Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dominó85


Dominó85
veterán

Érdekes telefon, de én továbbra is a Jiayu F1-et vagy a G2F-et tudom ajánlani kezdő droidosoknak. Atzoknál jóval kevesebb a kompromisszum, minőségben talán még jobbak is mint az Akai és árban egy szinten mozognak. ;) De nagyon köszi a tesztet. Picit bumfordi a telcsi. :DDD

* Péter - 06302461862 *

(#2) Meggyi001 válasza Dominó85 (#1) üzenetére

Szívesen. Annyira nem bumfordi ám :D. Amit te linkeltél azt csak kintről lehet kapni? Mert amikor rádumáltam a srácot egy telóra, azt mondta, hogy kintről nem akar, de itthonról kereshetek neki 20 alatt. Aztán (kb) 3 ból, ezt választotta ki...

https://gamergep.hu/

(#3) gabe_


gabe_
őstag

Kezdő androidos telefonnak? Háát... Ha az a cél, hogy megutálja az androidot... :DDD

Na komolyan. Az árához képest rendben van. A 2000-es akksi nagyon korrekt, nekem egy sokkal nagyobb telefonban kell beosztanom 2000mAh-s telepet.

Sovány szakácsban sose bízz!

(#4) Meggyi001 válasza gabe_ (#3) üzenetére

Hát hidd el, hogy én is húztam a fogam, hogy ezt kell neki beállítsam/személyre szabjam, mert a G2-ömhőz mérek már mindent :), de pörög szépen és durva jól bírja az akksi, csodálkoztam is... :)

https://gamergep.hu/

(#5) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Én ezt annak se ajánlom aki telefont akar venni.

Egyenlő az ipari hulladék fogalmával... "AKAI" márkenév használati joga van náluk. de a többi egy rakás sz..

Telefont kell venni nem ezt... A mobilarénás srácok elmeséltek egy story-t erről a "márkáról" hát jót röhögtem...

@Meggyi001: Kapható itthon a G2F és az F1 is, én is inkább azt vettem volna.

Ahhoz van support, ehhez nincs.

A végén a specifikációs tábla lehetett volna egyedibb :D nem a mobilarenáról átvágott...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Jó kis teszt de ezért ajánlok olcsón inkább egy Lumia 520 készüléket, android helyett.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#7) nightshadow


nightshadow
veterán

Hát nem tudom, 23-25k körül van Sony Xperia E1, én inkább azt vettem volna.

[ Szerkesztve ]

(#8) Meggyi001

(#5) Duliee: Nem tudtam. hogy kapható itthon a G2F és az F1. Legközelebb egyedibb lesz a specifikációs tábla, ígérem. Tetszett, így azt tettem ki.

(#7) nightshadow: mondogattam én neki, ha már vesz, rádob pár ezret, és kicsivel jobb lehet.... azt mondta, hogy nem, vagy x összeg alatt, vagy nem vesz. (meg hogy ezt az árat akkor így fel lehet tornázni 50-re is)

Hát ez van, a megnézett (kb 5, 20 ezer alatti) telefonokból, ezt választotta. Így erről írtam. Legalább erről is van teszt.

DE, nagyon szépen köszönöm az építő jellegű véleményeket és kritikákat, ezekből tanulunk, okosodunk.

https://gamergep.hu/

(#9) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Szerintem jobban jár, aki ennyiért az aprón keres valami használt mobilt a bemutatott példány helyett. Esetleg újonnan vesz egy S5610-es Samsungot, ha mindenáron bolti készülék kell.
Hiába említesz jó ár/érték arányt, miközben érték nem igazán fedezhető fel a készülékben. Inkább csak annyit mondanék rá, hogy olcsó.

(#10) Meggyi001 válasza sing1ep1ayer (#9) üzenetére

Igen, feldobtam neki ezt is, hogy vegyen használtat, nem akart. És igen, igazad van, olcsó, nagyon olcsó, hiányos, szegényes. De épp ezért lepett meg kicsit a teló, hogy megy nagyjából minden rajta, és nem nagyon akad, és faxa az akksija....hát ez van.....

Pfúúúú , támadtok ám :) , na szóval ha már így alakult, hogy ez lett a tesztalany, az "occsó" telefonokat is kell ám tesztelni, nem mindig csak a közép és felső mezőnyt, szerintem.

Ja lehetett volna a samu is. De droidosat akart akkor már. Egész nap nyomatja a facebook messengert, zenét hallgat, filmet néz, valami mmorpg-t is nyom rajta....nyüstöli rendesen. Négy hete lassan megvan, csúnyán be lett járatva,egyenlőre semmi baja.

https://gamergep.hu/

(#11) O_L_I


O_L_I
őstag

Így olvasva kb az jön le, hogy jó ez jó ez csak kár hogy ilyen sz@r :)

(#12) Meggyi001 válasza O_L_I (#11) üzenetére

Lol :D :D ez jó :)

Kíváncsi leszek, lesz e olyan olvasó, akinek ilyen telója van...

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#13) blueMerle


blueMerle
veterán

Igazából ezekkel az ipari hulladékokkal lehet rendesen elvenni a kedvét az egész Android témától egy kezdőnek...mert aztán később konstatálja hogy hát ez egy lassú, akadozó rendszer, mert ezt tapasztalja ezen a .... le se írom min (de leírom: egy rakás s*aron, már elnézést!) Persze, most még lehet hogy használható de majd belakva, pár hét után a falhoz fogja vágni.

Egy jó ár/érték arányú középkategóriás LG, HTC vagy akármilyen A brandes cucc sokkal jobb döntés lett volna :K Aztán jöhetnek az igazán ütős ár/értékkel bíró kínai csodák, romolgatás miegymás :K

Persze olvastam a 20K volt a lélektani felső határ... az ilyen embereken mindig csodálkozok, ők azok akik a használtautó hirdetések közt is a legolcsóbbat veszik a kinézett típusból, majd fanyalognak később hogy hát ez nem jó. :U :)

[ Szerkesztve ]

(#14) sprinterrr válasza Meggyi001 (#12) üzenetére


sprinterrr
csendes tag

Jelen :DD

Szerintem is teljesen rendben van, jó kis teló ez. Nem egy felső közép kategória, de szépen játssza a videókat, nem akadozik a képnézegetés, zenelejátszás sem, netezni is kényelmesen lehet rajta, programok is szépen futnak (mindemellett egy task killer jó szolgálatot tehet, ha elfogy az az 512 MB).

Nálam az említett kompromisszumok mellett egy másik, még nem érintőképernyős telefonoknál is előforduló probléma is előjött, nevezetesen az, hogy az akksit nem tartja eléggé a hátlap, így nagyobb rázkódásnál elmozdulhat az érintkező. A problémára a klasszikus "papír zsebkendő darabot a hátlap és az akku közé" módszer jelentette.

Aki nem szeretne 20e-nél többet adni egy okostelefonért, és nem játszik rajta, hanem inkább használja a netet böngészésre-kommunikációra, különböző alkalmazásoknak venné hasznát (nekem pl. jól szokott jönni a vízmérték, tudományos számológép, mértékegység váltó, szótár, hangrögzítő), meg mondjuk médialejátszónak is használja, szerintem megéri. (Főleg, ha mondjuk 2 SIM kártyája is van.)

(Ja, meg a Sony hátterű Akai indítási animáció is egy élmény :DDD )

(#15) sprinterrr válasza blueMerle (#13) üzenetére


sprinterrr
csendes tag

Általánosságban véve én is úgy gondolom, ahogy írtad, a minőségnek ára van, és van, amit nem lehet elaprózni.

Viszont ez egy kivételes darabnak tekinthető, az árához képest meglepően jól muzsikál belakva is (igaz, nem ész nélkül használva - aki nem akar hozzá érteni egy kicsit se, hogyan működik, mit bír el egy oprendszer, miért nem szabad telepakolni háttérben futó folyamatokkal, az tényleg a falhoz vághatja, és folyamatosan a már említett jelzővel illeti).

Ha egy olyan gép kell, ami helyetted is menedzseli, hogy mit bír el, illetve ehhez kapcsolódóan számít a CPU teljesítmény (meg GPU-ra is igényt tartasz játékhoz), plusz jó lenne a fotózáshoz egy normális autofókuszos optika, akkor arányosan többet kell rá költeni - átlépünk a közép-felsőközép kategóriába.

Ennél a készüléknél inkább a meglepetés varázsa van, hogy ennyiért rosszabbat vársz, mégis egész jól használható, és furcsa mód nem akar szétesni (a hosszú távú üzemre azért kíváncsi vagyok , de pl. a Millenium, meg az i-Joy dvd lejátszó is kibírt eddig 5 évet, pedig nem gondoltam volna - szóval ki lehet fogni jó ár/érték arányú termékeket az olcsóbbak között is, csak ugye elmegy az idő az utánaolvasással, mások tapasztalatainak begyűjtésével)

[ Szerkesztve ]

(#16) blueMerle válasza sprinterrr (#15) üzenetére


blueMerle
veterán

Én azt mondom, egy bizonyos összeg alatt nem kell okostelefont venni. :)
Ez a telefon egy kicsit olyan nekem mint az új Dacia autók. Új, filléres, csak egy kicsit csöpög, egy kicsit nem húz, egy kicsit ez és az....persze elvisz A-ból B-be de... akkor nem inkább kidobott pénz az ablakon ah egy kicsivel többért van sokkal jobb is? :)

Aki 20 ezret rá tud költeni az 30-at is (nem kell feljebb tornázni) és ott már elég értelmes ajánlatok közül lehet válogatni.

[ Szerkesztve ]

(#17) Graphics válasza blueMerle (#16) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Dacia azért nem rossz cucc :)

Ha a Daciát kínai muksó vette volna meg ,akkor azt mondom fis-fos. :)

Ez az Akai inkább olyan mint a Hyundai tablet, csak hogy autós hasonlatba fussunk.. :D a Név oké, meg minden, de köze sincs a Hunyadihoz... :D

Akai-t egy kínai muksó csinálja, volt olyan termékük, amire 4MB-ot sikerült ráírni GB helyett, na ennyire vannak képbe..

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#18) blueMerle válasza Graphics (#17) üzenetére


blueMerle
veterán

Nem akarok ennyire off-topic lenni, de egy 3 hónapos Logan-nal mentünk egy üzlettársammal Prágába. 2x rohadt le az autó, vissza meg tréleren jött :D A szervizben nem tudták megmondani mi a baja, de motorcsere lett a vége... persze, mit vár az ember fia 6590 euróért? :D

(#19) Graphics válasza blueMerle (#18) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

:D nem szóltam :P

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#20) Bespet83


Bespet83
újonc

Hali mindenkinek!

Én vagyok akit sikerült "zombisítani" egy ilyen kib*** okos telefonnal.
A lényeg:
1. A telefon szerintem telefonálásra való. ( Mégis megtetszett, hogy rengeteg programmal tudok kapcsolatot teremteni az ismerőseimmel.)
2. Aki fényképezésre használja és nem tetszik a kép minősége, az vegyen egy fényképezőgépet, mert az arra való. ( Nekem a kamerával komoly bajom nincsen, a munkámhoz elégséges. )
3. Mint első androidos telefon szerintem kiváló, hisz nekem nem volt előtte hasonló, és megtetszett hogy lehet vele bohóckodni.
4. 20.000,- Ft-ért, ha valaki tud nekem szerezni egy Xperia Z3 naggggyon okos telefont, akkor privátba üzenjen. Aki nem tud, az ne hasonlítson egy rézkarikát egy Tiffany gyémántgyűrűhöz, és ne is írjon.

Összegzés:
Mint első androidos telefon, - pici pénzért - mint kezdő androidos felhasználó, nyugodt szívvel tudom ajánlani sorstársaimnak. Amikor "kinövöm" vagy bosszantani fog a lassúsága ( bár ezt az általam használt programok nem fogják előidézni ) akkor kategóriát váltok, de addig is tökéletes.
Ettől a telefontól szerettem meg az androidos készülékeket, és ezután is ilyet fogok vásárolni.

U.i.: A hátlap könnyen lejön, de magától soha nem fordult még velem elő. Remélem ez így is marad! :)

(#21) blueMerle válasza Bespet83 (#20) üzenetére


blueMerle
veterán

4. 20.000,- Ft-ért, ha valaki tud nekem szerezni egy Xperia Z3 naggggyon okos telefont, akkor privátba üzenjen. Aki nem tud, az ne hasonlítson egy rézkarikát egy Tiffany gyémántgyűrűhöz, és ne is írjon.

Te a végletek embere vagy? Vagy a legrosszabb vagy a legjobb? Arany középút? :) Hm?

Persze, ha ez neked megfelel akkor öröm-bódottá' :)

(#22) sing1ep1ayer válasza Bespet83 (#20) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

És miért nem vettél inkább használtan egy normálisabbat első androidos mobilnak?

(#23) Bespet83 válasza blueMerle (#21) üzenetére


Bespet83
újonc

Hali!

Nekem teljesen megfelel. Mivel kezdő androidos vagyok, nem akartam kicentizni a megfelelő példát.
Tudom hogy ti nagyon benne vagytok a témában, de első "kib*** okos" telefonnak szerintem tökéletes.

(#22) sing1ep1ayer: Egy ütött, kopott rib***al szerintem te sem csinálnál semmi olyat. ;)

(#24) sing1ep1ayer válasza Bespet83 (#23) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Nem afelől érdeklődtem, hogy kivel fekszel le. Ellenben igen jó állapotú készülékeket is lehet kapni az aprón olcsó pénzért, akár garanciával, amennyiben ez szempont.
Én nemrég például egy Nokia 7110-et vettem nagyon szép állapotban és az a telefon 16 éve jelent meg. Ha találtam belőle pöpec darabot, akkor androidos mobilokból is akad vállalható; vagy hogy a te képi világoddal éljek: dugható. ;)

Egyébként pedig - ez csak egy magánvélemény - ha elégedett vagy a szerzeményeddel, akkor kár bepöccenned mások kommentjein (most nem a nekem adott válaszodról beszélek). Én a helyedben magasról ejtenék rá, ki mit gondol. A lényeg, hogy neked megfelel. Nemde? Akkor meg nyugi! :)

(#25) Meggyi001

Jól nyomjátok, tetszik :)

https://gamergep.hu/

(#26) Silentfrog válasza blueMerle (#21) üzenetére


Silentfrog
veterán

Azért az arany középút is vagy 3x ennyibe kerül! :P

(#27) Bespet83 válasza sing1ep1ayer (#24) üzenetére


Bespet83
újonc

Nem pöccentem be, csak nem volt világos a kacsintó smile. :D

(#25) Meggyi001: Köszi Meggyi! Mikbe bele nem rángatsz! Mesélj milyen mikor biciklit szerelek. :D

(#26) Silentfrog: Köszönöm! Ennyi pénzért arra számítottam hogy el sem indul. Kellemesen nagyot csalódtam. :)

(#28) Silentfrog válasza Bespet83 (#27) üzenetére


Silentfrog
veterán

Én úgy vagyok mostanában a telefonokkal,hogy elegem van belőlük.
Egy időben félévente évente cseréltem,de mostanában csak telefonálásra ,navigációra és fényképezésre használnám. De nem tudom, mert a max 40-50 ezres telefonokra is köröket ver egy régi Nokiám.

Gondolhatnának rám is mint célközönségre. Van már minden a telefonokban,én egy közepes tudású,de fényképezésre használható telefont szeretnék. :)

(#29) Meggyi001

Hát kérlek szépen, ha a Peti biciklit szerel, mint például tegnap is, (kár, hogy nem vettem videóra) akkor az egy fél óra üvöltözés, veszekedés, kérlelés a bicikli felé hogy térjen jobb belátásra, lökdösődés, bicikli teljes erőből földhőzvágás, csavarhúzóval való lánc szétszaggatás, izomból rúgás és üvöltés üvöltés :D

(#28) Silentfrog: Igen, gondolhatnának, de sajnos nem. Én is vissza sírom a nokiás éveimet.

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#30) cellpeti


cellpeti
veterán

A helyzet, hogy ez a telefon egy üszök szar. Persze minden tiszteletem a cikknek és annak írójának, de én nap, mint nap találkozom ezzel a HC készülékkel(sajnos). 10ből 7et visszahoznak általában.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#31) HummeRC


HummeRC
senior tag

Ez a készülék miben különbözik az Akai G1-től? Számomra nem derült ki. Mi egy éve vettünk egy olyat asszonynak és igazából elégedett vele, csak nagyon megbízhatatlan. Bajban is vagyunk, hogy mi legyen az utód.

(#32) cappa72


cappa72
nagyúr

Nincs, közelségérzékelő Nincs. Utóbbival kapcsolatban érdekesség viszont, hogy a fülhöz emelésnél majdnem MinDig elsötétítette a kijelzőt, lehet, hogy a gyorsulásérzékelőt, esetleg az elülső kamerát használja erre a Célra?
A kijelzőt magát használja erre a célra.
Legtöbb olyan telefonnál, aminek nincs proximity szenzora, ott a kijelző "bulk touch" módját használják az elsötétítésre.
Édemes kipróbálni, hogyha hívsz, akkor leteszed az asztalra a telefont, majd a mutató ujjadat a képernyő felső harmadához teszed. Ekkor vékhetően még nem sötétül el a képernyő. Ha viszont mellé teszed a középső ujjadat is, akkor már sötétül.
Persze lehet, hogy nem így oldották meg, de pl. HTM A6w és Star W450 esetén ez volt a kínai megoldás a spórolásra.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#33) A@ron


A@ron
tag

Kártyás csomagban T-nél Sony Xperia M 29.990 forint, én múlt hónapban vettem. Összehasonlítani sem érdemes ilyen randomsággal, pedig az is alsó kategóriás telefonnak számít már.

(#34) Teszla_


Teszla_
senior tag

Én pont tegnap vettem magamnak egy második telefont. A Tescoba volt egy kis kedvezményem (3000Ft), így ott nézelődtem. Láttam a sok 2-4 magos csodát, Overmax, Navon, Akai, Beex, MyAudio. Volt olyan is, amibe kemény 256Mb RAM-ot tettek a gyárban, mindezt 20e Ft-ért. A tesztben szereplő telefon is ott volt, de valahogy én nem bízok ezekben a márkákban.

Mivel tényleg második telefont akartam, így olcsóságra törekedtem. Végül két versenyző maradt, az egyik az akciós Sony Xperia E1 Dual picit 19e Ft alatt, a másik a Navon Mizu 450, de ez már 35e lett volna. Végül a Sony mellett döntöttem, mert nem érdekelt a többlet tudás, gondoltam ez is jó lesz az iPhone 5 mellé, ráadásul 2 év garancia jár hozzá.
Szerintem jól döntöttem, hogy nem a kínai csodák közül választottam, tetszik a telefon, gyorsabb, mint gondoltam, stabil, egyedül a kijelző hagy némi kívánni valót maga után. Érdekes, hogy nekem se volt furcsa a kis kijelző, mint ahogy a cikk írója is írta. Én ugye a 4"-os kijelzőhöz vagyok szokva, de használok mellette egy LG G Pad 8.3-at is.

(#35) BlacKSouL válasza Meggyi001 (#29) üzenetére


BlacKSouL
addikt

[link]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#36) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Igazából sosem értettem ezt a "kezdő androidosnak elég lesz" szöveget. Azért mert valaki először vesz droidos telót, annak jó lesz egy szarkupac is??? Pont inkább aki kezdő droidos, az vegyen egy NORMÁLIS telefont, amit nem fog megutálni, nem fog benne csalódni és nem akarja eladni 3 nap után! Az ilyen telefonok, mint ez az Akai, max azoknak jó, akiknek nincs pénze jobbra, de droidot akarnak.

[ Szerkesztve ]

(#37) citkar válasza SkyLine3000 (#36) üzenetére


citkar
addikt

De hát örömét leli ebben is és olcsó is volt. Gondolom garanciális is.
A telefon működik, neki elég és mivel 20 ezerből kijött még csak nagyot nem is bukhat rajta.
Lehet, hogy van 25-30-ért jobb, de ha neki nem kell, minek fizessen többet érte.
Az, hogy 20 alatt kijönne kicsivel jobb telefon is (ahogy nézem csak új jön szóba)...hát, megesik, hogy veszek valamit és jövőhéten már másképp döntenék, de ha ezen rugózna sose venne semmit, mert mi van, ha holnap hall egy jobb telefonról. Nem volt olyan ésszerűtlen ez a választás, még ha nem is biztos, hogy a legjobb.

(#38) HummeRC válasza SkyLine3000 (#36) üzenetére


HummeRC
senior tag

Pedig szerintem egyszerű. Az emberek nem szívesen adnak ki sok pénzt olyan dolgokra, amit nem ismernek, nem értenek. Márpedig manapság 30-40-50 ezer forint a többségnek sok pénz.
A kezdők épp ezért inkább az olcsóbb (nekik lehet ez sem az) kategóriában nézelődnek, amik azért ha kompromisszumokkal is, de működő képesek. Aztán vagy együtt élnek ezekkel a kompromisszumokkal, vagy megértik, hogy mitől jobb, vagy miért drágábbak azok a készülékek a jelenleginél, amivel nem annyira elégedettek.

(#39) vigyori78


vigyori78
őstag

Köszi a tesztet.
Ez legalább nincs túlárazva 20k-ért azt kapod ami jár.

(#40) Gbi82


Gbi82
tag

"drágán lehet szart , de olcsón nem lehet jót venni" Velem ezt taníttatta meg az élet.

"ha nincs ló ,jó a szamár is" (Chicolina)

(#41) Meggyi001

(#31) HummeRC: Nem volt még dolgom G1-el, de az adatok alapján (nagy-vonalakban):

1. G1 16 millió színt kezel - G3 csak 262 ezret

2. G1 procija kicsit lassabb, Cortex-A5 45 nm - G3 Cortex-A7 28 nm

3. G1 Gpu kicsit gyengébb, Adreno 203 - G3 Mali 400-MP (azt hiszem a mali erősebb picit)

4. G1 Android 4.0.4 - G3 Android 4.2.2 , ez kicsit jobb

5. G1 kamerája jobb 5 MP autófókusz - G3 3 MP fixfókusz

6. G1 kicsit gyengébb az akksi 1800 mAh - G2 2000 mAh

Röviden ennyi...

"Bajban is vagyunk, hogy mi legyen az utód." Hát ha az pénz nem számit, akkor tudom ajánlani az Xperia SP-t, csajomnak van ilyen, egész jó. 50.000 ft. Vagy az LG G2 Mini-t, 51.000 ft. Vagy esetleg még többért: (ami nekem van) LG G2, 92.000 Ft, esetleg Xperia Z1 / Compact 96.000-118.000.

(#32) cappa72: Köszi Cappa, fogjuk tesztelni, és jelzem majd az eredményeket. Meg amúgy is kösz mindent !

(#33) A@ron: Mondtam neki ezt is, nem akarta. Asszondta: max 20

(#35) BlacKSouL: Ez nagyon nagy :), Peti mondja, hogy magára ismert :D

(#36) SkyLine3000: Tegnap este kérdeztem tőle, hogy így 4 hét használat után mi a véleménye az androidról és a telefonról. Megszerette és tök jól működik, ez volt a válasza.

(#37) citkar: Igazad van!

(#38) HummeRC: Szintén igazat kel adjak :)

(#39) vigyori78: Szívesen, és így van, sőt, kicsit kellemes meglepetés is, hogy annyira nem szar, mint várja az ember.

(#40) Gbi82: Ez egy nagy igazság, okos :)

Tudjátok mire jöttem rá? Tök jó dolog "occsó" telefonokat tesztelni, főleg mtk-sokat. Lehet velük szórakozgatni, különböző romokkal, recoverykkel, stb-kel kísérletezgetni, mennyit bír, meddig lehet elmenni velük téglázás nélkül...stb,stb... Meg jó a visszhang is itt, ha ír valaki az olcsó telókról tesztet :).

Ezekről a telefonokról is kell információ, nem csak a jókról. Ha vesz ebből 500 ember Magyarországon, és 50-nek segítettünk valahogy tanácsokkal, már megérte a fáradságot, ez a véleményem. Van több haverom akinek nem telik drágább telefonra. (Petinek telik, csak nem akart rá többet!) Most akkor nekik évekig ne legyen androidos telefonjuk , mert csak a drágábbat, jobbat lehet megvenni ?? Ez így nem lehet helyes út. Legyen csak nekik is, és hadd örüljenek. Mi meg örüljön a 100.000-esnek mert telik rá. És amúgy annyira tényleg nem szar, nyomkodtam eleget...ennyiért elmegy, nagyjából megy minden rajta....pfffúúúú, na megyek cigizni :)

https://gamergep.hu/

(#42) sing1ep1ayer válasza Meggyi001 (#41) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

"Van több haverom akinek nem telik drágább telefonra. (Petinek telik, csak nem akart rá többet!) Most akkor nekik évekig ne legyen androidos telefonjuk , mert csak a drágábbat, jobbat lehet megvenni ??"

Már mondtam, hogy lehet használtat is venni. ;) Turiban is sokan vásárolnak, ahelyett, hogy meztelenül szaladgálnának az utcán, ha már egyszer nem futja nekik Louis Vuittonra.

(#43) Meggyi001 válasza sing1ep1ayer (#42) üzenetére

Persze van nekem is turis cuccom, tök jók. Telóból asszem használt még nem volt. De ő ezt a lehetőséget elvetette. Gondolom az emberek fele nem idegenkedne egy használt, de még jó telótól....a többi emberre gondoltam az előző monológomban :).... és senki ne vegye magára az írottakat, nem személyes támadás volt, csak egy vélemény..... mert nekem nagyon nem tetszik ez a világ/ország, ahol az ember nem tud megvenni magának egy sz@ros normális telefont 2-3 évre...

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#44) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

Volt ilyenem addig amíg a 6030D-met szervizelték.
Előnyök: gyors, jó akku
Hátrányok: GPS csapnivaló, használhatatlanul pontatlan.
Kijelző nem a legszebb, gagyi műanyagok.
Eladni 1 hetesen alig tudtam, hiába 20-ért vettem -és fóliás volt- 1 év garival..
13k-s ajánlatok jöttek rá. :((

(#45) Meggyi001 válasza -NOKIA- (#44) üzenetére

Hát igen...mi volt a baja az Alcatelnek? :)

sing1ep1ayer : kösz az aláírásodat, hasznos :)

https://gamergep.hu/

(#46) d@vee


d@vee
őstag

Jó lett a teszt, semmi sallang, jó leírással, gratula :D De én egy 20-asból inkább vettem volna használtan, de olcsóbban egy Huawei y300-at, ami sokkal jobb márka és erősebb is valamivel, plusz IPS kijelző, vagy újonnan egy OT Mpop-ot :D

Ja

(#47) Merlini


Merlini
tag

Melyik okostelefont vegyem? fórumban érdeklődtem érdemes-e megvenni ezt a telefont, vagy kicsivel drágábban van-e jobb vétel. Két nap alatt nem írt senki, így megvettük ezt.

Eddigi, sajnos nem jó tapasztalatok:
Kolléganőm használja a telefont, amikor hívjuk egymást akkor alig hallom. Ha az irodában ahol vagyok, más is beszél és/vagy nyitott ablakon az utca zaj behallatszik, akkor nem is hallom. Amikor bedugja a mikrofonos fülesét akkor, még az autó rádióját is elég tisztán hallom.

sprinterrr: és más aki ilyen telefon használ, nem panaszkodnak, hogy halkan hallanak?
Meggyi001: Amikor Petit hívod, jól hallod, nincs ilyen probléma?
Lehet csak egyedi hiba. :F

Amikor beüzemeltem neki, nem lehetett bekapcsolni a Wifi-t. Nem lehetett elhúzni a Ki-ről a Be-re a csúszkát.
Később akkumulátort ki-be rakás után már működőt ...

Kikapcsolgat a telefon, a fent írtak alapján majd teszünk valamit a hátlap alá, hátha az segít ezen.

[ Szerkesztve ]

(#48) Meggyi001 válasza Merlini (#47) üzenetére

Sem wifi, sem kikapcsolás, sem beszéd/érthetőség gond nincs. Sajnálom, hogy nálad ilyen, remélem csak egyedi. Minden beszélgetést rögzít a telefon, 4 hét alatt 200-300 -at (munkára is használja), szépen vissza lehet hallgatni őket, nincs gond azzal sem, és a túloldalon sem panaszkodott még senki...

https://gamergep.hu/

(#49) Merlini válasza Meggyi001 (#48) üzenetére


Merlini
tag

Azt hiszem ebből szerviz lesz.

Gravity Box -hoz kell root?
1,5 éves privát ThL W8-am nem sokáig volt root nélkül. :)
Root nem jár garancia vesztéssel, vagy visszaállítható?

Most meglepet engemet, hogy a MT6572-ben már HSDPA, 21 Mbps; HSUPA, 5.76 Mbps mobil internet van.
Anno 4 magos 6589 újdonsága volt ez a sebesség, a 40nm-es kétmagos 6575-ben még "előző generációs", lassabb mobil internet volt. Az más kérdés, hogy hazánkban csak combosabb internet csomagokkal lehet ennek előnyeit élvezni.

[ Szerkesztve ]

(#50) Meggyi001 válasza Merlini (#49) üzenetére

Ja, kell root hozzá. Itt nem jár garancia vesztéssel, mivel te is gondolom szolgáltatótól függetlenül vetted. Azok szoktak olyan szerződést írni, hogy ha a gyárilag rajta lévő szoftver változik (hiába ingyenes amúgy ugye), akkor ugrik a garancia. Itt nem a mi esetünkben. Hát itt durva jó wifi van, meg Petinek jó csomagja, meg jó a net amúgy is itt.

Nem tudom, hogy miért kapcsolgathat ki a telód..... De ha már root-olod esetleg, csinálhatnál róla droid tools-al rom mentést, hogy meg legyen. Meg szervíz előtt, lementeni mindent róla (képek, telószámok, stb), aztán recovery-ben is tudnál csinálni egy full wipe-ot, hátha megjavul a hang/ki kapcsolgatás. Billentyű kombinációt még nem ismerem hozzá. Persze előtte ott is backup a recovery-ben.

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.