Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gengi


Gengi
senior tag

Szerintem az apple nem azért bukik ,mert sok a termékféleség. Egyáltalán nem sok! A vicc az szerintem, hogy már itt kezdődik az apple hibája, hogy úgy próbálja beállítani, hogy a tárhelykülönbség új terméket jelent... Ha ezt leszámítjuk nagyon kevés termék van a piacon.

A probléma az, hogy a iOS nem fejlődik, hanem toporog. Az iOS átjárja minden mobil terméküket, iPhone, iPod, iPad. Ebből az iPhone a fő a hármasból és a apple-nél is a fő.
Viszont a gyenge iOS-hez, szerencsétlenségükre viszont most egy igen komoly recesszió várható az okostelefon piacon. Miért is? Mert az emberek megunták az egészet... 7 éves feuture-ok... új területeket keresnek maguknak vagy rájönnek, hogy erre hülyeség a pénzük elverni... A 2008-as válság kiváló volt, mert a középréteg lecsúszott és nem új autókra , házakra költötték a pénzük, hanem az ezekhez képest olcsóbb kütyükre...

[ Szerkesztve ]

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#2) UnA


UnA
Korrektor

Én csak azt nem értem, hogy miért keveredik egyesek fejében egy cég teljesítménye a tőzsdei bohóckodással. Persze szeretik temetni a cégeket azok, akiknek már nem jön össze a játszadozás a részvényekkel, de ez nem sokat jelent.

(#3) Wesder


Wesder
félisten

Elolvastam, de új információhoz nem jutottam.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#4) chatran válasza Wesder (#3) üzenetére


chatran
őstag

Én sem, nagyon nagy hasonlóságot mutat a cikk Handrás imagazinos írásával.

(#5) Tentalus


Tentalus
tag

Szokásos elemzői baromság az alapja az egésznek,miért,ki hitte,hogy bármely cég a végtelenségig tud növekedni?
Ja igen, a tőzsdei elemzők.
Térjünk vissza erre,ha egy év múlva komoly piaci részesedés csökkenés mutatkozik.

(#6) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Ennyire meglepő hogy túlárazott az Apple? Mintha nem mindig is az lett volna...

(#7) gegory


gegory
tag

Mi emberek kiszámíthatóan irracionálisak vagyunk. Pontosan. Az Apple egy túl értékelt vállalat ami premiumnak luxus terméknek akarta beállítani magát Mondjuk sikerült is neki de nem mehetett ez a végetlenségig. Most, hogy az egyik legnagyobb "spekuláns" befektető megjátszotta, hogy eladja a részvényeit az ár lement..megmerem kockáztatni, hogy a háttérben pedig felvásárolja a lecsökkent értékű részvényeket.
Ez a vicc az amerikai tőzsde alapú gazdaságban, hogy nem a vállalat terméke a névadó hanem a PR ami mögötte van. Ha rossz is a termék de a PR és a körítés jó akkor a részvény is sokat ér.

Gegory

(#8) joey04


joey04
titán

A cikk eleje szerintem egy szubjektív katyvasz, a többi pedig nagyrészt az iMagazinos cikk koppintása. Abban sok igazság van, de azt már elolvastam ott, újraírva nem sok értéke van. Bocsi.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#9) Darkrage


Darkrage
csendes tag

Lehet temetni az Applet de talán megbízhatóság/működés és használhatóság terén szinte még mindig a topon van. Persze a tervezett elavulás egyre jobban előtérbe kerül, ez gusztustalan minden gyártó részéről. Szoftveresen lassítják a régi készülékeket, hogy megvedd az újat akkor is ha semmi baja a korábbi készüléknek. Az akku nehezen cserélhető így kb 3 év és az akku miatt lehet lecserélik a készüléket is.
Minőség helyett már csak az esztétika fontos meg a bevétel.

Válassz a termékeim közül kedved szerint AKG, JBL , Sennheiser termékek akár harmad áron.

(#10) derive


derive
senior tag

A gusztustalan lehuzassal sajnos egyet kell ertsek, azert 32-64 GB memoria ebben az arkategoriaban siman elferne. Mennyire vartam mar az SEt, hogy kompromisszumok nelkuli 4"os csucsmobil lesz, erre sporoltak a tarhellyel, kameraval meg a kijelzovel is. Sajnos eddig a menedzment nem akart kitorni az egytermekes ceg kepebol, pedig ok az egyeduli vallalat eletkepes mobil-tablet-notebook-desktop komboval.

(#11) -szp-


-szp-
aktív tag

6s és 6s Plus - egy évek óta várt vérfrissítés, amivel a megváltozott felhasználói szokásokra és igényekre reagált a cég. Rengetegen cserélték le kisebb kijelzővel szerelt készülékeiket, illetve jöttek újak is. A rekord eladások megtolták a szekeret a tőzsdén is. Egy ideje nincs szükség arra, hogy az ember évente cserélje a telefonját, egy hároméves modell továbbra is decens sebességet és gördülékeny használatot enged.
A kínai készülékek töredékáron képesek ma már anyaghasználatban, összeszerelési minőségben és funkcionalitásban is hozni a nagy márkák színvonalát, vagy ahhoz közeli eredményeket. Ezért egyre többen választják ezeket. Mivel nem költenek R&D tevékenységre, a tendencia egészen addig megmarad, míg nem érik el a kritikus penetrációt, onnantól emelhetik az áraikat.
Az iPod és az iPhone megjelenésével generálta az igényeket, újabban csak próbál megfelelni az elvárásoknak az Apple. Ebből az is következik, hogy a befektetők nem számíthatnak a One more thing által generált ovációra, kénytelenek negyedéves számok alapján dönteni.
Az sem utolsó szempont, hogy a feltörekvő gyártók között is akad bőven pénzpiaci jegyzéssel bíró, ezek most még relatív alacsony kockázat mellett vásárolhatók, felfújódási stádiumban vannak.

[ Szerkesztve ]

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#12) edward2 válasza UnA (#2) üzenetére


edward2
addikt

A tőzsde nagyon jól mutatja milyen a cég teljesítménye.

Ezzel csak az a probléma, hogy ha egy cégnek igen jól megy azt valószínűleg pont a vásárló fizeti meg.

(#13) ncc1701 válasza edward2 (#12) üzenetére


ncc1701
veterán

Mára eljutottak oda a telefonok, h nem kell több. Nem kell túlbonyolítani, és az apple nagyrészt a telefonokból él. Illetve olyan elvárások vannak, h kb lebegjen a föld felett, illetve holografikus kijelzője legyen, akkor vinnék.

(#14) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nagyon jó cikk, jól esett olvasni egy Apple-ről szóló, de nem elvakult elemzést végre!

Egy gondolat a témához. Én úgy gondolom az Apple direkt nem akar felzárkózni a többiek mögé. Egyszerűen addig húzzák a dolgokat amíg a nép fizet érte. Én rosszul vagyok attól, hogy már létező technológiákat sokszor egy év késéssel úgy mutatnak be mint ha újdonság lenne, vagy ők találták volna ki. Kis lépésekkel haladnak előre úgy próbálják fenntartani a buborékot. Addig húzzák amíg bírják mert tudják, hogy semmi előnyük nincs, és legfőképp nem is lenne ha a konkurenciához hasonlóan mindent egyszerre beletennének egy csúcskütyüjükbe. Én így látom.

A másik off: A Tesla nem pont azért csinálta most meg a Model 3-at (amit népautónak szán), hogy végre azzal legyen nyereséges?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#15) Cool Face


Cool Face
aktív tag

Én is teljesen egyet értek a cikkben megfogalmazottakkal. Túl nagy a termékpaletta egyre nagyobb lehúzásokkal. A profit hajhászás helyett szerintem sokkal jobban kellene a vásárlók igényeire fókuszálni.

Mellesleg mintha csak a 3 nappal ezelőtti handras cikket olvastam volna.

(#16) Stanlee válasza -szp- (#11) üzenetére


Stanlee
őstag

A jo eladasi szamokat segitette, hogy az Apple akkor lephetett be a kinai piacra, amikor a nagy kijelzos 6-os szeria megjelent. A sok kinai vette, mint a cukrot. Volt akkoriban kinai munkatarsam, akinek 2 iphone-ja is volt, mert az mennyire kiraly (nem ceges, hanem privat, ugy, hogy kevesebbet keresett, mint en).

Az Apple-nel en sok helyen hangoztatom, hogy hianyzik az innovacio. Ez nem azt jelenti, hogy az Apple-nek meg tobb R&D penzt kellene elkoltenie, hanem erdekes es hasznos arukapcsolasokat hianyolok a cegtol. Pl. mint az iPod es iTunes, ami egy termeket hozott ossze egy szolgaltatassal, amik kulon mar leteztek, de a nagy dobas a ketto parositasa volt. De beszelhetnenenk pl. az NFC-s telefonos fizetesekrol is, ha ott sem sporoltak volna ki a chip-et a korabbi keszulekekbol es hamarabb raallnak a Applepay rendszerre, abbol is nagy zsetont tudnanak kiszakitani. A FinTech-bol alapvetoen kimaradtak, de meg sorolhatnam tovabb. Mondjuk egy akkufejleszto gardara igazan kolthetnenek, mondjuk kihozhatnanak egy olyan akkutechnologiat, amivel 5x annyi ideig lehet ugyanazzal a merettel a telefont hasznalni. Na az tenyleg innovativ lenne, a penz meg megvan ra...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#17) PZsolt27


PZsolt27
tag

Tetszik a cikk, csak így tovább. Viszont azon gondolkozom, hogy ha megszűnne az Apple, nem csak egy luxustermék tűnne el a piacról. A világ ezen részén a Windows dominál, viszont a másik csücskében az OSX-es gépek vannak esetleg túlsúlyban, így a metró ott állna meg. Amikor egy tanteremben mindenkinél Apple gép van, hát ott elő kellene venni a négyzetrácsos füzetet meg a tollat... :D

(#18) alkatraz3000 válasza derive (#10) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

A kijelző mai napig élvonalba tartozik. En 6s-rol váltottam SE-re, de eddig nagyon jo döntésnek tartom a dolgot, egyszerűen imádom ezt a telefont. A 6s... Az meg f.sza uj, ennyi, értelme nem sok. Kamerát ugyanazt kapta a telefon.

Cikkhez: elso oldalig olvastam, mert hamar rájöttem, hogy ez egy gagyi koppintasa Handras cikkének. A kommentek csak megerősítettek.

[ Szerkesztve ]

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#19) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

Nagyon korrekt cikk. Jól összefoglalja a lényeget. Remélem mások szemét is felnyitja és a megfelelő apple termékkel, így a megfelelő vásárlói viselkedéssel épp észre terelik az apple-t (csak legyen annyi eszük, hogy piackutatást végeznek).

Nem szeretem se az apple-t se a termékeit (igen a termékei lehetnek jók, de attól még utálhatóm a cégkultúrájukat a kettőt szét lehet választani.). De mindig is tiszteltem részben őket és azt mondtam kellenek, mivel vannak igények amit ők elégítenek ki és jó hatással vannak a piacra mind konkurencia mind fejlődés terén. Sajnos most már semmilyen hatással nincsenek a piacra sőt megdöbbentően elkezdték másolni a konkurenciát illetve követni őket (kisebb nagyobb sikerrel).
Én azt mondom magukhoz kell térniük. Legyen számukra kemény elgondolkodtató példa, hogy a nagy támogatóik kezdenek elszökdösni...

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#20) ONEFREE


ONEFREE
aktív tag

Egyszerűen fantasztikus mennyire fején találtad a szöget! Briliáns írás!

(#21) UnA válasza edward2 (#12) üzenetére


UnA
Korrektor

Ez csak akkor volna igaz, ha nem lehetne rövid távra részvényt vásárolni. Így ebben az állapotban, csak a pillanatnyi trendek gyors kihasználása folyik. Nem véletlen, hogy az utóbbi időben több cég is kivonta a tőzsdéről a részvények nagyobb részét (50%+1), hogy ne kelljen a marionettbábu szerepét játszania.

(#22) -szp- válasza Stanlee (#16) üzenetére


-szp-
aktív tag

Jogos, jár a pont Kínáért, annak viszont nem örülnék, ha pont az Apple találna fel és szabadalmaztatna valami csúcs új akksit,,mondjuk nagyobb realitása egyébként is annak van, hogy a PC-s piac mintájára a takarékosabb chipek révén nő a két töltés között eltelt idő

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#23) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Korrekt elemzés volt, köszönöm szépen a cikket!

Sokban egyetértek veled, főleg a spórolás részen akadtam fenn én is, hogy ennyi pénzzel miért profitmaximalizálásra mennek és miért nem K&F-re... Ami szép dolog lenne, de ugyan úgy nem illik az Alma portfóliójába (sajnos, luxus vonal), hogy csak úgy kiegészítőket adjanak a készülékekhez (Pencil, smart cover). Ezért nem látom ezt a kérést reálisnak, mégis sokat segítene.

Amire felhívtad még a figyelmemet az a sima mac gépek TN panelje, ezen viszont nagyon meglepődtem.. Ahhoz képest nem is rosszak, bár ilyen árban az IPS szinte követelmény lenne.

Finn the human

(#24) Polllen


Polllen
nagyúr

A gyártással és logisztikával kapcsolatos költségeket csak úgy érdemes megpendíteni, ha utána néz az ember. Pl. a raktárkészleted melyik részét fogod felezni azzal, hogy csak gsm modullal szerelt eszközt gyártasz?
Attól, hogy több modelled van, több lesz a teljes költséged, de egy-egy termékre vetítve lehet, hogy kisebb lesz a költséghányad. A wifi és cellular eszközök néhány alkatrészt leszámítva ugyanazok. Kifejlesztetted az egyiket és akár ugyanazon a soron tudod gyártani azon néhány alkatrész cseréjével. Ha veszik mindkettőt, tuti buli.
És mivel csak néhány alkatrész a különbség, a készleted nem nagyon fog megnőni.

Mivel a teljes mobil szegmens lassul, így természetes, hogy az apple-nél is ez történik. Inkább itt keresném az okokat és nem ott, hogy "sok" eszközük van.
Egyre nehezebb új igényeket generálni, amivel rá lehet bírni az embereket új vásárlásra. Ha egy modelljük lenne mindenhol, sem menne jobban a szekér. Sőt, a készülékeken a profit kisebb lenne.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#25) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Szerintem leegyszerűsítve pofon egyszerű a visszaesés oka. Ezen a szerencsétlen (többé-kevésbé) gömb alakú bolygón az összes közgazdász, elemző és gazdasági szakember azt a vágyálmot kergeti, hogy a cégek, országok, stb gazdasági növekedése örök. Pedig számtalanszor kiderült már, hogy ez nem így van, és nem is lehet így. És még a mai napig minden egyes alkalommal megdöbbennek ezen...

Minden szavam magánvélemény!

(#26) DrBubo77


DrBubo77
addikt

Ideje, hogy kipukkanjon már ez a buborék.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#27) Goose-T


Goose-T
veterán

A cikk plagizálás, az eszmefuttatás az elején a buborékokról sületlenség. Az Apple nem buborék, még csak túl sem volt értékelve, reálisan beárazta a piac. Aki korábban vett belőle, az jókora hasznot húzhatott belőle, ha mostanában eladta a papírjait. Egyszerűen eddig tartott az iPhone rendkívüli húzóereje, más, hasonló kaliberű újdonsággal meg nem tudtak előállni. Nem fognak összeomlani, egyszerűen csak visszasüllyednek az átlag techcégek szintjére, és kész.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#28) grengor


grengor
csendes tag

Az Apple mindig nagyon érdekes termékeket gyártott, és ezért mindig elkérte az árát. Hogy csökkennek az eladások, és a részvényárak, az azért van, mert a mostani termékei nem érdekesek, legfeljebb idézőjelekkel. Drágán adják az egyébként egész jól összerakott termékeiket, de luxusnak sosem neveztem volna, max különlegesnek és drágának. Mostmár csak drága, és ezt sokan észrevették. Sosem volt almám, de egy macbookra befizetnék pár okból. De ennyit nekem nem ér, és ez a többi termékükre is igaz. Remek, szép, kiváló! Össze van rakva, kiveszem a dobozból és működik. Több ismerősöm is ezért váltott almára. De ez csak pár dolog. Ettől, és az árától legfeljebb érdekes, csúcs, prémium, különleges lesz. De a luxustól elég távol áll, akármennyire szeretné ezt sugallni a cég. Ha pedig mégis luxus akarna lenni, akkor adják 8x ennyiért, de legyen aranyból.

(#29) t72killer válasza Goose-T (#27) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A piac nem tud reálisan árazni - lévén a lényege az állandó mozgás. Ld dotcom buborék. Nagyon sokminden túl van/volt árazva a piacon: mitől ért 1800+$-t egy uncia arany? Miért ért ugyanaz az uncia fél évvel később 600$-ral kevesebbet? Hype, tőzsdepszichológia, ami némi fundamentummal és (!=) fundamentalizmussal keveredve durranó lufikat eredményez. Amúgy az almarészvény jelenleg tényleg nincs túlárazva, 10-es EPS érték szuperjónak számít. Persze kérdéses, hogy ezt tartani tudják-e, mert a buborék nem a részvény, hanem a termékárakban van.

Atőzsdei grafikonon semmilyen drasztikusat nem látok, nyugis ereszkedés, alkalmasint egy épeszűbb értéket elérve jó beszálló lehet idővel mondjuk 80$ körül.

Az almás termékek áráról: drágák? igen. Túlárazottak? Esete válogatja. Azonos minőségben, MBP tartósságú PC-t sem kap az ember sokkal olcsóbban. Egy Latitude e7000-es, ami nagyjából hozza a MBP szintjét alsóhangon 1300$, dvga-val szerelt Thinkpad 2000$ felett van. Tény, a 4GB-RAM-ot extra-váltságdíjért csepegtetni bűdületes tahóság. Ezenkívül az air házhoz ragasztva "hűtött" core-M-jétől se vagyok elájulva. Az ilyenekből jön ki a 10-es EPS:))

#28: nagyon kíváncsi lennék, anno miért vett csak azért szifont a szomszédék Zsuzsikája (megfelelő É-Amerikai és Ny-EU keresztévre cserélhető), mert az volt az egyetlen formásabb fehér telefon az üzletben. :C Változnak az idők, ma már nem feltétlen akar az ember egy mindennapi eszközért, ami leesik, összetörik, gyerek leönti kakaóval 600EUR-t kiperkálni. Hozzáadott érték egy 150EUR-s telóhoz képest a populáció 99.9%-a számára =0.

Disclaimer: nem vagyok apple felhasználó és nem is szándékozom az lenni, miután láttam egy sima powerpoint felett átkozódni az előző (mac-fan) főnökömet:U

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30) #21715712


#21715712
törölt tag

Ez a cikk egy az egyben nagyon hasonlit az imagazinon Handras altal irotthoz,meg a szofordulatok is. :U

(#31) dementor


dementor
senior tag

Nagyon jó a cikk. Szívemből szól! Teljes mértékben egyet értek a túlárazással! Sajnos nem lehet mindenki hozzáértő, ők ugye meg is vesznek bármit csak Apple legyen. A cég a szó szoros értelmében baleknak nézi a vásárlóit.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#32) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Azért vicces olvasni, hogy egyesek hanyatt estek az írástól, miközben mások egyértelműen írják, hogy csak egy másolat. :))

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#33) .LnB válasza fi:zi'k (#32) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Én utólag olvastam az "eredetit" miután láttam itt a kommenteket. Meglepő a hasonlóság azt mondom.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#34) cellpeti


cellpeti
veterán

sziasztok!

elolvastam. Nekem inkább kritikának és egy olyan ember irásának tűnt, aki vágyik ezekre a termékekre, de nem lehet neki soha. Legalábbis ahogy én olvastam. Ezeket a dolgokat amit leírt a kollega azzal szinte mindenki képben van.

Drága? Igen!
Luxus? Igen!

De csak itthon. Kint Ausztriában(mikor kint dolgoztam), nagyon sok embernek van és meg vannak vele elégedve. Ők megtudják fizetni, mi nem!

Google? Előtte is volt élet ám :U

Kommenteket olvasva, sokan írják, hogy túlárazott. Emberek térjünk vissza a Földre és vegyük tudomásul, hogy nem a Kelet Európai piacra szánták. Ugyan úgy, ahogy a luxus kategóriás kocsikat sem(BMW, Mercedes, Audi)

Kelet Európa a nyugat "szemetese". A magyar proletár örül, ha meg tudja venni a nyugati segge alól kimaradó autót és büszke, hogy neki milyen jó kocsija van. Sajnos ez a helyzet és ez nem is fog változni mostanság. :O :O

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#35) t72killer válasza .LnB (#33) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Őszintén én a jelen cikket is csak kivonatosan olvastam. Aki ilyeneket olvas, az rejtve vágyik vmelyik almás termékre, csak saját magának se vallja be, vagy csak simán nem tudja megfizetni:) Nálam ez nem áll fenn, nettó hardveres-szoftveres okokból hidegen hagynak a dolgaik. A részvényük érdekes, viszont az üzleti modelljük nem biztos, hogy időtálló, amivel a részvény is bukhat.

#34: másodfoglalkozásként IT-s voltam az előző németajkú munkacsoportomban, és pátyolgattam pár kolléga gépét (~10%Mac, 90%Win), ill beszélgettem velük. Nagyon érdekes megfigyelés, hogy a windózt kb "divat" volt szidni, de amikor MAC alatt fél órát vacakolt a hölgy (aki korábban vehemensen követelte magának a központi IT-től a MBP-t Thinkpad helyett) egy sima word doksi megnyitásával, véletlen se mert rossz szót mondani a rendszerre. Egy felnémet kollégám szabályos hisztirohamot kapott, amikor fél percnél tovább tartott az XP-be való bejelentkezés. Én nem kommentáltam, gondolván szabad vallásgyakorlás van...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#36) Polllen válasza t72killer (#35) üzenetére


Polllen
nagyúr

Tehát felállítasz egy általános szabályt - ami bullshit - aztán gyorsan kihúzod magad alóla. ;]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#37) adamssss


adamssss
veterán

Köszönöm mindenkinek aki hozzászólt.

A plagizálós vádak miatt úgy gondolom, hogy meg kell szólaljak. Nem vagyok az az ember aki mellébeszél. Igen olvastam azt a bizonyos cikket, és nem tagadom az indított meg, többek között. De tovább megyek a cikk első része is plágium lehetne, ugyanis itt Peruban, Cusco-ban ahol lakom egy előadás keretében vázolta fel a nagy részét egy egyetemi tanár, csak erről itt nyilván senki sem tud. (nagyon jó előadás volt a tech ipar jelenéről)

Plágium. Szerintem átvenni gondolatokat nem az, főleg úgy nem hogy azokat sokszor továbbgondolva írtam le, és sehol, ismétlem sehol nem egyezik a szöveg.

Kettő, úgy gondolom, hogy ha minél több ember olvas hasonló írást akkor talán elérhetjük, hogy szeretett cégünk előbb utóbb változtasson. És mivel szerintem többen vannak akik olvassák a Ph lapcsaládot ezért érdemes volt ide is készíteni egy hasonló írást. (a kattintások száma is ezt igazolja)

Három, ha valakinek tényleg ennyire fáj a plágium gyanú, kérem jelezze, és ki fogom rakni a cikk végére, hogy az első fejezetet egy cusco-i előadás, a második fejezetben pedig a gondolatokat az iMagazin honlapján Hadrás cikke ihlették. Ez így rendben van? :)

Peace! :R

cellpeti: Szinte minden létező Apple termékkel rendelkeztem már. 5 évig volt iPhone-om. ;)

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#38) .LnB válasza t72killer (#35) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Én menyasszonyomnak vettem egy iPhone-t. De marhára nem vágyom rá. Tech oldalról szeretek naprakész lenni, ennyi.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#39) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Az, hogy mi buborék és mi nem az, az mindig utólag derül ki. Utólag könnyű okoskodni, és leírni, hogy dehát egyértelmű volt, hogy túlzóak voltak az igények. Aki pedig még egyszer leírja, hogy a Zelemzők, meg a hüjeközgazdászok aztat hiszik, hogy a növekedés végtelen, az jelentkezzen nálam egy orrbavágásra. Nem hiszik azt.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#40) adamssss válasza fordfairlane (#39) üzenetére


adamssss
veterán

Ha Te csak utólag tudod megállapítani, hogy valami buborék akkor nem vagy közgazdász. Sajnálom. Nagyon sok módszerrel ki lehet mutatni, hogy mi buborék és mi nem. (az esetek döntő többségében) Például a holland tulipánhagyma buboréknál is már az események felénél megjelentek az első elemzések, hogy buborékról van szó.

A cikket meg olvas el, nem írtam sehol hogy az elemzők a végtelent feltételezik. Elméletben kell feltételezniük, írtam is, hogy a valóságban ilyen nyilván nincs.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#41) t72killer válasza .LnB (#38) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nálam - ha hardvervásárra kerül a sor - esetleg ránézek az almás kínálatra is, bár telefont 5éve vettem, a nejemnek meg alapkövetelménye volt a dual-SIM és nagyon megtetszett neki egy fehér motorola (kész csoda, hogy a fehér színt nem védette le az alma :DDD). Laptopvásár volt tavaly, ahol esetleg a retina MBP szóbajöhetett volna, de nyert a dVGA-s e7450 (főnök fizette, nem az ár számított).

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#42) sixpak válasza t72killer (#35) üzenetére


sixpak
nagyúr

Lol....ez nem így van szerintem.
Pont eme gyártó termékeivel futkozik az emberek egy nagy része, olyanok is, akik ezt nem engedhetnék meg maguknak. Bemész valamelyik szolgáltatóhoz és hozzád vágják valami combos előfizetéssel+készülék havidíjjal.
Vagy megveszik kamatmentes részletre és fizetik 2 évig...az más kérdés, hogy kajára/piára nem marad pénz, de valamit valamiért. :D
Én nagyjából úgy vagyok vele, ahogy te lehetsz, megengedhetném magamnak, de hülye lennék lecserélni a dolgaimat olyan termékekre, melyek minden szempontból visszalépést jelentenének, a jelenleg használtakhoz viszonyítva.
Szóval nekem nem az árával van gondom, hanem azzal, hogy le vannak maradva néhány évvel.

A többieknek: nem szeretnék ökoszisztémákról beszélgetni, engem nem kell meggyőzni.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#43) fordfairlane válasza adamssss (#40) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nagyon sok módszerrel ki lehet mutatni, hogy mi buborék és mi nem.

Hát akkor talán lássuk a módszert, amivel egyértelműen kimutatható az Apple aránytalan tőzsdei túlértékeltsége.

x gon' give it to ya

(#44) t72killer válasza sixpak (#42) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Aki elviszi a 100eFt-os szifont havi 10+kFt-os extra részlet 2év hűség mellett, az* kétlem, hogy idejön apple-szidó cikkeket olvasgatni :DDD . A többivel egyetértek, lekorlátozott, elmaradt technológiát nem veszek (forrasztott RAM, nem cserélhető akksi, akadozó kompatibilitás a munkaszoftverekkel, játékokkal).

*= Kb azon az értelmi szinten van, mint a késkészlettel, ágyneművel stb átvágott nyugdíjasok.

#43: a jelenlegi mutatók szerint nincs buborékban. Fentebb írtam, hogy az EPS-e (1részvényre jutó profithányad) 10% közelében van, ami extrajónak számít. Szimplán felülteljesítette az indexeket, most ez korrekcióra kerül.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#45) -szp- válasza fordfairlane (#43) üzenetére


-szp-
aktív tag

Féltudományos módszer a linken

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#46) joey04 válasza adamssss (#37) üzenetére


joey04
titán

Nem akarlak elkeseríteni, de a sok kattintás csak a téma miatt van, Apple topikokban mindig jót lehet vitázni. De senkinek nem "nyitottad fel a szemét", senkinek nem változott meg a véleménye az írásod miatt.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#47) adamssss válasza joey04 (#46) üzenetére


adamssss
veterán

Nem tudsz elkeseríteni hidd el akármennyire is szeretnéd. (életem legjobb napjait élem) Mások nevében meg kérlek ne nyilatkozz!

Erre gondolok: De senkinek nem "nyitottad fel a szemét", senkinek nem változott meg a véleménye az írásod miatt. Ne magadból indulj ki!

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#48) fordfairlane válasza -szp- (#45) üzenetére


fordfairlane
veterán

Kösz. :DDD

x gon' give it to ya

(#49) ncc1701 válasza cellpeti (#34) üzenetére


ncc1701
veterán

Pont az a lényeg, h hitelre akárki elhozhat egy ilyen telót gombokért. Ma már nem jelent semmit, ha vkinél drága teló van. Maximum az, h esetleg iDióta.

(#50) t72killer válasza ncc1701 (#49) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

igen, "ingyen" adják, aztán viszik a házat, gyereket meg asszonyt :Y

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.