30) M5Norbi válasza vzozo (#26) üzenetére


M5Norbi
őstag

Ne beszélgessünk.

#28) Gusztáv:

Na ekkora összeg tényleg botrány lenne. Szvsz ez kivitelezhetetlen illetve kifizethetetlen.
Ezért mondom hogy várjuk ki a végét mert ezt senki nem gondolhatja komolyan.
A legtöbb ember ezt nem tudná kifizetni,én sem.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#31) DRB válasza sing1ep1ayer (#21) üzenetére


DRB
senior tag

Nyugi majd kötelező lesz úgy befizetni, mármint online. Már most van néhány olyan dolog amit nem tudsz net nélkül intézni, és ezek száma csak nőni fog. Érdekes dolgok lesznek ezek, pl valakinek nincs net előfizetése, mert a szolgáltatója befucsolt és nincs másik, az vajon hogy fogja a kötelezően csak online intézhető dolgokat bonyolítani? Net kvézóból, és ha az sincs, netán utazzon az illető 20-50-100 kilométert egy városba vagy mi(nyilván a kisebb vidéki településeken élőkre gondolok)?

[ Szerkesztve ]

(#32) risingtide


risingtide
csendes tag

Korunk vizitdíja :))

Dubstep for stup. & deb. Így száll hát sírba a szabadság, tapsvihar közepette!

(#33) #16729600 válasza randras (#29) üzenetére


#16729600
törölt tag

"Nem lesz itt semmilyen internetadó, csak figyelemelterelés, a birkák meg bedőlnek"

Természetesen az átlagpolgár a hülye.Az a kormányzati gyakorlat pedig,hogy az adminisztráció mumust játszik és ijesztget, megtéveszti a lakosságot és kommunikációs trükkökkel él meg teljesen rendben van.

(#34) Gusztáv válasza DRB (#31) üzenetére


Gusztáv
addikt

Na igen, pl most az a divat, hogy bármilyen pályázatra csak elektronikusan lehet pályázni, és ez nem csak a cégeket érinti (ablakcsere, kazáncsere, hűtőgép csere, ami most épp fut).

Laci

(#35) Jeanne d'Arc válasza randras (#29) üzenetére

Ebben van igazság. Nem véletlenül pont most dobtak be.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#36) catalano válasza M5Norbi (#13) üzenetére


catalano
tag

Nagyon szánalmas, ahogy hozzáállsz! Jobb lenne, ha egy kicsit tovább is néznél a dolgokon!

Rohadtul nem átlagos, ha valakinek van mobilja és hozzá net?!? - Egy átlag embernél?

Azzal, hogy itt nyírjuk egymást mindketten fizetünk!

Menjünk tovább!

Vállalkozás: belekényszerítették őket az online pénztárgép vásárlásba. Ahhoz szerinted mi kell? Ott magasabb lesz az adóteher! Szerinted azt kire lesz tovább hárítva? Akkor az a 700 Ft már nem 700 Ft.

Értem én a viccet, csak nem szeretem...

(#37) randras válasza #16729600 (#33) üzenetére


randras
veterán

A kettő közül az a hülyébb akit orránál fogva vezetnek, igen, a másikat meg nem védtem, szerintem ez nyilvánvaló.

Az meg hogy pont Te reagálsz... :U

(#38) tomazin válasza M5Norbi (#25) üzenetére


tomazin
veterán

Hát pedig elég csak a bérpapírodra ránézni, hogy mennyibe is kerülsz. Mert attól ,hogy egy kihelyezett üzletágukban dolgozol a központi maffiának gondolom még nálad is lehúzzák a sarcot. Keress mondjuk br. 300-at. Ez kb. 400k kifizetés.
ebből a 400kból te már csak 200at látsz.
ahhoz hogy ehhez a 200hoz hozzájuss még ugye atm adót is szépen ki kell fizetned (persze nem feltétlenül, de vsz igen)
akkor kifizeted a rezsid, a hiteled (vagy az albit)
fizetsz az autód után, ha lejár a személyid, ha beteg vagy, a telefonálásod után.
minden egyes fenti tételnél le vagy húzva. és nem csak a 27% áfával, hanem még különadóval.
és Te még örülhetsz, mert ki tudsz jönni a 200nettódból. az emberek nagyon nagy része nem mennyiért dolgozik, hanem 70k-ért. 700ft (ami mellesleg retek mód nem erre vonakozik) a fizetésének az 1%-a
magyarul csak erre az egy fosra a 100 pénzéből 1et el kell költenie.

úgyhogy nyisd már ki egy kicsit a szemed.
ha meg nem érdekel a politika akkor minek is írsz ide bármit is?

randras: sajnos igazad van, az első megnyugvás után ez volt az első gondolatom, hogy miről is kell elirányítani a figyelmet és meg is találtam.

[ Szerkesztve ]

(#39) bagkri01 válasza catalano (#36) üzenetére


bagkri01
őstag

Még egy jó példát hoztál fel az online pénztárgépekkel. Ha jól tudom a vállalkozóknak a pénztárgép internet eléréséért is fizetni kell x ezer forintot havonta és akkor még erre jön a plusz pénz. De még egyszer és utóljára ez csak tervezet, reméljük kinyillik honatyáink szeme és nem vezetik be, bár a 2015 adó törvény tervezetében nem ez az egyetlen vérlázító dolog.

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#40) DRB válasza Gusztáv (#34) üzenetére


DRB
senior tag

Jaja, pont az ilyenekre gondoltam. De lesznek majd bizonyára olyan hivatalos dolgok is, amiket nem lehet kikerülni, mert hogy pályázni (egyelőre)még nem kötelező.

(#41) Findzs válasza Jeanne d'Arc (#23) üzenetére


Findzs
addikt

ne adj nekik ötleteket ;]

egyébként szerintem is figyelemelterelés amit csinálnak
itt a nagy botrány, kitiltották amerikából a jó arcú fideszeseket és most hirtelen megjelenik ez az internetadó a semmiből, elég gyanús

csak azt nem értem, hogy mindenhol ebbe botlok, hogy így a kormány úgy a kormány mégis megnyerték a választásokat meg most az önkormányzatiakat is nagy többséggel, csak tudnám, hogy akkor ki szavazott rájuk?

egy részét meg tudom válaszolni magam is mert kisvárosban lakom és saját szememmel láttam ahogy a bennszülötteket az önkormányzat autójával furikáztak a választásra :U :(((

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#42) haxiboy válasza M5Norbi (#20) üzenetére


haxiboy
veterán

Az a gáz hogy bármit kitalálnak 2/3-addal el is fogadják egyből.
Viszont egyszerűen megkerülhető minden. Néhány falu összefog, minden magánszemély vesz egy switchet + 1 routert meg 10m kábelt és kiépítik a saját hálózatukat. Világhálóra max nem látunk ki...de hát Észak-Korea is tudja mi kell a népnek :C

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#43) Jeanne d'Arc válasza Findzs (#41) üzenetére

:D
En is mindenkitől ezt hallom több az utálat irányukba mint a szeretet. Az a baj, hogy jól kimatekoltak a dolgot, sokan tojnak ra annyira kiábrándultak a politikából, azért van aki szereti is őket es tényleg rajuk szavaz + nem tudjuk mennyi a csalás. Így könnyű nyerni, főleg ha azt nézzük hogy komoly ellenzék nincs, mert marják egymást a másik táborba. Viktor táborába azért nem látsz ilyet, jól összetartja őket a törpe, legalábbis külső szemlélőként ezt látjuk

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#44) jake413


jake413
csendes tag

Lesz itt nagyobb gond is...

Az önkormányzatok kb szabad kezet kapnak, olyan adót vezethetnek be amilyet csak szeretnének (feltéve ha az "nem képezi törvényben szabályozott közteher tárgyát."). Te hát azt mondhatja hogy neked nincs kibetonozva az udvar (vidéken) akkor évi 100.000 forintott kell fizetni, ha kivan akkor meg ugyan ennyit "talaj terhelési adóként".

Tudom hogy nagy hülyeség de hasonló "új helyi adók" bevezetésével megtehetik majd és van egy olyan érzésem hogy meg is lépik.

A másik meg hogy megint a saját haverjaiknak kedveznek vele. 27%-ról 5%-ra csökken köztes terméknek minősülő, nagy testű élőállatok adó kulcsa. Ebből kijön hogy akit az előző ciklusban a nagy föld osztáskor helyzetbe hoztak (mert ugye kell állatott tartani csak akkor kaphatták meg a földeket) az megint jól jár. Hiszen meg tarthatja az eddigi adó formájában elvont rész 22%-át. Akki pedig azt hiszi hogy ennek hatására olcsóbb lesz az egyes húsok ára, az elég naiv.

Elmúlt 25 évben nem volt ilyen padlón az amerikaiakkal való diplomáciai kapcsolat. Azért ez elmond valamit a regnáló kormányzat "stílusáról", gondolkodásáról, mentalításáról.

(#45) catalano


catalano
tag

A 700 Ft már felment 1000 Ft-ra!

A céges netet már szüntetem is meg... Az nem kérdés!

Értem én a viccet, csak nem szeretem...

(#46) Möhe válasza M5Norbi (#13) üzenetére


Möhe
addikt

Ennyire ne legyél már besárgulva.
Fizetek a netre,TV-re, telefonra, de a TV IPTV- akkor erre megint külön kellene fizetnem,mert itt ez elérhető. Majd a netre is külön ,mert az csak a net. Légyszives fizesd helyettem ki,ha te úgy vagy evvel hogy hát ez még nem vészes......
Kikényszerítették az online pénztárgépet is,majd erre is egy újabb adót raknak. Kisiskolások is lassan neten keresztül küldik/fogadják a házit,dolgozatot de még ez is pluszpénzbe kerüljön?

Mit szívtál? Én is kérek ilyen tudatmódosítót,mert nem bírom már tiszta fejjel.

(#47) Waikiki válasza M5Norbi (#1) üzenetére


Waikiki
tag

Maximum 700 Ft? És mi után pontosan?

Mert nézzünk mondjuk egy triple play csomagot, ami ugyebár internet, IPTV és VoIP-es telefon.

1. VoIP esetén elvileg hívásonként már fizetünk, de a jelenlegi módosítás nem tesz különbséget az IP-forgalmak közt. Szóval akkor ezt duplán adóztatják? Mert ennek az ellenkezője a javaslatból nem olvasható ki.
2. IPTV: az Eht. fogalma, valamint a törvényjavaslat szövegezése szerint ez is az adófizetési kötelezettség hatálya alá fog tartozni.

Nem mellékesen a 700 Ft-nak akkor hiszek majd, amikor látom leírva törvénymódosítási javaslatban. Jelenleg nem látom, így úgy kezelem, hogy nincs limit.

Bónusz kérdés: a más államból érkezett mobilon internetére rakódó internetadót vajon hogyan fogják érvényesíteni a magyarországi mobilszolgáltatók az előfizető honos szolgáltatójával szemben? Ez a differencia az egységes uniós roaming díjszabás életbe lépése esetén még hangsúlyosabb lesz.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi, LeEco, ZUK, (Yi M1 Mirrorless, Redmi Pro, 360N4S, Redmi Note 4, Mi5S (plus), Le Pro 3!!!! stb.) SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#48) flexxx2 válasza randras (#37) üzenetére


flexxx2
őstag

Lehet ez egy teszt is, hogy reagálnak erre az adóra. Most 700ft, jövőre meg 1300 ha elfogadják.
Az biztos, hogy összecsapták, mert mintha nem is tudnák mennyi az összforgalom. Államék 20milliárdot várnak ebből, de kiszámolták mások és 200milliárd jött ki.
A magán mellett a cégeket 5000ft-ra akarják adóztatni, és mellette még a szolgáltató is fizethet pluszban, és akkor mindjárt emelik az alapdíjakat is.
Szóval aki azt mondja, ez csak 700ft, gondoljon bele egy kicsit jobban.

(#49) M5Norbi


M5Norbi
őstag

Lehet hogy félreérthető vagyok.
Én sem értek ezzel egyet sőt a régebbi nyilatkozatuk alapján segget csináltak a szájukból de ez pártfüggetlenül mindenkinél szokás.Max addig csinálják hogy 3 év múlva nem nyernek engem nem érdekel.

DE mivel még csak hír így nem parázok előre. De ha parázok,idegeskedek,elégedetlenkedek,másokat szólok itt le akkor is meglépik.

CSAK azt mondom ha megúszom 700-ból akkor az a kisebb rossz.De abban igazatok van hogy a 700 még pletykaszintű. :R

(#46) Möhe: nem szívtam semmit csak ilyen apróságok(pláne még csak hír) nem veszik el a jókedvemet.Már immunis vagyok idegeskedjen a tököm minden szaron..... :))

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#50) Rick4


Rick4
félisten

Zárható. :U Nem lesz belőle semmi, csak tervezet volt.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.