Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Hűtővásárlás előtt állóknak ez mindenképp kötelező olvasmány, régóta szemezek én is Alpenföhn procihűtőkkel

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) joker1220 válasza Graphics (#1) üzenetére


joker1220
őstag

Nekem is Alpenföhn hűtőm van, egyenesen merlintől
és tejesen meg vagyok vele elégedve, nevezetesen
a Großclockner, abból is a kék ledes ventivel szerelt
változat.

Nagyon jól hűt és legnagyobb fordulaton is szinte
hangtalan!

Épphogy csak befért a microatx es házba, jelenleg
csak úgy lehet a procihoz hozzáférni hogyha
kompletten kiveszem az alaplappal együtt az
egész cuccot a házból :DD

De megérte!

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#3) Smani


Smani
senior tag

Megint kiderült, hogy mennyire megéri :)

(#4) smiti


smiti
addikt

Jó lett a teszt, azt hiszem mindannyiunk nevében mondhatom: Köszönjük! :R

Majd arra leszek kíváncsi, hogy mikor jönnek ismét a kétkedők, illetve hogy a nagy hangadók akik nem hittek a Brocken teljesítményében és nagy mellénnyel nekiálltak a tesztnek azok mikor prezentálják a saját eredményeiket. :(((

(#5) Asbee


Asbee
veterán

Köszi a tesztet, jó lett. Ismét egy megerősítés, hogy még jól döntöttem. :)

(#6) windlord


windlord
őstag

Köszönjük a teszteket és a korrekt leírást! :R

(#7) kromatika


kromatika
veterán

köszi a tesztet.várjuk a true black tesztet is.

(#8) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

Brockennel egyszer véletlenül kihúzott ventivel gépeztem, és azt leszámítva, hogy baromi forró volt a gépház felső része, meg se kottyant neki a passzív üzem. egy Phenom-nál alacsonyabb fogyasztású procit simán passzívan hűtenék vele.

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#9) gbors


gbors
nagyúr

jó teszt, tényleg nagyon meggyőző a Brocken - különösen az 500rpm-es eredmény szimpatkus. és még csak nem is vészesen drága.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#10) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Ezek alapján remek hűtő a Brocken, minden tekintetben. Méretek alapján az F13Pro-ra hajaz, kíváncsi lennék annál mennyivel lehet jobb.

(#11) Smani válasza csucsbicep (#10) üzenetére


Smani
senior tag

Nem kicsit.

(#12) csucsbicep válasza Smani (#11) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Valami teszted van róla? Kíváncsi lennék mennyivel lehet jobb pontosan.

(#13) blackydan


blackydan
senior tag

Köszi a tesztet, remélem nemsokára egy Alpenföhn befigyel nálam is ;)

(#14) Smani válasza csucsbicep (#12) üzenetére


Smani
senior tag

Tesztem nincs. De ott ahol az X4 955@4.2Ghz-en 1.5V-al 65c környékén mozgott és közben 800mhz-re lassult a Freezer-el maxon ott a brocken 55-57c-on tartotta.

(#15) zazahoho


zazahoho
őstag

Ár-érték arányban nagyon jó kis hűtő,mondhatni örök darab :K .

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#16) HANDO88


HANDO88
senior tag

Jófajta az összes Alpenfhön.

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#17) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

Tenkjú evriván :R

Update várhatóan 1.5 hét múlva, visszaérkezik a TRUE Black, ill. újra lesz mérve a HR-02 is, a teszt óta eltelt napok tapasztalatai azt mutatják, hogy nem feltétlenül volt fer a küzdelem, minekutána a HR-02 mérésekor 5-6°Cal melegebb volt, mint a Brocken tesztjénél, emiatt nem ugyanolyan hatásfokkal dolgoztak a hőcsövek..amint sikerül a tetőtérben 23-24°Ct mérni, nekifutok újra..javuló értékeket sejtek :U

A teszt konklúziója mindazonáltal biztosan változatlan marad, ugyanakkor komolyabb fölényre számítok passzív üzemben a királytól..

(#18) Merlinclub válasza Speed® (#17) üzenetére


Merlinclub
senior tag

SZép írás, érdekes eredmények, örülök, hogy új teszttel erősödött a VándorBrocken széria! :C :C

(#19) Speed® válasza Merlinclub (#18) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Részemről kösz a lehetőségért :R
A Brocken szép pofon a nagyoknak.

Ami a HR-02 méréseket illeti, mikor itt lesz a Black, meg lesznek ismételve.

(#20) Merlinclub válasza Speed® (#19) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Egyébként megjött.
Jótékonyságra megy a helyi gyerekotthonba. [link]

(#21) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

köszi a tesztért :R

Neked ugye a sima HR02 van, tehát a nikkeles-hőcsöves drágább variáns?

meg napi régész félig, de most találtam meg, hogy megírtad az értékelést.

Merlinclub: nektek is köszönet a felajánlásért, tényleg nagyon jól sikerült darab a Brocken.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22) Speed® válasza proci985 (#21) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nincs mit, örömmel csináltam (elsőre, 2. körben már kevésbé ;p).

Igen, láthatod a saját képen is, origi verzió :K

Érdekes: a HR02 tesztjekor volt a legmelegebb a szobában..és relatíve magasak a deltaTk, azóta mértem már 19°Cban passzívan 50et is..a csövek vesztenek a hatékonyságból, esetleg a gyengébb kéményhatás miatt?

(#23) proci985 válasza Speed® (#22) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

jaja, közben megnéztem jobban, ez tényleg a méregdrága (khm, csúcskategóriás árazású) alapverzió.

csövek vesztenek valamennyit, kéményhatás is bejátszik, illetve van a harmadik faktor: miél melegebb egy chip, annál jobban szivárog, amivel nő a fogyasztása, amitől még melegebb lesz. ez az, pl nekem a q66al, hogy 67 és 70 fok között már mérhető fogyasztáskülönbsége volt, de 62 és 70 között kb 10% volt az én esetemben, fix feszek mellett.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#24) Merlinclub válasza proci985 (#21) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Szívesen.
Önös érdek is volt, mert sokan támadtak az elfogult tesztért. :DD

(#25) proci985 válasza Merlinclub (#24) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

:)

hm, én is szketpikus voltam, a Matterhorn verése is furcsa volt (mégiscsak az lett volna akkoriban az enthusiast/ultra hűtőjük, a Brocken inkább value/performance), nemhogy a teljesítménye a D14hez képest.

a teszted teljesen rendben volt egyébként:R, inkább arról volt szó, hogy hihetetlent ment a Brocken. olyankor pedig mindig felmerül a gyanú a felfogatásról, pasztáról, felületről, meg esetleg a ventikről, de utóbbit a Te esetedben kizárhatjuk (meg igazából a többit is, de elnézve a bordát tényleg meglepően jó eredményt ért el). önös érdek helyett meg körbeküldeni egy hűtőt, hogy akkor tessék, teszteljétek ti is nagyon korrekt hozzáállásról tanúskodik.

utóbbi miatt pedig lett pár újabb összehasonlító teszt (a jelenlegi HR02 <- -> Brocken shootout ebből az egyik legizgalmasabb a Macho miatt), aminek pedig külön örülök. logoutban mindig is azt szerettem, hogy pár ember a saját szakállára olyan különlegességeket tesztel, amikből normál teszt magyar nyelven nem lenne, de még általában is ritkaságnak minősülne. fórumozásnak meg szerintem pont ez a lényege, mindenki hozza a saját tapasztalatát és a végére mindenki okosabb lesz.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#26) Merlinclub válasza proci985 (#25) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Köszönöm :R

(#27) Televan74


Televan74
nagyúr

Jó teszt lett.Én egy agyon istenített Brocken 3 -mal rendelkezem így egy kicsit elfogult vagyok. :C

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.