Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ricinus13


ricinus13
senior tag

A második oldalon lévő fényerő táblázat kicsit kusza.

(#2) moma


moma
őstag

Ez megakartam már kérdezni. Fotózásnál fény szempontból egy beltéri nem ragyogóra kivilágított nappali az minek számít inkább, nappali vagy fényhiányos környezet?

we all deserve a bit of luck.

(#3) Bone123 válasza ricinus13 (#1) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Hopp, elcsúszott két sor. Köszönet az észrevételért! :R

(#4) Zsidaaj


Zsidaaj
tag

G3 kopi :D ez kesz

186 pozitív és 0 negatív értékelés az oldalon!

(#5) kcsa


kcsa
veterán

Antutu menjen a "hatékonyság" mappába? Mi a halált keresne ott?

(#6) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Hát azon a 2. kerületi - vélhetően - bazi drága ingatlanon miért van akkor dzsindzsa? :Y Ott szipcsiszupcsi kertnek kéne lennie a lakók örömére. Ráadásul nem is egy kis telek van ott a képeket nézve, bőven lenen hely ott egy kellemes hely kialakítására. Ehelyett a 30ezer forintos telekárnál meg a dzsindzsa van csak. Nem értem. Illetve van egy gyanúm, hogy miért ilyen. Feltételezem, hogy társasházi tulajdon és mindenki f0sik bele.

(#7) DonMaster


DonMaster
addikt

Ez akkora Copy Paste telefon, mint a huzzat, ilyet a samsung nem nyult le az apple-töl , lekerekitett hátso gomb laseres auto focus, mi ez? az LG megvette titokban az Asus-t? vagy mi?

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#8) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

A 75ezres ár elég meredek. Persze, jó a kamera, de 75ezerért azért már elég nagy a választék. Snapi 410 menjen inkább a 60ezer alatti kategóriába!

Minden szavam magánvélemény!

(#9) matteo_szg válasza DonMaster (#7) üzenetére


matteo_szg
őstag

Pont senkit nem érdekel már az egyes dizájnelemek felhasználása...lásd. pl. HTC One A9, vagy a One M7 egyes részleteinek megjelenése az Apple termékein.

jupiiii

(#10) lory256


lory256
csendes tag

Emagon 71.900amugy. Erdekesseg hogy a roman emagon 59be jon ki. Hogy mitol ekkora a kulonbseg nemtudom.

(#11) MeGabee


MeGabee
senior tag

Szvsz kár volt ebbe s410-et rakni,van valami kellemes feelingje,hogy az Asus Intel procikkal szerelte a telefontjait.Így ez nekem csak egy újabb tömegcikk,ami ugyan nem rossz,de nem is emelkedik ki a mezőnyből.

Viszont hatalmas pirospont a viszonylag kis akkuval elért egész jó üzemidő miatt.

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#12) atikó


atikó
őstag

azt a xenon vakut inkább beépítete volna a hátlapba!

(#14) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

75 ezer forintért vékony ez a hardveres felhozatal. Kellemes kis készülék lenne, de kicsit későn érkezett. A 6" verziónak is csak HD a felbontása?

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#15) DonMaster válasza matteo_szg (#9) üzenetére


DonMaster
addikt

de ez itt nem egyes részletei hanem konkrétan a logo-és minimális részlet más de minden ugyan az,

nem az van hogy hasonlit rá mert ez is lekerekitatt, emg minden, hanem az-ez csak más a logo.
és itt nem csak designe ellemekröl vna szo, hogy lekerekitett, hanem totál kialakitásrol. pont oylan mint egy kinai szifon amin ottvan középen a gomb lent, mint az iphone nál, távolrol nem mondanád emg hogy az nem is iphone, hanem egy klon, ez is pont olyan, LG G3 klon.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#16) ricinus13 válasza DonMaster (#15) üzenetére


ricinus13
senior tag

Teljesen egyetértek. Nem hiszem el hogy ezt nem látja valaki.
A hátlap ugyan az mint a G3-nak.

(#17) dave0825


dave0825
őstag

"továbbra SEM roskadozik az opcióktól" akart lenni? Ott elírtátok, és így eléggé félreérthető. :)

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#18) matteo_szg válasza ricinus13 (#16) üzenetére


matteo_szg
őstag

Fogd a kezedben mindkét telefont, és rájössz, hogy nem ugyanaz. :)
Nem kell ehhez különösebben látni vagy nem látni.

De no offense, részemről téma lezárva.

jupiiii

(#19) zjuhasz


zjuhasz
aktív tag

érdekes, máshol 2400-as akkuról írnak, itt meg csak 2070mAh

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#20) Vikooo


Vikooo
addikt

Jo kis teszt, szeretem, hogy Bone123 mindig alaposan es hozzaertoen kivesezi a kamera reszt!
A telefon viszont nem jon be, foleg, hogy nem tul egyedi.

(#21) noezmegmi


noezmegmi
tag

Asus megint a részleteken kezd elhasalni :( fényerő 400 nit alatt kevés :( saját tabletem az élő példa nappali fényben árnyékolni, nyári nap az meg tökfölösleges vinni, mert reménytelen :W van tavaszi képem amikor kocsiban félig árnyékolva látni, hogy a napos részen semmit nem lehet látni, árnyékolva is alig látszik. De legalább a Ram amiben nem filléreskedtek :C várjuk az élő teszteteket amikor a napi használat során fog produkálni. Optimizálás az valamiért nem az Asus erőssége :(

Samsung Galaxy S Advance GT-I9070 \ Sony Xperia SP C5303 \ Honor 4x

(#22) lajos75


lajos75
senior tag

ASUS ZenFone 2 Laser ZE500KL 16GB = 65545Ft. :Y az ipon.hu-n
[link]

(#23) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

turheto.

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#24) Khelben válasza Zsidaaj (#4) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nekem is ez jutott eszembe. Az Apple sokkal kevesebbért is perelt már.

(#25) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Köszi a tesztet.

(#26) hagymas7up


hagymas7up
tag

Nekem az lenne a kérdésem, hogy melyik 60k környéki Asus a 4Gb RAM-os? Úgy emlékszem van ilyen! Ez amúgy nagyon tetszetős csak az a 2Gb RAM! Kár az S4-et lecserélni erre.

Eladó Siemens S3-at, S10 Active-ot, illetve Alcatel OT Com-ot keresek. Ha tud valaki PÜ. Thx

(#27) Janaboy válasza dave0825 (#17) üzenetére


Janaboy
veterán

Szerintem oda inkább egy "IS" akart kerülni, mivel valóban rengeteg beállítási lehetőség van a ZenUI-ban a témázást illetően meg főleg! Én nagyon szerettem..Sony saját felületét nem szeretem ennyire..

Janaboy

(#28) gergejly


gergejly
aktív tag

Látom előszeretettel fotózod a Márkus éttermet. Egyszer bejöhetnél egy bambira, ott dolgozom.
Peace

(#29) viano válasza zjuhasz (#19) üzenetére


viano
aktív tag

Mert van hozzá olyan is (speckó szerint), csak a forgalmazók gondolom az olcsóbbal rendelik, mert így jobb lehet az árrés.
Egyébként a 2070, 2400mAh szokásos méretek, biztos lesz választék csere-akkuból.

Amúgy pedig akku-szempontból kiválóan szerepelt a tesztben még a kisebb akkuval is, (ha valaki nem olvasta volna azt a részt).

[ Szerkesztve ]

(#30) viano válasza lajos75 (#22) üzenetére


viano
aktív tag

Azért nem árt vigyázni a ZE500KL-lel, mert van ebből
- budget (herélt) változat is, 8 Mp-es kamerával,
- sőt az még 8 GB-os tárolóval is előfordul.

Ez mind a ZE500KL típusjelzés alatt, ami így sajnos nem a legegyértelműbb jelölés, eltekintve most a ZenFone 2 márkanévként való használatától.

A színválaszték pedig típusonként és országonként (régiókként) is változik.

(#31) dave0825 válasza Janaboy (#27) üzenetére


dave0825
őstag

Ja igen, tényleg, bocs. Valamiért úgy értettem a "roskadozik" szót, hogy hiányos. :B Nem tudom, hogy miért. :DDD

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#32) zjuhasz válasza viano (#29) üzenetére


zjuhasz
aktív tag

A Speedshopban 75-ért 2400-as akku van, az Iponban 65 a fekete, de 85 ezer az arany és a fehér. Az akkuról nem írnak. Az adatlapja meg szar az Iponban, 5,5" és 170g van írva...

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#34) lajos75 válasza zjuhasz (#32) üzenetére


lajos75
senior tag

Nincs az elírva!

(#35) zjuhasz válasza lajos75 (#34) üzenetére


zjuhasz
aktív tag

hogyhogy nincs?
szted 5,5"? vagy 170gramm?

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#36) zjuhasz


zjuhasz
aktív tag

ha egy admin olvassa ezt, akkor megoldható lenne egy fórum egyesítés:
itt ugyanez megy: [link]

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#37) lajos75 válasza zjuhasz (#35) üzenetére


lajos75
senior tag

Nézd meg a Asus oldalán hogy van ilyen hogy 5,5" 170g 3000mA akku

[ Szerkesztve ]

(#38) viano válasza lajos75 (#37) üzenetére


viano
aktív tag

. . . csak ezek az adatok már a ZE550KL típus, azaz az 5,5 zollos adatai,
a fő-felirat (és az ár!) szerint pedig a kisebb 5 zollos készülékről lenne szó.

(Egyébként egy nagy nulla egy ilyen adatlap, de a weboldal is szép történet, nem szívesen számolnám össze hágy link van rajta.)

Szóval
ZE500KL
ZE550KL
nem keverendő és - mint már írtam - vannak még altípusok is, mint kisebb kamera (8Mp) és 8 GB belső tár és a kétféle akku kapacitás.
Ez azért kiad pár típusváltozatot és
akkor még nem beszéltünk az erősebb (Snapdragon 615 és 616) SoC-ekkel szerelt FHD-s változatokról.

(#39) janeszgol


janeszgol
félisten

Oké majdnem ennyiért van Sony M4 Aqua, ami erősebb, viszont kamerában talán gyengébb picivel.
Kicsit drága ez az Asus, és a legnagyobb hibája a kevés fényereje. Én nem adtam volna plecsnit.

[ Szerkesztve ]

(#40) viano válasza janeszgol (#39) üzenetére


viano
aktív tag

. . . 8 GB belső tárral, amiből alig több, mint 1GB szabad gyári állapotban?!
Gyakorlatilag használhatatlan, akkor minek az erősebb SoC?
Ne haragudj,de ezt rendesen benézted, egyébként egy Dual SIM-est, ahhoz is illene hasonlítani.
Ott már 16GB van az M4-ben is, no azt az árat nézzük meg!
Ja és sufni garancia nem játszik.

Egyébként, mondjuk a Moto G 3rd Gen. 2GB-oshoz hasonlítsd árban
. . . és nem feltétlenül a drágább helyeken kell venni, amazonon vannak jó árak.

(#41) janeszgol válasza viano (#40) üzenetére


janeszgol
félisten

Igen ez igaz. Elfelejtettem, hogy DS kiszerelés ez. Akkor nem jó, nem is lehet alternatíva az M4 Aqua.

[ Szerkesztve ]

(#42) Joe.36 válasza tothmaxy182 (#8) üzenetére


Joe.36
addikt

[Ennyi az annyi :) ]

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#43) gabor231


gabor231
tag

én is néztem ezt.de végül a meizu m2 note lesz a befutó.50 ért.nagyon erősen odaver a nagyoknak.akik már nemtudnak mit kérni a cuccaikért.

(#44) viano válasza gabor231 (#43) üzenetére


viano
aktív tag

Ez is elérhető 200 € alatt normális garanciával és szoftverrel, frissítésekkel.
Megnézem, mit fogsz kapni a Meizu-tól.

Olvasd el a Zenfone Selfie tesztjét ott részletesen ki van vesézve a ZenUI és az ASUS sw. support.

"Az Asus egyelőre az 5.0-s Androidra épített kezelőfelülettel teszi egyedivé a menürendszert, amely tényleg az egyik legjobb a piacon. Visszafogott, témázható, mégis sok extrát tud . . ." Bog

(Ez egy tapasztalt tesztelő véleménye, aki egyébként szerintem kicsit szigorú volt a Selfie-hez.)

Jobb helyeket pedig, garanciális hiba esetén árvisszatérítés, ill. készülékbiztosítás (csere!) inkluzíve.

[ Szerkesztve ]

(#45) lory256 válasza Dr.FantastiK (#23) üzenetére


lory256
csendes tag

Emagon is akciozzak, 64.900 most.
[link]

(#46) Arween


Arween
senior tag

digiprime-tól vettem ze500kl típust 67e ft hivatalos 2 év garanciával,eddig nagyon meg vagyok elégedve vele :)

(#47) viano válasza Arween (#46) üzenetére


viano
aktív tag

ZE500KL ?

. . . én három változatot ismerek: (a RAM mindegyiknél 2 GB)
.............. 8 GB belsőtáras, 8 Megapixel kamera, 2070mAh akku,
.............. 16 GB belsőtáras, 8 Megapixel kamera, 2070mAh akku,
.............. 16 GB belsőtáras, 13 Megapixel kamera, ? akku, (2400mAh?)

Ez országonként, vagy forgalmazótól függően változik. Ez részben a színválasztékra is vonatkozik.

(#48) Duree


Duree
veterán

Nagyon jól néz ki,jók a paraméterei,de az ára nem kedvezö.Beleszürkül a mezönybe,semmi olyat nem ad ami felé billentené a mérleg nyelvét.

duree54

(#49) Arween válasza viano (#47) üzenetére


Arween
senior tag

igen ezt a modellt.

(#50) viano válasza Duree (#48) üzenetére


viano
aktív tag

Miért is nem kedvező az ára?

Melyik teló nyújt többet a posztolt árakon?
De nem kínait kérünk garancia és LTE Band 20 nélkül!

Valószínűleg akkor nagyon sok buta ember van, mert eddig amit láttam, mindenhol Bestseller és "Sold out"- okat lehet látni.
Egyébként a szürkeségről meg annyit, hogy szinte minden teló duál LTE SIM-et támogat, meg lézer autófókuszos mostanában, de a cserélhető akkut is ide sorolhatom . . .stb.
(. . . hogy ezek egy részét még a 4GB-os öreg Zenfone sem tudja, számít is az . . . )
Szerencsésebb helyeken meg 1 éves ingyenes készülékbiztosítás is jár, olyan feltételekkel, amiről mi még álmodni sem merünk.
Az előrendelések mellé meg eredeti Asus 10.000mAh-s Powerbankot is adtak ajándékba.
Tényleg olyan szürke mindennapos dolgok ezek . . .

Talán, ha először csinálnál egy-két összehasonlítást a neten .. . . megalapozottabb komment is összejöhetne. :(

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.