Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Feruendios


Feruendios
aktív tag

Nagyon jó teszt, meglepő eredménnyel az AGP javára. De azt ne felejtsük el, hogy a PCI-E nem csak a sebesség miatt lett kitalálva.

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#2) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

A cikkben hivatkozott HIS IceQ 3850 AGP kártya még azért is keresett darab, mert gyárilag magasabb órajeleket használ a Sapphire 3850 AGP-hez képest. Emiatt, talán ez a leggyorsabb AGP-s vga gyári órajeleken.

Core Clock 720 MHz
Memory Clock 1820 MHz

[ Szerkesztve ]

(#3) GAI válasza Flashcash (#2) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

A tesztben a Sapphire volt mérve, a HIS nem indult el az ASRock lapban

(#4) snecy20


snecy20
veterán

De jó, hogy van még aki feccöl időt és energiát ilyen jellegű cikkekbe, jó volt olvasni. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#5) Seangaijin


Seangaijin
senior tag

Nekem volt egy Ati X850XL-em. Ment minden rajta 1280-1024-ben. SZvsz a Geforce 6800 egy kalap k@ki volt, közelében nem volt az X800-850 sorozatnak. Mikor a San Andreas nem laggolt full grafon bent a dzsindzsában Los Santos és San Fierro között, nah ott volt teljesítmény :DDD

YouTube csatornám gameplayekkel: https://www.youtube.com/c/seanjrrussel

(#6) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Remek teszt! Elmentve...

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#7) Zsoo80


Zsoo80
tag

Hatalmas gratula! Nem semmi munka van benne! :R

-Nem hold ez - sóhajtott halkan Kenobi. - Hanem űrállomás.

(#8) Pete55555


Pete55555
addikt

32 oldal :Y

Ezt elmentem, és később elolvasom :R

...Szeretem leracsniztatni...

(#9) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Nagyon gratulálok a cikkhez, szépen lassan végig böngészem. :R

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#10) sanyi0627


sanyi0627
senior tag

Gratula a cikkhez.Nekem nem lett volna ennyi türelmem. Nekem még his iceq 3 3870-es volt gddr 4-el. Nagyon szerettem azt a kártyát.

http://logout.hu/bejegyzes/sanyi0627/uzleti_szabalyzat.html

(#11) bacsis


bacsis
Közösségépítő

ismét remek cikk köszönjük :R
De azért pár apróság amire felfigyeltem!
Létezik AGP-s Radeon X1950XT is, Jó kis Peltieres hűtéssel ;] az már lehet megfordította volna a végeredményt a 7950GT-vel szemben...
Az XP-s AGP Hotfixes driverek tényleg trükkösek, de van XP alá is telljesen jól működő... én a HD3850-esem rengeteg alaplapban teszteltem hibátlanul, legyen az Nforce2-es vagy Intel875-ös chipset...
A 8.4 vagy a 9.4-es-nek mennie kellett volna...
Furi hogy a GTA IV nálad nem indult DX9-es kártyákkal, én rengeteget teszteltem DX9-es kártyát vele Még 6800 Ultra SLI-t is teszteltem a GTA IV-el, és ment :U
Nahh de így sem lehetünk elégedetlenek asszem ;]
szóval maximális riszpekt, és várjuk a következő részt :R

(#12) Sanchez638 válasza bacsis (#11) üzenetére


Sanchez638
addikt

De hol találsz Peltier elemes kártyát?:)

Más.: Ati X8** kártyáit előbb találtam mint egy működő 6800u-t...

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#13) GAI válasza bacsis (#11) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Létezik igen AGP-s X1950XT, sikerült is szereznem, de az se indult az ASRock lapban.

(#14) bacsis válasza Sanchez638 (#12) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Pont ott ahol a cikkben szereplő többi kártyát ;)
Nagyjából az X1950PRO-n kívül mindegyik ritka mint a rózsaszín holló.. de ha azokat iskerült beszerezni, nem hiszem hogy egy AGP-s X1950XT akár egy kölcsönszerzére probléam lett volna GAI-nak :)
szerk:
GAI már meg is válaszolta miért nem az votl a cikkben ;)

[ Szerkesztve ]

(#15) mcs


mcs
veterán

Jól látszik a tesztben, hogy a 4670et mennyire limitálja a 128 bites ramsávszélesség. Anno én is játszottam vele UT3at, és 9600GTre váltva elképedtem a különbségen, hogy mennyit lökött rajta a 256 bit. Akkoriban AMD Athlon II X3 450em volt. :)

[ Szerkesztve ]

(#16) rnyk


rnyk
tag

:R azt a rohadt ez nem semmi :) koszi jo kis nosztalgia trip volt :D

Modern az, ha látsz valami szépet, ami nagyon drága és nincs pénzed megvenni.

(#17) WZP


WZP
aktív tag

Ott tartok, hogy XP SP3 és AGP. Ehhez lenne egy olyan megjegyzésem, hogy tudomásom szerint a legacy amd driver kompatibilitása erősen megkérdőjelezhető SP3 alatt.

Amikor én szenvedtem vele annó, akkor azt írta az internet népe, hogy SP2 alatt valószínűleg nem lennének ilyen problémák. Csak egy tipp :)

Inter Arma Enim Silent Leges

(#18) Vladi


Vladi
nagyúr

fúúúú.... :R

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#19) t1


t1
addikt

Nagyszerű munka köszönjük :R

(#20) konyi79


konyi79
addikt

Remek cikk, jó kis múltidéző, köszönjük!
:R
Nekem is volt egy Powercolor 4670-em, folyton küzdöttem a lapomban opteronokkal meg X2-kel ne legyen procilimit :)
Úgy tűnik tényleg erősebb a 3850, én akkoriban videó lejátszás miatt döntöttem az ilyenkor sokkal kevesebbet beérő 4670 mellett.

(#21) mcs válasza konyi79 (#20) üzenetére


mcs
veterán

Nekem a 4670et az Athlon II X3 bírta jól kihajtani 1366x768ban. A korábbi X2 4800+ és 7850BE-vel akadtak hiányosságok. :)

(#22) AllTheBest


AllTheBest
senior tag

Nekem is volt anno egy x800 gto-m, imádtam, még mindig itt van a szekrényben, mondjuk valószínűleg örökre ott marad :)

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#23) nyakdam


nyakdam
aktív tag

Nagyon jó kis teszt volt. Köszi.

(#24) HeadKnife


HeadKnife
csendes tag

Hát ez nem volt semmi! Teljesen lezsibbadtam mire végigértem, nem semmi munka lehet benne. :R

Havernak sacc egy hónapja halálozott el egy 3850 a gépében. Az Assassins Creed 1-et simán tolta a FHD-s TV-jén, csak pislogtam mint hal a szatyorban hogy "EZMIEZ?!!". Bitang "kis" karik voltak :K

[ Szerkesztve ]

Üdv!

(#25) #16939776


#16939776
törölt tag

Nagyon jó írás!

Emlékeztet arra az időszakra, amikor NF7-2.0-val és 3200+-al szenvedtem. :))
Volt X1950pro, 7800GS, lett volna egy x800XT-PE is, de egy 10-es hiányzott hozzá, 98K- ért árulták a helyi "mistral" nevű boltban.

Platform szűk keresztmetszete az FrontSideBus volt, mert azon osztozott az AGP és a memória is.
Stalker-nél 4-5 másodpercre meg-meglát töltés közben a játék, de két töltés között elég jól szaladt 1280*1024-ben ;)
x1950 pro és Axp3200+ elég sokáig szolgált, 4850CF és egy q6600 váltotta P5Q3-Delux alaplappal :B

(#26) strom77


strom77
csendes tag

nagyon jó volt végigolvasni.nekem is volt saphire3850.de nekem driver gondjaim nem voltak.akkoriban sokat játszottam mindent vitt pedig egy 754 es lapban volt.egyetlen hátránya a hűtése volt.én lecseréltem rajta egy scythe musashira de szerintem későn mert rá egy évre megfőtt a kártya

(#27) Thorus


Thorus
aktív tag

Szép kis írás.
Neten egy használt his 3850 legutolján 280 dollárért láttam. A gépemben jelenleg egy sapphire 2600XT AGP ketyeg zalman vf900-cu hűtővel megtámogatva és a megbízható kis 3.4GHz-es penti procival.

Az ember annyit ér, amennyit a többiek akarják, hogy érjen.

(#28) Padisah


Padisah
tag

Ez volt az az időszak, amikor leginkább bele voltam szerelmesedve a fejlődésbe, anyagi lehetőségeim sokat javultak, úgyhogy ha jól emlékszem 2003. decemberében vettem egy ATI ASUS 9600 XT-t, a megelőző ATI 9100 után jónak tűnt, de valahogy játékok alatt nem tűnt eléggé nagy előrelépésnek, 2004. decemberében GF 6800 GT jött 6800 Ultra órajeleken járatva, na az már tetszett, igencsak nagy előrelépés volt, 2006. nyarán igen jó áron volt egy ATI X850XT, arra váltottam, mert gyorsabb volt, persze PE szinre lett felhúzva, és nagy meglepetésemre nemcsak gyorsabb, de szebb is volt vele a játék, pl, LotR Batlle for the Middle Earth 2, pedig ugye csak D)0b-t tudta, aztán 2006. augusztusában jött egy GF 7900 GT 83000 Ft-ért, életem legdrágább kártyája volt, ment simán a 7950 GT órajelén, de meg is bántam mert kb.2 hónappal később ugyanennyiért már 7900 GTO-t adtak.

Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

(#29) pprod94


pprod94
aktív tag

12.oldalt olvastam, gondoltam belelapozok, és láttam van még pár! :) Ne haragudj, utána csak 1-2 címet volt így este erőm átfutni. Teljes tiszteletem, rengeteg munkád lehetett ebben a kis könyvben! :) Jó ez a hibrid lap, ha nem aranyáron lenne beszereznék egyet :DDD

(#30) Joci10


Joci10
őstag

Ahogy pár embernél, nálam is előjött a "régi szép idők" képe. Amikor még volt pénzem folyamatosan fejlesztgetni a gépet. :)
Még AGP-s X800XT PE-m is volt (elvileg egy ismerősömnél még mindig működik (legalábbis a múltkor még ezt említette)), meg utána 7800GT-m is, ami egy garanciális hiba miatt átváltott 7950GT-re (igaz, ez már PCI-Express-es; viszont ennek köszönhetően még mindig a gépemben csücsül). Az X800-ason még hűtőt is kellett cserélni, mert a gyári viszonylag hamar (bár a garanciaidőn túl) elkezdett kerepelni, és az ilyen-olyan praktikák is csak rövid átmeneti megoldást nyújtottak - az AC Silencer kicsit jobb megoldás volt rá. :)

Szerk.: A teszt meg legalább megmutatta, hogy nem is voltak olyan rossz döntéseim. :)

[ Szerkesztve ]

(#31) djyuri


djyuri
őstag

Idén még egyetlen játékot nem futtattam a gépem a sok meló miatt...így hatalmas élmény volt ezt elolvasni!

Két igazi kedvenc játékom is helyet kapott (farcry,crysis). A DOOM-al sokat szívtam régen,így nem meglepő,hogy nem láttam a tesztek között....De a Prey ezért is kárpótol engem!!!

Én is hatalmasakat küzdöttem táp és hűtés tuningolásokkal a magam módján,hogy elinduljanak ezek a szörnyetegek...szerencsére én egy nagyon játék és tuningbarát alaplapot találtam (asus P4t533C (jól kifogott darab ráadásul). Akkoriban a redundáns tápellátás volt az alap nálam :D És persze a vízhűtés/peltier kombináció.

Azért jó látni,hogy van,aki időt,pénzt,energiát nem kímélve beleássa magát egy ilyenbe. Elismerésem!
Én 2006-2008 után teljesen áttértem az erősítő építésre..a PC ipart már nem tudtam anyagilag követni. Meg amúgy is :) A hang az jobban idegesíti a szomszédokat :D Csak kár,hogy ma már hamarabb itt van a yard,mint egy súlyos bűnügyi helyszínelésnél,ahol nemcsak anyagiak,hanem életek esnek el...És marikanénit is előbb büntetik meg egy doboz eperért,amit árul,mint a tolvaj bandákat...

Rossz belegondolni,hogy nemsokára ezek a gépeid is egy comodore múzeumban végzik majd....vagy mint egy retro játékgépterem,amit bezáratott az idióta nav...(szerencsére újra nyílik,ha jól hallom :C )

Kalappal!!! hajrá tovább :R

(#32) snecy20


snecy20
veterán

Majdnem 7 évig gyűrtem egy 7900GT-t, szóval az a 2005-2006 körüli időszak nagyon a szívemhez nőtt.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#33) MongolZ


MongolZ
addikt

Hatalmas cikk, eszméletlen mennyiségű belefektetett munkával!

Köszi!!!

(#34) Sanchez638 válasza snecy20 (#32) üzenetére


Sanchez638
addikt

Itt kettő darab is van nekem :D Csak egyenlőre rendes alaplapot kéne vadásznom hozzá.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#35) schwartz


schwartz
addikt

Jo volt olvasni, felidezte a regi szep idoket... :) Koszi az irast. :R

If he dies, he dies.

(#36) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Pont nemrég gondoltam rá, hogy érdekes lenne egy Geforce 5900 vs. Radeon 9800 teszt a legutolsó Windows verzióval, amihez még mindkét kártyához elérhető működő driver, és ennek a driver-nek (a kettő közül öregebbnek) a megjelenését megelőző legutolsó gépigényes játékokkal (tehát olyan játékokkal, amikhez már lehet beépített optimalizációs profilja ezeknek driver-eknek).

Majd átnyálazom alaposabban ezt a szép hosszú cikket, de a tesztek közül elsőre rögtön a HL2-re ugrottam a bevezető oldalak után, ahol azt írod nem ment az FX5950 DX9 módban.
Ehhez két dolog rémlik nekem úgy ~10 évvel ezelőttről: eredetileg készült egy FX-re optimalizált DX render patch (pontosabban kettő is, az egyik a speciális, FX-ekhez "butított" PS2.0a shaderekkel), de a retail verzióba ez ugyan úgy nem került be, ahogy a tesztverziós HDR render patch sem (amit még a megjelenés előtt demóztak ATI kártyákkal, de a Lost Coast-ig kellett rá várni, mikorra teljesen átmentek vele realizmusból agyonig bloom effect-elt eyecandy-be és csak később racinalizálták kicsit az EP2-vel, ami szerintem még máig elmarad a régi techdemo-tól), hanem egyszerűen DX8.1-be rakták át.
Ugyanakkor, a -dxlevel 90 command line paraméterrel a retail verziót is rá lehet venni, hogy FX-eken is DX9-el fusson (normál PS2.0 shader-ekkel, semmi speciális PS2.0a). Persze nem feltétlenül lesz értékelhető egy ilyen teszt, hisz sem a játék, sem az FX driver-ek nem voltak erre a kombinációra optimalizálva (a játék sem számít rá, hogy FX-en fog DX9-ben futni, sem a driver arra, hogy a HL2 DX9-es render kódját kell majd kezelnie). De azért érdekes lehet.

Az eredeti HL2 megjelenéskori Source motorral ez még biztos működik (annak idején volt FX-em és kipróbáltam így), a ma használatos motorral, amire mára minden HL2 részt átültettek, már nem biztos, hogy ez még mindig él, de szerintem még mindig menne, mert az új dolgok az éven során mindig magasabb dxlevel paraméterhez lettek rendelve (ha jól rémlik talán 92-ről indul 90 után, aztán tuti jön egy 95 + talán van még egy, az újabb Source 1.x-ben: 98, amit a HL2 széria emlékeim szerint nem használ, csak más, EP2 utáni Valve játék...?)

Amit még nagyon szívesen kipróbálnék ma, hogy vajon a mai, friss HL2 motor HDR renderer-je is működik-e FX-eken (vagy bevesz-e egyáltalán olyan dxlevel-t, amivel működhet a HDR). Illetve ugyan ez Radeon 9800-ra, mert azt hiszem ezen hivatalosan is mennie kéne, de nem vagyok benne biztos (rég volt és nem volt ilyen VGA-m, ma már pedig nehéz ezt visszakeresni). Az FX-ről nem tudom, hogy képes-e egyáltalán HDR-re, mert DX9 miatt kéne neki, de tudjuk, hogy nem volt "tökéletesen DX9" kártya, illetve sok játék amúgy is DX8-ban használta és így a driver-t is ennek megfelelően optimalizálták... A 9800 biztos képes rá, csak azt nem tudom, hogy a Source motor konkrét implementációja is fut-e rajta.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#37) izee


izee
senior tag

[link]
Ezzel a driverrel használom a Radeon 9600SE -t Win7 32bit alatt ConRoe865PE típusú lapban. természetesen viszi még konkrétan az 1680*1050-et is. Hm, valami hiba okán DVI-ről D-sub-ra kellett váltani.
A .zip neve VGA, nem is volt könnyű rátalálni. Ha vírus van benne, nem vállalom a felelősséget.

[ Szerkesztve ]

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#38) izee


izee
senior tag

[link2]

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#39) kovy79


kovy79
őstag

GAI, remek (mint mindig), 100/100-as teszt, régi, jó "hangulattal".
Én is örülök, hogy fektetsz még energiát az ilyen írásokba!
:R

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#40) troller


troller
senior tag

Intel konfighoz is választhattál volna egy ilyen PCIE/AGP lapot. mint az AMD-hez.
Pl egy 4CoreDual-SATA2-t, abba mehetett volna egy Core2 Quad is. Anno én is egy ilyen lappal váltottam le a már igencsak koros AthlonXP 2600+ konfigomat. És egy darabig maradhatott az AGP-s X1950 pro meg a DDR1-es RAM.

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#41) GAI válasza troller (#40) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Volt nálam egy ilyen lap is, gigantikusat szívtam vele, úgyhogy inkább hagytam a fenébe...

- nem működtek az alaplapi USB és PS2 csatlakozók, így egeret, billentyűzetet nem lehetett rákötni
- fentebbi hiba egy USB vezérlőkártyával megkerülhető volt, de a BIOS-ba azzal sem lehetett belépni
- DDR2 RAM-val nem indult, csak DDR1-el
- a legtöbb AGP-s kártyával nem indult (még sokkal válogatósabb volt, mint az AMD-s lap)

így aztán úgy döntöttem végül, hogy hagyom a fenébe, és marad az AMD

[ Szerkesztve ]

(#42) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Tyű uram, ez ismét betyáros iromány lett. Köszönet a munkáért. :R

A dual fan 9800 XT láttán csak pislogtam, nem is gondoltam volna, hogy ilyen verzió is létezik belőle. Annak idején nagyon le akartam vadászni egyet, de nem jött össze. Pont úgy, ahogy a 3850 HIS IceQ verzió sem. Na az aztán mégjobban fájdította a szívemet.
A P4 EE proci csak ráadás volt. eBay-en nézegettük az ilyen darabokat és ámultunk, hogy micsoda áron mennek és de jó is lenne egyet magunkénak tudni. :))

Külön öröm volt látni, hogy mindenk kártya patika állapotban van. Abszolút riszpekt érte.

A tesztekből csak azokat néztem át, amikkel én is játszottam, de ott nem is volt nagy meglepetés, csak az erősebb konfigot illetően. A korhű rendszer esetében viszont szomorúan olvastam, hogy a 3850 nem hajlandó munkába állni. Egy P4P800S-SE lapban nálam remekül szolgált XP alatt, még ha kontinens nagyságú CPU limitben is, de szolgált. A 10.9-es driver vált be hozzá - de gyanítom ezt is próbáltad.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#43) GAI válasza Petyyyyy (#42) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Kb minden fellelhető verziót kipróbáltam, de egyik se volt jó... De fentebb írta valaki, hogy az SP3-as XP miatt lehetett a probléma, ami igencsak elképzelhető, mert anno SP2-essel dolgoztam a nagycikkben, és ott nem volt ilyen gond. De addigra már mindenhez az SP3-asat használtam, úgyhogy úgy voltam vele, hogy csak 1 kártya miatt nem teszek fel SP2-t...

(#44) pzolika9512


pzolika9512
aktív tag

régi szép idők :D bár nem vagyok öreg, de mikor a 9800 XT hajtottam, nem érdekelt az fps, meg hogy épp hány fokos, csak az érdekelt hogy az underground 2 fusson :DDD :R

ma meg, "fuu, csak 32 fps-em van, meg 70 fokos a kártya" stb. :U

[ Szerkesztve ]

|| Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

(#45) MasterDeeJay

Brutálisan jó írás! Rég láttam ennyi tesztet! :C :R

Az AGP-nek nem a sávszél miatt kellett mennie, ugyanis a sávszéle a mai napig elég lenne alsóközép kártyáknak.
Szimplán azért kellett leváltani hogy legyen egy egyszerűbb energiatakarékosabb univerzálisabb PCIE szabvány amibe lehessen más is rakni nem csak videókártyát.
A mai 2x 3.0 pcie (2000MB/s) sávszéle kicsivel lassabb mint az AGP 8x sávszél (2133MB/s).
Én jelenleg egy retrónak számító gépet használok és fps-re csak pár %-al lassabb az AGP 8x sávszéle a PCIE 2.0 16x sávszélénél. Monitorozó programokkal ki lehet mutatni a busz kihasználtságát, csak pár játéknál jelent problémát de ott sem lesz játszhatatlan. (750Ti)
Csúcsabb kártya persze lassul ha AGP sávszél áll csak rendelkezésére. 7970-es esetében
Tehát ha valaki ki akarja próbálni hogy mit tudna nagyából a kártyája AGP csatoló sávszélével, annak csak annyit kell tennie hogy limitálja a pcie sávokat. 3.0 esetén 2x-re, 2.0 esetén 4x-re.
A mostani pcie verziók nagyrészt még több új energiatakarékossági funkciót tudnak, és persze ~2x sávszélt az előzőkhöz képest, de ezek nem a videókártyáknak kellenek hanem nagyobb Raid vagy SSD kártyáknak.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#46) mmdms válasza troller (#40) üzenetére


mmdms
addikt

Plusz az athlonxp-s rendszerrel egyszerűen nem lehetett már ut3-as motorra épülő játékkal játszani, oda kellettek már az újabb sse2-3 utasításkészlet. Emiatt váltottam én is, pechemre pont s939-re. :U Meg most fm2-re. Belegondolok amd-s konfiggal eddig még csak mellényúltam.

És a végére: Hatalmas riszpekt a cikkért, rengeteg munka lehet mögötte! :R

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#47) gbors


gbors
nagyúr

Nahát, egy igazi, hamisítatlan GAI-teszt :C

Hatalmas köszönet érte, rengeteg munka lehetett vele, és nagyon érdekes dolgokra világít rá.

Először is, még az AGP-től függetlenül, a 4670 a 2008 utáni játékokban szinte pariban volt a 3850-nel, a régebbiekben pedig láthatóan alaposan lemarad.

Másodszor, a PCIE-AGP különbség (hiánya), ami annyira nem lep meg, de jó így kimérve látni.

Harmadszor, arra számítottam, hogy a teszt bizonyítani fogja az AMD kártyák jobb időtállóságát, és vannak is az eredményekben erre utalások, de elég vegyes a kép. Szegény FX persze kuka, de a 6800 Ultra vs X850XT PE meccs nem teljesen lefutott, és az X1950Pro is inkább csak hozott a 7950GT-n, minthogy elszáguldjon mellette. Úgy tűnik, az FX-et leszámítva az AGP-s versenyzőkre is az igaz, ami mostanában is trend, hogy a launch állapothoz képest az AMD vasai 10-20% előnyre tesznek szert több év leforgása alatt.

És negyedszer, a két konfig összevetése, ami külön csemege az egyébként is egyedi tesztben. Meglepett, hogy a P4-es konfig mennyit torzított az eredményeken - messze nem csak a leggyorsabb kártyák esetében.

Még egyszer köszönet és riszpekt :R

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#48) mmdms


mmdms
addikt

Régóta szeretném megtudni, a nyákon kívül van különbség a sima x1300 pro pcie és a low profile között? Van elfekvőbe egy normál asus-om, de még egy ilyet nem találok már, pedig ki szeretném próbálni milyen a crossfire feeling. :)

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#49) troller válasza GAI (#41) üzenetére


troller
senior tag

Érdekes, nekem elég jól kiszolgált ez a lap. Szép fokozatosan cseréltem benne DDR1-t DDR2-re, AGP-s x1950pro-t HD3850-re, aztán E2140@2,2G-t E3300@4G-re, ehhez már a lapot is cseréltem ASUS P5QL-E-re, amit a mai napig használok. Utána gyerekeknek építettem belőle egy kisebb gépet az E 2140-el. Modjuk náluk már tényleg voltak vele problémák, ezért cserélve lett, de az USB és PS2 ment rajta az biztos.

[ Szerkesztve ]

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#50) .mf válasza mmdms (#46) üzenetére


.mf
veterán

Barton-magos Athlon XP 2400+, ami nálam alapfesz alatt légen simán ment 2400-on (de annál tovább még plusz fesszel és vízzel sem ment) + 6800 GS @ Ultra órajel + 4 unlockolt pipe, single playerben, botok ellen vitte az UT3-at. Persze amikor leváltottam C2D E2160 + 7900GS-re, kicsit megtáltosodott minden játék, hirtelen eltűntek a nagy FPS-dropok :)

Olvasom a tesztet, kezdek a játék részekhez érni, gondoltam belenézek, mik vannak még tesztelve. Az ablak lapozott egyet lefelé, csak hogy kiférjen a lista :Y :))
Max respect! :R Nem sajnáltad rá az időt, látszik, hogy rengeteg munka van benne :R

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.