Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AS


AS
félisten

45 ért tényleg jó vétel.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#2) csabika16


csabika16
csendes tag

Nekem nagyon bejön,53 ért jó vétel,nekem feketében kéne.

hol árulják 45-ért?mert a telenornál 53 ba kerül.

[ Szerkesztve ]

(#3) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

"...a Pop S9 ugyanis az öregedő Android 4.3 Jelly Beannel startolt el, frissítésről pedig nincs információnk...."

Nos az Alcatelt ismerve nem is nagyon lesz, hajlamosak a telefonjaikat azon a verzión hagyni, amivel kihozták. :( Tehát ha ilyen "dadogós" a felület, az is marad.

B.Cs.

(#4) Obyboy


Obyboy
addikt

Ár ide vagy oda +1 GB RAM elfért volna.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#5) djculture válasza bollokcs80 (#3) üzenetére


djculture
félisten

Bánná a fene nekem a szervizes kollégák mondták hogy alcatelt ne vegyek mert az összesbe bedöglik az érintőrész. Pedig amúgy kedvelem a márkát.

(#6) wzoli78


wzoli78
csendes tag

Ahogy elkezdtem olvasni a cikket, miszerint ez a telefon fog megváltást hozni az üzemidőre azt hittem, legalább 6-7000mAh-s aksit raktak egy ekkora batárba.
Azért is gondoltam ezt, mert az én THL 5000-mben 5000mAh-s van, pedig kisebb a telefon (és befért még 2GB RAM is, NFC, 8 magos processzor).
Ahogy olvasom messze van ez a készülék attól, hogy megváltást hozzon az üzemidő problémára. 2-3 nap? Komolyan ez olyan nagy szám?
A THL 5000 mindenféle energiaspórolási trükk nélkül 5 napot bír...

(#7) Freiherr válasza wzoli78 (#6) üzenetére


Freiherr
őstag

Akik 3-4 óra kijekzőidőt tudnak kihozni a telójukból,azoknak a 8-10 óra igen nagy fejlődés.

XXX

(#8) kcsa


kcsa
veterán

Angelina Jolie számát átdobhatnátok, egy próbát megérne :DDD

(#9) herc2003


herc2003
csendes tag

"A Pop S9 vetélytársai közül elsősorban az itthon hivatalosan forgalmazott Xiaomi Redmi Note-ot érdemes megemlíteni: az a készülék négymagos MediaTek rendszerchippel és 2 gigabájt memóriával lett felszerelve."

A Redmi Note-ban nyolcmagos soc van.

[ Szerkesztve ]

(#10) jsk


jsk
senior tag

Nekem holnap hozza ki a futár. Kíváncsian várom. 53 ezerért szerintem jó kis vétel. Elvileg januárig megérkezik rá a Kitkat. Legalábbis a külföldi Alcatel levele és a magyar Alcatel facebook oldal szerint.

(#9) herc2003
Keverik a két Redmi Note-t. A nyolcmagos mtk-s procis volt kapható egy ideig, de már nem elérhető. Helyette a négymagos snapdragonos 4g-s kapható már.

[ Szerkesztve ]

(#11) Márko88


Márko88
aktív tag

Ennyiért teljesen jó vétel.

2017.05.25 Galaxy S8..nincsenek szavak

(#12) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Hol van olyan apple blog ahol i6 tulajdonosokkal tudok beszélni?

(#13) voyager4.4 válasza INGJOKE (#12) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Esetleg tedd föl ezt a kérdést valamelyik i6 topikban. Jobbra fönt kereső ... :U

[ Szerkesztve ]

no fate but what we make

(#14) INGJOKE válasza voyager4.4 (#13) üzenetére


INGJOKE
veterán

thx

(#15) ollie válasza wzoli78 (#6) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen, nagy szám. Nagyon kevés készülék van ekkora üzemidővel.

***

(#16) amanoba


amanoba
őstag

nem rossz-nem rossz..kártyafüggetlenül egyelőre nem találtam meg.
kérdés, hogy hosszabb távon fog-e hiányozni a több RAM. :F

erről a kijelző behalásról nem hallottam még... valami bővebb, konkrétabb?

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#17) RobeeK


RobeeK
tag

Nekem kicsit hiányzik teljesítményteszteknél a 'régiek' kihagyása, így egy régebbi típussal nehézkesebb az összevetés. Tudom, nem mindig mérvadó, de infóként.

[ Szerkesztve ]

(#18) jsk válasza amanoba (#16) üzenetére


jsk
senior tag

Tudtommal nem lesz kártyafüggetlenül. Csak a Telenornál és a Tesco Mobile-nál lehet kapni. Néhány típusnál ezt csinálja az Alcatel (pl. Idol 2S). Valamint reklámoznak a magyar oldalon olyan telefonokat, amelyek nem is lesznek kaphatóak Magyarországon (pl. Pop S7).

A fórumtárs által írt képernyő-behalás meg városi legenda szerintem. Valaki mondta valakinek. Ennyi erővel LG G2 sem szabad venni, mert mindnek besárgul a képernyője, holott nem egészen igaz.

(#19) gepardlacee


gepardlacee
tag

Abszolút jó lenne tucattelefonnak, ezzel a specifikációval, meg ezzel a kinézettel, viszont 4,5"-es kijelzővel MAX

radioPLAY - online rádió - www.radioplay.hu

(#20) ollie válasza amanoba (#16) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerintem már most kevés az 1GB ram egy phabletnek.

***

(#21) Magnat válasza ollie (#20) üzenetére


Magnat
veterán

Miért, ha ugyanilyen paraméterek mellett 4 collos kijelzője lenne, akkor nem lenne kevés?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#22) Juliuska válasza Magnat (#21) üzenetére


Juliuska
senior tag

ez egy igen jó kérdés volt :C

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#23) ollie válasza Magnat (#21) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Más a felhasználói szokás szerintem.

***

(#24) mg1992mg válasza amanoba (#16) üzenetére


mg1992mg
senior tag

Húgom kapott karácsonyra kb. 2 évvel ezelőtt egy Alcatel OneTouch 990-es készüléket, azóta a kijelző bizonyos pontja meghalt... Játszani még lehet rajta ímmel ámmal (anyám szokta nyomkodni), viszont kikapcsolni, hogy rámenjek az oké gombra, esélytelen... Az érzékenysége is gyatra lett, és volt egy időszak, amikor egyáltalán nem érzékelt semmit, gondolom erről lenne szó.
Az akörül kapott X10 Minim máig hibátlanul működne, ha nem tette volna tönkre a húgom, jó kis telefongyilkos.

(#25) INGJOKE válasza mg1992mg (#24) üzenetére


INGJOKE
veterán

Vegyetek neki, valami katonai szabvánnyal ellátott telefont... :DD :DD

(#26) nobela


nobela
senior tag

Ez most lényegében egy Idol 2S csak nagyobb kijelzővel?

Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 129.900.- Ft

(#27) Püpi válasza wzoli78 (#6) üzenetére


Püpi
tag

Uhhh.
Esztnemistuttam..

(#28) mg1992mg válasza INGJOKE (#25) üzenetére


mg1992mg
senior tag

Hát, lassan lehet az volna a legjobb! X10 mininél nálam semmi gond nem volt, ő egy hónap alatt elérte, hogy ne legyen bekapcsoló gomb, és a telefon hátuljából, az akksi feletti részből hiányozzon egy darab... igen boldog voltam!
Frissen kapott L65-ös telefonját is tök szépen leharcolta, 1 hónap alatt sikerült hozzávágnia az asztal sarkához, azzal a lendülettel hazavágni a kijelzőt is, gondolom ez valami leejtés során is keletkezhetett, vagy gyártási hiba, de istenem, egy hónap után már szervizben ült a kicsike :D
Félve adtam neki kölcsön az Xperia Mini Pro-t, de túlélte gond nélkül az ütközetet... :)

Na de nem offolok tovább :)

(#29) EnterR


EnterR
veterán

Elég kedvező ára van, de kiábrándító ez a kijelzőméret. :(

PSN ID: marquuard

(#30) janeszgol


janeszgol
félisten

Már nem azért, de! A kamera miért csak közepes? A készült képek elég jók lettek. A Sonyk 80%-át veri.
A sötétben kattintott képek is jók lettek. Bár szívesebben láttam volna este lefotózva a régi nevén a Moszkva teret. Az a kihívás a lencsének.

Oké oké ránagyítva maszatol, de ez a tesztekben szereplő telefonok >90%-ra igaz.

A kijelzőt még mindig a samsungtól veszi az Alcatel? Mert a színei szépek (szeretem is a Samu Amoledjeit meg TFT-it), viszont műanyag ízű (túl mesterségesek a színek).

(#31) hardline válasza nobela (#26) üzenetére


hardline
senior tag

Sanszos, hogy igen. Gondolom ugyan azokkal a hibákkal is meg lesz áldva.

(#32) Flind válasza mg1992mg (#24) üzenetére


Flind
senior tag

Két Alcatel OT-995 is van a családban, lassan két évesek, és tökéletes a kijelzőjük.

(#33) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Nehéz belekötni az ára miatt. De azért a kamera elég gyenge, ahoz képest hogy 8 Mpx. Én inkább megpróbálkoznék valami kínaival. Valami nyolcmagos MTK-val. Az üzemidő meg bőven jó, ezt egynap alatt lemeríteni már nem könnyű. Főleg, hogy egy ekkora kijelző mellet hozták ki egy ekkora aksiból. A lényeg, hogy kibír 1 napot.
De tudom az ára jó, szóval nem bántom nagyom. :DDD

(#34) WOT-H-A-C válasza wzoli78 (#6) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Nem is értem miért hasonlìtgatsz egy 5000 es telepet egy 3400mAh-shoz. Arról nem beszélve hogy a THL 5000 et is lelehet merìteni egy nap alatt is meg 5 nap alatt is.... A harmadik teljessen más kategóriában játszankak tehát ezért sem érdemes összehasonl8tani őket. Vagy csak arra vártál , hogy valaki meg dìcsér milyen szupi telód van?? o.O

Emlékszem én még milyen volt a thl 5000 nemrég...

- hibás töltés vezérlő elektronika
- gyenge wifi
- használhatatlan gps
- stb....

Ezek a hibák egy ~80k telefonnál mellbe vágják az embert.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#35) jsk válasza WOT-H-A-C (#34) üzenetére


jsk
senior tag

A GPS-t egyáltalán már javították a THL-nél?

Egyébként megérkezett a POP S9 a Telenortól. Meg is leptek, mert a webshopban egyedül feketét lehet rendelni, de fehér érkezett. Mondjuk engem nem zavar, mert az előző is fehér volt. Más nem biztos hogy tolerálja ezt. Mindenesetre sokat elmond róluk, hogy ennyire sikerült egy hét alatt feltölteniük egy új terméket.

[ Szerkesztve ]

(#36) nagyesz13


nagyesz13
csendes tag

egy 8 magos mediatec procival talán jobban menne a masina nem tudom miért kell a drága megoldást erőltetni

Túl rendesnek lenni nem kell,de azért meg kell próbálni ;)

(#37) voyager4.4 válasza nagyesz13 (#36) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Akkor meg azon lehetne picsogni, hogy miért nem qualcomm soc van benne ...

no fate but what we make

(#38) DrDreams


DrDreams
tag

Nem igazan ertem azokat akik minden ok nelkul belekotnek az Alcatel keszulekeibe.. Szerintem korrekt mobilokat gyartanak elfogadhato aron. Annak meg csak orulni kellene hogy meretes keszuleket, eros ekkumularort adnak elfogadhato aron. Nekem meg jelenleg egy pop c7-em van, de mindenkepp cserelem pop s9-re. Kar hogy ehez szolgaltatot is valtsnom kell... Eredetileg idol 2s-t szetettem volna, de most hogy megjelent ez a keszulek, inkabb ezt valasztom..

DrDreams

(#39) DrDreams


DrDreams
tag

Atolvastam megegyszer a topicot, jot kehet rohogni a sok hozza erto hozzaszolasokon.. Ez kellett volna bele meg en igy csinaltam volna, stb... Nem tudom ezek a guruk eszre vettek-e hogy egy 53ezer Forintos telorol van szo.. Vannak ennel jobb keszulekek, ez vitathatatlan, de biztos nem ennyiert. Nyilvan ha nem Magyarorszagon elnek es a fizetesem a tobbszorose lenne, beruhaznek egy Note 4-re, de mivel itt elek erre eselyem sincs.. Naggyyonn is jo vetel ennyiert ez a mobil...

DrDreams

(#40) jsk


jsk
senior tag

Tegnap óta használom ezt a telefont. Eddig teljes mértékben meg vagyok vele elégedve. Netezni kész felüdülés vele a 4.3-as képernyő után. Még a zsebemben is elfér :))

(#41) motoflug válasza jsk (#40) üzenetére


motoflug
őstag

A megakadás mennyire jellemző? :R

(#42) jsk válasza motoflug (#41) üzenetére


jsk
senior tag

Eddig nem vettem észre rajta akadást, pedig jelenleg a gyári Alcatel launchert használom. Igaz nagy memóriaigényű appot nem használtam rajta, és valszeg nem is fogok, mivel nem tud érdekelni a játék a telefonon. A lapozás és az app indítás is akadásmentes. Az akku teherbírása pedig példás. Végre egy okostelefon, amit nem kell naponta feltöltenem.

(#43) tonermagus


tonermagus
aktív tag

Ha minden jól megy, akkor ma én is boldog tulaja leszek egy S9-nek. Én alapjában véve egy LG G2 mini-t terveztem megvenni, de szerencsére utána olvastam ennek, és meggyőzött.
Hardver ügyileg kb. egy szinten van a G2 mini-vel, de a mérete, és aksija is jóval nagyobb mint a miniben.

Ja, és a g2 mini kb. 55e FT, míg a PoP S9 csak 34e Ft.
szerintem érthető miért ezt választottam :D

Ezért nem is értettem, hogy miért kritizálják sokan az S9-et. Ebben az árkategóriában szerintem verhetetlen jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#44) jsk válasza tonermagus (#43) üzenetére


jsk
senior tag

Szinte mindegyik itt tesztelt telefont valaki kritizálja az alábbiak szerint.

1. Miért akkora a kijelző?
2. Miért csak ennyi ram?
3. Miért nem másik soc?
4. Mikor jön rá az új android.
5. Tiszta Samsung.

(#45) DrDreams válasza jsk (#44) üzenetére


DrDreams
tag

Igen, ez igy igaz.. :) Nem ertik meg egyesek hogy 53e.ert (Telenor kartyas) meg ez is sok (tudasilag). Mas markabol ugyan ennyiert egy full alap keszuleket lehet csak kapni. Ez egy tipikus Magyar hozzaallas hogy ami olcso(bb) az biztod szar. Felkene ebredni hogy a kinaiak nem csak bovli ruhakat, cipoket, stb tudnak gyartani hanem mobilokat is. Raadasul jo mobilokat.. Persze ha sok penzem lenne biztos nem Alcatelben gondolkodnek, de mivel nincs es szerintem nem is lesz, igy probalok olyan termeket venni ami szamomra megfizetheto es jo. Persze hogy nem a legjobb keszulek az S9, de ennel a tipusnal legalabb nem a markat kell megfizetni.

DrDreams

(#46) DrDreams


DrDreams
tag

Ja es meg egy dolog! Eredetileg agy Idol 2S-t szerettem volna venni. Nyugodtan ralehet keresni a google-n hogy osszehasonlitottakegy Alcatel Idol 2S-t egy Samsung S5-el. Semmivel nem volt rosszabb az Alcatel. Meg a tesztelot is meglepte az 'eredmeny'. Pedig a ket keszulek rohadtul nem egy kategoria...

DrDreams

(#47) hardline válasza DrDreams (#46) üzenetére


hardline
senior tag

Jól választottál, mert az Idol 2S egy iszonyat bugos, ezer meg egy hibával megáldott rendszerrel lett piacra dobva. Külsőleg szép, meg a hardver jó lenne benne, pont ezért akartam én is megvenni, de hála az égnek előtte jól utánaolvastam...

[ Szerkesztve ]

(#48) jsk válasza hardline (#47) üzenetére


jsk
senior tag

Az Idol 2S gyönyörű telefon, de valami miatt nem állt össze. Bugos, problémás. Januárig arra is ígérték a KitKat-et. Hátha az segít rajta.

(#49) DrDreams válasza hardline (#47) üzenetére


DrDreams
tag

Hat en ezt nem tudtam.. Igen, szep keszulek az Idol 2S, de az akku es a meret miatt valasztottam a S9-et. Erdekes hogy sokan epp ezt mondjak hogy csak ennyiben kulombozik a ket keszulek. Ezek szerint masban is.. Raadasul az Idol 2S dragabb is par ezerrel.. Koszonom, ez sokat segitett..

DrDreams

(#50) hardline válasza DrDreams (#49) üzenetére


hardline
senior tag

Így van sajnos és csak remélni lehet, hogy az S9-ben ezek a hibák nem fognak jelentkezni.
Egyébként nekem az S9 alapvetően tetszene, de nincs túl nagy kezem, így nekem méretben már nem passzol, nem kényelmes a fogása, de alapvetően tetszik és nagyon jó áron is adják, épp ezért szerintem kapós készülék lesz így Karácsony fele.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.