Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) D1Rect


D1Rect
félisten

Remek kis ház, jó kis bemutató! :R

Lehet nekem siklott el a figyelmem, de a cikkben nem említetted a "felsőtápos különlegességét" a háznak. ;)

(#2) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Számomra örök talány marad, hogy hogy lehet ilyen kis házikóban kényelmesen elférni...Nekem a mostani házam is néha kicsinek tűnik:D

Jó bemutató! Használd egészséggel!

(#3) martonx


martonx
veterán

és milyen a benne lévő táp??? Mert erről nem írtál. 31K-s árért nagyon nem mindegy.

Én kérek elnézést!

(#4) HUNNIA1920 válasza Nordic (#2) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Én meg azt nem értem, hogy valaki hogy adhat ki ennyit egy házért. Mert azon kívül, hogy a neve Antec, egyáltalán nem tartom különlegesnek.
Ezt csak azért mondom, mert itt a Logout - on elég sokan írnak Antec házról cikket, innen gondolom, hogy elég sok ember használ ilyen házat. Az igaz, hogy jól néz ki, de nem tudom megéri-e a jól kinézés egy normál ház árának 2 - 3 szorosát (és akkor még lehet keveset is mondtam).
Persze mindenki olyat vesz, amilyet akar, de az én 15k - s CM590 - es házamat biztos nem cserélném le egy ilyen csodára. :))

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#5) cousin333 válasza HUNNIA1920 (#4) üzenetére


cousin333
addikt

"de az én 15k - s CM590 - es házamat"

Táppal együtt annyi, ugye? Mert eme Antec árában az is benne foglaltatik, ahogy az a cikkben is szerepel.

"We spared no expense"

(#6) aero. válasza martonx (#3) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Benne van a cikkben. Minőségi, 80Plus-os Antec táp, 31 ezerért nyilván nem LC Powert szórnak bele. :)

(#7) z00li


z00li
senior tag

Tetszik ez a kis ház főleg a mérete és az egyszerűsége miatt. Viszont nagyon drága nekem. Kár hogy ilyen kicsi matx-es házból nincs sok.

Egyébként jó kis bemutató. Grat a házhoz! :R

(#8) #19617792


#19617792
törölt tag

Jó kis ház, egy részletesebb teszt itt olvasható: Antec NSK-3480: 80-Plus Case

(#9) alcsa


alcsa
senior tag

Tetszik a ház, engem is mindig a kicsi házak vonzottak, csak az a helyzet, észrevételem szerint, hogy a matx-es házak drágábbak mind a normál atx-es házak, ha van benne táp ha nincs.

(#10) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Jól néz ki, nekem is ilyen kicsi házam van (cm elite 331). :)
A ház külseje, mint valami barbone úgy néz ki. :K

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#11) #19617792 válasza Speeedfire (#10) üzenetére


#19617792
törölt tag

Azért a CM 331 kicsit nagyobb. :)

(#12) HUNNIA1920 válasza cousin333 (#5) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Tudok olvasni. Mit csináljak a táppal, ha már van?
Most persze mondhatjuk, hogy el lehet adni, ha nem kell, de én nem vagyok híve az ilyen "veszek egy gombot és adnak hozzá egy kabátot" dolognak. Honnan tudják az Antec - nél, hogy amit adnak táp, az nekem jó lesz-e vagy sem? Mindenki olyat vesz, amilyen a gépéhez kell.
Az meg megint nem megoldás, hogy beletesznek egy 600 - 700W - os tápot, mert a túl nagy táp se jó.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#13) Thocy a ZAGY


Thocy a ZAGY
tag

Nekem még az előd NSK 3300 van, gyakorlatilag ugyanígy néz ki, négy éve tökéletesen megy, nem keveset. A ventik azóta sem hangosodtak, csak éjjel hallom úgy, mintha működne a gép "valahol messze, túl a Földön...", ahogy Hevesi Tamás is megénekelte egykor. :)

A legtöbb ember nem jut el a ''Miért pont Én?''-től a ''Miért ne?''-ig.

(#14) Speeedfire válasza #19617792 (#11) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

A képek alapján jártattam csak a számat, ránézésre kb egyforma lehet. :B

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#15) Gorneck válasza martonx (#3) üzenetére


Gorneck
titán

Antec EarthWatts EA-380D Green. 80 Plus Bronze. A táp külön olyan 15-20k között mozog...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#16) Gorneck válasza D1Rect (#1) üzenetére


Gorneck
titán

Jogos. A ház felsőtápos. Amennyiben vki mégse tart igényt az eredeti tápra, akkor tehet bele másikat, ami nem a házból fogja kidolgozni a meleg levegőt, hanem kintről kapja a friss levegőt.

(#12) HUNNIA1920: Én meg mit csináljak, ha nem kapható ilyen méretben értelmes ház táp nélkül? Megveszem...ha meg nincs tápod, akkor kaptál egy igen jó kis tápot amit nem szorul cserére jó sokáig. Ha meg van tápod eladod...ezen mit kell fennakadni...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#17) giigz válasza aero. (#6) üzenetére


giigz
veterán

LC Power miért nem lenne jó?

(#18) adamka16 válasza giigz (#17) üzenetére


adamka16
őstag

Ez ugye nem volt komoly kérdés volt? :(

(#19) #56573440 válasza giigz (#17) üzenetére


#56573440
törölt tag

általában elég gyenge belsővel szerelik. nincs rajta a veszélyes táp listán itt ph-n, de én nem bíznám hosszú távon egy közepes konfig üzemeltetését rá. valami normális belsővel megáldott táp nem került az lc nél sokkal többe általában, és akkor már van pár védelmi áramkör is, ami mondjuk nem hátrány...
mercury és társainál egy fokkal jobb, de azért még bőven határeset...

[ Szerkesztve ]

(#20) giigz válasza adamka16 (#18) üzenetére


giigz
veterán

De, komoly kérdés volt, amire blackrulz választ adott. :R

[ Szerkesztve ]

(#21) HUNNIA1920 válasza Gorneck (#16) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Nem akadtam fent, csupán értelmetlennek tartom. De ha neked jó, akkor jó, ezen ne múljon.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#22) Boxi88


Boxi88
őstag

Egész jó ház, nekem ami tetszik, hogy hátra kapásból adtak egy 12cm-es ventit, mondjuk ezért az árért már talán előre is adhattak volna egyet, de sebaj... :U

(#23) Gorneck válasza Boxi88 (#22) üzenetére


Gorneck
titán

Nem a ház drága, hanem a táp...külhonba ez a ház+táp kombó 22-24k között van, amiből még mindig a felét a táp teszi ki.

HUNNIA1920: Nekem meg, mivel nincs más választásom...a pénz része meg annyira nem érdekel...ha kicsit halkabb lenne a gyári táp, adnám is el a CM Silent Pro 600as tápom. Sajna jelen esetben a táp nyomja meg az egész árát...de ezeknél a házaknál vmi oknál fogva nem divat a táp nélküli árusítás...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#24) Gabrika


Gabrika
tag

hát ha muszáj volt ilyen kicsit, tényleg visszafogottan szép, jó stílusú

de belülről sajnos nagyon nem praktikus, s táp fent, a vincsik látom nem sok szilikonnal találkoznak remélem nem zajosak nagyon

Antec P182; ZM500-HP; ASUS M4A79TDe; AMD 965BE@3.7; Scythe Ninja2b; G.Skill 8GB@1866; ATI5850; 5.4TBHDD; MOMO; T.FlightX; G.EM500; Samsung 2443BW, PS42B450B1W; Yamaha RX-V663; Klipsch F/C/S-1

(#25) Gorneck válasza Gabrika (#24) üzenetére


Gorneck
titán

Ha a 2,5esekre gondolsz, akkor az egyik SSD...a másik csak akkor hallatszik, ha dolgozik...nincs semmi rezonancia.

A táp pont hogy jó, hisz el van különítve a többi alkatrésztől és kintről kapja a friss levegőt...innentől kezdve meg nem értem miért nem praktikus, hogy fent van?

Gorneck#1239

(#26) Gabrika válasza Gorneck (#25) üzenetére


Gabrika
tag

azért mert szerintem jobban érezné magát a proci hűtő fent a hátsó sarokban, én személy szerint előnyben részesítem a hát tetején felfelé fújó ventiket, mint a csak vízszintes légmozgást, de ez inkább cask a lassabb légmozgásoknál különbség, természetesen vízszintesen is lehet levegőztetni, csak nagyobb lendülettel

persze, hogy jó a szeparáció, de akkor már miért nem lent van elválasztva?

az szerencsés, hogy nem zúgolódik a wincsi, mondjuk amíg kevés van, talán szerencsésebb is, de én szívem szerint minden vincsit szilikon függőányba tennék

Antec P182; ZM500-HP; ASUS M4A79TDe; AMD 965BE@3.7; Scythe Ninja2b; G.Skill 8GB@1866; ATI5850; 5.4TBHDD; MOMO; T.FlightX; G.EM500; Samsung 2443BW, PS42B450B1W; Yamaha RX-V663; Klipsch F/C/S-1

(#27) Brae


Brae
őstag

Jómagam is valami hasonló házikót keresek, szemeztem ezzel is, csak a (szerintem) gusztustalan kályhaezüst festéssel nem tudok megbarátkozni. Teljes feketében egyből kéne.

(#28) Gabrika válasza Brae (#27) üzenetére


Gabrika
tag

a MINI P180 az én szememben jobban sikerült, talán szebb is
javaslom nézd meg., hátha neked is

Antec P182; ZM500-HP; ASUS M4A79TDe; AMD 965BE@3.7; Scythe Ninja2b; G.Skill 8GB@1866; ATI5850; 5.4TBHDD; MOMO; T.FlightX; G.EM500; Samsung 2443BW, PS42B450B1W; Yamaha RX-V663; Klipsch F/C/S-1

(#29) Gorneck válasza Gabrika (#26) üzenetére


Gorneck
titán

Sztem teljesen más a két ház célközönsége...mármint amit te szeretnél meg amit én...
Arról nem is beszélve, hogy bukik az elméleted itt 35 centit kell átszellőztetni, ami piszok alacsony fordulaton is lehetséges, nem keverve még a HDD-k hőjével is...de mint írtam teljesen más célközönségnek készült a ház...

Ez nem szerencse...normálisan kell választani....részben ezért sem veszek már 3,5"-os HDD-t.

Gorneck#1239

(#30) madgie válasza HUNNIA1920 (#12) üzenetére


madgie
titán

Mit csinálj a táppal? Tedd bele a házba, vagy add el. Én pár hónapja váltottam egy Antec NSK 2480-ra, kis HTPC mindenest építettem bele. Eleinte úgy voltam vele, hogy repítem belőle a 380-as tápot, van nekem jó kis AC Fusion 550R, ami a régi házban szolgált. Aztán mégis maradt az Antec, mert amellett, hogy k*rvahalk, bőven elégnek bizonyult a Phenom II+GTX460-hoz is (250W a max mért fogyasztásom), az AC tápot meg eladtam jó áron. És mindemellett nagyon igényes az Antec házikó, ez az első kuckóm, ahol nincs semmi vinyórezgés és a belerakott ventiket nem kell egyből kidobálni a francba (Scythe és Noctua ventikhez vagyok szokva, tehát szeretem a csendet) hanem szép kussban szívják kifelé a hőt a házból.

(#31) _Blank_ válasza Gorneck (#29) üzenetére


_Blank_
aktív tag

Nagyon pöpec kis ház! :) Szükséges az alsó 92-es ventit is beépíteni? Gondolom a felső magában is átszellőzteti a házat főleg hogy ott a hátsó 120-as. Vagy annyira hangtalan hogy nem számít?
Kár hogy nem forgalmazzák táp nélkül.. Vagy adják a táppal de ne legyen hangja..írtad hogy neked hangos, én is érzékeny vagyok rá..

(#32) Gorneck válasza _Blank_ (#31) üzenetére


Gorneck
titán

Főleg netre használom az adatlapomon lévő konfigot. Szóval ezért is említettem meg, hogy nem nagyon tudom terhelni...
Amúgy ilyen távolságban sztem sok értelme nincs az első ventiknek, de a Scythe szabályzóm ad egy olyan lehetőséget, hogy ki tudom a 92eseket kapcsolni...nyáron azért sztem jó fog jönni, ha kicsit jobban mozog a házban a lévő levegő.

Ezt nehezményezem én is...bár teszek vele még egy próbát a napokban. :)

Gorneck#1239

(#33) D.Orion


D.Orion
veterán

Én ennyiért elvártam volna már, hogy legalább a táp legyen porszűrős. Felfele néz így aztán tényleg mindig száll bele a por. Pláne ha megy is. Előlapra is ráfért volna a 200Ft-os porszűrő. Anyaghasználatban és illesztési hézagokat tekintve tényleg jó kis ház.

(#34) Gorneck válasza D.Orion (#33) üzenetére


Gorneck
titán

A gyári táp nem felfele néz...

Gorneck#1239

(#35) D.Orion válasza Gorneck (#34) üzenetére


D.Orion
veterán

Oupsz :B

[ Szerkesztve ]

(#36) Gorneck válasza D.Orion (#35) üzenetére


Gorneck
titán

Az a 600as Silent Pro-m...

Ettől még jogos, mert előre mindenképp rakhattak volna...

Gorneck#1239

(#37) _Blank_ válasza Gorneck (#36) üzenetére


_Blank_
aktív tag

Nekem a Solo-ba raktak előre is, anno 25ért vettem, akkor belefért nekik a szűrő..
Tetszik meg minden de már vágyok valami másra, LianLi A05-ben gondolkodtam de most megtetszett az NSK.. csak akkor komplett rendszer csere kéne a matx miatt..hmm nehéz döntés. :D

(#38) Gorneck válasza _Blank_ (#37) üzenetére


Gorneck
titán

Nagyon jó kis ház az is, de nekem már túl magas lett volna...meg kb annyiba lett volna, mint ez táppal.

Gorneck#1239

(#39) Findzs


Findzs
addikt

szeretem az ilyen kicsi praktikus kompakt dolgokat de sajnos nekem sokba kerül meg nem férne bele a cuccom

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#40) Probber


Probber
őstag

Pofás kis házikó.

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#41) adamka16 válasza giigz (#20) üzenetére


adamka16
őstag

Amióta Corsair párti lettem, ismerőseimnek sem ajánlanék mást, és nem is ajánlottam mást. Belépőszinten és még egy kicsit közepes-erősebb konfigot egy Corsair CX 400 vígan elvisz. De ez az etalon.. Aki többet akart az vegyen 550-es, esetleg 650-750-es Corsair-t. igaz hogy drága, de jó. :K

(#42) #19617792 válasza adamka16 (#41) üzenetére


#19617792
törölt tag

Jah, cserébe zajosabb, mint egy hasonló CM, Enermax, Nexus táp és némelyik Corsair, nagyobb konfig alatt, felsőtápos házban, rossz szellőzés mellett hajlamos megfőni. A Corsair jó, de nem a legjobb.

(#43) adamka16 válasza #19617792 (#42) üzenetére


adamka16
őstag

nekem is felsőtápos házam van, eleinte csak a tápventi szippantotta a meleget elég sokáig, majdnem egész nyáron. ha akkor nem főtt meg, akkor soha. pedig egy 8800GT fűti alulról, na meg 4db Geil memória. Játék után meleg benn minden, pedig azóta + 12-es venti is van...
zajosabb??? :Y

(#44) #19617792 válasza adamka16 (#43) üzenetére


#19617792
törölt tag

Hát, ez nem tesz neki jót, de szerencsére bírja. HX620-ak közül néhány főtt meg erős konfigtól sajnos.

"zajosabb???"

Hát egy CoolerMaster Silent Pro, Enermax Pro82 / Modu82, Pro87 / Modu87, Nexus NX táphoz képest eléggé. ;] A passzív tápokat nem említem és a Seasonic X-650 hibrid tápját, ami asszem 200W terhelésig be sem kapcsolja a ventijét.

[ Szerkesztve ]

(#45) Gorneck válasza #19617792 (#44) üzenetére


Gorneck
titán

adamka16-nak nincs hasonlítási alapja vagy nem tudom...2-3 corsair táp után, soha többet nem akarok a gépembe olyan tápot látni...hangosak...

Gorneck#1239

(#46) Speeedfire válasza #19617792 (#44) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Enyém is hangos sajnos. :O

Gigabyte superb 460w

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#47) #19617792 válasza Speeedfire (#46) üzenetére


#19617792
törölt tag

Nekem is ez van, nagyon traktor hangja van. :(

(#48) Qru válasza Gorneck (#45) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én elégedett vagyok a TX650-el. Bár én nem is vagyok white fül... :D
Am jó cikk, faja kis kuckó! :R

#nincsbennetarcsi

(#49) Gorneck válasza Qru (#48) üzenetére


Gorneck
titán

:R

Gorneck#1239

(#50) adamka16 válasza Speeedfire (#46) üzenetére


adamka16
őstag

na igen.. a mindenki által ajánlott giga superb... mert FSP beles... de olyan csapágyas lett 1 év használat után mint a fene... de viszont corsair tényleg jó tápokat ad el.... persze ide is csak azok írnak max, akik nem voltak vele megelégedve. HX520 Forever!
mellesleg, mikor CM silentpro-t akartam venni, rengetegen lebeszéltek itt ph-n róla.. most akkor :U

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.