Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hibavissza


hibavissza
veterán

1366 x 768 üzletinek üzleti, de kinek? Ez biztos olyan, mint a fapados prémium.

(#2) rodrigez válasza hibavissza (#1) üzenetére


rodrigez
senior tag

Mi ezzel a probléma? 1366x768 a minimum, de mindegyik választható FullHD-s panellel, illetve a 14"-os modell QHD-s panellel is megvásárolható. Meg miért a felbontás az ami alapvetően meghatározza a gép üzleti mivoltát? :F

[ Szerkesztve ]

(#3) solfilo


solfilo
veterán

Azt lehet tudni valamit, hogy a HP milyen TDP-re lövi be az APU-kat?

solfilo

(#4) rodrigez válasza solfilo (#3) üzenetére


rodrigez
senior tag

Gyanítom, hogy itt is 15W lesz a plafon... Az a helyzet, hogy akármilyen ígéretes SoC, nagyon kevés gép jelent eddig meg, ami erre épülne, ráadásul csak szívásról olvasok a külföldi fórumokon. Throttlingol mint a nyavalya és visszaesik a sebesség.

(#5) Oliverda válasza rodrigez (#4) üzenetére


Oliverda
félisten

Teljesen nyilvánvaló, hogy a CPU és a GPU részt egyidőben terhelve, a közelében nem lesz a maximális órajeleknek 15 watt mellett.

Amúgy meg AIDA-val ki kell lőni az APM-et, és máris szalad a cucc.;]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6) rodrigez válasza Oliverda (#5) üzenetére


rodrigez
senior tag

Én várok egy MiniPC-re 35W-os TDP-vel. :) Ott tán már a GPU is jobban tudna mocorogni, mert én sem várom el, hogy a 512 számolóegységes R7-es meg a 2Ghz feletti 4 mag 15W-ból vigéckedjen. :) Bár azt az Envy szériát szidják mint a bokrot, megvárnék egy Elite-es tesztet is. :)

(#7) ADAM1337 válasza hibavissza (#1) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Nálunk mindenki aki dokkolható hp-t használ nem nagyon érdekli milyen a belső felbontás, hisz itt bent 2monitorral használja az elitebook 1020-at.
Nem szempont annyira a belső felbontás max egy fhd de dolgozni nem jó rajta ekkora kijelzővel.

(#8) BangoSkank válasza rodrigez (#4) üzenetére


BangoSkank
tag

Igaz, hogy CPU és GPU terhelésénél leesnek az órajelek, de a játékbeli teljesítménye így is nagyon jó 15 W-on. Egy 19W-os FX-7500-nál jobban muzsikál már a 8700p is és az Intel csak a 28W-os Iris Pro 6100-ban hoz hasonló GPU teljesítményt (igaz a CPU az intelben combosabb).
A gond szerintem inkább az, ahogy te is írtad, hogy nincs kínálat, ami meg van az sz*r (vagy túlárazott, mint a HP-k).
Az egyetlen 14 colos FX 8800P-vel szerelt Toshiba Radiust selejtes wifivel áldották meg, az ethernet csatlakozót lehagyták és a vásárlói visszajelzések alapján egyéb (talán driveres) problémái is vannak (lásd bestbuy vélemények).

[ Szerkesztve ]

(#9) stratova


stratova
veterán

A kézikönyv szerint az új üdvöskék már M.2 PCIe SSD-vel is elérhetők lesznek is. :)
725 G2

Szerk.: Pardon, látom szerepel a hírben is.

[ Szerkesztve ]

(#10) rodrigez válasza BangoSkank (#8) üzenetére


rodrigez
senior tag

Igen, tegnap néztem a notebookcheck-en lévő egyetlen tesztet - legalábbis én máshol nem találtam és konstatáltam, hogy lenyomja a jóval magasabb TDP osztályba tartozó Kaverit. Ezért is szeretnék végre egy minőségi darabot látni. Remélem ez a HP Elite sorozat az lesz. Eddig sajna én is inkább sirámokat olvastam, amiért nem is az APU hanem a szar konstrukció volt felelős. Mivel én most vettem új notit i5 5200-al, ezért ebben nem gondolkozom. De ez a 15-35W-os APU számomra tökéletesen kiváltaná az otthoni gépemet, amiben brutál régi Core 2 Q6600-as ketyeg egy GTX260+ társaságában. :) Zömmel zeneszerkesztés, programozás, zene és filmnézés megy rajta, ezért nagyon örülnék egy Carrizo-s "egybelapnak" :)

(#11) Jim Tonic válasza hibavissza (#1) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Több, mint félmillió volt az X230, amin dolgozom. Ekkora a felbontása. Minek nagyobb? Ez munkagép, és a nap java részében dokkolóban van. Amikor nincs dokkolva, akkor meg az számít, hogy bírja az akku. Olyankor meg nem előnyös a sok pixel.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#12) stevve


stevve
nagyúr

Az a baj, hogy az AMD így sem elég erős egy Inteles megoldás mellett, így nem teszi vonzóbbá a HP-t az AMD ebben a sorozatban.

(#13) Jim Tonic válasza stevve (#12) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nálunk soha nem volt szempont a processzor, jó paraméterei legyenek, de főleg jó ára.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#14) stevve válasza Jim Tonic (#13) üzenetére


stevve
nagyúr

A kérdés a felhasználási terület. Egy menedzser és egy programozó igényei nagyon mások is lehetnek és van, ahol az AMD egyelőre nem nagyon rúg labdába.

(#15) Jim Tonic válasza stevve (#14) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Egy menedzseré nem. Egy programozóé igen, de egy nagyvállalatnál ez szűk réteg.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#16) stevve válasza Jim Tonic (#15) üzenetére


stevve
nagyúr

Persze, a réteg sem ugyanakkora, cége válogatja. Jogos :) Csak leírtam, hogy az AMD vonzó opció, de van, ahol nem kerül képbe, HP ide vagy oda.

[ Szerkesztve ]

(#17) stratova válasza stevve (#16) üzenetére


stratova
veterán

Az előd 240-körül (ahol még) kaphato alapkiépítésben [A8 Pro-7150B (A10-7300), 4 GB RAM, 500 GB HDD, 1366x768, 3 év, Win7/8]

Elődök:
755 G2 [A10 Pro-7350B]
745 G2
725 G2 [A10 Pro-7350B]
725 G2 [A8 Pro-7150B] tesztek

[ Szerkesztve ]

(#18) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Hát a nagykerekben ezekben a szegmensben senki nem vesz amd-t, ahogy a legutóbbi visszajelzés volt.
450 G2 esetében (A10-5750m/4/500/W8.1 számlásan 100 BR-be adtuk):
"-Te ezeket miért szorjátok ki bagóért ?
-Mert a kutyának se kell amd üzleti szegmensbe
-Oké"

(#19) stratova válasza ADAM1337 (#18) üzenetére


stratova
veterán

Probook 450 mint üzleti.. őőő.. mostanra talán még SMB-nek is alig. Bár ha a Probook 450-et szórjátok akkor Intellel sem fogy.
Nem mintha az ezzel azonos kategóriában utazó Dell strapább konstrukció lenne, mivel az egy átnevezett Inspiron.

Amúgy 100 br. egészen baráti ár érte, szólj ha majd ez megy 150-ért :)

[ Szerkesztve ]

(#20) Alchemist válasza Jim Tonic (#11) üzenetére


Alchemist
addikt

640*480-as kijelzővel bizonyára még kevesebbet fogyasztana.
;]

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#21) Gusztáv válasza Alchemist (#20) üzenetére


Gusztáv
addikt

Pedig egy bizonyos kor felett általában 14"-on is problémás a fhd felbontás. dpi állítást meg jellemzően a vállalati szoftverek nem nagyon szeretik/támogatják.

Laci

(#22) kleinguru


kleinguru
addikt

Hogy a viharba lehet ilyen kurzorvezérlő nyilakkal ellátott billentyűzetet kiadni:W?

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#23) Beerhead válasza hibavissza (#1) üzenetére


Beerhead
csendes tag

Nem értem ezt az állandó felbontás hajhászást. Teljesen jó a szemem, viszont haverom 15,6-os FullHD notiján számomra zavaróan kicsit a betűk ahhoz, hogy a szokásos távolságból el tudjam olvasni. (tudom, lehet felskálázni, de akkor meg minek nagyobb felbontás)

(#24) Fiery válasza rodrigez (#4) üzenetére


Fiery
veterán

Az APM letiltasa a nalunk levo Carrizo ES platformon (kodnev: Gardenia) nem mukodik valami miatt. Nem tudjuk, ez a Carrizo egyfajta limitacioja, az ES platform sajatossaga, BIOS bug, vagy valami egyeb miatt van-e. Az biztos, hogy nem az AIDA64 bugos, mert a BIOS & Kernel Developer's Guide alapjan vegezzuk az APM vezerleset, azaz a "nagykonyv szerint".

Emiatt, en nem vennék ra merget, hogy egy Carrizo alapu masinan le fogod tudni tiltani az APM-et. Ha mas kontextusban jon fel az AIDA64, nem is szoltam volna hozza a topichoz, de az APM + Carrizo pont egy olyan kombo, ami problemas, es nem tudjuk, valojaban miert is az, es mit is jelent ez ugy osszessegeben a gyakorlati felhasznalasnal. Persze a masik oldalrol nezve, az APM letiltasa nem epp a standard felhasznalas resze, szoval annyira nagyon nem aggodunk emiatt, csak mint "known issue" tudunk rola :)

[ Szerkesztve ]

(#25) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"de a két legnagyobb notebookban ezek akár PCIe alapúak is lehetnek legfeljebb 256 GB-os kapacitásig."
NVMe? Mi indokolja a max 256-ot? Vagy csak ez most a legnagyobb?

Ezekhez is van nagy (9 cellás) aksi, meg dokkoló?

(#26) Jim Tonic válasza Dr. Akula (#25) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Lehet az indokolja, hogy nem kínál nagyobbat a gyártó. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#27) Tikakukac válasza Jim Tonic (#11) üzenetére


Tikakukac
titán

Az a felbontás tök jó, 1,5 hónap alatt sikerült be is garizni a kis pixeleit egyem meg, mert gyári hibásak és ugyanúgy mennek tönkre mint az x220-as IPS-ek.

Over fél milla, zsír. Grátisz: utólag nekem kellett kábelt igazítanom, mert azt sem sikerült megoldani a márkaszerviznek. Na így állunk, tényleg utolsó X-es TP-m.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#28) hibavissza válasza Jim Tonic (#11) üzenetére


hibavissza
veterán

melyik az a szoftver, amelyik bünteti a fhd felbontást használókat?

(#29) Jim Tonic válasza hibavissza (#28) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Miért tőlem kérdezed? Amúgy szinte az összes ERP, például.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#30) hibavissza válasza Jim Tonic (#29) üzenetére


hibavissza
veterán

Nem fejlesztek csak használom. Engem nem korlátoz. Win7 megjelenése óta nem találkoztam olyan szoftverrel, aminél gond lett volna a fhd kijelző.
Nekem röhejes, főleg ennyi pénzért.

(#31) Tikakukac válasza hibavissza (#30) üzenetére


Tikakukac
titán

Kicsit állítani kell natívról máris pörgeti a windows kifelé az ablakokat a fenébe a látótérből :B 4k-s panelek óta sikongatva küldözgetjük egymásnak a vicces képeket, amikor nem lehet egy ablakot elérni, mert kidobta a win a látótérből :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#32) LGLuke válasza hibavissza (#30) üzenetére


LGLuke
őstag

Mindenkinek röhejes, aki Asus, MSI és Acer szutykokhoz van szokva. :)

(#33) hallador válasza stevve (#12) üzenetére


hallador
addikt

A HP már 8 - 9 éve épít nagyvállalati notebookot AMD processzorral, az elsődleges célcsoport az irodai managerek akiknek ez a gép tökéletesen megfelel, a gép felső kategóriás, és tudja amit egy felsőkategóriás business gépnek tudnia kell, ennél nem is kell több lajoska hr vezetőnek, vagy egy pénzügyi vezetőnek pont nem tudja, hogy min dolgozik, csak annyit fognak tőle kérdezni, hogy ,megfelel a gép, a válasz az lesz, hogy igen, kb ennek a sorozatnak ez a lényege, és ezt teljesíti is.

(#30) hibavissza

Nekem az röhejes, hogy asus, acer, msi, sony, meg a többi consumer cuccból 10 * ennyi pénzért sem kapsz nagyvállati megoldást.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#34) Tomaaasz válasza hibavissza (#30) üzenetére


Tomaaasz
aktív tag

Nálam a SAP teljesen hülyén jelenik meg...

Oda mentem, ahol vagyok!

(#35) Gusztáv válasza hibavissza (#28) üzenetére


Gusztáv
addikt

Pl SAP ERP, de még az MS remote appok is magasról tesznek rá.

Laci

(#36) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Nekem a jo oreg HP 2530p design-ja sokkal jobban tetszik, mint az ujabbak.

(#37) hallador válasza turbulencia8 (#36) üzenetére


hallador
addikt

És ezzel nem vagy egyedül nekem is.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#38) ge.k.ko válasza rodrigez (#2) üzenetére


ge.k.ko
tag

12 "-on milyen felbontásban szeretnél napi több orán át szöveget olvasni?

(#39) rodrigez válasza ge.k.ko (#38) üzenetére


rodrigez
senior tag

Nyilván nem QHD-ben, bár nem tudom ezt most miért kérded tőlem.

(#40) Dhampir válasza ADAM1337 (#18) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem 455 G2-ről van szó? :F

(#41) kerekfej válasza ADAM1337 (#18) üzenetére


kerekfej
addikt

450 G2 az Intel alapú.

(#42) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Ezeknek az AMD-s HP notiknak mennyire erős az IGP-je? Az Intelnél is van papíron GT4, mégis csak GT2-vel jönnek. AMD-nél is csak a butítottat forgalmazzák?

(#43) Oliverda válasza Dr. Akula (#42) üzenetére


Oliverda
félisten

[link] ?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#44) Dr. Akula válasza Oliverda (#43) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

35W-os A12-es procival szerelt üzleti notit lehet (majd) kapni is, vagy ez csak techdemó mint az Intelnél az Iris Pro?

(#45) Oliverda válasza Dr. Akula (#44) üzenetére


Oliverda
félisten

Erről kérdezd a gyártókat vagy az AMD-t.

Amúgy manapság már nem nagyon terveznek üzleti gépet 35 wattos processzorral.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#46) Dr. Akula válasza Oliverda (#45) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

IGP-vel együtt nem olyan rossz az. Főleg ha le lehet venni kisebbre is. Viszont throttlingolás miatt úgy tudom elkél a 35W. Az Intel _valós_ TDP-ben, Iris Proval belefér ez alá?

(#47) Oliverda válasza Dr. Akula (#46) üzenetére


Oliverda
félisten

Az Iris Pro nem üzleti gépbe kerül hanem workstationökbe. A GT4e IGP-vel szerelt Skylake-H mobil processzorok 35 és 45 wattos TDP-t kaptak.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#48) Dr. Akula válasza Oliverda (#47) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Thinkpadbe is raknak Quadrot, Radeont, ha az belefér, egy Iris Pro is elférne. Vagy az AMD megfelelője. Én legalábbis várnám.

(#49) Oliverda válasza Dr. Akula (#48) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, workstation ThinkPadbe.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#50) Dr. Akula válasza Oliverda (#49) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nekem volt 14" T-s Thinkpadem, nem hívták WS-nek, mégis volt benne dGPU (Quadro NVS).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.