Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sptkyle


sptkyle
senior tag

Csak én vagyok az , aki még nem látott olyan embert, aki mobilinternetet akarna megosztani?
Tudom, hogy a 3G-s mobilinternetnek egész jo a maximális sávszélessége, de én addig azt tapasztaltam, hogy ez azért egy elég akadozó dolog, és inkább kényszermegoldás, az is max hobbinetezőknek. Ha ezt még elkezdjük több felé osztogatni...
No mindegy, hát lehet én tévedek. A cikk jo lett, tetszik. Bár alaposan megdobta az árát ez a kis extra ha jol látom.

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#2) Tolkarius válasza sptkyle (#1) üzenetére


Tolkarius
tag

Én akartam pl mobilinternetet megosztani két laptop között. Amikor még volt korlátlan funkció normálisan a netemre, persze azóta a t mobile visszavonta ezt... és természetesen kényszermegoldás, de ez a lényege ugyebár.

Egyébként még sokkal olcsóbb megoldások is vannak ennél, tudtommal az egyéni linux alapu router firmwareek mint pl OpenWRT, bizonyos verziói már kínálnak olyan megoldásokat h az eredetileg nem arra tervezett router amin van USB csatlakozó, képes legyen 3G megosztásra. Pl nézzük a TP link 1043ND típust, na elvileg az már n es hálózat 300Mbitel és egy kis hackel rábírható h 3Gt is megosszon... és üzletbe is láttam 11 ezerért. Azóta már lehet olcsóbb is nemtom.

[ Szerkesztve ]

(#3) benoce válasza Tolkarius (#2) üzenetére


benoce
tag

Igen, igaz léteznek OpenWRT megoldások, csak mindig elfelejtjük, hogy a nagy átlag nem fog azzal semmit kezdeni, mert az nyűg.
Mobilinternet megosztáshoz annyit, hogy itt vidéken nagyon sok olyan település, tanya van, ahol más nem érhető el. Igen a 21. században élünk.

(#4) Oliverda


Oliverda
félisten

Hol lehet ilyet beszerezni?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6) benoce válasza Oliverda (#4) üzenetére


benoce
tag

pld. klikk

(#7) total90


total90
veterán

Nekem hasonló van, szintén AirLive már néhány éve és meg vagyok elégedve vele. A bemutató is jó lett ;)

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#8) vtechun válasza sptkyle (#1) üzenetére


vtechun
veterán

nálam volt már havi 270 gigás adatforgalmam T mobilnettel. Néha jól jönne, ha meg tudnám osztani.

(#9) devast


devast
addikt

Nekem az androidos telefonom képes lenne wifi hotspot-ként üzemelni, ha lenne mobilnetem... De ilyen árak mellett.... :(

(#10) hemaka


hemaka
nagyúr

Érdekes a 3G-t megosztani. Nekem nem igazán lenne rá szükségem, nem használom sem a telefont, sem a gépet mobilinternetes netezésre.

(#11) huszar90


huszar90
aktív tag

Én nagy fantáziát látok benne: pl. valaki rengeteget utazik családjával, barátaival vagy munkatársaival. vennél egy 2gigás net csomagot meg egy ilyen routert beépíted a kocsiba, és a kocsin belül simán lehetne wifis eszközöket használni. Mobilon exchange, gyerek/havernek net a telefonon, kolléga laptopozhat stb.

ááá, meg kéne csinálnom :DD

(#12) Speeedfire válasza benoce (#3) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

akinek nem fekszik az openwrt, van dd-wrt fw is tplink alá, ami olyan egyszerű mint a faék
[link]
vagy vannak openwrt-ből is olyan fw-k amiben már alapból benne van a 3G funkció
mind a 2-nél annyi a dolgunk csak h letölt, felrak, használ, örül, hogy spórolt ~ 10k-t

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#13) NorBEE300 válasza benoce (#3) üzenetére


NorBEE300
csendes tag

Egy kicsit off. Egész véletlenül a kék-sárga vezeték nélküli szolgáltató "rabja" voltál vagy? :D Dunawebék használtak és használnak még 5460 bridge-et, illetve az 5400 CPE kültéri antennát. Jó cuccok az AirLive eszközök, magam is használtam.

Ki fog törődni az alsókategóriás Nokiákkal, ha megszűnik az OVI? :)

(#14) benoce válasza Speeedfire (#12) üzenetére


benoce
tag

Oké, én ezt értem, elfogadom, de a nagy átlagnak teljesen mindegy, hogy *wrt fajtát mondod.
Átlag Béla arra nem képes, hogy lejelszavazón egy routert. :O
Nem kell nekik a hókuszpókusz, mert olyan egyszerűek mint faék. Már bocsánat

[ Szerkesztve ]

(#15) benoce válasza NorBEE300 (#13) üzenetére


benoce
tag

Dunaveb, jah, sok ismerősnél (JNSZ megye). Viharsarokban pedig majd minden mikrohullámú csapatnál.

(#16) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Jó kis eszköz.
De míg agyon vannak korlátozva a mobilnetek, és az adatlimit után egy fél gépnek se elég a sávszél, nem lesz elég többnek. :(

(#17) Speeedfire válasza benoce (#14) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

ebben mondjuk van valami :K
a szomszédom nem hogy nem jelszavazta le a routerét, de még a gyári jelszót is használta a routeren, aztán szóltam neki, hogy nagyon kitudnék vele b@szni, ha akarnék ...

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#18) Alex91


Alex91
félisten

EnGenius ESR-6650 Wireless 150Mbps 3G router, ha valaki meg olcsobbat keres...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#19) ViZion


ViZion
félisten

Az lenne a kérdésem, hogy ha lehet megtennéd hogy teszteled a pinget?
Tehát a PC usb-re kötve mit tud a mobilnet, usb hosszabbítóval ablakban mit tud, és ezzel a kütyüvel mit tud. A le-fel szerintem nem változna, csak a ping, és ez érdekelne nagyon, mert játszom mobilnettel, és ez tart vissza egy ilyen beruházástól.
Másik dolog, h párszor nálam nem található eszközt ír a progija, tehát stick ki, be és megy...
új OS-el is ezt eljátszotta már, nem tudom, h ennél is előfordulhat ilyesmi?
Köszönöm.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#20) D-Roy


D-Roy
tag

Ezekre én is kiváncsi lennék.
Sokszor csinál nekem is hasonlókat +bont,megáll,stb... vajon a router ezeket kiküszöbölné?
Próbáltam több modemet,az e220 a legelfogadhatóbb.

[ Szerkesztve ]

 Think Different.

(#21) Tim82 válasza sptkyle (#1) üzenetére


Tim82
nagyúr

Csak én vagyok az , aki még nem látott olyan embert, aki mobilinternetet akarna megosztani?

2007 júliusától idén márciusig csak Vodás mobilnetem volt, ráadásul PCMCIA-s modemmel (Huawei E630). 2008 nyarán vettem egy Linksys WRT54G3G-t, azzal osztottam meg a netet, hogy az asztali gépnek is jusson. Amúgy Vodás "korlátlan" csomag volt, amelyik bizonyos adatmennyiség után lekorlátoz.

Egyébként pedig pl. ha nem biztos, hogy sokáig maradsz egy helyen (pl. albérletből albérletbe költözöl), akkor a mobilnet + 3G-képes router szerintem kifejezetten jó megoldás - amennyiben a felhasználói szokásaid nem a "letőtöm a zinternetet" kategóriába esnek.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#22) benoce válasza ViZion (#19) üzenetére


benoce
tag

Ebben annyit tudok segíteni mit tapasztaltam, tehát t-mobile dominós csomag, próbaképpen cod 2 és cod6 van fent a gépen ahol a mobilinternetet néztem, nekem használhatatlan volt játékra, óriási lagokat produkált, ping akár 600 felé is elszaladt, és nem ment le sajnos 300 alá. Viszont a router stabilan nyomta, és nem volt szakadás, mondjuk a torony ott van egy köpésre.
Magával a stickkel semmi problémám, jellemzően utazás közben használom, na ott van szakadás, mert lehetne regélni a lefedettségről

(#23) ViZion válasza benoce (#22) üzenetére


ViZion
félisten

speedtest.net itt írja a pinget is, csak párszor kattintani kellene, és látnánk, h a router ront-e a helyzeten. wlan routernél csak a routerig ha pingeltem nagyon alacsonyat kaptam, játéknál mégsem volt jó a wlan valamiért... megnőtt nagyon a ping.

Írtam egy cikket logoutra tegnap előtt, még elbírálásra vár. Kell tennem vmit, h elbírálják, vagy automatikus, csak várnom kell?

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#24) Kendek válasza ViZion (#23) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha bepipáltad, akkor csak várnod kell és kap egy megjelenési időpontot, vagy még nem.

<-ƘƘ->

(#25) Tim82 válasza ViZion (#23) üzenetére


Tim82
nagyúr

Semmit, automatikus innentől a dolog. Még pár napot valószínűleg várnod kell, ki tudja, hányan akartak még a napokban pont a te cikked leadása előtt címlapos írást publikálni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#26) csusza` válasza sptkyle (#1) üzenetére


csusza`
senior tag

Én már láttam, aki meg akarta... Ráadásul valami vodás szutyok mobilnetet... Hogy miért akarta, arra már nem emlékszem pontosan, de 30 ropiba fájt neki anno ez a mutatvány...

Egyébként nem is értem, miért "eszik" meg az emberek ezt a "mobilnet nagyon tuti" dumát... Persze ezt csak a szolgáltatónál nyomják. Jó, oké, viheted bárhova... De az emberek 60%-a akivel beszéltem, otthon használta csak. Ráadásul az ára többszöröse egy "sima" DSL-nek vagy kábelnetnek.

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#27) benoce válasza ViZion (#23) üzenetére


benoce
tag

Megnéztem,

magyarhonba az eredmények a következőket adta

derék krautjaim,mert általában német szerveren játszom

router, vagy nélküle, nagyon hasonló eredmények voltak

(#28) ViZion válasza Tim82 (#25) üzenetére


ViZion
félisten

Köszönöm, kerestem a választ, de így hamarabb megtaláltam. Már attól tartottam vmi gond van vele.

csusza`: igazad van, a kanócos olcsóbb. Mégis, sok ismerősömnek van mobilnetje (nekem is az van). A laptopok egyre elterjedtebbek, és sokan használják pl. utazás közben (ha tudják), vagy munkehelyen (nem mondok céget, de mávos a srác...).
Vagy itt vidéken 'ez van'. Nekünk is ez lett végül, mert nodmál dsl nincs, a wifis meg sokkal rosszabb volt. Filmeket letölteni nem szerencsés ezen az tény, de sokaknak nem a sok giga le-fel a netezés.

benoce : Köszi a képeket. uhh, ezek nem túl jók, nálam is jobbak picit (120-150 BP és Szeged, Német magasabb, de nem ennyire), pedig nem vok a torony tövében. Az a fura, h Ausztriába a pingem magasabb szokott lenni, mint a német... :F
Nekem trémobilnet van, itt az a legjobb, pannon gyenge, voda csak 1 éve van 3G, azt nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#29) benoce válasza ViZion (#28) üzenetére


benoce
tag

Sajnálom, mint mondtam ez a mobilinternet játékra még alkalmatlan, bár láttam már egy-két függő WoW harcost, aki még az intercity-n is képes volt tolni.

(#30) csusza` válasza ViZion (#28) üzenetére


csusza`
senior tag

A gond az hogy vidéken a legtöbb helyen bizony "csak ez van". Illetve ez a csak ez van erős túlzás... Mert alig van jel. Van két közvetlen ismerősöm, az egyik Enyingről (:D) a másik Gamásról... Jó, ha 20 kbps-el megy nekik a cucc.
Volt olyan eset amikor itt Siófokon az akkori P-vel kezdődő szolgáltató stickjével a belvárostól másfél kilométerre (na jó, legyen kettő, de szerintem akkor már sokat mondtam) nem tudták már az egyik utcában 40 kbps-nél gyorsabban használni. Közvetlenül a belvárosban ugyanaz a stick ugyanazzal a notival full speed-el jött le. Mutattam neki speedtesten is. Úgyhogy érdekes.

A szolgáltatónál pedig ránéznek valami térképre, és azt mondják, hogy ITT VAN szolgáltatás... Csak ugye nem mindegy, hogy a "kör" közepén vagy szélén helyezkedik el az illető.... :W

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#31) CsodaPOK


CsodaPOK
senior tag

útvonalválasztó --> útválasztó

(#32) Gulumaci


Gulumaci
tag

Grat a cikkhez!

Bevallom én nem rajongok a gyártóért. Eddig 5x találkoztam a termékeivel és abból 1-t sem sikerült beüzemelni. Nem indult a wi-fi, nem maradtak meg a beállításai, stb...
Bár az is lehet, hogy én futottam vackokba.

Teljes körű pc szervíz, igény szerint, Valóban olcsón. 0630-547-7126 Kispesten és Vecsésen ingyenes kiszállással!

(#33) ViZion válasza benoce (#29) üzenetére


ViZion
félisten

Én "kiválasztott" vagyok, trés mobilnettel BF2142, UT III, néha más FPS-t is játszom. Toronytól ~1 Km-re, 120-150 ping.
Remélem egy későbbi mobilnet technológia ezt felezi majd :)

csusza` :igen ez ilyen... nálunk is a P a menő, de sokan vannak, és ez a toronytól messzebbre lévőket nagyon hátrányos helyzetbe hozza... De ha nincs más lehetőség, a semminél ez is több, persze csak ha normális sebességet ki lehet hozni belőle.
Igazából nekem 2-4/0,5-1 MBit/s már bőven elég lenne, csak pinget javítsák má' :O

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#34) vadkörte válasza csusza` (#30) üzenetére


vadkörte
addikt

"A gond az hogy vidéken a legtöbb helyen bizony "csak ez van". Illetve ez a csak ez van erős túlzás..."

Nem barátom, nem túlzás, nálunk ténylen csak EZ van. És nem Bivajbasznád-alsón lakok, hanem egy megyeszékhelyen. Setét-Somogy székes fővárosában Kaposváron. Annyi a bibi, hogy a városhatártól "úton" cirka 300 légvonalban alig 200m-re.
Vagyis külterületen. A trékom, ill. jogelődje a Matáv a képünkberöhögött, amikor felvetettük, hogy mi lenne, ha lecserélnék a dobozostelefonokat és kihúznának némi rezet, mert több családnak is kellene pl. Internethez.
Válasz: Mégis mi a faszt képzelnek maguk, majd pár ember kedvéért húzunk ki egy szál drótot??? Örüljenek, hogy egyáltalán tettünk ki telefont. Másnap reggelig voltunk matáv előfizetők.
Itt ha net kell, NINCS MÁS, CSAK MOBILNET!!! Egy DSL-lel, meg kábelnettel elkényeztetett városi ezt nehezen tudja elképzelni/felfogni/megérteni, de bizony ez van. Eszed jó nemeszed, nemsza...asz...

"...a másik Gamásról... Jó, ha 20 kbps-el megy nekik a cucc."

Gamással pl. pont az a baj, hogy ott a Voda-nak már nincs 3G-je. Ők leginkább a városok környékén erősek 3G-ben. És igen, valóban sokat számít az a bizonyos karika... :)

Amúgy én is szerettem volna megosztani a mobilnetemet egy asztali gép és egy notesz között. Eddig ez úgy ment, hogy modem kihúz másik gépbe bedug és csak az egyiken volt net. Nemrég vettem vodáéknál egy ZTE MF10 3G/Wi-fi router. Azért náluk, mert náluk van a netem, már évek óta és még mindig ők a legnormálisabbak. A havi 8GB adatforgalom meg bőségesen elég még a két gép mellett is. Nem torrentezek, nem játszok hálóban, és nem is akarom letölteni a zinternetet... :C

Nem egy nagy eresztés, belsőantennás, "csak" b/g-s és csak 2 LAN van a hátán. Összesen 7 gép köthető rá (2 madzaggal, 5 wi-fi-n) de amire nekem kell, arra tökéletesen megfelel.

A cikkben szereplő kütyühöz képest ez egy ócsakavas... ööö... izé műanyag :) de 1.000 Ft-ért nem várok világmegváltó csodát.

ui.:
bocs a hosszú léért

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#35) csusza` válasza vadkörte (#34) üzenetére


csusza`
senior tag

"A gond az hogy vidéken a legtöbb helyen bizony "csak ez van". Illetve ez a csak ez van erős túlzás..."

Ezt nem úgy értettem, hogy kétségbe vonnám bárki igaz szavát, hanem úgy, hogy "csak ez van", valóban (!), "csak ez van - erős túlzás" - a sebességére értettem.

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#36) ViZion válasza csusza` (#35) üzenetére


ViZion
félisten

Értettem én is, hogy a sebességet kritizálod, jogosan sajnos.
A szolg. térképek is csalósak, mert az erdősávok, magas épületek és egyéb tereptárgyak is rothatják a jelet.
Amikor vettem, akkor ki sem lehetett próbálni. Munkatársam pannonosát kivittem, lassú volt. Voda nem volt itt akkor, kerestem egy trés embert, elvittem laptopostul hozzánk, próbára :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#37) vadkörte válasza csusza` (#35) üzenetére


vadkörte
addikt

Nyugi. Nem értettük félre egymást. Leesett mire gondolsz, csak a mondatod azon részét én máshoz csatoltam. Ahhoz ami az írásomban is van. :U

Üdv. V. Körte

(#38) Tim82


Tim82
nagyúr

Jut eszembe, az EnGenius 3G routereiről tud valaki mondani valamit?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#39) benoce válasza Tim82 (#38) üzenetére


benoce
tag

Egy teszt a EnGenius ETR9350 modellről.
Annyit nem tud mint az Airlive, viszont olcsóbb. Tudásra mint a ZTE MF10 3G a kézikönyv szerint

(#40) Tim82 válasza benoce (#39) üzenetére


Tim82
nagyúr

Köszönöm, mindjárt elolvasom. :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#41) geza58


geza58
csendes tag

Sziasztok!
Szerintetek menne a Telenoros ZTE MF668A-al? A kompatibilis listában nincs benne.

(#42) ufocsalad


ufocsalad
tag

Airlive 3G routert szeretnék összekapcsolni Tp-link wr941nd -vel

Tp-linken van az adsl és a dhcp ill. a wlan is be van jelszavazva.

Airlive-en a client mód ami kapcsolódna , de sem zsinóron sem
vezeték nélkül nem kapok ipcimet, mintha nem is lenne kapcsolat

Az inSSIDer progiban már eltűnik az airlive ha client módba kapcsolok
és nem látom, hogy a tplink-et erősítené.

(#43) NorBEE300


NorBEE300
csendes tag

Sajnos a az AirLive motyók nem szeretik a DHCP-t. Papíron tudják, a valóságban viszont nem igazán Client módban...

Ki fog törődni az alsókategóriás Nokiákkal, ha megszűnik az OVI? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.