Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Konflikt


Konflikt
addikt

jo iras, egyelore nalam kepek nelkul. (bar lehet a ceges proxy fogja, hova hostoltal?)

kb 1 honapja gondolkoztam ezen, de sajnos a kis felbontas, es a kismeret miatt inkabb a 101-es keltette fel igazan az erdeklodesem. de azzal meg az volt a baj, h sajnos kicsit akadozik. (meg akkor meg kapni sem lehetett) pedig a nativ mkv support, es az usb port nagyon meggyozo volt szamomra, de vegul ipad lett, ugyanolyan aron.

[ Szerkesztve ]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#2) DemonDani


DemonDani
addikt

Elég jó áron adják, viszont az alacsonyabb felbontás az achillese.
Köszönjük a tesztet!

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#3) JanFe


JanFe
aktív tag

Nem rossz kutyu. Ha megkapja a 2.2 -es Androidot akkor jo vetel lehet :)

"There is nothing permanent except change"

(#4) Balinov válasza JanFe (#3) üzenetére


Balinov
félisten

ugyugy.

amig nem jonnek ki mas 2.2-es legalabb hasonlo parameteru tabletek a kozeljovoben, addig en is erre csorgatom a nyalam. Kulonosen a 250GiB-os vinyos valtozatra...

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5) rtom


rtom
senior tag

Az Archos Store szerint a 7-es már elérhető, 275 USD-ért, de csak USA és Canada választható. A 101-es pedig az Engadget szerint mától elérhető, bár az Archos store-ban ez nem látszik.

A cikk a megszokott minőségű, grat :R

(#6) huszar90


huszar90
aktív tag

Csak én nem érzem tuti vételnek? én 2 hónapja 120-ért vettem bécsben az iPad-et aminek nagyobb a kijelzője (vele együtt a felbontása is) van gps benne, minőségibb az anyaghasználata, és millió app van rá. :F
ja és most néztem a galaxy tab árát: normálisak ezek ilyen áron adni?? pfff méghogy az alma a drága :(

off-ba rakom nem akarok flame-elni, ez csak a saját véleményem

(#7) maláj


maláj
őstag

na elolvassuk még melóba menet előtt ;]

szerk: huszar90 a bécsi samu tab árát véletlen nem memorizáltad el :F :B
csupán kíváncsiságból ;)

[ Szerkesztve ]

(#8) stevve


stevve
nagyúr

Már egy ideje csömört kaptam a sok Androidos egyen-tablettől, de ez tetszik. Nem az Android, mint inkább a minőség és ár tekintetében és ismerve a cég eddigi kínálatát, megjött az eszük árazásban is - az eddigi cuccaik elég drágák voltak.

(#9) maláj


maláj
őstag

na elolvastam
nemrossz de a hibái miatt nálam marad a Tab a favorit :B

kis elírás: Emellett mindenki nagy kedvencével, az Angry Brids nevű játékkal is jól szórakoztam, bár az inkább logikai, mintsem erős grafikai résszel bír.

(#10) Avicularia válasza maláj (#7) üzenetére


Avicularia
veterán

Bár nem tőlem kérdezted,de osztrák árak [link]

(#11) zsopu


zsopu
tag

"Archos 70 - BestBuy ajánlat" -----> Ez itt a reklám? vagy minek kiírni ezerszer hogy ki a forgalmazó?

Akinek van netbookja, meg telefonja, annak minek? Ez se nem PC, se nem telefon! Meg még drága is! :D

(#12) z0d1AK válasza zsopu (#11) üzenetére


z0d1AK
veterán

A BestBuy itt nem a külföldi webshopra utal, hanem a jó vételre. Mellesleg a webshop kínálatában nincs is benne az Archos 70-es típus.

Ez nem telefon, mivel nincs benne GSM modul, de még 3G sem. PC még inkább nem, mivel ez nem egy személyi számítógép. Azért, mert neked drága, ugyan csak sokan fogják megvásárolni karácsonyra. Ebben biztos vagyok.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#13) Cyberpunk válasza huszar90 (#6) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja és egy rakás korláttal. Részemről inkább vennék netbookot mint tablet-et, de ez az én álláspontom :)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#14) zsopu válasza z0d1AK (#12) üzenetére


zsopu
tag

Sokan fogják venni? mert XY-nak is van?
Ennyi pénzért egy netbook jobb vétel!

[ Szerkesztve ]

(#15) Balinov válasza zsopu (#14) üzenetére


Balinov
félisten

na jo, ez lehet meg akar igaz is, viszont az iras azoknak keszult, akik meg ennek ellenere is egy netbook helyett/melle szivesen vennenek Droidos tabletet.

Ha ennek (vagy a nagyteso 101-nek, de akarmelyik tabletet is emlithetnem) nincs letjogosultsaga, akkor az Ipadot mert veszik, mint a cukrot?

Ne magyar viszonylatra/fizetesekhez/kereslethez/latasmodhoz tessek viszonyitani, mert az sajnos a gyartoknak qrvara nem mervado.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#16) zsopu válasza Balinov (#15) üzenetére


zsopu
tag

Sokan azért vesznek Ipadot, vagy utánzatát, mert presztizs kérdésnek gondolják.
haveromnak van egy szifon 4 , meg ipad, mert az a menő! ennyi!

[ Szerkesztve ]

(#17) Balinov válasza zsopu (#16) üzenetére


Balinov
félisten

ismerem ezt a tipust, az ilyenek megerdemlik,hogy vigye az alma a penzuket, mint allat.

viszont en nem ilyen vagyok, inkabb racionalis, ar/ertek aranyt szemelott tartva. Mondjuk racionalisbol is van ugye 2 fajta. az egyik, mint te is azt mondta - a sajat szempontjait figyelembe veve igaza is van - hogy a Tableteknek (jelenlegi arfekvesben legalabbis) nem sok letjogosultsaga van egy mai atlagos netbook mellett. A masik tipus - mint pl en is - meg kifejezetten orul azoknak a dolgoknak, amiket pl. egy ilyen Archos 70 kinal az adott penzegysegert.

Kinek a pap, kinek a sekrestyes, ugyebar. :DDD

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18) rollins válasza zsopu (#14) üzenetére


rollins
őstag

Hány óra telik el a sz.gép előtt görnyedve? Netbook-ot hogy nézel kényelmesen hanyatt fekve?

[ Szerkesztve ]

(#19) zsopu válasza rollins (#18) üzenetére


zsopu
tag

Hát nálam nem sok! :D
nappaliba ott a htpc a tv-re kötve, elég kényelmes!

De ha már kényelem, a tabletet fogod min 1 kézzel, vagy 2 vel, vagy kitámasztod a lábával!
Ha ülsz hova rakod, ha fekszel hova rakod?

(#20) z0d1AK válasza zsopu (#19) üzenetére


z0d1AK
veterán

Egy tabletet még mindig lehet egy könyvhöz hasonlóan fogni. És egy netbookot?
Ágyban meg csak úgy a netbookot sem rakhatod le, mert az hűtést igényel. Az üzemidőről nem is beszélve.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#21) zsopu válasza z0d1AK (#20) üzenetére


zsopu
tag

A netbook nem ágyba való, arra ott a csajod!
A tablet ha jól nézem 300g nem sok, de próbáld meg fekve tartani fél órát!
Tuti bedurran a kezed :DD

(#22) rollins válasza zsopu (#19) üzenetére


rollins
őstag

Pont az ülést kéne elkerülni, már ha valaki már belefutott gerincproblémákba. Ülve is lehet használni, miért ne?
Nem azt mondom, hogy pc-t, n*book-ot teljesen kit tudja váltani, de elég gyorsan fejlődik a cucc szvsz. Csak ugye a jobbakat, azok elég borsos áron kínálják.

[ Szerkesztve ]

(#23) rollins válasza zsopu (#21) üzenetére


rollins
őstag

Nem. :) 400g-ot is azért lehet kényelmesen tartani órákon keresztül fekve (hanyatt). Nem kell mindig egy kézben tartani. Gépelés persze fekve egy "kicsit" azért problémás.

(#24) z0d1AK válasza zsopu (#21) üzenetére


z0d1AK
veterán

Megpróbáltam, nem is egyszer már. Nem okozott gondot.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#25) Kobaljov


Kobaljov
senior tag

Köszi a tesztet már vártam :)

A forgalmazói árrés viszont kicsit soknak tűnik: épp múlt héten nézelődtem utána neten (a 8 gigásnak), egy hazai nagyker ára + mondjuk 5% kisker + ÁFA-val is csak kb. 75K-ra jönne ki, nem 90-re.. :(

(#26) z0d1AK válasza Kobaljov (#25) üzenetére


z0d1AK
veterán

Te ezt melyik hazai nagykernél láttad? Én nem tudok róla, hogy volna hivatalos magyar disztribútor. :(

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#27) Kobaljov válasza z0d1AK (#26) üzenetére


Kobaljov
senior tag

Ez volt az, bár nem tudom mennyire mérvadó, nagykerekben nem nagyon vagyok otthon

(#28) z0d1AK válasza Kobaljov (#27) üzenetére


z0d1AK
veterán

Kérdés ki honnan vásárolja. Ez esetben is még plusz nettó 2200ft is rájön a szállításra.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#29) Kobaljov válasza z0d1AK (#28) üzenetére


Kobaljov
senior tag

Igen azt nem néztem, de még így is jelentősnek tűnik a különbség. Viszont akinek nem sürgős annak esetleg érdemes lehet még várni kicsit (1-2 hónap) a vásárlással, mert már a küszöbön vannak a Tegrás táblák is, a verseny növelésével pedig jó hatással lehetnek a többiek áraira is.

(#30) maláj válasza Avicularia (#10) üzenetére


maláj
őstag

:R
bár még mindig nem az az ár amire nekem szükségem van ;]

a másik dologhoz pedig : aki "imidzs"-nek veszi az Iphone-t, Tablet-et, stb. az meg is érdemli a sorsát :DDD

(#31) Sanyix


Sanyix
őstag

MIÉRT Ó MIÉRT kell a gps-t mindig kihagyni? Túl drága, vagy mi?

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#32) Kamusoma


Kamusoma
csendes tag

Kedves ipad - netbook - Android tablet hívők!
Vesszetek jól össze, mert valakinek biztos nagyon igaza van. :W
De, ha rám hallgattok akkor mindenki azt veszt amit akar. Aztán jó boldog lesz vele, vagy nem, de az biztos!

- ipad: Régen nagyon drukkoltam az apple-nek, de mára hidegrázásom van tőlük: közönséges hardver, gyönyörű design, sznob hatás, megbízhatatlan működés, korlátok, zártság, kapzsiság!
- nettbook: Volt, imádtam, lassú, lassú, lassú, kényelmetlen, utáltam, mennie kellett. Soha többé atomot!
- Android tablet: Galaxy spica volt, android jó, hardver sz@r. Gagyi kínai tablet vásárol, katasztrófa, visszaküld.: sokféle hardver és design, semmi sznob hatás (occsótól-prémiumig), kiforrott oprendszer, nincsenek korlátok, nyílt, őszinte!

November eljén az ARCHOS webshopjában rendeltem egy 70-est, ma reggel jött a mail.:
Dear Customer,
We are pleased to inform you that your order placed on ARCHOS website has been shipped today.
You will receive it within 2 days.

Elvileg 2.2-vel jön, 77 ropi szállítással a zára!
Lehet irigykedni, de ipadosoknak, netbookosoknak NEM! :))

[ Szerkesztve ]

''DVI, MPEG, HDD, Flash, Java, XML, HDTV, Telefon, PDA, Computer. Még szép, még szép, még szép, még szép!''

(#33) Kamusoma


Kamusoma
csendes tag

Egy kis segítség az android "marketlenség" okainak megértéséhez, egyenesen az ARCHOS-tól:
All being part of the minimal requirements to qualify for Google Market:
- need GPS
- compass
- 2 MPixel autofocus camera
- physical buttons
- larger sizes and resolutions tablets above 7” are excluded :O

''DVI, MPEG, HDD, Flash, Java, XML, HDTV, Telefon, PDA, Computer. Még szép, még szép, még szép, még szép!''

(#34) Kobaljov válasza Kamusoma (#33) üzenetére


Kobaljov
senior tag

Van egy olyan tippem, hogy hamar készül majd rá olyan házi firmware amivel elérhető lesz a Market is..

(#35) Cyberpunk válasza Kamusoma (#32) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nettbook helyett ott vannak a Smartbook-ok azokban nem atom van. Igaz az ár az kissé magasabb.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#36) rtom válasza zsopu (#14) üzenetére


rtom
senior tag

Divat - nem divat, viszik, mint a cukrot. Az Advent Vega (Tegra2-es cucc; 249 GBP) is tegnap jelent meg Ángliában, ma meg már üresek a polcok és csak 1-2 hét múlva lesz pótlás. Szal nem véletlenül akar mindenki tabletet gyártani, igény van rá. A használhatóság és a célréteg meg majd letisztul.

(#37) z0d1AK válasza Kobaljov (#34) üzenetére


z0d1AK
veterán

ROM sem nagyon kell rá. Ami nálam járt 70-es, azon is volt Market.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#38) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Az iPad akkor hype, ha valaki annak használja... :U (mint ahogy Galaxy-t is lehet annak használni mélyen tisztelt Apple ellenes (sosem volt még neki és nem is fogott "alma cuccot") vér Istvánok :) )
Tetszik a kütyü, de véleményem szerint, ezt inkább 2.2-es rendszerrel lesz érdemes használni!
Az írás maga nagyon tetszik, élvezettel szoktam olvasni a tabletes írásaid (is), illetve a mobilxtv-s videókat is mind megnéztem már! :)) :R

when the sun shines, we'll shine together

(#39) hussanas válasza rtom (#36) üzenetére


hussanas
csendes tag

az az advent vega piszok jo vetel lesz ha behozzak ide is

(#40) z0d1AK válasza mexicanraven (#38) üzenetére


z0d1AK
veterán

Köszönöm dicsérő szavaid. :R
Az újabb írás le van adva a műhelyben, várhatóan meg is jelenik a jövő héten. Hogy a rá következő írás mi lesz, még nem tudom.:)

Amúgy elvileg november végén érkezik rá a 2.2, legalábbis az Archos supportja ezt mondta.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#41) EczkE


EczkE
addikt

Határozottan tetszik a készülék, de ennyit én nem tudnék kiadni rá. :N

Asszem mindenféleképpen!

(#42) harry


harry
veterán

No igen, ez már megfelelne nagyjából :) Pár fizikai gomb azért lehet praktikus lenne. Tavaszra talán csökken is az ára, talán akkoriban lesz esedékes gondolkodnom rajta.
Fölösleges net-note-pad vitát csinálni ebből a topicból is, egyértelmű, hogy bizonyos dolgokra egyik, másikra a másik praktikusabb/kényelmesebb, stb. Pl. nekem jegyzetolvasáshoz, szervező/naptárhoz, emailhez, kis netezéshez ez elég lenne, és kényelmesebb (és kisebb, és könnyebb), mint egy netbook (notiról nem is beszélve - ami amúgy van, mert jó minden másra, de pont erre nem a legjobb, lévén nem céleszköz, mert nagyobb, nehezebb, rövidebb üzemidő, stb).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#43) Kobaljov


Kobaljov
senior tag

Már ki is jött hozzá a gyári 2.2-es Android

(#44) Polllen


Polllen
nagyúr

Üdv!

Android-ra van már olyan IM kliens, ami msn-nél támogatja a webcam-t?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#45) rep3at


rep3at
őstag

Nem vagyok tisztában az Androidos tabletek árával, de nekem még így is soknak tűnik az ár, részemről egy erősebb és több mindenre használható laptopot vennék, netre külön nekem nem kell tábla, főleg nem ilyen nagy (mondjuk azt elismerem, van a családban egy FS Stylistic tablet, az kicsit kisebb, néhányszor használtam is).

A véleményem alapja az hogy a telefonom is elég nagy kijelzős és elég jól tudok vele könyvet olvasni és netezgetni (HTC U10).

[ Szerkesztve ]

Forward thinking. كرر

(#46) csuzso72


csuzso72
tag

Megjött nekem is a gép (Pixmánia). Egyenlőre remek. Már jött ki új frissítés a 2.2-ből is. Itt már három fokozatban állítható a processzor sebesség.

Túl sokat még nem teszteltem, mivel félig-meddig ajándék lesz.
Egy hibát vettem észre: nem jelzi, ha befejeződött a töltés. Elvileg a visszajelző lednek villognia kellene a teljes feltöltéskor, de nekem állandóan ég 100% után is. Külföldi fórumokat olvasva másnál is előfordult.

Képernyő jó, érzékenysége, sebessége megfelelő (Quadrant 1300 körüli). Játékok remekül pörögnek. Market feltelepítve, YouTube progi nem megy, a leírás szerint sem sikerült kilőni (nincs olyan mappa), így marad a böngészőn keresztüli YouTube. Flash telepítve. Ebookokkal egyenlőre nem boldogultam, nem értem az olvasók működését, csak le akarnak tölteni a Net-ről (Kindle, Nook). HD filmek jelentős részéhez Cinema plugin kellene (AC3 hang miatt).

Zavaró, hogy a gombok a kijelzőn vannak. Erre kellene egy app, ami eltünteti, mivel pl a játékoknál néha zavaró.

Összességében remek gép, főleg ezért az árért.

Tervben van tok, képernyővédő fólia, bluetooth GPS beszerzése.

[ Szerkesztve ]

(#48) hejesírásó válasza zsopu (#21) üzenetére


hejesírásó
senior tag

akkor megsúgom h a párom épp az ágyban tolja a netbookot. na bumm.

nem ágyba való... :W

[ Szerkesztve ]

(#49) rep3at


rep3at
őstag

Hát azért lehet hogy mégiscsak jó lenne egy ilyen, könnyebben hordozható mint egy laptop, bár mondjuk kezdetnek az UMPC sem rossz, de mellé szívesen vennék egy ilyet ha korrekt áron adják (használtan). Sajnos errefelé ilyesmit nem találni, csak a kínai szarok mennek aranyárban..

Forward thinking. كرر

(#50) z0d1AK válasza rep3at (#49) üzenetére


z0d1AK
veterán

A UMPC teljesen más kategória, árát tekintve is. :U
Amúgy ez elég jó vétel, még a 101 is, és hát ugye amíg a kínai vackok nem vásárolhatóak meg annyira itthon, addig az Archos igen.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.