Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thunderzolee

Biztos lehetsz benne, ha a legnagyobb VGA-k igényelnének efféle csatlakozót (mint pl. mostanában a 8pólusú PCI-E tápcsati), akkor tele lenne vele a PH apró is, meg a sztech boltok is tartanának.

Am szerintem nem egy elterjedt kábeltípus.
USB-hub az más, de azok meg mindjárt 4 felé osztják az áldást.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#2) adalbert1 válasza Thunderzolee (#1) üzenetére


adalbert1
veterán

Tény hogy nem túl elterjedt, gyakorlatilag csak a 2.5-ös külső rackekhez kell ilyen (ha több power kellene az eszköznek mint amit 1 portról tud nyújtani)... Viszont amit a Sharkoon külső házhoz adtak, az a a táskámban kb. 2 nap alatt megadta magát a mini usb csatlakozónál, és szerintem nem én vagyok az egyetlen ilyen szerencsétlen, akinél ilyen hamar tönkre megy egy ilyen kábel, pótolni meg csak kell valahogy... :)
Ami a poén az egészben hogy az egyik helyen (igaz nem számtech. bolt, hanem kb. elektronikai kisker-nagyker, kb. bármilyen alkatrész van rendelésre) simán azt mondta az eladó néni, hogy ő még ilyen kábelt nem is látott. :)

(#3) Thunderzolee válasza adalbert1 (#2) üzenetére

Nekem is egy 2.5"-os külső házhoz van egy ilyenem. :K

De mondjuk általában nincs rá szükségem, elmegy egy csatiról is.
Mondjuk nekem csak egy régi 80GB-os HDD van benne.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#4) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Végül jó lett a kábel? :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5) adalbert1 válasza kraftxld (#4) üzenetére


adalbert1
veterán

Igen, szerencsére működik. Mondjuk rögtön 2 db-ot vettem belőle ha már fogyóeszköz. :)

Thunderzolee : nekem egy 320 GB-os 5400 RPM-es WD van benne. Elméletileg 2.5 Wattot vesz fel (amennyit le is tud adni 1 port), viszont pont nem akar menni 1 portról (mondjuk az adapter felvételére kíváncsi lennék).

[ Szerkesztve ]

(#6) Thunderzolee válasza adalbert1 (#5) üzenetére

Eszembe jutott, h én is dugtam már be olyan alaplapba, amivel nem volt kompatibilis. Folyton restartolt a winchester, XP nem győzte kiírni, h új eszközt csatlakoztattak a géphez.. Valami régi alaplap volt. Erről olvastam is, h van olyan lap, ami nem képes stabilan adni a feszt, egy HDD-nek viszont folyamatos, stabil tápellátás kell.

Bár elnézve a P35-DS3-ad, itt valószínűleg nem ez a probléma. :N

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.