Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AS


AS
félisten

Nem lehet, mert szerződés nem engedi hogy most mobilt adjanak ki .

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#2) rootkiller válasza AS (#1) üzenetére


rootkiller
őstag

Megmondom őszintén, én sem hiszek benne.

Más kérdés, hogy az Androidos fronton törnek folyamatosan fel a kínaiak mint a balfi büdösvíz, egy ilyen piacra ami az ár/érték irányába indul, s nem a minőség felé oda minek még egy gyártó a minőségi vonalra? 1-2%-ért?

[ Szerkesztve ]

Artengo TR 990 Pro

(#3) HummeRC


HummeRC
senior tag

Hehe. Lesz még nekem droidos Nokiám! :DDD

(#4) Воланд


Воланд
titán

2015-ben nokia nev alatt ez biztos, hogy nem fog megjelenni...

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5) F34R


F34R
nagyúr

Kar erte pedig jok az igeretek.

(#6) erahurka válasza Воланд (#4) üzenetére


erahurka
félisten

Pont erre akartam rákérdezni. Hogy nem úgy volt-e, pár évig még Nokia néven nem jöhet telefon.

(#2) rootkiller: Szerintem a Nokia pont a kettő közé akar belőni. Kicsit drágább de még mindig olcsó, kínai gyártókkal összerakatott és terjesztett telefonok egy mobilpiacon patináns Nokia logóval.

[ Szerkesztve ]

(#7) pakriksz


pakriksz
őstag

inteles nem jó. Előny nulla, alkalmazások meg nem mind elérhető. Másrészt úgy is csak sima kínai telefon lesz nokia felirattal. Nokia felirat nélkül olcsóbban meg lehet majd venni :D

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#8) tjb007 válasza Воланд (#4) üzenetére


tjb007
nagyúr

Kihozzák valamelyik gyártópartnerük márkaneve alatt, a hátlapra meg szép nagy betűkkel rászitáztatják, hogy Design(ed) by NOKIA. NOKIA is lesz, meg nem is, így belekötni sem nagyon tudnak.

(#9) Plazmacucci válasza tjb007 (#8) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ha csak nem azzal a Nokia dizájnnal amit az N9 idején tettek le az asztalra :D Azt venném mint a cukrot.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#10) moleculez válasza Plazmacucci (#9) üzenetére


moleculez
veterán

Nem volt elég Lumia azzal a designal?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#11) Plazmacucci válasza moleculez (#10) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Azon nincs android.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#12) Blyan válasza Plazmacucci (#11) üzenetére


Blyan
félisten

Tegyél rá, csomó kis bábut lehet kapni. :)

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#13) Goose-T válasza rootkiller (#2) üzenetére


Goose-T
veterán

Talán azért, mert manapság Samsung, LG, Sony néven csak szemetet kapsz drágán. Ha valaki régimódi, és csak a "márkás" cuccokban bízik, de mondjuk már rászokott az Androidra, akkor neki megnyugtató lehetne egy androidos Nokia. Még én is elgondolkodnék rajta, ha elegáns fémházzal jönne, 4,5"-es HD kijelzővel, erős procival és 2GB memóriával. Meg mondjuk 60 ezer forint környékén lenne az ára (annál többet elvből nem adok telefonért, holott lenne miből költeni, de pénzkidobásnak tartom).

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#14) Blyan válasza Goose-T (#13) üzenetére


Blyan
félisten

Skót vagy? :D

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#15) #09819904


#09819904
törölt tag

Istenem add, hogy ART alatt is ugyanolyan gyors maradjon a Snake!

(#16) adamssss


adamssss
veterán

A Nokiának már van androidos telója nem? (X)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#17) Burt1793 válasza Goose-T (#13) üzenetére


Burt1793
veterán

Menj már... az ár nonszensz, persze majd biztos 60 ezerért kapsz egy ilyen telefont. :D Amúgy meg nem tudom miről beszélsz, Nokia L930-am van, ezen kívül egy s5 és a családban még note3 és egyéb samsungok, így olvasgatok pár ph-s topikot. A L930-as topik tele van a telefon hibáival és ezek valós hibák. Szar a jack csatlakozó, hamar tönkremegy, a ragasztás elenged és kijön a kijelző normál használatnál is... ilyen és ehhez hasonló hibákat tapasztalnak sokan (én szerencsére eddig nem). Míg a családban lévő note3-nak vagy az s5-nek semmi baja és a fórumban se panaszkodnak ennyien (arról nem is beszélve, hogy kicsit többen vesznek samsungot így darabra több lehetne a panaszkodó ember. Én tudtam, hogy a nokia nem tudja olyan jól összerakni a telefonokat, mint a samsung, de nagyon bejött a telefon, ezért nem érdekelt. Pl a Nokia 9800 xpressmusic is gyorsan kopott, a jack-je annak se volt túl jó, sok volt a hibája, utána az s2-mel 3 évig semmi baj nem volt!!!

(#18) #09819904 válasza Burt1793 (#17) üzenetére


#09819904
törölt tag

Szintén megtudom erősíteni, hogy a Samsung nem problémás. Nekem elég sok Samsung készülékem volt. A család felének is Samsung van, és ennek ellenére egyszer kellett szervizbe menni. De akkor is csak amiatt, mert a SIM olvasó részben valamit megpiszkált a szerelő. Azóta sincs probléma.

(#19) vicze válasza Goose-T (#13) üzenetére


vicze
félisten

Az elmondod, hogy ennek mi köze lesz a Nokiához? Mert hogy pontosan ebbe a kategóriába fog esni: "szemetet kapsz drágán" pont mint az N1.
Az hogy rászitázzák a Nokia logót nem ugrik meg a minősége... Ennyi erővel mostani bármelyik kínai telefonra ráfújhatod és ott vagy mint ez, esetleg még rátelepíted a Z launcher is.

[ Szerkesztve ]

(#20) Dominó85 válasza Burt1793 (#17) üzenetére


Dominó85
veterán

Hidd el nem jelent semmit, hogy a Samsung tulajok a lila köd miatt nem említik azt a milliónyi hibát, ami a Samsungoknál létezik. Az egyik legmegbízhatóbb a forrásom, mert egy Samsung, Sony központi szakszervizes a szomszédom. Én a két "S"-vel kezdődő márkát soha sem fogok venni. Cserébe jókat derülök, azokon amiket ő mond. ;]

* Péter - 06302461862 *

(#21) Paul119 válasza Dominó85 (#20) üzenetére


Paul119
addikt

ez a szomszed haverjanak a huga duma mar annyira ....,ennyierovel a tobbi ceg telefonjat is nyugodtan lehet kopkodni pont ugyan ugy televannak hibaval :)

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#22) #09819904 válasza Paul119 (#21) üzenetére


#09819904
törölt tag

+1 :)

(#23) #09819904 válasza Dominó85 (#20) üzenetére


#09819904
törölt tag

Alig vádoltál elfogultsággal "pár" embert... :U
Most jöhet az Apple ellen is a monológod. :U

(#24) Glenda


Glenda
addikt

Ez ha lesz, akkor is Foxconn lesz, nem Nokia. A Micosoft elvitt mindenkit, aki miatt a Nokia Nokia volt. Hogy úgy mondjam, nokiább a Microsoft, mint a Nokia.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#25) tom956ster válasza Dominó85 (#20) üzenetére


tom956ster
aktív tag

-1
Ez a szomszéd duma azért elég gyenge...
Kategorikusan elástad mindkét "S"-el kezdődő márkát - szerintem ez ebben a formában butaság.
Nincs lila ködö a szemem előtt, jelenleg a családban van két Samsung, egyik sem betegeskedik. Szervízt még az életben sem láttam belülről, pedig pár Samsungot már én is "próbáltam"...
Egyszóval az általánosítás nem biztos hogy helyén való...

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#26) tjb007 válasza Glenda (#24) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ugyan a lényegen nem változtat, de nem feltétlen kell ismét a Foxconnak lennie. Gyakorlatilag bárki használhatja a Nokia brandet, aki megfelel az általuk támasztott "szigorú feltételeknek, elvárásoknak".

(#27) Paul119

Olyan lesz, amire éppen rábólintanak. :)

[ Szerkesztve ]

(#27) Paul119 válasza Glenda (#24) üzenetére


Paul119
addikt

Ugyan ugy lesz mint a nokia tablet :),intel.chipset alkalmazas tamogatasban nem tudom azota mennyit javult mikor memopadom volt par kedvenc jatekom nem nagyon tamogatta :(
tom956ster: hagyd ra,eleteben nem hasznalt S betus telefont :) egyikkel sincs semmi baj s3am akkor latott szervizt mikor sikeresen fejre ejtettem ,elegge csunyat esett szegeny,de ennyi z1em miota megjelent megvan es koszoni szepen semmi problema :) ajtok nem lazultak el(Elotte Zm volt ott sajnos hamar el lazultak ) s5re sincs semmi panaszom teszi a dolgat reneben szepen :)

[ Szerkesztve ]

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#28) vicze válasza Glenda (#24) üzenetére


vicze
félisten

A logót nem vitte el(végleg) és az többet ér az embereknél...
De majd mindjárt jön valaki, és megmagyarázzák, hogy mekkora "know how" van a Nokiánál, csak az nem tudják, hogy milyen...

(#29) Integrale válasza #09819904 (#18) üzenetére


Integrale
veterán

4 Samsungom volt, ezen felul vettem hugomnak es anyukamnak egyet-egyet. Sajnalom, de nem tudom megerositeni, hogy nem problemasak.

"Bad reklám is reklám too"

(#30) antyg válasza AS (#1) üzenetére


antyg
csendes tag

Ilyen kitétel nem volt a szerződésben.

AntyG

(#31) Glenda válasza vicze (#28) üzenetére


Glenda
addikt

Hát ezaz, hogy ezt mondjuk pont egy szakmai fórumon kellene észbentratani.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#32) Glenda válasza antyg (#30) üzenetére


Glenda
addikt

De volt. 2015 végéig nincs Nokia logós/nevű telefon, esetleg a Microsofttól.

Mintha úgy tudnám, hogy opciója van a további használatra is, de az lehet csak a szabadalmakra vonatkozik.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#33) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

Sailfishnek jobban örültem volna...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#34) Воланд válasza antyg (#30) üzenetére


Воланд
titán

"Nokia will continue to own and maintain the Nokia brand. Microsoft has also agreed to a 10-year license arrangement with Nokia to use the Nokia brand on current and subsequently developed Mobile Phones products based on the Series 30 and Series 40 operating systems. After the Closing, Nokia would be restricted from licensing the Nokia brand for use in connection with mobile device sales for 30 months and from using the Nokia brand on Nokia’s own mobile devices until December 31, 2015." [link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#35) antyg válasza Воланд (#4) üzenetére


antyg
csendes tag

Ez egyáltalán nem biztos.
Azért került levételre a Lumia telefonokról a Nokia márkanév és él tovább Windows Lumia néven, mert azt az MS nem használhatja fel. Csak a telefongyártó részlegét adta el, semmi mást, amennyiben a Nokia újra be akar szállni a telefon/tablet gyártásba annak nincs akadálya.
Az alábbi cikk utolsó pontja erről ír:
http://www.hwsw.hu/hirek/53186/nokia-n1-android-tablet-lollipop.html

Tehát a Nokia tulajdonképpen jól „átcseszte” az MS-t, mivel az akkor nehézkesen üzemelő telefongyártó részlegét jó áron eladta az MS-nek, majd kis idő elteltével (pihit követően) elkezd újra telefonokat/tableteket stb. gyártani. És mellette majd nem kell WP OS-t használnia, bármilyen más platformra áttérhet a Nokia, használva rendesen a Nokia nevet, csak most már bérgyártókon keresztül történő gyártással megspékelve.

AntyG

(#36) #09819904 válasza Integrale (#29) üzenetére


#09819904
törölt tag

Galaxy S1, S3, S4, S5, i9250, Pocket Neo, 5230, Ace. Ezek nálam/nálunk nem volt problémás.
Egyedül az S2 üzemideje volt ramaty.
Jelenleg egy Note 3-at nyúzok és nem problémás.
Gyanítom nekem azért van szerencsém, mert sosem fogtam ki az első garnitúrából.

(#37) Воланд válasza antyg (#35) üzenetére


Воланд
titán

szerintem fuss neki meg egyszer annak, amit linkeltem.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#38) vicze válasza antyg (#35) üzenetére


vicze
félisten

Még mindig elég nagy különbség van aközött, hogy a Nokia gyártat valakivel, és valaki gyárt Nokia nevet használva.
Bár már feladom, hogy a kettő közti különbség valaha is tudatosuljon bárkiben.

(#39) Paul119 válasza antyg (#35) üzenetére


Paul119
addikt

max symbianos keszuleket adhat ki,az hogy eladja masnak a nokia nev hasznalati jogat az megint egy mas teszta :)
lasd az altalad linkelt tablet foxconn liszenszelte ami kell ahoz hogy ott legyen a nokia nev ra huztak a Z launchert es kesz,ennyiben nokia semmi masban :)

[ Szerkesztve ]

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#40) antyg válasza Воланд (#37) üzenetére


antyg
csendes tag

Igen, azt értem amit belinkeltél, nem ezzel a 2013-as doksival van a gond...
Hanem azzal, hogy az MS levette a Nokia márkajelzést a Lumia készülékekről, és a jövőben ezt fokozatosan ki is akarja vezetni, olyan, mintha le is mondott volna a Nokia használatáról, nem is tervezi, és nem is tervezte, hogy megtartja.
Legfeljebb 2015 dec. 31-ig a Nokia a készülékeit nem Nokia néven, hanem "N" néven fogja piacra dobni, a lejáratot követően meg áttér újra a Nokia névre, hisz az MS nem vette meg az egész céget, csak annak egy üzletágát (ami abban a pillanatban nem igazán működött), most, ha a Nokia visszatér am obil gyártásra, kicsit változtatva az üzlet stratégián, akkor az így is gyengén muzsikáló MS-nek még nehezebb dolga lesz.

AntyG

(#41) antyg válasza vicze (#38) üzenetére


antyg
csendes tag

Mér' szerinted mi az, az óriási nagy különbség az között, ha van aki tervez egy készüléket, és mellette nem akar gyárat és egyéb egységeket kialakítani, ahhoz, hogy azt gyártsa, és maga tegye rá a készülékre a logóját, vagy szól egy ezzel foglalkozó cégnek, aki sokkal kisebb áron (mivel nem kell külön beruházni) elkészíti és ráteszi a logót?
Mindenki így csinálja most már, még az Apple is. Így üzletileg olcsóbb az előállítása, mintha komplett infrastruktúrát kellene kialakítani egy termék előállításához.

AntyG

(#42) Воланд válasza antyg (#40) üzenetére


Воланд
titán

abban a 2013-as doksiban van az a szerzodes, ami alapjan a reszvenyesek szavaztak az uzletag eladasarol....

"Hanem azzal, hogy az MS levette a Nokia márkajelzést a Lumia készülékekről"

mivel okostelefonokon nem hasznalhatta a nevet. ezt meg ki is emeltem a dokumentumbol.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#43) hunter84


hunter84
aktív tag

De bántja itt egy-két wp fan szemét az, hogy megjelenhet esetleg egy Nokia logós Android mobil.

Ahogy szokták mondani, nem kell megvenni, aki meg inkább venne egy ilyet, mintsem egy Microsoft Lumiat, az meg hadd vegye.

Mellesleg 2016-ig a Nokia is felépíthet egy kisebb R&D-t, ha jól rémlik volt is hír phonearenan, hogy Android fejlesztőket keresnek.

(#44) Goose-T válasza #09819904 (#36) üzenetére


Goose-T
veterán

Bár a Sonyra, a Samsungra és az LG-re azt mondtam hogy szemét, nem arra gondoltam, hogy rossz a minőségük, csak maga a termék nem felel meg az igényeimnek. Ettől függetlenül sokan rácuppantak, hogy mennyire jó szerintük a Samsung, de a Sony és az LG védelmére senki nem jött, pedig én mindhármat egyszerre szidtam :DDD

Na mindegy is, nem erre akartam kilyukadni. Viszont amennyi idő alatt te elhasználtál egy rahedli Samsungot, én még jóval azelőtt vettem egy Nokia 6300-át 2008-ban, amit használtam két évig, aztán fateromnak adtam, azóta is ő használja. Az akkuja ment csak tönkre, vettem bele 1800 forintért egy vadiúj gyárit helyette. Szóval elég szomorú szerintem, hogy sokan egy-két évig használnak egy telefont, és ha azalatt nincs semmi baja, akkor az szerintük már nagyon jó minőséget jelent.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#45) Dominó85 válasza Paul119 (#21) üzenetére


Dominó85
veterán

Személyiségi jogokat nem fogok sérteni, így infókat sem adhatok ki a forrásomról. Amúgy én tisztában vagyok azzal, hogy mik a telefonjaim hibái: 2000-es aksi néha kevés, jó lenne rá egy KitKat.

Szerintem itt az a gond, hogy akinek Samsungja van vagy iPhone-ja azt hiszi, hogy minden más "ipari hulladék". Hja ezért gyárt ma már mindenki Kínában. :DDD

* Péter - 06302461862 *

(#46) vicze válasza antyg (#41) üzenetére


vicze
félisten

Az hogy nem érted meg, hogy NEM a Nokia tervezi, csak is kizárólag a nevét használja egy gyár. Tehát az N1 nem egy Nokia készülék, amit a Foxconn gyárt, hanem egy Foxconn készülék, amit Nokia név alatt adnak el. Semmilyen formában nem különbözik pl. a Prestigio termékeitől, aki szintén XY kínai gyártó termékét nevezi át, sőt a Nokia még ennél is kevesebbet csinál mert, a nevükön kívül semmit nem raknak mögé csak egy launchert.

Az Apple saját mag tervez mindent és egy 3. féllel gyártatja, ez mindig is így volt. Samsung, LG, Sony, HTC saját gyártóegységekkel saját összeszereléssel rendelkezik, nekik komplett infrastruktúrájuk van.

(#47) tjb007 válasza vicze (#46) üzenetére


tjb007
nagyúr

Plusz a dizájnt. ;]

(#48) vicze válasza tjb007 (#47) üzenetére


vicze
félisten

:DDD <- Igen igen a 6 hónapig fejlesztett dizájn...

(#49) M5Norbi


M5Norbi
őstag

Hát kíváncsi leszek.....

Mert az adatok jók. Kb ilyen paraméterekkel szeretnék majd telót.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#50) drzsoo1 válasza Glenda (#24) üzenetére


drzsoo1
aktív tag

Mindenkit elvitt a Microsoft aki miatt a Nokis sz##ba került. Maradt a kemény mag. Lesz még használható nokia mobil, ha nem is jövőre.

Csak Motorola, 29 éve: Int. 2000(1995)-MicroTac 7200-Flare-d460-cd930-Timeport T250-T720i-MPX200-Q9h-Milestone-Milestone2-Atrix-Moto G 4G-MotoZ Play-MotoZ2Force&Motorola Thinkphone

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.