Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) maross


maross
veterán

megfizetheto :popcorn: :DDD

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#2) Cickánykoma


Cickánykoma
tag

Csak 800K? Rögtön hármat veszek belőle! :D :U

Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

(#3) Reggie0


Reggie0
félisten

Ha a wifit, netes szarokat/appokat kivagnak, akkor 700ert mar meg is fontolnam.

(#4) guftabi96


guftabi96
addikt

az "abszolút megfizethető" helyett szerencsésebb lenne, az, hogy "tulajdonságaihoz képest jó árú" (vagy valami hasonló)
Bár, biztos van olyan is, akinek ez abszolút megfizethető :D

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#5) elefant válasza guftabi96 (#4) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

De ha abból indulunk ki, hogy egy hasonló méretű tévénél nem ritka, hogy dupla ennyibe kerül....

(#6) Reggie0 válasza guftabi96 (#4) üzenetére


Reggie0
félisten

800-ert nem kapsz lakast se. Tehat akkor a definiciod szerint megfizetheto lakas nem letezik?

(#7) NandorHUN válasza elefant (#5) üzenetére


NandorHUN
addikt

Aki erre kipengetne 800k-t, gyanúm, hogy a 2x annyiba kerülő TV-t is meg tudná venni gond nélkül.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#8) elefant válasza NandorHUN (#7) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

de most itt nem erről van szó (egyébként szerintem nincs igazad), hanem hogy kategóriájában ez olcsónak,kedvező árúnak számít-e. Olyan mintha azt mondanád, hogy "megfizethető autó nincs, mert másfél millióba kerül a legolcsóbb", vagy hogy "nincs megfizethető árú repjegy az USA-ba, mert a legolcsóbb is három kiló".

(#9) Ic3man


Ic3man
tag

Gyerekek, mikor értjük már meg, hogy ezek NEM a mi pénztárcánkhoz mérten megfizethetőek?
2600 euróról beszélgetünk. Ez egy nyugati országban egy átlagos havi fizu! Egy szakembernek a fele vagy harmada!
Egy kedves barátom finnben él és mindig a következőt mondja: "Nekem annyira megterhelő mintha az eurót 100Ft-al váltanád".
Tehát neki ez annyi, mintha itthon mi 260eFt-ért vehetnénk meg ezt a TV-t.

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#10) guftabi96 válasza Reggie0 (#6) üzenetére


guftabi96
addikt

Felesleges ennyire túlragozni, nálam a megfizethető és a remek ár-érték arány nem ugyan azt jelenti.

#KeepFightingMichael

(#11) Out válasza Ic3man (#9) üzenetére


Out
addikt

Mi olvasók ezzel tisztában vagyunk, a cikkíróknak kellene kitalálniuk más figyelemfelkeltő szöveget és nem "bicskanyitogatót".

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#12) Hobbbyt válasza NandorHUN (#7) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Nincs igazad :)

~1 év alatt megtudok takarítani 0.8m-et, 1.6 milliót viszont nem. 2 évet viszont nem akarnék spórolni egy tv-re..

Ez bőven jó azoknak, akiknek alapvetően megvan mindenük és fogékonyak az ilyesmikre, de nem keresnek havi 400-600 nettót.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#13) speedydb23 válasza Hobbbyt (#12) üzenetére


speedydb23
senior tag

1 év alatt 800k meg tudsz takarítani? Akkor te biztos nem a Magyar átlagot képviseled, mert az akárhonnan is nézem 66k/hó, ez 200 nettóból is elég nehéz kihozni szerintem.

Egyébként az abszolút megfizethető nálam azt jelenti, hogy az átlag Magyar is meg tudja fizetni, ez nem igazán van így egy 800ezer ft-os tv-nél.

Hatásvadászatból jeles!

(#14) Hobbbyt válasza speedydb23 (#13) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Budapesten azért a netto ~200k nem földöntúli fizetés.
Egyedülállóként, csak rezsire meg kajára kell költeni. Kocsi nincs, mert városon belül a tömegközlekedés egyszerűbb és olcsóbb és szükség sincs rá. Családon belül meg több is van, szóval ha kell akkor mindig van (1-2 havonta?)
Szóval havi 100 elmegy az életre, a többiből meg lehet cipőt, gatyát, pizzát és sört venni de paintballra is futja, de akár félre tenni is lehet.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#15) actival63


actival63
aktív tag

Ha valami túl olcsó az nem gagyi?

Phenom II X4 B97, 3200 MHz. ATI Radeon HD 4200

(#16) speedydb23 válasza Hobbbyt (#14) üzenetére


speedydb23
senior tag

Diplomával mondjuk a 200nettó valóban nem elrugaszkodott, de nem feltételen van mindenkinek diplomája, és az átlag szerintem még mindig nem feltétlen a 200-tól felfele van...

100-ból meg azért elég ügyesnek kell lenni, hogy kihozd az "életet" egy hónapban. Feltéve, hogy nem saját lakásról beszélünk ahol csak rezsit fizetsz, és nincs bérleti díj...

(#17) Hobbbyt válasza speedydb23 (#16) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Nem is igazán volt szó az átlagról, én csak arra reagáltam, hogy "Aki erre kipengetne 800k-t, gyanúm, hogy a 2x annyiba kerülő TV-t is meg tudná venni gond nélkül." A cáfolatára van saját példám, leírtam.

Hát igen, a lakbér sokat rontana a dolgon..

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#18) Acta@ válasza Reggie0 (#6) üzenetére


Acta@
csendes tag

A logikád alapján mivel a sevillai kastélytól olcsóbban nem kapsz sevillai kastélyt, így a sevillai kastély megfizethető.

De lehet hogy míg a legolcsóbb lakás is 800k felett van, addig létezik tv, még akár élvezhető képminőséggel is 800k alatt, így talán a tv-nek létezik valóban megfizethető alternatívája, ahogyan a sevillai kastélynak is.

Szerk.: off

[ Szerkesztve ]

(#19) IgnisFatuus válasza Hobbbyt (#14) üzenetére


IgnisFatuus
aktív tag

Nem számoltál rezsit és lakbért/törlesztőrészletet. Ez még része a magyar átlagköltségvetésnek. :)

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#20) Reggie0 válasza Acta@ (#18) üzenetére


Reggie0
félisten

A peldad ott hibazik, hogy te nem egy kategoriat valasztottal(kastely), hanem egy konkret tipust(sevillai kastely).

De mutathatsz nekem megfizetheto 75" 4K TV-t.

(#21) Jose73


Jose73
tag

Az egy dolog, hogy megfizethető-e vagy nem, de nálunk hivatalos forgalmazója nincs ezeknek a Hisense TV-knek, szóval a t*k*m tele van az effajta hírekkel, hogy milyen marha olcsón lehet tv-t, telót, akármit kapni - máshol. :W

(#22) Hobbbyt válasza IgnisFatuus (#19) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Itt szó nem volt magyar átlagköltségvetésről.. :)
(és amúgy is számoltam rezsivel)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#23) Acta@ válasza Reggie0 (#20) üzenetére


Acta@
csendes tag

Akkor bővíteném a választási lehetőséget: kastély. Tehát a gödöllői kastély már megfizethető, mert olcsóbb mint a sevillai.

Hidd el bármeddig játszhatjuk ezt, tudom hogy lehet úgy definiálni a megfizethetőséget, meg azt, hogy mi lehet ennek a konkrét tv-nek az alternatívája (a kastély az a lakóhelynek, mint a 75" a tv-nek: luxus), de 800k nem megfizethető egy szórakoztatási elektronikai cikkre a magyar átlagnak.

[ Szerkesztve ]

(#24) speedydb23 válasza Hobbbyt (#22) üzenetére


speedydb23
senior tag

A cikk címéből jön le az, hogy az átlagnak is megfizethető ("abszolút megfizethető")... Ezért is számolunk az átlag fizetéssel!

(#25) Hobbbyt válasza speedydb23 (#24) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Najó.. de az, hogy kinek mi az abszolút megfizethető mindig relatív!
Nyilván annak akinek már egy doboz cigi is sokba kerül, és nem mindig tud ketchup venni otthonra, az csak hüledezni tud és felháborodni ezen.. De jellemzően az a réteg aki tényleg gondolkodik egy 75"-os 4K TV-n nem ezekből a körökből kerül ki.
Tudni kell a tényt, hogy a 75"-os 4k Tv-k 1 millió+ fölött kezdődnek de inkább 1.3-1.5 körül kezd megjelenni a választék.

Az a baj sok emberrel, hogy képtelen kiszakadni a saját valóságából.

pl. Ha lenne a Ferrari kínálatában listaáron 10m körül autó, akkor úgy hívnák, hogy az olcsó Ferrari.. pont mint a Porsche Boxter, a szegények Porschéja.. A megfizethető luxus nem azt jelenti, hogy boldog-boldogtalan megtudja venni hanem azt, hogy nagyobb rétegek számára is elérhető.. És valljuk be, 40 millió pont 4x annyi mint 10 millió.. 10 millió se kevés egy autóért, de mégse 40 millió. A Skoda Superp-ből rengeteg rohangál az utakon, az új ára 7-8 millió. Ehhez már nem kéne sok és máris egy 3 kategóriával feljebbi kategóriában ülsz.
Szóval na..

Mindenki essen ki magából, és gondolkodjon olyan fejjel mintha tényleg lenne 1milliója erre a célra és nézegetné 75" 4K-s tvket.. de eddig csak 1.5m ért találta, de most itt ez a 800k-s darab.. ami tök olcsó, és kész.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#26) elefant válasza Jose73 (#21) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

Elég sok webáruházban forgalmazzák, Ausztriában a boltban is meg lehet venni....

(#27) Reggie0 válasza Acta@ (#23) üzenetére


Reggie0
félisten

Dehogynem. Egy rakat atlagember jar kocsival doglozni par kilometerre pusztan kenyelembol/luxusbol. Tehat megfizetheto, csak az atlag - a kenyelmi penzszorast tekintve - jellemzoen masra szorja a penzet.

Egy olcsobb kastely 80misi, ami szinten megfizetheto. 35-40misi alatt nem kapsz normalis lakast bpen.

(#28) Acta@ válasza Reggie0 (#27) üzenetére


Acta@
csendes tag

Egy gazda egyszer felbérelt egy matematikust:
- Mondja meg nekem, hogyan tudnám a legnagyobb földterületet bekeríteni a legkisebb kerítéssel.
A matematikus rövid gondolkodás után elő is állt a válasszal. Fogott egy aprócska kerítésdarabot, maga köré kerítette, majd kijelentette:
- Én úgy definiálom magam, hogy kívül vagyok.

A sztori tanulsága: ha igényeimhez illően definiálom a szavak jelentését, akármit is kifejezhetek bármilyen mondattal. Sajnos a mi beszélgetésünkben is ez a helyzet, másra gondolunk ugyanazon szó hallatán, ezért nem hiszem, hogy meg tudjuk győzni a másikat az állláspontunk helyességéről.
Szívesen megvitatom a témát különben, de már kezd túlságosan offba szaladni a dolog, a továbbiakban ha gondolod privátban szívesen folytatom.

[ Szerkesztve ]

(#29) BiP


BiP
nagyúr

Én a héten láttam a MediaMarkt akciós újságjában Samsung 49"-os HDR-es UHD tévét 300ezerért.
Igaz, nem 75", viszont legalább megfizethető.

(#30) atok666 válasza BiP (#29) üzenetére


atok666
őstag

Es mi koze ennek a cikkhez? :)

Atok

(#31) proci985 válasza BiP (#29) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Egy 75"ös egy 49eshez képest mindkét irányba másfél akkora, a felülete meg úgy a 230%a körül van. Nem egy kategória.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#32) gyulank válasza BiP (#29) üzenetére


gyulank
addikt

Én még kivárom, míg veszít egy nullát, aztán átgondolom. Persze csak OLED kell.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#33) BiP válasza atok666 (#30) üzenetére


BiP
nagyúr

Tudom, hogy nem egy kategória, és én magam sem szeretem az olyan fanyalgókat, akik azon pörögnek, hogy a Lada mennyivel olcsóbb, mint a Ferrari.
Egyedül a megfizethetőn akadtam fenn, és mivel pont a napokban csodálkoztam rá az újságot látva, hogy "jééé, már kapható HDR tévé, és megfizethető", így emiatt hoztam fel példának.
A cikkben szereplő tévéhez semmi köze, valóban, csak ahogy más is említette, hogy neki mi a megfizethető, nálam ez az árszegmens közelebb áll a "megfizethető" jelzőhöz, mint a 800K.

(#34) TaS1kaaa válasza gyulank (#32) üzenetére


TaS1kaaa
aktív tag

Azért vannak elvárások ... 75"-os 4k HDR OLED - 80k-ért

(#35) Hobbbyt válasza TaS1kaaa (#34) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Nem írta oda, hogy HUF, USD netán GBP.

80k GBP-ből meg simán vehet holnap.. akár kettőt is.
:))

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#36) Prof


Prof
addikt

Nem ertem miert fizetne barki premium felarat egy TV-ert amire majd evek mulva jon tartalom.

Bar teny a HD/FullHD Tv-ket is vettek mint a cukrot mikor csak dvd + sd tv adas volt. :U

(#37) maross válasza Prof (#36) üzenetére


maross
veterán

Nem mintha vedeni akarnam az sd adast fullhdn nezoket, de baromi sokan szamitogeppel/konzollall hasznaljak a tv-t nagyon regota - koztuk en is, fullhd alatt meg se vettem volna. Kabeltv elofizu is csak asszony miatt van, aki havonta ketszer bekapcsolja a tv-t.

szerk: uhd tv-vel is ugyanez lesz elobb utobb, bar speciel a hdr resze hidegen hagy, nem lattam még eloben, nem tudom beloni milyen felárat ér meg. Na meg az uhd monitorom is betoltotte mar az urt, kevesbe viszket a tenyerem :)

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#38) BiP válasza maross (#37) üzenetére


BiP
nagyúr

Nem beszélve arról, hogy a fullhd alatti hd ready lcd tévéket 99%-ban szaros TN panellel szerelték.

Ha most vennék tévét, csakis 4k. Igaz, hogy tartalom még kevés van, de nekem úgyis sz.gépre van kötve, így ki lehet használni, ill. ha az ember nem évente vesz tévét, akkor nem kell lecserélni, ha 1-2 év múlva már elfogadható mennyiségű tartalom lesz.

Az egész problémát kikerültem egy 4k monitorral, tévé meg maradt a fullhd, amíg meg nem döglik.(5éves)

[ Szerkesztve ]

(#39) Reggie0 válasza Acta@ (#28) üzenetére


Reggie0
félisten

:R

(#40) Pug


Pug
veterán

Abszolut megfizethető....

Gyerekek, ennyire jó a fizu a PH!-nál, vagy csak sok volt a kóla?

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#41) fojuzer


fojuzer
aktív tag

Nos megfizethetö?? Igen //Gazdaglk,politikusok,rokonai,mutyisok,ban vezetök csemetéi// Na értelme nincs.Sok a Kisnyögdijas tengödö nekik ha minden jol mene lészen KB 5-800 HuFt éves emelés,Ök nem vásárloak,akiknek tellik Leszarják a nincsteleneket.//Értelmes Szociologia,Közgazdász,könnnyv vizsgálok/ ezt tudják. ;] :R

föolvaso

(#42) Hobbbyt válasza fojuzer (#41) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Remélem, hogy csak ironizálsz.. :U ;]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#43) Peace válasza Pug (#40) üzenetére


Peace
nagyúr

:DDD

(#44) gyulank válasza TaS1kaaa (#34) üzenetére


gyulank
addikt

Dehogy! 40-ért max..

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#45) vedini


vedini
őstag

Mielott elkezdtem olvasni a cikket, tippeltem mi lehet az abszolut megfizetheto... Realitas talajan allva aki 75"-ben gondolkodik annak kifejezetten talalo a cim. Ez persze sajat velemeny illik megkovezni 😃

Egy tesztet szivesen elolvasnek rola

workworkwork...

(#46) #72042496 válasza elefant (#5) üzenetére


#72042496
törölt tag

Bocsánat, hogy így két nap után, de te ebben a hozzászólásban azt fejtetted ki, hogy ez a TV relatíve megfizethető. Az abszolút megfizethető mást jelent, valami olyasmit, hogy szinte mindenkinek elérhető, annyira olcsó.

A szándékot értem, de a megfogalmazás akkor sem jó így.

[ Szerkesztve ]

(#47) Orcsi


Orcsi
aktív tag

Bocsi de ez a fényerő egy SHARP LC-60LE635E-hez képest hol van ?! Ezt tudja valaki ?! Sajnos a SHARPra nincs nagyon fényerő adat, még itt a PH!-n sem volt megadva amikor tesztelve volt ...

Üdv,

Same shit, different day!

(#48) NandorHUN válasza Pug (#40) üzenetére


NandorHUN
addikt

A reklám blokkolós cikk meghozta a hatását PH-nál :D

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#49) sting2


sting2
addikt

Remélem, hogy a PS Neo - Scorpio éra lenyomja ennek a méret osztálynak az árát.

Minden alkalommal mikor filmet nézek, vagy játszom a kedvenc játékommal, elmerengek azon, hogy vajon milyen lehet 75 colon mindez, pláne, hogy a felbontás egyre jobban kedvez az óriás tévéknek, akár video játék, akár minőségi filmről beszélünk.
Régóta szeretnék 60-ról, erre a méretre ugrani.
Ott be is fejezném de érzem, hogy ezt még meg kell lépnem.

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.