Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) Kékes525


Kékes525
félisten

Jó lenne ha az AMD az Intelnek komolyabb versenytársa lenne, mert az Intel processzorok nagyon drágák.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#5) GIJoe


GIJoe
addikt

mire eléri a számomra elfogadható, tehát ajánlásra való sorsot (25E Ft környéke) a magas $ miatt borzalmasan elavult lesz.

(#6) MongolZ


MongolZ
addikt

Ami nekem lejött a cikkből:

- katasztrófális a jelenlegi AMD CPU-k/APU-k x86-os teljesítmény/fogyasztás mutatója
- nagyon szépen helyt áll az ezer éves Phenom2 (másként mondva nincs nagy fejlődés azóta)
- az FX6300 most nagyon jó vétel
- az AMD IGP már nagyon, nagyon sokmindenkinek bőőőven elég
- ha valakit különösebben nem izgat a nem idle fogyasztás, akkor az FX-ek nagyon olcsóak
- egy i3 bőőőven elég egy átlagfelhasználónak, szinte mindenre (de egy Pentium is)

(#7) Lajtorja válasza GIJoe (#5) üzenetére


Lajtorja
aktív tag

Már most is az, sajnos.

--- ---

(#8) Paul119 válasza MongolZ (#6) üzenetére


Paul119
addikt

Az x4 980on énis totál meglepődtem hogy még mindig állja a sarat

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#9) SaGaIn válasza GIJoe (#5) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Ugyan ennyi pénzből (43000 Forint) tudtok összeállítani játékban erősebb kombót ami 4 magos ? Mert kétmagos gépen sok játék el sem indul mert nincs meg a 4 fizikai szál. Akinek nincs 200 ezre egy komolyabb i5 + Dvga kombóhoz annak 130 ezerből össze lehet rakni egy kb 15% gyengébb de még játékokat futtatató gépet. Amin nyugottan lehet netezni és FHD filmeket nézni esetleg wordöt excelt szerkeszteni, levezgetni és kevesebbet is fogyaszt mint egy intel i5 dvga páros.

Nem mindenki van úgy lóvéval eleresztve, hogy egyből ráírja minden AMD termékre hogy szégyen. -,-
Tervezz, gyártsál jobban ugyanennyi költségvetésből hajrá... fikázni könnyű....

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#10) SylverR válasza SaGaIn (#9) üzenetére


SylverR
senior tag

Na végre valaki. :R

Nem!

(#11) hibavissza


hibavissza
veterán

Ezért a pénzért (40 000 Ft) kapok egy combosabb Celeront meg egy R7 250 2 GB DDR3-at.

Vajon melyik kombó muzsikál jobban? Ezeknél az integrált, de játékra már alkalmas prociknál leginkább ez a kérdés. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#12) varmi2


varmi2
nagyúr

Jó lenne egy ár/teljesítmény grafikon is, mert ez esetben az amd sokkal előrébb végezne.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#13) Def26


Def26
félisten

Van aki még hisz ezekben? :DDD

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#14) SaGaIn válasza hibavissza (#11) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Gyerünk csinálj egy tesztet kiváncsi vagyok a te kombód megverné ezt 7870 es AMD-t de erősen kétlem...
Celeronnal nem lehet játszani.

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#15) dkpisti válasza Def26 (#13) üzenetére


dkpisti
tag

Nekem az igp+dvga pl hd 6670 mellé a kedvenc apu reklámom áhh :D

(#16) hemaka


hemaka
nagyúr

43 rongy, ezért? Nemár, AMD plz.

(#17) GIJoe válasza SaGaIn (#9) üzenetére


GIJoe
addikt

Inkább AMDs vagyok,csak ténymegállapítást írtam le, öreg és csóró is vagyok h ne a price/performance döntsön. Amúgy most nézem a német használt PC eladási árakat , komplett Core2Duo E8400 Dell PC 45€ vicc! Tizenezerért veszel egy ilyen gépet,(v 20E ért vmi 4 magos intel/xenont) mellé valami 20-35 ért egy dVGAt, és mindig csak egy cikkben említett procit vettél ennyiért...

[ Szerkesztve ]

(#18) abridabri válasza hibavissza (#11) üzenetére


abridabri
veterán

Mivel 2magos a celeron , igy az APU nyerne.Meg van ami el sem indulna a cerkan.

(#19) Whysperer


Whysperer
addikt

Amúgy azt nem értem,ha a fx8-t hívják az fx6300 helyett berakhattak volna egy fx83.. mért egy 63-mal van összerakva? Úgyis azt emlegetik majdnem egy szinten.

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#20) MongolZ válasza GIJoe (#17) üzenetére


MongolZ
addikt

Használt árakat ne hasonlítsál már újhoz. Semmi értelme.
Másrészről meg egy Core2Duo azért manapság már igen gyengének számít, még ezekhez képest is.

(#21) Crytek válasza hemaka (#16) üzenetére


Crytek
veterán

Van jobb intel broadwell ami erősebb prociba erősebb igp-be kb dupla ennyiért. Sőt most jön a skylake ami még drágább lesz. Szóval bármennyire is gyenge az amd ár/teljesitményben sokkal jobb mint az intel.
i7 4770k pont a duplája (86 ezer)és IGP-ben pl sehol sincs.

Aki nem akar csak ipgzni annak bőven best buy.

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#22) hibavissza válasza SaGaIn (#14) üzenetére


hibavissza
veterán

A tesztelőnek kellett volna erre kitérnie és gyanítom ezzel ki lehetett volna fogni a szelet a fikázók vitorlájából. Szóval nyugodtan nyugodjál meg, egyetértek veled :)

(#18) abridabri: lehet. Sajnos ebből a tesztből biztosan nem fog kiderülni.

[ Szerkesztve ]

(#23) Kolbi_30


Kolbi_30
őstag

Azert latszik, hogy szunet van..sok itt a gyerek..vagy gyerekkent "gondolkodo"

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#24) GIJoe válasza MongolZ (#20) üzenetére


GIJoe
addikt

Csak a kollégának válaszoltam, "FHD filmeket nézni esetleg wordöt excelt szerkeszteni, levezgetni" arra még egy C2DE8400 is elég kell legyen magában... (ha megengeded, köszi)

[ Szerkesztve ]

(#25) SaGaIn válasza GIJoe (#17) üzenetére


SaGaIn
senior tag

nah ja csak arrra semmi garancia meg egy 7 éves alaplap táp stb memória is csak ddr2 a 775 ös platformon.

itt újról volt szó. ne hasonlítsuk már össze egy új géppel egy használt zsibin vásároltat.

visszatérve: 7870k 42370 forint vs G3250 22029 + R7 250 2GB 23630 (és így még hagytam 3k előnyt az inteles kombónak)

De teljesítményben nem hiszem hogy eléri az AMD szintet.

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#26) Kolbi_30 válasza GIJoe (#24) üzenetére


Kolbi_30
őstag

AHt nekem itt az irodaban valami hasonlo van, de idonkent bevernem a monitort szivesen..amikor 10 perceket szuttyog valami exellel , esetekben massal youtubon nem tudok zenet hallgatni/vagy megnezni valamit mert mar 720 ban is megreccsen..

[ Szerkesztve ]

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#27) nubreed


nubreed
veterán

Vicc, hogy sok esetben még egy Core i3 is elveri a csúcs APU-t. Tudom, az AMD-re nem szabad rosszat mondani, a helyén kell kezelni, meg ez milyen jó a kispénzű embereknek. Hát a lóf@szt. Nem lehet védeni a védhetetlent. Ennyi. :U :(((

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#28) stratova válasza Whysperer (#19) üzenetére


stratova
veterán

Mert itt húzták meg a középkategória határát a srácok.
Szerk.: Most látom i5-4670K is tiszteletét tette, ami már más liga. Lehet nem volt kéznél nagyobb FX?

[ Szerkesztve ]

(#29) freestailo válasza nubreed (#27) üzenetére


freestailo
őstag

Egyetértek...

(#30) sg22 válasza jorgoszka (#1) üzenetére


sg22
senior tag

menj a fenebe en is ezt akartam irni ranyomok a kommentekre 1. komment: szegyen ;]

what should I do about this?!

(#31) hibavissza válasza nubreed (#27) üzenetére


hibavissza
veterán

Le tudnád írni annak a processzornak és videokártyának a típusát és árát, amivel már ilyen 7870 K szinten el lehet játszogatni?

(#32) V!ck válasza hibavissza (#11) üzenetére


V!ck
aktív tag

Áááááááhh... a Cerkát hagyjuk, említésre sem méltó. Az R7 250 meg dekát nem erősebb, max 2-3%-kal, de azzal meg nem vagy előrébb.
Ettől független nem egy bestbuy dolog ez a csúcs-APU témakör, viszont alatta meg semmi értelme.

[ Szerkesztve ]

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#33) nubreed válasza hibavissza (#31) üzenetére


nubreed
veterán

Ezzel mit akarsz mondani, nem igazán értem.

Igen az AMD olcsó. Ez a nagy előnye és elfogadom azt, hogy vannak olyanok akiknek elég ennyi pénzért ez a teljesítmény. Csak, hogy ez nem fogja megmenteni az AMD -t, ez itt a baj, mert az egy dolog, hogy az emberek többségének igazából nem is lenne szükséges sok esetben ennél nagyobb teljesítményre, de nem így gondolkoznak, beléjük van égetve, hogy AMD=lassú, Intel=gyors és az ilyen tesztek láttán csak tovább erősödik az (tév)eszme. Azt is fogadjuk el, hogy sokan mikor meglátják az ilyen tesztek eredményét, körbe röhögik az AMD-t és megkérdőjelezik a létjogosultságát, ha tetszik ha nem, még akkor is ha nem "szakszerű".

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#34) mmdms


mmdms
addikt

Tuning hatására nem gyorsult valami sokat, NB órajel 2200-on volt? Mert ha hagytátok a gyári értéken a rar és cinebench tesztek feleslegesek is.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#35) SylverR válasza sg22 (#30) üzenetére


SylverR
senior tag

Szégyen. :(

Nem!

(#36) MasterMark


MasterMark
titán

Ezt az AIDA-s PStates Monitort, hogy lehet előhozni?

Switch Tax

(#37) Oliverda válasza nubreed (#27) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha kicsit is képben akkor ezen nem lepődnél meg, ugyanis az APU nem a hű de magas x86-os teljesítményről szól. Mellesleg akkor egyúttal már azt is nézd meg, hogy IGP-ben mennyire veri el az i7-et.

MasterMark: Az Engineer Editionben van benne.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#38) stratova válasza MasterMark (#36) üzenetére


stratova
veterán

Erről anno én is kérdeztem már Fiery-t, de ez speckó változat (talán engineer) és beta állapotú funkció.

[ Szerkesztve ]

(#39) Kolbi_30 válasza Oliverda (#37) üzenetére


Kolbi_30
őstag

De az I7 meg intel meg kb 3x annyiba kerul..ezert akkor is jobb hiaba 20 fps van koztuk:D

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#40) csabika0001 válasza Oliverda (#37) üzenetére


csabika0001
senior tag

Egy ilyen apu tudná futtatni élvezhetően a GTA5-öt? Esetleg lehetséges egy későbbi teszt?

(#41) Paul119 válasza csabika0001 (#40) üzenetére


Paul119
addikt

Nem valószínű:D

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#42) PuMbA válasza csabika0001 (#40) üzenetére


PuMbA
titán

Hogyne tudná, a jóval olcsóbb A8-7600 is simán viszi :) Ennél csak néhány fps-sel tud többet ez a processzor, hiszen memória sávszélesség limitáció lép fel játékoknál :)

[ Szerkesztve ]

(#43) Whysperer válasza Paul119 (#41) üzenetére


Whysperer
addikt

Akkor ezek a videók mind kamuk: [link] :C

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#44) stevve


stevve
nagyúr

Jó kis budget megoldás, de azért az AMD inkább hozza ki az új családot sebtiben. :)

Az IGP tesztekben frissíteni kellene az Intel vonalat. Az a HD 4600 már eléggé elavult és van bőven jobb, erősebb. Akár egy HD 5000, 6000 de még inkább egy Iris Pro 6200 abszolút releváns lenne a listában. :R

(#45) stevve válasza csabika0001 (#40) üzenetére


stevve
nagyúr

Persze, már az Intel HD 6000 IGP is szépen viszi a GTA V-öt. :)

Nah, nem új kommentet akartam, bocsi. :B

Whysperer:
Driver oldalon biztosan azok lesznek.

[ Szerkesztve ]

(#46) Whysperer


Whysperer
addikt

Amúgy ezek a IGP-k 100%-ra directx 12 támogatásúak?

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#47) SaGaIn válasza stevve (#44) üzenetére


SaGaIn
senior tag

persze mert az Iris Pro 6200 hasonló áron meg lehet kapni. Ne hasonlítsuk össze a Skodát a Mercedesszel mert nem egy árkategória.

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#48) V!ck válasza csabika0001 (#40) üzenetére


V!ck
aktív tag

Ebből egyelőre (így hirtelen) szerintem lehet kiindulni :)

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#49) PuMbA válasza stevve (#45) üzenetére


PuMbA
titán

Mondjuk ez elég csúnya, az AMD prezentációjához képest ráadásul DX10-ben 800x600-as felbontásban 20 fps körül van majdnem az egész videó alatt, míg az AMD DX11 alatt 1280x720-ban 40fps-sel kitolja szebben :)

[ Szerkesztve ]

(#50) ttt1 válasza SaGaIn (#9) üzenetére


ttt1
őstag

Szerintem 4 szál kell csak nem 4 fizikai sok esetben azaz I3-al is elindul minden.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.