Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Vagy gond van a szövegértéssemmel..vagy kapunk egy ROG emblémás monitort..piros led karikával ami TN paneles..kicsit borsos áron:)

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#2) HUfantom válasza Apollo_21 (#1) üzenetére


HUfantom
őstag

Kicsit ???

Flame ON:
Ez kur**sokba kerül... OK, hogy 27 col de ne hülyéskedjünk már TN panel negyed millióért....

Ha IPS lenne akkor igen kicsit borsos, nemhogy vacak TN panellel...
Teljesen egyetértek a cikknek a végén a nagyon sokalljuk a vételárat -- nagyon finoman fogalmaztatok :)
Flame OFF.

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#3) E770


E770
senior tag

nem lesz kicsit sok az a meleg? ;]

warm 63156 K

(Színhőmérséklet-beállítások)

[ Szerkesztve ]

(#4) gianni85


gianni85
veterán

Részemről az ingyenes megoldás mellett voksolok és az AMD oldalára állok (illetve maradok) GPU terén. Nvidia egyébként is egy unszimpatikus bagázs.

(#1) Apollo_21
a "The way it's ment to be played"-nek ára van...

[ Szerkesztve ]

(#5) Apollo_21 válasza HUfantom (#2) üzenetére


Apollo_21
addikt

De, persze h mindkettőtöknek igaza van:D Csak valahol reméltem h rosszul értelmeztem:P

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#6) Findzs


Findzs
addikt

"Világmegváltó vagy humbug a legújabb fejlesztés, amiért a játékosok megőrülnek?"

én szoktam elég gyakran játszani tehát mondhatom magam játékosnak de nem vagyok "megőrülve" ezért a technikáért
ide is egyre többször beszivárognak ezek a hatásvadász gagyi dumák

egyébként engem nem zavar a tesztben vázolt jelenség ugyanis a játékra figyelek :U :B

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#7) xmaas


xmaas
őstag

Koszonjuk Asus erre nagy szukseg volt TN panel ennyiert :C ,aki ezert kepes egy fillert kifizetni az zakkant

(#8) Phobion válasza Findzs (#6) üzenetére


Phobion
őstag

Nem zavar a tearing? De jó szemed lehet :Y

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#9) Diocles válasza Findzs (#6) üzenetére


Diocles
aktív tag

Ezek a kattintásvadász dumák engem is nagyon zavarnak és az utóbbi időben nagyon rendszeressé kezdenek válni. Nem emiatt, hanem ennek ellenére olvastam el a cikket. Nem kell átvenni ezt az indexes színvonalat, mert az itteni olvasóközönség erre nem vevő. Örülök, hogy mindig az első hozzászólások között kéri ki ezeket magának valaki, ezzel is mutatva, hogy ez itt egy kontraproduktív dolog.

Két technológiai észrevétel.

1) gsync/adaptive sync: ez a technológia ugyanolyan alap kéne, hogy legyen, mint a mozgóképek esetén legalább 48 fps. A kép szétszakadozása vagy a felére bezuhanó framerate közül egyik sem elfogadható, mert semmi sem indokolja őket technológiailag. Az egyetlen értelmes megoldás az adaptív refresh rate.

2) A háttérvilágítás villogtatása nem a folyadékkristályok mozgásának rejtésére szolgál. Azért van rá szükség, mert ha egy mozgó objektumot követsz a szemeddel, akkor a "kitartott" kép csíkot húz a retinádon, a felvillantott azonban nem. Aki szeretné jobban megérteni a dolgot, az a low persistence display témában keresgéljen [1].

[1] Oculus Rift fórum, persistence alapok topik

[ Szerkesztve ]

(#10) Daywalker válasza Diocles (#9) üzenetére


Daywalker
addikt

Nem tudom milyen hatásvadász dolog van a bevezető mondatban, ami ennyire bánt? Egy szimpla kérdés, egy felvetés...hiszen még te is elismerted, hogy ennek egy alap technológiának kellene lennie, ergo nagyon sokan várják. Akkor mi ebben a hatásvadász?
Hidd el, a sok tízezer olvasóból nem mindenki napra kész, számukra az olyan szavak, mint g-sync meg a-sync alapból véve nem mondanak semmit, unalmasak, nekik igen is kell valami figyelemfelkeltő, hiszen mi sem azért írjuk meg, hogy ne olvassa senki. Nem csak azoknak írunk, akik kommentelnek, az csak egy töredéke az olvasótábornak - én látom a számokat, ezzel nem lehet vitázni - és azokat is be kell vonzani, akik azért nem kattintanának, mert nem tudják mi az a G-sync és lusták elolvasni. És igen, fontos a kattintás is, mi ugyanis ebből élünk, ha nincs kattintás, lehúzhatjuk a rolót és nem lesz mit olvasni.
Úgy érzem ez a lead annyira messze van az i betűs portnálnál alkalmazott címadástól (tudta-e nem fogja elhinni, látta-e, találja ki és sorolhatnám még, de sosem lenne vége...nap mint nap 20 ilyen van náluk, nálunk havonta talán 1 és az is jóval szelídebb), mint Makó Jeruzsálemtől. Nekünk is egyensúlyoznunk kell, ha azt hiszed ez könnyű, tévedsz! Nem hiszem, hogy ezért ekkora cirkuszt kéne csinálni.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#11) X Factor


X Factor
addikt

Úgy örültem, hogy végre megszűnnek a TN monitorok mióta 50k környékén is lehet vásárolni *-IPS panelos Dell, LG monitorokat.

Erre jönnek ezek a csoda G-Sync-ek, amik ismét legitimizálják az egészet egy réteg számára...

Make things work

(#12) Hardver Arc


Hardver Arc
senior tag

Ennyiért már inkább egy rohadás nagy led tv veszek amit ráköttök a gépre..
Vagy UHD is van ilyen árba bőven még olcsóbban is igaz bivaly kártya kell ahozz a felbontáshoz de akinek futja ilyen asus monitorra az biztos nem egy gtx660 kártyára akarja kötni hanem minimum egy titánra quadba :) ha ki akarja haszálni a monitor lehetőségeit szerintem..
Rosszul láttom?

[ Szerkesztve ]

(#13) h1mpi


h1mpi
nagyúr

A nagy okoskodóknak ajánlom "élőben" kipróbálni. Lesz csodálkozás a TN panelra... :K

Aki ezt 50K-s TN panellal meg bazi nagy LED TV-vel hasonlítja össze az értékelte saját magát. Nem nincs ilyen monitorom, de volt lehetőségem kipróbálni egy ismerősömnél és, ha az ára nem ennyi lenne és lehetne kapni 24"-ban, akkor itt figyelne az asztalon.

[ Szerkesztve ]

(#14) Peter13 válasza h1mpi (#13) üzenetére


Peter13
senior tag

TN panelhez képest meglepően jó kontrasztja van. Ez jó.
Drága. Ez nem jó.

De ami engem igazán kiakaszt, az az, hogy 200 dollárt :Y kér az NVIDIA a gyártótól a G-synch beépítéséért. Elmentek ezeknek otthonról???? Kb ennyiért már tőlük is egy középkategóriás kártyát lehet venni (750Ti), vagy kis híján egy 24-es IPS paneles monitort...értem én hogy kapitalizmus, de ezt valahol nagyon melléárazták (ne csodálkozzanak hogy az elmúlt egy évben finoman szólva sem lett piacvezető a technológia, pedig van benne potenciál)

Sokadszorra érzem úgy, hogy az agyonistenített NVIDIA marketing / business management részleget nagyon, de nagyon csúnyán ki kéne rúgni a p*csába. A mérnökeik tök jó dolgokat hoznak össze (a maxwell-t imádom, és ez is nagyon hasznos lenne), erre "bevezetik" egy ilyen agyahagyott ökör módon a piacra, habzsika módra. Nyomorult monitorgyártó meg oldja meg ahogy tudja (hogy kétszer annyiba kerül emiatt a kész termék)

Bocsánat a kirohanásért, de kiverte a biztosítékot...

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#15) Bugfix1984


Bugfix1984
aktív tag

Istenem, most kicsit felb....tam magam. A legtöbb kommentelő azt se tudja miről beszél,csak ránéztek az árra és mivel elérhetetlen ezért leszarozzátok, meg azért mert TN panel. Kicsit olvassatok utána és talán próbáljátok ki ezt a monitort, a legjobb amivel valaha találkoztam, pedig volt IPS-em is. Jó, hogy nem azt írjátok, hogy a 19"-os Belineám jobb ennél. Az IPON-ba 10db érkezett első körben és 3 hét alatt elvitték.Annyi az egész, hogy nem ti vagytok a célközönség, de ilyenkor nem fikázni kell, inkább el kell fogadni. Ezt a monitor bármelyik mellé odateszem, mind designban és tudásban egyaránt.....

(#16) ALLAT001


ALLAT001
senior tag

V-Syinc mennyit lassít a gépen? 10% max? :F

150k felárból mennyit lehet egy gépen gyorsítani? 100%?

Kinek éri ez meg? :F

(#17) D.Orion


D.Orion
veterán

Majd a marketing eladja ezt a borzadályt... :W

(#15) Bugfix1984: Mindent ár/teljesítmény/szolgáltalás arányban kell nézni. Ez a monitor így meg is bukik. Ennyi pénzért inkább egy Dell IPS.

[ Szerkesztve ]

(#18) gabber01


gabber01
addikt

Lehet itt dumálni, meg hőbörögni, hogy nem kéne egyből fikázni mert TN paneles, meg amíg nem láttuk élőben mit tud addig kuss mindenkinek, mert ez egy qrváradegecijó TN panel. Az igazság viszont akkor is az, hogy ez egy trágya, fos; pont ugyanúgy nézhetetlen 2 fokkal eltérve a középponttól, mint az összes többi TN-es monitor. Ettől már önmagában is használhatatlan az egész, pláne ha még az árát is hozzávesszük, ami egyszerűen kritikán aluli.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#19) X Factor válasza Bugfix1984 (#15) üzenetére


X Factor
addikt

A legtöbb kommentelő azt se tudja miről beszél,csak ránéztek az árra és mivel elérhetetlen ezért leszarozzátok, meg azért mert TN panel.

Én példának okáért egy szóval nem emlÍtettem az árát, sőt mint írtam, ezzel a G-Sync lépéssel újra képesek piacot teremteni a TN panelnak, pedig egyre több konzumer háztartásból sikerült kiűzni.

A 24"-nál még ok, a gamerek szépen megmagyarázzák a 144hz-üket, mindeki elfogadja.

Ettől független a legtöbb user-nek elég zavaró lehet, h. a nagy méretből adódóan, már akár egy prohardver böngészése közben az oldalsáv széleinek szÍnei invertálódnak.

Make things work

(#20) Tikakukac


Tikakukac
titán

Egy kettes odakerült az ár elé valamiért.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#21) Diocles válasza Daywalker (#10) üzenetére


Diocles
aktív tag

Igazad van, önmagában ez a cikk nem érdemelt volna ekkora háborgást, talán a többi sem. Azért fortyantam fel, mert megszoktam itt egy saját magatok által felállított sztenderdet, amitől kezdtek tendenciózusan eltérni és nekem a régi irányvonal tetszett. És nem is te vagy ezen a téren a legnagyobb szabálysértő, csak valamiért itt írtam ki magamból, sajnálom.

(#22) Daywalker válasza Diocles (#21) üzenetére


Daywalker
addikt

Megértelek, változnak az idők, változik az olvasótábor, nekünk is változni kell, még ha nem is akarunk feltétlenül. Bármi probléma van, nem tetszik valami, keress meg privátban, mert mindig van megoldás!
Ami pedig a technikai részét illeti az ULMB-nek, igazad van, technikai szempontból jobban, pontosabban kellett volna kifejteni :R

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#23) #97716736 válasza HUfantom (#2) üzenetére


#97716736
törölt tag

Inkább már Eizo ennyi pénzért :))

(#24) neilszab


neilszab
őstag

Nem értem ez az állandó felháborodást a TN panelok ellen, egy kifejezetten gamer monitornál sokkal fontosabb szempont az input lag, a reakcióidő és a minél folyamatosabb kép kérdése, mint a betekintési szögek, meg a színvisszaadás. :B :U

Én a magam részéről mikor játszom, akkor szemből nézem a monitort és kevésbé kötnek le a színekkel kapcsolatos apróbb részletek, ellenben ha nem folyamatos, vagy akadozik, késik a kép az annál bosszantóbb tud lenni... gyakorlatilag a TV-ék és az IPS panelos monitorok 80-90%-a ma még sajnos alkalmatlan valóban komoly játékra.

A fenti gondolatok most az ártól függetlenül írom, a 240 ropis vételárat én sem találom túl barátinak...

Más:
Ezzel a felbontással igazán kiadhatnánk már egy tisztességes méretű gamer monitort is, mondjuk egy 32-eset, sajnos a jelenleg kapható WQHD 32-es monitorok botrányos input lag-gal és mozgás megjelenítéssel rendelkeznek.... :(

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#25) Televan74


Televan74
nagyúr

Nekem drága,de ettől függetlenül biztos jó. :)
Én 80.000-100.000 forintot szánok max egy monitorra.Azt hiszem a csere még várat magára. :B

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#26) neilszab válasza neilszab (#24) üzenetére


neilszab
őstag

...27-es monitorra meg szerintem egyszerűen pazarlás ennyi pixel.

Játék élményben nem ad annyit, mint amennyi plusz erőforrást elhasznál VGA oldalról, ráadásul a desktop oldalról meg egy rakás kompromisszummal jár, hogy használható legyen és ne folyjon ki az ember szeme. 32-es mérethez viszont már jól passzolna! :K

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#27) IamMenyus


IamMenyus
tag

A szokásos kommentek azért összejönnek itt is :D :
- TN, fúj - aki mást mond az nem ért hozzá
- Drága
- Sz@r

:D

A helyzet pedig csak annyi hogy kompetitív FPS-re marhára nem érdekes semmi csak a lehető legkisebb lag és utánhúzás, aki ezt nem érti az nem lesz vásárlós közönség a produktumnak :)

Előttem van egy 60Hz PLS munkára, meg egy g-sync TN 4k játékra, mindkettő kiválóan megállja a helyét a maga helyén, de eszem ágában sincs cserélgetni a szerepeket.

(#28) davidsone válasza IamMenyus (#27) üzenetére


davidsone
addikt

- TN, fúj
- Drága
- Sz@r

De kéne ;]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#29) X Factor válasza IamMenyus (#27) üzenetére


X Factor
addikt

És 4k esetén mondjuk a 120 vagy 144hz-hez nem kéne legalább ennyi fps is, hogy látható legyen a technológiából fakadó előny?

Make things work

(#30) Peter13 válasza IamMenyus (#27) üzenetére


Peter13
senior tag

Azért kiváncsi lennék hogy hányan nyomják kompetitiv FPS módban.

Egyébként még valami nem értek: nézzünk egy lassú monitort, 10-12 ms válaszidővel. Adjunk hozzá még 10-12ms-ot egyéb nyalánkságokra (jelfeldolgozás pl), így kapunk mondjuk 25ms késleltetést.
Ez a másodperc 40-ed része (az én több éves, egyáltalán nem gamer DELL U2311-em szintje, kb). Egy gyors gamer monitor tudjon mondjuk 5ms teljes késleltetést (merthogy jelfeldolgozás ott is van, meg nem csak g2g értéket nézünk)...a különbség tehát kb 20 ms, ami két századmásodperc, vagy ha úgy tetzuik a másodperc 50-ed része. Ennyi a nyereség. Én egyszerűen nem tudom elképzelni hogy valaki ezt egyáltalán észreveszi, azt meg végképp nem hogy meghatároző előnyként tudja kihasználni.

Nem lehet hogy valami más lesz ott a háttérben, amiért ezek a monitorok jobbak az általad említett kompetitiv FPS célokra?

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#31) Dtomka


Dtomka
veterán

Nekem tegnap érkezett meg 1 Asus IPS panelű 24" monitor ( 6 ms). Előtte Benq TN 22" (5 ms) monitor használtam. Játékok közben a v-sync mindig ki van kapcsolva. (több fps) A csere után azt tapasztaltam, hogy az új monitornál nincs kép szétesés :) .

Biztosan jó lesz, ez az új sync, de h még ezért is fizessen az ember...nem elég h jó vga, monitor+kalibrálás (én nem kértem), de még a monitor tudásáért is fizetni kell. Ez azért már túlzás az Nvidia részéről. Az AMD szintén dolgozik, h az általa gyártott vga-kon is legyen hasonló. (azért majd nem kell fizetni)

A monitor nagyon szép, de kár h TN panel és azért az árért már professzionális monitorokat is lehet kapni. Szerintem túlárazott, mint minden újdonság.

[ Szerkesztve ]

(#32) Móci


Móci
addikt

Értem én, hogy gyors válaszidő, és a gémer szócska, plusz az nvidia-nak járó pénzt is nekünk kell bedobni a perselybe de ezt ennyiért...
Szép haszonnal árulja ezt az Asus. ;]

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#33) neilszab válasza X Factor (#29) üzenetére


neilszab
őstag

Nem, pont a fenti tesztből derül ki, hogy a 120+ Hz már önmagában is képes áthidalni a szinkronizációs problémák nagy részét...

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#34) Janus27


Janus27
tag

Valamelyik gyártó nem akarja végre kifejleszteni az 1-2ms-os 144hz-es IPS panelt??????????
Most komolyan, tényleg egy "ezer" éves technikát kell alkalmazni a vadonatúj (G-sync) mellett?

[ Szerkesztve ]

(#35) X Factor válasza Peter13 (#30) üzenetére


X Factor
addikt

Próbáltam 144hz-es monitort CS:GO-ban, valahogy úgy képzeld, el h. folyamatosabbnak érzed a képet.

Ettől független érdemes megnézni, hogy akik ilyen játékokban a pro scene-hez tartoznak mivel nyomják, vagy mikkel tolták korábban.

Pont ezért is emlÍtettem, h. az vitathatatlan, hogy ténylegesen látni a különbséget, ettől független az egész G-Sync-et egy jól marketingolt feature-nek tartom. Ez természetesen csak a magán véleményem. :)

neilszab Rosszul fogalmaztam. Arrra próbáltam utalni, hogy pont a kompetitív fps-ek terén, ahova ezek a g-sync-es megoldások mennek, fontos a 100+ fps, tehát hiába van G-Sync, 30-40fps-el ott van a gamer user ahol a part szakad.

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#36) pechman8


pechman8
aktív tag

Csak azért írok, hogy tudjon róla más is, hogy az iskolánk által vásárolt 5 asus laptopból 2 gyári hibás volt, 1 pedig 1 hét alatt elromlott.
A számtek termek gépeiben ahol asus alaplap van sorra szállnak el.
Szóval az biztos, hogy én asus terméket vennék utoljára...
Engem már nem érdekel semmi az asustól, akármi az...

[ Szerkesztve ]

Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.

(#37) neilszab válasza Dtomka (#31) üzenetére


neilszab
őstag

Ez is egy professzionális monitor: játékra.

Grafikai munkákra szánt monitorral nem fogsz tudni érdemben játszani, mint ahogy ezt sem Photoshop-ra veszi, aki ilyet vesz. És igen, tény, hogy drága.

Aki pedig tudatosan hajlandó ennyit áldozni egy ilyen cuccra, az megérez 20ms késést. Kompetetív FPS-nél és szimulátorozásnál pedig minden ms számít. Én már az OLED-et várom...

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#38) X Factor válasza pechman8 (#36) üzenetére


X Factor
addikt

Ez erősen off...

Imádom az ilyen jellegű hozzáállást. Tehát, ha elromlik a Samsung mosógéped, akkor nem veszel többet Samu TV-t?

Mellesleg, ilyen mértékű amortizáicó esetén érdemes körbe nézni, hogy mi lehet még a probléma forrása, mert annak, hogy ennyi eszköz halálozik el, kvázi egy idő intervallumban, elég kicsi az esélye.

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#39) nemlehet válasza pechman8 (#36) üzenetére


nemlehet
őstag

Igen és biztos hogy jószándékból írod ezt ide be. Képzeld nekem Asus laptopom van, Asus alaplapom és az előző gépem is Asus alaplapos volt. Egyiknek sincs semmi baja, az előző alaplapom 8 évig szolgált és a mostani is megvan kb 4 éve. A laptopom egy G56 amit elég erősen nyúzok és jééé semmi baja. A tesómnak meg padfone-ja van és még a WC-be is beleejtette és ennek ellenére is működik.... Ez se reprezentatív de érdemes megnézni a statisztikákat, az Asus egyáltalán nem rosszabb meghibásodási arányban mint a többi gyártó.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#40) hemaka


hemaka
nagyúr

Micsoda egy parasztvakítás ez, te jó ég.
Jó lenne egy ilyen csoda szinkronizáció az én Dell monitoromhoz, tudnám díjazni. :)

Addig meg a ROGgamerfapfap

[ Szerkesztve ]

(#41) BatchMan válasza pechman8 (#36) üzenetére


BatchMan
senior tag

Nomen est omen

(#42) Bugfix1984 válasza pechman8 (#36) üzenetére


Bugfix1984
aktív tag

Még jó,hogy ezzel teljesen egyedül vagy,ezt hívják User Fail-nek. A garanciális aránya az ASUS termékeknek a legkisebb !!!

(#43) Tikakukac válasza Bugfix1984 (#42) üzenetére


Tikakukac
titán

Hooogyne :DDD Jó látni, hogy a konzum agymosás perfekt műxik.

Az nem user fail ha az Asus elkottázza a gépek hűtését, hogy szériahibások lesznek az alaplapok vagy ha éppen a wifit elfelejtik a tervezéskor kirakni az alu fedlapon kívülre, hogy ne egy árnyékolt mobil sebességét tudják. 250k-ért mellékesen. Nem félreérteni, ezt tudja minden márka. De bizony van kint tömegmodelljük nekik ami úgy van elkottázva, hogy csuhajja.

Garanciális arányokról kérném akkor a hivatalos számokat, típusra lebontva. És a többi márkáét is, amihez hasonlították szintén típusra lebontva. Majd az összegzés mikéntjét és menetét. Annál rosszabbatt, mint mikor a levegőből meg szavazásokból és külső szervizekből összeszedünk fogalom nélkül dolgokat (ha egyáltalán igen és nem random oldal tálal egyet pár dolcsiért) majd kirakjuk a webre ahonnan be lehet trollkodni...nem tudok. Hivatalos statisztika a gépek szervizéletéről nincs kint sehol, nem is lesz, soha nem is volt. Ezt max olyan belsős emberek sejthetik talááán, akik ott dolgoznak és látnak egyet és mást. Földi halandó soha. Ha mondjuk én 5 gépből 3-4-et meg tudok tippelni, hogy ugyanaz lesz a hét 6 napján, akkor sejtésem lesz, hogy ott gond van. De még ez sem statisztika.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#44) HUfantom válasza Apollo_21 (#5) üzenetére


HUfantom
őstag

Én is.... Mondjuk 100.000 forinttal kerülhetne kevesebbe, azt talán az újdonság meg extra USB miatt le lehetne nyelni.

De látod megkaptuk, hogy mekkora snob köcsögök vagyunk, hogy zsigerből "TN panel mekkora szar" mondunk... Meg hogy milyen király panel az. Azt kétlem, hogy mindenkinek ilyen lenne aki ezt mondja...

Az már csak hab a tortán, hogy IPS panelből 60-100-150 ezer forintért olyant kapsz...... hogy megjeleníti a képet 27 col 180fok 5-25 ms akkor mi a tökömért nem akar megdögleni végre ez a TN panel...

Inkább nem írok több gondolatot, mert már amit leírtam nagyon Flame sértődés esélyes.... :)

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#45) #16939776


#16939776
törölt tag

Inkább valamelyik Eizo csoda gamer monitort kellene összevetni vele, azok is valahol negyed missinél kezdődnek.

Ha 300Fps-t tudna 0ms késleltetéssel akkor sem vennék TN-paneles monitort.
Mindenféle előítélet nélkül, volt összehasonlítási alapom.

[ Szerkesztve ]

(#46) Bugfix1984 válasza Tikakukac (#43) üzenetére


Bugfix1984
aktív tag

Azért írtam ilyeneket, mert elég közelről nézem ezeket a dolgokat, napi szinten a munkám része.Az viszont baj, ha egyesek az ASUS-t nem prémium brandként kezelik, mert minden konkurens őket követi. 15 éve dolgom ebben a szakmabán napi szinten beszélek a gyártókkal és folyamatosan utazgatok külföldre, hogy elemezzük a piaci helyzetet.Inkább az a gond, hogy a magyar pénztárcája miatt olcsóbbat vásárol és mivel azt vett, ezért jobb érzés neki azt a gyártót minőséginek beállítani.

(#47) Tikakukac válasza Bugfix1984 (#46) üzenetére


Tikakukac
titán

Én is közel nézem az ilyet. Annyira közelről, hogy ha közelebbről szeretném, akkor a pákához venni kéne mikroszkópot is.

Az ASUS laptopban nem prémium brand. Ha prémium, akkor pedig nagyjából mindegyik az.

Én minősítem a 300k-s cuccait is. Most vendégeskedett nálam 2 tag is a már bőven nem alsó házból és akkora epic failt amit most is kihoztak, hát, hogyan is fejezzem ki, ritka dolog. Szóval én tökre megértem ha bárki szapulja őket, tök jogos, alá tudom támasztani.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#48) gabber01 válasza Tikakukac (#47) üzenetére


gabber01
addikt

Pics or didn't happen! :D

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#49) Bugfix1984 válasza Tikakukac (#47) üzenetére


Bugfix1984
aktív tag

Ott a Lenovo, ott senki nem tudja, hogy a Kínai kormány a tulaj és tolják bele a pénzt ezerrel, ezért tudják letolni az árakat.Amúgy ez az egész notebook ügy elég halott,csak nagy a revenue értéke. Manapság a gyártók 2-4% között tudnak rajta keresni,ezért lehet látni,hogy mindenki kiegészítőkben kezd el utazni. Voltam az ASUS-nál, a Gigabyte-nál és a Lenovo-nál is, személyes tapasztalatból mondom, hogy az ASUS lenyűgöző az irodaházban, ami itt egy Békásmegyeri lakótelepnek felel meg 24000 ember dolgozik, 8000 mérnök és 14 lift szállítja az utasokat az irodákhoz. A többi kettő közel sincs ilyen szinten.

(#50) Tikakukac válasza gabber01 (#48) üzenetére


Tikakukac
titán

Most ezen nincs mit bizonygatni, bemész a bótba és leakasztasz egyet az új 551-esekből és ott is lesz bennük a hiba. Kevés firmware javítást láttam eddig alumíniumra ami műanyagra változott hirtelen :DDD Volt már, hogy kérni kellett másik akármit, mert látszott, hogy itt inkább egyedi hiba lesz, de sajnos ha tervezési hiba van és ezt sikerül behatárolni és kijavítani, de úgy, hogy az nem megoldható gyártási szinten meg vagy lőve. Akkor ez ilyen és vagy együtt él vele az ügyél vagy...hát nem vásárol.

Bugfix1984: Lenovo is egy nagy takony lett. TP sorozattal együtt. Ne is hidd, hogy sokáig lesz akkora gigászi eladás főleg felénk, bicska lesz rendesen, a viszonteladóknak is ki van a töke.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.