Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fateless


fateless
veterán

Mind a Xiaomi, mind a Huawei, mind pedig a Vivo olyan gyártó, amely előretörésének kifejezetten örülök. A várakozásom az, hogy egyre inkább megerősödjön a jelenlétük Európában is...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#2) Cythyel válasza fateless (#1) üzenetére


Cythyel
senior tag

én 2 hete vettem Xiaomi Mi4-et, és teljesen meg vagyok vele elégedve...
egyedül azért fogom root-olni, mert olyan programokat akarok futtatni rajta, ami alaphelyzetben valamiért bizonyos időintervallumokban kifagy, vagy el sem indul

(#3) #16820480


#16820480
törölt tag

Hehh, hajrá Huawei :))

Nagyon jól megy nekik mostanában. Remélem a következő körben felvesznek egy designer csapatot is, hogy kicsit karakteres imázst alakísanak ki :K

(#4) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Nem csodálkozom az Apple visszaesésén, azért Kínában a többség nem engedhet meg magának egy iPhone 6 Plus-t. Amikor megjelent, aki megtehette, az gyorsan meg is vette, most meg előtérbe kerülnek a hasonló méretű, de jóval olcsóbb készülékek.

Laci

(#5) gyurkikrisz


gyurkikrisz
őstag

Aztán majd Kínai is megtelik okostelefonnal, akkor lesznek bajban.

De én megmondtam, Kínáé a jövő :)

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#6) Kovax12


Kovax12
tag

Én is szurkolok nekik, bár egy kicsit tartok attól, hogy amint egyre ismertebbek és nagyobbak lesznek, növelni fogják az áraikat.

Nem írom alá!!! :D

(#7) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Ezeknek az elemzocegeknek annyira hiszek, mint a felso 10ezernek...

Vagy igaz vagy nem.. Mese habbal is lehet

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Bár a Xiaomi ismét a csúcson van, az elemzői vállalat szerint a közeljövőben hatalmas nyomásra kell számítania legfőbb riválisai részéről...

Arról nem is beszélve, hogy a kínai tőzsde esik, mint a kő már hetek óta.

x gon' give it to ya

(#9) <Adamsky> válasza Cythyel (#2) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... azért fogom root-olni, mert olyan programokat akarok futtatni rajta, ami alaphelyzetben valamiért bizonyos időintervallumokban kifagy, vagy el sem indul."
Ezt kifejtenéd? Ugyanis egy programnak vagy kell a root, és akkor anélkül nem is működik, vagy nem. Attól, hogy root-olsz, egy instabilan viselkedő program nem fog hirtelen gond nélkül futni az adott rendszeren.

Hogy ON is legyek: a Xiaomi egyelőre nagyon nem erőlteti magát, hogy hivatalosan is jelen legyen az európai piacon. Talán előbb Amerika, de az is évek óta húzódik. Elég jól elvannak ők a saját kis "szemétdombjukon" (India, Kína), és ott nem is abajgatja senki szerzői jogi kérdésekkel ...

(#10) GoldhandRent válasza <Adamsky> (#9) üzenetére


GoldhandRent
őstag

Így is meg lehet szerezni a termékeiket.. Elromlani úgyse romlik el (ha mégis ettől tart az ember vannak EU-ban online shopok ahonnan garisan veheted a cuccaikat)....
Választhatsz h kínából rendeled mert nem tegnapelőttre kell a telefon(vagy bármi), vagy rendeled egy jó kis EU webshopból egy kis felárért és a héten kezedben lesz amit csak akarsz.

-

(#11) #16820480 válasza fordfairlane (#8) üzenetére


#16820480
törölt tag

Tudtommal sem a Xiaomi-t, sem a Huawei-t nem jegyzik a tőzsdén. Bár ettől még őket is érintheti a dolog.

(#12) janeszgol válasza #16820480 (#11) üzenetére


janeszgol
félisten

Igen, de a Huawei-t Kína kormánya pénzeli. Közvetetten érinti, nem?

(#13) <Adamsky> válasza GoldhandRent (#10) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Félreértetted. Közel 1,5 éve nyúzok egy Mi2s-t, szóval tudom, hogy hogyan lehet beszerezni azt, ami nincs itthon. ;)
Én csupán annyit írtam, hogy időről-időre felröppen ez a hír, hogy most már hamarosan a nemzetközi piacra lép a Xiaomi. De semmi nem történik, és ahogy én látom, záros időn belül ez nem is fog megtörténni.
Egyébként hosszasan tudnék írni arról, hogy - szerintem - mi a baj a Xiaomi-val, ill. miért repedezik a "cukros máz", de nem akarom szét-OFF-olni a topicot. Legyen annyi elég, hogy a kezdeti kis ROM reszelgetős (Miui) társaságból szép lassan egy kevésbé szerethető, keményen profitorientált cég lett.

(#14) Graphics válasza <Adamsky> (#13) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Persze, ez mindig igy van, amig csak vmi sufniorientalt kis vmi, addig szuk retegnek kivalo alternativat nyujt..

Amint penz meg profit , azutan mar piszkavassal....

Azert a Miui szerintem meg mindig az egyik legjobb rendszer, pedig en mas markak fele hajlok, de a rendszer nekem bejott.

Amelyik ceg meg nem profitbol el, azt Maltai Szeretetszolgalatnak es nem cegnek nevezzuk...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#15) gabancs válasza Cythyel (#2) üzenetére


gabancs
addikt

Én úgy tudom, hogy helyből root-olt a telefon.

(#16) batai15 válasza Cythyel (#2) üzenetére


batai15
félisten

Alapbol te adod meg ezt a jogot..

(#17) #65577472 válasza #16820480 (#11) üzenetére


#65577472
törölt tag

Huawei-t jegyzik, Xiaomi-t nem.

(#15) gabancs A Multi vagy pl. a MIUIHU előre rootolt, igen.

[ Szerkesztve ]

(#18) ak76 válasza <Adamsky> (#13) üzenetére


ak76
senior tag

A sziáomi' a lábát be nem teheti az usába,vagy európába,amíg tart az Apple hegemónia,a Samsungot a Xiaomi design/szoftver/szabadalom képzelt,vagy valós "nyúlásainak" töredékéért is szénné perelték,dollármilliárdokról beszélünk,a zsebből finanszírozott amerikai bíróságok,nem különben az európaiak,semmi perc alatt csinálnák ki őket.

(#19) #16820480 válasza janeszgol (#12) üzenetére


#16820480
törölt tag

Persze, az Apple-t meg Obama, ugye? :)

(#20) Garada


Garada
őstag

Huawei számomra ezek közül mostanában a legszimpatikusabb gyártó, azt tudom mondani csak így tovább srácok! :)

(#21) #16820480 válasza #65577472 (#17) üzenetére


#16820480
törölt tag

Pedig nincs. Ha erre gondolsz, akkor ez nem az a Huawei. Ezt a céget Huawei Technology Co. Ltd.-nek hívják és oktatási célú játékok gyártásával foglalkoznak, míg a telefongyártó az Huawei Technologies Co. Ltd.

(#22) janeszgol válasza #16820480 (#19) üzenetére


janeszgol
félisten

Olvass utána, csak mostanában titkolják. (Nemzetközi piac miatt.)

Garada: nekem két kedvenc gyártóm van, a Huawei és az LG. Előbbi megérdemelten verekedte fel magát, utóbbi meg megelőlegezés. De ettől a többi gyártó termékeit is csipázhatom. Igazából kevés olyan gyártó van, amit semmibe veszek.

[ Szerkesztve ]

(#23) Cathulhu válasza gyurkikrisz (#5) üzenetére


Cathulhu
addikt

Ha megtelik kina okostelefonnal, miert lennenek bajban? A novekedes meg fog allni, de az eladasok nem esnek 0-ra, hanem lesz kb egy fix szamu eladas minden evben, ami meg mindig joval magasabb lesz, mint most a novekedo idoszakban.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#24) #65577472 válasza #16820480 (#21) üzenetére


#65577472
törölt tag

Akkor igazad lehet, engem a Technology/Technologies zavart meg. Azt tudom, hogy amelyik kint van a tőzsdén, ott a részvények nagyobb részét a dolgozók vásárolták meg.

(#25) tothmaxy182 válasza Cathulhu (#23) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Csak sajnos a világgazdaság nem így működik. A befektetők/tulajdonosok/gazdasági elemzők éjjelente sikítva ébrednek fel álmukból, ha esetleg az adott cég nem érte el az előre tervezett növekedést. Manapság a stagnálás egy szitokszó, talán még a veszteségességnél is szörnyűbb dolog. Ha nem növekszel, halott vagy!
Pedig józan paraszti ésszel belátható, hogy nincs örök növekedés, csak a gazdasági szakemberek ezt nem fogadják el.

Minden szavam magánvélemény!

(#26) Cathulhu válasza tothmaxy182 (#25) üzenetére


Cathulhu
addikt

Ha ertelmesen lovod be a varakozasokat es nem kell 46x lefele modositanod az elorejelzest egy negyedeven belul, akkor nem nagyon szokott panikolni senki.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#27) #16820480 válasza #65577472 (#24) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez ismerős, de én úgy tudtam, hogy nincsenek tőzsdén, csak a dolgozók befektetéséből, kvázi zárt részvénytársaságként működik a cég.

(#28) janeszgol válasza tothmaxy182 (#25) üzenetére


janeszgol
félisten

Akkor jönnek a leépítések, ami rövidtávú növekedésnek tudható be. Nem?

(#29) #65577472 válasza #16820480 (#27) üzenetére


#65577472
törölt tag

Találtam is egy szösszenetet erről:

"A Huawei Technologies Co. egy olyan multinacionális, mobil- és telekommunikációs eszközöket, hálózati berendezéseket gyártó és infokommunikációs megoldásokat szállító vállalat, amely a világ 50 vezető szolgáltatójából 45-öt tudhat ügyfelei között, így a Föld lakosságának egy harmada tartozik a Huawei közvetlen vagy közvetett fogyasztója közé. Az ügyfelek – többek között vállalatok, városok,– egyedi kérése szerint gyártott termékeket 170 országban 170 ezer dolgozónk állítja elő. A cégcsoport több, mint 70 ezer alkalmazottja a kutatás-fejlesztés (K+F) területén dolgozik és a vállalat bevételeinek közel 13 százalékát költötte 2014-ben K+F-re. A Huawei globálisan számos kutatási és fejlesztési központot működtet, többek között: Indiában Bangalore-ban, az USA-ban a Silicon Valley-ben és Dallasban, Svédországban Stockholmban, Olaszországban Milánóban, Kínában Pekingben, Shanghai-ban, Shenzhen-ben. A Huawei 28 innovációs központot hozott még létre, amelyekben ügyfeleivel együtt végzi a fejlesztéseket. A Huawei Technologies globális árbevétele 2014-ben 46 milliárd dollár volt. Cégünk székhelye a kínai Shenzhen városa, Kínai legnagyobb magánvállalata vagyunk. Belső részvényesi struktúránk van, a részvényeket a Huaweinél dolgozók vásárolhatják meg. A részvények értékét a KPMG könyvvizsgáló cég határozza meg."

(#30) Crafter32 válasza ak76 (#18) üzenetére


Crafter32
őstag

Kínában semmi nem szent. Ráadásul Kína brutál módon növekszik népesség és gazdaságilag is. Aki ezt akarja közvetlenül támogatni hát hajrá.

(#31) Graphics válasza Crafter32 (#30) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Miert mit tamogat az ember manapsag szivesen?

Nincs olyan dolog ami ne lenne kozvetve vagy kozvetlen kinai...

Veszek Samsungot, akkor meg jon a : Dél-Korea nagy mertekben novekszik / evek ota/ aki akarja ezt tamogatja ..

Veszek Toyotat... Akkor a japánokat... Veszek Kindle-t akkor az amcsikat...

Persze , mondjuk, hogy ne tamogassuk Kinat... Akkor kit tamogatsz?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#32) Cathulhu válasza Crafter32 (#30) üzenetére


Cathulhu
addikt

Ha erosodik a kinai gazdasag, nonek ott az atlagberek, egyre kevesebb nyugati cegnek eri meg oda telepulni es elkezdodik mas regiok felzarkozasa is (ld Foxconn - Brazilia pl) es az is lehet inkabb hozzank telepulnek, mert mi leszunk elmaradottak, miert faj ez neked?

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#33) #16820480 válasza #65577472 (#29) üzenetére


#16820480
törölt tag

Na, akkor a rejtély megfejtve :K

(#34) #65577472 válasza #16820480 (#33) üzenetére


#65577472
törölt tag

Ma is tanultam valamit :B

(#35) gyurkikrisz válasza Cathulhu (#23) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Akkor majd nem lesznek ilyen szép számok, hogy megelőz 66 nagy gyártót.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#36) Cathulhu válasza gyurkikrisz (#35) üzenetére


Cathulhu
addikt

Miert is? Hirtelen 0-ra esnek az eladasok? Tovabbra sem ertem az ervelesed

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#37) gyurkikrisz válasza Cathulhu (#36) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

nyilván nem esnek 0-ra, de drasztikusan csökkenni fognak, és vége a tündérmesének

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#38) fordfairlane válasza <Adamsky> (#9) üzenetére


fordfairlane
veterán

Majd ha nem tudnak növekedni belföldön, nyitni fognak. Japán és Dél-Korea is átesett ezeken a fejlődési fázisokon, és bár igaz, hogy akkoriban kedvezőbbek voltak a feltételek, én egyelőre nem temetném Kínát.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#39) Cathulhu válasza gyurkikrisz (#37) üzenetére


Cathulhu
addikt

Tablet eladasok se csokkentek drasztikusan, pedig a bumm mar egy ideje megallt. A stagnalas meg egyforman fog erinteni minden gyartot, a jelenlegi poziciot tovabbra is tudjak majd tartani. Kina nagy piac, sokara fog telitodni, es aztan a stagnalas is tobb tizmillios eladasokat fog jelenteni. Ahogy en latom, a novekedesi fazis alatt jonnek majd felfele, utana meg kb tartani fogjak a poziciojukat, szvsz vilagszinten is teljesen realis pl a Huaweii helyzete.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#40) Graphics válasza gyurkikrisz (#37) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nyilván a gyártás-termelést is úgy fogják belőni... A piac folyamatos fogyasztásra van berendezkedve..

Az autógyártás is létezik , pedig mindenkinek van már szinte autója... Valaki mégis megveszi az újat...

Vagy ezt Te úgy gondolod, hogy majd ha már mindenkinek van mobilja, akkor senki se vesz? :U

Érdekes

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#41) joey04 válasza Gusztáv (#4) üzenetére


joey04
titán

így van. amikor kijön az új iPhone akkor abban a negyedévben megint erősödik, aztán majd megint visszaáll a sorrend. ehhez nem kell elemzőnek lenni. :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#42) drfedayn válasza <Adamsky> (#9) üzenetére


drfedayn
tag

Minek nyissanak? Kina-India adja a bolygó lakosságának majd felét. Meg akkor is boven megeri csak ezekre a piacokra koncentrálni ha a teljes lakosság letszamahoz viszonyítva a tényleges vásárlói piac alacsony.

Nem vagyok rasszista, mindenkit egyformán utálok

(#43) <Adamsky> válasza fordfairlane (#38) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

... (#42) drfedayn

Látom, nem értitek. Szerintem olvassátok el még egyszer, amit írtam. ;-)
A lényeg: nem azt írtam, hogy nyitniuk kellene, hanem azt, hogy időről-időre felröppen a hír, hogy nyitnak. Ennek ellenére semmi, és szerintem jó ideig nem is lesz változás e téren. Stimmt?

(#44) fordfairlane válasza <Adamsky> (#43) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ebben igazad van, csakhogy szerintem Kína épp most fog egy olyan korszakba belépni, amikor muszáj lesz változtatnia, és ez vonatkozik a kínai cégekre is. Lehet, hogy eddig elevickéltek a zavarosban, a kínai belső piacra fókuszálva, de ez nem mehet a végtelenségig.

x gon' give it to ya

(#45) drfedayn válasza <Adamsky> (#43) üzenetére


drfedayn
tag

A felroppeno hirekre és a HA-val kezdődő mondatokra ott a blilkk

Nem vagyok rasszista, mindenkit egyformán utálok

(#46) #65577472 válasza <Adamsky> (#43) üzenetére


#65577472
törölt tag

Hugo Barra kerek-perec megmondta, hogy még évekig sz*rnak az EU-ra. A pletykagyárak által megszellőztetett információknak semmi közük a valósághoz, soha nincs mögöttük a gyártó részéről hivatalos megerősítés.

[ Szerkesztve ]

(#47) Quasi_modo válasza Kovax12 (#6) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Bizony úgy lesz.

valami

(#48) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Na egyszer csak bedől az alma is ;]

Ja, hogy most fog kijönni az új modell, ami valószínűleg megint rekordot fog dönteni? De azért kell a reklám, hogy nézd, lenyomtuk az applet. Tudom ez asz egész reklám, meg hírverés. Jó lenne ha Xiaomi jönne euba, mert nagyon olcsók. A Huawei meg a legjobb kínai márka jelenleg szerintem . Még a Lenovo-nál is többre tartom.
Pedig bejön a Huawei, P8, vennék is, csak nem tetszik az árazása :DDD

(#49) Ronan968


Ronan968
tag

Pont e miatt estek is az Apple részvényeinek értéke 10%-ot! :C

http://www.portfolio.hu/vallalatok/nagyot_esett_az_apple.4.217817.html

[ Szerkesztve ]

(#50) GSPLR válasza gyurkikrisz (#37) üzenetére


GSPLR
senior tag

Kínai híreknél azért fullba nyomod a kretént (nem első eset)... Nevetséges vagy. Szubjektív vélemény, tehát ha reagálsz, akkor ne Kínára, köszi.

Huawei

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.