Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 7time


7time
senior tag

Hát Samuék ebben jól ott hagyták a többieket, most vettem egy 850 PRO SSD-t tőlük 10 év garival ha a felét teljesíti az is 100% OK!

(#2) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Ezek szerint 2015 a Samsung éve lehet SSD-k terén. Bár én Kingston párti vagyok, ha találok nekem megfelelő Samsung MLC-s példányt, talán kipróbálom. HDD-k terén nem okoztak csalódást, kár hogy onnét kivonultak.

Nyugodj békében Integra!

(#3) 7time válasza Szatyor95 (#2) üzenetére


7time
senior tag

HDD-k terén nem okoztak csalódást, kár hogy onnét kivonultak.

Azt a csontot a Western és a Seagate már nagyon rágta és nem is nagyon illet a Samsung profiljába mivel inkább a csipgyártásra koncentrálnak.

(#4) Szatyor95 válasza 7time (#3) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Ez igaz, bár szerintem megbízhatóság terén ők voltak az élen. Legalábbis Seagate már ment nálam tönkre lassan, WD meg egyik napról a másikra. Bár ez emberenként eltérő, ahogy láttam. Másoknak pont a Samsung nem jött be.

Nyugodj békében Integra!

(#5) F34R


F34R
nagyúr

A Samsung memoriaba es NAND0-ba is nagyon jo, nem hiszem hogy most mas tudna vele lepest tartani.

(#6) Ice&Lime válasza 7time (#1) üzenetére


Ice&Lime
veterán

De azt ugye tudod, hogy a 10 év garanciának van feltétele, mint más ssd-knél is szokott lenni, bár átlagfelhasználásnál nem fogja elérni az ember, de aki komolyabban használja, annak érdemes lehet odafigyelni rá azért.

(#7) 7time válasza Ice&Lime (#6) üzenetére


7time
senior tag

A régi SSD -re 1,5TB írtam 3 év alatt, ez nem lehet gond nálam.

(#8) Ice&Lime válasza 7time (#7) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Az igen, akkor nagyon kímélted, így tényleg nem lényeges a limit rád nézve.

(#9) 7time válasza Ice&Lime (#8) üzenetére


7time
senior tag

Mondjuk a Samut már nem kímélem annyira mivel az előző 40GB volt ez meg 128GB amiből kb. 50GB foglalt vagyis hagyok neki "életeret rendesen" de ezért cserébe jóval többet írok rá.

[ Szerkesztve ]

(#10) TeeJay


TeeJay
félisten

pöppet lemaradt a konkurencia :D
Samsungék kényelmesen 40nm-en onthatják majd a 32rétegű VNAND-ot amivel gondolom sokkal kevesebb selejtjük lesz illetve sokkal strapabíróbb cellák lesznek, addig Toshiba+SanDisk meg az Intel-Micron konkurensek szívhatnak 1x nm-en a TLC-vel amivel csak a szívás van, így nem fognak tudni versenyezni

persze benne van a levegőben az is hogy ennek örömére vagy 2-3évig nem igen fognak a Samsung SSD árak csökkenni... reméljük azért jövőre már egy 128gigás 850EVO kijön majd 20ezer alatt :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#11) CoDWaW07


CoDWaW07
őstag

Samsung most igen kényelmes helyzetben van, csak kár hogy emiatt valószínű nemigazán fognak csökkenni az SSD árak

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.