Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Jó szórakozást a cikkhez!

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#2) RepeatSector


RepeatSector
senior tag

Grat a cikkhez,
egy videót beszúrhatnál, a görgetések gyorsaságára lennék kiváncsi

[ Szerkesztve ]

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#3) z0d1AK válasza RepeatSector (#2) üzenetére


z0d1AK
veterán

Még sajnos nem volt időm videót készíteni róla, pedig készülök!

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#4) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Az a baj (sztem) hogy az androidot is beleteszik minden sz***ba ezzel pedig rontva hírnevét. Bár talán ezért olyan sikeres?Én biztos nem engedném beletenni csak arra méltó HW-vel megáldott gépekbe/telefonokba.

(#5) z0d1AK válasza Kolondrum (#4) üzenetére


z0d1AK
veterán

Alapesetben az Androidnak is vannak alapkövetelményei, mint a 3G/GPS/Wifi hármas. Ha ez nincs, akkor hivatalosan nincs rajta Market.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6) szaszabee válasza z0d1AK (#5) üzenetére


szaszabee
aktív tag

Hivatalosan nincs de ezt megoldják minden további nélkül :C

(#7) szaszabee válasza szaszabee (#6) üzenetére


szaszabee
aktív tag

Egyébként jó cikk köszönjük

(#8) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Átszaladva az íráson, nekem ez ennyiért soknak tűnik. Ennyiért találni 2.2 rendszerű kapacitív kijelzős táblát is.

Feel Good Inc.

(#9) tjb007 válasza Pompi (#8) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ennyiért találni 2.2 rendszerű kapacitív kijelzős táblát is.

Csak épp nem:
1.Magyarországon
2.hivatalos forgalmazónál
3.Magyarországon érvényesíthető garanciával

De ha esetleg tévednék és valóban lehet itthon, garanciával kapni 50eFt -ért kapacitív tabletet akkor írd meg a bolt címét légy szíves mert akkor vennék egy olyat.

[ Szerkesztve ]

(#10) marositech


marositech
senior tag

Egy lamer kérdés jön.
Ha veszek egy ilyen tabletet androiddal, akkor a SW-ét tudom upgradelni? (2.1-->2.2-->2.3)

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#11) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

A specifikáció biztos, hogy kell 2x? :U

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#12) szaszabee válasza tjb007 (#9) üzenetére


szaszabee
aktív tag

Ne legyél telhetetlen :DDD

(#13) tjb007 válasza szaszabee (#12) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az első kettőről még le tudok mondani de a harmadikról már nem :D

(#14) z0d1AK válasza Pompi (#8) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nem kötözködés, csak kérdezem, hogy melyik ez a típus pontosan?:)

(#10) marositech: Ha a gyártó kiadja rá a 2.2-t, akkor tudod frissíteni.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#15) amanoba


amanoba
őstag

nem rossz kis készülék ez, külön örvendetes az e-book olvasó kidolgozása. :K
ez a program az alcor büszkesége, vagy bátran leszedhető bárki által a marketből?

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#16) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ha kapacitív lenne a kijelzője, de szép is lenne :) Egyébként szerintem 50K-ért nagyon rendben van, főleg, hogy nem kell külföldről rendelgetni, itthoni garival.

(#17) tommje


tommje
tag

Ami alatt erősebb hardver van és nem androiddal jön ki arra megcsinálják . Ha nem is hivatalosan

" Nem szeretem ha privát üzenetre nem válaszolnak "

(#18) szaszabee válasza tommje (#17) üzenetére


szaszabee
aktív tag

Ami androiddal jön ki arra is megcsinálják

(#19) rep3at


rep3at
őstag

Nagyon jó a teszt és a tablet is elnyerte a tetszésem. Lassan érik nekem is valami hasonó..

Forward thinking. كرر

(#20) JanFe


JanFe
aktív tag

Nem rossz, ez mar-mar hasznalhato. Koszi a tesztet. :)

[ Szerkesztve ]

"There is nothing permanent except change"

(#21) xdx@


xdx@
aktív tag

Ez tényleg viszi a az 1280×720-as felbontást?
Avi vagy MP4?Bitráta?
Egyébként egész jó a tablet, a cikk meg jó lett.
A HDMI csatlakozón egy kicsit meglepődtem.

[ Szerkesztve ]

(#22) Meglivorn válasza amanoba (#15) üzenetére


Meglivorn
aktív tag

Ez engem is érdekelne :)

Jelnleg még mindig az Archos101 és egy Nook Color beszerzése körül keringek. Az utóbbi ugyan gyárilag eléggé le van fogva, de egyszerűen rootolható, és onnan teljes értékű tablet.

(#23) z0d1AK válasza xdx@ (#21) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nem ez az első HDMI csatlakozós szerkezet. Ha emlékezetem nem csal, az Archos 70 és a BluePanther Thunder is rendelkezett ilyenekkel.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#24) sekli


sekli
addikt

Nagyon korrekt cikk, jók a képek is benne!

egy kis apróság, ez nem biztos, hogy teljesen megállja a helyét:
"Illendően a korhoz, már 2.1-es Android került az Alcorra"

(#25) david1212


david1212
tag

Mivel rendelkezem egy ilyen tablet-el, én is írok róla. A kijelző érzékenysége valóban túlzott egy kicsit, könnyen mellé lehet nyúlni. Van összehasonlítási alapom, mert volt már egy másik abszolút kínai tabletem (fele ennyiért), és azért érződik rendesen a különbség. A betöltött weblap görgetése nem akadozik, tehát élvezhető. Mivel van market sok mindent le tudunk onnan tölteni. Aki egy kicsit ért, vagy foglakozott már androiddal, az könnyen kezelhetővé tudja tenni a tabletet. A minőség (összeszerelés, dobozolás) szerintem ennyi pénzért bőven elfogadható. Az alcordigital.hu folyamatosan próbálja javítani a szoftveres hibákat, és próbál válaszolni a felmerülő kérdésekre. Bárki aki véleményt alkot, vagy összehasonlítja a híresebb, nagyobb nevű tablet pc-kel, az vegye azért figyelembe, hogy ez harmad, illetve negyed annyiba kerül. Filmet nézni valóban lehet rajta 720p felbontással, akadozás mentesen játssza le. Az Angry Birds és ehhez hasonló játékok nem igazán futnak rajta, de az egyszerűbb grafikájú játékokat lehet élvezni. A cikkben említett e-book olvasó szerintem is egy nagyon jó alkalmazás. Az akkumulátor nagyjából 5 órát bír ki vegyes használat mellett. Kérdésekre ha van, szívesen válaszolok.

(#26) janos1988


janos1988
addikt

Jelenhetne mar megfele az Asus okossaga a Transformer egy jo arral es lehetne kukazni ezeket a kis sz@rokat.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#27) simon7012 válasza david1212 (#25) üzenetére


simon7012
aktív tag

Szia!
Én is rendelkezem egy ilyen tablet-tel .Mindennel egyetértek amit írtál csak kérdezni szeretnék valamit...
Akár mennyit töltöm (többet mint 12 órát) akkor is csak 98%-on áll neked is?

G DATA INTERNET SECURITY 2022.Xiaomi MI 11,..Szeretem, ha egy POPsi kerek...

(#28) Pompi válasza z0d1AK (#14) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

- itthon beszerezhető
- nem hivatalos forgalmazó
- és a garancia is minimális

de tessék: [link]

Feel Good Inc.

(#29) szaki0457 válasza z0d1AK (#1) üzenetére


szaki0457
csendes tag

Hali!
Jó lett a cikk beszállnék a tesztbe mivel már elég sok programot telepítettem és próbáltam ki, videót is készítenék :) persze csak ha megteszed, hogy feltöltöd :) egyébként én érthetetlen módon nem kaptam hozzá érintő ceruzát :/ érdekes...

(#30) Polllen válasza Pompi (#28) üzenetére


Polllen
nagyúr

hát őőő izé... ennyi erővel külföldről is megrendelheted, pontosan ugyanúgy "itthon beszerezhető és a garancia is minimális" kategória lesz... :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#31) david1212 válasza simon7012 (#27) üzenetére


david1212
tag

Nekem felmegy 100%-ra, nem vettem észre ilyen hibát. Egyébként folyamatosan figyelem az alcordigital honlapját. Felraktak egy szoftverfrissítést (lehet hogy ez javítaná a hibát), de még várok vele, mert az első vélemények, még nem túl meggyőzőek.

(#32) Bosiken


Bosiken
csendes tag

Üdv!

Vettem egy ilyet. Igaz nem ezt akartam, igazából e-book reader-t kerestem. De mivel az eladó nem volt hajlandó bekapcsolni a kiválasztott kütyüt, hogy működés közben is megnézhessem :) így futottam bele az Alcorba. Persze egy másik boltba.

Firmware frissítés után, már tudom használni a vodafone HUAWEI K3765 3G USB Stick-ket is.

A teszt íróval teljesen egyet értek az Alcor tudásával kapcsolatban!
Én leginkább E-könyveket olvasgatni vettem. De meg kell mondanom, hogy azért ennél jóval több rejlik a kicsiben.
Feltöltöttem rá pár pdf-et, és ha kimegyek az ügyfeleimhez a lakásukra, ezen mutatom be, hogy mit is szerelnék fel hozzájuk. És ez nagyon be jön nekik, független a koruktól.
Igaz a telefonom gyorsabb :) (HTC DESIRE) de ezen jobban láthatóak a dolgok.
És ott van még az internet, e-mail kezelés stb... amit sokkal barátságosabb egy tablet gépen, mint a telefonon.

Tesómnak egy Galaxy Tab-ja van, ő is megnézte a kis Alcort, és mivel ő is hasonló feladatokra használja, nem tudott rá rosszat mondani. Még azt is mondhatnám, hogy kényelmesebb az Alcor ha este könyvet olvasok rajta, mint a Galaxy Tab, csak az a fránya kék led ne égetné ki a szemem...
Ár/Érték arányban mindenképpen jó alternatíva lehet

ASUS P6T6 WS Revolution-Intel Core i7 965 XE-Kingston HyperX 24GB RAM-MSI N460GTX-Corsair TX850W-NOCTUA NH-U12P-ThermalTake Armor+-RAZER NAGA-Zalman ZM-MFC1 Plus+5db. Scythe S-FLEX

(#33) Pompi válasza Polllen (#30) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Sokaknak nem megy / nem pálya a külföldről rendelgetés. Nekem igen, évek óta eBayről és társairól vásárolok HK-ból, USA-ból, UK-ből. Tehát direkt linkeltem ilyet.

Feel Good Inc.

(#36) Napfénysüti

Jó lett a teszt! :R
Viszont maga a tablet nem kéne ennyiért sem. Kicsit erősebb hardverrel meg normális kijelzővel szerintem korrekt lenne még némileg többért is. Így viszont úgy tűnik mintha ezek a dolgok (hardver, de legfőkéép a kijelző) kissé agyonütnék az egész gépet. :(

Més que un club!

(#37) grc999


grc999
tag

-->

hehe, megelőzted őket :D

(átszerkesztettem, kicsit olyan volt, mintha téged röhögnélek ki)

[ Szerkesztve ]

"Sometimes it is hard to decide which side of the fence to be on. But to straddle it will just make your balls hurt."

(#38) z0d1AK válasza grc999 (#37) üzenetére


z0d1AK
veterán

Előfordul az ilyen.:)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#39) grc999 válasza z0d1AK (#38) üzenetére


grc999
tag

Amúgy szerintük is jó, pláne az ár ismeretében.

"Sometimes it is hard to decide which side of the fence to be on. But to straddle it will just make your balls hurt."

(#40) Napfénysüti válasza grc999 (#39) üzenetére

Elolvastam azt a tesztet is és annyiban felülbírálnám saját magamat hogy a hardvere nem is olyan rossz. Így már inkább értem hogy miért tetszett mindkét tesztelőnek. De a kijelzőtől még kicsit továbbra is tartanék bár ettől függetlenül az árát megéri. Ha esetleg a következő verzióban megfejelik egy kapacitív kijelzővel még a végén elgondolkom rajta. :D

Més que un club!

(#41) GJ70 válasza Bosiken (#32) üzenetére


GJ70
tag

Helló .

Lehet azt tudni, hogy mi az ebook olvasó program neve ?
Le lehet-e tölteni valahonnan és egy másik androidos gépre telepíteni ?
A tesztben szereplő vizualitás érdekelne - nekem egy PocketBook IQ 701-s van, de ennek -bár mindent eszik ami ebook - elég fapados a külleme.

Üdv.

(#42) Bosiken válasza GJ70 (#41) üzenetére


Bosiken
csendes tag

Üdv!

Egy pár ebook olvasó progi után, a Moon+ Reader van használatban.
A magyar karaktereket szépen viszi.

Android Market-ről töltöttem le.

Üdv!

ASUS P6T6 WS Revolution-Intel Core i7 965 XE-Kingston HyperX 24GB RAM-MSI N460GTX-Corsair TX850W-NOCTUA NH-U12P-ThermalTake Armor+-RAZER NAGA-Zalman ZM-MFC1 Plus+5db. Scythe S-FLEX

(#43) GJ70 válasza Bosiken (#42) üzenetére


GJ70
tag

Köszönöm , megnézem .

Akkor ezek szerint az ékezetes betű megjelenítéssel gondja van a beépített programnak, de amit meg írtál azzal nincs gond.

Ami nekem van beépített olvasó, az hibátlanul treszi a dolgát, de annyira fapados, ez a lapozós érzés meg nagyon tetszik.

Ilyesmi programot keresek, amit írtál az tudja ezt ?

(#44) kenand


kenand
veterán

Sajna a Rockchip 2818 720p-hez sem elég erős...inkább csak Divx 480p

(#45) david1212 válasza kenand (#44) üzenetére


david1212
tag

Viszi a 720p-t akadozás mentesen.

[ Szerkesztve ]

(#46) david1212 válasza GJ70 (#43) üzenetére


david1212
tag

A gyárilag rátelepített "lapozgatós" program neve, shelves. A marketen megtalálod.

(#47) grc999 válasza Napfénysüti (#40) üzenetére


grc999
tag

"Ha esetleg a következő verzióban megfejelik egy kapacitív kijelzővel még a végén elgondolkom rajta."

Igen, én is letörtem kicsit emiatt, mikor a kijelzőről olvastam a tesztben. Sajnos a rezisztív kijelző használatával "kigyomlálták" a készülékből a multitouch-képességet, és ez szvsz elég jelentősen befolyásolja egy tablet használhatóságát.

"Sometimes it is hard to decide which side of the fence to be on. But to straddle it will just make your balls hurt."

(#48) Polllen válasza grc999 (#47) üzenetére


Polllen
nagyúr

A multitouch hiánya sztem nem olyan vészes, lehet pótolni kényelmesen is... nekem csak egy előlapi kamera hiányzik a video chat-hez és már cserélném is a netbook-t :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#49) z0d1AK válasza Polllen (#48) üzenetére


z0d1AK
veterán

Igazából sok játék, alkalmazás van, ami esetében nem pótolható a multi-touch, és ennek hiányában a játék is élvezhetetlen, használhatatlan.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#50) Polllen válasza z0d1AK (#49) üzenetére


Polllen
nagyúr

Na hja, azt el is felejtettem, annyira nem játszom se telefonon se netbook-n... :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.