Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Az igen. Ezek szerint a pózerkedésen kívül van, amire jó az iPad.
Alapos iromány, gratula.

(#2) nord_ válasza FoxiestFox (#1) üzenetére


nord_
veterán

Zenei és oktatási téren eddig is nagyszerű volt ez a táblagép...

(#3) winhate


winhate
őstag

Samplitude imadtam Amiga n ma mar csak SPC MUSICMAKER re van idom androidon

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#4) FoxiestFox válasza nord_ (#2) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Előbbiről nem tudtam, utóbbiról már hallottam kósza híreket... dicséretes akkor.

(#5) F34R válasza nord_ (#2) üzenetére


F34R
nagyúr

bezony bezony , mikor nehany eve lattam hogy a Cubase Studio-t is lehet rola vezerelni kicsit leesett az alam.

(#6) Auratech


Auratech
őstag

Alaposan átnéztem a kínálatot, mielőtt költségbe vertem volna magam. Androidon is van jó progi:
Audio Evolution Mobile például. Szerkesztési feladatra biztosan kiváló. A hardverek támogatásának és a projekt export-importnak a hiánya miatt(profi daw alkalmazásba) került ki a képből. Ami késik, nem múlik.
Biztosan lesz újabb érkező. iPadra is megjelent a Steinberg Cubasis progija. Korábban a Cubase light verziója volt a Cubasis a hősidőkben..

Auratech Field Recording

(#7) Soma01


Soma01
veterán

Amúgy van valami technikai vagy tudás/minőségbeli (pl hardver) oka is annak, hogy az ilyen és hasonló audio szoftverek Apple termékekre jönnek ki? Vagy csak ilyen "i" termék van legtöbb az USA-ban ergo erre kell fejleszteni, mert ez a legnagyobb piac?
Mert léteznek Androidra is már jól felszerelt gépek. Erősebb CPU, több RAM.... Vagy más jó minőségű hardver kell ehhez ami nincs meg az Androidos cuccokban? Mi?

(#8) Benyo0210 válasza Soma01 (#7) üzenetére


Benyo0210
csendes tag

Én úgy tudom hogy az Apple termékeinek sokkal jobb a késleltetése és ezért célszerűbb arra fejleszteni DAW cuccokat de lehet hogy nincs igazam. Már én se emlékszem hol olvastam majd valaki rámcáfol ha nem így van. :)

(#9) Auratech válasza Soma01 (#7) üzenetére


Auratech
őstag

Szerintem hardveres oka semmi nincs. A fizikai felépítés egyelemű szabványa és a pontosan rászabott azonos házbeli operációs rendszer könnyebbé teszi a megvalósítását ilyen alkalmazásoknak. A márka vonzása is benne van természetesen.
Nexus 10-re is minden további nélkül meg lehet írni egy ilyen szoftvert.
Az Audio Evolution Mobile biztos kiválóan elfut a Google tábláján. Tavaly március óta van a piacon.
AEM

Ha valamelyik profi cég, például a Steinberg hajlandó lenne megírni a Cubasist androidra, bevonzaná a többi céget is. Ahogy a pc esetében, úgy az android szabványaira is lehetne egységes "drivert" készíteni a Core Audio armos portja, vagy a Win8 hasonló armos audio api-jához hasonlóan.

Minden androidos táblában van usb2 port, aminek a szabványa általános.
Meddig tartana megírni egy olyan felületet, ami a sok száz féle usb-s hangkütyüvel szabványosan kommunikálni képes?

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#10) dabadab


dabadab
titán

Csak kotozkodeskeppen: ahhoz kepest, hogy kiemeled a VST-ket, teljesen elhanyagolod azt, hogy a windowsos / maces VST-k nem mennek iPaden, csak a direkt ra keszitett darabok, marpedig ez azert fontos lehet.

(#7) Soma01: legjobb tudomasom szerint az iOS sokkal jobban all a hangkesleltetessel, mint az Android - ez mondjuk pont egy DAW eseten olyan sokat nem szamit, viszont jol betesz a realtime cuccoknak, es ez valoszinuleg magaval vonzza, hogy mindenki inkabb az iOS-t celozza (meg az Apple amugy is hagyomanyosan eros az audiovilagban).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#11) kissthomas válasza Soma01 (#7) üzenetére


kissthomas
csendes tag

A hardver manapság nem számít... Max annyiban, hogy az apple termékek kokrét hardverelemeket határoznak meg, így a driver-mizéria egy fokkal könnyebben kezelhető, a rendszer stabilabb (persze a hangkártya driverhez kell egy jó gyártó:) )

A szoftver eléggé fontos: pl a CoreAudio ami az alap Mac-es hangkezelő simán oda tud verni akár egy ASIO-s windowsos pc-nek, ráadásul ha nincs ASIO/Kernel driver egy hangkártyához a windows alatt felejtős, mivel a MME és társai akár több másodperces késleltetéseket is okozhatnak.

Bár egyesek szerint a Mac sem a régi az utóbbi időben, kezdenek elfordulni a profi vonaltól és a mainstream-re koncentrálni, így a legendás stabilitás már nincs meg mint anno...

ThomaS

(#12) Auratech válasza dabadab (#10) üzenetére


Auratech
őstag

Igazad van, hogy nem írtam konkrétan. "A PC-s VST effekteket nem tudjuk az Aurián használni, A MAC-es VST, AU, Rtas-t sem."

Megkövetlek, két helyen beírtam kiegészítésül, hogy a "VST effektek IOS portja"

Még sosem tudtam MAC-ról pc-re vinni VST effektet, hacsak a telepítőlemezén nem volt ott a dmg fájl.
VST effektel lehet bővíteni például keverőpultot is. Ott egészen eszköz specifikus firmware-updateként megy a bővítés.

Auratech Field Recording

(#13) Auratech válasza Auratech (#12) üzenetére


Auratech
őstag

Vagyis fordítva PC-ről MAC-ra. :)

"VST requires separate installations for Windows, Mac OS X and Linux and IOS" -wiki

Auratech Field Recording

(#14) Auratech válasza kissthomas (#11) üzenetére


Auratech
őstag

Minden mai pc-s hangeszköz képes alacsony késleltetéssel működni, aminek wdm drivere van.
Erre szolgál például az ASIO4ALL ingyenes progi, ami ASIO drivert mutat a csak avval működni képes programok számára. Minden ma kapható pc-s alaplapi chipset támogatva van.

Auratech Field Recording

(#15) dabadab válasza Auratech (#13) üzenetére


dabadab
titán

Ezzel tisztaban vagyok, annyi kiegeszitessel, hogy Linux alatt szokas WINE-nal windowsos VST-ket hasznalni, mert arra alig van valami es pont ezert latom eleg elesen, hogy a "tud VST-ket kezelni" es a "tud VST-ket kezelni, csak pont azokat nem, amiket hasznalni is akarnek" kozott mekkora kulonbseg van :) (Azt mondjuk nem tudom, hogy az iOS hogy all VST-k szempontjabol)

DRM is theft

(#16) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Köszönjük a cikket! Amúgy van egy typo az egyik kép fölött: nem bitwing, hanem bitwig a szoftver neve.

(#17) nuke7


nuke7
veterán

Mi volt az plusz 2 euro..? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#18) szilagyiv


szilagyiv
senior tag

Nagyon szép cikk, köszönet érte!
Azt az egyet viszont nem sikerült megértenem, miért érdemes iPad-et használni ilyen feladatra? Értem én, hogy ultrahordozható, de életszerű az, hogy a hangstúdiót magával viszi az ember?

(#19) Auratech


Auratech
őstag

Igen, a VST az egy szabvány, ami sokféle platformon képes működni. minden rendszeren más motorral.
A közös, amiért érdemes használni, az annak a lehetősége. hogy a MAC-en telepített Fab-ProQ beállításait át tudom vinni bármelyik más platformon telepített FabPro-Q plugin használatára. Például.

- Az automatika is megjegyzi platform függetlenül a beállítások változtatását, tehát azt is tudom vinni.
Például: Itthon elkészítek egy mix vázlatot és tudva, milyen effekteket használhatok a másik stúdióban, jelesül Waves, azokat használom, ha megvannak (verziószám lényeges, hogy azonos legyen)
A teljes digitális keverés Mixer beállításait el tudom menteni egy .mix fájlba, ami a teljes digitális setupot tartalmazza a csatornaelemek, pluginek, minden kutyafüle beállításait. Máshol, más platformon centire azt kapom, mint itthon, teljesen más környezetben.

- Az IOS esetében portolható a vst szabvány. Bármelyik effektet el lehetne készíteni IOS-re. Az, hogy mi készül el, a gyártók együttműködésének feltétele. Ahányat megcsinálnak IOS-re, annyi van.
Az Auria pillanatnyilag az egyetlen, ami VST szabványú plugin leírókkal kompatibilis.

- 2 Euro azért ugrott le, mert ki volt centizve a pénzem a programra. Először levont 2 Euró tanzakció regisztációt és megtagadta a továbblépést, mert nem volt elég pénz a számlán. Még egyszer elküldtem. Még egyszer levont 2 Eurót. Amikor sikerült végre, csak a második 2 Euró lett jóváírva a vételárba. Nem értek nagyon hozzá. Lehet, hogy ki tudnám küzdeni az első kettőt is, de lusta vagyok rá.

- Miért érdemes iPadot vinni? Könnyebb a csomagom két kilóval és nem kell fosni, hogy két óra múlva, már nincs áram. Ugyanazt meg tudom oldani, mintha laptopot vinnék. Ugyanúgy rádugom az interfészre, mint a laptopot. És NÉMA! odatehetem a mikrofonok mellé, akár.

Auratech Field Recording

(#20) dabadab válasza Auratech (#19) üzenetére


dabadab
titán

"Az IOS esetében portolható a vst szabvány. Bármelyik effektet el lehetne készíteni IOS-re."

Ehhez ket kiegeszites kell azert:
Egyreszt az, hogy a portolas nem teljesen trivialis, egyreszt azert, mert a GUI-t szinte biztosan ujra kell irni, masreszt meg lehet, hogy a plugin hasznal valami libraryt, ami nincs meg iOS-re.
Masreszt meg fent irtam a Linux kapcsan, hogy mekkora kulonbseg van az "el lehet kesziteni" meg az "elkeszitik" kozott (a linuxos VST-ket kb. egy kezemen meg tudom szamolni).

DRM is theft

(#21) Auratech válasza dabadab (#20) üzenetére


Auratech
őstag

Nem vagyok programozó. Annyit látok, hogy a x86 winPC-n működő FabProQ ugyanaz, mint OS-X-en és IOS-en. A működési módoknak, paramétereknek azonosaknak kell lenniük, platform függetlenül. Hogy ez milyen programozói tevékenység eredménye, nem érdekel. A működő effektek minősége, erőforrás igénye közel azonos. IOS-n, mintha takarékosabb lenne. Teszek majd egy próbát egész pontosan azonos mixer beállításokkal, mert ez érdekel.
Nem tehetek róla, hogy nem készítik el a megfelelő linuxos VST könyvtárakat. Lehet, nem látják benne a pénzt. Nem tudom. Adobe CS6 sincs Linuxon, meg sok más sincs. Nem bírok gondolkodni róla. Engem tényleg nem érdekel a platform. Ha Auria Win-Rt-n lenne, arra ácsingóztam volna.
Nem érdekel a motor és az út. A sebesség érdekel.

Auratech Field Recording

(#22) nuke7 válasza Auratech (#19) üzenetére


nuke7
veterán

ja, igen. ezt a zárolást sokan félre-értelmezik.
banktól meg számlától függ tudtommal, hogy mikor írják jóvá.

(#21) Auratech: én annyit tennék hozzá, hogy nem érdekel a motor, ha megvan a sebesség mert az út és az utazás kell nekem :U

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#23) M@trixfan válasza FoxiestFox (#1) üzenetére


M@trixfan
addikt

Az ipad gyakorlatilag ipari sztenderd a tabletpiacon, ezt 2013-ban azért már lehet tudni. Felnőtt ember elég sokmindenre tud használni egy HDPI felületet ami a piac legjobb kapacitív érintésvezérlését tartalmazza és még színhelyes is. Annyi mindenre lehet használni az itt említett példák mellett, tényleg csak minimális fantázia kell hozzá.

twitter: MatrixfanLive

(#24) Auratech válasza M@trixfan (#23) üzenetére


Auratech
őstag

A fantázián túl azért kellet az is, hogy egy csapat azt mondja, megnyitunk egy új területet a felhasználók számára. Nagyon sokan, akik zenei programokat használnak nagygépen, laptopon, vártak már egy ilyesféle megoldást táblára is.
Az, hogy az első fecske is ilyen erősre sikeredett, mutatja, hogy a platformnak nincsenek olyan kezdeti technikai korlátai, mint a natív pc-s hősidőkben a sávok és effektek számában.

A portastúdiókhoz, mobil hdd rekorder eszközökhöz képest a pc-s és akár laptopos felvételi rendszerek rákfenéje a zajkibocsátás (venti, egér, hdd és kezelőszervek hangja...i) volt, ami miatt a felvétel helyétől fizikailag mindig jó távol kellett bevackolni a stúdiót, mondjuk egy templomi felvételnél. Ehhez kellett egy 20 m-es csoportkábel plusszban..néha monitor is, hogy látni lehessen a zenészeket..
Most megvan a lehetőség, hogy a karmestertől, zenészektől pár méterre, közel lehessen dolgozni ugyanazzal a bemeneti minőséggel, mint pár éve, pár millóval beljebb...

Auratech Field Recording

(#25) Soma01


Soma01
veterán

(nem vagyok profi :N )
Mivel digitalizálod a felvételeket? Milyen mintavételezéssel? PCM? DSD? Vagy dsd-t kezel ez a szoftver?

(#26) Auratech válasza Soma01 (#25) üzenetére


Auratech
őstag

PCM 16-24 bit 44.1-96 Khz a lehetőség. A dsd a Phillips, a Korg meg a Sony területe főként. Az teljesen más tészta. Gyökeresen más rendszerű a bitstream felvételek szerkesztése. SADiE és Pyramix, Sonoma rendszerek vannak a Korg saját szerkesztőjén kívül. Audiofil mastering rögzítőként vannak inkább használatban pár ezer dollárért.. Szerintem mellekvágány, bár fejlett technológia.
Presonus fire prom volt, megszoktam. Tervben egy Presonus AudioBox 44VSL van nyárra.
...Próbáltam Focusrite Scarlett 18-al, és a filléres Behringer uca202-vel. Rendben vannak.
A Presonushoz könnyen lehet hordozható tápot illeszteni 12v-10w-at. Avval 5-6 órát elmegy fantomtáppal is.

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#27) zsolidodd válasza Soma01 (#7) üzenetére


zsolidodd
senior tag

Szerintem az lehet az oka, hogy nagyobb a vásárlási hajlandóság az ios használók körében, mint androidon, és a kalózkodás is nehezebben kivitelezhető.

(#28) Auratech válasza zsolidodd (#27) üzenetére


Auratech
őstag

A tárgyalt szoftvert is el lehet lopni, mint majdnem minden terméket. Más kérdés, hogy érdemes-e? A magyar fizetési viszonyokhoz hasonló jövedelemszinttel sem indokolható viszont egy ilyen, hosszútávon használható alkalmazás esetében. Ez nem pénzkérdés, döntés kérdése.
Az Auria light verziójának féláron semmi értelmét nem látom. Az viszont jó lenne, ha egy 16bit 22Khz-es max. 8 csatornás, 2 buszos, hardverkezelés nélküli ingyenes verzió megjelenne. Van erre példa akár a Steinbergéknél is...

Az IOS is tele van remek, ingyenes appokkal. Szinte minden dolgot meg lehet oldani pénzkiadás nélkül, némi odafigyeléssel. November óta most vettem meg az AV-playerHD-t kb. 800 ft-ért...az Aurián kívül.
Az eszközzel létrehozott értékek katalizálják a fejlesztéseket.
Az Auria erősen rétegtermék, speciális felhasználási területtel. A sokmilliós iPad táborban azonban ez a réteg számszerűen hatalmas a stúdiószoftverek eladási mutatóihoz képest.

Auratech Field Recording

(#29) Auratech


Auratech
őstag

Az androidosoknak is van újdonság a zenefronton.
A srác (Nis S.) gpu-ra készített zengetővel lett ismert és most androidos szintit csinált, ami igen jól szól..
HEAT-video
HEAT-VST-site

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#30) zsolidodd válasza Auratech (#28) üzenetére


zsolidodd
senior tag

AV Player HD nagyon jó program, megéri az árát!

(#31) Auratech


Auratech
őstag

Tudom, hogy ez nem olyan lényeges és eltörpül egy slágertémához képest de azért kicsit legyez...
[P:C][/P]
Köszönöm az érdeklődést!

Auratech Field Recording

(#32) Auratech


Auratech
őstag

Az Auria igen rendben van. Már gyorsan megy a finomabb vágások, mixek készítése is. Egy balettverseny összes zenei anyagát rendbe raktam. Vágás, hangerő, leúsztatás, hangszínek tekintetében.
Negatívum nincs. Mondjuk jó lenne egy két gesztus vezérlő parancs a billkombik helyettesítésére.

Auratech Field Recording

(#33) Auratech


Auratech
őstag

Most nézem, hogy egy hónap eltelt hirtelen. Azóta az Auria is kicsit okosabb lett.
Megvettem hozzá a videó import plugint kábé 1200 ft-ért. Arra jó, hogy a dropboxban lévő küldendő videókat beimportálva annak hangját pillanatok alatt rendesen szintbe tegyem, effektezzem, szűrjem.
Aztán egy kattintással visszaírjam az eredeti film hangja helyére frame pontosan. Ezt pc-n is megtehetem, de szinte körülményesebben, mint a táblán.
Vagy a kamerahang alá tegyem az erdeti zenét, ami a kamerahangon azért mindig szar. A tapsokat, számok közti nézőtéri hangot meg hagyom élni...

Használható még valósidejű effekt prociként is, a felvételi sávban aktiválva a plugineket. Alacsonyra állítva a késést teljesen használható.
Csináltam egy fx projektet erre a célra. A "presetek" a sávok. Minden sáv más-más felhasználási terület. Egyszerre több is aktiválható. Ráadásul van aux fx és subgrupp, master fx is. össze lehet kutyulni a hangzást..

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#34) Auratech


Auratech
őstag

Auria ismét okosodott. Midi implementálás és egy kiváló szerkesztési ikonsor, mivel kiváltották a menüből válogató szánkózást.
Aztán beszereztem egy olyan progit, ami az érintőfelületen kiválóan használható. A hangszerek is egész jól játszhatóak, valószerűek. Az iFretles Sax.

Auratech Field Recording

(#35) Auratech


Auratech
őstag

A még mindig beszerzésre váró hordozható interfész tekintetében változtatok a terven. A Presonus vsl 44 helyett egy Zoom H6 lesz a befutó. Mivel 4 miki bemenete van a sztereó mikrofonján kívül, már sokkal jobb, mint a H4n. Nekem 3 miki bemenet kell.
Nyilván a minősége hajszálnyival alatta lehet a Presonusnak, de cserébe a saját táp és kijelző, rögzítés, mikrofonok...hatalmas előny mobil körülmények közt. 400 dolcsiért. Itthon nyilván 160 felett nyit...
Pillanatnyilag a H6 iPaddal csak sztereóban képes komunikálni. Szerintem ez biztosan javul egy firm. fejlesztéssel. Emiatt picit várok. Core audio esetén iPad2 felett nincs akadálya a multitrack átvitelnek..

Auratech Field Recording

(#36) Auratech válasza Auratech (#35) üzenetére


Auratech
őstag

No megvan a H6 kicsike. Jobb, mint gondoltam.
Az előfokok minősége egészen rendben van. Több vélemény szerint is felnőttesen stúdiós.
A beharangozott hírekkel ellentétben pontosan azonos paraméterekkel kommunikál iPaddal, mint bármely más core audio eszközzel. Tehát 6:2-24/96.
A mobil stúdió lassan összeáll:
- iPad4, mint daw hw
- Auria mint daw szoft. Mastering app, Profi analizátor app, egyebek...
- Zoom H6, mnt előfok és önálló felvevő cserélhető mikrofonokkal
- XMS tárcsa, saját fejlesztés három mikrofonra építve. Adaptív, a többi sztereó felvételi technikához képest
sokkal természetesebb sztereó teret ad speciális lehallgatási körülmények (fejhallgató) nélkül is.
- Hosszan kitolható könnyű állvány, akár orgona felvételéhez is.
- DSLR kamera videó felvételhez, külső mikrofonbemenettel.

Ami még kell.
- Kettő Rode NT1. Egy Rode NT55.
Ezek a lehető legkisebb zajú, olcsó, jó minőségű mikrofonok, ami kevés áramot vesznek fel és elektromosan is passzolnak a Zoom előfokaihoz. Szinte zajtalanok.
- 10-15m négyeres minőségi csoportkábel. Egy kábel a tevezett motoros beállítást táplálja, vezérli. A zajtalan működési mód miatt nem kell messze menni a a zenészektől. Elég a rövidebb kábelezés.
- USB power pack. 6 db 18650 akkura épülő két kimenetes usb tápforrás. 2.1A/5V kimenet iPad részére. 1A kimenet a H6 részére, vagy másra. Az akkuk minőségétől függően 14 000mAh/5V áll rendelkezésre. Ez egy teljes napot megold kültéren. Talán egy napelemes töltő lehetne pluszban...
- 70-300 obi a Nikonhoz. Az alapobi helyett.
- Parabola tányér lézeres irányzékkal, az egészen pontos távfelvételhez, ami beemelhető a sztereó képbe. Akrilból, esetleg lamellákból legyezőszerűen összeállítva, összecsukhatóan. Mikrofonja egy Behringer B5, cserélhető kapszulával.
- Szélfogók a mikrofonokhoz a lehető legfinomabb anyagból. mind a tárcsára, mind a mikrofonokra. Ez az időjárástól is védi némileg őket.
Kábé ennyi.

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.