Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Nem lennék meglepve, ha még kijönne az M, elvégre a 2012-es modellek még most is hozzák azt a szintet, mint egy mai alsó-középkategórás vas, amik közül többen eleve 5.1-el jönnek és valószínűleg lesz még M update.

Csak legyen rendesen összegereblyézve, csípem a 2012-es Nexus 7-esem, netezgetésre meg lett még tartva, de azért elég idegesítő, mikor 15 másodpercekre magába zuhan, mert éppen meg akar jönni egy nyomorult értesítés.

(#2) janeszgol


janeszgol
félisten

Na, mi történt a Google-lel? Érzi, hogy "picit" lemaradt a két vetélytársa mögött? :Y

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#3) vicze


vicze
félisten

"Little Green Dude egyik szerkesztője a Google AOSP-adatbázisában bukkant egy android-m-preview jelölésre" Komolyan gratulálok neki ehhez a felfedezéshez. :DD
A preview kiadásának első napja óta ott van, és többen próbáltak is már preview-t forgatni belőle, de jelenleg működőképes még nincs. :)

Igen úgy néz ki, mindegyik kap M-et, vagy legalábbis próbálkoznak vele, de nincs semmire se garancia.

(#4) Bembee12 válasza vicze (#3) üzenetére


Bembee12
aktív tag

+1

Személyesen már nincs alku *** Az hogy láttál belépve az oldalon, az nem jelenti, hogy üzeneteimet is olvasom *** Android without Root is like donut without sugar, it's tasteless *** Nem szeretek telefonon eladni, írj privátot *** Oneplus 8 Pro*** Viber (ejtsd: Vájber) ***Win10=Spyware, csak az LTSC

(#5) sefan67 válasza Stauffenberg (#1) üzenetére


sefan67
aktív tag

Az nem csak a lolli hibája, eleve 1 kalap sz.r a belső tároló, rég elhasználódott, totál lelassult, Asus jól elb.szta, mert gyenge flash-t tett bele.
Probálkoztam F2FS-el, azzal kevésbé lassú, de kevés a ROM ami támogatja.

[ Szerkesztve ]

(#6) SybenX


SybenX
őstag

Ez szép lenne a google-től. :)

(#7) Balathruin


Balathruin
veterán

Csak ne úgy mint iPhone-ra, hogy az utolsó 1-2 frissítés után használhatatlan lesz.

(#8) Obyboy válasza Stauffenberg (#1) üzenetére


Obyboy
addikt

Én is pont erre gondoltam. A 2012-es nexusok hardvere bőven el kell hogy bírja a jelenlegi rendszereket főleg, hogy a lollit és az M-et is úgy harangozzák be, hogy jobban optimalizált mint az elődje.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#9) SybenX válasza Balathruin (#7) üzenetére


SybenX
őstag

Az iphone-ok azért lassulnak be az utolsó 1-2 frissítésénél mert már valóban gyenge a hardverük.Nexus 4-nek viszont még bőven elég.

(#10) Vikooo válasza sefan67 (#5) üzenetére


Vikooo
addikt

Milyen flash -t hasznalt az Asus? Kitol vette? A legtobb OEM Samsung, Toshiba ill SanDisk -et hasznalnak ha joltudom.

[ Szerkesztve ]

(#11) csasaKKP válasza Vikooo (#10) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Kingston KE44B-26BN/8GB flash van benne a 8 Gb-os változatban.

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#12) Vikooo válasza csasaKKP (#11) üzenetére


Vikooo
addikt

Es ennyire elhasznalodik, hogy mar egy ertesitestol megall a rendszer?

(#13) Matada2.3 válasza Balathruin (#7) üzenetére


Matada2.3
veterán

Pontosan, amúgy az 5.0 pont ezt tette a nexus 7-tel mint a 8 a 4s-sel.

[ Szerkesztve ]

Finn the human

(#14) ollie válasza SybenX (#9) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen, a Nexus 4 hardveresen még most is a középkategória tetején van.

***

(#15) Micsurin válasza Balathruin (#7) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Az direkt olyan na , csak , hogy vedd meg az új , zsír meg hajlékonyat :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#16) csasaKKP válasza Vikooo (#12) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Nekem 16-os változat van, 5.0-5.0.2 hihetetlen használhatatlan volt tényleg, én használok Deezert, konkrétan akkor a zenék mindig akadoztak érdekes mód, appok betöltődése lassú volt, YouTube keservesen indult és böngészni csak szenvedve lehetett. OTA-n telepítettem az 5.1-et, sokkal-sokkal jobb, végre lehet zenét hallgatni és filmet nézni, sokkal pörgősebb minden, bár nem szeretek rajta böngészni továbbra sem, mert ott még vannak problémák. Tehát kíváncsian várom az M-et.

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#17) Slukkica válasza sefan67 (#5) üzenetére


Slukkica
őstag

Az F2FS file system támogatás az kernel szintű! Szóval minden rom fut rajta!

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#18) f(x)=exp(x) válasza Micsurin (#15) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Dehogyis! :U
A hardver kevés hozzá.

(#19) Cyrin válasza Vikooo (#12) üzenetére


Cyrin
addikt

és egy örökkévalóság pl frissíteni a play-ről az appokat, annyira lassú. egyébként mindent futtat, ha ez nem lenne, még mindig nagyon jó tablet lenne.

(#20) Polllen válasza Balathruin (#7) üzenetére


Polllen
nagyúr

A Nexus 7 esetében kb. pont ez történik. 5.x alatt nagyon lomha.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#21) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

hogy mi?
Akadozik a zenelejátszó vagy a zene is?
Ott valami nagyon elvan cseszve

(#22) Tidzsimon válasza janeszgol (#2) üzenetére


Tidzsimon
őstag

Ezt nem értem, ha a két másik oprendszerre gondolsz akkor kicsit képzavar a dolog.

A legjobb sütemény a sült oldalas.

(#23) assemble válasza vicze (#3) üzenetére


assemble
addikt

Hat ja, gyakorlatilag ez nem hir, semmit nem lehet ez alapjan tudni a regi modellekrol, hogy lesznek-e hivatalosan frissitve M-re. [link]

[ Szerkesztve ]

(#24) nkmedve


nkmedve
őstag

Én frissitettem Lollipopra a 2012-es N7et, de nagy hiba volt, teljesen használhatatlan lett. Egy idő után visszaraktam a 4.4.4-et és azzal tökéletes, csak ami nagyon zavar, hogy folyamatosan frissiteni akar 5-re (letölti a frissitést kérdés nélkül és foglalja a helyet), csak rootolás után lehet megszüntetni a folyamatos értesitéseket.

Szóval részemről kiadhatnak akárhány frissitést, nálam az N7 szuportja a 4.4.4-nél befejeződött.

(#25) f(x)=exp(x) válasza nkmedve (#24) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Hát azért ha kiadnák az M(?)-et rá, lehet sok gondot megoldana (pl.: memory leak).

(#26) vicze válasza assemble (#23) üzenetére


vicze
félisten

Egy kis kiegészítés, amit nem fejlesztenek azt lezárták, mint Dream, N1, NS, GN, egyiknél sincs az utolsó verzió után fejlesztés benne, tehát az hogy syncelkik őket mutatja, hogy legalább próbálkoznak.
De ami nem generic az a kernel forráskód, és bizony a Tegra alatt ott virít az M preview. ;) De pl. Exynosnál nincs. :( Szóval az biztos csak, hogy próbálják portolni.

(#27) SybenX válasza nkmedve (#24) üzenetére


SybenX
őstag

Pedig érdemes lett volna rárakni az 5.1.1-et.Abban már nincs memory leak és sokkal gyorsabb és stabilabb mint az 5.0.

(#28) nkmedve válasza f(x)=exp(x) (#25) üzenetére


nkmedve
őstag

Amire használom arra a 4.4.4 is jó, nekem a fontos hogy legyen megbizható és gyors (ezért gondolkozom csakis Nexusban), és azt a néhány applikációt amit használok futtassa normálisan. Majd ha mindenki azt mondja, hogy tökéletesen fut az M és tényleg hoz olyan újitást amiért megéri frissiteni akkor esetleg elgondolkozom rajta.

(#27) droid16 Természetesen egyből frissitettem 5.1.1-re ahogy kijött. Úgy sem ütötte meg a használható szintet

[ Szerkesztve ]

(#29) Jeanne d'Arc

Pont tegnap mondta egy ismi hogy ugyse jon ra. Na tessek!

[ Szerkesztve ]

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#30) Luck Dragon válasza Balathruin (#7) üzenetére

Egyetértek veled, de önmagában szép gesztus lenne a Google részéről. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#31) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Ez igazán kedves lenne tőlük.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#32) LaMotta


LaMotta
aktív tag

Kb. így is lenne a korrekt, hogy egy telefon legalább 3-4 évig kapna szoftvertámogatást...

(#33) #16820480 válasza Stauffenberg (#1) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, szegény 2012-es N7 már KitKat alatt is igen lomha volt, a Lolli allatt meg egyenesen használhatatlanná lassult, pedig tényleg nem használok rajta sok dolgot :(
Aztán hirtelen felindulásból feltettem az 5.x-re épülő Paranoid Android romot, GApps nélkül, és most megint mint a villám.

(#34) enginev3.0


enginev3.0
félisten

"ezekre a masinakra"

Jajjj ne már, mintha anyám írta volna a cikket

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#35) Ricardo


Ricardo
félisten

Ennek nagyon örülnék. :K A Nexus 4 ahogy írták is, bőven elbírná, emellett reklámnak sem lenne utolsó.

(#36) smisa


smisa
őstag

a Galaxy Nexus például már nem kapta meg a KitKat rendszerverziót ...................szerintem meg igen de haza megyek meg nézzem az asszony telefonját ha jól emlékszem ráadásúl OTA-n jött

[ Szerkesztve ]

(#37) ncc1701 válasza Obyboy (#8) üzenetére


ncc1701
veterán

Ezeket mind így harangozzák be a 4.1 óta, mára már ha igazuk lett volna, egy kvarcórán is elfutnának. Nyilván marketing bullshit.

(#38) Sanya


Sanya
nagyúr

az Iphone 4s 2011 októberében jelent meg és még mindig támogatott.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#39) Balathruin válasza Sanya (#38) üzenetére


Balathruin
veterán

Csak ne próbáld meg használni.

(#40) DMG válasza vicze (#3) üzenetére


DMG
senior tag

Nem is az az érdekes hogy preview hanem hogy a "a fent látható készülékek esetén" de lehet ez is egyértelmű M-et nem követem, örülök, hog yvégre stabil az 5.1.1 :D

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#41) Obyboy válasza ncc1701 (#37) üzenetére


Obyboy
addikt

Lehet hogy a stock droid jobban kihasználja az erőforrásokat és tényleg jobban optimalizált csak a Gapps mindent felborít.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#42) GeorgeV válasza smisa (#36) üzenetére


GeorgeV
aktív tag

Az én Galaxy Nexusom nem kapta meg a KitKat verziót. Ez a 18 hónap frissítés meg egy nagy vicc. Ugyanis a termék kibocsátásától kezdve számít a 18 hónap. Én annak idején 200 000 Ft-ért vettem a Galaxy Nexust, de fél év múlva már jött is a következő (mert nem a kibocsátás után azonnal, hanem később vettem), egy két frissítés után már nem is jött rá újabb. Így viszont ez a '18 hónap' nagyon rövid, én úgy érzem, a Galaxy Nexussal becsaptak, mert nagyon gyorsan elavulttá tették a telefont, amit egyébként is csak tesztelésre használok.

(#43) Micsurin válasza GeorgeV (#42) üzenetére


Micsurin
nagyúr

KB az volt az egyetlen nemtúl jól támogatott nexus :D Kellet neked Samsung. :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#44) ollie válasza GeorgeV (#42) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hát ez elég furcsa hozzáállás. Ha most vesz valaki egy vadiúj Galaxy Nexust, akkor kéne rá kapnia 18 hónap szoftverfrissítést a vásárlástól számítva?

***

(#45) Stauffenberg válasza Balathruin (#39) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A barátnőm egy i4s-t használ céges telefonként. Eseményszervezés, Exchange szinkron, telefonálgatás, böngészgetés, néha navigálás a feladata, meg fotózgat vele munka kapcsán. Nem panaszkodik rá.

Mi is a baj vele? Egy mai alsó-középkategóriás Androidos gép sem jobb nála. De egy vele kortárs 2011-es Androidos flasghip sincs már jobb helyzetben, szoftveres support már legalább 2 éve nincs rájuk, hardveresen meg már a mai alsó-középkategóriát is alig súrolják.

Nem power usernek való az i4s, de azért az még most is telefon.

[ Szerkesztve ]

(#46) flexxx2


flexxx2
őstag

Én se fogom egyből feltenni ha kijön az M
Nexus4 5.1.1 normális, de mobilnet alatt hamarabb merül mint a 4.4.4.

[ Szerkesztve ]

(#47) f(x)=exp(x) válasza GeorgeV (#42) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

"Ugyanis a termék kibocsátásától kezdve számít a 18 hónap."
Miért, mikortól kellene számítani? :F. Ez nem garancia vagy ilyesmi. Ha pl.: most veszek egy Galaxy Nexust akkor nekem még 18 hónapig frissíteni fognak?

ollie: +1, ezt mondom.

[ Szerkesztve ]

(#48) GeorgeV válasza f(x)=exp(x) (#47) üzenetére


GeorgeV
aktív tag

Nem használt telefont vettem, hanem teljesen újat, akkor, amikor még ez volt a referencia Nexus. Ilyenkor legalább azt várnám, hogy legalább 3 évig jön rá a frissítés. Nem jött. Nem is veszek többet Nexust.

(#49) GeorgeV válasza Micsurin (#43) üzenetére


GeorgeV
aktív tag

Én Nexust vettem, az részlet kérdés, hogy kivel gyártatta le a Google. Ezek szerint belefutottam, de ez most már sovány vigasz, csak új telefon vásárlásával lehet orvosolni. Vettem is egy iPhone 6 Plust.

(#50) SybenX válasza GeorgeV (#48) üzenetére


SybenX
őstag

És mikor vetted újonnan?A megjelenése után 1 év múlva vagy rögtön a megjelenésekor?Egyébként szerintem minél népszerűbb egy nexus típus annál tovább van támogatva.
Vettél volna nexus 6-t azt támogatták volna még 2 évig.Csak azt nem értem ha iphone-od van akkor mit keresel itt?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.