Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) teratti


teratti
senior tag

Nagyon szép kis tesztet dobtál össze, gratula! :R Pillanatnyilag egy Asus EAH5870-em van de most gondolkodóba ejtettél.... :) Csak az a baj, hogy amik most a PH-n vannak(5970) többnyire már gari nélküliek, és azokat nem merném megvenni...

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#2) Dominó85


Dominó85
veterán

Nagyon igényes cikk. Napi olvasnivaló megvolt. :R
Hol a többi kommentelő? :DDD

* Péter - 06302461862 *

(#3) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

csak én nem találom, mekkora felbontással készűltek eme eredmények?:U

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#4) csucsbicep válasza - = Zk = - (#3) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Felbontásra én is kíváncsi lennék, amúgy jó teszt, de kár, hogy 1-2 cpu limit közbe szólt.

(#5) RECSKA


RECSKA
veterán

Igen, ezt én sem találtam. Gyanús a 1920x1080...

Nagyon jó ötlet volt, hogy a VRAM-kihasználtság is loggoltatva volt! Kifelyezetten hasznos infó, szerintem!

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#6) Dominó85 válasza - = Zk = - (#3) üzenetére


Dominó85
veterán

Jó észrevétel. :C Tippelni kéne, akkor 1920*1080. :DDD
szerk.: RECSKA megelőztél... :P

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#7) Cucuska2 válasza csucsbicep (#4) üzenetére


Cucuska2
őstag

Azt eddig is tudtuk hogy a Thuban nem a legjobb a játékokhoz. Egy i5 sokkal, sokkal jobb lenne.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#8) ricshard444 válasza - = Zk = - (#3) üzenetére


ricshard444
veterán

Beírtam,lehet véletlen kitöröltem :R

Vannak dolgok...

(#9) RECSKA válasza Dominó85 (#6) üzenetére


RECSKA
veterán

Felbontás: 1920x1080 ... :R :R :R

Szerk : Cucuska2 : BF3 szereti... És egyre több olyan játék jön, ahol jól jön majd a +2 mag..

[ Szerkesztve ]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#10) teratti


teratti
senior tag

Még vili...akik ilyen játékokkal játszanak, azért már Full HD-ban tolják.... :D

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#11) Dominó85 válasza RECSKA (#9) üzenetére


Dominó85
veterán

:D ;)

* Péter - 06302461862 *

(#12) Angel1981


Angel1981
veterán

Köszönjük!
Külön jó dolog, hogy a Vram használatot is feltüntetted! :R

(#13) ricshard444 válasza Angel1981 (#12) üzenetére


ricshard444
veterán

Igen eszembejutott,ha már a 6950 tudja mérni akkor beteszem,mert hasznos információ szerintem is :R

Vannak dolgok...

(#14) - = Zk = - válasza ricshard444 (#8) üzenetére


- = Zk = -
félisten

megesik :R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#15) Insolent


Insolent
aktív tag

Nagyon rendben van! :K

Esetleg egy fogyasztásmérővel tudnék szolgálni ha ki akarod egészíteni a tesztet..

" A bugyi nem a legjobb dolog a világon, de közel áll hozzá "

(#16) ricshard444 válasza Insolent (#15) üzenetére


ricshard444
veterán

Már egyik kártya sincs birtokomban,de a 6990 tesztemhez esetleg majd lehet megbeszélhetjük :R

Vannak dolgok...

(#17) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Jó kis teszt az egyik kedvencem volt ez a kártya, imádtam bevizezve tuningba is hasított. :K

(#18) Insolent válasza ricshard444 (#16) üzenetére


Insolent
aktív tag

Rendben keress majd meg.!
Ha csinálod a tesztet lehet elmennék nyálat csorgatni ha megengeded

" A bugyi nem a legjobb dolog a világon, de közel áll hozzá "

(#19) D1Rect


D1Rect
félisten

Rengeteg meló lehetett vele, nagyon korrekt teszt! :R

ui.: a 2 magos csúcs VGA-k mindig igen sokáig kitartanak mert jóval erősebbek mint az 1 GPU-s társaik.

5850/70 CFX egy korrekt megoldás lehet a mai napig.

Persze a régi "kis kedvencek" remek olcsó multiGPU megoldás lehet. 4770-GTS250 pl. a fogyasztással sem száll el.
Oké, nem dx 11, de attól közel 5850 szintű teljesítmény.

(#20) ricshard444 válasza D1Rect (#19) üzenetére


ricshard444
veterán

Insolent: :R

D1Rect: Volt vele meló és túl sok volt a magánvélemény így a szöveg kb 1/3a lett a teszt végére. Rövidebb,átláthatóbb,korrekt tesztet próbáltam összehozni és szerintem ezeket a kritériumokat teljesítettem :R

Vannak dolgok...

(#21) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

korrekt teszt, köszi!

kiegészítés: 6950nél a 2GB memória általában elég mindenre, ha nem, akkor a GPU előbb szokott kifulladni. másik probléma, hogy extrém felbontásnál egy kártya már annyira nem bírja az iramot.

remélhetőleg pár nap és publikálok 6950 2GB vs 5760x1080 eredményeket. alap órajeleken, de összehasonlítani érdekes lehet, annyira azért nem nagyok a különbségek.

releváns infok addigis összevetni: metro2033 high AAA 4AF noDoF 25-27fps, medium 45 (31 min). crysis high 30fps, nagyon határeset. far cry2t tegnap néztem, 40-55fps stabilan (dx10 AA és AF nélkül maxon), inkább utóbbihoz közelítve a játék elején bóklászva. Shift2 egyedül Nordschleifén stabil 60, de pályafüggő, és AI mennyiség függvényében ez 30-40ig is lemegy.

gyakorlatban extrém felbontásban az 5970 valszeg a ram miatt lenne lassú, a 6950 pedig GPUban kevés. viszont, ott a 6950 CF, 5970nél árban több, ugyanakkor 5760at annak már általában szépen kéne bírnia.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22) kNG


kNG
senior tag

Nagyon jó teszt...most kicsit bánom hogy lapnak nem extreme 3 gen 3-at vettem, ment volna pariba az 5850-em mellé egy másik, bár igazából mindig is egy 5970 érdekelt volna engem...azt hiszem, nézegetve a teszteket látható hogy miért! :R

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#23) ricshard444 válasza proci985 (#21) üzenetére


ricshard444
veterán

Ez így van :K

Vannak dolgok...

(#24) zsoltti


zsoltti
senior tag

Én teljesen meg vagyok elégedve a széjjel húzott 6950-esemmel (gpu995 mem1375 max 55fok AC Xtreme:) ) És nem is fogyaszt annyit mint az 5970es, mennyit kóstál egy ilyen amúgy forintból meg wattból? :F

(#25) J.J. András válasza csucsbicep (#4) üzenetére


J.J. András
őstag

ott írja a cikk írója az utolsó sorban a tesztkonfignál, hogy "felbontás: 1920×1080"

akkor mi a kérdés ? gondolom FULL HD TV-je van HDMI-vel, vagy monitorja, és még nem nagyon kapni idehaza 2560×1600-as monitorokat normális áron.

üdv :R

[ Szerkesztve ]

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#26) ricshard444 válasza J.J. András (#25) üzenetére


ricshard444
veterán

Védelmére legyen szólva,hogy utólag írtam be,mert a moderáció során vagy a figyelmetlenségem miatt elmaradt,de pótoltam és köszi az észrevételt :R
Amúgy igen TV-n játszok

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#27) J.J. András válasza ricshard444 (#26) üzenetére


J.J. András
őstag

akkor én olvasom túl későn a logout-os cikkeket mindig :)

bocsi :B

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#28) Ben96


Ben96
tag

Jó teszt, nagyon érdekes volt, és azt is megtudtam miért nem fut rendesen a BF3 az 5870-esemen. :) Mivel mérted a VRAM használatot?

(#29) ricshard444 válasza Ben96 (#28) üzenetére


ricshard444
veterán

MSI Afterburnerrel

Vannak dolgok...

(#30) MCBASSTION


MCBASSTION
aktív tag

3 monitort képes kezelni, az 5-ös szériától pedig elérhetővé válik az Eyefinity technológia. Hasznos "fícsör", de hátulütője, hogy több monitorhoz több vram is kellene: 3 monitornál minimum 2GB-os, de maximum részletesség mellett nem zárnám ki a 3GB-os kártya(k) létjogosultságát sem.

azért ezt nem biztos. A felbontás növelése csak a felbontástól függő textúrák méretét növeli. Ez pedig nem egyenlő a teljes lefoglalt memória méretével.
pl. egy modern játéknál ami deferred renderinget használ ott kb. 100-150MB megy el ezekre a textúrákra. Ha 3 szorozod a felbontást (vízszintesen, pl 5760x1080) akkor ez is csak háromszorozódik, tehát max plusz 300MB memóriát fog használni. Tehát még eyefinity esetén is a 2GB videomemóriának bőven elégnek kell lenni minden játéknál (még egy ideig).

A 3GB-os kártyák max akkor jöhetnek jól ha Rage-dzsel játszol, és a megatextúra nagy részét szeretnéd feltölteni a videokártyába.

windows7sins.org

(#31) Fogpiszkalo


Fogpiszkalo
csendes tag

Vagány cikk, egy szavunk nem lehet.

Naná, hogy a HD 5970 viszi a pálmát.

Tudtam, mikor az első betűt megláttam :) :C

"Alku nélkül nincs üzlet "

(#32) ricshard444 válasza Fogpiszkalo (#31) üzenetére


ricshard444
veterán

:) :R

Vannak dolgok...

(#33) Geller72


Geller72
veterán

Személy szerint a 6950-et 60k-ért nem érzem annyival többnek, mint a fele annyiba kerülő 5850-et....tudásra persze..

(#34) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Jaj de szépek a grafikonok :R
Még annyit, hogy a 6950 elég BF3hoz, csak nem a szorzós élsimításokkal.Azokat ki kell kapcsolni.Én multiban ultrán is tudok játszani, átlag 50+ fps felett van.A legkisebb minimum fps 37, ami csak a Karkand pályán jelentkezik.Többi pályán 40+ a minimum fps.Igaz én 1680x1050 felbontáson játszok.

[ Szerkesztve ]

(#35) ricshard444 válasza ProEvoFan (#34) üzenetére


ricshard444
veterán

2 napig próbálgattam a kombókat és ez jött be a legjobban :K Akkor nem csak nekem

Vannak dolgok...

(#36) Sabber


Sabber
aktív tag

A felbontás benne van a cikkben, az első oldalon a konfig alatt.
És a tippek jók :D

[ Szerkesztve ]

(#37) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

Köszia cikket! :R

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#38) Apone33


Apone33
őstag

Grat a jó cikkhez. :C

Play Hard!!!

(#39) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Pont most olvasgattam a topicot hogy milyen kártyád van/volt.
Erre elérek ide és itt a cikked! :D Grat. lesz időm átolvasom! :) :R

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#40) Puma K


Puma K
veterán

Szép bemutató!

A VGA kártyák memóriamennyiségét ebben a részben fel lehetne tüntetni és akkor minden fontos géppel kapcsolatos infó egy helyen:

"Tesztgép:

Processzor: AMD Phenom II 1100T X6 @ 3815MHz/3050MHz NB
Alaplap: Asrock K10N78D
Memória: 7GB DDR2 @ 872MHz
SSD: Crucial M4 64GB
HDD amiről futottak a játékok: Samsung 250GB
Hangkártya: AUIDIGY 2 ZS

VGA: Sapphire HD5970 & Asus HD6950 DCII
Vga Driver: Catalyst 12.1 WHQL
Felbontás: 1920x1080"

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#41) WongFeiHong


WongFeiHong
senior tag

Érdekes a BF3 teszt mert nálam speciel 2x MSAA-tól már összeomlik a játék és elkezd idiótán akadozni. Volt 5970 karim anno és nem hiszem hogy azon jobban futna mint a mostanin. Kikapcsolva az MSAA-t persze elég jól fut a game.
A Dirt 3-nál másnak nincs olyan gondja hogy belső nézetben piszokul leesik az fps? Külsőben rezzenéstelenül megy ULTRA-n.

Amúgy jó kis teszt,szerettem én is az 5970-et csak nagyon driver függő a drága. :) /10.5 catalyst volt a best neki/

(#42) albert8


albert8
addikt

Jó teszt, DE!!! az 5970 NEM AMD, HANEM ATI
Ez fontos dolog

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#43) eszaki0


eszaki0
aktív tag

Ez tényleg nagyon jó teszt gratulálok hozzá!

Én Sapphire HD5850 024Mb GDDR5 ről váltottam Sapphire HD6950 2048Mb GDDR5re de én éreztem ,hogy jobb az összes játéknál ami a gépemen van bár nem a külföldi 25%os gyorsulást de egy stabil 20% tuti meg volt nálam.Főleg az új AMD FX6100 Black Edition procival+ 8GB 1600rammal főleg érezni van potencia azért a 6950is

[ Szerkesztve ]

everlasting AMD

(#44) hackeeeee válasza albert8 (#42) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

ATI Radeon már nincs, AMD Radeon vanik.

Véleményem szubjektív...

(#45) nuke7


nuke7
veterán

hmm.. szóval ez többet tud, mint a 6970. DE.
kevesebb a vram-ja, ergó hamarabb elfogy, hiába van benne több erő, jóval többet fogyaszt, hangosabb is.. :U dx 11-ben nem olyan jó a teljesítménye.
tehát mondjuk egy gtx570 jobb választás, ha csak full hd-ban játszol sok aa-val meg tesszalcióval..?

https://youtube.com/user/nuke7

(#46) D1Rect válasza nuke7 (#45) üzenetére


D1Rect
félisten

Annyira tudtam, hogy "véletlenül pont van neked egy eladó GTX 570". ;] :DDD

ui.: egyébként a 25W fogyasztásbeli különbség szerintem ebben a kategóriában elhanyagolható.

[ Szerkesztve ]

(#47) nuke7 válasza D1Rect (#46) üzenetére


nuke7
veterán

:DDD csak egy költői jellegű kérdés / eszmefuttatás volt ami a kategória kártyáira vonatkozik. nem fordult meg a fejemben a marketing tevékenység :P

https://youtube.com/user/nuke7

(#48) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Jó írás, látszik Oli cikkeken nevelkedtél :DDD

Tényleg, fLeSs hova lett?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#49) SzlobiG válasza albert8 (#42) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ez miért fontos? Az 5970 is amikor készült már rég AMD kézbe volt. Szal ATI már nincs AMD van.

(#50) Expulso


Expulso
tag

jó kis teszt lett, köszi. :R

> ne menj még! míg benned van a zene.. a Te zenéd!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.