Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Istenem azok a kurzormozgatók... :U :U

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#2) lewisfm


lewisfm
aktív tag

Eszébe se jusson senkinek ilyen gépet venni, két okból:

1.) Otthon nem tudod bővíteni, mert a fenéklemezt nem lehet leszedni. Ahhoz, hogy SSD-t, HDD-t, vagy RAM-ot tegyél bele, vagy cserélj, az alaplapot ki kell szedni. Ez otthon garanciavesztést okoz.

2.) A szerviz egy katasztrófa. Szlovákiába viszi a futár. Az én gépem már 4. alkalommal volt a szervizben elég változatos hibákkal, s még mindig rossz. A gépet cserélni kellett volna már rég, de erre nem hajlandóak. Hiába ugyan az a hibajelenség, a hiba bejelentőre mindig máshogyan írják le, hogy az minden esetben új hibának számítson.

Az én gépemben a következőket cserélték már:
- hűtés kétszer, mert kétszer elengedte a gázt
- CPU-t
- touchpad-et kétszer
- kijelzőt és invertert kétszert

Mondjuk érdekes, hogy most már a 3. kijelző van a gépben, s minden alkalommal jelentősen eltért a fényereje a kijelzőknek, a legutóbbi olyan gyenge, hogy a gép szinte használhatatlan.

Szóval ezek a gépek nem a tartósság zálogai, nem bővíthetőek, s még a szerviz / garancia sem érvényesíthető megfelelően.

U.I.: Természetesen az ide vonatkozó iratok rendelkezésre állnak.

[ Szerkesztve ]

(#3) #06658560 válasza lewisfm (#2) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az első ponttal egyet értek, a másodikra azt mondom, hogy az én acpire-öm 2010 óta szervizt nem látott. Akkor 800€ volt, a touchpad drivere hiányzott egyedül, mostanra maximum fel kéne frissíteni, kipucolni a rendszert, meg a hűtést- amihez nem férek hozzá. anyámnál egy tényleg olcsó Acer bírt ki tíz évet. Otthon van egy második, fene tudja mikori ,még Vistás Acer, business vonal, a hűtés előtt egy kis rács darab van kitörve, azon kívül csak a kicsit mocorgó akku ami említhető.
Pár éve egy ismerős vett használtat, amin sk cserélt klavit, s használta utána boldogan.

(#4) Peter13 válasza lewisfm (#2) üzenetére


Peter13
senior tag

jujj..ez nem hangzik jól. Egyébként neked melyik kivitel van? Eddig még olyat nem láttam hogy egy hűtés "elengedi a gázt", főleg kétszer :Y (mi a fenét tudnak vele csinálni: berakás előtt kicsit meghajlítgatják hogy rugalmasabb legyen, vagy mi a szösz?).
A procicsere is érdekes (ezeken forrasztott a proci is, a gpu is, szóval mindent vagy semmit alapon max alaplapot lehet cserélni), meg a képernyő sorozatos kinyúlása is (de ha sz*r az inverter, akkor az mondjuk simán megcsócsálhatja a képernyőt is)

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#5) Daywalker válasza lewisfm (#2) üzenetére


Daywalker
addikt

Ha neked a bővítéshez ki kell szedni az alaplapot, akkor nem ez a géped van:

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#6) lewisfm


lewisfm
aktív tag

Nekem V3-772G típusú laptopom van. Ennek a bővíthetősége parádésan jó, azonban az új típusok bővíthetősége a rossz.

Egyébként a frissen cserél LCD kijelző már helyből hibás, mert a maximális fényereje kb. csak a fele, mint az eredetié volt. Ez már a szerviz felől is megerősítést nyert...

Ez a 4. kijelző lesz a gépben, az új, gyárilag szereltet is beleszámítva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.