Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Egy cég amelyik gondol a jövőjére és nem leépül mint pl. a Seagate. Laptopba már nem szeretnék HDD-t látni max. másodiknak.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#2) FollowTheORI válasza pusszycat (#1) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Seagate is vett már SSD megoldást (LSI), sőt korábban, mint a WD.

Csak flash chipgyártása nincs egyedül, de azt meg majd vesz a piacon.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#3) pomorski


pomorski
őstag

WD ssd?! Érdekesen hangzik..., ha majd a teszteken jól teljesít (és az ára is jó lesz), akkor miért is ne?!

(#4) #97716736 válasza pomorski (#3) üzenetére


#97716736
törölt tag

Remelem en is hogy jok lesznek, HDD teren csak WD-m volt, szoval a bizalom megvan.

(#5) pomorski válasza #97716736 (#4) üzenetére


pomorski
őstag

Végülis eddig tapasztalataim alapján eddig legkevesebbszer a WD vinyóiban csalódtam. (Más gyártók vinyói gyakrabban cserbenhagytak.) Remélem ezen "megbízható" tulajdonságokat öröklik/örökölték az ssd-k is.

(#6) Amacs válasza FollowTheORI (#2) üzenetére


Amacs
aktív tag

Ha csak a SanDisk és az SandForce felvásárlásokat nézzük, akkor valóban utóbbi történt előbb, viszont emlékeim szerint a WD-nek már akkor voltak SSD megoldásai, amikor a SandForce még nem volt LSI tulajdon. Más kérdés, hogy nem lettek valami sikeresek.
De, hogy ne csak a levegőbe beszéljek, itt van egy 2010-es dokumentum a kérdésés meghajtóról: [link]
Nem tudom ilyen téren a Seagate hogy állt akkoriban.
Mindenesetre az mindkét gyártóra igaz, hogy eléggé elaludták ezt az egész SSD témát, bár lehet bármit is letettek volna az asztalra, a vásárlói berögzülés miatt nem lehettek volna sikeresek ezen a területen. Majd meglátjuk a felvásárlások után hosszútávon változik-e a helyzetük.

(#7) #97716736 válasza pomorski (#5) üzenetére


#97716736
törölt tag

Igy legyen. Mai napig megy egy WD10EARS black vinyom ami ugyan csak 5400RPM-es, es meg rendszer is ment rajta eveken at, es nem volt lassu. Tobb mint 5 eve megy, es 100/100-as a kondicioja, pedig nem volt kimelve :N
Remelem SSD teren is ilyen jok lesznek. :R

(#8) gothic20 válasza #97716736 (#7) üzenetére


gothic20
aktív tag

Jó hír. Remélem a nagyobb kapacitású SSD (1Tb) árai jelentősen lejjebb mennek jövőre.

[ Szerkesztve ]

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#9) #97716736 válasza gothic20 (#8) üzenetére


#97716736
törölt tag

:K

(#10) UnSkilleD válasza pomorski (#3) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

a wd ssd = sandisk ssd ha így könnyebb elképzelni, nekem volt jópár sandiskem jó tapasztalataim vannak velük

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#11) Crytek


Crytek
veterán

Sajnos kipukkadt az SSD lufi azt hittem mostanra már 1-1 arányba lesznek az árak a HDD-hez képest de továbbra se közelíti meg azt :(

Next PC Upgrade: 2022

(#12) Patice válasza Crytek (#11) üzenetére


Patice
nagyúr

Ezzel a fejlesztéssel még csak a kapacitások lesznek 1:1 arányban. :K

Áruk mér aranyár lesz inkább. De csak az elején. Pár év és elérhető lesz a 2-3-4-6-8 TB-os SSD is. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13) Crytek válasza Patice (#12) üzenetére


Crytek
veterán

Nekem nem kell se 2 se 8TB-os SSD. Nekem 500GB-os SSD elég ha HDD áron lenne vagy pár ezressel felette ,de nem még mindig picivel több mint 3x áron vannak :(

Next PC Upgrade: 2022

(#14) F34R válasza Patice (#12) üzenetére


F34R
nagyúr

Csak nem emberi aron, legalabbis nem atlagembernek. Amig egy 1-2 Tb merevlemezt siman megtudsz venni ugyanekkora SSD-vel mar bajban vagy.
De ugy erzem 10 even belul sem lesz egy arban a HDD / SSD.

(#15) ,


,
addikt

Akik itt dicsérik a WD HDD-ket, ők hány darab alapján alkották meg ezen véleményüket vajon?

(#16) shteer válasza Crytek (#11) üzenetére


shteer
titán

Nem érdeke egyik gyártónak sem

..szerintem jónak tűnik

(#17) #97716736 válasza , (#15) üzenetére


#97716736
törölt tag

4db ;)

(#18) Sipike19 válasza , (#15) üzenetére


Sipike19
tag

Azt nem tudom, de nekem 2-ből 2 kuka....
toshiba/hitachi párossal ellenben semmi bajom nem volt

Sipi

(#19) zetor2000 válasza F34R (#14) üzenetére


zetor2000
senior tag

Hát nem is. De alapvetően más a felhasználási területe a kétféle tárolónak. Az, hogy mi, otthoni felhasználók szeretnénk villámgyors adattárolót, az egyelőre pont mellékes. Ha beindul az ilyenfajta csipgyártás, akkor a nagykapacitású tárolók olcsóbbak lesznek. jóval.
Talán lesz még 1-2 fordulat a merevlemezes történetben, de az lesz a vége, hogy a pörgő-forgó tárolók kikopnak, és a memória alapú tárolás lesz az elsődleges. Erre az időszakra viszont már a kapacitás jóval nagyobb lesz, mint most. Ez szerintem az elkövetkező 10 év története.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#20) shteer válasza , (#15) üzenetére


shteer
titán

minimum 10db, 320-2TB blue-green-red. 100/100 jött és ment, 3 most is használatban

..szerintem jónak tűnik

(#21) Amacs


Amacs
aktív tag

Nem értem az elégedetlenkedést az HDD-SSD árkülönbség körül.
Az SSD gyorsabb, mint a HDD. Bizonyos feladatokban nagyságrendekkel.
Egy felsőkategóriás VGA is gyorsabb, mint egy középkategóriás, de ott jó esetben is csak a duplája a sebességkülönbség, mégse olvasni ennyi panaszt a 100 ezer forintos árakra.
Az SSD gyártók sem ellenségeik a saját pénztárcájuknak, hibába egyre kedvezőbbek az előállítási költségek, és azt is tudják, hogy a felhasználók minden területen megfizetik a teljesítményt.

(#22) pomorski válasza UnSkilleD (#10) üzenetére


pomorski
őstag

Nekem olyanom nem volt még, de a munkatársaimnak vannak Sandisk ssd-jeik. Az ő elmondásaik szerint elégedettek a Sandisk-el.

(#23) BiP válasza Crytek (#13) üzenetére


BiP
nagyúr

Ma már egy 512-es (500-as) SSD bőven megfizethető, ha akarnál magadnak, már rég vehetsz emberi áron (akár apróban).

[ Szerkesztve ]

(#24) Reggie0 válasza , (#15) üzenetére


Reggie0
félisten

Nekem most csak olyan 8 db van itthon, de elmult evtizedben >30 jart nalam, mind hiba nelkul. A legoregebb WD winyom 8 evig birta, aztan le lett selejtezve, mert mar nagyon kicsi volt. Igaz az utolso 2 evben volt rajta 100 nal kevesebb athelyezett szektor, de nem terjedt a hiba.

Toshiba laptop hdd-k tapasztalataim szerint egy rakat sz.., a desktopot meg sem mertem belole venni.

[ Szerkesztve ]

(#25) IamMenyus


IamMenyus
tag

Több 100 wd jött-ment jópár elhullott körülöttem, főleg a green és néha a red szériából. Black vonalon sosem volt gond velük, RE/enterprise vonalon is ritkán.
Ettől viszont még nem jobb vagy rosszabb mint más gyártó, és szerintem ez végképp semmit sem jelent arra nézve hogy milyen lesz az ssd-jük.

(#26) tecsu válasza #97716736 (#7) üzenetére


tecsu
addikt

LOL
Remélem nem írja be mindenki, hogy milyen winchesteri voltak. :W

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#27) tecsu


tecsu
addikt

Erre, tessék! De, b@z%+!

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#28) ASdS


ASdS
csendes tag

Talán akkor vki versenyre kényszeríti a Samut végre. Árakra tuti jó hatással lenne, persze csak ha nem kartelleznek egy jót. ;]

(#29) TeeJay válasza ASdS (#28) üzenetére


TeeJay
félisten

Szerintem Samsung V-NAND olcsóbban gyártható 4x nanométeres csíkszélesség mellett

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#30) tailor74


tailor74
őstag

WD ssd-k a láthatáron? Jó lesz ez...

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#31) pusszycat válasza tailor74 (#30) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Márkahű maradhatsz.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#32) tatararpad válasza tailor74 (#30) üzenetére


tatararpad
őstag

WD márka alatt fognak megjelenni? Én inkább a Sandisk-re fogadnék, de lehet jobban járnának már a WD-vel.

(#34) #97716736 válasza tecsu (#26) üzenetére


#97716736
törölt tag

Nem irhatom le hogy milyen HDD-m volt? Miert zavar ez teged? Ne olvasd el, kerlek.

(#35) Revenge válasza , (#15) üzenetére


Revenge
tag

4 db WD Black. :DD

Párhuzam---> informatikusok és kurwák között: "Úgy lesz informatikus valaki, ahogy egy ártatlan lány eljut az emberiség legősibb mesterségéhez: először kíváncsiságból csinálja, aztán kedvtelésből, végül pénzért."

(#36) pusszycat válasza #97716736 (#34) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Irigy. :))

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#37) shteer válasza tecsu (#27) üzenetére


shteer
titán

Nem szabad? ;]

..szerintem jónak tűnik

(#38) Viktor81 válasza #97716736 (#7) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !
Bocsi a javításért, de valamit elírtál: ha 5400-et forog, akkor az nem Black. (EARS egyébként is Green, de az meg nem 5400-et forog)

Cikkhez: az a gond, hogy mire ebből lesz valami, a Samsung kétszer fejlettebb technológiával fog gyártani...
Nagyon nehéz lesz a koreaiakat utolérni, kivéve, ha "elalszanak",ami rájuk nem jellemző.

V.

(#39) Oliverda válasza Crytek (#11) üzenetére


Oliverda
félisten

"azt hittem"

Ki kéne már venni a biliből azt a kezet...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#40) Dealer95 válasza Crytek (#11) üzenetére


Dealer95
őstag

Sosem lesznek azonos árban.

Jelenlegi használt árak:
1TB HDD ~10k
512GB SATA SSD 30-35K

Na de már itt vannak az NVMe M.2 SSD-k is, amik 1700-2100MB/s-ot tudnak.

Miért lenne azonos árban a sokszorosan gyorsabb megoldás? :)

[ Szerkesztve ]

(#41) BiP válasza Dealer95 (#40) üzenetére


BiP
nagyúr

És szerintem az a 30-35e egy ekkora SSD-ért bőven a megfizethető kategória. Pár éve ujjongva örültünk, ha apróban olcsón, nyomott áron meg tudtunk csípni ennyiért egy 128-ast.

Az említett m.2 pedig baromi gyors. Igaz, nekem AHCI van, de ugyanazt a tempót hozza. Mire feleszmél a monitor, már a desktop fogad bootolásnál.

[ Szerkesztve ]

(#42) qantum


qantum
senior tag

Szerintem a M.2 SSD fog jobban terjedni és talán annak csökkenhet az ára.

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#43) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Várható volt, hogy ide "menekülnek" a süllyedő hdd piacból.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#44) #97716736 válasza Viktor81 (#38) üzenetére


#97716736
törölt tag

Regi fajta, es biztos hogy nem Green. Black van rairva

(#45) , válasza Sipike19 (#18) üzenetére


,
addikt

Hát nekem sincs túl jó véleményem a WD HDD-kről, párszáz HDD-re tudom alapozni a véleményemet, de garantáltan semmivel sem jobbak, mint más gyártó termékei. Ahhoz képest eléggé agyon vannak "sztárolva".

(#46) pomorski válasza qantum (#42) üzenetére


pomorski
őstag

Ebben nem vagyok biztos. Egyik-másik alaplapon csak egyetlen slot van, amibe ebből kifolyólag csak egyetlen m.2 ssd-t rakhatsz. Egy darab ssd meg kevés a raid0-hoz.

(#47) Dealer95 válasza qantum (#42) üzenetére


Dealer95
őstag

Biztosan nem.
Jelenleg tudtommal csak Inteles alaplapokon van M.2.
Abból is van többféle:
M.2 "SATA" (csak a SATA interfészeseket kezeli)
M.2 10GB/s PCIe (10GB/s-re va limitálva a sebessége a foglalatnak ~1000Mb/s)
M.2 32GB/s (ez a teljes értékű, ebben hasítanak az igazi M.2 SSD-k :)

Na meg van a 4-6-8-11cm-es hosszúságú M.2 SSD, tehát az sem mindegy, melyik fér l az adott alaplapban..
Ilyen a 2,5" SSD-knél nem volt (maximum a magassággal lehetett gond 1-2 laptopban)

(#46) pomorski
Egy ilyennel könnyen lehet sok M.2-es SSD-d is :)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#48) Reggie0 válasza Dealer95 (#47) üzenetére


Reggie0
félisten

En par hete rendeltem ilyen atalakitot. Bar nem felek tole, mert nehany vezeteket eleg nehez elszurni:)

(#49) pomorski válasza Dealer95 (#47) üzenetére


pomorski
őstag

Egy ilyenem nekem is van. Az ASUS X99 pro-hoz adtak egyet. De erre is csak egy ssd-t lehet bedugni, nemde?! (Plusz a kártyának kell egy kártyahely... Ami nemoké.)

(#50) Viktor81 válasza #97716736 (#44) üzenetére


Viktor81
senior tag

Mindegy, mi van ráírva, ha EARS, akkor Green, ha pedig nem ez a típusa és Black, akkor nem 5400-t forog...

V.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.