Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) shteer


shteer
titán

azt is? :Y

..szerintem jónak tűnik

(#2) kisbalázs válasza shteer (#1) üzenetére


kisbalázs
tag

Engem ez jobban érdekelt ebből az előadásból, mióta ez így van azóta a 7850k-m alkalmas vray-rt renderelésre gpu-val :)

[ Szerkesztve ]

Johnny Mnemonic 2021:320gb-t töltött az agyába és majdnem meghalt, inkább pendrive a s?ggébe!

(#3) Auratech


Auratech
őstag

Aztán majd a vga ad megosztott memóriát, háttértárat a cpu-nak...
Aztán majd bootolható lesz és a vga biosa lesz a windows és billentyűt, egeret is hozzárendelhetünk és kész.

Auratech Field Recording

(#4) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Itt egy video amit emlitenek a cikkben, raw 8K video demo: [link]

(#5) Reggie0


Reggie0
félisten

Ekkora kamu szoveget... Mintha kiegeszito ddr3/4 memoriaval nem lehetne telipakolni az nvram helyett....

(#6) CPT.Pirk válasza Reggie0 (#5) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

És hova / hogyan huzaloznád be? Meg mennyit tennél fel?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#7) Reggie0 válasza CPT.Pirk (#6) üzenetére


Reggie0
félisten

Mondjuk PCI-E-re. Mar regota vannak erre vezerlok, ahogy DRAM SSD-k is. De egy processzornak sem esik nehezere 64/128GiB memoria.

[ Szerkesztve ]

(#8) enricotoxic válasza Reggie0 (#5) üzenetére


enricotoxic
tag

1 TB RAM-ot hogyan pakolsz fel?

(#9) b2fodist válasza Reggie0 (#5) üzenetére


b2fodist
tag

Igy random rakeresve azt talaltam, hogy egy 8GB ddr3 3W korul fogyaszt, na most ilyenbol 128 darab kellene ahhoz hogy meglegyen az 1 terra. Plusz hely se lenne a kartyan annyi modulnak amennyi szukseges.

(#10) MongolZ


MongolZ
addikt

Doom esetén mennyit gyorsul Vulkan alatt???
Crysis?

[ Szerkesztve ]

(#11) Oliverda válasza b2fodist (#9) üzenetére


Oliverda
félisten

Elég lenne hozzá nyolc darab ilyen modul, kár hogy már kettő is többe kerülne mint a komplett kártya.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#12) -szabi-


-szabi-
őstag

Fény az alagút végén.
2016 az AMD éve.

Jah bocs :)

üdv

(#13) AAAgold


AAAgold
senior tag

Nekem tetszik az ötlet...

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#14) CPT.Pirk válasza Reggie0 (#7) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Viszont akkor az adatfolyam keresztül megy a fél rendszeren, ráadásul valószínűleg valamilyen szoftveres megoldásra is szükség lenne ehhez.
Általános feladatokra akár még járható is ez a dolog amíg a fogyasztás nem lesz túl magas, de arra amit itt a cikkben írnak, arra ez így nem jó megoldás.

MongolZ: eléri az elképzelhetetlen sebességet, majd átlépi a határt és elindul visszafelé a gyorsulásmérő. ;)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#15) Reggie0 válasza enricotoxic (#8) üzenetére


Reggie0
félisten

Ket oldalra kb +30 centin kartyan el is fer ddr4 chipekbol. Plusz nehany vezerlo IC, mert nyilvan kozos buszra nem mehet ennyi. De ahogy ssdknel sem volt ritka, lehet kiegeszito panelt is hasznalni, volt amelyik akar 2-ot is hasznalt.

(#14) CPT.Pirk: Miert nem? Onnantol, hogy megvan a membus->pcie atalakitas, mar nincs gond. nvramos SSD-nel minden korulmenyek kozott gyorsabb lesz. Olcsobb viszont nem. Ha azt nezzuk 1TB NVRAM SSD talan kihuzza 3 honapig ha folyamatosan max sebesseggel irjak es lehet uj kartyat venni. Szerintem 3 havonta uj kar

[ Szerkesztve ]

(#16) carl18


carl18
addikt

Az árán meg akadt a szemem 9999 Dollár! :D

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#17) Jim Tonic válasza -szabi- (#12) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

11 év nem volt elég, hogy megtanulj fórumozni? :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#18) Scrydhan


Scrydhan
aktív tag

Na ez az új népkártya,valahol,Dubaiban.

2011: "Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük."

(#19) lenox


lenox
veterán

Hat pont ket evvel ezelott csinaltam 8k 60fps video lejatszast mezei ssd raidrol, es raadasul ez csak 420 8 bit. De a lejatszasnal pont nem annyira erdekes a latency, akkor miert is azzal kellett demonstralni? Amugy a latency adatok osszehasonlitasa erdekes lehetne, de meg akkor is ekkora troll cimet :).

(#20) Oliverda válasza Reggie0 (#15) üzenetére


Oliverda
félisten

Hiába férne el, ha közben annyival megdobná a fogyasztást és a gyártási költségeket, hogy gyakorlatilag kivitelezhetetlen lenne a termék. 288 darab 4 gigabájtos DDR4 chip semmilyen szempontból nem olcsó mulatság.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#21) Reggie0 válasza Oliverda (#20) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem a 10000 dollaros arcedulaba rohogve belefer. Fogyasztas kb. 1W/chip iraskor es 0.1W/chip idle. De csak az fogyaszt, amelyiket eppen irjak/olvassak, szoval messze nem fog egyszerre az osszes. Raadasul AMD-nel van is tapasztalatt 0.5 kW-os kartyak tervezeseben, bar itt nincsen ekkorara szukseg.

[ Szerkesztve ]

(#22) Oliverda válasza Reggie0 (#21) üzenetére


Oliverda
félisten

Egy 8 gigabites, azaz 1 gigabájtos DDR4 chip kerül most ~3,6 dollárba, a 32 gigabites pedig ennek alaphangon négyszerese, de mivel még eléggé kis volumenben gyártják, így jó eséllyel nem lehet kevesebb mint 20 dollár. Ebből 288 darab már majdnem 6000 dollár, plusz az extra vezérlők és az áramkör. És akkor még ott a fogyasztás, ami 0,5 watt/chip esetében lenne cirka +150 watt.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#23) CPT.Pirk válasza Oliverda (#20) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

288 darab ilyen csipet feltenni a nyákra, na az lenne a bűvész mutatvány. Még akkor is, ha szét lenne osztva ez a mennyiség több kártyára, gy.k. a kivitelezhetetlen kategóriája. Ha 8 kártyára osztod szét akkor az még mindig 36 IC / nyák, na ott aztán lehet az impedancia illesztett vezetékezés rajzolását gyakorolni. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#24) Reggie0 válasza Oliverda (#22) üzenetére


Reggie0
félisten

Egy 16GiB-os DDR4 modul 8db chipet tartalmaz es kb 18ezer forint netto, tehat 1152 ezer Ft az 1TiB, ami sacc 4000 dollar. Es ebben meg benne van a kereskedo, a gyarto haszna, EU vam es szallitas is... Es mondjuk meg mindig olcsobb mint fel evente uj kartyat venni az elhasznalodott flash miatt.

(#23) CPT.Pirk: Az a szerencse, hogy nem egyben kell PCIe-re kitolni, eleg mondjuk 128 gigankent. Azt meg egy alaplapnal is sikerul illeszteni, ugy hogy kulon modulokon vannak a chipek, tehat messze nem lehetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#25) TTomax válasza Reggie0 (#24) üzenetére


TTomax
nagyúr

Viszont nagyon megdrágítaná a PCB-t szerintem 12 layer se vinné el....

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#26) Ijk válasza Reggie0 (#24) üzenetére


Ijk
nagyúr

És hogy kommunikál az isten tudja hol elhelyezett 500+ db ddr ram chippel a vga? Esetleg ha E-ATX alaplapra integrált GPU-val jön ki az AMD.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#27) Spr1nG válasza Reggie0 (#24) üzenetére


Spr1nG
tag

Biztos vagyok benne, hogy ezt nem gondolták végig az AMD-nél. ;] Egyszerűen gyorsabb mint ami eddig volt... Majd a piac eldönti, hogy életképes-e...

http://www.spring-gas.hu

(#28) CPT.Pirk válasza Reggie0 (#24) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A feladat nehézségét illusztrálandó gyorsan kerestem egy DDR3 modult.


Ha jól nézem a képet, ez így 6 réteget vett igénybe. Nem triviális. :N

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#29) #16939776


#16939776
törölt tag

Egyrészt az M2 ssd bemelegszik terhelés alatt és a GPU+VRM sem hűvös alapból. :U

Másrészt a cellafáradás( ami consumer körülmények között nincs) itt jelenthet üzem közbeni meghibásodást.
Apropó hogy áll a S.M.A.R.T adatok monitorozása, megoldott üzem közben, vagy ki kell venni az SSD-t időnként a VGA-ból?

DEV-kit. tovább még nem juthattak ezzel.

[ Szerkesztve ]

(#30) Reggie0 válasza CPT.Pirk (#28) üzenetére


Reggie0
félisten

6 reteg? Manapasag az semmi :) Gondolom be tudjak huzni, ha a GDDR5-ot is sikerrel alkalmaztak eddigi kartyaikon.

(#26) Ijk: En az elso hozzaszolastol szoktam kezdeni az olvasast es ugy altalaban minden kiderul.

[ Szerkesztve ]

(#31) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Előbb a középkategóriás Polarisokon legyenek úrrá, utána lehetne lerugdalni a csillagokat az égről...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#32) ThePoweR válasza #16939776 (#29) üzenetére


ThePoweR
senior tag

Épp ezen gondolkodtam. Szépen hangzik de ilyen használat mellett egy hónap sem kell és dobhatod ki az SSD-t degradálódás miatt.

(#33) CPT.Pirk válasza Reggie0 (#30) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az igaz, csak a költségek mennek fölfelé. :) Pl. az egyik hazai nyákgyártó árai 10*8cm-es nyákra a defuault beállításaikkal:
2 réteg: 63 euro
4 réteg: 192 euro
6 réteg: 290 euro
8 réteg: 381 euro
(ezek persze proto árak, nem sorozatgyártásos árak, de azért mutatják az áremelkedés mértékét a rétegszám emelkedésével)

Videokártyáról nem sikerült találnom ilyen nyákos képet, de a gddr5 chipek ebből a szempontból nem különböznek a sima ddr chipektől, mert hasonló méretű BGA tokban vannak, hasonló adat, cím és vezérlő lábakkal. Így a rétegszám igény is hasonló.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#34) Reggie0 válasza CPT.Pirk (#33) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerencsere kinaban megy a gyartas. Nezd meg az alaplapokat, azok is min 8 retegen vannak A4-res meretben, megis kapni mar 30ezertol kompletten vegfelhasznaloi aron.

A kis szerias/proto gyartast kar idekeverni. Foleg a magyar arakat, es foleg a dragabbakat, mint pl. az europrint :) (En mar az 1-5 darabos 100x~350-es lepedoket is kinaban gyartatom pont ezert).

[ Szerkesztve ]

(#35) Olajka02


Olajka02
aktív tag

Má megin forradalmasít az ÁJEMDÉ... ?
Oszt jön az Nvidia és leveri...

[ Szerkesztve ]

(#36) Oliverda válasza Reggie0 (#24) üzenetére


Oliverda
félisten

A 16 gigás modul ára nem mérvadó, 500+ chippel végképp kivitelezhetetlen lenne egy ilyen kártya. Majd ha lesznek 128 (vagy inkább 256) gigabites chipek, akkor talán vissza lehet térni rá, bár a 3D XPoint miatt erre valószínűleg már nem lesz szükség..

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#37) antikomcsi válasza shteer (#1) üzenetére


antikomcsi
veterán

;] :DDD ;]

(#38) Peter13 válasza Oliverda (#36) üzenetére


Peter13
senior tag

Hagyjad...az ájemdé az csak "nagy kamu szöveget" nyomat, és nyilván nem is ért hozzá. Meg a többiek sem (akik még esetleg professzionális VGA-t gyártanának)...

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#39) DarkByte válasza Auratech (#3) üzenetére


DarkByte
addikt

Ilyen gép már létezik. Úgy hívják, Raspberry Pi. :D

(#40) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

Nem vagyok szakértő, de azt még én is értem, hogy "a számítógép" milyen rosszul van megtervezve. Van egy alaplap, egy központi processzor, amit memóriák szolgálnak ki. Plusz van egy videókártya is a gépben, ami "alaplapból", processzorból, és memóriákból áll. Tulajdonképpen két PC van egy házban. (Nem beszélve a több kártyás rendszerekről.)
Valamit nagyon elrontott az IT ipar.

plus ça change, plus c'est la même chose

(#41) Retekegér válasza Trailblazer (#31) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Ugye nem a konzumer piacra gondolsz?

[ Szerkesztve ]

<< Heimdal >>

(#42) apatyas válasza noPublicFG (#40) üzenetére


apatyas
Korrektor

Tudod mit? A merevlemezben is dettó ez van, sőt szinte mindenben.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#43) -szabi- válasza Jim Tonic (#17) üzenetére


-szabi-
őstag

Nem én írom a cikkeket csak kifejezem az érzést ami újra és újra előtör mikor ilyeneket olvasok. ;)
Az AMD forradalmasítja a professzionális VGA-k piacát
Években mérhető előrelépést kínál a Mantle
Az egész PC-s játékipart kihúzhatja a gödörből az AMD új kezdeményezése
Lehetne még folytatni.
Hiába nah, ígéretekből sosem volt hiány. :)

(#44) Abu85 válasza -szabi- (#43) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

És mindegyiknek megjött az eredménye már. A mostani ugye még csak bejelentés, de nézzük a régieket.

A Mantle jött és lett belőle egy Vulkan, illetve a DX12 alapja az AMD API-jának prototípus kódja volt. Az eredménye az lett, hogy gyorsult a számítógépek többsége, mivel az eladott PC-k 99,9%-ában nincs 1000 dolláros csúcsprocesszor. Egy 300 dolláros procival már jön a gyorsulás, de a piac nagyrészt 100 dollár körüli procit vesz. A saját példámból kiindulva, nekem a Mantle a Dragon Age Inquisition alatt +90%-ot adott, a Thief alatt +60%-ot, a Civ: Be alatt +30%-ot a mapok végén, de ennél fontosabb volt, hogy a köridő ötödére csökkent, vagyis nem 6 percig lépett a gép. A Rise of the Tomb Raider nálam csak DX12-vel volt játszható (30-40 fps) a két legnagyobb pályán (10-15 fps volt DX11-gyel).

A másikra jött példa a Doomban. 30-40%-okat gyorsul a GCN a shader intrinsics-től. De az új Tomb Raiderben a TressFX 3.0 is jó példa rá. [link] - ugye a GPUOpen miatt lehet megoldani, hogy egy amúgy igen jó és számításigényes effekt ne felezze az fps-t.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#45) Reggie0 válasza Peter13 (#38) üzenetére


Reggie0
félisten

Az a kamu szoveg, hogy nincs mas lehetoseg. Van. Esetleg 1TiB nem jon ki, de 256GiB biztosan megoldhato 512GiB is lehetsegesnek tunik.
Tudod miert 1TiB SSD-t kapott? Mert ez jart a legkevesebb munkaval, amivel persze nincs is gond, mert arra tokeletes, hogy teszteljek a piacot van-e ra igeny. Csak a magyarazat nem stimmel.

[ Szerkesztve ]

(#46) Abu85 válasza Reggie0 (#45) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Igazából két 512 GB-os SSD van rajta. Az ok pedig az, hogy 1 TB az a mennyiség, amibe minden célterület igénye belefér. Persze lesz, akinek elég lenne 400 GB is, de ez nem specifikus hardver, hanem egy általános, több piacot megcélzó megoldás. Ha olyan kell, ami mondjuk DDR4 memóriákat kap, specifikusan egy igényre kigyúrva, akkor az nem az RTG, hanem a semi-custom divízióra tartozik. ~100 millió dollár/évért letervezik.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#47) Luskan válasza Spr1nG (#27) üzenetére


Luskan
tag

Életképesnek életképes, de nem a hétköznapi gépekbe és játékokhoz. Inkább a render farmok profitálhatnak ebből sokat. A transformers filmek renderelése is valami extrém volt: http://www.firstshowing.net/2009/michael-bay-presents-transformers-2-facts-and-figures/ . De múltkor egy facebook csoportban panaszkodott egy építész, hogy a cégük nem győzi a vasat venni, mert minden vramot belaknak és inkább render farmot bérelnek.

Szerk:
a verdák 2 renderelése: http://gizmodo.com/5813587/12500-cpu-cores-were-required-to-render-cars-2

[ Szerkesztve ]

(#48) kiiso


kiiso
tag

Lehet hogy a Mac Pro ennek valamiféle gondolat-csírája volt?
(A PCIe SSD fizikailag a GPU-n van elhelyezve)

[ Szerkesztve ]

(#49) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Az SSD kapacitása mindig gyorsabban fog nőni mint a RAM, mire értelmesen lehetne 1TBnyi RAMot fellapátolni a VGAra, addigra 5TB SSD lesz rajta, már ha életképes a koncepció. Az ára horror, még a célpiacán is szvsz.

Amúgy szerintem nagy durranásnak gondolhatta az AMD, azt is el tudom képzelni, hogy azért vágott pár éve a Radeon SSD projektbe, hogy ezt a fejlesztést leplezze. De a launch megint el lett k***va, az ilyen paperlaunchok csak arra jók, hogy adjon jó fél év előnyt az nVidiának, hogy csökkentse az impactot és akár elkezdjen a sajátján dolgozni ezerrel

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#50) Oliverda válasza kiiso (#48) üzenetére


Oliverda
félisten

Az ott a CPU nem pedig a GPU.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.