Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) F e Z o


F e Z o
veterán

10"-os kijelző alatt én se vennék nettopot. Mindenestre bőven elég egy duplamagos atommal szerelt nettop átlagos felhasználásra (netezés, töltés), minimális fogyasztás mellett.

H2O über alles!

(#2) t72killer válasza F e Z o (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Duplamagos nem járt a kezemben (pl eee 1201N) azok már - főleg ion grafikával társítva - FULL HD tartalmakat is gond nélkül megjelenítenek. az egymagosok azért még itt nem járnak sajnos. ( az intelnek a GMA 3150 helyett vmi használhatóbb cuccot kellett vna az N450-be tokoznia)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3) mmdms válasza t72killer (#2) üzenetére


mmdms
addikt

Az atom n450 se dupla magos, csak HT-s?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#4) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Én sem érzem gyengének a procit (1.5-ös Pentium M), inkább a GPU a szűk keresztmetszet.. :)

(#5) mmdms


mmdms
addikt

Jobban átnézve ezeket a teszteket, az athlon64 a legjobb választás szerintem, igaz annak a fogyasztásával nem vagyok tisztában hogy mekkora. az előbb én is lefuttattam ugyanezeket egy n270-esen, de nekem csak 1*512 MB 533-as ram van a netbookba, de kb ugyanazokat az eredményeket kaptam én is. Ennyire mindegy ezeknél a teszteknél hogy milyen memóriát használok?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#6) t72killer válasza mmdms (#3) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Csak HT sajnos :( szép is lenne CPU+GPU párostól, hogy 2CPU maggal 5.5W-ot egyen:))

#4 igen, az nvidia vagy ATI piacra dobhatna egy mini PCIe-es grafikai gyorsítót 1W-os fogyasztással. nem kell egy erőművész, csak pl 2-4 teljesértékű nvidia fermi feldolgozóegység, vagy 10-20 ATI shader proci a megfelelő DX11-es körítéssel (a compute shader miatt), és mindjárt szárnyakat kapna a szabvány DXVA HD lejátszás.

Aztán forrasztanánk őket ezerrel a régi eee PC-kbe, mint a broadcom crystal HD-ját:))

#5 az Athlon64 volt korának (2003-2005) izomprocija notebookfronton, az enyém 60W-ot(!!) eszik, elsőgenerációs lévén. Az egy évvel fiatalabbak (2004) már "csak" 35W-ot esznek.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7) mmdms válasza t72killer (#6) üzenetére


mmdms
addikt

Aham, így már más a leányzó fekvése. Bár nem mintha ez is olyan hatalmas szám lenne, de az atomhoz képest jó nagy különbség.

szerk: melegedéssel te hogyan vagy? kb 10 perce megy a netbook, nem csinálok rajta semmit és 76 fokos a cpu dióda, 720p-s flesh mellet 107 fok. Baromira nem érzem természetes dolognak.

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#8) Tim82


Tim82
nagyúr

Engem ez a teszt inkább megerősít abban, hogy netbook helyett Centrino-s, használt business class subnotebook-okat ajánljak az ismerőseimnek. Teljesítményben kb. egy szinten vannak, a subnotik viszont sokkal jobb összeszerelési minőséggel rendelkeznek, jobban használható képarány/felbontás stb. A netbook-ok mellett az érvényes garancián kívül - szerintem - nem sok minden szól.

Én 45k-ért vettem itt a Hardveraprón egy Toshiba Portege M300-at: 1.2 GHz ULV Dothan, 1.25 GB RAM, beépített DVD-író, 100 GB HDD, b/g-s wifi és bluetooth, 3.5 órás akku, 12" 1024*768 kijelző, fém készülékház, 1.6 kg-os súly. Kaptam hozzá bőr mappát és oldaltáskát is, valamint megvan az eredeti XP recovery is. Hiába öt éves gép, mindennapi használatra tökéletes (HD-filmet azért nem erről nézek). Szerintem ezzel egy garanciális netbook sem ér fel (amelyik igen, annak az ára legalább 2-2.5* ennek).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#9) t72killer válasza mmdms (#7) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

igen, fogyasztást tekintve ég és föld :) az eMachines egy DTR noti, majd' 4 kilós, és újkorában sem bírta az akksija 2 óránál tovább.

Azóta eltelt 7év, és ugyanazt a teljesítményt sikerült egy kb tizedakkora fogyasztású borítékba tenni. Egyedül a VGA hiányzik, csináltam 3DMark 2005 és 2006 tesztet, a GMA 3150 kb ötödét tudja a szintén 7éves radeon 9600-nak:(

#8: az eee 1001P-mel kapcsolatban semmi panaszom nincs az összeszerelést tekintve, nagyon masszív kis jószág, matt LCD-vel, recézett (nem ujlenyomatosodó/karcolódó) felületekkel, stabil zsanérral. A billentyűzet is jó minőségű és elég jól kezelhető - Eddig kb döntetlen.

Amiben a netbook jobb: még könnyebb (az enyém 3 cellás /4 órás akksival 1.1kg, 8órással 1.3kg) és még tovább bírja az akksi ( 6cellán 8órát, nekem sajna csak 3cellás akku van még)

Az 1.2GHz-es dothan teljesítményben azért minimálisan már alatta lehet az N450-nek. GPU-ból milyen van a toshibádban? lehet, még az is elveri a 3150-emet :U

#10: igen, ez volt főleg kéznél. havertól vannak eredményeim 1700MHz-es dothannal, szinte pontosan 10%-kal gyorsabb az 1.5GHz-es elődnél. Ez azért annyira nem borítja fel a rangsort :)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#11) Kobak77


Kobak77
aktív tag

Az én szemem a hőskoron akadt meg. Mert ugye kinek, mi a hőskor. Én sima Pentium és Pentium MMX procis laptopokra csorgattam a nyálam. P3-as már több is volt (2x IBM T20 + IBM T23). Szóval nálam a Centrino már bőven a hőskor utáni technológia :)

(#12) Kobak77 válasza t72killer (#2) üzenetére


Kobak77
aktív tag

Lehet én vagyok túl egyszerű, de sose értettem, hogy hogy-hol bír logikusan összekapcsolódni a full-hd videó meg a 10 colos kijelző...

Nettop az más, de most netbookról volt szó

(#13) t72killer válasza Kobak77 (#11) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

hát igen, ez életkorfüggő :) a Pentium 2 korában én még a gimi padjait koptattam, és örültem, hogyha asztali gép közelébe jutottam. Az első komolyabb laptop, ami "szembejött az utcán" egy 1.6GHz-es centrino volt.
#12 VGA kábelen és külső monitoron kapcsolódik :P pl ha átmegy az ember mozizni a haverokkal, akkor kapásból a netbookon viszem a filmet és helyben lejátsszuk. Az SD-hez képest már a 720p is óriási ugrás (ez még megy).

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#14) Tim82 válasza t72killer (#9) üzenetére


Tim82
nagyúr

És mennyivel került többe az 1001P? :)

Mobilról írok, így nem fogok tudni linkelni, a proci Pentium M 753. A GPU szintén Intel, az Extreme Graphics (a GMA elődje) nem fogja elverni a GMA 3150-edet. :)

Nekem alkalmanként kifejezetten jól jön a beépített optikai meghajtó, az 1001P-d külső meghajtóval azért ugyanolyan súlyban lenne.

Office-jellegű használatra pedig szvsz kifejezetten alkalmasabb a 4:3 képarány.

Ha egyébként elkezdek költeni a notira (SSD, új akku - azzal kb. 6 órát menne), már nem lenne annyira jó ár/érték arányú vétel, de egyelőre megfelel. Ha leváltanám, valószínűleg egy HP 2510p lenne az utódja.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#15) Tim82 válasza t72killer (#9) üzenetére


Tim82
nagyúr

Dupla...

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#16) t72killer válasza Tim82 (#14) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nekem 171€-ba fájt :)) (kb 45kHUF) összesen, saturn nyitási akció :K

néztem a notebookchecken, látom, még az enyémnél is van egyszerűbb grafika:))

A beépített DVD olvasó/íróval kapcsolatban maximálisan igazad van, főleg, h elég sok DVD-m van, most kezdhetem az egész adagot külső winyóra másolni... bár ezt előbb-utóbb megtettem volna amúgyis.

Amolyan utazógépek ezek. Ha elutazol vmi céges talira v konferenciára a világ túlsó végébe (bár lehet ez csak EU túlsó vége úgy, hogy van közbe 3-4 átszállás), akkor nincs szükséged DVD íróra, viszont a 2-3 centivel kisebb méret, a 30 dekával könyebb súly és az egész utat kibíró akksi jól jön.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17) Tim82 válasza t72killer (#16) üzenetére


Tim82
nagyúr

Magyarországon az kb. 80-90 ezer akkor... :U

Én úgy döntöttem, hogy inkább legyen beépített optikai meghajtó, az 1,6 kg még így is baráti. Ami a méretet illeti, nem nagyobb az alapterülete egy A4-es lapnál és kb. 3 cm vastag, még second skin-nel is belefér oldaltáskába.

Még ha vennék egy új akkut, amivel nagyon baráti lenne az üzemideje, plusz egy IDE csatis SSD-t, akkor járnék a közelében a 1001P magyarországi árának. De jelenleg kb. 2 órányi vonatozást kell kibírnia, annyira elég is.

Egyébként volt rosszabb integrált grafika is (pl. Intel i810, Trident stb.).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#18) t72killer válasza Tim82 (#17) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azért az SSD dolog nem olcsó, pláne, ha vmi gyorsabbat szeretnél :U . Énis gondoltam rá (kb SSD upgrade-del lennék olyan szinten, mintha rendes áron vettem vna) de majd inkább megvárom a modderek eredményeit, és ha lehet, egy broadcom crystal HD karit teszek bele.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19) Syl válasza Kobak77 (#11) üzenetére


Syl
nagyúr

Hőskor? ZX Spetrum :))
A nyálcsorgatás pedig az Atari 520ST/Amiga 1000-től indult be.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#20) Tim82 válasza t72killer (#18) üzenetére


Tim82
nagyúr

Egy IDE csatis, MLC SSD elég volna... De 64 GB-os kellene, 32 GB nekem nem szokott elégnek bizonyulni. Külföldről úgy 30-35k volna. Csak akkor már inkább eladni -> venni HP 2510p-t és abba SLC-s SSD-t volna érdemes. Drágább, de hosszútávon kifizetődőbb megoldás.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#21) t72killer válasza Tim82 (#20) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Amúgy a bootidőn kívül nem tudom, mennyi pluszt hoz egy SSD. Ha elég a RAM + esetleg egy gyors SD kártya readyboost-hoz és kész.

A fennmaradó tőkét meg egy nagyobb (ezáltal gyorsabb) winyóba fektetném inkább. Mondjuk itt jön elő a régi gép hátránya: IDE csatis cuccok kellenek, amik drágábbak a SATA-nál.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22) adalbert1 válasza Tim82 (#20) üzenetére


adalbert1
veterán

A 2510p-be viszont még mindig csak 1.8-as HDD megy bele nem? Így ugye SSD téren is eléggé limitáltak a lehetőségek. Vagy caddyvel tennéd bele az ODD helyére? Nekem az elődje van, az nc2400, de eddig minden ilyen megoldást elvetettem, egyszerűen annyit nem szándékoztam költeni rá...

(#23) Tim82 válasza t72killer (#21) üzenetére


Tim82
nagyúr

Hosszabb távon ezért éri meg jobban egy ULV C2D processzoros business class subnotebook. :) De rövidebb távon (1, maximum 2 év) egy Centrino-s subnoti használati értéke szerintem egyenértékű egy egymagos Atom-os netbook-éval, kb. azonos ütemben avulnak el hardveresen.

100 GB nagyjából elég, a vinyó nem lassabb érzésre, mint egy WD3200BEVE (ez a legnagyobb IDE noti HDD). A 16 MB cache-nek köszönhetően ritkán kell "gondolkodnia". :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#24) Kobak77 válasza Syl (#19) üzenetére


Kobak77
aktív tag

Jaaaa, hogy nem csak laptop számít? Akkor nálam C64 :)!

(#25) t72killer válasza Tim82 (#23) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Fogalmazzunk úgy, hogy hosszabb távon jobban kiszolgálja az embert egy C2D. Viszont ha azt nézzük, mennyiért vettük a gépeinket (~40/45) sokkal jobb üzletet kötöttünk, mintha egy 140+k-s CULV-s gépet vettünk volna, ami 2év múlva ugyanúgy 40k-t ér, mint amennyiért a centrinós rendszeredet vetted.

PC piacon hosszú távra nagyon nem éri meg vásárolni, azt szoktam mondani, mindenki azt vegye, ami neki tényleg szükséges, és amit 80-90%-ban kihasznál.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#26) Tim82 válasza adalbert1 (#22) üzenetére


Tim82
nagyúr

De, sajnos 1.8"való bele. Ráadásul PATA. Viszont én már rendeltem egy másik Toshiba subnotiba ilyen SSD-t, ez lesz a barátnőm gépe.

t72killer: ez igaz, ha nem ivódott volna belénk a fogyasztói szemlélet, akkor rájönnénk, hogy netezésre, office-ra, avi-ra egy 1 GHz körüli Tualatin-os notebook is elég volna, 512 MB RAm-mal, XP-vel. (Jut eszembe, azért Centrino-s sub-okon szvsz XP-nek van értelme, azon pedig nincs ReadyBoost.)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#27) t72killer válasza Tim82 (#26) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ami reális igény még a teljesítmény mellett, hogy hosszú legyen az akksiidő - ez még egy kézzelfogható dolog.

Amúgy sokáig akartam izomnotit venni c2D procival, diszkrét VGA-val, de végiggondoltam, miket csinálok: 40% netezés, 40%office/munka, 10% játék régi játékokkal (starcraft, heroes partyk) és 10% filmezés, aminek kb fele HD.

Itt egyesegyedül a HD lejátszás lóg ki, ha azt is tudná a pici gép, akkor az infrastruktúrán (külső monitor, hangszórók) kívül már otthoni gép se kéne. Amire lehet, hogy váltok majd: egy ION 2 csipszetes valami, 2magos atommal.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#28) Tim82 válasza t72killer (#27) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én játékra, HD-nézésre asztali gépet (illetve HTPC-t) használok. :)

(Bár a Baldur's Gate-tel az Intel Extreme Graphics is könnyedén megbirkózik.) :))

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#29) t72killer válasza Tim82 (#28) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, a starcraft-tal se volt bajom, próbaképp lejátszottam egy meccset nagy pályán, sok géppel és szépen vitte:) Még ki fogom próbálni a warcraft3-at és Heroes V-öt is. (heroes 4 fut)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30) veector


veector
senior tag

Atomot nagybetűvel ha a processzorra gondolsz...

(#31) t72killer válasza veector (#30) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Javítva

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32) veector válasza t72killer (#31) üzenetére


veector
senior tag

:R
Am jó cikk

(#33) zeg


zeg
senior tag

FPU teszt is beleférhetett volna, szvsz már a leggyengébb 2004-es 1.5gigás 2mega L2 dothan(400FSB) is odab@sz az atomnak (a lőtéri kutyát sem érdekli xy teszt szerinti memória késleltetés), a 2 gigás dothan a 3gigás p4-nek megfelelőt pedig szégyen lenne egy atomocskához hasonlítani.

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#34) t72killer válasza zeg (#33) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ott van a 3 FPU teszt az Everestből (SinJulia, Mandel, Julia) - Mandel-ben durva a lemaradásuk (149 vs 289) SinJuliában csak kb 10% az Atom hátránya, míg Juliában az Atom vezet 50%-kal (818 vs 539).

így elég lesz :)? Elírtam a tengelyfeliratokat a CPU tesztes képen, már látom, javítva, és köszi.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35) Thunderzolee

Jó cikk, de nem csak a legkisebb, és legkorábbi Pentium M-el kellett volna összehasonlítani, bár fogyasztásban kétségtelenül az áll szinte legközelebb az Atomhoz.

Pentium M:
130nm.......Banias: 400FSB 1MB L2 1.3-1.5GHz
90nm.......Dothan: 400FSB 2MB L2 1.5-2.1GHz
533FSB 2MB L2 1.6-2.26GHz

Illetve voltak még alacsonyabb órajellel még kevesebbet fogyasztó típusok is.
Aztán ezek után már a kétmagosok jöttek.

A 705-ös egy Banias, a legelső szériából, amint itt valaki linkelte már.

Szüleimnél levő laptopban 770-es Pentium M van, ez egy 533-as Dothan, a második legnagyobb a sorozatból, 2.13GHz-es órajellel.
A 720p-s videokat gond nélkül viszi, bár 70-90%-os prociterhelése van, sajnos a noti VGA-ja egy 6800-as nVidia Go, ez még a HD támogatós előtti időkből van, így nem is segít be a procinak. Az 1080-as HD-n ez meg is látszik, élvezhetetlenül beszaggat, sajnos nem bírja a proci. :N

Csináltam egy táblázatot, ugyanaz, mint a tiéd, csak rátettem a 770-es Pentium M-et összehasonlításképp. :)

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#36) t72killer válasza Thunderzolee (#35) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Köszi az adatokat! én sajnos csak egy 705M-es géphez férek hozzá. Havertól vannak adatok 1700MHz-es Dothan-ra, ami kb annyit tud, mint az A64-esem.

A 770-nek már természetesen felül kell múlnia az Atomot, hisz a nála 500MHz-el lassabb teljesít kb az N450 szintjén:)

Ami meglep, hogy a 2GHz centrino még nem viszi a 1080p-t, gondoltam, annak már illene. CoreAVC kodek+MPCHC kombóval próbáltad?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#37) t72killer válasza t72killer (#36) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lejárt a szerk...
Szóval úgy néz ki, a teljesítmény/órajel arányt nézve a Dothan még mindig 10-20% körül vezet a pine trail-lel szemben. Kíváncsi leszek, mikor jut el az intel oda, hogy 2W-os keretbe bele tudjon szorítani egy 4500MHD szintű grafikát, és 2*2GHz körüli CPU magot... talán majd 22nm-en. :U

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#38) t72killer válasza mmdms (#7) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Most látom, h elfelejtettem a hőmérsékletre válaszolni: nálam nagyon forrófejű a processzor, alap használat mellett 70-80fok körül van a CPU dióda, bár 85 fölé hosszas nyúzással (3DMark 2 órán át) sem sikerült vinni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#39) laci1128 válasza t72killer (#29) üzenetére


laci1128
tag

Azért valljuk be igen égő lenne, ha a StarCraft nem menne zökkenőmentesen bármilyen '99 körüli vagy újabb konfiguráción. De még az elvont custom map-eket leszámítva egy Pentium-on is játszhatóak gond nélkül a hivatalos map-ek teljes létszámmal. :) A WarCraft III már más tészta, oda már DirectX-re képes videovezérlő sem árt (szóval Pentium-os konfigok kilőve :DDD ), de azért még egy ExtremeGraphics/GMA is könnyedén megbírkódik vele, ellenben a Heroes V az már kihívást jelenthet nem csak az Intel "videovezérlőinek" hanem a kis Atomnak is. Az Intel féle képalkotásért felelős eszközök mellett csak a jobb fogyasztás és az alacsonyabb hőkibocsátás (ahol nincsen teljesítmény ott hő sem keletkezhet) szól. Ezekben viszont igen jók.

[ Szerkesztve ]

"But at least the code looked good, which is the main thing."

(#40) t72killer válasza laci1128 (#39) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Heroes 5-tel kapcsolatban énis szkeptikus vagyok, az athlon64-es notim naaaagyon lassan+akadozva vitte, főleg RAM-hiány miatt (512MB-om volt anno). ez az eee-nél nem lesz gond, tudok neki 2GB-ot adni, a grafika viszont ötödét tudja a mobility radeon 9600-nak:(

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#41) zeg válasza t72killer (#34) üzenetére


zeg
senior tag

Oks, most már értem a táblázatot:)

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#42) #43960832


#43960832
törölt tag

1.6 Ghz Dothan Pentium M teszteredmények:

CPU Queen 3056
CPU Photo Worxx 2207
CPU Zlib 9579
CPU AES 2788
FPU Julia 620
FPU Mandel 293
FPU SinJulia 354

A tesztek kb felében jobban szerepelt, mint az azonos órajelű Atom.

(#43) t72killer válasza #43960832 (#42) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

köszi az adatokat :) Igen, az a mandel teszt nagyon kifog az Atomokon. máshol túl nagy lemaradás nincs.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#44) Csabicsekker


Csabicsekker
csendes tag

Nekem van egy Intel Atom N270-es Amilo Mini Ui 3520-as netbookom. Egy bajom van/volt vele, hogy nagyon kicsi a 8,9"-os kijelzője. Idáig azért elég volt, mert csak internetezés és levelezés volt amire használtam. néha egy filmet is megnéztem rajta. Kicsit lassú, de ezeket azért simán vitte.

Most úgy néz ki hogy laptopon is fogok dolgozni, ami alapból nagyobb kijelző méretet jelent, és azt hogy főleg office-t fogok használni.

Akinek van tapasztalata, az megírná, hogy egy Mobile Intel® Pentium® M 740 CPU 1.73Hz Cache 2MB /533FSB-es gép 1GB RAM-mal az Atom-hoz képes hol helyezkedik el? Gyorsabb, lassabb?
Mindkettőn XP futna. Nem szívesen adnék ki nagyon sokat új notira, ha nem tudom kihasznáni a C2D előnyeit, főleg, hogy a használt gép kb. a negyedébe kerülne.

Köszi.

(#45) t72killer válasza Csabicsekker (#44) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

az 1.73-as centrinó már egyértelműen gyorsabb az Atomnál. Arra kell csak odafigyelni, hogy legyen elég RAM (=1+GB) és a winyó se a leglassabb fajtából legyen -mert ugye ezek egy mai netbookban adottak, de egy 5-6éves notiban nem feltétlenül.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#46) Csabicsekker válasza t72killer (#45) üzenetére


Csabicsekker
csendes tag

Nagyon köszi. 1GB RAM van abban, amit kinéztem. IDE 2.5 (ATA–6) 5400 rpm
vinyó van benne. Igaz, csak 40 GB-os, de ha veszek mellé egy külső vinyót, arra bőven elfér minden cuccom.

Még azt az egyet nem tudom, hogy egy 6 cellás aksival kb. mennyit megy el. A netbook-om simán elmegy három órát a három cellás aksijával.
Köszi.

(#47) t72killer válasza Csabicsekker (#46) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az teljesen az akksi korától függ. Új 6cellással simán kéne mennie 4órát. régivel lehet, 2-t sem.
A winyót javaslom, h egyenesen a gépbe vedd, pl egy 500GB-os IDE winyót, mert akkor a rendszered is jelentősen gyorsul. (tény viszont, h kb annyiba fáj, mint 2TB külső :()

Én épp a 7végén teszteltem az 1001p-met akksiszempontból, win7+SHE alatt 201 percet, Ubuntu netbook remix (10.04) alatt 165 percet bírt intenzív wifizéssel, némi youtoube-olással.

Ami előnye lehet még a centrinónak, ha szerencséd van, 2-2.2GHz-ig tudod húzni, és akkor elvileg le tud játszani fullHD-t (ilyen tapasztalatom még nem volt).

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#48) Tim82 válasza t72killer (#47) üzenetére


Tim82
nagyúr

Van 2.5" 500 GB-os PATA vinyó? Tudtommal 320 a max. (WD3200BEVE)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49) Csabicsekker válasza t72killer (#47) üzenetére


Csabicsekker
csendes tag

Úgy tudom az akksi 80-85%-os állapotban van az újkorihoz képest. Ha több, mint 3 órát elmegy, akkor az már nekem nagyon jó. HD filmeket nem akarok nézni rajta egyelőre, de kösz az ötletet.

Elgondolkodtam most a Dell Mini 1012-esen is (Atom N450-es proci van benne) mert a 6 cellás akksival adják, ami nagyon jó, de nem sokkal nagyobb a kijelzője.

Ugyanakkora, és ugyanaz a proci van benne, mint a te 1001p-dben. Neked hogy vált be?
Office-os cuccok elmennek rajta? Neked is 6 cellás az akksi? 10,1"-os a kijelződ, mint a Dell-nél?

Igazából csak a hosszabb akkkuidő, a garancia, és a kisebb súly szól az Atom procis gépek mellett, ha a Centrino-s gép tényleg gyorsabb. Árban ugyanannyira jövök ki, ha veszek még egy akksit a Centrino-s géphez.

[ Szerkesztve ]

(#50) t72killer válasza Csabicsekker (#49) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Office 2010-et használgattam rajta, de csak kisebb dolgokra még: röccenésmentesen ment powersaver (CPU downclockolva 800-1200MHz-re) módban. Amúgy kb minden akadásmentesen megy ezen a sebességen (6-8IE ablak, 1 exceltábla, 1 eszközkezelő, 1 filekezelő megnyitva, Avira antivir bekapcsolva). Komolyabb flash tartalmak (720p video) viszont megfektetik.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.