Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jimmy66


Jimmy66
senior tag

Végre!

(#2) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Miért, mi gond van a jelenlegi rendszerrel?
Annyira sok igazolványt nem kell magadnál tartani. Legalábbis remélem, hogy eddig még senki sem halt bele 4 db kártya cipelésétől.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#3) e=mc²


e=mc²
őstag

Az utlevelet hogyan gondoltak megvalositani vele? Mashol meg pecsetet nyomnak bele!

Ambulimax Provider

(#4) myckie2 válasza Apollyon (#2) üzenetére


myckie2
őstag

De én például belehalok 4 kártya cipelésébe. Diákként 8 kártyát hordok magammal és mit nem adnék ha ez a szám kevesebbre csökkenne.

(#5) e=mc² válasza myckie2 (#4) üzenetére


e=mc²
őstag

En nem, pedig mar nem vagyok diak.

Nekem van egy pontosan ilyenem, es 13 kartyat hordok magamnal. Farzsebben elfer.
Ha mar van tarcam, akkor oly mindegy, hogy 1, 4, vagy 10 kartya van benne.

Termeszetesen meg kellett talalnom evek alatt a megfelelo tartot, mert rettento rosszul kivitelezett megoldasok vannak.

[ Szerkesztve ]

Ambulimax Provider

(#6) Armahun


Armahun
addikt

Ez egy jó gondolat.

Minek minden számnak külön kártya, mikor egyen is elfér az összes.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#7) khron78 válasza myckie2 (#4) üzenetére


khron78
őstag

Minek sok kártya, ha 1 is elég?
Én se szeretem, hogy a tárcám kártyákkal van tele.
Nem kell keresni, hogy hol az aktuális kártya, hanem csak elő kell szedni azt az 1db-ot, ami mindenhova jó lenne.
Nem lesz az, hogy a tb kártya otthon marad stb.

(#8) e=mc² válasza khron78 (#7) üzenetére


e=mc²
őstag

Ezzel szerintem az problema, hogy ha egy valami teljesen beazonosit teged, illetve rossz kezekbe kerul, akkor konnyebb veluk a visszaeles. Peldaul nem veletlenul kernek mindenhol fenykepes igazolvany + lakcimkartyat. Ez neked biztonsag!

En nem vagyok ellene, de azert ez jol at kell gondolni, de sajnos pont ez nem szokott sikerulni.

Az utleveles megoldasra tovabbra is kivancsi lennek.

Ambulimax Provider

(#9) myckie2 válasza khron78 (#7) üzenetére


myckie2
őstag

Pontosan! Párszor előfordult velem, hogy valami hivatalosat intéztem és pont nem volt nálam az adott kártya. Ezenkívül telefonnal lassan ki lehet váltani a bankkártyát szóval a fizetés is kényelmesebb lesz.

@ e=mc² Miért egy diákigazolvány nem azonosít be teljesen? Rajta a lakcím, név, dátum. Ráadásul az esetek 95%-ban az emberek nem egy kártyát hagynak el, hanem a teljesen kártya tartójukat/tárcájukat. Ráadásul az összes kártya újraigénylése is elég költséges, szóval egy darab kártya árát kifizetni sokkal kellemesebb.

[ Szerkesztve ]

(#10) fairi válasza Apollyon (#2) üzenetére


fairi
addikt

ha ellopják a kártyáidat akkor nem kell 4 darabot pótolni, hanem csak egyet. Kártyákat mindig keresgetni kell, lehet kiveszel egyet otthon és pont nem lesz ott mikor kell, pl adókártyával jártam így,de Taj-nál is előfordult ilyen.

ha kártyáim száma redukálódna akkor tudnám a pénztárcában cipelni azt párat,ami egyben kulcstartó is. Ám a kártyáknak pont egy kártyatartó van külön, és az rendszeresen tönkremegy...

(#11) Armahun válasza e=mc² (#8) üzenetére


Armahun
addikt

Amikor kiveszik a farzsebedből a brifkódat a 13 kártyával ,az miben más mintha egyet hagysz el?
Esetedben rosszabb, mert többet kell újra csináltatni.

Ez kb olyan, mint mikor zárrendszere van az embernek és egy kulcs nyitja az összes zárát.
Azt azzal támadják, ha azt elhagyod, akkor cseréltetheted ki az összes zárat. Miért ha egy kulcscsomót hagysz el, akkor nem?

Mod: Különben is nekem tegyék be egy csipen a bőröm alá, meg a tarkómra is tetováljanak egy vonalkódot.

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#12) dajkopali


dajkopali
addikt

az egyetlen kártya a használója szempontjából csakis előnnyel jár, ezt nem vitatja senki
az adatvédelmi problémák ott jönnek elő, hogy elvileg garanciákat kéne adni arra, hogy nem egyetlen közös adatbázisban kezelik a kártya által hordozott adatokat, mivel az megkönnyíti a visszaéléseket, hanem különféle korlátozások és szétválasztások lépnek életbe
ez egy nagyon nehéz ügy: egyrészt biztosítani kell a polgár számára a könnyű és problémamentes használatot, másrészt garanciákat kéne adni arra, hogy - amennyire lehet - korlátozzák az adatösszevonásokat
nem egyszerű

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#13) Polllen válasza dajkopali (#12) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ezek az adatok jelenleg mennyire vannak összekapcsolva? Gondolom a rendőrség most is egyben le tudja kérdezni az összeset, nem?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#14) ztoldy


ztoldy
senior tag

Pont akartam írni, hogy én pedig remélem, hogy egységesítik végre az adatbázist is. Sajnos tapsztaltam munka során, hogy a jelenlegi rendszer borzalmasan van megoldva. Az önkormányzat, apeh, nyugdíjfolyósító stb. intézmények külön-külön adatbázisból dolgoznak, így minden ember adatai ezer helyen vannak tárolva és egyik sem fér hozzá a másikhoz. Ebből adódik, hogy az ügyintézés borzalmasan lassú.

Vannak nálunk fejlettebb országok, ahol az elektronikus rendszer tökéletesen üzemel és bevált. Nincs sorban állás az önkormányzatnál, szinte mindent el lehet intézni "ügyfélkapun" keresztül. Csökkenteni lehet az állami apparátust, kisebb a költség stb. stb.

Számos előnye van az e-kártya rendszernek.

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#15) Hieronymus válasza Apollyon (#2) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Az igazolványok számosságának előnyeit nagyon jól szemlélteti a Mechanikus narancs (A Clockwork Orange) című film. Magyar fordításban is megjelent Anthony Burgess 1962-ben írt regénye, ami még a filmnél is erőteljesebb.

Korrekt magyarázatot ad a mű, miért van szükség személyi igazolványra. Miért kell külön lakcímkártya, ...

Én támogatom az összevont elektronikus kártyát. Teljesen mindegy, hogy +1 helyen is megjelenik az összes adatod vagy nem.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#16) dajkopali válasza Polllen (#13) üzenetére


dajkopali
addikt

természetesen le tudják kérdezni, sőt, ha emlékszel a hajdan nagy garral megindított kezdeményezésre, melyből alig valósult meg valami, az lett volna a cél, hogy ne a polgár rohangáljon hivatalról hivatalra, hanem "az adatok utazzanak" - a kormányhivatalok ennek az egyébként méltányolható kezdeményezésnek a kezdeti példái
de óriási különbség van aközött, hogy a különféle hivatalok adatbázisai egy egységes és jól működő állami elektronikus rendszeren keresztül jól szabályozottan és korlátok között kapcsolódnak össze, és képesek hozzáférni rólam minden adathoz - ha szükséges -, és aközött, ha egyetlen hatalmas és nehezen ellenőrizhető adatbázis jön létre, amit a jóisten tudja mire fel lehet használni

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#17) imibogyo


imibogyo
veterán

Én meg nem ragozom nagyon. Örülnék neki ha végre megvalósulna.

Ahogy sok minden ezzel (is) összefüggő dolog megreformálásának is (ügyfélkapu pl.). És csak az tudja igazán mennyire rossz a jelenlegi "szétválasztott" adatbázisok rendszere, akinek kellett már egy napon mondjuk NAV, okmányirodai és államkincstári ügyet is intéznie. Az elektronikusnak csúfolt ügyintézésekről már ne is beszéljünk. Kitölt az ember egy csomó form-ot online, beszkennel minden dokumentumot, amikett elvileg egy hiteles rendszerrel (hiszen ezért kell okmányirodában véglegesíteni az ügyfélkapu reg.-et) küldök el. Erre amikor másnap bemegyek ügyintézni akkor elém nyomnak egy csomó papírt, hogy töltsem ki, nonszensz.....

(#18) ztoldy válasza imibogyo (#17) üzenetére


ztoldy
senior tag

Ne aggódj, amit elektronikusan küldtél be, mert te elektronikusan akarsz ügyet intézni, azt is kinyomtatják. Sőt, ha rosszul küldöd be és értesítenek, hogy újra küldj be valamit elektronikusan, akkor a rosszat is kinyomtatják és utána az újat is, amit beküldtél. Ez addig folytatódik, amíg nem küldöd be jól az adatokat. :D

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#19) D1Rect válasza Apollyon (#2) üzenetére


D1Rect
félisten

Persze, ha nincs gyereked.
Lassan snapszerozni lehet, annyi kártyánk van.

(#20) Fred23


Fred23
nagyúr

Az adataink eddig se voltak biztonságban, eztán se lesznek. Mivel viszont elhagyni is több kártyát szokott az ember, jobb a kevesebb. Szóval örülök neki, ha nem is tetszik ez az egy kártya mind fölött. Az se ártana, ha megoldható lenne a belföldi jogosítvány is rajta. Aki épp nem megy külföldre, azt a kártyát is otthon hagyhatná.

(#21) snecy20


snecy20
veterán

Akkor ha az ellenőr a tömegközlekedésen büntetni akar, mondhatjuk majd, hogy menjen fel a netre és keresgélje meg magának az adataimat? :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#22) Tigerclaw válasza e=mc² (#3) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Úgy olvastam, hogy az útlevelet nem váltja ki...bár ez szerintem csak félig igaz, mert ugye a jelenlegi személyi használható limitáltan útlevél helyett (talán az EUn belül kivéve a repülés?) Ez a funkciója gondolom megmarad, de EU-n kívülre továbbra is rendes útlevél kell.

Vajon ez is tartalmaz majd biometrikus adatokat, mint az újabb útlevél?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#23) myckie2 válasza snecy20 (#21) üzenetére


myckie2
őstag

2015 van. Vasúton is a jegykezelők internetes okostelefont használnak az adatok ellenőrzésére.

(#24) EmberXY


EmberXY
addikt

"...ingyenesen vagy méltányos áron..."

Na vajon melyik lesz? :DDD

Up the Irons!

(#25) snecy20 válasza myckie2 (#23) üzenetére


snecy20
veterán

Új infó nekem ez. 15 éve nem utaztam vonaton. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#26) e=mc² válasza snecy20 (#25) üzenetére


e=mc²
őstag

Sot, QR-kodban is lehet jegyet felmutatni a telodrol, mindenfele papir nelkul. A kaller meg csak leolvassa.

[ Szerkesztve ]

Ambulimax Provider

(#27) mrhitoshi válasza Apollyon (#2) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Én. Elmegyek bulizni, és 1 zsebbe csak a lakcímdiákTBszemélyijogsinyelvvizsgabérlet kártyák vannak, és a 4 farmerzsebből 1 kilőve. 3 marad a telefonnak, aprónak, kulcsnak, és zsepinek, és akkor még nem is volt szó a különféle gumi tartalmú kiegészítőről, amit mondjuk nem szeretnék az okmányok és pénz között tartani. Köszi de inkább jó lesz 1-2 kártya. Az lenne a legjobb, ha kártya sem kellenek, hanem elég lenne egy NFC chip.

PS4

(#28) EmberXY válasza e=mc² (#26) üzenetére


EmberXY
addikt

De ez még nem teljesen kiforrott szerintem, olyannyira, hogy jó 2 hete, egy Szeged-Bp vonaton a saját szememmel láttam, hogy a kalauznak is újdonság volt az, hogy az egyik utas egy tableten mutatta meg neki a jegyét.
A furcsa az volt, hogy egyértelműen látszott, ő nem is hallott még erről, nem csak nem találkozott eddig ilyen jeggyel. :D

Up the Irons!

(#29) PrinczA válasza Apollyon (#2) üzenetére


PrinczA
őstag

"eddig még senki sem halt bele 4 db kártya cipelésétől."
Lássuk csak, milyen kártyák vanak nálam:
- Személyi (ez nem is kéne, kiváltja a jogsi)
- Lakcím
- Jogsi
- TB
- Munkahelyi belépő
- Parkoló belépő
- Bank
- Forgalmi - ez nem kártya, de van hozzá biztosítás igazolás)
- Üzemanyag
- Adó - ezt nem hordom magammal
- Pontgyűjtők (na jó, ezeket már rég kidobtam, vagy ezzel használom: Beep'nGo)
Több ez mint 4 db, és a kulcsaimat nem is sorolom ;)

A kártyák pedig, össze vissza járnak le.

És itt van még ez is: Samsung Nexus S I9023 mint belépőkártya

[ Szerkesztve ]

(#30) Armahun válasza PrinczA (#29) üzenetére


Armahun
addikt

Hogy említed, még ezzel a lepedő méretű forgalmival kellene kezdeni valamit.
Mondjuk én minden szívfájdalom nélkül összehajtogatom kártya méretűre.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#31) schawo válasza PrinczA (#29) üzenetére


schawo
titán

Ebből továbbra is megmarad:
- Új multifunkciós kártya
- Munkahelyi belépő
- Parkoló belépő
- Bank
- Forgalmi - ez nem kártya, de van hozzá biztosítás igazolás)
- Üzemanyag
- Pontgyűjtők (na jó, ezeket már rég kidobtam, vagy ezzel használom: Beep'nGo)

Azaz 7db az eddigi 11 helyett. Eddig is valamilyen kártyatartóba kellett rendezni, ezután is így kell hordani.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32) Gergosz2 válasza Armahun (#30) üzenetére


Gergosz2
veterán

akkor a forgalmi nem csak engem idegesít :D Egyszerűn nem fér bele egyik pénztárcába sem, meg olyan mintha retardáltak csinálták volna, mert baromi sok rajta az üres hely. Ha már kártya, akkor lehetne ez inkább az.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#33) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Miért érzem azt olvasás és minden nélkül, hogy egyszerűbb lesz megmondani pistikésől hogy ki és mi féle? Jó, hogy nem csipet kapunk mint a kutyák és leolvassák, hogy van e tartozásod, hiteled és büntetett vagy e.

(#34) PrinczA válasza schawo (#31) üzenetére


PrinczA
őstag

De legalább nem össze vissza kell cserélgetni azt ami egyben van.

[ Szerkesztve ]

(#35) Gergosz2 válasza Kolondrum (#33) üzenetére


Gergosz2
veterán

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#36) Kolondrum válasza Gergosz2 (#35) üzenetére


Kolondrum
félisten

Like! :DD

(#37) Armahun válasza Kolondrum (#33) üzenetére


Armahun
addikt

[link] nemsokára

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#38) dajkopali válasza Kolondrum (#33) üzenetére


dajkopali
addikt

pontosan erről van szó: ha nem biztosítják törvényesen és a gyakorlatban is az adatbázisok hierarchizáltságát, ha nem alakítanak ki megfelelő jogosultsági rendszert, ha nem lesz arra kőkeményen betartott policy, hogy ki, mikor és miért férhet hozzá rekordokhoz, akkor gyakorlatilag egy olyan központi adatbázis jön létre, amihez már tényleg csak a chip hiányzik

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#39) kakuk.tamas válasza dajkopali (#16) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Most is egy 'fő szám', vagyis a személyi számod alapján kérdezik le az adataidat, nem? Vagyis, a személyi számoddal az összes adatbázist lekérdezhető, akár egyszerre is.
Vagyis eszerint a jelenlegi adatbázisok is tökéletesek, csupán a kártyának kell megadni a személyi számod, és álá, ott van minden adatod.
A hozzáférés meg egyszerűen lehetne megoldani, ha a kormányhivatalokban/kórházakban/etc lenne egy nagy közös hálózat, ami rendszerekhez csatolja a gépeket.

Nemde?! Kérdezem ezt laikusként...

Szerk: igazából ezt úgy kell megoldani, mint egy nagy vállalatnák a beléptetést/engedély-kezelést. Csak nagyban.

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#40) ztoldy válasza kakuk.tamas (#39) üzenetére


ztoldy
senior tag

Jogosultságok most is vannak, hogy ki mihez férhet hozzá. Persze ezt is emberek osztják ki, tehát visszaélés előfordulhat(na).

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#41) dabadab válasza dajkopali (#12) üzenetére


dabadab
titán

"az adatvédelmi problémák ott jönnek elő, hogy elvileg garanciákat kéne adni arra, hogy nem egyetlen közös adatbázisban kezelik a kártya által hordozott adatokat, mivel az megkönnyíti a visszaéléseket, hanem különféle korlátozások és szétválasztások lépnek életbe"

De ez nem a kartyatol meg nem az azonositotol fugg. En teljesen ertem, hogy Solyom doktor miert gondolta jo otletnek a szemelyi szam megszunteteset, de azt is, hogy miert volt teljesen felesleges, sot, kontraproduktiv.
Az, hogy osszekapcsolhato legyen-e a NAV meg mondjuk a TB rendszere, az nem a kartyan mulik, meg nem is azon, hogy van-e szemelyi szam, mert a mostani ezerkartyas, ezerszamos rendszerben is gond nelkul meg lehet csinalni. Sot, tulajdonkeppen elkerulhetetlen, hogy valamilyen modon a ketto egyuttmukodjon, hiszen a TB jarulekot is a NAV szedi be, onnan kezdve meg kenytelen osszekotni az adoszamot a TB szammal.
Szoval mar most is csak a torvenyi biztositekon illetve a rendszergazdakon meg a fonokeiken mulik, hogy ossze vannak-e kotve a kulonfele adatbazisok.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#42) Apollyon válasza dajkopali (#38) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Na én is pont erre gondoltam.
A bürokráciai problémát pedig nem az egy darab kártya fogja megoldani...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#43) Peat;) válasza Kolondrum (#33) üzenetére


Peat;)
veterán

Én is a kockázatban látom a problémát, mert nem csak leolvasni lehet ezt a chipet gondolom. Atombiztos informatikai rendszerekben a magam részéről nem hiszek, pláne itthon nem. Biztos kényelmesebb, nem tagadom nekem is vonzó, nem kell ezer helyre rohangálni. Csak éppen ott lebeg a levegőben hogy melyik marha csoport akar visszaélni, támadni valamilyen módon ezen a csatornán. A mostani bürokratikus vacak rendszer a rengeteg adatismétléssel, elkülönített adatkezelésekkel rengeteg borsot tör az orrunk alá, de egyben valahol biztonságérzetet is nyújt, legalábbis bennem ez az érzet van hogy amilyen szar legalább annyira nehéz betámadni. Annyi hülyeség mely a világban, ki tudja mi lesz az új "tömeg" fegyver. :DDD Pedig nem jellemző rám ez a fajta összeesküvés elmélet, google-től elkezdve semmi sem zavar, de ez valahogy igen.

[ Szerkesztve ]

(#44) kakuk.tamas válasza ztoldy (#40) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Erre is van egy egyszerű (?) megoldás: mivel chip kártyáról beszélünk, ezért olyan legyen, mint a bankkártya. Személyesen te dugod be a kártyaolvasóba/érinted hozzá, és ha távozol, elhozod.
Plusz biztonságként lehetne egy bizonyós kód, ami a bővebb adataidhoz enged hozzáférni.
Pl. orvosnál legyen elég csak a neved, TAJ-számod. A NAV-nál az adószámod. Más helyen pedig a központilag beállított hozzáférési korlátozások legyenek.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#45) dajkopali válasza dabadab (#41) üzenetére


dajkopali
addikt

alapvetően egyetértek veled
én is laikus vagyok, de annyit látok, hogy a korább fogalmak, jogi eljárások egy része ebben a digitális környezetben nem működik, használhatatlan
roppant bonyolult - világos, hogy szükséges ilyen rendszer, igény és lehetőség is van rá
az aggodalmaim szerintem láthatóan a törvényi szabályozásra, illetve azok alkalmazásaira vonatkoznak
az egységes azonosítót valószínűleg értelmetlen úgy elutasítani, ahogy a TASZ teszi, ennél kifinomultabb megoldásokra van szükség
amiket törvényi garanciáknak neveznek, na itt vagyok felakadva
mert úgy látom, hogy annak, hogy visszaélésre alkalmas egységes adatbázis jöjjön létre, csakis egy akadálya lehet: egy szigorú, az államon belül is szétosztott hatalmi rendszer, amikor az adatbázisokat kezelő hivatalok külön-külön, de ellenőrzés alatt működnek - és az ellenőrzés azt jelenti, hogy mind az egész adatmegosztási folyamatot, mind az egyes hatóságokat ellenérdekelt szervezetek kontrollálják
és ehhez megkapják a polgárok támogatását is - mert anélkül nem megy

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#46) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Ezzel egy nagy gond lesz, ha elveszted, vagy elhagyod, és egy kártya fog mindent helyettesíteni, akkor mivel fogod igazolni magad, mert ahhoz ma hogy új személyit kapj vagy útlevelet, vagy jogosítványt de sorolhatnám ahhoz először igazolni kell magadat valamilyen okmánnyal.
Nos innentől esz izgalmas a dolog, hogy ha elveszik, akkor mivel lesz igazolható a személy, hogy ő kicsoda, főleg akkor lesz ez izgalmas még, ha az az illető ráadásul hozzátartozóval sem rendelkezik már, hogy őt igazolják.
Ez sok problémát fog felvetni ezáltal.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#47) schawo válasza zsolt501 (#46) üzenetére


schawo
titán

születési anyakönyvi kivonat

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#48) e=mc² válasza Gergosz2 (#32) üzenetére


e=mc²
őstag

Amit fentebb linkeltem tarcat, abba belefer. kajautalvanyostol, apropenzestol, mindenestol.

Kiprobaltam, mukodik. Nem volt egyszeru ratalalni, de remek lett.

[ Szerkesztve ]

Ambulimax Provider

(#49) zsolt501 válasza schawo (#47) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nekem pár éve elveszett, és pont akkor lopták el a személyimet, ne tudd meg mit szívtam ez miatt.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#50) nXu válasza dabadab (#41) üzenetére


nXu
tag

Pontosan. Amióta Ügyfélkapum van, látszik, hogy már most is össze vannak kapcsolva a dolgok (nagyon helyesen, nem is lehetne másképp), ezen nem változtat az, hogy egy kártyaszám van, vagy 3-4 összekapcsolva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.