Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) partymaci


partymaci
aktív tag

Építő jellegű kritikákat szívesen veszem! :)

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#2) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Lehet hogy csak nekem vannak ilyen "beteg" igényeim, de valami játéktesztet, vagy legalább egy 3dmark 03/06 tesztet nem akarnál lefuttatni rajta?
Nagyon érdekelne mit is megy játékokban :K

(#3) angyalpc2 válasza bacsis (#2) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

igen ez engem is jobban érdekelne :D

(#4) D.Orion


D.Orion
veterán

"viszont szerettem volna egy kis plusz potenciált is a jövöre nézve, hogy legalább média területen ki tudjam használni. FullHD, HD audió, kisebb régi játékok CS, Total Annihilation, Starcraft vígan elfut rajta, ha éppen úgy alakul, hogy LAN-ozni kell menni a haverokkal."

Bocs, de ez esetben sokkal jobban jártál volna a kétmagos Atom-mal szerelt verzióval(tudom az +20K és annyit nem ér meg). Ez a 230 bizony kevés lesz idővel. :( Jelenleg még a GPU tehermentesíti fullHD esetén ha megfelelő lejátszót használsz, de bizony könnyen előfordulhat, hogy be fog akadni. Játékokról nem is beszélve. :(

"Az everest nem ismerte meg a zotac lapot" <>A 3.5-ös verzió már ismeri ha jól tudom.
CPU hőfokra pedig csak annyit tudok mondani, hogy nem hiába van olyan verziója ennek a lapnak, amihez adnak gyárilag ventit a bordára. Bár az a venti biztos nem olyan csendes, mint az általad használt 12cm-es.

[ Szerkesztve ]

(#5) Sanyix


Sanyix
őstag

használt hdd? merész... még újonnan is szarok, nemhogy használtan :)

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#6) DemonDani válasza partymaci (#1) üzenetére


DemonDani
addikt

manapság már pont nem vágják hozzád a DDR2öt...
De amugy jó cikk pont ilyesmi konstrukción agyalok! :))

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#7) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Jó írás, tetszik a kis gép, egészen jól mutat az asztalon.
A képeket meg tudnád csinálni nagyíthatóra? (Látom, hogy ott a link alatta, de ha kattintható a kép, az sokkal kényelmesebb.)

"alacsony fogyasztás" - Mérted is? A Codegen táp nem a biztonságról és a jó hatásfokról híres. Egy HTPC-be való táp jobb választás lehet (na persze az plusz kiadás:().

Harrrr!!!!

(#8) Gergő_


Gergő_
őstag

én is kíváncsi lennék egy alaposabb tesztre

(#9) kelzsoca válasza partymaci (#1) üzenetére


kelzsoca
félisten

A tápegység helyett fogsz venni valami minőségit vagy marad ez amit a házhoz adtak? :U

Madáretetőnek, ajtókitámasztónak vagy muskátlisládának jó ez a táp, én nem kötöttem volna rá még egy p3-as konfigot sem, merész vagy :)

(#10) Rhino666

Fura, hogy miniITX házban full ATX táphely van.

A ház méretéből adódóan, elfér benne, valószínűleg ezért került bele :)

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#10) Rhino666


Rhino666
őstag

Óvatosan a Codegen táppal! :Y Fura, hogy miniITX házban full ATX táphely van. :F

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#11) partymaci válasza bacsis (#2) üzenetére


partymaci
aktív tag

Elsősorban a hardverelemekre koncentráltam mivel elég ujnak mondható a piacon ez az ágazat. A folytatásban lehet megcsinálom, a részletes szoftveres teszteket.

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#12) Taky


Taky
senior tag

"manapság a DDR2-t szinte az emberhez vágják"

Azért megy az ára szépen felfelé sajnos... :(

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#13) D.Orion válasza Rhino666 (#10) üzenetére


D.Orion
veterán

Én inkább remeknek nevezném, mint furának. Csupán csak azért, mert a miniATX tápok(vagy, hogy hívják őket) bazi drágák(mellesleg beszerezhetetlenek). Így, hogy beledobtak egy normál méretű codegány tápot, plusz 8K-10K-ért kicserélheti egy rendesre. Viszont, ha kis méretű codegány lenne benne biztos jóval drágább lett volna a ház és akkor is ugyanúgy dobhatná ki a tápot. Sajnos 8K-10K -ért nem tudna venni rendes kis méretű tápot. Szvsz szerencsésebb így a dolog.

(#14) dabadab válasza D.Orion (#4) üzenetére


dabadab
titán

"Jelenleg még a GPU tehermentesíti fullHD esetén ha megfelelő lejátszót használsz, de bizony könnyen előfordulhat, hogy be fog akadni."

Ezt igy hogy?

DRM is theft

(#15) partymaci válasza Sanyix (#5) üzenetére


partymaci
aktív tag

Két sz@r közül az olcsóbbat választottam :)

DemonDani: igen, jogos meglátás, a cikk egy hete íródott, a ram árak azóta felszöktek sajnos :B

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#16) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

gyárilag van a házhoz 8as venti?

nagyobb bordával és hátlapra szerelt 8-assal érdekes lenne megnézni a hőfokot. a nagyobb borda még el is férne egy ilyen gépbe való táppal karöltve.

hangja milyen?

táp hőfok?

ha már jó időt futott, jó lenne tudni mennyire porosodik.

:R

[ Szerkesztve ]

(#17) kelzsoca válasza D.Orion (#13) üzenetére


kelzsoca
félisten

És ha vett volna egy olyan verziót ami alapból 90W-os külső Delta táppal rendelkezik, ezen felül kétmagos atom az is jó lett volna :)

Ez a lap volt 25k, amiről én beszélek az meg 38k, a kettő közti különbség 13k, ha vesz egy FSP tápot 7k-ért marad 6k ennyit megér a +1 mag, és a wifi (ha jól tudom ehhez nem volt wifi)

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#18) Napfénysüti

Egész formás kis gép de szerintem csak az ár szól mellette. Egy HD filmre én is kíváncsi lennék hogy vinné.
Múltkor néztem valami Fu-Si HTPC-t vagy mit de az árártól ledöbbentem. 225k volt :Y
Pont ennyiért vettem a laptopomat használtan. Az is kicsi és csendes. :)

Més que un club!

(#19) vtechun


vtechun
veterán

én most rendeltem alkatrészeket, mert a várva várt Asrock ION 330 HT kissé drága lett a 86 ezer ft-jával. Ezért rendeltem helyette egy :

ASUS AT3N7A-I + Atom N330 lapot.
THERMALTAKE Ekement Q VL52021N2ED 200W házat.

8k még egy 2 gigás ram.

Winyó és egyéb apróság van itthon talonban.

Egy Pinnacle MCE távirányítót rendeltem még szintén.
Cakkpakk egy gigás switch-el 70k lesz kb az ára.

Kérdés : Miért nem 2 magos procival szerelt ION lapot vettél?

[ Szerkesztve ]

(#20) partymaci válasza Ndruu (#7) üzenetére


partymaci
aktív tag

A képeket majd javítom, ha tudom. Eredetileg úgy akartam hogy a kép linkeljen, de nem jött össze valamiert pedig nem ma kezdtem :B

A codegen egyenlőre marad, tudom hogy nem a megbízhatóságáról híres, de majd idővel lecserelem egy kis FSP-re.

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#21) András83


András83
csendes tag

Wooow :Y mennyit kerestem én ilyen háztat. Már át akartam alakitani SilverStone Sugo SG06-ot vagy Shuttle házat, hogy ilyen legyen. Szerintem baromi jó hogy a táp az nem a proci fölött van hanem a winyó alatt. Csak persze igy kell az a plusz 230V-os kábel belül, de igy a legjobb a ház kihasználása.

Na asszem veszek én is egy ilyet. :)

(#22) partymaci válasza hejesírásó (#16) üzenetére


partymaci
aktív tag

Volt egy 8-as ventim, valami noname, felraktam hátra, de iszonyat hangos volt, mert tápról ment maxon. Egyébként nem adnak a házhoz, de a 12-es CoolerMaster hangtalanul végezte a dolgát. Táp hőfokot nem néztem.
Egyébként az oldalkialakítás elég szellős tehát a por is gyorsabban bejut... gondolom én..talán így nagy ventivel a légáram kiszoritja a port kicst, de majd kiderül.

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#23) partymaci válasza vtechun (#19) üzenetére


partymaci
aktív tag

Igazaból válszthattam volna nem IONt is ilyen formában is, de fő szempont az internetre kihegyezett konfig volt minél olcsóbban, alacsony fogyasztással, kis helyigénnyel.

Linksys USB-s wifis kütyüvel hasznaltam, elég baráti volt.

[ Szerkesztve ]

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#24) D.Orion válasza dabadab (#14) üzenetére


D.Orion
veterán

720p-t viszi, de ha 1080p szabadít rá, akkor azt már nem fogja. Tudom hülyén fogalmaztam.

(#25) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

ha leszigetelnéd+megfúrnád a táp alatt a ház alját, beraknál egy nagy ventis tápot, egy halk 8as szívó ventit porszürővel a ház végébe, akkor lenne légáramod.

de ez csak egy ötlet.

(#26) dabadab válasza D.Orion (#24) üzenetére


dabadab
titán

"720p-t viszi, de ha 1080p szabadít rá, akkor azt már nem fogja."

De, viszi.

DRM is theft

(#27) DemonDani válasza D.Orion (#24) üzenetére


DemonDani
addikt

az nv bírni fogja, és mostmár a DXVA a flash plyaer alatt is fut igaz nagyon béta még!
De már kipróbálható a 10.1es flash letöltése és a legujabb driverek segítségével!

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#28) hati válasza dabadab (#26) üzenetére


hati
addikt

Én azért ódzkodok a dxva-tól, mert akkor ugrik a post process lehetőség. :(

(#29) Router


Router
őstag

Először én is sima atomban utána pedig ionban gondolkodtam de lebeszélt róla a szívem :D

Helyette vettem egy Zotac 630i ITX WiFi lapot és bele egy E5200 cpu-t, mellécsaptam 2x1GB DDR2-t és láss csodát viszi a full HD-t tökéletesen + ha gondolom akkor még van kakaó a prociban és bitangul lehet húzni is. :R

www.reballing.hu/forum

(#30) dabadab válasza hati (#28) üzenetére


dabadab
titán

Ki beszel itt DXVA-rol?... VDPAU-nal (meg CUDA-nal) ott a lehetoseg pp-re.

DRM is theft

(#31) Billu válasza kelzsoca (#17) üzenetére


Billu
aktív tag

Sajnos 90W-os táppal és két magos procival már nem 38k. [link]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=billu

(#32) partymaci válasza Billu (#31) üzenetére


partymaci
aktív tag

:K

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#33) hati válasza dabadab (#30) üzenetére


hati
addikt

Hupssz tényleg? Visszakapja az ffdshow a kitömörített raw videót, hogy felskálázhassa, élesíthesse, stb? Bírja az atom CPU a 720p-t cpu-ból ffdshowból felskálázni full hd-re?

köszi

(#34) D.Orion válasza dabadab (#26) üzenetére


D.Orion
veterán

Akkor jó ha viszi.

(#35) kelzsoca válasza Billu (#31) üzenetére


kelzsoca
félisten

Igen, valóban az ára máshol nézve is már 42k :)

https://vertigostore.eu

(#36) dabadab válasza hati (#33) üzenetére


dabadab
titán

Nyilvan a PP-t is a GPU-n kell elsutni, meg a skalazast, meg mindent.

DRM is theft

(#37) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Hümm! Szép cucc!
Mondjuk egy 300W táp, nem sok ide? Bár mondjuk ha kihasználod a 3 SATA-s winyót (Home szerver...), akkor lehet hogy kell... De éninkább egy jó hatásfokú 200W körülit tennék bele, akár passzívban.

Mutogatni való hater díszpinty

(#38) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Én is tervezem már jó ideje, hogy kéne egy csendes, nagyon-nagyon-nagyon keveset fogyasztó szgép. amin mennének a letöltések, és rákapcsolnám a TV-re, rádiós tapipados billencsel irányítva. Nem kellene bele optikai meghajtó se, de még nem találtam olyan házat ami tetszene és emellett elég kicsi is.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#39) hati válasza dabadab (#36) üzenetére


hati
addikt

Akkor nyilván nem olyan az egész. :(

köszi

(#40) partymaci válasza hcl (#37) üzenetére


partymaci
aktív tag

Nemrég lattam phn egy fsp zen-t 300W-osat, igaz első szériásat, ami állitolag kicsit ciripel. 7k volt, szemeztem is vele.

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#41) pee13


pee13
senior tag

Tetszik az írás, frankó lett!
Viszont lenne egy fontos dolog, mégpedig a narancs matricás codegen. Szerintem ha nem akarsz hamar új gépet venni, akkor dobjad el az a tápot.. Bár lehet, hogy ilyen kicsi terhelésre még jó..

sz: ja, olvasom, hogy cserélni fogod. :B

[ Szerkesztve ]

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#42) 3g3ri


3g3ri
csendes tag

Hdd használtan tényleg nem a legjobb, újonnan is szarok. már bocsánat. A másik meg hogy codegen... nem mondok rá semmit. :N

[ Szerkesztve ]

(#43) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szerintem azt a kódgány tápot sürgősen cseréld le, mert úgy jársz mint a bartonnal. :(

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#44) partymaci válasza lezso6 (#43) üzenetére


partymaci
aktív tag

Azthiszem megfogadom a sok javaslatot :R

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#45) kelzsoca válasza partymaci (#44) üzenetére


kelzsoca
félisten

Én nem is indítanák rá többször arra a gépre (ha már eddig megúszta) ezzel a táppal, mert ha pukk és füst, elég sokat fogsz vele bukni, és ilyen esetben ennyi volt a garancia is, elszáll a füsttel együtt :)

https://vertigostore.eu

(#46) ricsikekenu


ricsikekenu
csendes tag

én buta vagyok az ilyenhez,de egy ien készülök mire jó egyáltalán???

(#47) bcbeci


bcbeci
csendes tag

Nem tudom, mi gond a codegen tápokkal? Az elmult 5 évben nálunk majd az összes enermax beadta a kulcsot, codegen-ből csak 1. A többi ma is üzemel. A kis teljesítmény és a ventik elhasználódása miatt cseréltem csak őket. De biztos ami fix, cseréld egy modernebbre.

(#48) 7


7
addikt

Az általad megemlített "ha elszáll a lapon valami, száll az egész" hátrány valójában nem is annyira az, hiszen árát tekintve egy normál konfigon még egy sima processzorcsere esetén sem biztos, hogy kijössz 25000 Ft-ból, VGA és alaplap esetén meg még kevésbé. Ha pedig már egyszerre hal meg több dolog...

Még jó egy éve egy D945GCLF-re ruháztam be, ami egymagos Atommal jön, de Intel ICH7 chipsetes, így kicsit gyengébb (2 GB DDR2 RAMot dobtam hozzá). Azt tapasztaltam, hogy a flash-tartalmak (Windows alatt is, de Linux alatt pláne) megizzasztják a drágát.

Az én konfigomon játék tekintetében Half-Life 1, Diablo II még egész jól elszaladgál, de az annál komolyabb vasat igénylő programok már nem igazán. Gondolom neked egy fokkal jobb dolgod lesz, de nem számítanék sokkal többre :)
Régi játékokra azonban tényleg ideális (ld. az előbb említettek, továbbá HoMM3, Baldur's Gate Saga, Icewind Dale saga, Fallout 1-2-Tactics, PS:T, Civ I-II, Settlers II, TIM-sorozat... ezen címek alapján reményeim szerint nagyjából be lehet lőni, mire képes)

[ Szerkesztve ]

(#49) Cyber_Bird válasza 7 (#48) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

Korrekt, amit a cikkíró említett, Total Annihalation(Abszolút kedvenc játékom) Starcraft, stb, egy 233Mhz-es p1 mmx procin is vígan elfutottak, úgyhogy ezen a konfigon sem fognak akadni :)

(#50) malwy válasza bcbeci (#47) üzenetére


malwy
senior tag

A tápos topikban egy ilyen kijelentésért megköveznének, lehánynának, megerőszakolnának, virtuálisan megszentségtelenítenének stb.

Irónia ON: A Codegenek tényleg atombiztos tápok, Enermaxok meg gyengécskék és hamar megdöglenek... Köszönöm, hogy rengeteg személyes tapasztalatoddal mindezt nyilvánvalóvá tetted számomra. És igen, kicsit régimódiak a Codegenek.

Üdv: Malwy

UI: Ez még viccnek is rossz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.