Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) arn


arn
félisten

hat vmi tuti limites lesz mindig :) kivancsi vagyok mi fog atkerulni ezekbol a dolgokbol a jatekokba.

regen is volt mindenfele kisarkitott feature teszt a 3dmarkokban, megvalositas meg kb zero.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2) SaGaIn


SaGaIn
senior tag

Szép, szép, csak már játékban látnám működni otthon a 270X-emen.

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#3) Duck663 válasza SaGaIn (#2) üzenetére


Duck663
őstag

Ott van a cikk végén, Thief!

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#4) Fiery


Fiery
veterán

Ebben mi a titkos fegyver, ha egyszer a DirectX 12 es a Vulkan is szabvany modon tamogatja? :) A titkos fegyver a Mantle volt, aztan latjuk, mi lett belole...

(#5) Duck663 válasza Fiery (#4) üzenetére


Duck663
őstag

Talán az hogy egy évekkel ezelőtt megjelent GPU is lazán támogatja, illetve a hatékonysága miatt. :)

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#6) Fiery válasza Duck663 (#5) üzenetére


Fiery
veterán

Nem vitatom, hogy ez egy tok jo fejlesztes, en csupan a titkos fegyverbol a titkos reszet nem ertem :)

(#7) Angel1981 válasza Duck663 (#3) üzenetére


Angel1981
veterán

Egy egész játék! Fantasztikus!

Ezek a GPU fejlesztő cégek ígéretek terén már nálam közelítenek a politikusokhoz! :U

(#8) do3om válasza Duck663 (#5) üzenetére


do3om
addikt

Majd játssz azon a DX12-es játékokkal. :D

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#9) Tutu7030


Tutu7030
veterán

Nagy jó ulam, kimaladt egy L betű a címből! :DDD

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#10) Robert07


Robert07
aktív tag

Azért egy 7970 még ma is elég jó kártyának számít :P

(#11) Duck663 válasza Fiery (#6) üzenetére


Duck663
őstag

Talán azért titkos, mert korábban a GCN 1.0-áknál ezt még nem kommunikálták, de már azok is tudják. Tehát titok volt. :D

(#7) Angel1981: A cikkben benne van, hogy a Mantle meghajtóba is tavaly ősszel került bele, ne várj már 100 játékot azonnal.

Azért az még csak nagy távoli közelítés.

(#8) do3om: Játszani is fogok! :D

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#12) UnSkilleD válasza Angel1981 (#7) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

szerintem meg totál irreálisak az elvárásaid, egy új technológia bevezetése meg széleskörű elterjedése között évek vannak, de mindig kell pár embernek sírni jönni, akiknek már tegnapra kellett volna egy még meg sem született dolog

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#13) O_L_I


O_L_I
őstag

Az jutott eszmbe, hogy ha eljön a szép új világ és ledőlnek a szoftveres korlátok a hardverek (közel)teljes kihasználása elől akkor az egyes elemek fogyasztása is elérheti a gyártók álltal közölt TDP keretet?

(#14) Simi87


Simi87
senior tag

Mobilarénán ezt a hulladékot már piedesztálra emelték volna. ;]

(#15) do3om válasza Robert07 (#10) üzenetére


do3om
addikt

Két év múlva is az lesz?
(talán akkor lesz valami ebből a sok AMD hírből és akkor is egy kezeden megszámolod mi támogatja és egy cím lesz amivel esetleg játszanál is)

Sőt sokan a jóval gyengébb VGA-kra (270, 260, 7850, de van aki a 6-os szériát is ide képzeli :DDD ) várják a nagy megváltást hogy azzal hogy fognak majd nyomulni az új gamékba dx12 meg vulkán alatt, de 10-13- évesen még a Jézuskát is szokás várni (ennyire saccolom őket ;] )

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#16) Simi87 válasza Simi87 (#14) üzenetére


Simi87
senior tag

Téves.

(#17) O_L_I válasza do3om (#15) üzenetére


O_L_I
őstag

Lehet ekézni az AMD-t de ha a Mantle csak annyit elért, hogy a felébreszette a Microsoftot és a DX11 foltozgatása helyett letesznek az asztalra egy rendes új low level DX12 API-t már megérte a dolog.
Hogy a Vulkanból mi lesz abban nem vagyok biztos, jó esélyel a Steam OS dedikált API-jává fogja magát kinőni és azért az sem utolsó dolog.
Persze én is több Mantle címet vártam főleg már idénre de hát ez van.

(#18) kisbalázs válasza Fiery (#4) üzenetére


kisbalázs
tag

Jaja láttuk Dx12 meg Vulkan lett belőle.

Ami most itt történt és történik a piacon az mind az AMD érdeme és a Mantle indította el. Hiába radírozott a Valve a steammasinákon, meg rugdosta ki az embereket akik azt merték mondani hogy az openGL gagyi mert NVIDIA rulez, vagy hiába szidta az embereket az nvidia hogy márpedig opengl re lehet jól programozni csak ők nem tudnak, egyedül az AMD lépett és indított el olyat hogy még a linux is nyer blőle egy hatalmasat, aminek hatására még az m$ is azt mondta hogy "jajj gyerekek próbáljátok ki az új ablakokat, mi engedjük hogy frissítsétek még akkor is ha a neten találtátok és látjátok mi meghallgatunk titeket már van start menü amire potom pár évet kellett várni mert akkora kihívás volt beletenni, de képzeljétek nemrég találtunk hátul a sufniban egy api-t és még ezt is hozzácsapjuk hogy ha már hagytuk tönkremenni a pc-s játékokat most esetleg kicsit segítsünk is rajtuk, hátha innen is jön egy kis pénz még."

[ Szerkesztve ]

Johnny Mnemonic 2021:320gb-t töltött az agyába és majdnem meghalt, inkább pendrive a s?ggébe!

(#19) koop6


koop6
tag

Nem értem, hogy az ilyen és ehhez hasonló, egyre jobb hatékonyságot kínáló fejlesztéseknél, a hozzászólásokban miért csak a játékokat említi meg a fórumozók nagy része!?
Mi a helyzet a munkára szánt programokkal, amik miatt szerintem messze többen veszik ezeket a termékeket. És valszeg jobban optimalizálják / több időt és fáradtságot őlnek a fejlesztésükbe / továbbfejlesztésükbe.

(#20) asaca válasza O_L_I (#17) üzenetére


asaca
tag

Sztem is az AMD ha nem kezdi ell ezt a mantle dolgot,még évekig tolhatnánk tovább dx 11 alatt.Ami valjuk be öszintén nem jó.Azért egy ien alul értékelt cég mekkora változásokat tudott elérni.Le a kalappal.És most itt is folyamatosan szidják öket e miatt.Néha nem értem az embereket.Felveszik a nvidia vagy intel szemüveget és csölátás.Mintha nem is lenne agyuk.

BF3: aSaca-Hun

(#21) CsonkaImo válasza O_L_I (#17) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Amiket leírtál szerintem nagy dolgok, amit az AMD-nek köszönhetünk. A Mantle játékok meg azért nem jöttek futószalagon, mert a kiadók azt szeretnék, hogy minél több emberhez eljusson a munkájuk, ne csak az egyik oldalhoz (ezért is volt elvárás a DX11 támogatás a Mantle mellett). Nem fog nagyobb szerephez jutni az API a jövőben sem, maximum az AMD exkluzív játékoknál, ahol a fejlesztők még mélyebbre szeretnének menni, de ettől függetlenül ugyan úgy lesz DX12 port.

(#22) Robert07 válasza do3om (#15) üzenetére


Robert07
aktív tag

Igen, a DX12 még legalább fél év, és nem hiszem, hogy a DX12-es játékoknak csökkenne majd a rendszerkövetelménye.

Mindenesetre én elvagyok vele, annak ellenére, hogy az 5770 után kicsit hangos :D

De visszatérve a lényegre, mivel AMD only ezért kb. annyi játék fogja támogatni, mint amennyi a Mantle-t.
Épp ezért, ha az nvidia kártyákra nem lesz valami implementációja, akkor csak az AMD által szponzoráltak fogják megkapni.
De szerintem nem jelentene sokkal többet, mint 15-20%.

(#23) #06658560 válasza asaca (#20) üzenetére


#06658560
törölt tag

Szerintem lessz itt még sírás az alacsony szinten elére´st biztosító APIK miatt a jövőben.

#19 koop6: A munkaszoftverek Java OpenGL, így ezek nem "érdeklik" azt a piacot.

[ Szerkesztve ]

(#24) Jacek válasza Fiery (#4) üzenetére


Jacek
veterán

Na mi? Szerintem egy DX12 meg egy Vulcan, szerinted?

(#25) macman507 válasza Robert07 (#22) üzenetére


macman507
aktív tag

Valószínűleg/szerintem/ olyasmi lesz, hogy DX12 és hasonlók alatt 60 fps-t simán el lehet majd érni 1080p-n, még konzolon is, meg PC-n hasonló hardverekkel és majd annak kell jobb hardver, aki szeretne mondjuk 120fps-el játszani, meg nagyobb felbontáson.

Kivéve persze akkor, ha megint kókler módjára csutkára fejlesztik a játékokat (pl Crysis) és sok hardver nem bírja majd és lazán előfordulhat az, ami most van, hogy több kategóriájú VGA, meg egyebek vannak, szóval lehet továbbra is majd mindig kell venni pár évente újabb VGA-t.

[ Szerkesztve ]

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#26) Kolbi_30


Kolbi_30
őstag

Csipem azokat akiknek semmi sem jo...Kijott a mantle, nalam faszan mukodik..igaz nem jott ra 100 jatek masfel ev alatt, de nekem azoknal amikkel jatszom pont jo. Akinek ez nem jo AZ ULJON LE ES PROGRTAMOZZON MAGANAK LOW LEVEL APIT meg irjon ra 1 het alatt jatekot..szerencsetlenek..oruljetek hogy valaki csinalt egy ujdonsagot ami felbaszta az allovizet.

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#27) Menthirist válasza Kolbi_30 (#26) üzenetére


Menthirist
veterán

Hát meg eleve mintha havonta 15 AAA kat. játék jönne. Egy évben jön egy pár, ezekből ha levonjuk a warner és ubisoft műveket, még kevesebb marad. Azokban pedig nem kis százalékban volt mantle.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#28) zseko válasza Kolbi_30 (#26) üzenetére


zseko
veterán

Jaja. Ugyanolyan korlátoltak mint a régi api-k. Nem irigylem az ilyenek családját otthon.

HR24.hu

(#29) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ennek a támogatása mennyi munkát, időt igényel a játékfejlesztők részéről?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#30) O_L_I válasza Tigerclaw (#29) üzenetére


O_L_I
őstag

Inkább az a kérdés, hogy megtérül-e. Mert ha nem, akkor senki sem fogja beépíteni.

(#31) Whysperer válasza kisbalázs (#18) üzenetére


Whysperer
addikt

+1

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#32) CybonTom válasza Tigerclaw (#29) üzenetére


CybonTom
tag

Elviekben Mantle alapok dolgoznak a 2 konzolban is és mivel ps4 alatt már működik, ezért elviekben csak idő kérdése, hogy megtanulják kihasználni. Gondolom az igény meglesz rá szélesebb körben is, szóval el is kezdik megtanulni, közben kijön majd a dx12 ami szintén építkezik a Mantle-ra is (bizonyos részei) így az alapok/ parancsok nagyon hasonlóak lesznek mindegyik platformon. Igazából a low level api mellett ez a nagy eredménye az AMD-nek, hogy elérte, hogy a jövőben (legalábbis a 2 konzol életciklusa alatt) könnyebb lesz elviekben a játékokat átportolni PC-re is (amire most a legtöbb cég egyáltalán nem, vagy alig fordít időt és pénzt, látjuk is az eredményeket) és elviekben jóval kevesebb idő/pénz arányban mint eddig. Persze ez nem fog automatikus kánaánt hozni, de azért a lehetőségeket kibővíti egyértelműen.

[ Szerkesztve ]

(#33) Joseph0319 válasza CybonTom (#32) üzenetére


Joseph0319
csendes tag

+1

(#35) Fiery válasza Jacek (#24) üzenetére


Fiery
veterán

Az, hogy az AMD kitalal valami tok jo dolgot, aztan mas meg learatja a baberokat, mas meggazdagodik belole, mas jol jar. Az AMD meg mar evek ota a tönk (= csőd) szelen tancol. Jo otleteik vannak, csak azokat vegig is kellene vinni, nem pedig hagyni, hogy mas jol jarjon vele.

Teny, hogy mi mint PC felhasznalok jol jarunk az AMD okossagaival, de most mar jo lenne, ha az AMD is jol jarna. Szep dolog aranyosnak beallitani az AMD-t, hogy jofejsegbol nyilt szabvanyokat fejleszt meg atadja a (kemeny munkaval) megszerzett tudasat es tapasztalatait masoknak, a kozossegnek adott esetben, csak sajnos jofejsegbol csak addig lehet eljutni, ahol most az AMD tart. Az AMD ennel tobbet erdemelne, es SZVSZ tobbre is vihetne, ha nem jofejkedne ilyen sokat.

A dolog masik vetulete, az a jol megszokott oriasi hype, amit az AMD minden ilyen fejlesztesnel igyekszik generalni (bizonyos ujsagirok meg ra is erositenek erre, fene tudja, miert, talan rajongasbol, talan mas miatt), aztan meg vagy jon a kopp (Bulldozer, Kaveri, stb), vagy mas ellopja a show-t (Mantle), de a vegeredmenyben jon a szokasos underdelivery. Van aztan, amirol me'g nem derult ki, mi lesz vele, pl. HSA vagy Zen, de a hype ott is megvan gazdagon :)

[ Szerkesztve ]

(#36) Xmister válasza Robert07 (#22) üzenetére


Xmister
senior tag

Biztos, hogy az NV is támogatni fogja előbb-utóbb, ahogy a Mantl...Vulkan-t is.

(#37) Kolbi_30 válasza Fiery (#35) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Pl lehet venni radeon kartyakat, vidia helyett..aztan tamogatod a ceget..ennyi.

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#38) TTomax válasza Kolbi_30 (#37) üzenetére


TTomax
nagyúr

Már vettünk párat,de már nincs szükség több könyvtámasztékra...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#39) CybonTom válasza Cobra652 (#34) üzenetére


CybonTom
tag

Egyáltalán nem a grafikáról beszélek (bár azért ajánlom figyelmedbe az Order 1886 -ot, ami játéknak kicsit hulladék, mivel interaktív film lett, de a látványra nem lehet panasz és én azt mondom, hogy még mindig nem tanulták meg teljesen programozni a konzolokat), hanem konkrétan a pc portok minőségéről, ami sok esetben katasztrófa, mert vannak kiadók akik költenek rá, mint pld az EA és vannak kiadók, akik bevallottan nem, mind pld az ubrokások. Ezen változtat az, hogy elviekben jóval kisebb költségből lehet majd átültetni pc-re a programokat konzolról, így jóval több programnak lesz lehetősége pc-n is tiszteletét tenni és jobban megcsinált portolással... de csak lehetősége, mert amúgy ez a kiadókon múlik majd megint csak (az uborkásokról el tudom képzelni, hogy ezután még annyit se fognak költeni rá mint eddig, bár ne legyen igazam).

[ Szerkesztve ]

(#40) freeapro


freeapro
senior tag

Szerintem az AMD szép tudatosan építgeti a jövőt. Rájött, hogy az Intelt másolva sosem fogja utolérni, ezért más utat választott. Megvette az ATI-t rágyúrt a GPU-ra, integrálta APU-ba, megnyerte a konzolkat és vele a játékfejlesztőket, majd a fejlesztőkkel a háta mögött elkezdte magára formálni a szabványokat.
Ahhoz, hogy ezt elérje nem hetek hónapok kellettek, hanem évek, de be fog ez érni.

(#41) sb válasza Fiery (#6) üzenetére


sb
veterán

Láttad már eddig? Játékban vagy akárhol? Nem.
Akkor meg láthatod, hogy elég jól titkolták eddig. :D

@TTomax
Az igen! Keményen megmondtad! Most aztán mindenki kivágta a könyvtámasz AMD-jét a gépből. :DDD :B

[ Szerkesztve ]

(#42) O_L_I válasza Fiery (#35) üzenetére


O_L_I
őstag

Áhhháá eddig azt hittem te simán csak utálod az AMD-t de mostmár látom, hogy te titokban egy csalódott és dühös AMD fan vagy. (üdv a klubban :DDD )

(#43) TTomax válasza sb (#41) üzenetére


TTomax
nagyúr

Az hogy te mit hova vágsz ki a te dolgod,de nekem ilyen funkciót tölt be egy 290X lightning meg 290gaming,kedvem nincs öket berakni egy cfre...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#44) Mr Bond 007 válasza TTomax (#43) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Majd elmorzsolunk egy könnycseppet érted. :DDD

(#45) TTomax válasza Mr Bond 007 (#44) üzenetére


TTomax
nagyúr

Senki nem kérte...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#46) tom_tol válasza Fiery (#35) üzenetére


tom_tol
addikt

Pár nap és kiderül, hogy az AMD egy nonprofit szerveztet akit csak a közjó érdekel.
Több mint egy éve van Mantle, miért vártak vele ennyi ideig ?
Én azt gondolom, hogy a Mantle egyszerűen nem hozta meg a várt eredményeket és még mindig jobb volt ingyen odaadni, így legalább az AMD "aranyos" és "jó fej".

(#47) Menthirist válasza tom_tol (#46) üzenetére


Menthirist
veterán

De hogyhogy nem hozta az eredményeket? Hozta. Mindkét radeonomon. Nem is kicsit.

Ha eladásokra gondolsz, egyrészt azt ők sem gondolták hogy azonnal el fogják adogatni az emberek a kártyájukat, másrészt pedig nem igazán volt új kártyájuk a megjelenése óta. Tehát eladásokban sem várhattak drámai változást.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#48) MaUser válasza tom_tol (#46) üzenetére


MaUser
addikt

Felejtsük már el ezt az AMD "aranyos" és "jó fej" dumát. Ha kis piaci szereplő vagy, akkor a legjobb mód a saját technológia bevezetésére a nyílt szabvány. Ha nagyobb szereplők mögéd állnak, a te megoldásod lesz az elfogadott, amihez nyilván te értesz a legjobban és ebből fogsz profitálni. Nyilván meg lehetne próbálni zártan is, csak kis piaci penetráció mellett öngyilkosság, hacsak nem valami kiemelkedőt alkotsz. Ezért adta fillérekért a JVC a VHS licencet, ezért próbálta a Toshiba anno a HDDVD-t fillérekért elterjeszteni. Ez valamikor bejön (VHS), valamikor meg bukta lesz (HDDVD -> pedig az elején fényévekre volt az 5 percig bootoló bluray játszókhoz képest, csak hát volt egy ps3 után...).

sb: Hát talán mondjuk sikerült annak beszólnod aki itt talán egyedüliként birtokolt nagyjából minden csúcskártyát az elmúlt években. Meg nagyjából elévülhetetlen érdemei vannak a microlag issue elismerésében a két nagy gyártónál.. :DDD

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#49) parampa


parampa
aktív tag

Limites ... az eszük tokja az limites meg a valóságérzékelö detektoruk.
Jelen techre meg fosnak optimalizálni, drivert írni eladható vasat gyártani.
Lesz sírás a low level API-k miatt nem férnek bele az adott idö/pénz keretbe.

(#50) Loha válasza O_L_I (#13) üzenetére


Loha
veterán

Van most is jó pár olyan VGA ami folyamatosan TDP és hőfok limit közelében üzemel.
Jobb kihasználás egyben nagyobb fogyasztást és hőtermelést is jelent, tehát ezek a VGA-k csökkenteni fogják az órajelüket, hogy beleférjenek a limitekbe, ami viszont nem tesz jót a teljesítménynek...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.