Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Enton


Enton
addikt

Nem rossz!
Végigmegy az úgymond nagy pontokon!
Folytatásnak tudom javasolni mi van az utolsó döntés meghozatala után?
Ha másképp nem is de legalább valami jó kis fikcióban! :C

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#2) WesTM


WesTM
senior tag

Jó írás, nagyon tetszett! :R Kíváncsi leszek én jól döntök e majd. :)

(#3) Nunder válasza WesTM (#2) üzenetére


Nunder
őstag

Most már csak arra vagyok kíváncsi hogy az előadó elfogadja -e? :D
Amúgy pedig köszönöm az elismerést. :B

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#4) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

"Tudom, hogy ez egy kicsit ömlengősen hangzik, de ha mélyen magunkba nézünk szerintem mindenki valami hasonlót képzel el idős napjaira."

Frászt, én akkorra politikus akarok lenni. :D

(#5) Tim82


Tim82
nagyúr

"amikor a csecsemő éppen nem alszik, eszik, iszik vagy sír, hiszen ezek a cselekvések sokáig semmi másnak nem engednek teret a gyermek tudatában"

Ez így nem igaz - ezek éppúgy az ismeretszerzés és tanulás folyamatába illeszkednek. A gyerek amellett, hogy kielégíti az alapvető szükségleteit, megtanul enni, inni (a módot, különbségtételt a táplálék bizonyos fajtái között stb.), hogyan hívja fel magára a figyelmet stb.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#6) edipqe


edipqe
senior tag

aranyos iromány.

Én öregkoromra semennyire nem fogok se leépülni, se átadni a helyemet, halálom napjáig aktív leszek a munkaerő piacon, és döntéseim halálom pillanatáig fontosak lesznek nem csak családomnak hanem mindannyiunknak.....legalábbis ez a terv :B

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#7) naot


naot
tag

Szép összefoglaló, de csak összefoglaló. Mintha elmondanád, hogy mi történt a hétvégi focimeccsen. Valami tanulság, következtetés jöhetne a végén.

Egyébként hol tanulsz, hogy ilyen dolgozatokat kell írni?

(#8) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Ne haragudj, de ennek nem sok értelme van. Úgy írni a döntésekről, hogy nem különbözteted meg a tudatos és a tudattalan cselekvéseket kissé meggondolatlan. Ha a születés "döntés", akkor a veseműködés illetve az összes nem tudatos dolog is az, ergo nem is tudsz mást tenni, minthogy leírod, mi történik egy emberrel az életében, ami azért valljuk be, kevesek számára hordoz bármiféle új információt. Ami meg érdekes lenne, hogy milyen szempontok alapján döntünk, illetve hogyan befolyásolják a lehetőségek egyéb tulajdonságai (pl. számuk vagy az, hogy mi a többség döntése). Írhattál volna embertípusokról, arról, hogy azonos döntés mintázatok jelennek meg általában egy-egy ember életében. Leírhattad volna, hogy milyen külső körülmények hatására döntünk addigi döntéseinkkel teljesen ellenkezően. Ezekhez szintén nem kellett volna semmi háttértudás, vagy utánaolvasás, csak mondjuk érdekes is lett volna. Ha meg mondjuk még el is olvasol ezt-azt....
Ez igazából így egy, a leadás előtti napon egy óra alatt megírt blabla.

Másrészt nem tudom, de csak az én általános iskolai magyartanárom mondta, hogy ultragáz beleírni ilyeneket bármiféle irományba, hogy "na most elkezdem" meg "hát itt a vége"?

[ Szerkesztve ]

(#9) blwolf_89


blwolf_89
csendes tag

Elég elvetemült vagyok :))

A születés döntés? Nem vennék rá mérget. Szerintem nem csak a "baba" dönti el, hogy megszületik vagy nem... Ilyen marhaságot még nem hallottam életemben. És mint előző hozzászólkó rámutatott... a veseműködés is döntés? Akkor most úgy döntök, hogy megáll a szívem! Upsz, meghaltam! Miért nem alkalmazza ezt a sok öngyilkos? A veseműködés leállítása is vezethet halálhoz... Akkor erről döntök ;)

Mod: Tegyük fel a gyerek eldönti, hogy megszületik. De az anya kap egy kis terbutalint. Akkor mi lesz? :)

[ Szerkesztve ]

Software is like sex; it's better when it's free. Linux user #431260

(#10) Nunder válasza blwolf_89 (#9) üzenetére


Nunder
őstag

Mint azt az elején leírtam életemben nem írtam még hasonlót, szóval azért tettem be ide mert ötletem sem volt, hogy jó e avagy sem. A javításokat megköszönöm ezeket én is átgondolom még1x, habár ez mint mondtam az én szerény véleményem. És nem gondoltam arra, minden mozzanat életünk során a mi döntésünk :U Erről szó nincs a szövegben. Igyekszem javítani és finomítani rajta. Köszönöm a kritikát.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#11) Nunder válasza naot (#7) üzenetére


Nunder
őstag

Szegeden tanulok és ez az iromány (vagy valami hasonló) döntési rendszerek órára kell. De mivel nem tudnék a Monty Hall -paradoxonról írni ezért mondta a tanár hogy a mindennapi életből is lehet példát venni. Szóval én meg úgy összességében írtam.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#12) KilgoreTrout válasza Nunder (#11) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Gondolatébresztőnek esetleg: [link]
Ebből szerintem tök jót lehetne írni.

(#13) LamaCube válasza edipqe (#6) üzenetére


LamaCube
addikt

Perfect esszé...ööö vagy mégsem áááá nem tudok dönteni.... :D
:C

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#14) Ari18


Ari18
őstag

Nekem tetszett, első írásnak tökéletes :C

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.