Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Petykemano


Petykemano
veterán

Az atom megmarad manycore archikektúrában? Knights of the cornerless landing table..

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#2) Male


Male
nagyúr

Ez a döntés érinti az Atomos kínai tabokat is, vagy az továbbra is marad? ( tudtommal azok is szinte ingyen mennek a gyártóknak )

tjb007: Ez nagy kár... erősen gondolkoztam a beszerzésen, de gyanítom, ha vége az egész vonalnak, akkor a támogatásnak is annyi, tehát rohanni sem érdemes a még kapható darabokért.

[ Szerkesztve ]

(#3) tjb007


tjb007
nagyúr

Ezzel be is fellegzett az olcsó kínai windowsos tableteknek (meg nagy valószínűséggel pár gyártónak is).
A Spreadtrum esetében meg ugye nem csak egy szimpla partnerségről van szó, körülbelül 1,5 milliárd dollárt fizettek azért a 20%-os részesedésért.

(#2) Male

Persze, hogy érinti. Gyakorlatilag ezzel ki is lettek nyírva.

[ Szerkesztve ]

(#4) Eclips21


Eclips21
őstag

Akkor ennyi volt a 2:1 win10es gepeknek?

(#5) Asti_hun


Asti_hun
csendes tag

Az olcsó kínai tabok attól még maradnak szerintem. Az Apollo Lake-kel ott folytatják, ahol a Cherry Traillel abbahagyták, kérdés viszont, hogy azt milyen áron terítik majd.

(#6) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

tehát akkor nem lesz több inteles SOC?
Vagy lehet(ne),de Arm magos?

(#7) tjb007 válasza Male (#2) üzenetére


tjb007
nagyúr

Pontosítok, mert úgy tűnhet egy kalap alá vettem az összeset.
Érinti őket, de természetesen nem az összeset, a Core M-esek biztos nem fognak eltűnni (csak ezek ugye nem 80 meg 150 dollárba kerülnek/fognak kerülni, hanem 480-ba meg 550-be).

[ Szerkesztve ]

(#8) Narasim


Narasim
aktív tag

ez azt jelenti, hogy nem lesz több asus t100 kaliberű gép a piacon? :F

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#9) Abysmal


Abysmal
aktív tag

Ezzel most akkor a HDMI-s stick PC-ket is elkaszálták? Kár értük, egy ideje gondolkoztam rajta, hogy be kéne szerezni egyet.

(#10) Grodd válasza Abysmal (#9) üzenetére


Grodd
tag

A Core M család él és virul. Valszleg az veszi át az Atom szerepét.

(#11) arn


arn
félisten

Sajat armos soc, bergyartas, x86os notitol felfele.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#12) Grodd válasza Grodd (#10) üzenetére


Grodd
tag

http://www.intel.com/content/www/us/en/compute-stick/intel-compute-stick-core.html

(#13) fairi


fairi
addikt

Az világos az x3 eléggé bukott, atom procik mobilokba nem nagyobb kellettek, de az x5 (főleg a Intel Z8300 ) változat jó pár kínai tabletbe bekerült. teljes x3, x5, x7 vonal terminálva lett? vagy az okostelefonokba számít változatnak lesz vége ami nem is nagy baj.

(#14) kmisi99


kmisi99
addikt

Na most az ilyen tabletes, mini pc-s intelek sorsára nagyon kíváncsi leszek. Én pont azt hittem ez egy sikeres felfelé ívelő piac lesz. 1-2-3W os fogyasztásukkal valami marhajók voltak és a teljesítményük már nagyon jól használható kategória volt. Nagyon fogom sajnálni ha ezek eltűnnek. 30 000 alatt kapni már kb egy 10x10cm kis dobozkát ami egy komplett PC-t kiválthat átlag felhasználóknak. :(

(#15) Grodd


Grodd
tag

Viszont a surface phone-nak ezzel meszeltek...

(#16) leviske


leviske
veterán

Mi történt mostanság az Intelnél? Új a vezetőség, vagy mi? Visszavesznek a tick-tock tempóból, kivonulnak az ultramobil szegmensből... Ez annyit jelent amúgy, hogy akkor a Skylake-nél emlegetett "a fogyasztás csökkentése érdekében akár a teljesítményből is adunk" politikának is búcsút intenek? Vagy az azért egy külön történet az Atomtól?

(#15) Grodd: Egyedi X86-os SoC-ot tud rendelni a MS mind az Inteltől, mind az AMD-től. De az egészen más, mint mikor egy cég fenntart a piac számára egy termékkategóriát, amit senki nem visz.

[ Szerkesztve ]

(#17) Grodd válasza kmisi99 (#14) üzenetére


Grodd
tag

A 10x10 cm-es NUC-ok eddig is Core i3, i5 és i7-el ketyegtek. Volt egy-két atomos kisérlet is, de nem volt nagy siker. Ezekbe majd jön Core M. Persze nem 30k-ba fognak kerülni.

(#18) aprokaroka87 válasza Grodd (#15) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Szerintem ahhoz már megvan az SOC

(#19) szaszlaci


szaszlaci
addikt

a vállalat a jövőben már nem szándékozik további dollármilliárdokat égetni

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#20) tatararpad


tatararpad
őstag

Egyedül a Braswell vonalat sajnálom, mondjuk ettől a bejelentéstől biztos a Microsoft is repdes örömében.

(#21) .DLL


.DLL
veterán

Vége lesz a kifejezetten olcsó inteles gépeknek! :O
Persze az Intelnek is pont ez volt a baja, nem szeretetszolgálat...
Érzem ahogy a már raktárban lévő gépek árai is mennek felfelé, mint a HDD-k ára Fukushima után... :(

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#22) margithid


margithid
veterán

Ez bizony nem jó hír. Az Asus T100-as gépem meglesz még jó darabig úgy érzem!
Mondjuk abban bízom, hogy Core M alatt lesz azért olcsóbb változat is, főleg a már kifutó széria.
Az biztos, hogy ezzel a legnagyobbat a microsoftnak ártanak, mondjuk nem tudom, hogy az amd mit fog erre lépni. Nem bánnám előállnának ők valamivel!

(#23) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Nekem pl nem is tetszettek az intel socos tabok.

(#24) vlevi


vlevi
nagyúr

Éppen egy Lenovo Yoga2 tabról pötyögök. Atom Z3745. Szerintem marhajó gép. A korábbi Rockchipes tabjaimat mindenesetre agybafőbe veri.
Arról nem is beszélve, hogy valóban, ahogy irtatok, ebből lehetne (van is) x86-os windowsos werzio, ami egy ARM Soccal nem oldható meg. A Core M jó lenne, de az ára miatt szóba sem jöhet.

(#25) #Chris


#Chris
tag

Nem tudom miért kezelitek evidenciának, hogy a windows csak x86-ra fordul... Szerintem már van arm-es változat is, csak még nem mutatták be.

(#26) Grodd válasza #Chris (#25) üzenetére


Grodd
tag

De, már bemutatták pár éve. Söt, értékesíteni is próbálták. Jó nagyot bukott.

(#27) Invader Cent válasza #Chris (#25) üzenetére


Invader Cent
csendes tag

Bemutatták... oltári bukás volt.

(#28) Tigerclaw válasza Eclips21 (#4) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A wines gépekbe gondolom nem tehetnek arm cpu-kat, így ha valaki el akar adni olcsó wines tabletet meg kell vennie valakitől a megfelelő x86 cpu-t. Amíg az AMD nem lép gyártásban szintet, addig csak az intel marad. Lehet hogy a gyártók meggondolják magukat, ha nem lesz más választásuk.

(márpedig a wines tabletek feljövőben vannak)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#29) #Chris


#Chris
tag

Windows RT != Windows (10)

(#30) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Kár a filléres Windows tabokért. Hasonló árú ARM-es Android-os vacakra még annyira sem néznék rá, mint a Wines termékekre. Lehet olcsóbban adják az MTK-s cuccokat, de semmit sem ér az olcsóság, ha kvázi használhatatlan.

Core M meg lehet megmarad, de az meg abszolút túlárazott.

#Chris: Ha lesz használható ARM-es Windows, ami MINDEN ma Win-en futtatható programot is ugyanúgy képes lesz kezelni, akkor lehet róla szó. Az RT-nek nincs létjogosultsága és ezt az MS is belátta már.

tjb007: "lehet", mint "bár". :B

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#31) margithid válasza #Chris (#25) üzenetére


margithid
veterán

Max a win10 mobil változatát tudják ráhúzni majd, de ugye a microsoft váltig állítja, hogy oylan nincs, egy windows van és kész. Csak azt nem tudom, akkor az asztali alkalmazások miért nem mennek mobilon, ha annyira egy a windows :)

(#32) tjb007 válasza nonsen5e (#30) üzenetére


tjb007
nagyúr

A Core M nem csak lehet, hanem biztosan megmarad. Az hozza is pénzt, nem csak viszi, az Atommal meg ugye ez a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#33) aprokaroka87 válasza margithid (#31) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

menne ha a win10m sokkal fejletebb lenne.
Az MS-nek asztali win-t kellene valahogy mobilra(arm) megoldani.

Az Android meg pl most kezd majd a Desktop világba belekostolni majd.

Mindkét cég probálkozik.

(#34) csongi


csongi
veterán

Pedig mindenki nevetett mikor az ARM bejelentette az intel felkotheti a gatyat, mert meg lesz tepazva. Es a szerver piacon meg csak eztan lezdodik a hadd el hadd. Az ARM egyre jobb dizajnokat fejleszt, a google pedig egyre jobb op rendszert ad hozza. Ezen a piacon a Winnek es az intelnek nem sok eselye van labdaba rugni, mint az a WM eladasokon latszik. egy darabig.Egy atlagos fehasznalasra egy ARM soc boven elegendo. Es a laptop piac is beszukul. A ceges vonalak megmaradnak de kb ennyi. Az x86 vissza szorul, A Pc agazat evek ota vergodik, ami Api fronton tortenik az megint csak nem egy elore menetel. MS mindig bekavar, es sosem tisztazodik le a helyzet. Ez van. Egy tech oriasnak van amibe bele torik a foga. Itt latszik kina mekkora es apro penz amit az intel oda tudott piszkalni.
En nem banom. Mert egyben azt is mutatja ha akarna olcsobban is adhatna desktop cpu-it alaplapjait. De gusztustalanul felarazza. Es ebbol latszik, a szandek. Ha ervenyesulne a piacon akkor az almanal is pofatlanabb lenne. Ennek igy kell lennie, ezen a piacon nincs keresni valojuk, nagy volt az arc mikor le neztek az ultra mobil agazatot. Hat ehhez itt egy saller par miliard dollarba kerult. Szamlat kertek rola? :D

(#35) margithid válasza aprokaroka87 (#33) üzenetére


margithid
veterán

Szeritnem egyiköjük se fog sikerrel járni. Desktop vonalon marad microsot mig mobil fronton google uralkodása.

(#36) gerii


gerii
addikt

Kár értük, pedig az egyik legjobb termékkategória az ilyen tabok. Lenovo Miix2 marad még sokáig.

(#37) Simid


Simid
senior tag

Most kicsit elvesztem az elnevezésekben. Ha jól értem korábban volt a Cherryview lapka, ami 4 Airmont magból állt és a Cherry Trail volt az ultramobil a Braswell meg az asztali verzió. Most az airmont helyett jön a goldmont és az erre épülő Apollo lake, viszont a CT-nek a Broxton lenne a folytatása amit töröltek?

Mi az oka amúgy, hogy ennyire nem mentek az umobil verziók? Ahogy elnéztem a CT, de már a BT is felvette a versenyt a jobb ARM SoC-kal (még ha a csúcskategóriával nem is). Ennyire nem érdekel senkit a Windows ebben a szegmensben?

(#38) Grodd válasza csongi (#34) üzenetére


Grodd
tag

Server piacon várat magára a haddelhadd, mióta Calxeda
becsödölt, AppliedMicro az egyetlen versenyzö, de nem úgy tünik, mintha itt nagy haddelhadd lenne a közeljövöben

(#39) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

(#22) margithid: .. nem tudom, hogy az amd mit fog erre lépni.
Sajnos semmit.
Az alacsony fogyasztás nem az AMD pályája. Sajnos az Intel lépése nem szabadít fel piaci szegmenst.

(#17) Grodd ..majd jön Core M. Persze nem 30k-ba fognak kerülni.
Az ár emelkedése, önmagában még nem is lenne nagy baj, ha a teljesítmény és memória/háttértároló méret emelkedik.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#40) alevan


alevan
őstag

De az Apollo Lake-t még lehet tabletekbe tenni, nem?

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#41) Graphics válasza tjb007 (#7) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Miért? a Cherry-Trail vonal nem megy tovább?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#42) csongi válasza Grodd (#38) üzenetére


csongi
veterán

Szerintem lesz meg. Lassan a lakossagi net is eleg stabil es szeles savot ad, es a kis cegeknek elgendo lesz egy sajat szerver sajat hazon belul, ott viszont szamitani fog a fogyasztas es az operacios rendszer bekerulesi osszege. Bar ez meg par ev, de hazankba egyre jobban no ezen iranyba valo elmozdulas.

Simid: Nezd meg a Win mobil eszkozok vissza eseset. Kinaba mindenki felrant egy alap droidot es piacon is van egy keszulekkel. Kinek kell fizetos op rendszer, amit kinlodva portolnak. Meg akkor os ha az MTK- ra nehezebb a droidot irni. De akkor is sajat soc es az op rendszer ingyen van. Plusz rengeteg fiatal probalhatja ki a szarnyait programozas teren. Ms itt elverzett. Ha google akarna megenne Ms-t. Penzugyileg erosebb. De szerintem nem bantja, mert akkor a sajat vesztebe rohan. Verseny nelkul egyik multi sem eletkepes hosszu tavon, egyed uralom mindig ossze omlashoz vezet.

(#43) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

szerver atom proc, még ilyen rossz hírben is tudnak viccelni az inteles fiúk...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#44) KisDre válasza csongi (#42) üzenetére


KisDre
senior tag

Oké hogy mindkettő cégóriás, de a Google már ott tartana hogy képes lenne felvásárolni az MS-t? Ezt így nehezen hiszem elsőre

KisDre.artstation.com

(#45) Hieronymus válasza csongi (#42) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

(#42) csongi: "Ha google akarna megenne Ms-t. Penzugyileg erosebb."

Annyira nem erős, hogy alternatívát tudjon kínálni a Windowsra és a Windows programokra.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#46) Grodd válasza KisDre (#44) üzenetére


Grodd
tag

Google market cap 400 Mrd, Ms market cap 500 Mrd. Vagyis megfelelö mennyiségü külsö töke bevonásával akármelyik fel tudná vásárolni a másikat. Anélkül viszont egyik sem.

De Természetesen ennek realitása nulla. Egyik sem fogja felvásárolni a másikat, föleg, hogy semmi értelme nem lenne egy ilyen akvizicionak.

[ Szerkesztve ]

(#47) csongi válasza KisDre (#44) üzenetére


csongi
veterán

Hieronymus:
Azt nem mondtam hogy felvasarolna. De ha versenybe szallna asztali fronton nagyobb sikereket erne el, mint MS mobil fronton, es szepen mindig lefaragna az MS tortabol egy darabot. Ez evekbe merheto, de volna ra realitas. Es amikor egy nagy ceg elkezd fogyni, a 21szazadba gyorsan megy vegbe.

Atlanos felhasznaloi szinten a legtobbet hasznalt program a bongeszo. Ha akarna ebbe a szegmesben meg tehetne az elso lepest. Es igy szukithetne a piacat az MS nek. Office szinten A libre office boven hasznalhato, es tul sok minden nem szol az MS mellett, leginkabb az x86. Mivel a google siman megtehetne a rendszeres frissitest, es meg sok fele verzioval sem kellene veszodni mint egyes linuxoknal, siman gyors terjedese lenne. Itthon 3 gepen csaerelnem le kapasbol a wint. Egy jo allasu Arm normalisabb kis pc a csaladok 80% nal elegendo lenne. A jatek ami meg elteti ezen a szinten a pc-t. Szoval eltelt nemi ido a felhasznalasi szokasok gyorsan valtoznanak ha meg lenne a lehetoseg. Legalabbis szerintem, en igy gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#48) #52815360 válasza csongi (#47) üzenetére


#52815360
törölt tag

Erre jó a linux, google sem kell hozzá.

(#49) margithid válasza csongi (#47) üzenetére


margithid
veterán

Szeritnem semmi esélye nem lenne asztali fronton a windows ellen googlenek, nemhiába a chromebook is egy réteg termék.
Ha az almának nem sikerült részesedést kiharcolnia, akkor a googlenek sem fog, ráadásul a windows mint ahogy találóna fogalmazott egy olvtárs, soha nem volt még iylen minőségi mint most!
Két asztali, 1 notebook és egy tableten ahsználom win10et, legnagyobb megelégedéssel.
Ha nem túl régi a gép akkor win10 remek szoftver, problémamentesen fut nekem 7/24ben.

(#50) Garyka


Garyka
tag

Hat nem jott be ez az agressziv uzletpolitika. Ezen a piacon tul sok szereplo van, nincs az a penz ami eleg lenne a lefizeteshez :D NA jo nem gonoszkodok, az Intelnek ezen a piacon mar versenyeznie kellett nem ug mint az x86-on ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.