Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Oliverda


Oliverda
félisten

Itt a chipset roadmap. Szándékosan hagytam ki.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2) Tomate válasza Oliverda (#1) üzenetére


Tomate
veterán

Szépen összefoglaltad! Köszönjük! :R

(#3) marcias válasza Oliverda (#1) üzenetére


marcias
őstag

Nagyon köszi a cikket :)) Jó volt olvasni. Mondjuk, téged ismerve, mindig optimistán közelíted az AMD-t, bár nyilván a tényanyag így van, ahogy leírtad, és szerintem még a legrosszabb forgatókönyvek alapján is újból erőre fog kapni az AMD. A jó chipsetek, mégjobb GPU-k és a fejlődő marketing mindenképpen segítségül fognak jönni. Most már a piac csak a széles választékú, jó árú és erős CPU-kra vár, és ezt meg is fogjuk kapni!

A dolog árnyoldala gondolom világos, és bármennyire is az AMD-re koncentráltál, a kép teljessége érdekében legalább említés szintjén szóba kellett volna hoznod az adott időre eső Intel újdonságokat is, természetesen azokra az elemekre szorítkozva, amik az AMD-t érintik. (Pl. olcsó i7-alapú chipek, atom2, illetve az AMD válasza erre). Szívesen olvastam volna pár sort a 32nm-re való átállásal kapcsolatban is, hiszen nyilván kulcsfontosságú az AMD-nek, hogy arra már ne egy évvel kelljen később váltani, mint az Intel esetében. Ezekkel az apró kiegészítésekkel tökéletes volna a cikked! ;)

Steam: marcias88

(#4) Oliverda válasza marcias (#3) üzenetére


Oliverda
félisten

Köszi. Itt most kifejezetten csak a roadmap kicsit részletesebb ismertetése volt a cél. Beleírhattam volna még számtalan dolgot de ez most szándékosan lett felületesebb. Ez így szerintem olyan mint egy kicsit hosszab és részletesebb hír, de most csak pont ennyit is akartam. :)

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5) kecsetif válasza marcias (#3) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Az tényleg jó lett volna, csak akkor már nem 2009-es AMD asztaliproci menetrend lenne az írás címe... ;)

Egyébként, ha az új AMD-k csak 10-15%-kal maradnának el azonos órajelen a i7-től, már nagyon örülnék. Remélem, ár/értékben -beleértve a tuningot is- viszont jobbak lesznek!

Hajrá AMD! :C

(#6) marcias válasza Oliverda (#4) üzenetére


marcias
őstag

De akkor a fórum keretei között beszélhetnénk a kimaradt részletekről. :B Feltételezem, sokakat érdekene a dolog. Főként pont azért, mert bár sok minden hallunk, apró hírek formájában, de minden állandóan változik eközben, és végül az embernek fogalma nincs róla, hol is tart az egész.

kecsetif: látod, például az i7-hoz való erőbeli viszony is nagyon nem mindegy. Illetve az, hogy a két cég mit is tervez az egyes termékvonalakkal. Az i7 2009 első felében (a jelenlegi árakkal) veszélytelen ellenfél lesz, nyáron viszont, ha minden igaz, érkeznek az olcsóbb, fapadosabb Core i7-re alapozó procik és alaplapok, amik előbb utóbb minden bizonnyal váltani fogják a Core 2 krémjét. És ebbe a résbe kell ügyesen ékelődnie a Phenom II-nek, és kisebb társainak. Ha ez sikerül, végre talán lepottyan az Intel a magas lóról, vagy legalábbis kénytelen lesz lenézni róla. :)

[EVIL]Amúgy meg tényleg, túlzás volt már megemlíteni az új mobil AMD-ket is. ;] [/EVIL]

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#7) O_L_I


O_L_I
őstag

2 Dolog amit biztosan veszek 09-ben, Egy X4-es Phenom II és egy Meizu M8. (Már amennyiben lesz hol dolgozni, ugye Oliverda :) )

(#8) AMD!4ever


AMD!4ever
őstag

Köszönjük szépen a cikket Oliverda,tényleg jo volt olvasni.Szerintem se kellett volna több mindennel belezavarni. Igy érthető és világos. :)
Igaz én törpéletesen megvagyok a mostani 4850e cpu-val elégedve,aztán kitudja lehet elcsábulok januárban vagy februárban. :D

Kérdés:ezek a ddr2-ddr3 hibrid am3-as procik am2-es lapban nemfognak menni?

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#9) O_L_I válasza AMD!4ever (#8) üzenetére


O_L_I
őstag

Ha nem tévedek azok már az Nf5xx-es lapokban nem fognak menni viszont az AMD 7-es szériájú lapjaiban igen (friss BIOS persz kell) Pl az enyém: [link]

[ Szerkesztve ]

(#10) AMD!4ever válasza O_L_I (#9) üzenetére


AMD!4ever
őstag

Aha,sajna ugyfest az enyém az AM3-at már nem fogja támogatni
(asus m2ne)
azért az am2+ az belefér :)

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#11) Sandormaster


Sandormaster
aktív tag

Egy 805-ös modellt kérek szépen 30k HuF-ért, lehetséges?! :))
Jó kis összefoglaló :R

(#12) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Az én nagy bajom csak az, hogy a phenom II-vel ki is fújt a dolog.

Annak örülök, hogy ez kijön 45nanon, mert veszek is majd egyet, de igazi újdonságra 2009-2010-ben nem nagyon számíthatunk. Olyan ugrásra biztos nem, mint a k7-->k8 volt.

Igazából sajnos újabb szűkös két évnek nézünk elébe, hogy a cica rúgja meg.

(#13) AMD!4ever válasza antikomcsi (#12) üzenetére


AMD!4ever
őstag

Igazad lehet,de ez egy lényegesen skálázhatóbb architektúra,mint az előző(k)
Szoval annyira talán mégsem lesz sovány ez a 2év :)

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#14) Oliverda válasza O_L_I (#7) üzenetére


Oliverda
félisten

Hát csak lesz... :)

antikomcsi: A teljesen új mag majd valamikor 2010 végén 2011 elején jön a Bulldozer személyében 32nm-en. Egyik gyártó sem ad ki évente új architektúrát. 2010-ben mikor átállnak 32nm-re valószínűleg még kijön a K10 újabb frissítése nagyobb gyorsítótárakkal illetve magasabb órajelekkel. Az pedig hogy meddig mennek el az órajelekkel 45nm-en majd az idén kiderül. Szerintem nem 3.0GHz lesz a plafon a 4 magosokonál. Azért 2009 talán annyira nem lesz szűkös szvsz. Illetve amire még van egy kis esély jövőre az a Phenom II X6.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#15) leviske válasza antikomcsi (#12) üzenetére


leviske
veterán

Azért én ezt ilyen biztosan nem állítanám. A Nehalem is csak szerver alkalmazások tekintetében ugrott komolyabbat előre a Core 2-esekhez képest. (vagy rosszul tudom?) A Core i5-ösöktől sem várok ebből fakadóan nagy ugrást.

Aki benchmark bajnok akar lenni,az meg kérjen az IBM-től szuperszámítógépet.

Oliverda: Tudom, hogy idióta kérdés, de azt lehet tudni, hogy a 5-ös végződésnek végülis mi értelme van? Mert ahogy látom, csak a 945 és a 925 esetében jelenti az AM3 tokozást. :F

(#14): Akkor végülis lehetséges, hogy lesz Hydra?

[ Szerkesztve ]

(#16) Oliverda válasza leviske (#15) üzenetére


Oliverda
félisten

Semmi. A 925 és a 945 esetében megkölönböztető a 920-tól és a 940-től de amúgy semmi.

Sok minden lehetséges.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#17) Oliverda válasza AMD!4ever (#10) üzenetére


Oliverda
félisten

Még nem 100% hogy nem fogja támogatni.

[link]

"The AM2+/DDR2 Deneb 45nm processors have been specified to support only dual-plane motherboards. These processors will exceed current specifications when paired with a single-plane board. AMD is also recommends that ODMs do NOT support these two AM2+/DDR2 Deneb parts on any single-plane boards.

Subsequent Deneb 45nm AM3 based processors are not expected to carry these same limitations."

[link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#18) Bermi


Bermi
aktív tag

kösziu az írást, végre érthetően leírva és átlátható formában, hogy mi várható amd fronton. :R

írás alapján úgy tűnik, hogy nem lesznek rosszak ezek a phenomII, remélem így lesz :C

F1.....

(#19) cowboy_bebop


cowboy_bebop
őstag

"Még a Phenom II X4 925 2.8GHz addig a 910 2.6GHz-es órajellel fog rendelkezni."

Míg a Phenom II X4 925 2.8GHz, addig a 910 2.6GHz-es órajellel fog rendelkezni. :P

(#20) TomBoy1986


TomBoy1986
veterán

Jól összefoglaltad, s ráadásul tárgyilagosan.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#21) Zeratul


Zeratul
addikt

Kiváncsi leszek hogy sikerül e azt eljátszani mint a GPU fronton. R700 család nem a legerősebb mag, de olcsóbb mint az ellenfél és jobban skálázható az egyes szegmensekben.

(#22) marcias válasza Zeratul (#21) üzenetére


marcias
őstag

És az is kérdés, hogy a Core i7 olyan lesz-e, mint a GT200? Nagy, erős, drága. Ugyan jön belőle egyszerűbb változat is, de nyilván ott a teljesítmény is csekélyebb lesz (ellenkező esetben ki venné meg a i7-t?).

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#23) mcsabee


mcsabee
senior tag

Én is csak azt tudom mondani, mint Bermi kollega, jó, tényszerű írás, így aki nem teljesen érti az ilyet, de mégis szeretné tudni mi várható (just like me), az is átlátja. THX :R

Stay a while and listen...

(#24) Vamp


Vamp
senior tag

Korrekt összefoglaló, élvezetes volt olvasni!

[OFF] Ettől függetlenül, szerintem az egész desktop CPU ipar egy marha nagy parasztvakítás. A felsorolt technológiai újítások nagy része jól csengő marketingduma, a " várható soha nem látott teljesítmény" a gyakorlatban úgysem lesz olyan egetrengető.

Egyszer azért arra is kíváncsi lennék, a horror áron adott új példányokat (mindkét fél részéről) milyen költségekkel állítják elő:D. [/OFF]

[ Szerkesztve ]

(#25) villamos


villamos
őstag

kérdés:
AMD válaszol valamit az Atomra? Lesznek e majd integrált CPU -s olcsó miniITX lapok mint intelnél, amiből pici, kis fogyasztású, alapfunkciós gép építhető?

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#26) cizoe válasza villamos (#25) üzenetére


cizoe
őstag

Proci Van és lesz.

[ Szerkesztve ]

(#27) Solten


Solten
addikt

GO AMD! :C

Saor Alba

(#28) Gyuri27 válasza marcias (#22) üzenetére


Gyuri27
félisten

Srác egyszer nem lehet kibirni, hogy bele ne p.f.zz? Kit érdekel itt az intel? Olvasd el a cimet és ehhez szólj hozzá. Az i5-7 meg menj a megfelelő helyre. Akkor gyere ha az amd fogja őket gyártani.

Oli: Jó a cikk. Meg ugyen minden egy helyen. :C

Amd - Radeon - Ryzen

(#29) Crytek


Crytek
veterán

Phenom II 3GHz ami említésre méltó! Várom a teszteket!

Next PC Upgrade: 2022

(#30) keIdor


keIdor
titán

Jó kis összefoglaló, köszönjük!

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#31) Zeratul válasza Gyuri27 (#28) üzenetére


Zeratul
addikt

Mivel ez az ellenfél nem lehet figyelmen kívül hagyni ezért voltam bártor párhuzamot vonni a GPU fronton lezajlottakhoz, amihez kisértetiesen hasonlít CPU helyzet is. R600tól is sokat vártak nagy bukta lett, phenom hasonlóan járt, csoda hogy a 2 frontos bukás után egyáltalán talpon marad a cég, de sikerült és jött az R700 család ami ugye nem a legerősebb de olcsón gyártható és jól skálázható belőlle az alcsonyabb kategóriájú mag, sőt el lehet adni a selejtet is 4830 néven (X3 is selejt X4 végül is, sőt a Kumma az nagyon az). Phenom 2 megint nem a legerősebb lesz, de ha olcsón gyártható és jól skálázódik akkor könnyen megismétlődhet a 48xx vs GT200 történet.

(#32) marcias válasza Gyuri27 (#28) üzenetére


marcias
őstag

Sztem a szerzővel tisztáztam azóta a dolgot, és igazat adtam neki, innentől nemtom mi a bajod? Inkább nekem tűnik úgy, hogy belém akarsz kötni. :F Oliverda is annyit mondott, hogy a CIKK-be nem akart beleírni semmi mást, de a kommentek között erős OFF-nak nevezni azt, amit felhoztam...

Steam: marcias88

(#33) Oliverda válasza villamos (#25) üzenetére


Oliverda
félisten

Illetve UVC-hez:

Athlon 2650e (1.6GHz / 15W) és Athlon X2 3250e (1.5GHz / 22W)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#34) leviske válasza Zeratul (#31) üzenetére


leviske
veterán

Ha már párhuzam, akkor kövessük a helyesen a lezajlott történetet.
- Jött az R600. "Bukta" / Ala K10 (Agena)
- Jött az RV670. "Mérsékelt siker"/ Ala K10,5 (Deneb) (?)
- Jött az RV770. "Bombasiker" / Ala K11 (Bulldozer) (?)

Nem kell végtelenül sokat várni a Denebtől. Ha már az RV670-es szintet hozza, az már is azt jelenti, hogy lassan sikerül kimászni a gödörből. Az RV670-esek is elég jól sikerültek az ATi-nak, bár senki sem magasztalta őket úgy, ahogy az RV770-esekért. Én kb ezt várom a Phenom II-ktől is, de lehet, hogy pesszimista vagyok...

[ Szerkesztve ]

(#35) marcias válasza leviske (#34) üzenetére


marcias
őstag

Én is kb. ezt várom tőle. A cikk alapján a felhozatallal szvsz semmi gond nincsen. Kicsit attól félek, hogy megint nem fogják tudni tartani az időpontokat. A Bulldozer amúgy mikor jönne?

Steam: marcias88

(#36) Oliverda válasza marcias (#35) üzenetére


Oliverda
félisten

#14

Eddig kb. tartják az időpontokat, leglábbis nagy csúszás nem volt.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#37) leviske válasza Oliverda (#36) üzenetére


leviske
veterán

Olyan előfordulhat, mint a RV770 esetében, hogy a vártnál egy jó fél évvel előbb érkezik? (A R700-asok ha jól emlékszem 2009Q1-re voltak beígérve) Vagy ha sikerül is hamarabb elkészülni, akkor is inkább a szerver részleget fogják nyomni?

Vagy ne kérdezzek hülyeségeket? :DDD

(#38) Oliverda válasza leviske (#37) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem valószínű.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#39) marcias válasza leviske (#37) üzenetére


marcias
őstag

Szvsz a szerver részt nyomják jobban. :) De ezt tudjuk, a Shanghaiokat már szerverekbe pakolják is egy ideje. :)

Steam: marcias88

(#40) Oliverda válasza marcias (#39) üzenetére


Oliverda
félisten

Az öreg Hector papa nagyon szerver orientált (volt). Dirk Meyer-nek már kicsit más a látásmódja...szerencsére.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#41) marcias válasza Oliverda (#40) üzenetére


marcias
őstag

Amúgy, lehet hogy csak képzelgek, de azóta elég jól mennek a dolgok, mióta drága Ruiz elhagyta a bőrfotelt. :P Talán az öregnek vmi kevésbé dinamikusan fejlődő területen kéne érvényesülni, mondjuk golflabda-gyártás, vagy hasonlók.

Steam: marcias88

(#42) Oliverda


Oliverda
félisten

Nocsak... ;]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#43) Thrawn válasza Oliverda (#40) üzenetére


Thrawn
félisten

Remélhetőleg Dirk irányítása alatt felpörgetik a gyártástechnológiai fejlesztéseket is, amit eddig láttam/olvastam a 45 nm-es eljárásról az biztatónak tűnik.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#44) juhi07


juhi07
senior tag

Szerintettek melyiken fog jobban futni a ta4 ? egy q6600 vagy egy phenom x2 600 ason ?

AMD X2 5000 BLACK EDITION |AC Freezer64 Pro | 2 x 1GB DDR800 KINGMAX |GIGABYTE HD4850 512MB| MSI K9N SLI | 250GB SATA2 16MB Buffer | Hitachi 1 TB Winchester | 400W Chieftec | Samsung SyncMaster 940nw (19'' TFT)

(#45) leviske válasza juhi07 (#44) üzenetére


leviske
veterán

Ha a "ta4" GTA4 akar lenni, akkor szerintem erre csak az lehet a válasz, hogy valószínűleg ezt még a R*-nál sem tudják.

Talán cache béli különbség arra utalhat, hogy a Q6600 jobban fogja futtatni, de én a helyedben inkább megvárnám a teszteket és meglesném magamnak a 710 Black Edition-t.

[ Szerkesztve ]

(#46) Oliverda válasza juhi07 (#44) üzenetére


Oliverda
félisten

Gondolom a Phenom X2 600 az X4 600 akart lenni...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#47) juhi07 válasza Oliverda (#46) üzenetére


juhi07
senior tag

bocsi az elirásért....

AMD X2 5000 BLACK EDITION |AC Freezer64 Pro | 2 x 1GB DDR800 KINGMAX |GIGABYTE HD4850 512MB| MSI K9N SLI | 250GB SATA2 16MB Buffer | Hitachi 1 TB Winchester | 400W Chieftec | Samsung SyncMaster 940nw (19'' TFT)

(#48) Oliverda


Oliverda
félisten

AMD desktop CPU schedule updated

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#49) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Nagyon jó a cikk, grat! Mondjuk én főleg az FX-re lettem volna kíváncsi. :)

(#50) Oliverda válasza WonderCSabo (#49) üzenetére


Oliverda
félisten

Arról még nem sokat tudni. Pontosabban szinte semmit. Csak tippelni lehet hogy 3.2GHz-es AM3-as lesz, de hogy mikor jön... Én Q3-ra tippelem.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.