Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ez az a Gibson ami a gitárokat is készíti? Vagy keverem?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2) Penguin95 válasza .LnB (#1) üzenetére


Penguin95
senior tag

Legjobb tudomásom szerint ők azok.

(#3) elefant válasza .LnB (#1) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

igen-igen, ők azok.

(#4) mghltm válasza .LnB (#1) üzenetére


mghltm
addikt

jol tudod, ok lesznek

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#5) #06658560


#06658560
törölt tag

Melyik a királyabb? Hogy rólad neveztek el egy mikroblog oldalt, vagy hogy egy mirkoblog oldalról neveztek el?

(#6) Ribi


Ribi
nagyúr

Ez a hogyan járassunk le egy márkanevet kampány kezdete? ;]

(#7) haxiboy válasza Ribi (#6) üzenetére


haxiboy
veterán

Már eléggé lejáratták magukat azzal hogy a mostani Gibsonoknál még egy Epiphone is 100x jobban szól, és az ára is sokkal barátibb.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#8) elefant válasza haxiboy (#7) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

nemár. tényleg? én a gitárokhoz teljesen hülye vagyok.

(#9) Leigazoka válasza elefant (#8) üzenetére


Leigazoka
tag

A 2015 -s SG standard kb. 540 e. A nagy újítás, hogy kapott egy furcsa acél nyerget meg egy hangolót a fej hátuljára.. ami elég csúnya szerintem. 540-ből Medgyesi Tibi bácsi olyan mester gityót varázsol neked, hogy 100X körbe röhögi a Gibsonokat.

Pl egyik gyártmánya egy olyan V gityó aminek paraméterei: alul felül kagylós juhar top, éger test, testen átmenő 7 részes (mahagóni, bubinga, venge, mahagóni) testen végig átmenő nyak, ében fogólap 24 bundal, EMG 85X és 89X aktív hangszedők, spertzel satus kulcsok, Kahler tremoló
Brutális hangja van.. főleg metálra tervezve.

[ Szerkesztve ]

(#10) TTTotya válasza haxiboy (#7) üzenetére


TTTotya
senior tag

De azt tudod, hogy az Epiphone a Gibson budget kategóriás márkája?

(#12) #06658560 válasza newx (#11) üzenetére


#06658560
törölt tag

Különben?

(#13) Ribi válasza #06658560 (#12) üzenetére


Ribi
nagyúr

Kerestem volna valami jó képet, de annyira bexartam, hogy inkább bekuporodok a sarokba :))

De ez jó lesz ide.

[ Szerkesztve ]

(#14) Penguin95 válasza newx (#11) üzenetére


Penguin95
senior tag

Mindjárt válaszolok valamit, csak előbb meg kell ilyednem. Szólj, ha mehet! :DDD

(#17) Ribi válasza newx (#16) üzenetére


Ribi
nagyúr

De tényleg. Mire írtad, hogy óvatosan? Miért?
És miért kockák? Te gömb vagy? :F

(#18) Penguin95 válasza newx (#16) üzenetére


Penguin95
senior tag

Na mert az ember hibátlan. Amúgy ha már helyesírás. Tudod-e, mivel szokás kezdeni a mondatot?

(#20) Ribi válasza newx (#19) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ok.
Nekem ennyi elég.
Csak érted, az se egy érdemleges beírás, hogy óvatosan kockák. Pont mint fikázós beírások.
Kicsit bővebb beírással mégis több nyomatékot adsz mondandódnak. :K

(#22) haxiboy válasza TTTotya (#10) üzenetére


haxiboy
veterán

Néha az olcsóbb jobb...

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#23) BluEyes válasza haxiboy (#22) üzenetére


BluEyes
őstag

De a Gibson-Epiphone relációban ez nincs így. A Gibbo-verő Epik csak az Epi tulajok fejecskéjében léteznek.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#24) TTTotya válasza haxiboy (#22) üzenetére


TTTotya
senior tag

Ez igaz, csak nem ebben az esetben ahogy BluEyes is mondta. Én a basszus vonalról rendelkezem tapasztalattal, ahol kipróbáltam mind az Epiphone, mind pedig a Gibson Thunderbird-öt.
Elvileg pedig az elektronika ugyanaz benne, mégis a Gibson nagyságrendekkel jobban szólt (és igen, tisztában vagyok vele, hogy nem csak azon múlik.) A Gibson-nál más a felépítés és az anyag használat is. Nem véletlen, hogy az Epi újan 120 000 Ft volt a Gibson meg használtan 270 000 Ft.

Természetesen az Epi-t vettem meg, de nem azért, mert jobban szólt. :)) :DDD

De még ha igazad is lenne, se lenne igazad ugyanis az Epi is Gibson termék, tehát még ha az Epi jobb is lenne, mint a Gibson, az akkor is Gibson érdeme lenne, tehát paradoxon amit írtál. :DDD :DDD :DDD :DD :DD

Nagyon remélem egyébként, hogy ebben a leigázásban munka is lesz, nem pedig csak átcímkézés. :R

[ Szerkesztve ]

(#25) bear_ válasza haxiboy (#7) üzenetére


bear_
aktív tag

(#26) rodrigez válasza haxiboy (#7) üzenetére


rodrigez
senior tag

Az, hogy egy Epiphone ár/érték arányt szemlélve jobb az nem vitás, de kérlek azért IT fórumon kívül ne igen égesd magad ilyen 100x jobban szól kijelentésekkel. :) Volt 2 évig Les Paul Classic Custom gitárom, természetesen használtan, mert az újkori árától bizonyára falnak mentem volna. Na de, hogy szarul szól?! Philips mini hifire kötve biztos. :)

(#27) rodrigez válasza BluEyes (#23) üzenetére


rodrigez
senior tag

Vannak kivételek, de az esetek 99%-a valóban nem erről szól. Bár most pl. egy LTD-re vagyok rágerjedve ( amit meg a szintén méregdrága gitárokat gyártó ESP gyárt ), de olyan ára van, hogy leteszem a hajam. Jó signature gitár de akkor is. :)

(#28) Leigazoka válasza newx (#19) üzenetére


Leigazoka
tag

Bírom az olyan zenészeket akik szerint a Gibson és Fender márkáknál vége a világnak..
Attól, hogy valami Koreában készül még lehet jó.. nézd meg az Ibanezeket, Schecter, Jackson ... jóval olcsobb, precízebb hang + fejlesztési hajlam.

[link]

[link]

Bodor Máté - Wisdom signature GW guitars

Vagy nézd meg Nagyfi Laci Jackson explore-rét.

Gibson .. Gibson hátán..

A Voltage banda is még sehol sincs.. és a két gyereknél már LP custom van.
Leragadnak a márkánál ész nélkül.

Az LTD az Epiphonnal szemben teljesen más. Az LTD az ESP nek a nem signature modeljeit készíti vagy 2 éve.. azóta van elit széria stb.

Lehet jól szólnak a Gibsonok.. de míg azokat a gityókat egy sor ember rakja össze 1-2 hónap alatt.. addig a mesterek egymaguk kézzel 6-8 hónap alatt.

(#30) sad_Vamp válasza Leigazoka (#28) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Na, ezt sem gondoltam volna, hogy a PH oldalán látom viszont az egyik gyártmányunkat! :)

Amúgy GVguitars ;) face-n láthattok több cuccot is tőlünk (a weboldalunk jelenleg szünetel).

newx: Örülök, ennyire márka-hű vagy. Az ilyen emberek vagy nagyon megszoktak lepődni, ha valami mást fognak a kezükben, vagy csak azért sem. :DD (Ez esetben viszont általában egy vakteszten buknának el csúnyán, de azt az esetek 80%-ában nem merik vállalni.)

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#32) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

A gitárjaik terén meg még mindig elfelejtenek innovatívak lenni, vagy legalább "out of the box" gondolkodni. Pedig lenne rá igény és működne anélkül is, hogy feláldozzák a tradíciót. De még jó, hogy a céget úgy hívják ahogy...

(#33) bear_ válasza SunMount3r (#32) üzenetére


bear_
aktív tag

És mégis miféle innovációra gondolsz? Az elmúlt ~60 évben gyakorlatilag semmit nem változtak az elektromos gitárok. És szvsz nem is kell változniuk.

(#34) sad_Vamp válasza bear_ (#33) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Sok mindent lehetne "fejleszetni" a gyári cumókon. Sajnos mint a Fender mint a Gibson gitárok abban a szellemben készültek (és nagyrészük még mindig úgy is készül) hogy minél egyszerübben és minél olcsóbban lehessen őket összerakni.... az áruk ehhez képest meg ugye...

Term. elismerem ezen gyárak úttörő mivoltát, sőt a Gibson féle robot-guitar próbálkozásokat is (csak ezt konkrétan tévútnak tartom :N ).

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#35) bear_ válasza sad_Vamp (#34) üzenetére


bear_
aktív tag

Ha jobb gitár kell tessék customot rendelni. Egyik gyártó sem szeretetszolgálat, hogy anyagárban adja a termékeit. A jó dolgoknak megkérik az árát, legyen az hangszer vagy bármi egyéb.

(#36) sad_Vamp válasza bear_ (#35) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Látom kicsit read-only módban tetszik lenni. :) Custom gyártónak teccem lenni (írtam pár hsz-el feljebb). És megnyugtatlak, mi sem anyagárban készítjük a hangszereket (ez amúgy súlyos tévedés a custom cuccokkal kapcsolatban), ált. drágábbak mint a gyáriak, csak a épp a haszon kulcs más (és a minőség).

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.