Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Viszlát


Viszlát
addikt

Nos, nekem nagyon tetszik az ötlet, sajnos hozzátenni designer/programozó oldalon semmit nem tudok. Viszont ha valahol beszélni kell az ügy érdekében, vagy bármi hasonló, na azt tudok :D De tényleg, komolyan.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#2) Vamp


Vamp
senior tag

Nah akkor, hajrá!

[ Szerkesztve ]

(#3) anjani182 válasza Vamp (#2) üzenetére


anjani182
őstag

Egyébként ilyen oldal létezik (ugyan nem magyar), akár még Afganisztánba is lehet menni :DDD

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#4) Vamp válasza Viszlát (#1) üzenetére


Vamp
senior tag

Ha végigment a topic, és érdekel esetleg valakit komolyabban, összehozok majd egy (reményeim szerint) ELTÉ-s találkozót. Várlak szeretettel!

(#5) Vamp válasza anjani182 (#3) üzenetére


Vamp
senior tag

Linket kérek!

És bizonyám, nem magyar!:D

(#6) tildy


tildy
nagyúr

Web2 alapú szállás/utazás portál ? Király:D
Mivel valamennyire ilyen témában dolgozom most is, szívesen besegítek, részfeladatban persze.

Voltak már próbálkozások , pl. az ilyen telekocsi. Sok helyen nem egyszerű keresni:(

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#8) anjani182 válasza Vamp (#5) üzenetére


anjani182
őstag

Hallod, nem tudok linket adni, régen akadtam rá, megnéztem csak, egyébként jó ötletnek tartom :R

Sok jó csajjal meg lehet ismerkedni ;]

MOD: azt hiszem ez volt, amit Kalandor linkelt.

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#9) Vamp válasza Kalandor (#7) üzenetére


Vamp
senior tag

Igen, nah ezt pl. ismerem.

Azonban:

-Ez nem meghívós
-És a lényeg: csúnya!!:D

És nem magyar. Ha mutattok hasonló magyart, egyrészt megeszem a kalapom, másrészt lemondok erről:D

(#11) tkazmer


tkazmer
addikt

Nekem tetszik a dolog, olyan szinten is, hogy programoznék belőle (php&mysql) akár nem is keveset. A designnal sincs gondom (technikailag),csak utálom készíteni, így azt inkább nem.:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#12) Vamp válasza tkazmer (#11) üzenetére


Vamp
senior tag

Felvettelek a "hamarosan értesítendők" listájára, ahogy tildyt és Viszlátot, meg még egy pár érdeklődőt is:D.

Csak így tovább:D

(#13) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

A helyzet, hogy ehhez nem csak munka szükséges, de viszonylag (hozzánk képest) nagy befektetés is, hogy az egész világon gyorsan elérhető szerverekre pakoljátok föl a weblapot. Aztán kell valahogy reklámozni is... :\ De ha valahogy meg tudjátok oldani, egy próbát megér, mert ha az adatbáziskezelő és biztonsági része jól műköndik, onnantól már rossz nem lehet.

Sajnos webproghoz nem igazán értek :DDD

(#14) DarkByte


DarkByte
addikt

Kicsit értetlenül nézek olyan szempontból, hogy ennek az ötletnek nem sok közét látom az iWiW-hez. Maga az ötlet viszont jó, bár jómagam még nem voltam olyan helyzetben mikor ezt ki tudtam volna használni. Kíváncsi lennék kicsiny hazánkban mennyien regisztrálnának vendéglátónak, a cégeket leszámítva. Mindennek ellenére érdekel a téma még akkor is ha jelenleg nem tudom mire lenne időm; egy-két dologban remélem tudok segíteni.

Én javasolnám hogy hozz létre egy privát google groups fiókot a dolognak és dobáld be az érdeklődöket, így a levelezést könnyebb lesz kezelni. :K Küldök egy privit hogy nekem melyik email címemre mehet a levelezés. Többet nem akarok okoskodni, mert velem könnyen előfordul hogy mindenféle dolgot ígérek aztán töredékére sincs időm, hagyom hogy sodorjon magával az ár. :D

(#15) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Hmm, viszont így belegondolva, ha ez beindulna, az baromira rossz lenne az utazási irodáknak, nemde? :| Durván lecsökkenne a feladatuk és így a bevételük is. Ha meg nem indulna be, azt nem kell ecsetelnem, asszem...

(#16) peterszky válasza Vamp (#4) üzenetére


peterszky
őstag

ELTÉ-s találkozó, az jó lenne :)
Terveim szerint következő félévben meg akarom csinálni a PHP specit, ha ez sikerülne, akkor talán még segíteni is tudnék (amennyi belefér az időmbe).
Addig is sok sikert!

What else you gonna do on a Saturday?

(#17) DarkByte válasza Crystalheart (#15) üzenetére


DarkByte
addikt

Avagy az utazási irodák is ezt a rendszert használnák adatbázisként legalább is részben. ;) Egy jól kezelhető rendszer mellett, minőségien szűrt regisztrációkkal szerintem ez nem elképzelhetetlen.

(#18) Vamp válasza Crystalheart (#13) üzenetére


Vamp
senior tag

A szerver, amivel rendelkezünk egy tesztszerver, éppen erre lesz jó, lemérni, az oldalnak mekkora erőforrásigénye van.

Gondolkozzunk előbb sokkal kisebben, mint világhálózat, kezdetben bőven elég lesz Mo és a környező országok. Ha a rendszerre van igény, és nő is, természetesen a föld alól is szerzünk új gépeket, gondolom ez a látogatóközönség növekedésével egyrészt elkerülhetetlen, másrészt könnyen megoldható lesz.
A rendszer pedig önmagát reklámozza majd, pontosan erre való a meghívásos regisztráció.

(#19) Vamp válasza DarkByte (#14) üzenetére


Vamp
senior tag

Groups meglesz, amint végleges a vállalkozó kedvűek listája. Várok még 1-2 napot:D

(#20) Vamp válasza DarkByte (#17) üzenetére


Vamp
senior tag

Az utazási irodákat nem kell nagyon félteni, ők szervezett utakat értékesítenek, itt többnyire egyéni, önálló felhasználókról van szó. Aztán hogy végül pl. egy adott iskola a társiskolájával a rendszerünkben szervezi meg a csereutat, hát istenem:D.

Nagyot néznék, ha az oldal hatására csődölne be pár iroda, illetve esne vissza a forgalom. Pláne, mert hosszú távon pont az utaztatással foglalkozó cégeket vonnánk be, mint totálbiztos közvetítő...

(#21) RexpecT


RexpecT
addikt

Jó ötlet!
Én nem sokat utazom,de lehet ezek után ez is megváltozna...
HAJRÁ SkacoK! :DD

(#22) SYS64738


SYS64738
csendes tag

Az ötlet jó.

Én most éppen projektben vagyok, de érdekel a dolog.
Jó lenne a dokumentációt látnom, akár személyesen is.
Ha gondoljátok :)

Egy jó tanács a továbbiakra:
Első körben nem érdemes szervert üzemeltetni. Mivel nincs komoly adatbiztonsági követelmény, a kezdéshez megteszi egy bérelt tárhely is.

(#23) Gave


Gave
addikt

Ha kell grafikus..szólj :) érdekes 5letnek tartom..nem biztos ,h tuti siker...de érdekes :D

[ Szerkesztve ]

(#24) Vamp válasza SYS64738 (#22) üzenetére


Vamp
senior tag

Már vártam jelentkezésed!

Egy összejövetelt minél előbb, akár a jövő héten is megejthetünk, minden részletet leírok majd, miután kialakult a csapat.

A szervert pedig csak tesztelésre, esetleg a kezdeti időkben "éles munkára" alkalmazzuk, arra elég lesz hogy keresőt, üzenetküldést stb... optimalizáljunk vele.
Van azoban lehetőség akár ingyen is elhelyezni egy kapcsolatnál, így saját, halálig konfigolható környezetet használhatunk majd.

(#25) ttower


ttower
aktív tag

ha kell én is szívesen segítek. php+mysql megyeget.

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#26) Vamp válasza Gave (#23) üzenetére


Vamp
senior tag

Hajjaj, de még mennyire hogy kell! Szívtunk eleget eddig, mert nem találtunk egy tehetséges grafikusembert.

Idvezlet a csapatban!

ttower: szintén!

[ Szerkesztve ]

(#27) userZ


userZ
tag

Ez egy fantasztikus ötlet egyébként, csakhát ugye nem eredeti, gyorsan áttekintve ez egy magyar szűrős couchsurfing, ha jól érzékelem, ami évek óta sikeresen működik (személyes tapasztalatom még nincs). Aki tud egy kicsit angolul az bárhol a világban tud ingyenes, szimpatikus szállásadót találni! Ettől függetlenül sok sikert hozzá! :)

Stop the Earth, I want to get off!

(#28) Vamp válasza userZ (#27) üzenetére


Vamp
senior tag

Eredeti, mert amikor kitaláltuk, ilyet h couchsurfing életemben nem hallottam. Ezt vagy elhiszed, vagy nem, mi tudjuk heh:D.

Sokkal de sokkal igényesebbre tervezzük, mint a másik oldalt, nomrális, átlátható kezelőfelülettel. Mint mondtam, ez meghívásos alapú rendszer, szó sincs arról hogy mindenféle bomlasztójani felregel. Ha mégis, a közösség elintézi. Bár sok hasonlóságot vélhetsz majd felfedezni, legtöbb elemében igenis egyedi oldalt kapsz :))

(#29) userZ válasza Vamp (#28) üzenetére


userZ
tag

Akkor eredeti az ötleted, csak megelőztek kicsit, :) de egyáltalán nem akarok kötözködni, én drukkolok minden hasznos ötletnek! Hajrá!

Stop the Earth, I want to get off!

(#30) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Mindenesetre ha belekezdtek, mindenképp alapból indítsatok német és angol kezelőfelülettel is rögtön, mert itthon a nyaralgatási és utazgatási kedv éppen csökkenőben van, de pl. osztrákoknál és nyugatabbra ez nem probléma.

(#31) Xpod


Xpod
addikt

Érdekes projekt. PHP+Mysql-hez konyítok valamicskét, esetleg tudok segíteni.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#32) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Tök jó új, eredeti ötlet, csak már vagy 20 éve létezik, szóval spanyolviasz.
Meg van már magyar területen is hasonló, kisebb-nagyobb tárgyak fuvarozására, ph!uvar néven, ismerős helyen.

Ettől még megcsinálni meg lehet...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#33) Vamp válasza bambano (#32) üzenetére


Vamp
senior tag

Biztosíthatlak róla, hogy a lényeg a részletekben van.

Éppen eleget foglalkoztam a dologgal az elmúlt 2 évben ahhoz, hogy elmondhassam, ilyen rendszerű, működésű oldal nincsen.

A couchsurfing, meg amiket linkeltetek szépek és jók, csak más módszerekkel dolgoznak, pofátlanul gyenge designbe ültetve.
[OFF]

Lehet hogy 20 éves az ötlet, mégsem tudok a piacot teljes mértékben uraló, de akár csak uralomra törekvő, minden igényt kielégítő cégről. [/OFF]

(#34) cucka


cucka
addikt

tetszik az ötlet, bár szerintem a meghívós rendszer többet árt, mint használ, az ideális megoldás egy megfelelően szigorú regisztrációs folyamat lenne.

néhány észrevétel/kérdés:
- az, hogy milyen szerveren lesz a cumó, az egyelőre teljesen lényegtelen
- nem látom a leírásban, hogy hol a pénz a dologban.
- milyen domain-en futna az oldal? (magyar/külföldi)

(#16) peterszky - az eltés php speci az lóf*sz, annyi tudással esélytelen összerakni egy komoly oldalt.

(#35) Crystalheart válasza cucka (#34) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Pénz az ilyen esetben két forrásból jöhet:

regisztrációs díj - általában kinyírja a projektet
reklám - ezellen meg sokan hőbörögnek, pedig még mindig a leghumánusabb

(#36) cucka


cucka
addikt

ja, azt elfelejtettem leírni, hogy érdekel a dolog, elképzelhető, hogy be tudnék segíteni.

(#37) Vamp válasza Crystalheart (#35) üzenetére


Vamp
senior tag

Van még pár mód, és csak azért nem írom le őket, mert kezdetben nem a pénzszerzés lesz a cél. Mindegyik módszer kiépült felhasználói bázisra épít.

Nem mondom hogy nem reklámozhatunk, de nem pofátlan módon, ahogy azt a nagyok teszik!

Cucka, felvettelek Téged is!

[ Szerkesztve ]

(#38) Vamp válasza cucka (#34) üzenetére


Vamp
senior tag

Minden országban regisztrált domainünk lenne, ebből a .hu és a .com le van foglalva. A címeket elmondom személyesen.

(#39) Xpod válasza Vamp (#38) üzenetére


Xpod
addikt

Azért a domainek lefoglalása a szerver üzemeltetése nem kis pénz. Kezdeni azért nem lesz egyszerű. Hacsak nincs már eleve valamilyen támogatótok.

[ Szerkesztve ]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#40) cucka válasza Xpod (#39) üzenetére


cucka
addikt

a domain név fenntartása nudli. .hu vagy .com esetén olyan évi 3000 plusz tréfa költséget jelent egy domain név.
szerver elhelyezés valóban drága, első körben jobban megéri tárhelyet vásárolni, esetleg ha szükséges, akkor alkalmazásszervert.

(#41) Xpod


Xpod
addikt

Viszont átolvasva egy dolgot hiányolok. Az értékelhetőséget. Mivel lehet, hogy az ember messzire utazik, és nem árt ha az ember tisztába van a másik fél megbízhatóságával. Valamint egy saját belső üzenetküldési lehetőséget sem árt biztosítani, mind privát, mind publikus szinten.

Ez alapján esetleg elisertséget és nevet is szerezhet az oldal.

[ Szerkesztve ]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#42) tkazmer válasza Xpod (#41) üzenetére


tkazmer
addikt

szerintem ezeket Vamp leírta a már elkészített dokumentációjában, csak a blogbejegyzése nem terjedt ki rá (azaz gondolt rá, csak nem írta le)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#43) tkazmer válasza Xpod (#39) üzenetére


tkazmer
addikt

Támogatót lehet szerezni, amint elkészül valami, és látják, hogy van értelme. Ebben mindenképpen tudok segíteni:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#44) Vamp válasza tkazmer (#42) üzenetére


Vamp
senior tag

Pontosan, az összes ilyen dolog dokumentálva van, user rating, rank, megbízhatóság, belső üzenetküldés, kedvenc partnerek stb... Ezekre kitérek a személyes dumcsi alkalmával.

[ Szerkesztve ]

(#45) Xpod


Xpod
addikt

"-Nincs cég a projekt mögött, terveztük a cégalapítást, de az anyagiak közbeszóltak. Mindennek akkor lesz jelentőssége, ha a dolognak lesz létjogosultsága az interneten, és szükségesnek véljük a cégalapítást.
-Fizetést, legalábbis kezdetben, senkinek nem tudunk biztosítani, mivel jómagunk sem vagyunk anyagilag eleresztve
-Az utóbbi, mint tapasztaltuk, magával vonja a számonkérés lehetőségének teljes hiányát, ezzel semmi baj. "

Ezekkel nincs is semmi baj. Ha jól tudom a PH! is így kezdte. Néhány barát üsszeült és csinált egy oldalt, ami szépen, folyamatosan fejlődött.

A számonkérésre pedig egy lehetőség: egy megállapodás készítése, mindenkivel aláíratva feladatok kijeölése és egy jelenléti ív folyamatos vezetése. Ergo később ha lesz pénz lehet igazságosan osztozkodni.

Lehet megint felesleges dolgokat írtam?

[ Szerkesztve ]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#46) tkazmer válasza Xpod (#45) üzenetére


tkazmer
addikt

Nem hiszem, hogy feleslegesen tetted, mert ugyan ezt mindenki gondolta, de csak te írtad le, és jó az, ha le van írva valami, ahhoz mindenki tarthatja magát..

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#47) Xpod válasza tkazmer (#46) üzenetére


Xpod
addikt

Sajna tapasztalatoból beszélek. Egy meghiúsult projekt keserű tapasztalata (még szerencse, hogy volt annyi eszem, hogy anno nem adtam át 1 sornyi kódot sem, így nem ért "veszteség").

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#48) Vamp


Vamp
senior tag

Létrehoztam a google gruppot. Alista még reményeim szerint bővül, addigis álljon itt a jelentkezők névsora:

Viszlát
tildy
tkazmer
DarkByte
peterszky
SYS64738 (a priviben megadott maillal)
Gave
ttower
Xpod
cucka

Mindenkit a prohardveres email-címével regisztrálram első körben, kérnék mindenkit, hogy akinek az nem jó, az szóljon priviben küldött mail címmel. Ezen kívül, ha valaki fel szeretne kerülni, az továbbra is szólhat itt a topicban, esetleg priviben.

(#49) #06658560


#06658560
törölt tag

Nem tűnik rossznak a dolog. De első körben én nem mennék feltétlen az országhatáron túlra, maradnék idebenn... Ami hasznos lehet, az a szakmai terület, néha sokat adhat hozzá az ember időtöltéséhez. A meghívásosság ölné meg sztem a leggyorsabban...

(#50) EQMontoya


EQMontoya
veterán

szerveres elhelyezésben, annak telepitgetésében tudok segiteni.

Same rules apply!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.