Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

A csavaros rögzítés nálam jó pont, ezért az árért legalább GPS lehetne benne.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#2) Bogyó bá' válasza -=MrLF=- (#1) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Miért, egy ekkora tepsit beteszel az autódba navigálni? Ki van csukva...
Én még a hátlapi kamerát is kihagynám belőle, ezzel úgysem fogsz fényképezni (a tesztképek minősége alapján pláne nem). Amúgy tetszik a "kis" gép!

Ugyanezt kérném, ugyanennyiért, de x86-as Atommal, és Win8.1-gyel! :DDD
De mindig a bilibe ér a kezem...

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#3) GIJoe


GIJoe
addikt

Tetszik (like) firmware támogatás hogyan alakul a későbbiekben, ez a kérdés.
Továbbá ami most aktív firm rajta az már az újabb Rockchip SDK?

(#4) smkb


smkb
őstag

"miközben a Mali-400 MP4 órajelét mindössze 30%-kal emelték meg."

Aőő az előzőben (Rk3066) 266mhzen mentek, most pedig 533. Azaz duplája. A tábláztban lévő 500 sem igazán helyes, a CA9 magok sem 1,5-ön mennek elvileg hanem 1,6-on. Az Alcor direkt visszavette? Más gyártóknál nem láttam 1,5-re lehúzva.

(#5) masholnap


masholnap
senior tag

gyenge a wifi, bakker, miért gyenge a wifi? :((( ha valami nálam kizáró ok, akkor ez az. sajnos az itthon kapható ócsó retinások nincsenek ez ügyben eleresztve

(#6) ronson válasza masholnap (#5) üzenetére


ronson
őstag

A kínai ipari hulladékra jellemző, hogy gyenge a wifi.

(#7) air válasza GIJoe (#3) üzenetére


air
nagyúr

Minden bizonnyal.
Ez a termék a korábban megjelent WayteQ xTab-100 QCR és a hozzá megszólalásig hasonló CUBE U9TG5(V) "klónjának" tűnik.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#8) rudi válasza smkb (#4) üzenetére


rudi
nagyúr

Elnézést a procit elírtam 1,6 GHz a maximuma. Az RK3066-ban az IGP-t 400 MHz-ig adta meg a Rockchip de a legtöbb gyártó 266-300-ig engedte csak fel.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#9) tjb007


tjb007
nagyúr

A második oldal táblázatában jó lenne feltüntetni, hogy pontosan melyik verzióval jöttek ki ezek az eredmények, mert a nyakamat rá, hogy az Alcoron már a AnTuTu legfrissebb (4.0.1) verziója lett lefuttatva, míg a másik kettőn egy régebbi (3.4.1).

(#4) smkb

A GPU órajele sincs kőbe vésve, minden gyártó úgy lövi be ahogy jónak látja.

(#10) rudi válasza tjb007 (#9) üzenetére


rudi
nagyúr

Már moddolom is!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#11) Reggie0


Reggie0
félisten

A tukrozodo kijelzo mar helybol kizaro ok. Kezdem azt gyanitani, hogy egyre tobb tervezo el barlangban, mert kb. csak ott nincs termeszetes feny, ami hasznalhatatlanna teszi az ilyen kijelzoket.

(#12) varmi2


varmi2
nagyúr

Nem rossz, de sosem kellene nekem 4:3-as kijelző, én a 16:9 és 16:10-t szeretem. És nem véletlenül van egy Cube U30GT2-m. Ugyan ez a soc van benne, csak 1920*1200-as felbontás, 32GB háttértár, elől 2Mpx hátul 5MPx-es kamera, bár nem hinném, hogy lényegesen jobb képeket készítene. 8000 mAh-s aksi, ja és az ára 63k volt, bár igaz elvileg 1 év gari van, nem 2, és kínából rendelt, ami elvileg zűrös gari intézést jelent, sajnos oda kényszerültem, hogy gariztatni kellett, és minden ment normálisan, csak kicsit több időbe telett.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#13) air válasza rudi (#10) üzenetére


air
nagyúr

Akkor ebben a formában az Antutu eredmények akár ki is hagyhatók, hiszen egyik alma, a másik körte. :U

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14) Necc válasza GIJoe (#3) üzenetére


Necc
addikt

A tesztkepek EXIF informacioibol kiindulva: nem. (RK30SDK)

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#15) air válasza Necc (#14) üzenetére


air
nagyúr

Szerintem ez a kód nem erre utal.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#16) mcloud76


mcloud76
tag

Egesz jo 15-20000 rongyert vinnem is.
Ennel sokkel tobbet a legjobb tablet sem er amit kapni lehet.
A "tesco"(myfosh concorde es tsa-i) tableteket ugy 5000 korul kene arulni.

(#17) air válasza Necc (#14) üzenetére


air
nagyúr

Sőt biztosan nem erre utal. Ugyanis a Camera Make és Model mezőkben van ez, tehát magára az eszközre utal.
WayteQ-kel készített képeknél a Make rovatba wayteq, a modelnél xTAB-100qcr van.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#18) core2trio válasza mcloud76 (#16) üzenetére


core2trio
tag

15-20 millió forintot neked ez megér? nem is tudom annyiért már 'moddolt' m6-ot is kapni használtan nemsokára :DDD

(#19) Csapoati válasza rudi (#8) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Azt nem értem én, hogy a RK3066-os tabletemben miért ír 1,7GHZ-s maxot az Antutu? Én is úgy tudtam, hogy 1,6 a csúcs.
Amúgy tök jó tablet ez, ha most vennék ilyen árkategóriában, szerintem ezt venném. Mondjuk egy Real Racing 3 teszt érdekelne, hogy mennyire fut jól rajta. Olvasáshoz-netezéshez bőven elég az ereje, a felbontás meg állat. A kamerát nem értem csak, mi a francnak rakják bele ezt az ócskavas hátlapi lencsét? Semmire nem jó, szó szerint. Előlapi legyen a videóhívásokhoz, de ez...

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#20) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Legutóbb akkor éreztem ehhez fogható csalódást, amikor vettem egy 8GB USB 2-es pendriveot. Jó, jó, de még 2e-ért lett volna USB3-as. Itt sem hiszem, hogy kicsit jobb hardver számottevően dobná az árat. Persze ez örök dilemma.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#21) wertigo1984


wertigo1984
őstag

Siman vallalhato tab, ugyis szeretnek egy 10 colosat venni netezesre es neha jatekra a 8 colom melle.

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#22) Necc válasza air (#17) üzenetére


Necc
addikt

Elegge "sock settings" szaga volt a dolognak igy gondoltam hatha lehet valami koze hozza, persze barminemu konkretum kikovetkeztetese nelkul.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#23) Atzel


Atzel
csendes tag

Ma vettem egyet (16GB, 60K), kamera gáz, de nem muszáj használni, hangszóró gáz, de van fülhallgató. GPS hiány nem gáz, autóba túl nagy, gyalogos navigáláshoz túl nagy.
Viszont jól néz ki, jó kézbe venni, és használni. Na és persze a kijelző a legjobb az egészben. (Na meg a két év hazai garancia.)

(#24) Napfénysüti

Egész korrekt tablet lett engem meglepett a teszt értékelése pozitív értelemben.

Més que un club!

(#25) czupy84


czupy84
csendes tag

Nekem sikerült szerezni egy Zest Q813I-at. Tök ugyanez a hardver csak 8-as kijelző és 1024*768-as felbontás. Teljesen korrekt gép volt, de volt egy nagy hibája. Teljesen mindegy volt hogyan állítottam be a wifi-be azt tulajdonságot, hogy mit csináljon a wifi-vel alvó állapotba mindig kikapcsolta. A gyártó válasza a problémára az volt, hogy a SOC ilyen és ezen egy esetleges sw/fw frissítés se fog segíteni. Így visszavittem.
Ha ez is így működik akkor nem annyira nyerő.

(#26) morsev


morsev
csendes tag

Képernyő felbontást tudja valaki, hogy lehet benne állítani?

(#27) b4zsi-


b4zsi-
őstag

Akinek van ilyen tablete az megmondaná, hogy a hangszoró pl. filmnézésnél) tényleg nagyon gáz?

(#28) KTTech válasza b4zsi- (#27) üzenetére


KTTech
veterán

Filmezni nem a hangszórón fogsz... szerintem.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#29) KTTech válasza masholnap (#5) üzenetére


KTTech
veterán

Nálam érdekes módon nem gyenge a wifije (2 db 10 és 1 db 5 cm-es vasbeton falon keresztül, panelben még teljes térerő-1 csík, kb. 15m távolság), szóval ez lehet példányfüggő is...

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#30) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Reset gomb? Hú de rég láttam olyat! :Y

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#31) Rickazoid


Rickazoid
addikt

HDD kezelésről tud valaki nyilatkozni? Külső táp nélkül 2,5"-os HDD-t meghajt? Fájlrendszer-támogatás? Ext4?

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#32) KTTech válasza Rickazoid (#31) üzenetére


KTTech
veterán

Amit az alap Android tud, azt tudja filerendszerek közül (FAT32, Ext3, Ext4). Ha rootolod, akkor pl. ezzel megy az NTFS, exFAT is. A terhelhetőségét nem próbáltam, a wifi-s egeret elviszi, de a külső 2,5"-osoknak sokszor 1 USB port nem is elég (saját tapasztalatom szerint). Most nincs itthon táp nélküli külső HDD-m, ha megérkezik a keretem, kipróbálom.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#33) Delerium


Delerium
senior tag

Üdv. Tegnap lettem tulajdonosa a tabnak, első benyomások:
A kijelző zseniális, eddig egy 8"-os Prestigiom volt, de ilyen változásra nem számítottam. OTG-vel viszi a billt gyorsgombokkal együtt. 2.5-es külső vinyóval sincs gondja. Wifi 2 téglafalon keresztül is 1-2 egységgel operál. A memóriahasználatot kicsit furcsállom, hogy kb. 6-800mb szabad marad jelenleg a 4.1 alatt, 4.2-nél ez fog változni?

[ Szerkesztve ]

"I fight for the Users"

(#34) csemberlen válasza Delerium (#33) üzenetére


csemberlen
őstag

Fiam vett egy 8 colost, nagyon elégedett vele, én is szemezgetek egy 10 collossal.
Alig írnak tapasztalatot a készülékről.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#35) Delerium válasza Delerium (#33) üzenetére


Delerium
senior tag

Megválaszolva magamat, 4.2-vel már nincs gond a memóriával, 1.1gb körül marad a szabad.

"I fight for the Users"

(#36) psq


psq
tag

Üdv! A minap én és hozzájutottam egy q933r-hez.
Első benyomás igen kedvező, gyönyörű kijelző és meglepetésemre igen jó wifi... konkrétan egy téglafalnyival nőtt a hatótávolság a korábban más készülékekkel tapasztaltakhoz képest.
Antutu: 18178 - 19193 :C a kisebb értéket 1% akkutöltöttségnél a nagyobbikat 80%-nál mértem.
Erős hiányát érzem viszont a hangerőnek, amire persze számíthattam a teszteket, véleményeket elolvasva. De azért arra, hogy egy sokol rádió simán lenyomja nem gondoltam. (Igen, én is fülessel nézem a filmeket, de azért néha bizony elkelne valami zajforrás.) És még egy jelentősebb probléma, amire jó, ha odafigyel az aki újonnan vesz egy ilyet: Van egy pixelhiba, ami szerencsére szinte észrevehetetlen, nem fekete v. fehér hanem a környezetével majdnem azonos színű pont, igazából csak akkor lehet észrevenni a jobb alsó sarok környékén amikor a háttér fekete v. fehér és konkrétan keresi az ember.

Kérdésem azokhoz akinek 4.2-van már rajta, a memóriagondokon kívül (ami nálam nem jelentkezett 1.61GB elérhető) van bármi nyomós ok arra, hogy váltsak 4.1-ről 4.2-re ?

Közben megnéztem a többi tesztet a neten, vajon valamit rosszul csináltam, az antutu-nál, hogy a többi publikált eredményhez (15-17000) képest ekkora a különbség nálam?

[ Szerkesztve ]

(#37) air válasza psq (#36) üzenetére


air
nagyúr

Régi Antutu vs. új Antutu. Szerintem.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#38) psq válasza psq (#36) üzenetére


psq
tag

No kérem, addig sikerült barmolni a gépet, hogy teljesen instabillá tettem. Az tettestársam ebben a FlashFox nevezetű böngésző volt. A telepítése után a tablet-en elindított alkalmazások véletlenszerű időközönként kikapcsoltak. A szomorú az, hogy a törlése után is... Ezért aztán egyszerűbbnek láttam újra rakni a rendszert, 4.1.1 helyett immáron 4.2-es androiddal.
A tapasztalataim:
-hangerő most már megközelíti a sokol rádió színvonalát, határozottan :K erősödött. (Nem jó lett, csak jobb...)
-wifi kicsit talán jobb, de hibahatáron belül van, úgyhogy inkább maradt jó mint ahogy eddig is.
-Antutu: 17945 :F ez bizony visszaesésnek tűnik a 19k-hoz képest. Érdekes ugyanakkor, számomra úgy tűnik, hogy normál használat során mintha mégis gyorsabb lenne mint volt, lehet csak a friss rendszer miatt ?!
-Elérhető memória: 1.60 GB mint korábban is.(Gplay frissítések lefutása után előtte 1.8GB volt)
-Előre telepített programok közül kimaradt a Wifi Finder, ezt amúgy azóta telepítettem, minden androidos kütyümön rajta van a célnak megfelelő, szükséges és elegendő app.

(#39) Chapel válasza KTTech (#28) üzenetére


Chapel
addikt

Nagyon sokat filmezek hangszórón (Xab 70i). Ez opció sok mindenkinek ;)

Eddig ez a legszimpatikusabb a kategóriában (4mag és minimum fhd kijelző nekem alap), de ha wayteq klón...jajjaj :D

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#40) senki11


senki11
aktív tag

Üdv! Képbe került nálam egy ilyen szerkentyű, de még nem döntöttem. Nem bántátok meg a vételt? Nálam a legfontosabb szempont a kijelző. Pdf olvasásra, írásra, netezésre, filmnézésre kellene. Van jobb képességű retinás masina a piacon? A válaszokat előre is köszi!

(#41) csemberlen válasza senki11 (#40) üzenetére


csemberlen
őstag

Hogy van-e jobb azt nem tudom, valószínű van, de nekünk nagyon bejött a kicsi is.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#42) senki11 válasza csemberlen (#41) üzenetére


senki11
aktív tag

Értem. A jobbat úgy értettem, hogy hasonló árkategóriában. A szem kímélése nálam az elsődleges, de emellett azért nem szeretnék nagyon 250 dolcsi felé menni. Ezen a tableten azért gondolkodtam el mert így nem lenne macera a gariztatás. Kész lettem volna kínából is rendelni valamit, de talán megéri azt a kis pluszt, hogy ha valami gixer beüt, akkor van hová vinni.

Szóval akkor akinek van ilyen, az nem nagyon bánta meg a vételt és ajánlanátok másoknak is?

(#43) Delerium válasza senki11 (#42) üzenetére


Delerium
senior tag

Teljesen megérte, ajánlanám másnak is. A 2 év garancia elég sokat nyom a latba, sokkal inkább ez, mint rendelni aztán ha nem jó lehet vesződni a visszaküldéssel.

[ Szerkesztve ]

"I fight for the Users"

(#44) senki11 válasza Delerium (#43) üzenetére


senki11
aktív tag

Köszi a hozzászólást! A kijelző mennyire terheli meg a hardvert? Hd video-k nagyobb pdf-ek futnak akadásmenetesen? Ja és persze a wifi. Sokan panaszkodnak a gyenge jelre. Főzött romok vannak egyébként a készülékre? Vagy megteszi a gyári?

(#45) tabli


tabli
csendes tag

Sziasztok!

Én két hete vettem egyet, de nem vagyok elégedett. Alig van rajta valami és nagyon lassú.
A kijelző gyönyörű, olvasni szuper rajta, de minden app (gmail, facebook, tehát alapok) fagynak rajta, belassul, már a gépelés sem olyan, mint mikor megvettem. A honlapjukon leírt módon nem tudtam 4.4.2-re frissíteni.
Ez az első tabletem, a lehető legjobbat akartam az árért, de nem tudom, hogy mi lehet a rossz.
2 hétre akarják bevenni szervízre, az ott ülő amúgy nagyon kedves, tényleg segítőkész lányra nem mertem bízni a frissítést :( Ötletek, hogy mi lehet. Az androidos cuccok mind ilyen vackok, vagy csak ez béna?
Köszi!

(#46) tabli válasza senki11 (#44) üzenetére


tabli
csendes tag

Szerintem amiket kérdezel, az mind nagyon rendben van. Még online hd videók is nagyon jól futnak rajta, a wifi egyáltalán nem vész szerintem.
Olvasni nagyon jó, mert elég nagy, a kijelzőtől én zavarban voltam, olyan éles és gyönyörűséges :)

(#47) Delerium válasza senki11 (#44) üzenetére


Delerium
senior tag

Egy komolyabb GPU azért nem ártott volna a kijelző mellé, de én mint átlag felhasználó nem érzek semmi olyat ami miatt bajom lenne. A wifi nekem jó, amióta megvan még egyszer sem dobta le a hálózatot, az erősséggel sincs bajom. Mondjuk nem nagy a lakás de 2 tégla falon kersztül tudok netezni vele. HD videót csak youtubeon nézek azok jól futnak, akkor lassul be egy picit ha pl. beletekerek de ez szerintem az app hibája. Főzött romról nem tudok nyilatkozni.
Tabli: Nekem simán felment a leírás alapján az új droid.

[ Szerkesztve ]

"I fight for the Users"

(#48) tabli válasza Delerium (#47) üzenetére


tabli
csendes tag

Köszi a választ! Ma megpróbálom másik számítógépről, hátha ezzel volt a gond!

(#49) Delerium válasza tabli (#48) üzenetére


Delerium
senior tag

Milyen op.rendszeren próbáltad frissíteni?

"I fight for the Users"

(#50) tabli válasza Delerium (#49) üzenetére


tabli
csendes tag

Win7
Nem ismerte fel a tabletet. Annyira nem, hogy még eltávolítani se tudtam biztonságosan, mikor kihúztam a laptopból, akkor megjelent egy nyitott hasú android, piros felkiáltójellel, a reset gomb segített.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.