Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jacis


jacis
nagyúr

Szegény Apple :O

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#2) Dr.Anonymus


Dr.Anonymus
addikt

hogy a galaxy S5 ilyen ütemben fogy megerősíti bennem azt a hitet, hogy az emberiség megérett a pusztulásra :DDD ;]

(#3) ucli


ucli
senior tag

Ízléstelenek ;]

(#4) Peterson_ válasza Dr.Anonymus (#2) üzenetére


Peterson_
addikt

Ezt még hányszor és hány helyre fogod beírni ugyanebben a szóösszetételben? :U

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#5) renee7 válasza ucli (#3) üzenetére


renee7
tag

Hát igen, mert mindenki tudja, hogy egy telefonnak így kell kinéznie. :D

Másfelől nézve meg egy útszéli okosságot osztottál meg velünk.

Harmadrészt meg valóban képtelen a Samu megújulni.

Negyedrész meg ahogy jelenleg áll, bolond lenne.

[ Szerkesztve ]

(#6) Daczy


Daczy
aktív tag

Nem csinálják rosszul, meg kell hagyni. Évente kiadják ugyanazt összelegózott alkatrészekből, idegen oprendszerrel, és zsírosra keresik magukat (Igen, az Apple is ezt csinálja, csak egy fokkal igényesebb szinten).

(#7) Nuada herceg


Nuada herceg
őstag

Hát érdekes 1 népség ez az angol....
Nem értem miért viszik annyira, mi fogta meg őket benne.

De annak viszont örülök, hogy nem az ájfónt veszik.... ;]
Fele akkora készülék, fele olyan teljesítményű hardverrel,
de mégis kétszeres áron... Csak mert epöl...

(#9) Peterson_
Még mielőtt írtad a kommentedet, az előtt javítottam. :)
amúgy meg nem tudok írni... Problem? :U

[ Szerkesztve ]

Értem a csíziót.

(#8) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Ezt nem gondoltam volna ennyire népszerű. :U

(#9) Peterson_ válasza Nuada herceg (#7) üzenetére


Peterson_
addikt

"fel olyan teljesítményű hardverrel"
-Ez mondjuk pont nem helyes.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#10) Crafter32


Crafter32
őstag

Elsőre azt gondolnám, hogy aki még mindig iphone 4s-el szaladgál csak azért teszi, mert egyszerűen túl drága neki a 5s vagy nincs rá pénze. Ezért az ilyen beszámolós akcióban elhiszi, hogy egy minőségi telefont vesz ismét ami nem akad, nem fagy.
Az elméletemmel talán csak az a bibi, hogy nem magyar honban teljesen mások a keresetek és a telefonokat is csomagban lényegesen olcsóbban dobálják az embernek. Így számomra érthetetlen amikor vki egy Iphone -t Samsung cserél.
Nekem bizony pisztolyt kellene a fejemhez tartani ehhez.

The Nuke: ezen a hardver dolgon túl kellene lépni mindenkinek, mert hát az optimalizáltságon van a lényeg és az OS-en, nem pedig a magok számán.

[ Szerkesztve ]

(#11) Ricardo823 válasza Crafter32 (#10) üzenetére


Ricardo823
tag

Egyetértek veled.Nekem ugyan nincs Iphone-om de ha lenne én se cserélném samura az tuti.Mondjuk én max akkor vennék samsungot ha az egyetlen mobilgyártó lenne ezen a bolygón.Szerencsére nem így van. :)

[ Szerkesztve ]

(#12) iSonic válasza Dr.Anonymus (#2) üzenetére


iSonic
addikt

Én meg a hasonló kommentek esetén érzem ezt itt a fórumon.. :)

(#13) Dr.Anonymus válasza Peterson_ (#4) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

Örülök, hogy így jegyzed a hozzászólásaimat, ezek szerint biztos nagyon jók lehetnek :P

de hogy legyen valami új is a számodra :DDD
http://samsungdesign.tumblr.com/

(#14) Parallaxis válasza Nuada herceg (#7) üzenetére


Parallaxis
addikt

Fele akkora készülék, fele olyan teljesítményű hardverrel,

A hardveres teljesítménye egy i5s-nek ugyanott van, mint bármelyik s800-as droidnak.

de mégis kétszeres áron

A Samsung új készülékei semmivel nem olcsóbbak, mint az Apple eszközei.

[ Szerkesztve ]

(#15) rosand86


rosand86
csendes tag

Akkor az Apple tulaj beviszi a iPhone 4s-t és kap érte egy galaxy S5-öt?
Mert gondolom legtöbb már az első nap megvette az iphone 5S-t, a 4S-t már rég nem használja beviszi, és jó lesz az majd valamire.
Vagy valamit félreértek?

(#16) Peterson_ válasza Dr.Anonymus (#13) üzenetére


Peterson_
addikt

Nem jegyzem, csak normál emberi memóriával rendelkezem.
Aztán pont beugrott, hogy a másik s5-tel kapcsolatos hírnél, kb egy hete szinte ugyanezt írtad le.

De sebaj, Te azt hitted hogy vicces voltál ;)
Én meg nem fejteném ki ezzel kapcsolatban újra a véleményem.
Röviden, nekem sem tetszik annyira, viszont meglepően pozitív beszámolók érkeztek róla:
-Tényleg bírja a vizet, jó a sebessége, kiemelkedő az üzemideje és a többi rész is rendben van.
Én biztos nem adnék érte egy forintot sem, de ez már egyéni dolog.
Az meg sosem fájt, ha valamiből sokat adnak el, nem vagyok részvényes, szóval vegye akinek jólesik.

Parallaxis:
-Erre akartam célozni.
Tetszik, nemtetszik, teljesen partiban van bármelyik 800/801-es Snapival.
Természetesen ha a legújabb szifont nézzük ugye.

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#17) iSonic válasza rosand86 (#15) üzenetére


iSonic
addikt

Beviszed a régi készüléked és beszámítják és kapsz helyette egy S5öt persze vagy ráfizetsz még vagy választasz egy olyan díjcsomagot ami mellé már nem kell rádobni fontot..

(#18) -Nyuszika- válasza Nuada herceg (#7) üzenetére


-Nyuszika-
újonc

2xes ár ugyan mar .... 220on indult az 5s es az s5 is ebben mi olyan dupla .... Komolyan evek ota ez megy az Apple dupla annyi 2x-es ár istenem ... Hol éltek ti ???? Fele olyan hardver ??? Meg ha igaz is lenne hol éreznéd hátrányát ???? Játékokban :? Jah hogy azok is ugyan ugy futnak Apple cuccon mint bármelyik masikon vagy meg jobban ??? Meg ha mar hw mutass mar egy ujjlenyomat olvasos 64bites keszuleket ami mukodik is es sebességben veri azt az ócska Apple hw-et ... Istenem neked kell am a16magos proci ...

[ Szerkesztve ]

Galaxy Note 10.1, nexus 7 (2012), Iphone 4 ,Lumia 625,

(#19) Paul119 válasza Dr.Anonymus (#13) üzenetére


Paul119
addikt

konzum hater szagot erzek ;]

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#20) suckall88


suckall88
tag

évek óta Apple használóként mondom, vegyék is a S5-öt, hagy lássák az almánál, hogy izzadniuk kell.
Fejlesszenek, mert az nekem jó :)

 - 10 %-al csökkenti a vérnyomást!

(#21) 1697


1697
tag

Ezek agyonütnek mindenkit-))) Így kell pénzt csinálni,teljesen mindegy,hogy kinek tetszik vagy nem....

(#22) .tnm


.tnm
addikt

"Az Apple számára egyre nagyobb gondot okozhat a hatalmas kijelzővel szerelt telefonok iránti növekvő igény, így egy nagyobb méretű iPhone idei kiadása már szinte borítékolható."

Ez hülyeség az Apple évekkel előrébb jár, csak hagytak egy kis rést lefele: a Galaxy S7-et már verni fogja az iPad mini.... ;]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#23) mackoapo11


mackoapo11
aktív tag

Enyit jelent a reklámhadjárat.

(#24) Peterson_ válasza suckall88 (#20) üzenetére


Peterson_
addikt

Ez meg a másik.
Mindenki rágja a körmét, hogy hú ez meg az a görény cég hogy megerősödött.
De hát az ilyen tartja mozgásban a konkurenciát,nem?

Teperjenek csak, meg alakuljon ki szép kis árverseny. Mindegiyk forgatókönyv nekünk, felhasználóknak jó. :K

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#25) 1697 válasza rosand86 (#15) üzenetére


1697
tag

Nagyon félreérted-))

(#26) bajaki


bajaki
őstag

Érdekes, én biztos nem hittem volna hogy az S5-re ekkora érdeklődés lesz. Nem értem az embereket.... :F

Az apple-nek pedig lépnie kell az biztos. Mindenki szidja a nagy kijelzős készülékeket, de baromira van rá igény.

(#27) 1697 válasza Peterson_ (#24) üzenetére


1697
tag

Hidd el szeretne bármelyik cég ilyen"görény" lenni mint a Samu-))

(#28) .:Ádám:.


.:Ádám:.
tag

Ha lenne valamelyik elődje, esetleg szifonom nem is gondolkodnék rajta, de mivel nincs lehet bevállalom valamelyik szolgáltatónál.

Teszt van már róla, lesz, esetleg készülőben van?

(#29) Csapoati válasza .:Ádám:. (#28) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Mult heten volt itt, a MA-n.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#30) Peterson_ válasza 1697 (#27) üzenetére


Peterson_
addikt

Persze.
De egyébként nem csak a Samura gondoltam.
Előtte Az Apple kapta az ívet(mondjuk most is)
Jó 5-10 évvel ezelőtt meg a Nokia.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#31) .:Ádám:. válasza Csapoati (#29) üzenetére


.:Ádám:.
tag

Köszi, megtaláltam.

(#32) zotyesz66 válasza Nuada herceg (#7) üzenetére


zotyesz66
őstag

...amin pont kétszer olyan jól futnak a cuccok...

(#33) rodrigez válasza Nuada herceg (#7) üzenetére


rodrigez
senior tag

Ezzel a fele hw dupla ár dumával pöttyet mellényúltál. :) Fele órajelen fele annyi maggal hozza lazán egy S800-as SoC sebességét, sőt.

(#34) Próféta


Próféta
tag

Nem értem aki iphone-ról vált. Ok nagyobb a kijelző, de kb. ennyi. Az iphone-osoknak gondolom megvan a komplett apple ökoszisztéma, hogy jön ebbe egy s5?

S3-am van, és valószínű s5-re vagy note3-ra fogom cserélni, de ha minden cuccom apple lenne én ugyan nem cserélném le a szifont. Azért a 4" nem szörnyen kicsi, ha meg nagyon kell a nagyobb képernyő előkapom az ipad-et oszt annyi.

[ Szerkesztve ]

(#35) 1697 válasza Peterson_ (#30) üzenetére


1697
tag

Érdekes,hogy amikor Nokia hatalom volt senki nem ment vérre azért mert a csapból is az folyt...Emlékszem mindenhol Nokia plakát volt....Pedig akkor is volt már konkurencia...Ericsson,Alcatel stb....De nem volt gyűlölet az emberekben mint most a Samu iránt.Pedig csak teszik a dolgukat,reklámoznak,és halálra keresik magukat ahogy anno a Nokia-))

(#36) Peterson_ válasza zotyesz66 (#32) üzenetére


Peterson_
addikt

Az már mondjuk elsődlegesen az optimalizáció miatt van.
Mivel hw-ben(oké felépítés terén van különbség), teljesítményt tekintve ugye kb egy szint.
Soha nem vennék Apple cuccot, de ha valami indokot kellene mellette felhoznom, akkor az egyik a brutális optimalizáció, ami Androidon még csak most kezdi el felvenni a lépst az elmúlt 1-2 főverzió úta.
Persze a fragmentáltság miatt nem biztos, hogy utol is fogja érni, főleg, hogy azért az almások sem ülnek ölbetett kézzel.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#37) .tnm válasza Próféta (#34) üzenetére


.tnm
addikt

valszeg másodtelefont cserélték le egy új S5-tre, amit talán nem is ők használnak majd. vagy az iphone volt valaki másnak a használt telója.

nem tudom, hogy a mostani S5 kedvezmény hogyan viszonyul egy használt 4S árához, de lehet nagyon megéri

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#38) Dr.Anonymus válasza Peterson_ (#16) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

Szerintem nem írtam ezt, ebben a formában biztos nem, de vitatkozhatunk még róla.

Nekem fáj minden olyan termék sikere ahol úgy érzem hogy nem a valós teljesítményen múlik a siker, hanem pl. marketingen.
Nem igazán tudom elképzelni, hogy ha a egyenlő marketing pénzzel indulna a Sony Xperia Z2 vagy a One M8, és az S5 akkor az utóbbi kerülne az eladásokban az élre.

A Samsungot meg nem utálom, csak a mostani Samsungot nem kedvelem.
Régebben még megerőltették magukat, hogy valami eredetit tegyenek le az asztalra, de amióta ők vannak top-on nem érzem, hogy bármi eredeti lenne bennük, és nem csak designban hiányolom ezt.
Vízállóságot a felső kategóriába a Sony hozta. Az első hosszabb üzemidejű okostelefon a Moto nevéhez fűződik (igaz anno még elég vaskos volt a Razr Maxx ).
Mit tett hozzá a Samsung? Pulzus mérőt? ennyi?
Akit ez a téma komolyabban érdekel az vesz magának egy Polar-t, a többiek meg úgy se használják soha.
Az ujjlenyomat olvasó elég pontatlan, szóval ez megint a "legyen nekünk is mert az iPhone-ban van" kategória, csak épp ebben a formában cél nélküli az egész. Ott van még a barométer, ami szintén látjuk, hogy marketing bullshit mert nem épp pontos (ha az lenne akkor se lenne túl hasznos).

Kb. ugyanazt érzem a mostani Samsungnál mint amit anno a nokia csinált az N95 / N82 idején.
Egy legolcsóbb műanyag házas terméket kidobott komolyabb innováció nélkül mert a Symbian + nokia név miatt úgy is őket vette mindenki. Akkor még a Samsung adott ki jó kis fém készüléket, pl az INNOV8, de teljesen hiába erőlködtek kiadni egy tényleg jól összerakott telefont, a "név" akkor még a nokiáé volt.

A Samu max azért nem fog a Nokia sorsára jutni egy hamar, mert a Google nyomatja az operációs rendszert, és ők nem fogják elbénázni mint ahogy a Symbiannal történt.
És mivel a Samsung sikere töretlen, így továbbra is a legolcsóbb műanyag házas komolyabb innováció nélküli termékeket fogják nyomatni, mivel ezt veszi a nép.
Ez még nem is zavarna komolyabban, ha nem olyan mértékű lenne a siker, hogy emiatt olyan gyártók tűnhetnek el mint a HTC vagy Sony...

(#39) Nuada herceg válasza rodrigez (#33) üzenetére


Nuada herceg
őstag

Hát pont nem nyúltam mellé.. szerintem :)
Fele annyi mag, fele akkora órajelen. Az fele akkora hardver.
Igen, a SoC-ra gondoltam, nem a Ram-ra meg a háttértára.

Az más kérdés, hogy az IOS olyan jól van rá megírva, hogy gördülékenyebben fut a rendszer, mint az android..

az árat viszont lehet elbactam...

[ Szerkesztve ]

Értem a csíziót.

(#40) rosand86 válasza rodrigez (#33) üzenetére


rosand86
csendes tag

Benchmarkot tudnál linkelni?
Bár az az érzésem az almát hasonlítjuk össze a körtével... izé samsunggal :)

(#41) benczeb


benczeb
aktív tag

BLACKBERRY-T A NÉPNEK! :)

(#42) xperiasigi


xperiasigi
őstag

Samsung felfalja a piacot ;]

Iphone 6s

(#43) banhammer


banhammer
veterán

Nagyon megy a buveszkedes a szamokkal.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#44) vicze válasza rodrigez (#33) üzenetére


vicze
félisten

A két SoC teljesítménye közel azonos, eseti és felhasználás függő, hogy melyik a gyorsabb.

Az A7-be nem is lehet több mag vagy magasabb órajel 28nm-en, mert így is hőkorlátba ütközik egy idő után, főleg az iPad-ben. 28nm-en C-A57 like architektúrával ez a korlát, egyszerűen túl nagyok azok a magok.

[ Szerkesztve ]

(#45) 1697 válasza .tnm (#37) üzenetére


1697
tag

Ugyan már!Egy i4 az egy kövület a mostani csúcs Htc,Samu,Sony-k mellett.Kicsi,nehéz,a kijelző is haloványka már...elfutott az idő felette...Nem véletlen,hogy az i5 növelte a méreteket!Persze,hogy örömmel vitte cserélni az átlag user a gyufásdobozt nagyobbra,szebbre.Hidd el tudja a Samu hol kell manipulálni a közeget.Nem véletlenül szolt az akcio a 4-es szériának,az I5-öt senki nem cserélné.

(#46) zotyesz66 válasza Nuada herceg (#39) üzenetére


zotyesz66
őstag

nem csak a rendszer fut gördülékenyebben... minden, meg köll nézni egy sunspider tesztet.
más kérdés, hogy egy közepesen összerakott droid is használhatónak mondható, én sem fizetnék ki 220-at egyik telefonért sem, de ha már annyiba kerül, akkor inkább egy szifon.
droidos telefonért szvsz nem normális, aki 50k-nál többet kiad, ebből a szempontból xiaomi hongmi a nyerő és az rendesen össze is van rakva szoftveresen is.

(#47) rodrigez válasza rosand86 (#40) üzenetére


rodrigez
senior tag

Tessék:

http://www.anandtech.com/show/7335/the-iphone-5s-review/5

(#48) Peterson_ válasza Dr.Anonymus (#38) üzenetére


Peterson_
addikt

Oké, bocs tévedtem, nem pont így írtad:
[link]
:P
Na de ezt félretéve:

Egyetértek az általad leírtak kilencven százalékával.(ja és köszönöm, hogy rendenesen kifejtetted a véleményed).
Azzal viszont nem, hogy más gyártók a Samsung hibájából kerültek volna abba a helyzetbe amiben vannak, mert ez kicsit sem igaz.
Mindegyiküknek megvan, megvolt az esélye arra, hogy Ők trónoljanak a lista élén, ne pedig a Camcung.
Az meg koránt sem biztos, hogy ezzel a teljesítménnyel a Samsung tartósan ott lesz mint piacelső.

Annyira képlékeny ez az egész, hogy kár is ezen filozofálgatni.

De röviden annyi, hogy fafejű üzletpolitika és elhibázott lépések sorozata okozza egy cég sikertelenségét.
Ahoz meg kevés egy jobban siekrült készülék, hogy ezen változtasson.
De a másik oldalról nézve, ahoz kevés egy rossz is, hogy a gyártó lecsússzon a gödörbe.
Ráadásul az S5 sem lett rossz, mert tényleg nem az, azzal együtt sem, hogy gagyi műanyag.

Amit ígértek, azt kb betartották, a többi pozitívum(mint pl a prémium szervíz) meg maradt ugyanúgy.
Ha később sem lesznek komolyabb gondok a készülékkel, supporttal, akkor a termék sikertleensége sem lesz indokolt.
Szerintem ez kb ennyin múlik jelenleg, mivel a választék hatalmas, a tényleges különbségek viszont kicsik.
Mindegyik top telefon tud kb. mindent, mindegyiket kb. ugyanabból rakják össze(hw-ra értem főleg).

Markáns különbségek nem lehetnek.
Ilyenkor meg az extra szolgáltatások, alacsonabb ár, vagy márkahűség dönt.

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#49) .tnm válasza 1697 (#45) üzenetére


.tnm
addikt

nem a i4-nek szólt az akció, csak abból vittek vissza legtöbbet. másrészt nagyon igaza van a kollégának, hogy aki bevásárolta magát egy ökoszisztémába az nem fog csak úgy kijönni belőle. valószínűleg a visszavitt i4-ek többségét egy i5 (vagy i4s) váltotta először és kihasználatlanul vitték őket vissza S5-be beszámíttatni.

@(#48) Peterson_

"Mindegyiküknek megvan, megvolt az esélye arra, hogy Ők trónoljanak a lista élén, ne pedig a Camcung."

Azért a HTC sose volt olyan tőkeerős, mint a Samu, talán a Sony se amióta okostelefonok vannak. Az más kérdés, hogy a technika más területein miért a Samu tarolja/tarolta le a piacot, amivel ilyen tőkeerős (lett) és miért nem a Sony, vagy pl. az LG, amely utóbbi kb. egy szintről indult a Samsung-gal anno.

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#50) 1697 válasza Dr.Anonymus (#38) üzenetére


1697
tag

Ki ne találd,hogy egy Htc,vagy egy Sony a Samsung miatt van hátrányban?? Tudod ez olyan,hogy "Te elmész a csaj meg nem"....Neki is annyi ideje volt-)) Pontosan volt Sony is meg Htc is amikor a Samsung kezdte...Ja,hogy rossz marketinget választottak...Az meglehet...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.