Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Klassz! 29-es körzet?! :U

B.Cs.

(#2) Juliuska


Juliuska
senior tag

ejha, köszönjük a jó híreket! :K

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#3) Integrale válasza bollokcs80 (#1) üzenetére


Integrale
veterán

Evek ota mostohan kezelik ezt a kornyeket, dupla aron negyed akkora savszelesseg. Sulysapon bezzeg elerheto a teljes kinalat.

"Bad reklám is reklám too"

(#4) berghausmann


berghausmann
tag

Végre valami "pezsgés" kezdődik talán... :)

(#5) DS39


DS39
nagyúr

az első két Samsungból a 2-es verziókat árulják, nem a simákat. (young 2 duos, galaxy s duos 2)

(#6) kleinguru


kleinguru
addikt

Árak? Linkek, részletes útmutató... :F

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#7) -szp- válasza kleinguru (#6) üzenetére


-szp-
aktív tag

Linkek lettek, árak a képen! köszi :)

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#8) Drenadar válasza Integrale (#3) üzenetére


Drenadar
veterán

Ott ADSl van, össze sem hasonlítható a kábeles megoldással, így az ár sem.

Csak mert megvették a monortelt még semmi sem kötelezi őket, hogy ott fejlesszenek... sajnos?

(#9) Mate


Mate
nagyúr

"minden csomag a mobilpiaci kínálatnál nagyobb adatmennyiséget biztosít"

Ez mit takar?

(#10) kleinguru válasza -szp- (#7) üzenetére


kleinguru
addikt

Lehet csak én nem látom, de az egyes tarifacsomagok havidíja az mennyi :F

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#11) freemanone


freemanone
őstag

Az a 8huf/MB túlforgalmazási díj kicsit meredek! Valamint a csomagok és telefonok árait hiányolom én is.

(#9) mate3553: A csomagokat elnézve marketing bullshitet.... a 100Mb-os biznisz csomagot nézve meg egy rossz viccet.

[ Szerkesztve ]

(#12) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

Tehát ez most azt jelenti hogy az én otthoni upc wifis routerem az publikus free wifi lesz?

még ha teljesen elkülönített is az én hálózatomtól (amit erősen kétlek) akkor is az én általam elérhető wifi sebesség csökken nem?

(#13) bkercso válasza kleinguru (#10) üzenetére


bkercso
nagyúr

A Wi-Free-vel kivárták, hogy lesz-e internetadó? :U

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#14) DraXoN válasza Mate (#9) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Gondolom az árához képest... bár nem tudom..
Csak én vagyok vak, vagy tényleg nincsenek árak?

Zlcsi: Ha a router amit adnak eleve több csatornára van kialakítva akkor max. azért lehet kisebb, mert bezavarja az egyik a másikat..
Otthon néztem a szomszédok jeleit, ez nem fordul elő, mert a sima jel a 6-os a WiFree meg a 11es csatornán van egységesen (vagy pont fordítva? .. nem tudom most megnézni, mert jelenleg a környékemen nincs semmilyen UPC hálózat).
Bár otthon mi még nem szolgáltatunk ilyen wifi jelet mert a routerunk még nem lett wifisre cserélve.. Bár nem kell kapkodni, van saját wifis routerem :) ..

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#15) Mate


Mate
nagyúr

Indexen írnak árat:

Mobil M: Havi 4490 Ft
Mobil L: Havi 6490 Ft

UPC oldalán meg elvetemült árakat találni csak. Hogy az kiknek szól, nem tudom.
Illetve gondolom azért nincs megadva ár, mert mindenki egyéni ajánlatot kap.

[ Szerkesztve ]

(#16) DraXoN válasza Mate (#15) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Akkor minden, csak nem az a "jó" áras csomag.. bár... van rosszabb is. Vajon itt is a UPC-UPC hívás ingyenes lesz? vagy ezúttal nem..

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#17) Mate


Mate
nagyúr

Na, azt hiszem megvan.

Tehát aki nem UPC előfizető, annak:

M díjcsomag: 9990 Ft
L díjcsomag: 14.900 Ft.

(#18) -szp- válasza DraXoN (#16) üzenetére


-szp-
aktív tag

Ezek a jelenlegi előfizetőknek szólnak, még nem kaptunk hivatalos visszajelzést a készülékárakról és az üzleti csomagokról sem. Sok a kérdés, várjuk a válaszokat.
A Wi-Free tényleg úgy működik majd, hogy a szolgáltatói eszköz publikus és privát netet is biztosít majd. Erről is írunk még.

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#19) joelke HU válasza Mate (#17) üzenetére


joelke HU
senior tag

Uhhh.... ez durva. 9990 forintért csak 150 perc? Ez nagyon karcsú és akkor még a netet is ha átléped, akkor csengethetsz azért is. Kár érte... túl jól hangzott az a 25 Ft-os percdíj... na majd talán később. Mert ez így még csak azoknak éri meg, akik upc előfizetők.

[ Szerkesztve ]

Motorola G51

(#20) Mate válasza joelke HU (#19) üzenetére


Mate
nagyúr

Várható volt, hogy max. azoknak érheti meg, akik UPC előfizetők. Várhatóan nekik is csak akkor, ha sokat fizetnek havonta.

(#21) club1 válasza -szp- (#18) üzenetére


club1
veterán

A Wi-Free tényleg úgy működik, konkrétan egy másik subnetből adja az ip címeket (nekem most 5.x.x.x). A gond csak vele az, hogy egy rakás helyen még használhatatlan, ugyanaz az eszköz, ami valahol felcsatlakozik és kap ip-t, máshol (akár jobb térerő mellett is) csak a kapcsolódásra vár órákon keresztül (olyan helyen, ahol tutira nincs rajta már 5 felhasználó).

(#22) Spancho


Spancho
őstag

Jó ötlet ez a free wifi ,de én tuti nem leszek benne. :)
Gondolom ,valamikor majd mondják ,hogy hoznak wifis routert ha kérem ,de a 3. emeleten nem hiszem hogy sok értelme lenne (max a szomszédok részéről.)
+ akkor mehetne eladásra a mostani router is.
Kaptam már én is emailben felhsználót meg jelszót. Kíváncsi leszek mennyire lesz használható a rendszer.
De egyáltalán ki mászkál az utcán bekapcsolt wifi-vel ,ingyenes wifi-t keresgélve ?

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#23) freemanone válasza Spancho (#22) üzenetére


freemanone
őstag

Többen mászkálnak úgy mint hinnéd. Pesten pl teljesen jól működő koncepció a belvárosban, a nyitott wifi hálózatok használata.

Én arra lennék kíváncsi, hogy ezek a WI-Free képes eszközök dualband-esek, avagy ugyanazt az antennát használja mindkét hálózat kiszolgálására?
Mondjuk az interferencia szempontjából teljesen mindegy. A 2,4-es hálózat már most szénné van terhelve és N-es kapcsolatot gyakorlatilag szinte csak falun lehet kihasználni és akkor hol van még az AC.
Valamint arra is kíváncsi lennék, hogy technikailag hogyan van megoldva a 2 wifi hálózat software-es oldalon. Leginkább az érdekelne, hogy egy kis ügyeskedéssel lehet-e pl TCPDUMP-olni a kimenő forgalmat? Hiszen ugyanazon a végponton keresztül megy ki az internet felé mindkét hálózat.
Persze értem, hogy UPC előfizetéshez van kötve, tehát személyhez is van kötve, de a login/pass páros lopkodás nem mai kezdemény.

(#24) Auratech válasza Spancho (#22) üzenetére


Auratech
őstag

Szerintem ha az SSID és a belépési protokoll azonos, bármelyik eszköz képes automat. ráakadni, ha a rendszer is úgy akarja. Ahogy pld az iskolai bridgelt wifi hálózatra beltéri séta közben.
Bejelentkezés+MAC adress...
Fenetudja.
Az otthoni ruteremen (TL-W3500) van guest network opció az SSID=jelszóval, 4Mbit/128kBit fékkel és 15 perces időzítéssel megy az utcán is, meg az éttermünkben is egy TL-W4300-on. 10h-16h-ig.
(Természetesen lakók kizárva)

Auratech Field Recording

(#25) LordX válasza Mate (#9) üzenetére


LordX
veterán

Komplett ökörséget.

http://www.telenor.hu/smarttarifa
http://www.telenor.hu/smarttarifa-extra

(#26) LordX válasza Spancho (#22) üzenetére


LordX
veterán

Én konkrétan semmit nem veszek észre az üzemidőben ki és bekapcsolt wifi mellett, de még ha meg is jelenne, az sem érdekelne, ha nem 20% hanem 30% este az aksi töltöttsége, amúgy is rá kell rakni a töltőre..

(#27) Auratech válasza freemanone (#23) üzenetére


Auratech
őstag

A UPC megoldása valószínűen másik, a modembe érkező freki csatornát használ, tehát az előfizetéses sávszélességere semmi lassulást nem jelent. Afféle modemes dual band.
A modemeket nem követem naprakészen. Ha hülyeséget írtam, háát bocs...

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#28) freemanone válasza Auratech (#27) üzenetére


freemanone
őstag

Nem is annyira a sebesség csökkenés érdekel, sokkal inkább a két subnet közötti átjárhatóság. Akármilyen alantas módon. Nyilván alapból tiltott a dolog, kérdés hogyan van ez szeparálva és ki lehet-e ezt játtszani.

Modemes "dualband" féleség esetén egész okos lenne a dolog.

(#29) szili.tamas1


szili.tamas1
senior tag

Kivancsisagbol megneztem a wifiket, van vagy harom UPC wifree amire lehetne kapcsolodni ha upcs lennek. Durva :D

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#30) Spancho válasza szili.tamas1 (#29) üzenetére


Spancho
őstag

Nálunk is van 1db wi.-free :D
De a lényeg ,hogy csak olyan modem/routerrel megy amit a upc ad ugye ?
Az én tp-linkemmel csak nem tudják megcsinálni :D

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#31) Mate válasza Spancho (#30) üzenetére


Mate
nagyúr

Csak UPC modem/routerével működik a megosztás. Illetve akinek nem alkalmas rá az eszköze, az csak használni tudja, szolgáltatni nem a netet.

(#32) inteltunder


inteltunder
tag

dejó, törhetem le a wifi antennát

jobb ma egy intel mint holnap egy amd

(#33) Mate válasza inteltunder (#32) üzenetére


Mate
nagyúr

Miért kéne letörnöd a wifi antennát?

(#34) berghausmann válasza inteltunder (#32) üzenetére


berghausmann
tag

Szoftveresen letiltod ezt a "csodálatos" szolgáltatást. ;]

[ Szerkesztve ]

(#35) bollokcs80 válasza Integrale (#3) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Akkor az egy kivételes település... :((

B.Cs.

(#36) KisDre válasza Spancho (#22) üzenetére


KisDre
senior tag

"De egyáltalán ki mászkál az utcán bekapcsolt wifi-vel ,ingyenes wifi-t keresgélve ?"

Mobilnet híján? ÉN! :DDD :))

#(#32) inteltunder
Érdekes mentalitással vagy, a technikai kivitelezés csak hab.

[ Szerkesztve ]

KisDre.artstation.com

(#37) berghausmann válasza KisDre (#36) üzenetére


berghausmann
tag

Attól, hogy nem piszkálja a saját előfizumat semmi módon, még én sem biztos, hogy akarom azt, hogy vadidegen csókák ücsörögjenek a házam kerítését támasztva, kivont okostelefonnal.... :DDD
Nekem sem tetszik annyira ez az ötlet, de ha Steve fiú megaszonta, akkor annak úgy kell lennie.... valószínűleg én vagyok a maradi.

(#38) KisDre válasza berghausmann (#37) üzenetére


KisDre
senior tag

Kertvárosban nyilván, de város belsejében? Szerintem ott simán jó ötlet

KisDre.artstation.com

(#39) berghausmann válasza KisDre (#38) üzenetére


berghausmann
tag

Hát, nem mondtam, hogy nincs létjogosultsága, csak nekem nem tetszik.

Jól digitálrajzolsz.

(#40) KisDre válasza berghausmann (#39) üzenetére


KisDre
senior tag

Nyilván kinek mi. De olyan tekintetben végül is korrekt a dolog, akkor használhatod te is másét ha te nálad is meg van osztva, legalább is ez áll az oldalukon. S épp ezért az olyan hogy az antenna letörése kissé bunkó, de ez csak az én szerény véleményem.

Köszönöm! :) Bár már nem mai képem, ábrázatom is némiképp más :DDD

[ Szerkesztve ]

KisDre.artstation.com

(#41) Mate válasza berghausmann (#39) üzenetére


Mate
nagyúr

Bármikor lemondható a dolog.

(#42) Kuter válasza Mate (#41) üzenetére


Kuter
senior tag

Jó ez a wifi free ,csak egyetelen egy baj van vele ,hogy az én áramomat használja hozzá ingyen.Holott én nem engedtem meg.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#43) KisDre válasza Kuter (#42) üzenetére


KisDre
senior tag

S ha tegyük fel te másnál használnál ilyen wifit akkor az nem a másik áramát használná? Egyedül az internet az amit a UPC szolgáltat, a többi az torrent-elven működik. (Amúgy jogos a felvetés valamennyire)

KisDre.artstation.com

(#44) Mate válasza Kuter (#42) üzenetére


Mate
nagyúr

Akkor miért nem mondod le? Probléma megoldva.

(#45) leeate


leeate
senior tag

Túlforgalmazási díj a neten? No, akkor maradok a T-nél..

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#46) bkercso válasza Kuter (#42) üzenetére


bkercso
nagyúr

Holott én nem engedtem meg.
Hát ha majd használja, akkor biztos lehetsz benne, hogy megengedted. Persze az lehet, hogy nem tudsz róla...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#47) sutykuru válasza Kuter (#42) üzenetére


sutykuru
tag

Kihúzod a modemet ha nem használod.

(#48) berghausmann válasza KisDre (#40) üzenetére


berghausmann
tag

"S épp ezért az olyan hogy az antenna letörése kissé bunkó, de ez csak az én szerény véleményem.'"

Persze, az hülyeség volt.

(#49) Auratech


Auratech
őstag

Szerintem ez olyan, mintha az ablakodból kiszűrődő fény hozzáadna a szar közvilágításhoz, ha már úgyis be van kapcsolva a lámpa. Na lekapcsolod sötét van. Mennyit fogyaszt kb. 2W csúcsban. Az 500 óra alatt 40 Ft. tehát átlagosan havi 30 Ft... Ennyire fáj?

Auratech Field Recording

(#50) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

az mitől free wifi, amit előfizetéssel lehet igénybe venni???

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.