Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dbius


dbius
veterán

Nem volt sok időm a leírásra, de mivel nem akartam, hogy a feledés homályába vesszen a dolog, ezért gyorsan leírtam, hátha másnak is a segítségére lesz.

(#2) Cythyel


Cythyel
senior tag

Kössz a leírást. Pont a héten adtam el cirka 10 ilyen Acer Aspire 5735Z-332G25MN gépet.
Amúgymeg az Atheros modulja az egy AR5KB02-es egység. Vista alatt is csak egy bizonyos Foxconn driverrel megy.

(#3) rgqjx


rgqjx
aktív tag

Atheros chiphez a Madwifi driver is jól működik, bár nem tudom, hogy ebben a konkrét esetben megy-e...

(#4) appel válasza dbius (#1) üzenetére


appel
őstag

köszi....

jókor jött a leírás, mert már heggesztgettem én is egy ideje az n-es wifi-t a laptopon, de madwifi-vel csak addig sikerült eljutnom, hogy wpa hálózatot már sikerült használni, de wpa2-t nem...
megcsináltam a leírás alapján, azóta tökéletesen műxik wpa2-vel is.
nekem nem volt gondom az eredeti leírással, azzal is simán ment.

köszi még1x

[ Szerkesztve ]

(#5) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Köszi a cikket, meglett az utolsó láncszem a wifim működésre bírására az asztali gépemen :)

Igazából a lényeg az volt hogy egyáltalán tudjak wifit csinálni Linuxra (mert ugye az asztali gép az drótos hálón van :D ) de nem ment (igaz, nem is nagyon néztem utána.
:C :R

Mutogatni való hater díszpinty

(#6) saja


saja
tag

Hasznos infók vannak benne. Én ndiswrapper-t használok egy ar5008k/ vagy valami hasonló atheros chipsetes draft 'n'-es vacakhoz. És viszi az n szabványt is! Fullon megy. Intrepiddel. :DD

keep calm and code erlang

(#7) dbius válasza rgqjx (#3) üzenetére


dbius
veterán

Amennyire olvasgattam a google találatokat, volt akinek ment madwifivel, volt akinek nem, így azt nem is próbáltam.

Mivel az általam írt módszerrel életre kelt a wifi, valamint a laptop wifi gombjának a ledje is, és az eddigi tapasztalatok alapján normálisan működik a wifi, így további alternatív megoldásokba nem vágtam bele.

(#8) Nx


Nx
csendes tag

Ezzel a megoldással csak az a probléma, hogy a legközelebbi kernel update-nél nem fog működni a dolog, és újra kell telepíteni.
Szerencsére ubuntuban létezik a linux-backports-modules csomag, ami ugyanúgy tartalmazza a legújabb wireless drivereket. Javaslom hogy inkább azt telepítsd fel, mert az dkms-t használ, úgyhogy ha jön egy kernel update, akkor automágikusan újrafordítja a nem kompatibilis drivereket.

(#9) dbius válasza Nx (#8) üzenetére


dbius
veterán

Ma volt a kezemben ugyanaz a laptop és volt kernelfrissítés is. Igaz, hogy a wifit nem használtam, de a kernelfrissítés után is működött a wifi led, valamint látta a vezeték nélküli hálókat.

Legközelebb a kezembe kerül ellenőrzöm!

(#10) dbius válasza Nx (#8) üzenetére


dbius
veterán

Köszönöm a figyelemfelhívást és tájékoztatást! Igazad volt, ma ismét használtam a laptopot, kernelfrissítést követően, és nem működött megfelelően.

A te általad javasoltakat kipróbáltam, működik! :C

Az írást a fentieknek megfelelően kiegészítettem!

Minden érintett nevében köszönöm :R

(#11) Nx válasza dbius (#10) üzenetére


Nx
csendes tag

Mégsem volt teljesen igazam, az l-b-m csomag nem használ dkms-t, hanem még a régi csomagkezelős megoldást (tehát amikor új kernel van akkor feltöltenek egy új verziót az l-b-m metacsomagból ami magával rántja a legújabb kernelhez való l-b-m csomagot), amit intrepid előtt használtak az nvidia/fglrx driverekhez is. A végeredmény mindenesetre ugyanaz (feltéve hogy a csomagkészítők nem hibáznak...)
A fentiek fényében az Igazság-minisztérium kéri az utolsó bekezdés kijavítását :)

(#12) dbius válasza Nx (#11) üzenetére


dbius
veterán

Azóta én is felfigyeltem erre, na de a lényeg a folyamatos működés. Ez elvileg biztosított lesz remélhetőleg.

(#13) cudar07


cudar07
senior tag

THX :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.