Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az árral kapcsolatban; nyilván jelentősen drágább volt, hiszen közel sem volt annyira elterjedt tucattermék, mint manapság, pláne nem Kelet-Európában.
Azt se felejtsd el, hogy még anyagból voltak, össze voltak rakva és hacsak nem bográcsoztál rajta rendszeresen, majd' 30 év távlatából is, a 2 m-es porréteggel együtt feldobod (szó szerint) az asztalra és pöccre indul. Mert arra tervezték, hogy működjön és normálisan össze is rakták és a billentyűzetnek is olyan súlya volt, hogy embert lehet vele ölni. <3

A DX40-em cáfolja az *.mp3-as órajel-igényt. Nagyobb felbontású *.jpeg is betöltődik annyi idő alatt.
Összességében ezeket nyilván még nem "igazi" multitasking-ra tervezték - legalábbis nem olyan jellegűre, ami manapság az elfogadott. 80486-ból készül space-grade CPU is. Szívós jószágok.

Akkoriban még kellett érteni a géphez, a programok és operációs rendszerek nem néztek mentálisan visszamaradott csimpánznak.
5.25" Floppy <33. Igazi feeling (a 8"-ból kimaradtam). A 3.5" már kicsit veszített a bájából, de még mindig <3.

Meg mekkora szó volt, amikor bejöttek az első MPEG kártyák. Az ember lehidalt a 2x CD-ROM meghajtójával (amiből egy Sony modell vitte, igaz kicsit akadozva, a 3 darabra TÖRT diszket) egyetemben olyan képminőségtől, amitől manapság a 6 éves Pistike is kiborulna a YouTube-on. NE MONDD, HOGY NEM VOLTAK SZÉP IDŐK.

Mindemellett a számítástechnikának és a gépeknek igazi lelkük volt a mai sterilitással és tucat-trenddel ellentétben (ami a software-ekre -ezen belül a játékokra is- igaz). Még egy PC-nek is, nemhogy egy Amigának vagy C64-nek - a többi gépet nem is mondom.
A hardware design is jobban bejön, mint a mostaniak.

És a user group-ok? Scene? És...?

Hiányzik? Nekem igen.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#2) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Hiába van ma már sok memóriánk, akkor sem célszerű kikapcsolni a lapozófájlt, mivel hibák esetén (kékhalál) nem fogja kiírni a memória tartalmát a lemezre, így nehezebben tudunk utána járni.

(#3) Alchemist


Alchemist
addikt

egyetlen 320 × 200-as felbontású JPG kép betöltése és megjelenítése egy 486-os, 33 MHz-es PC-n több tíz másodpercig tartott

Azért ne essünk már túlzásokba, max. pár másodperc volt egy normális programmal...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#4) Synthwave válasza Alchemist (#3) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Amit IrfanView-nak hívnak és patikán megy DX40-en, Win95 Plus-szal. Igaz, mighty 16 MB RAM. :>

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5) dabadab válasza Synthwave (#1) üzenetére


dabadab
titán

"Azt se felejtsd el, hogy még anyagból voltak"

Te nem nagyon lattad Sir Sinclair produktumait, igaz? :)

"Összességében ezeket nyilván még nem "igazi" multitasking-ra tervezték - legalábbis nem olyan jellegűre, ami manapság az elfogadott."

De, 386-tol kezdve arra terveztek es ezek kb. tudtak is mindent, amit ehhez tudni kellett.

DRM is theft

(#6) anulu


anulu
félisten

'89-ben kezdtem, XT-vel.

ami nekem nem hiányzik:
- folyamatos szenvedés a konvencionális / XMS / EMS memóriákkal, több10 kilobyte-os config.sys és autoexec.bat-ok hegesztése, menüvel, hogy melyik játékhoz éppen milyen memória kiosztás kell (World Cup 94 vs Tie Fighter vs QEMM386...)
- Cyrix, mint proci gyártó mond valakinek (még) valamit? nagyjából egyet jelentett a nevük az inkompatibilitással, és a random fagyások nyomozásával
- floppy cserélgetések (pre "megfizethető HDD" korszak). bootoltál az egyik lemezről, csere, másikról játék indít. sírtam a gyönyörtől, mikor 92-ben megkaptam (10 évesen...) az első 80MB-os HDD-m. :DDD

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#7) Egon


Egon
nagyúr

A cga nem 8, hanem 16 színből álló színpalettáról tudott egyszerre max. 4 színt megjeleníteni.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8) hemaka


hemaka
nagyúr

Az amerikai éves átlagjövedelem 16 ezer dollár körül járt. Hahaha, mindez 1976-ban, mi még most sem értük ezt el, szégyen. Bár nem meglepő, egy sima mekdöncis tavaly ott $1k dodó körül keresett, hol vagyunk mi ehhez képest? :DDD

Én anno még programozni is tanultam C16 és C64-en is, nagy mókának nem mondanám, már akkor is halálra untam magam előttük. Aztán amikor már hercules vagy egyéb retteneteken lehetett játszani pc speakerrel, menő. :D

[ Szerkesztve ]

(#9) Synthwave válasza dabadab (#5) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Láttam Sinclair-t. Én elsősorban korabeli PC-kre, Amigákra, Commodore-okra, Apple-ökre meg Atari ST-re gondoltam '83-'85-től számolva. Meg persze az 5150-re. Ezek mind masszív anyagból vannak / voltak.

"legalábbis nem olyan jellegűre, ami manapság az elfogadott"

Az, hogy arra tervezték, meg mennyire voltak alkalmasak rá, az két külön dolog (otthoni PC gépekről beszélek, nem workstation class-ról). Nem arra gondolok, amikor a futó szövegszerkesztőbe meghívsz egy spreadsheet-et meg egy kördiagramot és juhémultitasking van.
Azért azt el kell ismerni, hogy már nem nagyon szerették, ha 2-3 kép is meg volt nyitva + fájlkezelő, miegyebek. Egy normálisabb minőségű audio file lejátszása már komolyan betett, a később megjelenő modemes böngészésről nem is beszélve. Élvezhető sebesség mellett még jó ideig vagy-vagy.
Aztán jött a Pentium.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#10) Synthwave válasza anulu (#6) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Azért az XMS / EMS memória-hegesztésnek is megvolt a maga bája. Ha sikerült, megbecsülted az eredményt. :>

Cyrix: Nagy ganéság volt, de occsó irodai gépekbe elment (azokba is szánták).

Nekem is 80 MB-os volt az első vinyóm. :D Egy Conner darab. Viszont a floppyzásnak is megvolt a feeling-je. Valahogy bensőségesebb volt a kapcsolat ember és a gépe között.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#11) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Hiányzik ez nekünk?
Biza hiányzik, mert az akkroi újdonságok áttörésként, korábban el nem képzelt határokat tudtak áttörni, amik oylan élményt nyújtottak mint korábban semmi más...
most mi a menő amire mindenki oda figyel? kb az oculus Rift... na akkoriban nem cask egy-egy terméknél éreztük ezt a "wáó" faktort, hanem nagyjából mindenhol hiszen robbanásszerűen nőttek a VGA-k, CPU-k teljesítménye, illetve a háttértárak, és a rendszermemóriák kapaitása... ma meg már kb qrvára mindegy, hogy kijött egy 6TB-os HDD, mert ugyanúgy nem tudom teli pakolni, mint egy 3-4TB-os HDD-t, vagy tök mindegy hog yaz SSD-m 300 vagy 600MB/sec-el tud írni, mert alig veszem észre hogy 6 vagy 8sec alatt tölt be az oprendszer...
szal lényeg a lényeg, hogy nem a lassú, mai szemmel nézve semmti sem tudó hardverek hiányoznak (illetve sokaknak az is) hanem az a varázs amit magukkal hoztak.. na aaaz hiányzik...

(#12) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Akit érdekel egy kis könnyes megemlékezés az Aranykorról;

The Computer Chronicles online archive.

Stewart Cheifet és Gary Kildall (R.I.P.) zsírkirály műsora, ami '83-tól '02-ig ment.

Le is tölthető.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#13) Synthwave válasza bacsis (#11) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"ma meg már kb qrvára mindegy, hogy kijött egy 6TB-os HDD, mert ugyanúgy nem tudom teli pakolni, mint egy 3-4TB-os HDD-t"

Na, nekem az ilyesmi nagyon könnyen megy. 4,5 TB-on szűkölködöm és agyalok, hogy mit-hogy-hova, mit konvertáljak, blablabla. Szóval ha van fölös párTB-os vinyód, ne félj megkeresni. :>

A VARÁZS. <3

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#14) Drótszamár válasza anulu (#6) üzenetére


Drótszamár
őstag

Jaj cyrix. Hánynom kell, ha rá gondolok :(

PR200-as procim volt, ami asszem 166 mhz környékén dübörgött, és hozta egy kb egy 133-os proci teljesítményét.

A random fagyások és kékhalálok is megvoltak. Emlékszem, csináltam screenshotot a gépről, amikor reggel 7-kor még az elő netkapcsolat fogadott, és nem a lefagyott gép. /reggel 7-ig volt 150 Ft a net, utána bontani kellett a kapcsolatot/

Minden nyűg megszünt, amikor lecseréltem egy intel 233 MMX procira.

De ez már inkább a 90-es évek vége, vagy a 2000-es évek eleje volt.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#15) anulu válasza Synthwave (#10) üzenetére


anulu
félisten

"Azért az XMS / EMS memória-hegesztésnek is megvolt a maga bája. Ha sikerült, megbecsülted az eredményt. :>"

az biztos! haverokkal kis füzetbe gyűjtögettük, hogy milyen beállítással melyik játék megy, hogy utána csak szerkeszteni kelljen az otthoni konfigot. ha valaki talált még 3-4K konv RAM-ot, császár volt :D ugye a World Cup 94-hez 622KB free kellett, h elinduljon. na, emellé betölteni hangkártya progit már-már maga volt a művészet :DDD

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#16) anulu válasza Synthwave (#13) üzenetére


anulu
félisten

azon agyalok épp, hogy a költségvetésembe hogyan férne bele egy 4x4TB Raid-5 tömb + controller kártya :O

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#17) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

1976ban 16k$ volt az átlagkereset..napjainkban a ~felét keresem meg :S

(#18) dabadab válasza Synthwave (#9) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem te kevered azt, hogy mennyi RAM meg milyen eros CPU volt bennuk azzal, hogy milyenek voltak a multitasking kepessegeik. Ez utobbi ugyanis elsosorban olyanokrol szol, hogy legyen MMU (hogy ne tudjak a taskok egymas memoriajat felulirni), tamogassa a processzor a context switchinget meg hasonlokat.

DRM is theft

(#19) Synthwave válasza dabadab (#18) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Én csak a hétköznapi, home user felhasználásról beszéltem, nem a lehetőségekről.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#20) Döglött Róka válasza Synthwave (#13) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Legális tartalommal?:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#21) szacsee válasza anulu (#6) üzenetére


szacsee
nagyúr

+1 :D

Vidéken élek, '98-ban 64Mb ram kb 28000Ft volt, mint a Voodoo3-as kártya (vagy 128Mb már nem tudom :B ).
Bebattyogok a boltba, látom az eladó formáz egy gépet közben kérdem:
-64Mb-os 133Mhz-es SD ram van Önöknél?
-Igen van.
-Mennyibe kerül?
-28000Ft.
-Ok kell megvenném.
-Fél órát várni kellene, mert formáz mert így gyorsabban végez..
- ??? és Új?
- Igen, de épp teszt alatt van
- Ok, kösz, viszlát! :DDD

Vöröshajnal MGTSZ-be hívták a PC szakit, hogy valami gond van a géppel nem olvassa be a floppy-t.
Szaki kimegy, gép P1 MMX procival (anno nagy sztár volt), nézi a gépet 486-osba 5,25-ös floppy meghajtó volt, P1-be 3,5"-os meghajtó került. Floppy-k meg maradtak a régi gépből, titkárnő hölgy eccerüség elvén gondolta ha oda bedugja, akkor mennie köll... és bedugta, igaz félbehajtva az 5,25"-os hajlékony lemezt.
No off vége.
Kösz a cikket, jó volt nosztalgiázni kicsit. :))

[ Szerkesztve ]

(#22) Synthwave válasza anulu (#15) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Mennyit dobott, amikor +4 MB SIMM-mel megtámogattam a 386 DX-emet. Egyből felpörgött az Ecstatica. :>

Egy valamirevaló kontroller kártya majdnem annyi lesz, mint maga a 4x4 TB-os tömb.

Én inkább úgy csinálnám (ha lenne rá pénzem), hogy mittomén, mondjuk van 6-8 TB vinyó a gépben, no RAID, teli adattal, veszek külön vinyó(ka)t, ami(k)re egy-az-egyben lementem a dolgokat, aztán a polcon áll(nak), gondosan elzárva, antisztatikus zacsiban. Aztán ahogy van pénzem, mindig jön új vinyó, utánamentek, etecera.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#23) Synthwave válasza Döglött Róka (#20) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Van az is bőséggel.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#24) dabadab válasza Synthwave (#19) üzenetére


dabadab
titán

Igazabol az a baj, hogy a jelek szerint nem erted, hogy mit jelent a multitasking es hogy annak milyen fajtai vannak (es nem, nem az a ket kategoria, hogy "belefer a memoriaba egy fotosopp meg egy haromszaztabos chrom" meg "nem fer bele a memoriaba egy fotosopp meg egy haromszaztabos chrom" - ez ugyanis nem multitasking, hanem memoriaproblema). Talan meg remlik a win3.1 kooperativ multitaskingja, ahol nem az OS osztotta az idoszeleteket a programok kozott, hanem a programok maguk szoltak, hogy most akkor vegeztek es johet a kovetkezo - igy aztan siman meg tudta akasztani az egesz rendszert egyetlen lefagyott program. Vagy ott az OSX elotti Mac OS-ek multitaskingja, ahol mindig csak az eloterben futo program futott, aminek raadasul teljes hozzaferese volt a komplett hardverhez, beleertve a tobbi program memoriateruletet.

DRM is theft

(#25) anulu válasza Döglött Róka (#20) üzenetére


anulu
félisten

#16 miatt megszólítva érzem magam: igen :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#26) anulu válasza Synthwave (#22) üzenetére


anulu
félisten

anno mennyit számított még 1-2 MB RAM is... :)

ennél azért kicsit bonyolultabb a történet :) RAID alatt neki nem állok semminek. de ezt inkább ne itt tárgyaljuk meg, nagyon off

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#27) anulu válasza dabadab (#24) üzenetére


anulu
félisten

ehh, az de jó volt. régi szép idő, amikor még nem voltak különböző buffer mechanizmusokkal telepakolva a CD írók. kb tilos volt írás idején bármi mást csinálni a géppel, mert ha akadt mehetett a -R lemez a kukába. jogos. ez sem hiányzik :P

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#28) Synthwave válasza dabadab (#24) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Sőt, az AmigaOS már preemptív multitasking volt, a '80-as évek közepén-második felében.

Csak azt mondom, hogy sokra mentél a multitasking-gal (PC-n), ha memória meg CPU-kraft nem nagyon volt hozzá. Vagy éppen oprendszer, lsd. PC / MS-DOS.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#29) Döglött Róka válasza anulu (#25) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Mivel többek közt storage-ekkel és file serverekkel is foglalkozom, kötve hiszem. Média tartalomból meg ennyit nem tud egy átlagember elfogyasztani. Szal marad a felesleges mókuskodás-gyűjtögetés. Javaslom a deduplikációt és némi törölgetést a perverz és felesleges archiválás helyett...

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#30) Synthwave válasza anulu (#27) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Pedig külön izgalom volt, hogy el ne felejtsd, hogy még az egeret se mozgasd. :DDD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#31) dabadab válasza Döglött Róka (#29) üzenetére


dabadab
titán

Nem csak mediatartalom lehet, hanem pl. egy rakat virtualis gep.

DRM is theft

(#32) Mokó


Mokó
aktív tag

Merevlemezek felkonfigurálása.Mondjuk az '90 volt inkább.Mindegy.Kedvencem a 16 jumper-ral konfigurálható CPU paraméterek....

(#33) Tamás88 válasza anulu (#27) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Nekem volt bufferem a cd íróban, de így is akadt, pedig aztán semmit sem csináltam.

A másik a Windows 98 töredezettségmentesítője, ami elindult, aztán ha 1 bit is módosult, akkor kezdődött előröl, és biza maga a Windows is írogatott.

(#34) Döglött Róka válasza dabadab (#31) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Egy atlag applikacioszerver 200 giga, Citrix max egy tera. Mi meg home userekről beszélünk.

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#35) Synthwave válasza Döglött Róka (#29) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Vagy valaki hosszú évek óta gyűjt és "él" is a médiatartalommal (netán dolgozik is vele). Blu-ray és FLAC audio óta meg aztán végképp fogyóeszköz a hely a vinyón.
Van most 4,5 TB, vennék még 4 TB-ot, legkésőbb március-április környékén már vehetném az újat, ha nem fognám vissza magamat - pedig csak 5 mbit-es netem van.

Szerintem fogadd el, hogy mások a prioritásaink. Az archiválás meg soha nem fölösleges.
Ha lenne rá keret, ide is jöhetne mondjuk egy 4 x 6 TB WD Red tömb, valami fullos Adaptec vagy LSI vezérlővel megtámogatva. Nem esnék kétségbe, hogy nem tudok mit kezdeni a hellyel. :))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#36) Syl


Syl
nagyúr

> Az alábbi képen egy Atari ST1040 (32 bites OS, multitasking, 1 MB RAM) dolgozik...

Khm. Az 1040ST Motorola 68000, 16 bites CPU-t használt és hírből sem ismerte a multitaskingot.
Ja és persze az Amiga sem 32 bites gép volt.
:U

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#37) Döglött Róka válasza Synthwave (#35) üzenetére


Döglött Róka
veterán

350 dolgozót - és ebben van egy médiaval foglalkozó csapat is - el tudtam helyezni 4 800 gigás lemezen, úgy hogy kb 45% szabad rajtuk. Próbáld ki a deduplikációt win2012 alatt, csodákra képes.

Én elfogadom, hogy mások a prioritásaink. Te is fogadd el, hogy szerintem ordas nagy hülyeség amit az adatperverzek csinálnak.;)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#38) _Orbi_ válasza Synthwave (#1) üzenetére


_Orbi_
aktív tag

+1!!

A mai fiatalok azt sem tudják, hogy mit jelent jumperrel tuningolni.
Nem ám Windows alól meg bluetooth-on keresztül.
Haggyukmá'

(#39) PHM válasza Syl (#36) üzenetére


PHM
addikt

De.
A Motorola 68000 32 bites processzor, 16 bites adat és memóriabusszal.
(+ emlékeim szerint 24 bites címbusszal.)
Hasonlóképp, mint az Intel 386 SX. Rémlik?

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#40) kisfurko válasza Egon (#7) üzenetére


kisfurko
senior tag

Erről már egyszer vitáztunk :)
320x200-ban csak két fix paletta volt, ami összesen 8 szín. Az igaz, hogy az RGBI miatt összesen 16 lehetséges színkombináció volt, de a négyszínű mód (PC-khez hűen) ócska volt :)
Valami hihetetlen tehetségtelen majom gányolta össze a CGA-t... Na, meg az egész PC/XT stb... pfúúújjj

(#41) Geffry


Geffry
aktív tag

Ez igazából olyan... érdekes olvasni de nem nagyon van értelme cikk. Mi az hogy drága? Relatív.
Az elmúlt években újra meg újra negyedmillió forintért dobták piacra ugyanazt a műanyagdarabot, rajta egy megrágott gyümölccsel és egyel nagyobb számmal a neve mögött... Pedig a 80as évek óta eltelt egy kis idő, ha nagyon sarkalatosan értelmezem a cikket akkor elvileg már mindennek egyre olcsóbbnak kellene lennie...

Ahogy már más is említette: akkoriban áttörések voltak. Manapság csak az über futurisztikus, agyon hype-olt, de igazából teljesen felesleges és javarészt használhatatlan dolgok kapnak akkora figyelmet, mint anno egy 10mhz-el gyorsabb proci.

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#42) kisfurko válasza bacsis (#11) üzenetére


kisfurko
senior tag

Bizony, én is így érzek. Mekkora volt már 16 fix szín után palettából választani, akár nem csak 16-ot. Vagy 320x200 után magasabb felbontás. Vagy az első Phong shading, environment mapping demoban. Hicolor, truecolor képek, chip prüntyögés után digitalizált hangok, vagy egy GUS. FPU mérhetetlenül nagy sebessége szoftveres FP számolás után. A3D, pixel shader stb.

(#43) Egon válasza kisfurko (#40) üzenetére


Egon
nagyúr

Szerintem a high-intensity bit használatával 2*2=4 paletta volt, és kijön a 16 szín: [link]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#44) kisfurko válasza PHM (#39) üzenetére


kisfurko
senior tag

Annyiban igaza van, hogy belül is 16 bites volt (mármint az ALU és a belső busz, ha jól emlékszem). De pont ez volt az egyik nagy dolog benne, hogy lehetett rá 32 bites processzorként is tekinteni, hiszen 32 bites regiszterei voltak, programozási oldalról 32 bites volt. Nem kellett mindenféle hülye üzemmód az igazi 32 biteseken a 68000-re írt programokhoz, mint 386-on a real/protected/virtual 8086 agyonbonyolított módok.
Na, megyek, beveszem a gyógyszert, sok volt a nosztalgiából :D

(#45) kisfurko válasza Egon (#43) üzenetére


kisfurko
senior tag

Kicsivel lentebb ott van a graphics mode. Tényleg ilyen szar volt :) Viszont a harmadik palettáról nem tudtam.

(#46) Synthwave válasza Döglött Róka (#37) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Most erre mit lehet írni? A 350 dolgozó is anime-gyűjtő (600 series + Star Trek-ek, Stargate-ek, sokegyebek, a lehető legjobb minőségben ofc), aki látta is a leszedett dolgokat, nem csak azért vannak vinyón, hogy teljen a hely? Nem beszélve az elmúlt 12 év minden fontosabb adatáról, képéről, mentéséről, szöveges dokumentumáról.
4 TB az bakfitty, esti fénnyel. Főleg, hogy a legtöbb zene is FLAC-ban van, ahol track-enként 30-50 MB az átlag fileméret.

Szerintem ordas igénytelenség online nézni / hallgatni bármit és a számunkra kedves / fontos dolgokat nem archiválni fizikai hordózóra, lehetőség szerint legalább kétszeresen. Vagy keverni a szezont a fazonnal - ezesetben a "munkakörnyezetet" és célfelhasználást.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#47) gaborbol


gaborbol
őstag

Azert van kellemes emlek is ebbol a korszakbol,pl amikor tatott szajjal figyeltuk az Epson DFX 5000+ os meg 9000-es nyomtatokat azok meg ma is szep tempot diktalnak tus letukre.
.

[ Szerkesztve ]

(#48) Döglött Róka válasza Synthwave (#46) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Csak kibújt a szög a zsákból, mégse legális az a tartalom:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#49) Synthwave válasza Döglött Róka (#48) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

De, jórésze az. Ahogy már mondtam is.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#50) Zotya84 válasza Döglött Róka (#48) üzenetére


Zotya84
őstag

Nana, a saját audio albumaimról DVD-imről emlékeim szerint még csinálhatok mentést - persze, persze, egész addig, amíg a másolásvédelmet nem kerülöm meg. ;] Viszont rohadt már el gyári lemezem, és vált olvashatatlanná. (Amit általában még azelőtt megteszek, hogy megnézném/hallgatnám. Ez az első lépés, és utána már lehet is hallgatni.)

Nekem ez azért alapból legálisnak tűnik, nemde?

És akkor nem beszéltem a fényképekről, kamerafelvételekről.

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.