Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MongolZ


MongolZ
addikt

Nem semmi... hihetetlen, hogy mennyire nem érdekli az intelt a driverek, és az is hihetetlen, hogy ezek az úriemberek mit ki nem facsarnak a hardverekből.

(#2) sanzi89


sanzi89
addikt

Ezért nem fogok többet SOHA inteles gépet összerakni/vásárolni. Botrányos amit művelnek...
Mit össze nem szenvedtem, mikor egy G41-es chipszetű gépre akartam Win Server 2012 R2-őt vagy Windows 8.1-at rakni, fél napot túrtam a netet, mire találtam valami kókányolást, pedig vígan, kisujjból futtatja, de szándékosan, szoftveresen korlátozzuk a használhatóságot. Piacvezetőhöz méltó magatartás mondhatom. :W

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#3) boost


boost
addikt

Egy próbát megér.

(#4) MaUser válasza boost (#3) üzenetére


MaUser
addikt

HD Graphics 3000-hez már repül is fel. :K

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#5) #56573440


#56573440
törölt tag

szép kezdeményeszé. az intel meg azt teszi, amit egy fogyasztói társadalomban a gyártónak tennie kell. ha régi igp-re fejleszt, akkor erőforrást, pénzt, időt tol egy olyan projektbe, ami azt célozza, hogy a terméke tovább maradjon használható, ergó ne vegyen újat a user.

az meg már régóta nem divat, hogy jófiút játszanak, hogy de tessék itt van, támogatom, aztán majd újra tőlem veszel legközelebb is, merthát én milyen jóarc vagyok ugyelátod...

(#6) Stodi


Stodi
újonc

Azt meg tudja valaki mondani, hogy a HD 3000-hez való driver jó-e a mobil verzióhoz is? Ha igen, már töltöm is le :)
Amúgy minden tiszteletem a készítőknek, pláne hogy még pénzt sem kérnek érte. Én pár dollárt simán rááldoznék.

(#7) smkb


smkb
őstag

És mi a helyzet jogilag? Csak mert elvileg nem írhatnak drivert az Intel engedélye nélkül, és nem is fejthetik vissza.

(#8) hcs89


hcs89
csendes tag

Kár, hogy már eladtam a régi laposom, amiben x3100-as volt. Szivesen kipróbáltam volna, mit tud a driver Win 8 alatt.

(#9) Abu85 válasza smkb (#7) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az Intel feljelentheti őket, ha akarja. De nem hiszem, hogy meglépik, hiszen a projektek egy éve zajlanak. Nem érdemes belemenni egy ilyen csatába, mert jogilag ugyan igazuk van, de a médiában már nehéz lesz megmagyarázni, hogy miért a vásárlóknak kell gatyába rázni az eladott termékeket, és ezt ők miért akarják megakadályozni. A "magasról le vagy szarva és csak a pénz a fontos" PR nem ideális ezen a piacon.
Valszeg a jövőben is passzív hozzáállású lesz az Intel. Akkora hátrány azért őket ebből nem éri.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#10) vince


vince
őstag

Dícséretes a támogatók aktivitása, elfogadhatatlan az intel hozzáállása...

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#11) Airedhyal


Airedhyal
aktív tag

Nekem van egy lapos, hd4500 -as "vidkártyával".
De a driver telepítés közben kék halálozik a win 8.1.

(#12) Necc


Necc
addikt

GMA 3650 -hoz tovabbra sincs alapszintu x64 driver, kar, pedig azert biztam benne :(

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#13) boost


boost
addikt

Feltettem HD3000 HD-re, mobil procis, és megy. Különbéget még nem látok. :D Majd este skyrimen.

(#14) ATEE77


ATEE77
tag

"Cedar Trail platform lényegi támogatása már termék bolti árusításának megkezdésekor megszűnt." Na én ebbe pont belefutottam anno.Ezért soha többet nem veszek Intel cuccost.

www.Phmegbizhatosag.atw.hu Itt ellenőrizheted az értékeléseimet.

(#15) vimes


vimes
senior tag

Remélem, előbb-utóbb Ivy Bridge-re is kijön...

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#16) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

HD 2000-hez is van driver?

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#17) bitblueduck


bitblueduck
senior tag

egy adott program működésében észlelhető probléma, vagy az alkalmazás futtathatatlansága az Intel szerint nem kritikus hiba
Megnézném amikor ezzel bepróbálkoznak professzionális piacon is ;]

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#18) vittorio7 válasza vince (#10) üzenetére


vittorio7
őstag

Erősen egyetértek veled.

(#19) dabadab válasza smkb (#7) üzenetére


dabadab
titán

"Csak mert elvileg nem írhatnak drivert az Intel engedélye"

Ezt nem tudom, hogy mibol gondolod, de egyaltalan nincs igy.

"és nem is fejthetik vissza."

A reverse engineering mar valoban ingovanyosabb terulet, orszagonkent eltero szabalyzassal, de teljes tiltas sehol sincs, a kompatilbitasi problemak lekuzdese meg tipikusan ott szokott lenni a megengedett kivetelek kozott.

DRM is theft

(#20) Baggio04 válasza sanzi89 (#2) üzenetére


Baggio04
aktív tag

Az érdekes. Itthon a második gép G41 (Intel® G41/ ICH7 chipset)-es és vígan dalol rajta a win8.1 (nem problémázott).

Baggio

(#21) sanzi89 válasza Baggio04 (#20) üzenetére


sanzi89
addikt

Valamit felrakott az OS alapból, volt kép, de például a monitoromnak legmegfelelőbb beállítást nem tudtam eszközölni, mivel ha felraktam 1280*1024-re akkor egyből sápítozott, hogy a 60Hz sok neki. Miután egy csomó szenvedés árán felment, vígan megy a monitor 75Hz-en bármilyen hiba nélkül.
És a játékokat, meg egyéb VGA igényes feladatokat még meg se említettem, csak szeretnék egy élvezhető Windows Desktopot.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#22) Teta1


Teta1
csendes tag

Mobil HD2000-hez engem is érdekelne van-e, de én nem találtam a listában.
Lehet, hogy én vagyok vak... :F

(#23) anaqer


anaqer
veterán

Biztosan nagyon jó a cucc, de ez a facebook only modell rohadt bosszantó...

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#24) Baggio04 válasza sanzi89 (#21) üzenetére


Baggio04
aktív tag

Nálam is pont ez a felbontás... Win update amit leszedett magának azzal nálam működött. Bírtam egyből beállítani az optimálisat. Szerencsére nem majmolt a gép.

Baggio

(#25) vince válasza anaqer (#23) üzenetére


vince
őstag

facebook-only? google drive-ről töltöd le a cuccot :DDD

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#26) elistvan


elistvan
senior tag

Örül az ember hogy a mai világban még van aki ilyesmivel foglalkozik önszántából ráadásul 0 anyagi haszonért cserébe. Dicséretes kezdeményezés.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#27) cildren


cildren
tag

Valaki esetleg fordíthatna Kext-et X3100-hoz 64bit-re(OS X). Köszi!

(#28) anaqer válasza vince (#25) üzenetére


anaqer
veterán

De mivel a cikkben egy szál FB link van és slusszpassz (miért is...?), muszáj átmenetileg kiszednem az FB-s blokkot hostsból, hogy megtudjam a driverek URL-jét... kényelmes megoldás.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#29) AxBattler válasza sanzi89 (#2) üzenetére


AxBattler
félisten

+1 Pedig simán lenne bennük kraft... :(((

Csak notivásárlásnál lehet gond, mivel ott az AMD elég kis részesedéssel rendelkezik.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#30) Buci21 válasza AxBattler (#29) üzenetére


Buci21
addikt

Intel proci+AMD VGA notiban is jó, Pentium G2020+HD 8570m kombót vettem most barátnőmnek, és nagyon rendben van :D

(#31) AxBattler válasza Buci21 (#30) üzenetére


AxBattler
félisten

De én most csak az IGP-s gépekre gondoltam. Az valóban hordozhatóbb gépekben úgyis csak az van.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#32) vince válasza anaqer (#28) üzenetére


vince
őstag

javagyúgy :D Bálam fb csak az adblock blacklisten van, így alternatív böngészővel ilyen esetekben elérem :)

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#33) Buci21 válasza AxBattler (#31) üzenetére


Buci21
addikt

nemigaz, a switchable graphics nagyon jó mobilitást ad, energiatakarékos módban csak IGP, ha akarom, akkor meg dVGA és játék :D

Barátnőm új Lenovo G500-asa kb 5 órát bír, de gyakran többet is, mindezt net meg ilyesmi mellett. Játék alatt persze h nem produkál ilyen szép eredményt, de azért a 8570m 384 GCN magja nem is rossz.

[ Szerkesztve ]

(#34) #51736960


#51736960
törölt tag

kíváncsi vagyok, a fejlesztőknek van-e közük a régi ati-s omega driverekhez, vagy csak véletlen névazonosság?
btw omega driver, régi szép idők, mikor az ati éveken keresztül képtelen volt normális drivert írni :)

szerk: mi ez a fostaliga facebook-os honlap... :F :(

[ Szerkesztve ]

(#35) tocsa


tocsa
senior tag

Mekkor szegyen mar ez az Intelnek? A Linux-on birtam a hozzaallasukat, mert nem titkoloznak annyira, mint az nVidia vagy az AMD, nade nem hittem volna, hogy Win platformon ilyenek! Leszakad a pofam!

Fejlesztokent tudom milyen halatlan feladat lehet ilyen regi drivereket karban tartani, de valakinek azert meg kene ezt tenni egy Intel kategorias cegnel...

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#36) AxBattler válasza Buci21 (#33) üzenetére


AxBattler
félisten

Akkor még egyszer: a valóban hordozhatóbb gépekben (12-13", ultrabook-ok, stb.) többnyire úgyis csak igp van.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#37) Tenken válasza Buci21 (#33) üzenetére


Tenken
őstag

Az a dedikált max kazánnak jó..
HP 2560p, R9 280x egpuval, 2048 gcn mag. /Innen nézve mindegy, hogy igp vagy 8570m/
2 éves üzleti subnoti igp-vel tökéletes kombinációja az energia takarékosságnak, hordozhatóságnak, minőségnek. Nem is értem miért vesznek konzumer gépeket az emberek.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#38) boost


boost
addikt

Kipróbáltam Intel HD3000-el a Skyrimet, de nem tapasztaltam előrelépést.

(#39) vimes válasza Tenken (#37) üzenetére


vimes
senior tag

Mert azt tudják megengedni maguknak.

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#40) Shatter98


Shatter98
tag

én ugyan nem vagyok érintett(hál az égnek), de ez azért nem semmi :R

(#41) FoxiestFox válasza vimes (#39) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Helyett, mert tájékozatlanok, és/vagy a felültek a design-agymosásnak.
Egy használt business gép 2-3 év alatt beesik az ugyanolyan korú consumerek árszintjére.
Így tehát elég nagy ostobaság szart venni, ha van életképes alternatíva. ;)

(#42) azbest


azbest
félisten

Ha ezek ugyanazok, amit régebben néztem, akkor nem sokra valók. Valószínűleg csak összemásoltak különböző intel binárisokat vagy esetleg minimálisan belepiszkáltak binárisan, pl verziószám átírással. Azért van főleg x86-os belőlük, mert 64biten kötelező a valid tanusítvány, különben minden induláskor kézel kell engedélyezni a használatukat vagy át kell váltani fejlesztői módra a windowst.

x3100 -hoz az általam ismert leghasználhatóbb driver a win8-hoz kapott beépített. Ezt használom win7 64biten is. OpenGl támogatása nincs, mert a windows update driverekből ezt ki szokták herélni (az ms másfél évtizedes harca jegyében az opengl ellen). [link]

(#43) vimes válasza FoxiestFox (#41) üzenetére


vimes
senior tag

Illetve sokan úgy vannak vele, hogyha 100-120-150k-t szánnak a dologra, akkor mindenféleképpen újat szeretnének, és ezért veszik meg a konzumer gépeket, mert újonnan annyiért csak olyanok kaphatók. Arra már nem gondolnak, h lehet, h mikor a gépüknek annyi, egy üzleti gép még vígan menne. Itt jön ki a tájékozatlanság, amit írtál. Sokaknak az élettartam kérdése eszükbe se jut.

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#44) FoxiestFox válasza vimes (#43) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Na ja.
Leggyakoribb feltételek, amikkel találkozom: legyen új, legyen x színű :DDD

(#45) Buci21 válasza FoxiestFox (#44) üzenetére


Buci21
addikt

azért lehet venni értelmes consumert is, pl a G500-as lenovo nem szar :D nekem nagyon tetszik, minőségérzetre sem marad el az Asus F3E-mtől, pedig az nem consumer gép volt 6-7 éve :R Sebességre meg pláne ég és föld.

[ Szerkesztve ]

(#46) Tenken válasza Buci21 (#45) üzenetére


Tenken
őstag

Konzumerek közül is van kevésbé szar, de ettől függetlenül, ha egyszer a kezedbe vennél egy thinkpad-ot, e-s latitude-ot, vagy elitebook-ot soha többé nem néznél home cuccra. Ezt garantálom.
A szépsége a dolognak, hogy kb 1-1,5 évesen még 1-2 év gyári garival, karcmentes példányok mennek 100-120k környékén is, ami az alja a már épp eltűrhető konzumereknek is. Szóval innentől kezdve igazából nincs is miről beszélni.
Egy középszerű értelmi szintet megütő tudatos fogyasztói társadalomban egy darab konzumer gépet nem adnának el a gyártók. Más kérdés, hogy akkor valószínűleg a használt üzleti piac is máshogy nézne ki, de ez itt most lényegtelen.

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#47) Buci21 válasza Tenken (#46) üzenetére


Buci21
addikt

súlyában jobbak, és van akinek igény, hogy új legyen, én is ilyen igények alapján választottam a G500-t :R De értem az álláspontod, és sok helyen igazat is tudok adni, de pl ha cégbe kell számlára, akkor kiesnek az ilyen gépek, marad a bolti.

(#48) Tenken válasza Buci21 (#47) üzenetére


Tenken
őstag

Van bolt is, ami használtakkal foglalkozik. Ők eleve adnak számlát minden gépről. Ez nem ok.
Az egyetlen dolog, ha valaki a "csak újat" szöveget nyomja, amivel nehéz mit kezdeni. Ámbár ebben az esetben én inkább először egy új agy beszerzését javaslom, majd a probléma újbóli átgondolását....

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#49) Buci21 válasza Tenken (#48) üzenetére


Buci21
addikt

egyet tudok veled ebben érteni, de pl barátnőmnek igénye volt, h bolti papíros legyen, így ebből kellett válogatnom. Igazad van, magamnak én is használt cuccokat veszek, az egész gépem használtból van összeválogatva, és az F3E-nek sem első tulaja vagyok.

(#50) vimes válasza Tenken (#48) üzenetére


vimes
senior tag

Ja, csak előtte szólni kell nekik, hogy új agyból se konzumer típust szerezzenek be, mert bukják az új agy árát. :DD

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.